Pantani is ontketend in de Giro Yoetbalkamp Van Vossen trekt minder deelnemers Peter Mol komt millimeters te kort PZC Ziille uit roze trui sport 24 Derde plaats Sander Schipper Cees de Goffau zevende Amateurclubs in de KNVB-beker Trainer Die Haghe op non-actief Wildcards Wessels en Kempes Ontslag trio Utrecht afgewezen Wielerkoers voor trimmers in Goes Bestuur Dynamica afgetreden Slabbekoorn naast podium door foutje Miura valt af in WK-selectie uitslagen Koers Breskens van kalender woensdag 3 juni 1998 bw De Italiaan Marco Pantani veroverde de roze leiderstrui in de Ronde van Italië. In zijn kielzog landgenoot Guerini, die de etappe van dins dag won. foto Alenardo Tovati/AP door Peter Godrie BURGH-HAAMSTEDE - Het jaarlijkse voetbalkamp van Peter van Vossen in Burgh- Haamstede heeft te kampen met gebrek aan belangstelling bij de jeugd. Waar de voor gaande vier edities moeiteloos vol liepen, is de vijfde uitvoe ring (zaterdag 6 en zondag 7 juni) nog lang niet vol. Slechts zestig van de honderd beschik bare plaatsen zijn bezet. De reden voor de mindere inte resse in Van Vossen's Zeeuwse Voetbaldagen, de officiële be naming van het kamp, ligt aan Van Vossen zelf. De Zierikzee- se voetballer heeft de laatste maanden niet gespeeld in het eerste elftal van Glasgow Ran gers, zijn huidige club. „Bij de jeugd van tegenwoordig valt dat meteen op", weet Henny Merle, één van de organisato ren van het voetbalweekeinde. „We hadden er zelf ook reke ning mee gehouden." Het voordeel van minder inschrij vingen is dat iedere jeugdvoet baller meer persoonlijke aan dacht krijgt. Een tweede tegenvaller voor de organisatie is het wegvallen van Vitesse-speler John van den Brom. Hij herstelt mo menteel van een knie-operatie en wilde op Sport- en Recrea tiecentrum Westerschouwen, het terrein van het kamp, geen risico's lopen. Ook de vijfde uitgave van het evenement verloopt volgens een vast programma. Voetbal lers uit Zeeland van tien tot en met zestien jaar worden twee dagen onderhouden door prof voetballers en worden de fijne kneepjes van het vak geleerd. Bovendien zijn enkele prijzen aan het voetbalkamp verbon den. De meest talentvolle speler mag meedoen aan de Feye- noord Talentendag. De beste keeper van de tweedaagse gaat naar de Zeeuwse voorrondes van de Frans Hoek Promotie- dagen. HEERLEN - Op het internationale Ben Mesters judotoernooi in Heerlen is Sander Schipper op de derde plaats geëindigd. In de klasse tot 81 kilogram verloor de Goesenaar die uitkomt voor SI de Korte-Hoogvliet in de eerste ronde van de Belg Andy Hilven. In de daarop volgende herkansingen won Schipper op overtuigende wijze vijf partijen op rij. De En gelsman Danny Moore moest in de strijd om het brons zijn meerdere erkennen in Schipper, die door een half punt voor een schouderworp en een half punt voor een houdgreep de partij vroegtijdig beëindigde. HEERDE - Cees de Goffau uit Rilland is in Heerde op de ze vende plaats gefinisht in een skeelerwedstrijd over drie kwar tier en twee ronden. Pascal van de Broeke (Goes) moest zijn inspanningen in het begin van de wedstrijd - waarin hij het zeventig man sterke peloton uit elkaar trok - bekopen en ge noegen nemen met de elfde plaats. Jaap van Tatenhoven (Ax el) finishte in het tweede deel van het peloton als achttiende, Freddy van Drommelen (Borssele) reed de wedstrijd uit in de achterhoede van het peloton. De wedstrijd werd gewonnen door Elwin van de Belt uit Hattemerbroek. ZEIST - De 23 amateurclubs die zich in de KNVB-beker mo gen meten met de profs zijn bekend. De loting voor de poule- incleling vindt op donderdag 11 juni plaats. De 23 zijn: ARC (Alphen aan den Rijn), Barendrecht, IJsselmeeivogels (Spa kenburg), Plollandia (Hoorn), Gemert, De Treffers (Groes- beek), Stormvogels (IJmuiden), Tonegido (Voorburg), SC Feyenoorcl (Rotterdam), Nijenrodes (Breukelen), Schijndel, Panningen, AGOW (Apeldoorn), Drachten, Appingedam. ACV (Assen), Urk, Halsteren, WSC (Waalwijk), Katwijk, FC Lisse, SHO (Oud-Beijerland) en UDI'19 (Uden). ANP DEN HAAG - Het bestuur van korfbalclub Die Haghe heeft trainer Freek Keizer met onmiddellijke ingang op non-actief gesteld. De spelersgroep van de Haagse club gaf maandag aan geen vertrouwen meer in de coach te hebben. Keizer leidde Die Haghe naar de (verloren) zaalkorfbalfinale in Ahoy'. De trainer zou aan het eind van het seizoen plaatsmaken voor Hans Leeuwenhoek. Tot die tijd neemt Nick van Dam, oud- speler van het eerste, de taken als trainer-coach waar. ANP ROSMALEN - Bondscoach Michiel Schapers heeft twee van de drie wildcards voor het tennistoernooi van Rosmalen ver geven aan Peter Wessels en Edwin Kempes. Aan het grastoer- nooi, dat op het Autotron plaatsvindt van 15 tot en met 21 ju ni, doen ook hun landgenoten Krajicek, Siemerink, Haarhuis en Schalken mee. De derde wildcard voor het toernooi is nog niet toegewezen. ANP UTRECHT - FC Utrecht mag Elroy Asmus, John van Loen en René Stam niet ontslaan. De arbeidsvoorziening heeft dit be paald. De club vond dat het trio overbodig was geworden. Volgens arbeidsvoorziening kon de club niet overtuigend aantonen waarom de drie moeten verdwijnen, Volgens tech nisch directeur Hans van Breukelen gaat FC Utrecht zich nu beraden op verdere stappen. „Er zijn diverse mogelijkheden. We onderzoeken of we het besluit kunnen aanvechten. Want het is nogal raar dat arbeidsvoorziening deze kwestie beter denkt te kunnen beoordelen dan onze trainersstaf." ANP Een kopgroep baant zich een weg door de straten van Axel. foto Charles Strijd John Leijs wint wielerronde van Axel doorWim de Vos AXEL - Gedreven kwam Peter Mol dinsdagavond aan het ver trek van het Pinkstercriterium van Axel. De amateurwielren- ner uit Kapelle had zijn zinnen gezet op deze wedstrijd, was vooral in de slotfase van de wedstrijd erg attent, maar moest zich in een milimeter- spurt uiteindelijk gewonnen geven aan de Brabantse prijs- rijder John Leijs. Die spurt betekende het einde van een wedstrijd die vooral in het teken stond van een lange ontsnapping waarbij Michel Rommers en Theo Akkermans betx-okken waren. De wed strijd bij de nieuwelingen werd in Axel gewonnen door de Zuidhollander Peter van de Berg. Peter Mol had na afloop snel een verklaring voor het verlies van de spurt tegen de eveneens erg rappe John Leijs. „Dat is toch het gevolg van minder trainen dan in het verleden. Je mist daardoor toch de echte scheipte die ik nu te kort kwam om hier te winnen", was de simpele verklaring van Mol over zijn spurtnederlaag. Het verschil was slechts milime- ters, maar toch. Spanning Bijna dertig renners kwamen uiteindelijk nog aan het ver trek voor het traditionele Pinkstercriterium van Axel. Dat niet zo grote peloton zorg de overigens wel voor een aantrekkelijke wedstrijd die overigens pas met de slotkilo- meters in zicht de spanning in zich kreeg. Dat was op het mo ment dat het tweetal Michel Rommers (afgelopen weekend nog winnaar van een wedstrijd in België) en Theo Akkermans werd ingelopen na een lange vlucht, die hen overigens nim mer meer dan een halve mi nuut voorsprong bracht. In tussen was het peloton in twee stukken gebroken en waren coureurs als Johan van Schaik en Eric de Crom al uitgescha keld voor een klassering bin nen de eerste tien. Zowel Van Schaik als De Crom letten even niet toen de groep in tweeën brak. Ondanks een felle ach tervolging konden zij die situ atie niet meer rechtbreien. Voorin zat overigens ook be hoorlijk wat kwaliteit, al was het opvallend dat vooral de ou dere renners zich daar mani festeerden. Met bijvoorbeeld Patrick van Passel, Mario van Vlimmeren, Peter Heeren, Theo Akkermans (vier ex-be roepsrenners), Ruud Zijlmans, Franyois Franse (de laatste twee afgelopen maandag ove rigens kampioen van hun dis trict geworden) en John Leijs zat er dus niet alleen kwaliteit, maar zeker ook routine voorin. Voeg daarbij ook nog eens Na than Dahlberg, die dit jaar al twee wedstrijden in de club competitie voor de wv Zeeuws-Vlaanderen wist te winnen, en het zal duidelijk zijn dat de spanning hoog op liep in de finale. Daarin was vooral Martijn Simons bedrij vig omdat de Brabander weet dat hij in een spurt met een groep van dergelijke samen stelling te kort komt. Het spurtersfestival liep uiteinde lijk uit op een confrontatie tus sen Peter Mol en John Leijs, met de laatste als winnaar. Het was overigens pas de eer ste seizoenszege van de intus sen ook al 34-jarige Braban der. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen reed na de eerste aanvalsacties van voor al Jacky van Ast uit Rilland Pe ter van de Berg lang aan de lei ding. Pas in het zicht van de haven werd hij ingehaald door het duo Peter van Achtmaal en Van Ast. De laatste had echter te veel gegeven en moest afha ken, waarna Van Achtmaal en Van de Berg onderling uit mochten vechten wie de bloe men zou kxijgen. Van de Berg haalde dat. van onze sportredactie SELVA Dl VAL GARDENA - Marco Pantani heeft tijdens de zeventiende etappe in de Giro d'Italia van Asiago naar Selva di Val Gardena een waar slag veld aangericht. De Italiaanse coureur reed zo hard weg van het peloton, dat liefst 38 renners buiten de tijdslimiet arriveer den en uit de koers werden ge haald. Alex Zülle was één van de voor naamste slachtoffers van het ge weld van de Italiaan in de Ko- ninginne-etappe. De Zwitser kwam ruimschoots op tijd bin nen, maar zijn achtex-stand was zo gi'oot, dat hij zijn voorsprong VLISSINGEN - Het vol tallige bestuur van de Walcherse atletiek en duursportvereniging Dy namica is afgetreden op een buitengewone leden vergadering. De clubleiding tx-ok haar conclusies nadat de leden de begroting met bijbeho- x-ende contributieverho ging van één gulden per maand hadden verwox- pen. Op de vex-gadering van 9 april was deze be- gx'oting ook al verwox-pen. „Een contx-ibutievex-ho- gingis noodzakelijk om te voorkomen dat de finan ciële x-esexve van de vex- eniging terugloopt", legde voorzitter Arnold de Rijk uit. „Zonder vex'hoging ontstaat een gat van zeker vijfduizend gulden in de begx-oting'." OSS - Arno Slabbekoorn uit 's-Heer Abtskerke is in een mo torrace voor wegmotoren in Oss op een vierde plaats geëindigd in de Suzuki GSX 600-klasse. Slabbekoorn behoorde in de training voorafgaand aan de wedstrijd al bij de besten en mocht van de voorste lijn ver trekken. De x-ace in Oss werd op een indu- strietexrein gereden, waar met strobalen door de ox-ganisatie enkele chicanes waren aange bracht om de snelheid van de motoren te temperen. Slabbe koorn, die op de dex-de plaats lag. ging voor yen van die chica nes te laat in de remmen. De coux-eur achter hem, Jean-Paul Heindijk, profiteerde onmid dellijk en schoot Slabbekoox-n vooi-bij. „Jammer dat ik op die manier net naast het podium pak", liet Slabbekoorn weten. „De chicanes op het circuit stonden behooxtijk kx-ap. Het waren bijna haakse bochten en Heindijk terugpakken zonder al te veel xtsico te nemen was op dit circuit onmogelijk. Het was wachten op een foutje van hem, maar dat kwam niet. Floor van Dommelen uit Oost- Souburg eindigde als vijftiende in de Suzuki 600-klasse en John Bakker uit Terneuzen kwam in de race ten valIn de Supex'sport 400-klasse stuurde Anton Pas- senier uit Grijpskerke zijn Apxd- lia racemachine naar een veer tiende plaats. TOKIO - De Japanse aanvaller Kazuyoshi Miura gaat niet naar het WK voetbal. De sterspeler van Verdy Kawasaki kreeg ver rassend geen plaatsje in de defi nitieve selectie. De 31-jarige spits, 86-voudig international, was tijdens de kwalificatieron de de succesvolste speler met veertien treffers. De bondscoach van Tunesië heeft vier spelex-s in buitenland se dienst opgenomen in zijn se lectie voor het WK. Het gaat om doelman Boumnijel (Bastia), aanvaller Sellimi, middenvel der Beya (beiden Freiburg) en aanvaller Sellimi (Jaen/Spa). Tunesië begint de wereldtitel strijd op 15 juni met de wed strijd tegen Engeland. Ook de Iraanse bondscoach Jal- al Talebi maakte gisteren zijn WK bekend. Iran, dat het in de groepswedsti'ijden moet opne men tegen de Verenigde Staten, Duitsland en Joegoslavië, heeft geen spelers uit buitenlandse competities in de gelederen. in het algemeen klassement ge heel verspeelde. Hij ax-riveerde als negende in Selva di Val Gax-- dena op meer dan vier minuten van de winnaar. Zülle duikelde van de eex-ste naar de vierde plaats in het algemeen klasse ment en moet het ergste vx-ezen voor de komende dagen. Zijn achterstand op Pantani in het algemeen klassement bedraagt ruim een minuut. Zaterdag wacht weliswaar een tij drit, zij n specialiteit, maar daaxvoor wordt nog een aantal zwax*e bergetappes verreden. Moordend tempo Pantani, liefkozend het Olifant je genoemd, reed op de voorlaat ste berg met zijn medevluchter en landgenoot Giuseppe Gueri ni weg van Pavel Tonkov, waar na beide Italianen in een moox- dend tempo samen naar de finish reden. Pantani gunde Guerini de dagzege, zelf nam hij de roze leiderstrui over van de Zwitser Alex Zülle. Tonkov, die meer dan twee minuten ver speelde, neemt de tweede plaats in achter Pantani. „Ik voelde me niet eens zo sterk", zei Pantani. „Maar toen Tonkov demarreerde, moest ik wel mee. Dat was op goed geluk. Vervolgens kon ik met Guerini makkelijk van hem wegrijden." Pantani zei het niet met zoveel woox'den, maar zijn taktiek voor de komende dagen in het hoog- gebergteis duidelijk: aanvallen, aanvallen en aanvallen. Zülle wilde de handdoek nog niet in de ring werpen: „Ik had een in zinking, maar ik kom wel te rug." Een van de uitvallers was de Ne derlander Tristan Hoffman, hij kwam na 217 kilometer aan met een achterstand van 35,34 mi nuten. „Misschien besluit de jixiy dat we toch mogen starten, omdat er zo veel buiten de tijds limiet zijn aangekomen", zuchtte Hofmann. van onze sportredactie GOES - Voor de derde achter eenvolgende maal vindt vrijdag 5 juni een wielerkoers plaats voor trimmers en licentiehou ders van de KNWU. Evenals vo rig jaar is de start/finish gelegen aan de Oostwal in Goes. Om 19.00 klinkt het startschot voor de B-trimmers en de vete rmanen van de KNWU. Er wordt 45 kilometer lang gestreden om de grote prijs 'Dx-ukkeitj Capel- lo'. Kanshebbers voor de eindzege zijn Evex-t Eckhart, Wim Hoon- dert, Sjaak Rommers en Wim Wielhouwex-. Twee minuten na de eerste start vex-trekken de C- trimmers. De hoofdmoot wordt gevormd door A-trimmex-s en cyclospox-- tieven van de KNWU. Natio naal kampioen Anjo van Loon is van de partij, evenals zijn ploeg maten Toon Vermeulen en de sterke Rudy van Vlimmei-en. De Capello-ploeg met o.a. Dennis Raadtgevex-, Leo Beyex-, Gerben Suyk en Edwin Fx-anse zal zeker veel tegenstand levex-en. Outsi ders zijn Max-cel Gunst en ex- amateur Toine Goense. De wed strijd over 60 kilometer begint om 20.15 uur'. Sportprijsvragen Lucky ten, dinsdag 2 juni. 2-3-4-6-13- 21-23-24-25-27-39-40-42-46-47-59- 61-66-76-80 (onder voorbehoud). Lotto 22. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, bruto f 100.000,00, derde prijs: 28 winnaars, elk f 1000,00, vierde prijs: 178 winnaars, elk f 250,00, vijfde prijs: 2529 winnaars, elk f 25,00, zesde prijs: 4153 winnaars, elk f 10,00, zevende prijs: 41.776 winnaars, elk f5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen win naar, vijf cijfers goed: 1 winnaar, bruto f 10.000,00, vier cijfers goed: 29 winnaars, elk f 1000,00, drie cijfers goed: 294 win naars, elk f 100,00, twee cijfers goed: 2767 winnaars, elkf 10,00. Tennis Parijs. Roland Garros, vrouwen, kwartfi nales: Hingis (Zwi/1) - Venus Williams (VSt/8) 6-3 6-4. Davenport (VSt/2) - Majoli (Kro/10) 6-15-7 6-3, Seles (VSt/6) - Novot- na (Tsj/3) 4-6 6-3 6-3, Sanchez (Spa/4) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-7 6-0. Halve finales: Hingis - Seles, Davenport - Sanchez. Mannen, kwartfinales: Moya (Spa/12) - Rios (Chl/3) 6-1 2-6 6-2 6-4, Mantilla (Spa/15) - Muster (Oos) 6-4 6-2 4-6 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Björkman/Rafter (Zwe/Aus/6) - Kuerten- /Meligeni (Bra) 7-6 diskwalificatie Kuer ten voor gooien van racket naar scheids rechter. Björkman/Rafter in halve finales tegen Eltingh/Haarhuis (Ned/1). Voetbal Nacompetitie, poule A: Emmen - RKC 3- 3, Eindhoven - ADO Den Haag 2-2. RKC 6 4 2 0 14 15- 5 Eindhoven 6 1 3 2 6 8-11 ADO Den H. 6 0 5 1 5 5-8 Emmen 6 0 4 2 4 11-15 RKC blijft in eredivisie Poule B: Den Bosch - Groningen 1-4, FC Zwolle - Cambuur 1-2. Eindstand: Cambuur 6 4 2 0 14 15- 8 FC Zwolle 6 2 2 2 8 8-9 Groningen 6 1 2 3 5 9-12 Den Bosch 6 1 2 3 5 7-10 Cambuur gepromoveerd, Groningen ge degradeerd Oefenduels. Wenen. Oostenrijk - Liecht enstein 6-0 (2-0). 5. Polster 1-0, 27. Küh- bauer 2-0, Stöger 3-0,75. Stöger 4-0, 90. Haas 5-0,90. Polster 6-0. Baiersbronn. VfB Stuttgart (amateurs) - Zuid-Afrika 0-5 (0-2). Bartlett drie keer en Sikhosana twee keer. Göthenborg. Zweden - Italië 1-0 (0-0). 90. Andersson 1-0. Wielrennen Giro d'Italia. Zeventiende etappe Asiago - Selva di Val Gardena: 1 .Guerini (Ita) 217 km in 6.16.58, 2. Pantani (Ita) z.t, 3. Gon zales (Col) 2.04, 4. Tonkov (Rus) 2.04, 5. Camenzind (Zwi) 2.18,6. Miceli (Ita) 3.03, 7. De Paoli (Ita) 3.25,8. Garzelli (Ita) 4.37, 9. Zülle (Zwi) 4.37,10. Clavero (Spa) 4.37, 101. Hoffman 35.34, overschrijdt tijdsli miet en uit koers genomen. Algemeen klassement: 1. Pantani 80.12.02,2. Tonk ov 0.30, 3. Guerini 0.31, 4. Zülle 1.01, 5. Camenzind 4.13,6. Miceli 7.18,7. Forconi (Ita) 9.02, 8. Clavero 9.35, 9. Gontchar (Oek) 9.36,10. Belli (Ita) 10.22. Ronde van Oostenrijk. Derde etappe, Weyer - Geinberg: 1Van Heeswijk (Ned) 173 km in 3.50.35,2.Trkal (Tsj), 3. Van Se- venant (Bel), 4. Bonca (Slw), 5. Muhlba- cher (Oos). Algemeen klassement: 1. Bonca 14.09.48, 2. Huser (Zwi) 0.11, 3. Trkal 0.39,4. Muhlbacher 0.46,5. Tosatto (Ita) 0.52,10. Van Heeswijk 1.56. Trofeo Castilla. Tweede etappe, Leon - Ponferrada: 1. Garmendïa (Spa) 176 km in 5.05.35, 2. Escartïn (Spa) 0.18,3. Pena (Col), 4, Casero (Spa) 0.33, 5. Dolci (Ita) 0.50. Klassement: 1Garmendia 7.40.47,2. Es- cartin 0.22,3. Casero 0.40,4. Mauri (Spa) 1.18, 5. Ullrich (Dui) 1.20. Axel, Pinkstercriterium. Neo en elite- amateurs. 1. J. Leijs (Standdaarbuiten), 2. P. Mol (Kapelle), 3. R. Zijlmans (Roo sendaal), 4. F. Franse (Kwadendamme), 5. N. Dahlberg (Nieuw-Zeeland), 6. P. Heeren (Sprundel), 7. D. Mesu (Middel burg), 8. T. Akkermans (Woensdrecht), 9. M. Simons (Wouw), 10. P. van Passel (Sluiskil), 12. M. Rommers (Rilland), 15. J. van Schaik (Oost-Souburg), 16. D. Sch- aut (Sas van Gent), 17. A. Duinhouwer (Brouwershaven). Nieuwelingen. 1. P. van de Berg (Zuidland), 2. P. van Acht maal (Huybergen), 3. J. van Ast (Sas van Gent), 4. R. van Sintmaartensdijk (Zuid- land), 5. M. Maasland (Zuidland), 6. D. Veerman (Aardenburg),7. J. Hoogerland (Kruiningen), 8. B. Dronkers (Goes), 9. M. Totté (Sint-Jansteen), 10. J. den Dekker (Oostburg). IJzendijke. Junioren: 1. K. van Impe, Er- pe, 70 km. in 1.57.12, 2. R. Slabbekoorn, Kapelle, 3. M. Stougje, Hellevoetsluis, 4. J.W. Roos, Middelharnis, 5. D. Langen- berg. Goes, 6. E. Doedee, Kloosterzande, 7. R.J. Elenbaas, Goes, 8. D. van Loon, 's Gravenmoer, 9. M.v.d. Wegen, Roosen daal, 10. R. Pijnen, Hoogerheide, 11. M. de Ritter, Hoek, 12. L. Luteijn, Biezelinge, 13. S. Jansen, Kloosterzande, 14. A.v.d. Sijpt, Koewacht, 15. I. van Roosevelt, Breskens, 16. A. Verdonck, Goes. Cyclosportieven. A-cat.: 1. J. Vervecken (B), 2. F. Lampaert (B.), 3. M. Bayens (B), 4. N. Daelman (B), 5. K. Pauwels (B), 9. M. de Koning, Hulst, 13. H. Slabbekoorn, Ka pelle, 14. F.J.Kole, Wolphaartsdijk. B- cat.: 1. F. Roelekens (B), 2. E. Steijns (B). 3. C. de Bosscher (B), 6. J.Kloosterman, Kapelle, 8. K. Harms, Axel, 10. D. Kerck- haert, Breskens, 11. M. Wagenaar, Bor- sele, 12. D. Verduyn, Axel. BRESKENS - Het amateurwie- lercriterium van Breskens, dat op vrijdagavond 3 juli zou wor den gehouden, gaat niet door. Financiële problemen en een ge brek aan medewerkers hebben volgens secretaris Bram Buize van het organiserende wieier- comité de wedstrijd de das om gedaan. Dit jaar zou het criterium van Bi'eskens voor de drieëntwin tigste maal woi'den gehouden. Reeds in een vroeg stadium zag Bram Buize de - financiële - bui al hangen. Voox-al de organisatie van de slotetappe van het OZ Wielerweekend heeft volgens hem een belangrijke aanslag op de kas gedaan. „We hadden met de organisatie van het Wieler weekend een contract afgeslo ten voor drie jaar Dat kostte ons ieder jaar toch een paar duizend gulden. Het heeft ons uiteinde lijk onze eigen wedstrijd gekost. Een probleem was immers dat er tussen de twee wedstrijden maar een paar weken zitten. Daardoor moesten we in korte tijd twee maal aankloppen bij de middenstand, die overigens minder royaal was voor het Wie- lexweekend dan voor ons crite rium. Maar we zaten nu éénmaal vast aan het contract", aldus Buize. Volgens de secretaris van het co mité wil het overigens niet zeg gen dat de wedsti-ijd definitief van de kalender is vex-dwenen. Volgend j aar doet het comité een nieuwe poging het criterium te oi'ganiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24