De Toppers heerst op alle fronten Donny Morel stijlvol naar de winst in Axel Matisse terechte winnaar in Hulst Korfballers TOP promoveren niet naar eerste klasse Biljartkampioenen Emerald gehuldigd Jongeren uit Terneuzen verrassende tweede op toernooi in Vogelwaarde Lampaert wint Acht van Eede Korfbaltoernooi op donderdag Vissers winnen voetbaltoernooi Oud-Hoek klopt Oud-Serooskerke China domineert in turnflnale Sociale drugs verboden bij Spelen Sydney 2000 Weinig verrassingen bij tenniskampioenschap Zeeuwse Honk toont veerkracht uitslagen door Aector Dooms VOGELWAARDE - De Toppers uit Aalsmeer heeft zaterdag in Vogelwaarde het tweede beach- voetvolleytoernooi gewonnen. In de zandbak op het terrein van voetbalvereniging Vogelwaarde beheerste het team uit Aalsmeer het technisch en tactisch spelle tje tot in de perfectie. Terwijl het gros van de deelnemers op sportschoenen acteerde, werk ten de winnaars blootvoets - ge heel in stijl van het strandvoet- volley - hun partijen af. „Daarin zat 'm nu juist het verschil met de overige ploegen", wilden de kenners doen geloven. De winst van de Noordhollan ders betekende dat Zeeuws- Vlaanderen evenals vorig jaar - het Brabantse Nuenen werd toen winnaar - naast de hoofd prijs greep. Toch lieten de regio nale teams, met name Terneu zen, Terneuzense Boys en Tieleman - een goede indruk achter. Talentvol Het jonge talentvolle team van Terneuzen, met Remco van Leeuwen (171, Ergün Sevik (16) en Wout Kolijn (15), zorgde voor de grootste verrassing door tot de finale door te dringen. Het Terneuzense drietal speelde voor de eerste keer het voetvol ley in deze samenstelling. Ze weerden zich kranig, maar moesten het afleggen tegen de ervaren Noördhollandse ploeg. De finale werd via twee gewon nen sets beslist, terwijl de overi ge partijen op tijd werden ge speeld. De eerste set ging met 15-10 naar De Toppers. In de tweede set hersteldeTerneuzen zich goed. De winst lag in deze set voor het grijpen, maar een 13-7 voorsprong werd alsnog uit handen gegeven. Met 16-14 ging de winst naar de geroutineerde ploeg uit Aalsmeer. Ze bleken gewend met cle druk om te gaan! Dat is ook niet zo verwonder- lijk, want tijdens de zomer- maanden werken ze het ti'aject van beachvoetvolleytoemooien langs de Noord- en Zuidhol landse kust af. Het beslissende punt kwam overigens met enig fortuin (een netbal) tot stand. Tieleman uit Kloosterzande had bijna de doorgang van De Top pers naar de eindstrijd ver sperd. Pas in de slotfase van de partij moesten Michel Nieuwe- link, Wilco de Zwart en Danny Pauwels capituleren: 22-20. Terneuzense Boys kon in de an dere halve finale een snel opge lopen achterstand van 4-0 tegen Terneuzen niet meer goed ma ken. Het trio van Terneuzense Boys (Ronald Gort, Mai'C de Kunder en Mark de Pooter) ver loor uiteindelijk met 24-17. In de kruisfinales zorgde Ter neuzense Boys voor een stunt door het andere team (De Begin- ners) uit Aalsmeer te elimine ren. Vlak voor het eindsignaal tekende Ronald Gort voor het beslissende punt: 21-20. De Noordhollanders dropen te leurgesteld af. De strijd om de derde plaats werd door Terneu zense Boys met 24-12 van Tiele man gewonnen. Uitnodiging Het optreden van de Terneuzen se jeugd ging niet onopgemei'kt voorbij. Guido Albers van de Nederlandse Beach Voet Volley Bond nodigde het talentvolle trio, samen met de organiseren- de vereniging Wentzler Pau wels, uit om mee te doen aan het sterk bezette beachvoetvolley- toernooi in Aalsmeer. Daar zijn elk jaar ook profvoetballers (Ronald en Frank de Boer, Dean Gorré) en oud-profvoetballers (Marco van Basten, John van 't Schip) van de partij. Remco van Leeuwen kreeg de prijs van de beste speler. De Terneuzense ploeg kreeg voor hun teampres tatie ook nog een door Frank de Boer gesigneerde bal en shirts van de NBVVB. De organisatie was dik tevreden. „Er viel geen wanklank te bespeuren", zei Harold de Rijk. Ze konden het niet beter treffen, want de weersomstandigheden waren ideaal. De wedstrijden werden op diie velden gespeeld. In elk geval staat volgens Marco van Vlierberghe vast dat volgend jaar bij de derde uitgave dezelf de formule (met 32 ploegen) zal worden gehanteei-d. Het beach- voetvolleytoernooi werd afge sloten met een mega beach- party. Spelmoment uit de finale tussen Terneuzen en De Toppers. foto Peter Nicolai doorLucien Roelandt AXEL - Springruiter Donny Morel toon de zich met Ibrahim gisteren op het Pink sterconcours van de ruitervereniging Axel de beste bij de paarden klasse B. Een zege die de Zwinruiter verdiende dankzij de fraaie stijl waarmee hij de ruin over de hindernissen stuurde. De ruiters in deze klasse beantwoorde volledig aan de hoog gespannen ver wachtingen van parcoursbouwer Bram Wattel en zijn assistent Paul Burm. Want ondanks het technisch en stevig parcours dat de 'ai'chitekten' hadden opgesteld, hielden vier combinaties het strafblad blank. Voor Jeroen Burm met de vos Kas- per waren de 44 stijlpunten voldoende voor de tweede stek. De niiter uit Hulst bleef hierme routinier Mare Broodman met Luuk een puntje voor. André Biiquet uit Vogelwaarde sloot met Dijne het rijtj e nulfouters met 43 stijlpunten op het pro tocol. De klasse B dressuur werd beheerst dooi de combinaties van de ruiterclub Hulst. In groep A toonde Jimmy Wabeke van de club uit de Reinaei-tstad zich met Gentle man duidelij k een maatje te groot voor de concurrentie. Getuige het verschil van vij ftien punten (177-162)metde nummer twee, Marianne Dieleman met Lagos van de Axelse Oranjeruiters. Tessa Hermus van het Axelse Graeve Jan mocht zich met Valentino bij de prijsuitreiking als derde opstellen. Ook in groep B werd de hoofdprijs een prooi voor een combinatie van de Hul- sterse paardenclub. Eveline de Winne reed Quality van de Reinaertstad naar het fraaie totaal van 169 punten. De amazone uit Nieuw-Namen bleef hier mee het trio bestaande uit Kelly Jansen (Oranjeruiters), Jan vanIwaarden(Eede) en Eline de Regt (Koewacht) zeven pun ten voor. Foutloos De strijd bij ponyspringruiters klasse Z grote maat bleven drie combinaties fout loos in het basisparcours. Carolein van de Plasse toonde zich in de barrage met Kulbex-gs Mariska de snelste en hield daarbij het strafblad blank. Angelique de Beule uit Kapellebi-ug tekende met Leto eveneens voor een tweede nul-ron de, maar kwam ruim vier tellen tekort op de tijd van de ontketende rivale uit Yers- eke. De tot de nationale ponyselectie doorgedrongen Sindy Pei-daen uit Sas van Gent tikte met Litle Ratina in de be slissende ronde een balk uit de lepels. Bij de pony's in de klasse B grote maat spitste de strij d om de hoogste eer zich toe tussen de zusjes Inge en Ilse de Feyter van de oi-ganiserende ponyclub De Klep- pertjes. Een strijd die de Axelse zusjes beiden met blanco straflijst afsloten, maar Inge met Jistana in snelheid en stijl duidelijk in haar voordeel besliste. Ge tuige de vier punten en de ruim zeven tel len voorsprong op Ilse met Noi-men. EEDE - Hij woont over de grens in Maldegem, maar is gebo- ï-en in Eede. Logisch dus dat de overwinning in de ti-aditionalc 'Acht van Eede' van Filip Lampaert door de supporters luid werd toegejuicht. Voor dit criterium van de WAOD kwamen 29 vrije (wieler)liefhebbers gisteren him rugnummer afhalen. Een in hoofdzaak Belgisch peloton, waarin Axelaar en oud prof Wim de Waal en Michel de Koning uit Hulst naamloos dreigden mee te fietsen. Het kwam toch anders uit. Toen zich na ruim twintig - van de tachtig - kilometer een vluchtgroep van acht i-enners formeerde, slopen beide Zeeuws-Vlaamse ï-enners daarin mee. Het peloton deed daarna nog wel een paar pogingen om de slagorde te herstellen, maar vooraan draaide het treintje goed rond en tegen die gebundelde kracht moest de groep zich tenslotte gewonnen geven. De acht na men ook de laatste hindernissen gezamenlijk, waarna Filip Lampaert in de spurt oppermachtig was. ZAAMSLAG - Het bestuur van de korfbalvereniging Zaamslag heeft een nieuwe datum vastgesteld voor het tradi tionele buurttoeniooi dat afgelopen donderdag in verband met de slechte weersomstandigheden moest worden afgelast. Dit toernooi zal nu overmorgen (donderdag) worden gehou den. De eerste wedstrijden worden gespeeld vanaf 19.00 uur; de finale staat gepland om 20.50 uur. BRESKENS - De Vissers hebben zaterdag het Rode Kruis- voetbaltoemooi in Breskens gewonnen. De winnaars van de negentwintigste uitgave wonnen vier vvedstrijden en moesten diïe keer een gelijkspel toestaan. De acht deelnemende ploe gen speelden in één poule. De tweede plaats was voor Gebroe ders Verduyn. De opbrengst van het toernooi, die duizend gul den bedroeg, gaat naar het Rode Kruis. SEROOSKERKE - De voetballers van Serooskerke zijn er za terdag niet in geslaagd revanche te nemen voor de verloren beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de derde klas se, die in 1983 door Hoek met 2-0 werdgewonnen. De Zeeuws- Vlamingen toonden zich vij ftien jaar na dato opnieuw sterker en wonnen het prestigeduel met 4-1 De wedstrijd tussen Oud-Serooskei-ke en Oud-Hoek werd ge speeld in het kader van het vijftigjarig bestaan van de Wal- cherse club. Het Sei-ooskerke-elftal van 1983 ging goed van start, doordat Han Lobbezoo een verkeerde breedtepass van Jan de Block onderschepte. Oog in oog met Hoek-doelman Willy Nieuwelink faalde Lobbezoo niet: 1-0. Hoek boog de achterstand om via doelpunten van Alwin Deij en Jan de Block, die een vei-re inworp van Jan Meertens verlengde en de ruststand bepaalde op 1-2. In de tweede helft bouwde het Zeeuws-Vlaamse team de voorsprong uit dankzij Bert Tim- mers en Piet de Koeijer. die een fraaie combinatie met Alwin Deij doeltreffend afrondde: 1-4. Bij Hoek viel Franz van der Peijl halverwege de eerste helft uit met een hoofdwond. De overige spelers wisten zich opvallend goed te handhaven- .Oud-Ser ooskerke speelde zaterdag ook een wedstrijd tegen het elftal van Kloetinge uit 1988, dat duel werd met 2-1 gewonnen. SABAE - Met zes gouden, een zilveren en drie bronzen me dailles hebben de Chinese gymnasten de wereldbekerfinale turnen in de Japanse stad Sabae gedomineerd. Bij de mannen was er goud voor Xiaopeng Li (vloer en brug) en Jingjin Zhang (voltige en brug). Bij de vrouwen wonnen Wenjing Bi (brug) en Xuan Lui (evenwichtsbalk). ANP door Wim de Vos WESTDORPE - De competitie 5 poolbiljarten van het district Kanaalzone is inmiddels defini- tief afgelopen. Zaterdag vonden u~ in Westdorpe de laatste plicht- er plegingen plaats tijdens de hul diging van de kampioenen. Voorzitter Jan Hilbrink van poolvereniging Kanaalzone kon voor de tweede achtereenvol gende maal het team van Eme- ,e~ raid uit het Belgische Zelzate 1 tot kampioen kronen. n, Hilbrink kon terugblikken op een geslaagde competitie. Hal verwege viel in feite het enige minpuntje te noteren toen één van de deelnemende - Belgi- sche- ploegen zich noodgewon- gen moest terugtrekken en bo- vendien door sluiting van het lokaal waar de thuiswedstrijd den van de teams uit Zelzate werden gespeeld, naar een an dere biljartzaal moest worden gezocht. Die werd overigens snel gevonden waardoor de competitie op reguliere wijze en volgens het juiste tijdschema kon worden afgewerkt. Eén van de wensen van het be stuur van de Poolvereniging Kanaalzone is uitbreiding van het aantal teams. „We missen nog steeds ploegen uit het wes telijke deel van Zeeuws-Vlaan deren. In elk geval kunnen we nog enkele teams gebruiken. Het zou leuk zijn dat we een competitie die uit twee verschil- lende divisies bestaat, zouden kunnen houden." Rest voor de kampioenen nog de uitsmijter van het seizoen: deel- name aan de strijd om het Ne- dexiands kampioenschap poolbiljarten. Daar zal 'De Ka naalzone' worden vertegen- woordigd door een Belgische ploeg: Emerald uit Zelzate. van onze sportredactie LISSABON - 'Sociale drugs' als camiabis zullen bij de Olympi- sche Spelen van Sydney 2000 1 absoluut verboden zijn. Het be- stuur van hel Internationaal Olympisch Comité heeft dit in het pinkstenveekeinde nog- 1 maals bevestigd tijdens een bij- eenkomst in Lissabon. „Deelnemers die voor of tijdens de Spelen betrapt worden op het - gebruik van social diugs', vlie gen eruit. Zij moeten hun even- door Aector Doorns HULST - Het Masters zaal voetbaltoernooi in Hulst kreeg zaterdag met Matisse de te rechte winnaar. De Goese ploeg versloeg in de finale met 2-0 ZVH Morres. Ramon Da- hoe en uitblinker Marciano Seedo namen de doelpunten voor hun rekening. Seedo werd later uitgeroepen tot de beste speler. Ook werd hij top scorer met acht doelpunten. De finale had veel weg van een tactisch steekspel. Beide ploe gen maken deel uit van de competitie eerste klasse dis trict Zuid 1 en kennen elkaar door en door Coach Henk Maas van Moires had vooraf alle vertrouwen in een goede afloop, maar realiseerde zich tegelijkertijd dat de teams aan elkaar gewaagd zijn. In com petitieverband waren ze met een gelijk aantal punten op een gedeelde tweede plaats geëin digd. „Maar we hebben ze in de competitie wel twee keer geklopt", zei Maas vlak voor de kruisfinales. Het niveau van de finale viel dus enigszins tegen, getuige ook de magere score (twee doelpunten) in een duel over twee keer vijftien minuten. Toen Matisse op voorsprong kwam hoefde de Goese ploeg niet zo nodig meer, terwijl Morres aanval lend machteloos was. In de poulewedstrijden waren Matisse en Morres opper machtig geweest door alle partijen te winnen. De Hulste naren troffen daarna in de kruisfinales in Gewetra uit Nunspeet een pittige tegen stander. Na een 1-1 eindstand wist Moires zich via de straf - schoppensexie te plaatsen voor de eindstiijd. Matisse ging het in dat opzicht gemak kelijker af. Merpati Muda, winnaar van de twee voor- gaande édities, werd met 3-1 uitgeschakeld. De Amster dammers, die als derde eindig den, hadden niet hun sterkste team naar Hulst gestuurd. Merpati Muda behaalde toch nog een succesje door de shoot-outs te winnen. Benny Sport won na een 2-0 achter stand met 4-2 van de organise rende vereniging Premiere Zaman Sport de strijd om de vijfde plaats. Ivan Pauwels van Casteels De Meerpaal uit Hulst was de beste doelman. Een speler van Benny Sport zoekt naar een afspeelmogeli jkheid in het treffen met Premiere Zaman Sport. foto Peter Nicolai De teamleiders van de kampioen, de nummer twee en nummer drie op een rij. Van links naar rechts: Danny Joseph (Emerald), Dirk de Bock (New Gravin) en Jaap van den Berge (De President). ,j foto Peter Nicolai tuele medailles inleveren en verdwijnen uit de uitslag", ver klaarde IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch. Het IOC ging bij de laatste win terspelen door het stof toen de Canadese winnaar van het goud op de snowboard, Ross Rebagli- ati, na diskwalificatie rehabili tatie kreeg voor het roken van een joint met marihuana. Het sporttribunaal stelde de winter sporter in het gelijk omdat soft drugs niet op de verboden lijst stonden. Voor Sydney zal het IOC dit veranderen. RTR van onze sportredactie MIDDELBURG - De Zeeuwse tennisjeugd tot en met tien, twaalf, veertien en zestien jaar verscheen met Pinksteren op De Veste in Middelburg voor de districtskampioen schappen. De titelstrijd resulteerde vrijwel volledig in een afspiegeling van de veron derstelde krachtsverhoudingen, want bij de uitreiking van de prijzen werden hoofdza kelijk de namen van de favorieten en slechts driemaal die van een outsider afgeroepen. De jongens en meisjes uit de bondstraining maakten derhalve de dienst uit en dat was behalve normaal ook een bevestiging van de juistheid van het keuzebeleid van de com missie geselecteerd jeugdtennis. „We heb ben nu rond de 85 kinderen die de training volgen, die deelnemen aan een daarmee sa menhangend wedstrijd- en toernooicircuit en waarvan prestaties verlangd worden", schetste Rianne van Wanrooy, waarnemend voorzitter van genoemde commissie in grote lijnen de huidige stand van zaken. „Op dit deelnemersveld, is een inschrijving van om en nabij de zestig jongens en meisjes een be hoorlijk aantal en dat is uiteraard terug te vinden in de resultaten van het toernooi. Bij de oudste jongens ging de eindstrijd tus sen lijstaanvoerder Frank Clausing en zijn als tweede ingeschatte clubgenoot Andy de Bruijne. Clausing stelde zijn supporters be slist niet teleur. Integendeel, de Noord-Bevelander was op alle fronten de betere tennisser. Zijn sendee was vaak een doeltreffend wapenen met zijn diep reiken de en goed gespreide drives scoorde hij eveneens de nodige punten. Ook zijn netspel mocht er zijn en op de uitslag 6-2 6-1 viel uiteindelijk weinig af te dingen. Schouderblessure Behalve Clausing, die gedurende het toer nooi slechts vier games had moeten inleve ren en Andy de Bruijne, waren eerder in het weekeinde ook Bram de Nijs en Johnny Quaak tot de laatste vier doorgedrongen. De Nijs had in het duel met Clausing de strijd wegens een schouderblessure moeten sta ken, Johnny Quaak was de mindere geble ken van De Bruijne die ervoor pas na een driesetter Jacco de Looff had kunnen terug wijzen. In het deeltoernooi bij de meisjes haalde Lenneke Clement conform de prognoses de finale, waartoe ze in de voorlaatste schif ting krachtig verweer van Beatrix Verhae- gen had moeten overwinnen. Haar twee lingzusje Jacqueline had in de onderste helft van de rangschikking tegelijkertijd voor een verrassing gezorgd door de num mer twee in de waardering, Kim Dijkstra, uit te schakelen, waarna ze op haar beurt het onderspit dolf tegen Jantien Bruijnzeel. De speelster van de organiserende vereni ging mocht derhalve in de beslissende twee kamp aantreden. Het werd een slijtageslag waarin Bruijnzeel een 5-2 voorsprong in de tiebreak verspeelde, zich in de volgende reeks knap revancheerde en daarna in de laatste serie in feite van meet af aan een ge wonnen partij speelde, 6-7 6-2 6-3. Bij de veertienjarigen was Alexander Non- nekes heer en meester, hoewel Thijs Slag boom die Mathijs Hulster had teruggewe zen, het hem in de tweede en laatste set nog knap lastig maakte. Annick van de Walle. als tweede ingeschat, deed hier bij de meis jes meer dan verwacht werd door in een ge- lijkopgaand duel koploopster Merlyn Atoon een teleurstelling te bezorgen. door Jan Roovers BERGEN OP ZOOM - De korf balploeg van TOP uit Arnemui- den is er zaterdag niet in ge slaagd om een goed veldseizoen met promotie naar de eerste klasse af te sluiten. Nadat beide ploegen in de reguliere competi tie gelijk waren geëindigd, won HKC uit Hardinxveld-Giessen- dam de beslissingswedstrijd TERNEUZEN - De honkballers van Het Zeeuwse Honk toonden tegen Cardinals Huy veer kracht. De Terneuzense ploeg zette na een vroege 1-5 achter stand het duel in de tweede klas se van de Belgische competitie om in een 19-10 winst. Het duel werd in Terneuzen gespeeld, omdat het veld in Huy niet be speelbaar was. Cardinals Huy nam in de begin fase een 5-1 voorsprong. Toen Het Zeeuwse Honk eemnaal aan slag was, was er geen houden meer aan. Manuel Torres, die ook als catcher verdienstelijk werk afleverde, scoorde een homerun. De winnende pitcher was Manuel Hooi. De wedstrijd werd in negen innings beslist. Ook het Terneuzense vrouwen team heeft de vorm te pakken. Het Gentse Krjights werd zon dag in de derde klasse naar een kansloze 13-5 nederlaag ge speeld. Toch zag het daar in het begin nog niet naar uit. Na twee innings leidde het Gentse team met 5-0. Het duel tegen Gent Knights kende een beladen tintje, omdat nog niet zo lang geleden enkele Terneuzense speelsters deel uit maakten van de Gentse selectie. Na de achterstand kwamen de softbalsters van Het Zeeuwse Honk uitstekend in hun ritme. Via goed slagwerk en een fout loos spelend veld nam de thuis club een optie op de zege. Pit cher Jacqueline Moes en catcher Sandra Bosman stonden mede aan de basis van het succes. Jean-Marie Jandroep was goed voor een homerun. De reserves van Het Zeeuwse Honk verloren met 11-10 de uit wedstrijd tegen Bears, terwijl de softballers kansloos waren tegen Antwerp Eagles: 13-3. voor de tweede promotieplaats met 13-11. Er was natuurlijk teleurstelling bij het Walcherse achttal van trainer/coach Ko Crucq. Maai de nederlaag kwam toch ook niet helemaal als een verras sing, want. „HKC ligt ons niet echt. Vorig seizoen pakten we er op het veld met moeite een punt van en ook dit jaar moesten we daar genoegen mee nemen", keek Crucq teiug naar de veld- resultaten van de voorbije twee seizoenen. Op sportpark Rozenoord gaven beide ploegen elkaar weinig toe, maar kon TOP na 5-4 en 6-5 te rugkijken op een alleszins ver dienstelijke start. „Vooral ver dedigend deden we het prima, maar aanvallend liep het niet zoals het moest", haalde Ciucq de beelden terug. HKC speelde een tactisch slim spelletje waar door de gevaarlijke schutters van de tegenpartij niet echt konden dreigen. Bliksemstart De bliksemstart van HKC direct na de pauze leek TOP te over rompelen. Mentaal mankeerde er echter weinig bij de Walcher se tweedeklasser, die eerst van 6-9 terugkwam naar 8-9 en daarna 8-11 zelfs- helemaal weghaalde, 11-11. In een span nende slotfase bleek HKC ech ter net iets meer inhoud te heb ben dan zijn opponent, bij 11-13 was het voor TOP over en slui ten. Maar nieuwe ronde, nieuwe kansen", besloot Crucq, die ook volgend seizoen de Arnemui- dense ploeg traint en coacht. Scores TOP: Schroevers 3, Leon Kloet 3. Rita Menlmeester 2, Jantine Meulmeester, Mirjam Kloet en Beze merallen 1. Wielrennen Acht van Eede: 1. F. Lampaert (B 2. M. Borghgraaf (B.). 3. W. de Waal. Axel, 4. F. Oelebrand (B.), 5. M. de Koning, Hulst. 6. J.M.Heygerijk (B.), 7. R. Piersens (B.). 8. F. Keisse (B.), 9. P. van Damme (B.), 10. L. Rooms (B.). Zaalvoetbal Hulst. Masters-toernooi. Eindstand: 1 Matisse Goes, 2. ZVH Morres Hulst. 3. Merpati Muda Amsterdam. 4. Gewetra Nunspeet, 5. Benny Sport Assenede (B), 6. Premiere Zaman Sport Hulst. 7. Cas teels De Meerpaal Hulst, 8. Arrow Hulst. 9. Heerenveense Boys, 10 FC The Bom bers Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 35