Primeur tennisser Van Gelder Bondsjeugd maakt dienst uit Korfballers TOP promoveren niet Surprise Goese spektakelman in superklasse Jeugd Bruse Boys wint sterk toernooi Toy aal laat Franse rugbyers kansloos Seniorentoernooi in Bruinisse zit in de lift Derde lustrum wijkenkorfbal Strijd om eilandbeker krijgt een andere naam Kromkamp bondscoach skeelers Schakers Tiggelman en Groffen aan kop uitslagen door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het veertiende seniorentoernooi, gehouden op de banen van tennisvereniging LTC de Bru-tén, verdiende het predikaat geslaagd. Voor Thom van Gelder, de 55-jarige Brue- naar, was zaterdag de titel in het mannenenkel Dl weggelegd. In de eindstrijd sloeg hij met 6-3 6- 2 Zierikzeeënaar Jan Lagendijk van de baan. Nooit eerder won Van Gelder in die categorie het seniorentoernooi in Bruinisse. Tineke Deering, lid van het or ganisatiecomité, leidde 86 deel nemers in tien verschillende schema's, ondanks het wissel vallige weer naar de vlekkeloos verlopen slotdag. „Alles heeft meegezeten. Tegen de tijd dat het druk werd op onze banen was het weer goed. We hebben geen enkele dag partijen door moeten schuiven. Vandaag is het weer buitengewoon, niet te warm." En droog dus. Dat viel van de voorzitter van de LTC Zierikzee, Jan Lagendijk, niet meer te zeggen. Zaterdag morgen vroeg stond hij op de ZIERIKZEE - Het op Schou- wen-Duiveland enorm populai re wijkenkorfbaltoernooi viert vanavond (poulewedstrijden) en zaterdag 6 juni (finaleronde) het derde lustrum. Op de vijftiende verjaardag ko men zestien ploegen naar het veld van All-Ready op het Zie- rikzeese sportpark Bannink. Ze zijn onderverdeeld in vier groe pen. Poule 1 bestaat uit De Deurzakkers, De Flierefluiters, The Well en De Misser. Groep 2 bevat De Buurtjes, Marktzicht, WOW en Schouwenduin en in derde poule zitten White Power Rangers, De Banjaard. De Taartfighters en Noordwelle. Poule 4 wordt gevormd door De tegenpartij, De Gigantjes, ZF Duckies en Da's een goeie. De vijftiende editie van het wij kenkorfbaltoernooi begint van avond om zeven uur. De poule wedstrijden duren tot ongeveer tien uur. De nummers één van elke poule plaatsen zich voor de eindstrijd van zaterdag. baan in Zierikzee, om half vijf 's middags wachtte de finale van het mannenenkel D1Die eigen lijk al om drie uur gepland stond. „Ik stond om zes uur op de baan voor het luilakkentoer- nooi. Ik ben sinds april voorzit ter en dan moet j e ook daar j e ge zicht laten zien. Daarna moest ik om tien uur competitie spe len, 3-3 gelijk tegen Sas van Gent." Al met al niet de meest ideale omstandigheden om een finale te beginnen. De als eerste geplaatste Van Gelder wachtte "geduldig de komst van de als tweede geplaatste Lagendijk komst, en zijn eigen kans, af. Moeilijk spelletje De beginfase van de partij ken merkte zich door drie service breaks. Lagendijk startte met serveren en verloor direct zijn opslagbeurt. Van Gelder deed vervolgens in zijn eerste en tweede beurt hetzelfde. Met 3-1 leidde Lagendijk in games toen Van Gelder zijn speltype aan paste aan zijn tegenstander. Van Gelder: „Hij speelde een moei lijk spelletje, een beetje schaak- tennis." De linkshandige La gendijk liep daarna alleen nog maar achter zijn tegenstander en de feiten aan. „Ik maakte te veel fouten met mijn forehand", sprak de verliezer achteraf. Met 6-3 pakte Van Gelder, nadat een dubieuze bal op de stand 40-ge- lijk bij 3-3 in games het keer punt betekende, in een half uur tijd de eerste set. In de tweede set brak Van Gelder, die nooit eerder tegen Lagendijk uit kwam, op 3-2 voor de service van zijn opponent. Met 6-2 pak te de man uit het vissersdorp, na zijn vijfde matchpoint te heb ben benut, de eindzege. Lagen dijk: „Thom heeft goed ge speeld. De terechte kampioen." Het gemengd dubbel Dl kende een zinderende ontknoping. In de eerste set leek het duo Jaap Huizer/Marlien Wielaart met 6- 2 de basis te hebben gelegd voor een eenvoudige tweesetter. Te genstanders Johan Walpot en Ineke van den Houten knokten zich in de tweede set sterk terug en dwongen met 7-5 een derde set af. Huizer/Wielaart namen daarin een 3-2 voorsprong, kwamen achter met 3-4 en een tiebreak bracht de beslissing. Tot 3-3 ging die gelijk op maar uiteindelijk wonnen Huizer- /Wielaart de tiebreak met 7-3. Voor Huizer was het extra feest. Nooit eerder kwam hij als toer nooi winnaar uit de bus. Het duo Loes Vleugel/Nellie Kik was in het vrouwendubbel Dl met 7-5 6-1 te sterk voor Liesbeth Polak en Connie van der Weele. Het Zierikzeese kop pel Jo Hoare/Kees Verkaart klopte in een enerverende partij tennis, getuige de setstanden 7- 5 4-6 6-3, Gerard Alhrichs en Jaap Dekker in het mannen- dubbel Dl. Corine Walpot en Nicoline Vogel wonnen het vrouwendubbel D2, Mary van Eijkeren pakte de titel in het vrouwenenkel D2 en in het vrouwenenkel E zegevierde Ja- net Olree. Het mannendubbel D2 werd een prooi voor Alfred en Ronnie Koster, Hans Struijk kwam in het mannenenkel D2 als winnaar uit de bus en in het Ondanks het verlies tegen Thom van Gelder (rechts) kon Jan Lagendijk goed overweg met de winnaar. door Jan Roovers BERGEN OP ZOOM - De korfbalploeg van TOP uit Arnemuiden is er zaterdag niet in geslaagd om een goed veldseizoen met pro motie naar de eerste klasse af te sluiten. Na dat beide ploegen in de reguliere competitie gelijk waren geëindigd, won HKC uit Har- dinxveld-Giessendam de beslissingswed strijd voor de tweede promotieplaats met 13-11. Er was natuurlijk teleurstelling bij het Wal- cherse achttal van trainer/coach Ko Crucq. Maar de nederlaag kwam toch ook niet he lemaal als een verrassing, want. „HKC ligt ons niet echt. Vorig seizoen pakten we er op het veld met moeite een punt van en ook dit jaar moesten we daar genoegen mee ne men", keek Crucq terug naar de veldresul- taten van de voorbije twee seizoenen. Op sportpark Rozenoord gaven beide ploe gen elkaar weinig toe, maar kon TOP na 5-4 en 6-5 terugkijken op een alleszins verdien stelijke start. „Vooral verdedigend deden we het prima, maar aanvallend hep het niet zoals het moest", haalde Crucq de beelden terug. HKC speelde een tactisch slim spelle tje waardoor de gevaarlijke schutters van de tegenpartij niet echt konden dreigen. De bliksemstart van HKC direct na de pau- gemengd dubbel eindigden Le- nie van der Cingel en Rien Over- beeke als eerste. KNTLB-afge- vaardigde Moerland sprak tijdens de prijsuitreiking van een seniorentoernooi in de lift. Moerland: „Dit toernooi kan niet meerstuk." door Klaas Verspoor OUD-BEIJERLAND - Het jaar lijks terugkerende evenement op Tweede Pinksterdag, de strijd om de Betramij-cup op het terrein van SHO in Oud- Beijerland, werd gewonnen door een afvaardiging van Bru se Boys. De Bruse talenten on der de 23' jaar versloegen in de finale na strafschoppen Baren- drecht. Van de acht edities tot nu toe was Bruse Boys zeven keer aan wezig op het traditioneel sterk bezette toernooi in Oud-Beijer- land. Nooit eerder werd de fina le gehaald, een vierde plaats was tot nu toe het hoogst haal bare geweest voor de Bruena- ren. Bruse Boys speelde in een poule met SHO (Oud-Beijer- land), Pelikaan (Zwijndrecht) en Rozenburg. Baronie, inge deeld in dezelfde groep, liet ver stek gaan. In de andere poule traden Oud-Beijerland, Baren- drecht, YW De Zwervers en Huizen, de winnaar van vorig jaar, aan. De eerste wedstrijd won Bruse Boys met 2-0 van SHO, door doelpunten van de spitsen van het Schouwen-Duivelands voetbalelftal, Peter Willemse en Wilco de Valk. De Valk speelde, evenals eerdere jaren, al gast- speler met het Bruse team mee. De tweede wedstrijd van twee keer twintig minuten, tegen Pe likaan, werd door Bruse Boys met 0-1 verloren. Alles kwam daarna aan op de wedstrijd te gen Rozenburg waarin Bruse Boys met twee goals verschil moest winnen om groepswin naar en finalist te worden. Het lukte de Bruse equipe, door doelpunten van wederom De Valken Leon Bal. In de finale van een half uur kwam Bruse Boys, met de eerste elftalspelers Wilko Hanzen, Pe ter Willemse en Marien Benard - de uitblinker van het toernooi- niet tot scoren. Tegenstander Barendrecht slaagde er even min in om de Bruse doelman Bert Lagendijk te kloppen Strafschoppen brachten de be slissing. De twintigste penalty, genomen door Leon Bal, bracht Bruse Boys de enorme beker, de geldprijs, maar vooral de spor tieve eer. Volgend jaar is de titel verdediger uiteraard weer uit genodigd. „Misschien zal dat moeilijk worden. Veel spelers van dit team zijn dan te oud. We hebben al afgesproken dat we dan eventueel met een Schou wen-Duivelands elftal onder de 23 jaar komen. Dat vonden ze goed", sprak een trotse Bruse Boys-secretaris To Hanzen. foto Marijke Folkertsma ze leek TOP te overrompelen. Mentaal man keerde er echter weinig bij de Walcherse tweedeklasser, die eerst van 6-9 terugkwam naar 8-9 en daarna 8-11 zelfs helemaal weg haalde, 11-11. In een spannende slotfase bleek HKC echter net iets meer inhoud te hebben dan zijn opponent, bij 11-13 was het voor TOP over en sluiten. Maar nieuwe ron de, nieuwe kansen", besloot Crucq, die ook volgend seizoen de Amemuidense ploeg traint en coacht. Scores TOP: Arie Schroevers 3. Leon Kloet 3, Rita Meulmeester 2, Jantine Meulmeester, Mirjam Kloet en Paul Bezemer allen 1 door Peter Godrie ZIERIKZEE - Het jaarlijkse voetbaltoernooi tussen de voet balclubs van Schouwen-Duive- land heeft een andere naam gekregen. Het evenement, dat zaterdag 6 juni plaatsheeft op sportpark Den Hogen Blok. heet nu Extra Nieuwsblad Trofee. De afgelopen jaren ging het toernooi door als Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. De naams wijziging is een gevolg van de overname van het Schouwse nieuwsblad door de PZC. Twaalf ploegen hebben zich voor de eilandelijke voetbal- strijd aangemeld. Alleen Dreischor ontbreekt op de Ex tra Nieuwsblad Trofee. Opval lend is de aanwezigheid van Zonnemaire, dat jarenlang ab sent was omdat de kleine ver eniging geen zin had in de pou lewedstrijden voorafgaande aan de finaledag steeds ruime nederlagen aan de broek te krij gen. Aangezien de Extra Nieuwsblad Trofee weer op één dag wordt afgewerkt, schreef Zonnemaire zich nu wel in. Of Zonnemaire nu minder zwa re nederlagen te slikken krijgt, lijkt onwaarschijnlijk. De club is ingedeeld in poule 4 met Bruse Boys en Brouwershaven, twee zware tegenstanders dus. Poule 1 bestaat uit titelverdediger SKNWK, MEVO en DFS, groep 2 wordt gevormd door Zierik zee, ZSC'62 en Ouwerkerk en in poule 3 zitten WIK'57, Renesse en Duiveland. Het toernooi begint 's ochtends om elf uur met de groepswed strijden. Het beginsignaal voor de eindstrijd is om vier uur. - door lepTriou v e VLISSINGEN - Met Arno Rut- :t tinger kreeg de MSV De Uitlaat k zaterdag tijdens de wedstrijden in de superklasse eindelijk weer - eens een andere naam op het n hoogste podium. De Goese spektakelman toonde vooral in - de tweede manche dat hij na ve- n le blessures zich weer komt me- - ten met de top. Bij de 125cc was e Casper Ovaa duidelijk een - maatje te groot voor de concur- - rentie. Dion Verhulst won de e 125cc junioren, Ramon Koolede n miniklasse, beiden met twee mancheoverwinningen. De winst bij de junioren/veteranen werd verdeeld tussen junior Jacco Stello en veteraan Ad Geldof. De 60/80cc werd ge deeld door Johnny Gijssel en Ri- nus van de Ven. p Bij de superklasse leek het za- "t terdag weer de eeuwige strij d te - worden tussen Zierikzeeënaar Erik van der Wekken en Kees g den Hollander. Dfrect na de - start nam Van der Wekken de leiding en liep uit op de rest van ithet veld. Maar Den Hollander - legde zich daar niet bij neer en opende halfverweg de wedstrijd - de aanval op de koploper om op n twee ronden voor het einde de n leiding over te nemen en deze niet meer af te staan. Arno Rut- - tinger, die de derde plaats bezet- - te, maakte enkele foutjes en kon g zich niet direct met de strijd om g de eerste plaats bemoeien. - In de tweede manche was Van n WEZEP - Jan Eise Kromkamp e uit Wolvega is door het bestuur n van de Skeelerbond Nederland n benoemd tot bondscoach van de senioren. n Kromkamp, zelf nog A-rijder, gaat de komende weken rijders x selecteren voor het Europees- n en Wereldkampioenschap. Bei- de toernooien worden in Zuid- ,r Europa gehouden. De record- e houder van het aantal Neder- n landse overwinningen - hij heeft er ongeveer honderd geboekt - denkt bij de selectie met name aan jonge rijders. der Wekken weer de snelste starter maar nu nam Den Hol lander in de derde ronde het commando over, nadat hij eerst Ruttinger van de tweede plaats verdrong. Den Hollander sloeg een gaatje, terwijl Ruttinger de aanval op Van der Wekken in zette en na een kort duel kon op rukken naar koploper Den Hol lander. Nu was het het Den Hollander die op twee ronden van het einde de leiding moest afstaan. Ruttinger won met voorsprong en pakte met deze overwinning ook de dagprijs. Achterwiel Bij de 125cc was dit keer nie mand in staat om het achterwiel van Cas Ovaa te pakken. De Souburger vloog over het Vlis- singse circuit. Alleen Stef Goet- heer kon nog even volgen maar moest genoegen nemen met een tweede plaats. De strijd moest gezocht worden in de duels om de overige ereplaatsen, waar tenslotte Rutger Bimmel de sterkste bleek van de achtervol gers. Om de vierde plaats voch ten Arjo Verhage en Ronnie Bos nog even een fel duel uit, dat eindigde in het voordeel van Verhage. In de tweede manche ontspon zich een dergelijke strijd, alleen moest Verhage nu afrekenen met Dennis Schelle- man die de vierde plaats voor zich opeiste. Bos moest afhaken met een vastgelopen motor. Bij de gecombineerde junioren- /veteranen 250/500cc geven de veteranen nog steeds de toon aan. Alleen junior Jacco Stello wist in de eeste manche te profi teren van pech van Ad Geldof. In de tweede manche pakte hij de tweede stek achter Geldof. Plaatsen drie, vier en vijf wer den bezet door veteranen. Bij de 125cc junioren rekende Dion Verhulst af met een sterk rij den- de Peter Troost. Verhulst was de sterkste met twee manchezeges. Bij de 80cc stond dit keer Rinus van de Ven achter het hek. De 60cc kampioen probeerde het een klasse hoger. In de eerste manche moest hij nog afhaken door enkele foutjes en ging de overwinning naar de zeer sterk rijdende Johnny Gijssel. De tweede manche werd een over winning voor Van de Ven. De mi niklasse wordt nog steeds be heerst door Ramon Koole die beide keren met voorsprong Weinig verrassingen op Zeeuwse tenniskampioenschappen van onze sportredactie MIDDELBURG - De Zeeuwse tennisjeugd tot en met tien, twaalf, veertien en zestien jaar verscheen met Pinksteren op De Veste in Middelburg voor de districtskampioenschap pen. De titelstrijd resulteerde vrijwel volledig in een afspie geling van de veronderstelde krachtsverhoudingen, want bij de uitreiking van de prijzen werden hoofdzakelijk de na men van de favorieten en slechts driemaal die van een outsider afgeroepen. Dit weekeinde kon in de hoofdstad zonder meer ge sproken worden van een toer- nooiverloop 'volgens het boekje'. Bij de oudste jongens ging de eindstrijd tussen lijst aanvoerder Frank Clausing en zijn als tweede ingeschatte clubgenoot Andy de Bruijne. Clausing stelde zijn suppor ters beslist niet teleur. Inte gendeel, de Noord-Bevelan der was op alle fronten de betere tennisser. Zijn service was vaak een doeltreffend wa pen, en met zijn diep reikende en goed gespreide drives scoorde hij eveneens de nodige punten. Ook zijn netspel mocht er zijn en op de uitslag 6-2 6-1 viel uiteindelijk wei nig af te dingen. Schouderblessure Behalve Clausing, die gedu rende het toernooi slechts vier games had moeten inleveren en Andy de Bruijne, waren eerder in het weekeinde ook Bram de Nijs en Johnny Quaak tot de laatste vier doorgedron gen. De Nijs had in het duel met Clausing de strijd wegens een schouderblessure moeten staken, Johnny Quaak was de mindere gebleken van De Bruijne die ervoor pas na een driesetter Jacco de Looff had kunnen terugwijzen. Inhetdeeltoernooibij de meis jes haalde Lenneke Clement conform de prognoses de fina le, waartoe ze in de voorlaatste schifting krachtig verweer van Beatrix Verhaegen had moe ten overwinnen. Haar twee lingzusje Jacqueline had in de onderste helft van de rang schikking tegelijkertijd voor een verrassing gezorgd door de nummer twee in de waarde ring, Kim Dijkstra, uit te scha kelen, waarna ze op haar beurt het onderspit dolf tegen Jan tien Brui jnzeel. Frank Clausing veegt de baan nadat hij Zeeuws kampioen tot en met zestien jaar is geworden. foto Ruben Oreel De speelster van de organise rende vereniging mocht der halve in de beslissende twee kamp aantreden. Het werd een slijtageslag waarin Bruijnzeel een 5-2 voorsprong in de tie break verspeelde, zich in de volgende reeks knap revan cheerde en daarna in de laatste serie in feite van meet af aan een gewonnen partij speelde, 6-7 6-2 6-3. Bij de veertienjarigen was Alexander Nonnekes heer en meéster, hoewel Thijs Slag boom die Mathijs Hulster had teruggewezen, het hem in de tweede en laatste set nog knap lastig maakte. Annick van de Walle, als tweede ingeschat, deed hier bij de meisjes meer dan verwacht werd door in een gelijkopgaand duel koploop- ster Meriyn Atoon een teleur stelling te bezorgen. In 'de onderbouw' kwam, zag en overwon Michiel van Kuijk favoriet in de klasse tot twaalf jaar, iedereen en Stijn van Doeselaar als laatste. De num mer drie van Nederland in de ze leeftijdsklasse, Silvana Bauer, boekte in de slotronde een regelmatige zege, maar niet meer dan dat op Stepha nie Maenhout die Rianne Ver- donck in de halve finale knap had afgetroefd. Bij de benjamins, de tienjari gen dus, presenteerde Jeroen Alliët zich als een aankomend talent dat outsider Mart Flik- weert geen kans gaf nog meer verrasingen op zijn naam te schrijven. In huize Maenhout kon ten slotte toch nog een kampioene verwelkomd wor den. Heieen namelijk kende in de beslissende confrontatie geen pardon met Stephanie van Damme. door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub To- vaal sloot het 'internationale' sezioen af tegen RC Cappelle- la-Grande uit Frankrijk. Het was de Vijfde confrontatie tus sen beide teams en steeds bleek Tovaal de sterker dan de minder ervaren Franse opponent. Za terdag zette Tovaal die traditie voort: 59-21. Trainer Ad Buijs stuurde een ge legenheidsformatie het veld in. Jeroen Ammerlaan en Koen Spaas keerden terug na blessu res, Staf Leemans speelde voor het eerst op de scrum-halfposi- tie en verder deed hij een beroep op oud-gedienden als And ré de Haan, Ad van Sprang en Martin Schaarman. In de beginfase had RC Cappelle duidelijk met beste van het spel. Pas na een kwartier kreeg To vaal wat meer greep op de wed strijd, wat resulteerde in tries van Jan-Joost Wiebrens en Ro nald Muller, terwijl Wiebrens ook beide conversions benutte: 14-0. Een flinke tegenvaller voor de Fransen, die in het res tant van de eerste helft een beet je de kluts kwijtraakten. Jeroen Ammerlaan maakte daar han dig gebruik van en Tonnis van der Tuin tilde de ruststand naar 26-0. Na rust drukte Ronald Muller zijn tweede try, waarna routi nier André de Haan de voor sprong op 38-0 bracht. Daarna kregen de Fransen alsnog loon naar wei-ken. Aanvoerder Jean- Luc Bonnefous, die met Thierry Béhérégaray ooit aan de basis stond van de jaarlijkse uitwisse ling, zorgde voor 38 - 7 en direct daarna krabbelde RC Cappelle terug tot 38-14. Verder liet To vaal het niet komen. Na een vloeiende combinatie met Je roen Ammerlaan voerde Tonnis van der Tuin de score op tot 45- 14. In de slotfase voerde Tovaal de voorsprong door tries van Hans Houmes en Ronald Muller op tot 59 - 14, maar het slotac- coord was toch voor RC Cappel le: 59-21. Jan-Joost Wiebrens benutte 7 van de 9 conversions. van onze sportredactie MIDDELBURG - René Tiggel man en Hans Groffen gaan na de derde ronde van het Open Mid delburgs, schaakkampioen schap gezamenlijk aan de lei ding. Beide Zeeuwse topspelers hebben na drie partijen evenzo- vele overwinningen behaald.Op papier was de indeling voor de derde ronde zeer interessant. Groffen moest met wit aantre den tegen Wim Stange, terwijl Tiggelman de zwarte stukken diende te hanteren tegen Maar ten Westerweele. Beide favorie ten wisten echter hun partij zonder al te veel problemen winnend af te sluiten. Hierdoor blijven Tiggelman en Groffen aan de leiding met de maximale score van drie uit drie. Johan de Wolf, derde geplaatst op rating, bleef in het spoor van de koplopers door een moeiza me en ietwat gelukkige zege op jeugdspeler Willem-Jan Panne- koek. In tijdnood gaf Panne- koek op, er van uitgaand dat zijn tegenstander een dodelijke matcombinatie had, wat echter in werkelijkheid niet mogelijk Twaalf spelers volgen op de vierde plaats met twee punten. Onder hen de veteranen Anton Quakkelaar, die Simon Sanders terugwees, en Fred Dieperink die remiseerde met clubgenoot Henrik Westerweele. De vierde ronde, komende vrij dag, zal een confrontatie te zien geven tussen René Tiggelman en Hans Groffen, waarbij Tiggel man de witte stukken zal heb ben. Johan de Wolf dient het op te nemen tegen outsider Adri- aan van Haaften. Tennis Bruinisse. Finales Seniorentoernooi. HED1:T van Gelder-J. Lagendijk 6-3 6-2. HDD1: Hoare/Verkaart-Ahlrichs/Dekker 7-54-66-3. DDD1:Vleugel/Kik-Polak/Van der Weele 7-5 6-1. GDD1: Wielaart/Huizer-Van de Houten/Walpot 6-2 5-7 7-6. HED2: H. Struijk-R. Loos 6-0 6-1 HDD2: Koster/Koster-Stoutjesdijk- /Van der Meer 6-4 6-1. DED2: M van Eij keren—J. Van de Vliet 6-0 6-2. DDD2: Wal- pot/Vogel-Roth/Schot 6-4 6-7 6-3. GDD2: Van der Cingel Overbeeke-Lodder Slootmaaker6-46-4 DEE: I.J. Olree,2. E. de Zeeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 29