Van Lare blijft ouderdom voor l Kloetinge versterkt met Spartaan PZC Ward schittert met vier overwinningen Zusjes Willeboordse alle drie in de prijzen sport 17 Duursportster uit Sluis (49) gaat harder en harder en harder Van Tongeren klasse apart in run-bike-run - Goes ondergaat facelift, zondagtak van Middelburg gaat zware tijden tegemoet 13 dinsdag 2 juni 1998 door Koen de Vries OOST - SOUBURG - Of ze even op de foto wil? Natuurlijk wel. „Maar wel met m'n zonnebril op. Want anders zie je m'n rim pels." Iedereen moet eraan gelo ven, dus ook Terèse van Lare. Negenenveertig is ze inmiddels en dus heeft ze niet meer dat perzikhuidje van een zestienja rige. Als sporter lijkt de Sluise echter steeds meer afstand te nemen van de ouderdom. Op haar 38e begon ze met duur- sporten en nog steeds gaat ze elk jaar sneller. Zaterdag in Oost-Souburg test te ze zich voor het laatst voor het wereldkampioenschap run- bike-run lange afstand. Zondag moet het gebeuren. In Zofingen, Zwitserland, gaat ze voor haar zesde wereldtitel. In de catego rie vrouwen 45 tot 50 jaar wil ze als eerste over de finish komen. De kaarten liggen goed. De moeder van twee volwassen kinderen verkeert in een vorm als nooit tevoren. Aan drie WK's wil Van Lare dit jaar meedoen. In Zofingen heeft ze de meeste kans op een plaats op het hoogste podium. Het WK kwarttriatlon bijvoorbeeld, in Goese cricketers incasseren hun derde nederlaag GOES - De cricketers van CCCZ uit Goes hebben ook hun derde wedstrijd in de ZAMI-competi- tie verloren. Zaterdag was Ex- celsior'20 met zes wickets te sterk. CCCZ kwam als eerste aan bat en scoorde slechts negentig runs. Gastspeler Van Giezen was topscorer met 27 runs. Pa- trick de Ruijter was met zestien runs ook productief voor Zee- lands enige cricketclub. Grote boosdoener bij Excelsïor'20 was Wijzenbroek die vijf Goese batsmen 'clean' bowlde. Excel sior had vervolgens weinig moeite om de benodigde runs te maken. Na 21 overs en het ver lies van vier wickets hadden ze 93 runs gemaakt met Mavronals grootste run-getter (30). Hou ghton en Dees namen ieder één wicket voor hun rekening en gastspeler Van Giezen twee. september in Lausanne, is ei genlijk te kort. Hoe verder de eindstreep ligt. hoe beter het voor de Sluise is. „Terèse is een echte diesel", weet Bram van Lare, naast echtgenoot tevens begeleider, manager, supporter, trainer, adviseur en wat al niet meer. Manvolk Kort geleden fietste ze de Ronde van Vlaanderen voor trimmers. Ze vroeg of ze de 225 kilometer mocht afleggen met een groepje Brabantse mannen. Die keken wat zuinigjes bij dat verzoek. Uiteindelijk stond de Zeeuwse de kop de laatste negentig kilo meter niet meer af aan het veel zachte g's kreunende en steu nende manvolk. Het lijkt haar allemaal weinig moeite te kosten. „Terèse is ont zettend gezond", zegt Bram. „Ze is nooit ziek en heeft heel soepele spieren. Op het laatste stuk is ze altijd op haar best. Op het WK long distance triatlon in Nice liep ze op het afsluitende onderdeel zevenhonderd man voorbij." En toch, Terèse van Lare was Te rèse van Lare niet geweest wan neer ze niet een enorme portie ambitie had gehad. Ze traint minstens vij ftien uur per week - zomer en winter - en is nagenoeg ieder weekend actief in wed strijdverband. En wanneer ze met het huishouden bezig is, wil ze wel eens stiekem naar zolder glippen om daar, tussen het stof zuigen en de afwas dooi", nog snel wat krachtoefeningen te doen. Haar machtsvertoon is vaak groot, nationaal en internatio naal. In Nederland moet Van Lare bij de veteranen pas haar meerdere erkennen in de 42-ja- rige Marijke Zeekant uit Am sterdam. Triatleten van 43 jaar of ouder vormen geen partij. Vandaar dat vooral WK's een uitdaging vormen. Na dertien nationale en negen afdelingsti tels is het enthousiasme wel wat minder als ze weer zo'n prijs in ontvangst mag nemen. De tro feeën die ze bij deze wedstrijden behaalt staan even in de woon kamer, maar verhuizen daarna rigoureus naar zolder. Alleen de 'wereldbekers' hebben en hou den een prominente plaats in huize Van Lare. Bergpad In Oost-Souburg lijkt alles er goed uit te zien voor Zofingen. Van Lare neemt al snel afstand van haar enige concurrente Wil ly de Nooijer uit Serooskerke en vergroot per stap de voor sprong. En dat moet ook, want de concurrentie in Zofingen is zwaar. En het parkoers is onver gelijkbaar moeilijk: op het eer ste onderdeel, 8,6 kilometer lo pen, moeten twee bergjes worden overschreden. Bij de 150 kilometer fietsen wachten negen beklimmingen en het sluitstuk van dertig kilometer lopen voert voor een groot ge deelte over een onverhard berg pad. Maar dan, wanneer de favoriete aanstalten maakt om aan het fietsonderdeel te beginnen, ge beurt er iets raars. Met vreemde, iele stapjes dribbelt Van Lare naar haar fiets. „Wat zijn dat voor rare pasjes?-', vraagt Bram een tikje streng. „Het is in mijn kuit geschoten", roept Terèse met dichtgeknepen keel terug. „Als het zo door gaat, stop ik er mee." Nooit, nog helemaal in haar car rière is Van Lare ziek of gebles seerd geweest. Eén keer per jaar zoekt ze de osteopaat op en die Terèse van Lare - zonder zonnebril en met rimpels - doet zondag een gooi naar de wereldtitel run-bike-run lange afstand. foto Ruben Oreel stuurt haar na een kort consult steevast lachend naar huis. Vormt deze wedstrijd, op een parkoers in en om Oost-Sou burg - waar het verkeer haar weg net zo gemakkelij k tegen de rijrichting in vindt - het begin van de aftakeling? Vast niet. Na veertig kilometer fietsen stapt de veterane weer zo fit als een hoentje van haar tweewieler en vervolgt in hoog tempo lopend haar weg. „Als ik harder loop, krijg ik weer last", laat ze Bram weten. Kan het dan nog harder? Stukje zwemmen Misschien moet ze één trainin- kje minder doen in de aanloop naar Zofingen en misschien de looptraining vervangen door een stukje zwemmen in de vaart van Sluis naar Brugge. Naar de dokter? Dat doe ze nooit. Luis teren naar het lichaam, is het devies. Als je dat doet, kan je heel lang mee. Wat dat betreft wordt er met vertedering en bewonde ring gekeken naar Sister Barba ra. Deze non uit New York raak te op hogere leeftijd verslingerd aan duursporten en trad daar om toe tot een minder strenge orde. Nu, op haar 59e, reist ze de wereld af naar tal van WK's. In Zofingen is ze er ook bij Michel Rommers bekroont vlucht BRUSSEL - Wielrenner Michel Rommers uit Rilland-Balh heeft de Grand Prix Noord- West Brabant in België gewon nen. De coureur van Sauna Diana uit Zundert liet in de sprint medevluchter Johan de Proft achter zich. Het tweetal had de laatste tach tig kilometer in goede harmonie tegen het peloton gereden. Op de streep hield het duo uiteinde lijk 15 seconden over van een voorsprong van maximaal 100 seconden. Rommers: „De Proft probeerde in de finale verschil lende keren weg te rijden. Daar uit leidde ik af dat hij geen ster ke sprinter was. Ik wilde hem meenemen naar de finish en in de sprint over hem heen gaan. Dat is prima gelukt." Het was Rommers' eerste overwinning van het seizoen. De start van de run-bike-run in Oost-Souburg. Uiterst rechts win naar Miquel van Tongeren. - foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke OOST-SOUBURG - Miquel van Tongeren was in de run-bike- run van Souburg een klasse apart. Na 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen bedroeg zijn voorsprong op Rob Bal (Oud-Beijerland) meer dan zes minuten. De eindzege van Raymond Luyks (Hoogerheide) in het KP- MG accountants circuit kwam ondanks zijn derde plaats in Souburg niet meer in gevaar. Marco van der Meulen (Oost burg) hield het na het fietsen voor gezien. Door de absentie van Johan van den Branden be hield hij wel de tweede plaats in het eindklassement. Miquel van Tongeren had na de eerste ronde van 2,5 kilometer hardlopen al een gat van hon derd meter geslagen op zijn ach tervolgers. Na 10 kilometer begon Van Tongeren met een comfortabele voorsprong van drie minuten op zijn achtervol gers aan de veertig kilometer fietsen, waarin hij zijn voordeli ge marge zag groeien tot zeven minuten. Na 1 uur 56 minuten en 22 se conden passeerde Van Tongeren de finish aan de Middelburgse straat. Rob Bal passeerde ver rassend in de laatste rijf kilo meter lopen Raymond Luyks. Johan den Boer (Bergen op Zoom) hield Rens Lobbezoo (Souburg) achter zich. Terèse van Lare had bij de vrou wen geen concurrentie van be tekenis. Ze had met haar 2 uur 19 minuten en 39 seconden twaalf minuten voorsprong op Willy de Noover uit Seroosker ke. Veteraan H40 Peter de Jonge (Moerstraten) behield met zijn overwinning de eerste plaats in het klassement, voor Kees de Waal (Goes) en Jan van der Lin de (Oostburg). Adri Gerards (Zierikzee) was uiteindelijk de sterkste bij de masters H50. Afslag Remy Vasseur (Vlissingen) pak te op het nippertje de eindzege in het korte circuit. Hij bleef hij Wim Nieuwkerk (Fijnaart) slechts één puntje voor. Doordat Vasseur bij het fietsen een ver keerde afslag nam, ging de dag zege naar Ron le Rov uit Vlissin gen. Sam Polderman (H50) moest met een blessure aan de kant blijven. De resultaten uit de eerste drie wedstrijden wa ren voldoende voor de winst in in het eindklassement. Wilfried Bleys won het klassement bij de masters H40. Theo Kappetein (Terneuzen) was de sterkste H21. Chantal Maat (Middelburg) zet te bij het lopen haar rivale Tere- se Schuit (Souburg) al op ruim twee minuten achterstand. Schuit kwam tijdens het fietsen nog sterk terug maar bleef uit eindelijk op een minuut achter stand hangen. Maat won daar om het eindklassement. Hoewel Martin Lensen (Souburg) de start miste, won hij de mini-run-bike-run. Danny ter Steege vertrok bij Veere en speelt volgend seizoen bij Hoek. foto Dirk Jan Gjeltema /- door Rudy Boogert J VLISSINGEN - De 21-jarige •a Rudy Bannfer van Sparta 2 s- moet in Kloetinge de naar Hoek vertrekkende John Bentschap ui Knook doen vergeten. Dat is één 3, van de opmerkelijkste verande ringen, nadat de nerveuze over- f" schrijvingstermijn zondag- avond was verstreken. De 3- selecties voor volgend seizoen st staan in de steigers, maar de eens zo roemruchte zondagtak nj van Middelburg lijkt na een 5- massale leegloop een moelijk seizoen tegemoet te gaan. Zondag-eersteklasser Goes 4, kreeg te maken met zes spelers ■7 die terugkeerden naar him oude iy club. Trainer Hugo Barends ver- n welkomt echter ook acht nieu- if we spelers in de selectie voor ï- volgend seizoenZeer verguld is 4 de oefenmeester met de komst :a van de 17-jarige Leo de Groot ■a van Middelburg Al. Barends: „Een multifunctionele speler, 2 waar heel Zeeland achteraan 3, zat. In mijn ogen de talentvolste 3 speler op de Zeeuwse velden. De jeugdige De Groot legde v aanbiedingen van Veere, Mid- ;j| delburg, Vlissingen en zijn eer- it ste liefde GPC weloverwogen 3'. naast zich neer. „Op mijn vijf tiende heb ik eens een testweek is bij Heerenveen gespeeld. Het r- tempo was moordend. Ik kwam s~ kruipend het veld af. Een week E later mocht ik op proef komen e bij PSV, maar dat was gewoon te j- hoog gegrepen. Ik heb toen be- sloten om via andere wegen ho- k gerop te komen. Ik heb uit alle 3. aanbiedingen gekozen voor de r- ploeg die op het hoogste niveau J;; speelt." i Het gat dat doelman Erik Ver- e sluis (Bevelanders) achterlaat, wordt opgevuld door drie nieu- we keepers. Olaf Filius, die bij ri NAC afgekeurd werd voor be- e taald voetbal vanwege een j® schouderblessure, is weer fit en e is volgens Barends de eerste ge- 1- gadigde voor de erfenis van Ver- 2, sluis. f De selectie van Middelburg (zondag) lijkt in vergelijking i. met vorig seizoen verzwakt aan 2- de start te komen. Drie jeugdige talenten (Jorrit Schuurman, q Geert Bosschaart en Harvey Si- <- belo) vertrokken naar Veere, terwijl ook een aantal A-junio- j~ ren voor andere clubs koos. Tel ri daarbij het verlies van Piet i- Baan (Zeelandia) en Albert Slinger (gestopt) en er kan van l'. een heuse ontmanteling worden gesproken. Vorige week brak ex- zelfs eyen paniek uit onder de resterende spelers, toen ze vex-- moedden dat er geen elftal meer kon worden geformeerd. Piet Baan zei een week geleden: „Middelburg is een eind klaar met bestaan." Voorzitter Simon Harinck. „Ie dereen ging roepen dat het fout ging, waai'op iedereen riep dat hij weg zou gaan. We hebben een bijeenkomst ingelast, waaruit bleek dat het zo'n vaart niet liep. We hebben 31 spelers voor twee elftallen." Terneuzen heeft zich aanmerke lijk vei'sterkt. De bekendste nieuwelingen zijn Jos en Leo Kaysei", die van hoofdklasser Hoek kwamen en Mike But van Veere. De overschrijvingen: Eerste klasse: Goes. Nieuw: Leo de Groot (Middelburg Al), Fa uzi Ak- dim (Middelburg Al), Olaf Filius, Arjan Duine (Kapelle), Mart-Jan Goud, Marcel Kole (Veere), Marco Groeneveld (Kapelle), Adil Fertoute (Kapelle). Vertrokken: Erik Versluis (Bevelan ders), Shannon Braafhart (Vlissin gen), Ron de Vos (Patrijzen), Erik de Groene (Luctor), Jean-Paul Hart- hoorn (Apollo), Erwin Nelissen (Zierikzee), John Heijnsdijk (ge stopt), Clarence Pahlad (SSV'65). Tweede klasse: HW'24. Nieuw: Marvin Hamelink (Terneuzen), Tris tan van Acker (Axel), Björn Maes (Hontenisse). Eddy van den Bossche (Gerda, Sint-Niklaas). Vertrokken: niemand. Derde klasse: Axel. Nieuw: Edv de Witte (trainer), Marino d'Hooghe (Zelzate), Patrick Guchtenaire (Hoek), Yoeri Visser (Terneuzen). Vincent Mariens (Sluiskil) Vertrokken; Jordy van Bunderen (Vogelwaarde), Tristan van Acker (HVV24), Jochem Marcus (AZW). Middelburg. Nieuw: Evert Eiken hout (Veere). Vertrokken: Jorrit Schuurman (Vee re), Geert Bosschaart (Veere), Har vey Sibelo (Veere), Piet Baan (Zee landia), Jacco Nelen (RCS), Khalid Boufrahi (Vlissingen), Albert Slin ger (gestopt). Patrijzen. Nieuw: Edwin Arens (Kruiningen), Jeroen Westrate (Middelburg Al), Ron de Vos (Goes). Vertrokken: Rob Kole (gestopt), Frank Martens (gestopt). Terneuzen. Nieuw: Jos Kayser (Hoek), Leo Kayser (Hoek), Mike But (Veere), Antoine Thoen (Zelza te), Thierry de Waele (Zelzate), Mike vanRossum (Kemzeke). Vertrokken: Erik Tissink (Zaamslag), Anrico van Hecke (Ter- neuzense Boys), Frans van der Veen (Sluiskil), Rolf Mobach (Sluiskil). Vlissingen. Nieuw: Shannon Braaf- hart (Goes), Ruud de Vroe (Veere). Ghalid Akhiyad (Veere), Lars Pee lers (Middelburg), Michael Boedhoe (Oostkapelle), Khalid Boufrahi (Middelburg). Ruud Sanders (Mid delburg Al). Vertrokken: Marsal Ririhena (Jong Ambon). Zierikzee. Nieuw: Erwin Nelissen (Goes), Remco van der Wekken (Me- vo). Vertrokken: Danny van Oeveren (Mevo), Erik-Jan Elenbaas (ZSC), John Heikamp (gestopt). Zaterdagvoetbal Rudy Bannfer van het tweede team van Sparta is de vervanger van John Bentschap Knook (Hoek) bij de kei-sverse hoofd klasser Kloetinge. Trainer Die- derik Hiensch: „Het was niet makkelijk om een nieuwe 'num mer twee' te vinden. In Zeeland konden we niemand vinden. Bannfer had twee weken gele den een gesprek over zijn kan sen bij Sparta met assistent trainer Dolf Roks. Roks kon hem niets garanderen. Bannfer kwam vervolgens kijken bij ons promotieduel tegen Ter Leede en was meteen oveiluigd." Behalve Bannfer versterkt Kloetinge zich met Erwin Dek (Hoek). Met een (Zeeuwse) spe ler van RBC is de Bevelandse ploeg in een vergevorderde fase van onderhandeling. Bij eex-steklasser Veere is het een komen en gaan van spelers. Een grote aderlating voor de Wal- cherse ploeg is het afscheid van Jurjen Swiei"s. De robuuste ver dediger uit Vlissingen zet na twee afsluitende jaren bij Veere een punt achter zijn carrière. Promovendus Bruse Boys gaat met dezelfde spelersgroep de eerste klasse in als waannee het kampioenschap in de tweede klasse is gehaald. Niet geheel tot tevredeixheid van ti'ainer Alex van Keulen. „Het loopt niet echt storm bij de overschi-ijvingen", drukt hij zich eufemistisch uit. „We hebben een aantal lijntjes uitgeworpen, maar de spelex"s komen niet zomaar. De afstand naar het eiland is vaak een on overkomelijk probleem. En spe- lei's op het eiland zijn heel honk vast. Kijk maar naar Wilco de Valk bij SKNWK. Het is jam- mex", want in de breedte zouden we het wel eens moeilijk kunnen kx-ijgen. Een stuk of twaalf, der tien spelers bij ons kunnen het eersteklasse-niveau aan. Dat zou ons kunnen opbreken. Ge lukkig eisen ze in Bruinisse niks van een tx-ainer. Kapelle, dat ruim een week ge leden promotie naar de eerste klasse op een haar miste, onder gaat wedex"om de nodige aderla tingen. Trainer Joost Folmer: „Kapelle geeft geen vergoedin gen en dat zou de ploeg wel eens duur kunnen komen te staan. Twee jaar geleden vertrokken Marco Vogel en Jean-Paul Hart- hoox-n, vorig jaar vertrok Wil fred van den Dries en dit jaar le veren we Marco Groeneveld en Adil Fertoute in. Spijtig, maar de uitdaging om goed te preste- ren wordt alleen maar groter. Bovendien is het waardevoller als het ook nog lukt." Bij tweedeklasser 's-Heer Arendskerke heeft Peter Kam- stra vrij onverwacht afscheid genomen van het actieve voet bal. Privéomstandigheden dwongen hem zijn congé in te dienen bij zijn club. „De dagen dat mijn vrouw korfbalt en dat ik voetbal vallen gelijk. Vorig jaar ben ik vader geworden en we hebben geen zin om ons kind drie keer in de week uit te beste den. Mijn vrouw heeft haar werk exwoor opgegeven en ik geef mijn hobby eiwoor op. Met pijn in mijn hart ovei'igens, want ik heb de mooiste jaren meegemaakt bij Arendskerke." Hoofdklasse: Hoek. Nieuw: Patrick van Outreyve (Deinze). John Bent schap Knook (Kloetinge). Danny ter Steege (Veere), Ronald van Sliedregt (Halsteren), Wesley Roman (Eeklo), Kristof Verbiest (Deinze). Kiran O'Shea (NAC). Vertrokken: Jacky Lambert (Tem- se), Ad Gladdines (Halsteren). Jos Kayser (Terneuzen). Leo Kayser (Terneuzen). Erwin Dek (Kloetin ge). MarcMinnaert (Maldegem). Kloetinge. Nieuw Erwin Dek (Hoek), Rudy Bannfer (Sparta). Vertrokken: John Bentschap Knook (Hoek). Shariq Bhageloe (verhuisd). Pieter van der Neut (gestopt). Peter de Jong (Veere). Eerste klasse: Arnemuiden. Nieuw: Jacco Janse (VCK), Matthijs Kou man (Middelburg A1). Vertrokken: niemand. Bruse Boys. Nieuw: niemand. Vertrokken: niemand. Oostkapelle. Nieuw: Thomas Ragut (RCS). Dennis de Rijke (RCS). Wil lem Filius (Middelburg Al). Vertrokken: Michael Boedhoe Veere. Nieuw: Hans de Nooijer (trai ner). Harvey Sibelo (Middelburg), Jorrit Schuurman (Middelburg), Geert Bosschaart (Middelburg), Ry an de Meza (RBC-jeugd), Patrick Koppejan (Meeuwen), Bujar Gashi (Oostkapelle), Nasser Gashi (Oost kapelle), Peter de Jong (Kloetinge). Vertrokken: Danny ter Steege (Hoek), Ruud de Vroe (Vlissingen), Ghalid Akhiyad (Vlissingen), Mar cel Kole (Goes), Robin Moreauw (Wissenkerke), Jurjen Swiers (ge stopt). Tweede klasse: 's-Heer Arendsker ke. Nieuw: Rudy van der Sluis (Nieuwdorp). Vertrokken: Peter Kamstra (ge stopt). Damvendaele. Nieuw. Hicham el Yadidi (Borssele), Angelo Schaalje (Zeelandia), Peter Hekkers (Zee land Sport). Vertrokken: Ludo Kroon (verhuisd), Milko Pattikawa (Jong Ambon), Benjamin Benicewicz (Walcheren). Kapelle. Nieuw: niemand. Vertrokken: William van Nikkelen Kuijper (SSV'65), Marco Groene veld (Goes), Adil Fertoute (Goes). Kruiningen. Nieuw: Arthur van Huizen (trainer), Adriaan Nieuwen- huijse (Hoek), Patrick Bolle (Kloe tinge). Vertrokken; Leo van der Weijden (trainer Hansweertse Boys), Rexep Baijra (SSV'65), Johan Pekaar (Krabbendijke), Edwin Arens (Pa trijzen). Middelburg. Nieuw: Envin Vrijen- hoek (VCK), Helder (Middelburg zon), Jan-Pieter Adriaanse (Veere). Vertrokken: Michiel Koppejan (ver huisd), Stephane Cepero (stapje te rug). SKNWK. Nieuw: Hugo Crucq (trai ner). Vertrokken: niemand. SSV'65. Nieuw: William van Nikke len Kuijper (Kapelle), Rexep Baijra (Kruiningen), Micha Radojewski (RBC), Clarence Pahlad (Goes). Vertrokken: Pim Wedding (Hein- kenszand). Terneuzense Boys. Nieuw Martin van de Bossche (Sluiskil), Houwert Völker (Sluiskil), Tim Louwiesse (Terneuzen Al), Kees Duytemeijer (Terneuzen Al), Dennis de Kraker (Terneuzen Al), Anrico van Hecke (Terneuzen). Vertrokken: Peter Bakker (AZW). Yerseke. Nieuw: Ad Poortvliet (trai ner). Vertrokken: Kees Koopman (ge stopt). door Sjaak Sinke HULST - De traditionele pink sterwedstrijden op de stoffige atletiekbaan in Hulst waren vooral bij de jeugd uitstekend bezet. Daniel Ward van het or ganiserende RKHAV was de meest succesvolle atleet met vier overwinningen bij de jon gens C. Nadat hij de eerste serie 80 me ter had gewonnen in 11.9 secon den, pakte hij ook de overwin- ning in de finale met een tijd van 12.1 seconden. Verder was Ward de sterkste bij het kogelstoten (11.73), verspringen (5.66) en discuswerpen (38.22). Met de speer moest Daniel Ward de eer laten aan Martin van Steenpanl (Spado). Eric Goossens (Scheldesport) kreeg op de 3000 meter weinig tegenstand van clubgenoot Ed win de Jaeger en Harrold Hiel (RKHAV). Toch liep de Terneu- door Marion van Dorssen HEERLEN - De zusjes Wille- boordse hebben tijdens het Ben Mesters judopinkstertoernooi in Heerlen alle drie (Marleen, Elisabeth en Sarah) een po diumplaats behaald. Marleen Willeboordse (spox-t- school Geelhoed) wei'd kampi oen in de klasse tot 48 kilogram bij de 14/15 jarigen in een poule van 25 deelnemers. De wedstrij den tegen Hanneke Sleijpen en Conny Jacobs won ze met een vol punt. De halve finale en de finale tegen Mieke Weterings en Nicole Ki"uchten won ze met een yugo (5 punten). Elisabeth Willeboordse, die uit kwam voor sportschool Jan de Rooij, werd tweede in de klasse tot 70 kilogram bij de senioren. Elisabeth won haar eerste twee wedstitjden overtuigend met een vol punt van Anhika Broe ken en Anita van Zeijl. In de fi nale was een Hongaai'se echter te stei"k, omdat Elisabeth Wille boordse op haar rug ging li ggen Sai"ah Willeboordse behaalde een dei"de plaats in de klasse tot 70 kilogram bij de junioren. Na winst in haar eerste wedstrijd tegen de Franqaise Caroli He- quenne, verloor ze in de tweede ronde van Kim Oosterholt met een schouderworp. In de kleine zenaar een stei'ke race met als resultaat een behoorlijke tijd van 9 minuten en 8.1 seconden. Op de spi'inttweekamp was Mi chiel Willaeit (RKHAV) met af stand de sterkste. Hij won de 100 meter in 114 seconden en de 200 meter in 23.8 seconden. Bianca Segei"s (RKHAV) won twee van de drie werpnummers van haar zus Daniella en pakte zo de overwinning de werpdrie- kamp met 1913 punten. Ruth de Ki-aker (Dynamica) had op de 1000 meter voor meisjes D een straatlengte voorsprong op Nina van Dorsselaer (RKHAV). Vera Wisse (Dynamica) wist zich op het kogelstoten meisjes C met een afstand van 10 meter en 28 centimeter ternauwer nood Wendy Docters (Scheldek sport) van het lijf te houden. Doctei's was met 4 meter en 83 centimeter wel de sterkste op het verspringen waarbij ze Christel Bertens (Attilla) slechts zeven centimeter voor bleef. finale won de judoka van sport school Geelhoed van Mandy Looker met een harai-goshi (zwiepende heup worp). Het toernooi had een interna tionaal tintje door de deelname van judoka's uit Hongai'ije en Frankrijk. De goede bezetting kwam voort uit het feit dat er geldprijzen beschikbaar waren., wat in de judowereld nog niet gebruikelijk is. Turnsters ruim langs België WAALRE - De Nederlandse turnsters hebben zaterdag in Waalre de interland tegen Bel gië met ruim verschil gewon nen: 139,437 tegen 127,712 pun ten. Kii'sten van den Eijk eindigde als eerste in het individuele klassement. De Nijmeegse rea liseerde een totaal van 35,237 punten. Fieke Willems en Patri cia Timmer deelden de tweede plaats met 34,900 punten. Ook de juniorenploegen wonnen van België, waardoor de Janssen en Fritsenbokaal in eigen land bleef. De Nederlandse turnsters komen zaterdag 6 juni in actie in Nijmegen, waar Engeland als igenstander fungeert. AIV-P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17