Zülle op weg naar eindzege Zullen we shirtje ruilen, majesteit? Obiekulu niet in selectie Nigeria Bicicleta Vasca prooi voor Olano Zwitser wint tijdrit Giro Volleybalster Boersma meldt zich af voor EK uitslagen van onze sportredactie ASIAGO - Alex Zülle staat in de Giro d'Italia na de zestiende etappe stevig aan de leiding. De Zwitser versterkte zijn greep op de roze leiderstrui zondag in de individuele tijdrit over veertig kilometer rond Triëst. Hij won afgetekend in 44 minuten en 38 seconden, met een gemiddelde snelheid van ruim 52 kilometer per uur. De renner uit de Festina-ploeg, die zondag in de race tegen de klok 52 seconden voorsprong had op de Oekraïner Sergei Gontsjar en 1.22 op de Rus Pavel Tonkov. dreigde maandag het ,.Maglia Rosa" kwijt te raken aan Paolo Bettini. De Italiaan was tijdens een lange vlucht met de Colombiaan Javier Ochoa geruime tijd „virtueel leider". Uiteindelijk klom de Italiaan van de 32e naar de 3e plaats. Zaterdag had Zülle voor de tweede keer in twee weken de rose trui veroverd. Tijdens de veertiende etappe van Scio naar Piancavallo leverde de Zwitser slechts dertien seconden in op ritwinnaar en klimgeit Marco Pantani, die zondag tijdens de rit tegen het uurwerk ruim drie minuten verloor op Zülle en daannee de eindzege in de 81e Ronde van Italië kan vergeten, ook al staan er nog drie berg etappes door de Dolomieten en Alpen op de rol. Daar staat op de voorlaatste dag nog een tijdrit tegenover. Rivaal Belangrijkste rivaal voor Zülle is de Rus Pavel Tonkov (winnaar in 1996), die evenals de Zwitser een goed tijdrijder is en ook in het hooggebergte goed uit de voeten kan. Zülle boekte zondag zijn derde dagzege in de ronde. In het alge meen ldassement staat Tonkov tweede, op ruim twee minuten en Bettini derde op dik drie mi nuten. Marco Pantani staat vierde op bijna vier minuten en Guérini is vijfde op ruim vier minuten. De winnaar van vorig jaar Ivan Gotti gaf maandag na de etappe op wegens griep. Za terdag verloor hij bijna zes mi nuten op Pantani en zondag ruim zes minuten op Zülle. Topvorm In het kamp van Jan Ullrich en Bjarne Riis maakt men zich met het oog op de Ronde van Frank rijk naar buiten toe nauwelijks zorgen over de vorm van Zülle. Nog minder dan vijf weken scheidt de Zwitser van de Tourstart in Dublin. „Het is niet mogelijk twee keer drie weken in topvorm een grote ronde te rijden. Nog moeilijker is in de tussenliggende maand die top vorm te behouden. Als het Zülle wel lukt, hebben wij een fout ge maakt", zei Rudy Pevenage, as sistent-ploegleider bij Telekom en vertrouwensman van Ull rich. Miguel Indurain was in 1993 de laatste die zowel de Giro als de Tour in een jaar won. In 1964 lukte het Jacques Anquetil, in 1949 Fausto Coppi. „Dat is te genwoordig onmogelijk", meent Pevenage. Zülle zegevierde tot nu toe twee keer in de Ronde van Spanje. In Italië is hij hard op weg de Giro bij zijn debuut op zijn naam te brengen. In de Ronde van Frankrijk maakte hij de afgelo pen jaren alleen naam als brok kenpiloot. Vooral bij regen spe len zijn dikke brillenglazen hem vaak parten. Zoals vorige week in de Giro weer eens bleek. „Ik heb die bril eens opgezet, maar zag niets", verklapte de Duitse ploegmakker (Festina) Marcel Wust een paar weken voor de Giro, „maar Zülle zegt dat hij alles ziet." ANP foto Antonio Alonso/ANP Abraham Olano neemt de zoenen in ontvangst, na zijn eindzege in de Bicicleta Vasca. Bjarne Riis en Jan Ullrich tonen groeiende vorm van onze sportredactie EIBAR - Bjarne Riis heeft zijn tweede dagsucces in 1998 behaald. De Deense wielrenner, hersteld van een polsblessure, zegevierde zondag in de slotetappe van de Bicicleta Vasca. In de Spaanse rittenkoers bleef hij op de laatste dag na 110 kilome ter voormalig wereldkampioen Abraham Olano acht seconden voor. De Spanjaard was tevreden met de eindzege. Riis en zijn eveneens lang tobbende Duit se ploeggenoot Jan Ullrich maakten in Spanje duidelijk dat hun vorm groeiende is. Ullrich kwam zondag in de bergrit op een minuut van de winnaar binnen. Olano, die langzaam naar een goede Tour- vorm groeit, legde de basis voor zijn eind zege in de tijdrit op zaterdag. De Span jaard legde voor de ogen van voormalig Tour-winnaar Miguel Indurain de chro- norit af met een gemiddelde van bijna 52 kilometer in het uur. Erik Dekker liet zien op de weg terug te zijn met zijn achtste plaats. In de slotrit van zondag zat één venijnige klim. Op de Col de Usartza hield Banesto iedereen voor klassementsleider Olano in de gaten. Ze achterhaalden de ontsnapte Colombiaan Castelblanco, waarna Riis zijn geluk beproefde. De Deen mocht op het laatste stuk acht tellen uitlopen. Groot-Brittannië De Ronde door Groot-Brittannië leverde een zege op voor de Australiër Stuart O'Grady, uit de GAN-ploeg. Hij bleef zijn teamgenoot Chris Boardman 46 tellen voor. O'Grady leek zondag op weg naar zijn derde dagzege in de ronde, maar ver giste zich in de slotfase in een bocht. Een voet schoot van het pedaal, waarna zijn landgenoot Jay Sweet naar de zege spurt te. O'Grady reed zeven dagen in de lei derstrui. Chris Boardman vierde na negen maan den eindelijk weer succes in de proloog en de eerste etappe. „Ik werd met de dag ster ker, maar O'Grady kwam al snel opzetten. We hebben zijn eerste plaats verdedigd", aldus de rappe tijdrijder. Beieren De Noor Steffen Kjaergaard won verras- send de ronde van Beieren. De coureur uit het Deense team Chicky World zegevierde zondag ook in de afsluitende etappe. Hij ging in Berchtesgaden met 36 seconden voorsprong op zijn eerste achtervolgers over de streep. In het eindklassement bleef de 25-jarige Kjaergaard de Belg Axel Merckx achttien tellen voor. De derde plaats was voor de Spanjaard Daniel Atienza, die een ach terstand van 45 seconden had. DPA van onze sportredactie ABUJA - Verdediger Obiekulu van Go Ahead Eagles is niet op genomen in de definitieve Nige- riaanse WK-selectie. Maar de Deventer formatie heeft wel een oud-speler in de ploeg. Bonds coach Bora Milutinovic riep doeman Peter Rufai op. Milutinovic had een voorlopige selectie van 25 man. In de groep van 22, die hij maandag bekend maakte, was Rufai niet de enige nieuweling. Ook Ben froha, die bij Vitesse onder contract stond, is aan de groep toegevoegd. Op vallendste afvaller is Amunike van Barcelona. Nigeria is vrijdag in de Amster dam Arena tegenstander van Oranje. Amsterdam ontvangt dan vier goede bekenden: Oli- seh, Babangida, Finidi Geoj'ge en Kanu. De selectie. Doel: Okpara (Or lando Pirates), Baruwa (Sion), Rufai (Deportivo la Coruna). Verdediging: Iroha (Elche), Shakpoke (Reggiana), Okechukwu (Fenerbahce), West (Inter Milan), Babayaro (Chel-, sea), Eguayoen (Torpedo Mos kou) en Okafor (Kansas City Wi zards). Middenveld: Lawal (Roda JC), Oliseh (Ajax), Okocha (Fener bahce), Ojigwe (Kaiserslau- tern), Adepoju (Real Sociedad) en Oruma (Lens). Aanval: Finidi George (Betis Sevilla), Babangida (Ajax). Ka nu (Inter Milan), Ikpeba (Mona co), Amokachi (Besiktas), Yeki- ni (FC Zürich). AFP van onze sportredactie AMSTERDAM - Cintha Boers ma is om privé-redenen niet be schikbaar voor de EK-kwalifi- catiereeks. De volleybalster heeft bondscoach Pierre Mathieu dit in een gesprek laten weten. Boersma zou in november wel Roze trui van Roux gestolen TRIEST - Laurent Roux is in de Giro d'Italia twee keer zijn roze leiderstrui kwijtgeraakt. Eerst werd de Fransman uit de TVM-ploeg als klassementslei der onttroond door de Italiaan Andrea Noé, vervolgens stal een onbekende het voor hem waar devolle tricot. Roux had zijn eerste leiderstrui uit de Giro voor de tijdrit aan een verzorger van TVM gegeven. „Ik had 'm meegenomen, omdat het tricot me kracht en vertrouwen voor de tijdrit gaf." Vervolgens nam een onbekende het kledingstuk mee. „Het was de trui die ik vrij dag als eerste van het algemeen klassement de hele dag heb ge dragen. Ook al krijg ik van de organisatie een nieuwe; die zal toch minder symbolische waar de voor me hebben," AFP willen meedoen aan het WK in Japan. „Ik heb zin in een WK, maar mijn inzetbaarheid is af hankelijk van het land waar ik ga spelen", aldus Boersma, voor even terug in Nederland. „Als ik in Brazilië blijf, zal dit geen pro bleem zijn. In Italië begint de competitie vroeger, dan moeten we afspraken maken." Boersma beslist over twee, drie weken waar ze komend seizoen gaat spelen. Dit jaar veroverde ze met haar Braziliaanse club de landstitel. Erna Brinkman, teamgenote van Boersma, en Henriëtte Weersing, met Bergamo kampi oen van Italië, hebben in een on derhoud met Mathieu aangeven beperkt beschikbaar te zijn voor de EK-kwalificatiewed- strijden. „Iedere wedstrijd die zij spelen is meegenomen", zei Mathieu. Brinkman is inzetbaar voor de duels tegen Letland en Tsjechië. „Ik moet nog wat din gen met TVN (Top Volleybal Ne derland) regelen, maar in prin cipe doen ik met deze wedstrij den mee." Brinkman en Weer sing zijn ook beschikbaar voor het WK. Oranje speelt vrijdag de derde kwalificatiewedstrijd voor de Europese titelstrijd tegen Po len. Nederland verloor de eerste twee duels, van Roemenië erx- Kroatië. ANP Eusebio, een nobody die een zwarte parel werd Run-bike-run Tennis Elk WK heeft zijn eigen helden voortgebracht. Grote of tragische voet ballers die op een of ande re manier een stempel drukten op dat wereld kampioenschap. In een se rie verhalen haalt deze krant herinneringen op aan de meest spraakma kende helden. In deze afle vering: de WK-editie van 1966 en Eusebio. Op komst, ondergang en we dergeboorte van 'de Euro pese Pele.' doorJacques Ros Het was een bijzonder jaar, 1966. De luchtmacht van de Verenigde Staten bombardeer de Hanoi, de wereld zong of neu riede songs van de Beatles, Mao begon aan zijn Culturele Revo lutie, Che Guevara reed op een paard Bolivia binnen, Gabriel Garcia Marquez schreef Hon derd Jaar Eenzaamheid, vrou wen lieten onder minirokjes zien hoe mooi benen kunnen zijn en vanuit Britse stadions veroverde een Portugees, die ze de Zwarte Parel noemden, de wereld. Zijn echte naam luidde Eusebio (da Silva Ferreira). Lange stel ten, droevige blik en neerhan gende armen. Maar voetballen dat-ie kon! Waar hij die gave vandaan had, beschreef een Zuid-Amerikaanse intellectu eel ooit als volgt: 'Hij was voor bestemd om schoenpoetser of pindaverkoper te worden, of onachtzame mensen te bestelen. Als kind, in Mozambique, spra ken ze hem aan met Ninbguém. Wat Portugees is voor 'nie mand.' Omdat hij later 'iemand' wilde zijn, gaf Eusebio zich over aan de bal. Op velden rende hij zoals alleen iemand kan rennen die voor de politie op de loop is of voor de armoede die hem op de hielen zit. En zo, in een razen de zig-zagvaart, werd hij een nationaal instituut en een inter nationaal monument.' Er zijn van het WK' 66 foto's be waard gebleven, die woordeloos tonen hoe en waarom Eusebio in Engeland boven alles en ieder een uitsteeg en ter plekke werd opgenomen in de exclusieve heldenclub. Op de eerste maakt hij van de legendai'ische Russi sche keeper Jashin een ordinai re grabbelaar. Op de tweede is zijn donkere kop omzwachteld met een wit verband en demon streert z'n engelengelaat de sa Engeland, WK 1966. Eusebio (links) scoort met een kopbal in de wedstrijd tegen Brazilië. tanische verbetenheid waarmee hij elf Koreaantjes - Portugal staa t met 3-0 achter - tot de orde roept. (Dankzij Eusebiaanse be vliegingen wordt het 3-5.) Op de derde foto probeert hij met de punt van zijn shirt de tranenzee in zijn ogen te dempen: Enge land, de latere wereldkampi oen, heeft met behulp van God, de scheidsrechter en vrachtwa gens vol geluk de weg naar meer glorie afgesloten. Tegenstander Bobby Charlton legt troostend een arm om zijn snikkende schouders, de lippen vexvormd in een verstilde zin van ultieme bewondering: 'Shirtje ruilen, majesteit?' Bij gebrek aan beter - Portugal werd derde - nam Eusebio zich voor zijn triomftocht dan maar op Europees niveau en in club verband voord te zetten. Bij Benfica. Het mocht echter niet. zo zijn. De Cupwinnaar van 1961 (5-3 tegen Real Madxdd in Amsterdam) begon aan een vri je val en Eusebio ook. Gekidnapt Eusebio en Benfica hadden een ideaal huwelijk. Ook onbe schaamde flirts uit Italiaanse en Spaanse hoek konden daar geen wig tussen drijven. Dus dongen Inter Milan en Atletico Madrid. Juventus, Napoli, Barcelona en Real Madrid tevergeefs naar zijn gunsten. Een fatsoenlijk man gaat niet vreemdTout Lis sabon voer blind op het norm en waardenbesef van de voet baller. Mocht het ooit - wat de Schepper aller dingen verhoed de - zo ver komen dat speler en club speltechnisch botsten, dan zou hij het rood wit deson danks duurzaam trouw blijven. Als praat- en pispaal bijvoor beeld. Of als vleesgeworden vi sitekaartje. Weltschmerz Dat de Zwarte Parel, vóór hij de Zwarte Pai-el werd, in 1960 let terlijk was gekidnapt door het Ajax van Portugal, had iedereen allang met de mantel der liefde bedekt. Behalve Eusebio zelf misschien. Maar diens ziel liet zich nauwelijks lezen. Wat hij dacht en voelde bleef ontoegan kelijk verborgen achter ogen, die meestentijds de indruk wek ten dat ze zelfs geen licht wilde toelaten. Sommigen schx-even dat toe aan timiditeit, anderen aan Weltschmerz. Want als die ogen niet geloken waren, dan keken ze alsof de eigenaar de so- res van de hele wereld op zijn schouders meetorste. Het verhaal van de ontvoering is kort samen te vatten. Niet Ben fica maar de grote rivaal Spor ting had Eusebio opgegraven in het armetierige deel van de Afrikaanse kolonie Mozambi que. Toen zijn ontdekkers wil den gaan oogsten en hem over vlogen, werd hij echter van de luchthaven Portela geplukt door een delegatie Benfica- zwaargewichten, heimelijk langs de douane geloodst, in een grote auto geschoven en als 'An tonio Ferreira' op een onder duikadres schuil gehouden tot dat de deining der verontwaar diging was weggeëbd. Ergo, stellen dat Eusebio vrijheid van relatiekeuze had, is een eufe misme. De hele affaire bevatte een hoog Don Corleone-gehalte. I'll make you an offer you can't refuse. Omdat, uiteindelijk alles went, was er tóch iets moois gegroeid tussen gijzelaar en gijzelnemer. Agogen noemen zoiets Het Stockholm Syndroom. De klad kwam er pas in, nadat Eusebio langzaam lichamelijk in de ver sukkeling raakte en vex-volgens voorgoed zijn onschuld verloor. Z'n explosieve manier van spe len had zijn beide meniscussen zodanig beschadigd, dat er vier opex-aties nodig waren om het zaakje in de knieën weer enigs foto GPD/Omnipress zins te normaliseren. Tijdens die onnatuurlijke absentie, werd Eusebio's hoofd op hol gebracht door xdjke Amerikanen, die hem voorspiegelden dat een mens met de dollar véél meer kon doen dan met de escudo. Daar voor diende hij dan wel zijn vaardigheden te komen verto nen in de Verenigde Staten. De zelfde Eusebio die Europese topclubs had getrotseerd, zwichtte voor de verleidingen van een land waar ze nog steeds denken dat iedere bal ovaal is, in plaats van rond. Hoeren en casino's Via de Boston Minutemen en de Toronto Metros-Croatia, kwam hij tenslotte tex-echt bij de Las Vegas Quicksilver. Met name die laatste transfer bleek de groot ste fout van zijn leven te zijn. In de woestijnstad gaf Eusebio zich namelijk over aan de lusten van dit Sodom en Gomorra: seks, drank en gokken. Onge veer alles wat hij met zoveel brille bijeen had gevoetbald, verdween in de bodemloze put van hoex-en, bars en casino's. Berooid en gedesillusioneerd keerde hij tei'ug naar Mozambi que. Hopend dat hij daar naam en faam zakelijk te gelde kon maken. Maar aangezien Euse bio van business geen kaas had gegeten en aangezien het nieu we marxistische regime niet be paald zat te wachten op kapita listen, draaide ook dat avontuur uit op een verkeerde gok. Wat restte, was het enige waarin hij ooit - en hoe! - had uitgeblon ken: voetbal. Ver over de dertig, prees hij zichzelf overal en ner gens aan. Zelfs bij Deportivo de Chaves en Uniano de Tornar, verenigingen die nog moeite zouden hebben met Onze Gezel len 8! In beide gevallen werd de crack die de 'Pele van Europa' was genoemd afgewezen als een kruk. Standbeeld De wanhoop en een totale on dergang nabij, kwam de vex'los- sing van zijn ex. Zoals Eusebio ooit Benfica had gered, zo redde Benfica hem nu. De rol van soci aal vangnet had de club ook al op zich genomen ten aanzien van andere voormalige vedetten die na het voetbal van hun maatschappelijk bestaan een potje maakten. Op die manier keerden alle dwalers en dolers langzamerhand terug op het ou de nest. Antonio Simoes, Max-io Coluna, Torres èn Eusebio da Silva Ferreira. In zijn geval ging Benfica het verst. Voor de poor ten van het Estadio de Luz werd de kanonnier van weleer ver eeuwigd in een standbeeld; enerzijds uit dank, anderzijds in de hoop met dat versteende eer betoon zijn danig ingezakte zelfvertrouwen weer op te vijze len. Toen dat eenmaal voor elkaar was, begon Eusebio als ambas sadeur aan een wereldreis waar geen einde aan kwam. Reclame maken voor Benfica en zichzelf, vexdellen hoe het was en hoe het weer moest worden. In de wei ni - ge tijd die de globetrotter over had, verleende hij hand- en spandiensten aan de technische staf. Omdat hij aan virtuositeit niet had ingeboet en heel leer zaam ondex-richt bleek te kun nen geven in de kunst van het scoren, maakte hij een full-time baan van dat (assistent-)trai- nerschap. In die hoedanigheid staat Eusebio heden ten dage nog altijd als een hoogleraar voor de groep. 'Jongelui, zó neemt men een penalty en zó een vrije trap'. Punt is alleen dat geen sterveling hem kan na doen. Op de i'espectabale leef tijd van 56 jaar, schiet de mees ter namelijk zo hard dat de over hemden op de waslijnen in de buitenwijken van Lissabon er van gaan wapperen. GPD Souburg. Lang. 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen, 5 kilometer lopen. Mannen H21:1. M. van Tongeren (Sou burg) 1.56.22, 2. R. Bal (Oud Beijerland) 2.02.58, 3. R. Luyks (Hoogerheide) 2.03.44, 6. R. Lobbezoo (Souburg) 2.10.12, 8. F.J. Nieuwenkamp (Middel burg) 2.12.08, 9. B. van de Wege (Philip pine) 2.14.12. H40: 1. P. de Jong (Moer straten) 2.09.32, 2. F. Daalman (Bres- kens) 2.12.25, 3. J. Prop (Hoogerheide) 2.12.55. H50: 1. A. Gerards (Zierikzee) 2.14.04, 2. W. van de Kreeke (Wilhelmi- nadorp) 2.23.14, 3. R. Swint (Vlissingen) 2.34.52. H60: 1. H. den Boer (Bergen op Zoom) 2.18.08. Vrouwen D40: 1. T. van Lare (Sluis) 2.19.39,2. W. de Nooyer (Se- rooskerke) 2.32.03. Kort. 5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen, 2,5 kilometer lopen. Mannen H21:1. R. Ie Roy (Vlissingen) 1.02.04,2. T. Roose (Goes) 1.05.31, 3. A. Hartog (Vlis singen) 1.06.09. Mannen H16: 1. R. Vas- seur (Vlissingen) 1.03.01, 2. W. Nieuw- kerk (Fijnaart) 1.05.33. H40: 1. W. Bleys (Vogelwaarde) 1.04.32, 2. T. van Hal (Middelburg) 1.04.57, 3. W. Besuyen (Middelburg) 1.05.01. H50: 1. W. Buyse (Gent) 1.07.37, 2. R. Abuys (Grijpskerke) 1.08.43. Vrouwen D16: 1. I. van Herpt 1.16.13. D18:. A. Bleys (Vogelwaarde) 1.17.30. D40: 1. L. van Kleven (Vlissin gen) 1.16.46. Duo: Y. en J. Veerhoek (Rit- them) 1.21.58. Mini. 2,5 kilometer lopen, 10 kilometer fietsen, 1,15 kilometer lopen: 1. M. Len- sen (Souburg) 31.41, 2. T. Marinissen (Middelburg) 32.43, 3. K. Botman (Mid delburg) 33.04, 4. T. Veerhoek (Ritthem) 35.33. Eindstand KPMG-circuit. Lang. Mannen H21: 1. R. Luyks (Hoogerheide) 2699, 2. M. van der Meulen (Oostburg) 2602,3. R. Bal (Oud Beijerland) 2541. H40: 1. P. de Jong (Moerstraten) 2513,2. J. Prop (Hoo gerheide) 2266,3. J. van de Linden (Oost- burg) 2221. H50: 1. A. Gerards (Zierikzee) 2310,2. K. de Waal (Goes) 2234,3. P. Ver- hage (Westkapelle) 2192. H60: 1. H. den Boer (Bergen op Zoom) 2188. Vrouwen D40:1. T. van Lare (Sluis) 2197, 2. W. de Nooyer (Serooskerke) 1888. Kort. Mannen H16:1R. Vasseur (Vlissin gen) 2628, 2. W. Nieuwkerk (Fijnaart) 2627. H21: 1. T. Kappetein (Terneuzen) 4211, 2. J. Meerman (Middelburg) 2401, 3. E. van de Linde (Vlissingen) 2319. H40: 1. W. Bleys (Vogelwaarde) 2516, 2. D. Lensen (Souburg) 2117, 3. H. Sarneel (Sas van Gent) 1734. Vrouwen. D16:1.1. van Herpt (Oudenbosch) 2111. D21:1. M. van de Ketterij (Souburg) 1514. D40:1. L. van Kleven (Vlissingen) 1688. Mini: 1. K. Botman (Middelburg) 2700,2. T. Veerhoek (Ritthem) 2506. Schaaksnooker Open Nederlands Schaaksnookerkam- pioenschap. Eindstand. Meestergroep: I. G. van Laatum/R. van Vaalen 10 match- punten, 33 rondepunten, 2. E. Knopper- t/R. Kerkhoven 8mp, 25rp, 3. S. Paternot- te/B. Weststrate7mp. 22 rp,4. B. Rouw/R. van Gemert 6 mp, 22 rp, 5/6. C. Boelhou- wer/M. Boelhouwer en M. Hartog/M. Se- lie 5 mp, 21 rp. 7. W. van Rijn/H. See 5 mp, 19 rp, 8/9. J. reed/A. van Beek en D. Pul les/W. den Dekker 4 mp, 21 rp, 10. R. Snepvanger/B. Snepvanger 4 mp, 19 rp, II. R.Tiggelman/P. van Dijke2mp, 14 rp, 12. C. Cevaal/H.Westerweele 0 mp, 6 rp. Amateurgroep: 1. R. van Drie/J. Edwards 8 matchpunten, 32 rondepunten, 2. P. de Poorte/B. Mulder 8 mp, 28 rp, 3. H. Wuts/C. Boogaard 8 mp, 27 rp, 4. V. van der Bilt/W. van der Bilt 7 mp, 30 rp, 5. K. vd Velde/E. Moerman 7 mp, 27 rp, 6. J. de Wolf/C. de Wolf 6 mp, 26 rp, 7. B. Snep vangers/P. Olij 6 mp, 23 rp, 8. R. Alders/R. dePooter6mp,22rp,9.A.Vermue/E. van Dijke 6 mp, 19 rp, 10. F. Elliot/J.van Wal- linga 5 mp, 22 rp, 11. H. Schreuder/A. van Vlokhoven 5 mp, 21 rp, 12. Y. Franken/J. van Lisdonk 5 mp, 20 rp, 13. J. vd Bie- zen/M. Mensink 5 mp, 18 rp, 14/15. R. Steijn/C. Rouw en R. de Winter/B. Eikel boom 4 mp, 18 rp, 16. J. Vogelaar/F. van Vlokhoven 4mp, 17 rp, 17. F. Snijders/C. Snijders 4 mp, 14 rp. Parijs. Roland Garros, 20,8 miljoen gul den. Vrouwen. Derde ronde: Davenport (VSt/2)-Likovtsjeva (Rus) 7-5 7-5, San- chez-Vicario (Spa/4)-Fusai (Fra) 6-2 6-1, Martinez (Spa/7)-Ruano-Pascual (Spa) 6-1 6-0, Majoli (Kro/10)-Diaz-Oliva (Arg) 6-2 7-6, Testud (Fra/14)-Leon-Garcia (Spa) 6-1 6-1, Serena Williams (VSt)-Van Roost (Bel/15) 6-1 6-1, Serna (Spa)-Dragomir(Roe)6-42-66-1,Schny- der (Zwi)-Farina (Ita) 6-2 6-1 Vierde ronde: Hingis (Zwi/1)-Smashno- va (Isr) 6-1 6-2, Davenport-Testud 6-34-6 6-2, Novotna (Tsj/3)-Koernikova (Rus/13) 6-7 6-36-3, Sanchez-Vicario-Se- rena Williams 4-6 7-5 6-3, Seles (VSt/6)-Rubin (VSt) 6-1 6-4, Majolï-Martinez 7-6 6-7 6-3, Venus Wil liams (VSt/8)-Nagyova (Slw) 6-1 6-3, Schnyder-Serna 6-1 6-3. Dubbelspel. Tweede ronde: Bollegraf- /Adams (Ned/VSt/7)-Golarsa/Paz (Ita/Arg) 6-1 7-6, Babel/Probst (Dui)-Ore- mans/Appelmans (Ned/Bel) 6-4 7-6, Ba- suki/Vis (lno/Ned/5)-Labat/Van Roost (Arg/Bel) 6-3 6-7 6-3. Derde ronde: Schett/Schnyder (Oos/Zwi)-Vis/Basuki 6-1 6-4, Martinez/Tarabini (Spa/Arg/9)-Bollegraf/Adams 4-6 6-3 6- 4. Mannen. Derde ronde: Pioline (Fra)-Krajicek (Ned/10) 6-3 6-2 7-5, Cla- vet (Spa)-Chang (VSt/113-6 7-6 6-2 6-4, Corretja (Spa/14)-Gumy (Arg) 6-1 5-7 6-7 7-5 9-7, Berasategui (Spa/16)-Hrbaty (Slw) 6-7 6-3 7-5 7-5, Arazi (Mar)-Za- baleta (Arg) 6-4 0-6 6-4 7-6, Safin (Rus)-Vacek (Tsj) 6-3 3-6 6-3 7-5, Dewulf (Bel)-Enqvist (Zwe) 6-3 6-2 6-3, Stolten- berg (Aus)-Gustafsson (Zwe) 6-1 2-6 6-4 6-4. Vierde ronde: Rios (Chl/3)—Albert Costa (Spa/13) 4-6 6-4 6-3 6-3, Moya (Spa/12)-Knippschild (Dui) 6-3 7-5 3-6 6- 4, Corretja-Stoltenberg (Aus) 6-4 6-4 6-3, Mantilla (Spa/15)-Delgado (Par) 6-2 6-2 6-4, Arazi-Berasategui 6-2 6-4 3-6 6-3, Muster (Oos)-Meligeni (Bra) 6-4 6-7 6-3 3-6 6-3, Dewulf-Clavet 7-5 6-3 6-1, Pioli- ne-Safin 7-5 4-6 6-7 6-4 6-4. Dubbelspel. Tweede ronde: Eltingh- /Haarhuis (Ned/1)-Olhovski/Prinosil (Rus/Dui) 6-2 6-3, Eagle/Florent (Aus/11)-Noteboom/Coupe (Ned/VSt) 6- 4 6-4. Derde ronde: Eltingh/Haarhuïs- -Knippschïld/Braasch (Dui) 6-1 6-4. Gemengddubbel. Tweede ronde: Venus Williams/Gimelstob -Oremans/Ellis Fer reira 6-4 6-4. Derde ronde: De Jager/Vis- -Grosjean/Sidot 6-7 6-2 6-3. Districts-jeugdkampioenschappen. JE t/m 16. Halve finales: F. Clausing-B. de Nijs 6-0 2-0 opgave De Nijs, A. de Bruij- ne-J. Quaak 6-4 6-2. Finale: F. Clausin- g-A. de Bruijne 6-2 6-1, Om derde plaats: B. de Nijs-J. Quaak w.o. J. Quaak. ME t/m 16. Halve finales: L. Clement-B. Verhaegen 7-5 6-3, J. Bruijnzeel-J. Ver- haegen 6-3 6-0. Finale: J. Bruijnzeel-L. Clement 6-7 6-2 6-3. Om derde plaats: B. Verhaegen-J. Verhaegen 6-0 6-1. JE t/m 14. Halve finales: A. Nonnekes-A. te Boekhorst 6-0 6-4, T. Slagboom-M. Hul ster 6-2 7-5. Finale: A. Nonnekes-T. Slagboom 6-0 7-5. Om derde plaats: M. Hulster-A. te Boekhorst 7-66-1. ME t/m 14. Halve finales: M. Atoon-S. de Witte 6-4 6-2, A. van de Walle-A. Ketting 3-6 6-1 6-1. Finale: A. van de Walle-M. Atoon 7-5 7-5. Om derde plaats: S. de Witte-A. Ketting 6-36-3. JE t/m 12. Hal ve finales: M. van Kuijk-J. Bakx 6-1 6-2, 5. van Doeselaar-R. Lindenbergh 3-6 7-6 6-3. Finale: M. van Kuijk-S. van Doe selaar 6-4 6-0. Om derde plaats: R. Lin- denbergh-J. Bakx 6-0 6-2. ME t/m 12. Halve finales: S. Bauer-K. Boes 6-0 6-2, S. Maenhout-R. Verdonck 6-1 6-2. Fina le: S, Bauer-S. Maenhout 6-4 6-4. Om derde plaats: R. Verdonck-K. Boes 6-1 6-0. JE t/m 10. Halve finales: M. Flik- weert-J. Bish 3-6 6-1 6-1J. Alliët-E. Gi- deonse 6-3 6-1. Finale: J. Alliét-M. Flik- weert 6-1 6-2. Om derde plaats: J. Bish-E. Gideonse 6-3 3-6 6-3. ME t/m 10. Halve finales: H. Maenhout-I. Gei- lings 6-0 6-1, S. van Damme-N. Hille- brand 6-1 6-1. Finale: H. Maenhout-S. van Damme 6-2 6-3. Om derde plaats: N. Hillebrand-I. Geilings 7-5 7-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16