Wereldrecords op bestelling Vrouwentennis net de Spice Girls Volleyballers gunnen Italianen wraak Corrie de Bruin rijgt nationale records aaneen Eltingh/Haarhuis |e naar halve finale Becker niet op Wimbledon Europese titel driebanders Indiana Pacers missen finale Orhan Delibas wint op punten Geen wereldrecord: te veel wind Zevende damtitel Wiersma Jaklofsky tevreden over rentree Krajicek gezakt voor eerste test uitslagen Brenda Schultz niet naar Wimbledon van onze sportredactie ag- HENGELO - Wereldrecords 45. zijn niet te bestellen, behalve bij Haile Gebrselassie in Hengelo. Het Fanny Blankers Koen-sta dion is zijn superbaan, wed- strijddirecteur Ab Coers geeft er zijn Ethiopische vriend alles wat hij nodig heeft en het pu- bliek draagt de ster op handen. est Al vier jaar en gisteravond was de optelsom van alles wat gere- geld kan worden, in combinatie met perfect weer, goed voor een ,K~ nieuw wereldrecord op de "g; 10.000 meter: 26.22.75. \K- Zelfs op de VIP-tribune ging >en men voor de superman uit Addis UJ Abbeba overeind toen stagnatie !,n. dreigde in de aanval op de top- W) tijd van 20.27.85 waarmee de 3- Keniaan Paul Tergat vorig jaar 1 op de Ivo van Damme Memorial jn_ in Brussel Gebrselassie had ont- W) troond. De oorzaak, wist zijn R- manager en vertrouwensman q later, waren steken in de zijHet tekent de klasse van Gebrselas- de sie dat hij uitgerekend op de af- stand die hem het minst aan- spreekt zijn concentratie weer hervond en met een onvoorstel baar sterke finish - twee rondjes van 61 seconden - toch de triomf k°n waar hij voor was ge- komen. Dat hij tien seconden winst ten in~ opzichte van het schema van Ju~ Tergat was kwijtgeraakt, en daar op eigen ka-acht weer vijf van heroverde, typeert de kwa- PARIJS - Jacco Eltingh en Paul Haarhuis gaan het dubbelspel van Roland Garros winnen. Al- thans dat denkt Eltingh. De als eerste geplaatste Nederlanders wonnen maandagavond in de kwartfinales met 6-3 6-2 van Donald Johnson en Francisco Montana. 3. Eltingh had het kwarwei klasti- m) ger ingeschat. „Die Amerika nen zijn onze angstgegners. Als we van hen winnen, winnen we dit toernooi." Eltingh en Haar- A: huis hebben in Parijs niets meer te duchten van de Woodies, 21, Mark Woodforcle en Todd 22, Woodbridge. De Australiërs en verloren in de derde ronde van 0' Knowles en Nestor, 6-4 6-2. js- ANP liteit die Gebrselassie vertegen woordigd. „Dit seizoen heb ik in het teken van de aanval ge plaatst. En hier, in Hengelo kan ik gewoon niet stuk. Hier heb ik geen last van druk, hier loop ik met ontzettend veel zelfver- trouwen. Ieder jaar weer." Corrie de Bruin De Nederlandse oogst temidden van het buitenlandse was maandag beperkt. Corrie de Bruin reeg opnieuw een Neder lands record aan haar langza merhand indrukwekkende snoer door de kogel naar 18,81 meter te stoten en Geit-Jan Lie- fers voegde zich op de 800 meter bij de negen al geplaatste atle ten voor de EK in Boedapest. De prestatie van De Bruin was in zoverre opvallend dat ze za terdag tijdens de Europacup voor clubs op Papendal al met 18,69 m vier centimeter verder dan ooit stootte. Voor 18.000 mensen in het sfeervolle Henge lo schoof ze via 18,71 m nog tien centimeter op. Op discus bleef ze onder de grens van zestig me ter. „De keuze voor de EK is op deze manier niet zo moeilijk meer voor me", aldus de 21-jari ge uit Hardinxveld-Giessen- dam, die op de EK indoor al 18,97 m realiseerde. „Op kogel heb ik gewoon de beste kansen hoog te eindigen." Liefers, nog maar pas 19 jaar, fi nishte merkwaardig genoeg in precies dezelfde tijd als vorig jaar: 1.45,66. Het grote talent uit Apeldoorn eindigde als er vierde mee, op slechts 0,17 se conde van de Zuid-Afrikaanse winnaar Johan Botha. Op de 800 meter bij de vrouwen kwam Stella Jongmans met 2.00,68 (zesde) slechts 0,18 seconde te kort voor de EK. Ze had oor spronkelijk voor de 1500 meter ingeschreven maar besloot na haar matige eerste wedstrijd in Kerkrade een week eerder toch voor de 800 te kiezen. „Ik ben blij dat ik het heb gedaan. Want het ging een stuk beter nu. Ik kon niet alleen bijblijven maar ben ook tevreden met mijn tijd." Robin Korving, met 13,20 se conden op de 110 m horden der de op de wereldranglijst, kwam niet aan de gehoopte overwin ning voor eigen publiek toe. Hij finishte in 13,37 als derde kort achter de Amerikaan Crear en de Duitser Balzer. Andere vermeldenswaardige prestaties van de Nederlanders waren de 55,28 van Ester Goos- sens op de 400 m horden (derde in haar op een na beste tijd ooit), de 10,35 van Patrick van Bal- kom op de 100 m (zijn beste jaar tijd) en de 4.10,04 van Silvia Kruijer, die de EK-richttijd op de 1500 meter tot op twee secon den benaderde. ANP/GPD Haile Gebreselassie heeft alle tijd zijn armen in de lucht te werpen. Hij verbetert het wereldrecord op de 10 kilometer met ruim verschil. foto Antonisse/Mulder/ANP van onze sportredactie ROME/SIENA - Voor eigen publiek, ruim 10.000 mensen, in de eeuwige stad een dikke nederlaag lijden. Dat was de Italiaanse volleybalploeg nog nooit overkomen. Nederland heeft het op zijn geweten. De Europese kampioen won zaterdagavond in de Rome op superieu re wijze met 3-0 (15-1115-9 15-9). Het tweede duel, een dag later in Siena was daarmee direct van ondergeschikt belang. Eén zege, was de opdracht c.q. eis van bondscoach Toon Gerbrands. Dan zou Nederland met een gerust hart, vijf overwinningen in zes uitwedstrij den, aan de returns in eigen land kun nen beginnen. Onbewust keerde het zo langzamer hand vaste zevental van Gerbrands daarmee de Italianen de andere wang toe. Die mepten daarzo uiterst gretig op dat het kletste. Nederland was niet kansloos, maar miste zondag de energie en heilige wil om de mogelijkheden te pakken. De 6200 toeschouwers in „Mens Sana" bejubelden de zondag wél gezonde geest van hun idolen als betrof het een behaalde wereldtitel: 3-0 (15-7 15-10 15-13). Het vergoedde iets, maar lang niet alles. Italië had in de voorgaande acht edities van World League nog nimmer met 3-0 verloren, ook niet op vreemde bodem. Nederlagen zijn de wereldkampioen trouwens toch vreemd. Die in Ahoy' in '96, met Atlanta nog in het verschiet, was een gedenkwaardige. Die in Rome, zaterdag, echter evenzeer. Gerbrands noemde het logisch dat zijn ploeg na de ontlading van zaterdag de ketel in Siena zondag maar moeilijk op stoom kreeg. „Zaterdag was de drive er, nu niet. Het verbaasde me dat we met deze vorm nog zo dicht in de buurt kwa men. Misschien is het wel beterzo. Onze supporters moeten niet denken dat ze straks Ahoy' beter kunnen mijden, om dat Italië ineens niets meer voorstelt. Het blijft een volleybalnatie bij uit stek." ANP LONDEN-Boris Becker zal dit jaar niet deelnemen aan Wim bledon. Becker was veertien jaar op rij vaste gast op het heili ge gras. Drie keer wist hij het Londense grand slam te winnen. De 30-jarige Duitser nam vorig jaar afscheid van het circuit, maar nam zich voor nog wel wat uitzonderingen te maken. Voor zijn Londense liefde bijvoorbeeld. De afgelopen maan den overwoog de nieuwe Davis Cup-captain van Duitsland inderdaad op Wimbledon te gaan spelen. Daar zag hij toch maar vanaf. SID LISSABON - De driebanders van Pelgrim Professionals heb ben zaterdag de Europese clubtitel veroverd. De Hengelose ploeg versloeg in de finale Porto. De zege van zaterdag was overduidelijk. Blomdahl, Zanetti, Brugman en Velthuis wa ren stuk voor stuk sterker dan hun Portugese tegenstanders. Alleen Blomdahl en Velthuis moesten een set afgeven. ANP CHICAGO - Basketballer Rik Smits is er met zijn ploeg de In diana Pacers niet in geslaagd de finale van de Noord-Ameri kaanse profcompetitie (NBA) te bereiken. In de zevende en beslissende wedstrijd van de eindstrijd in de Eastern Confe rence verloren de Pacers met 88-83 van titelverdediger Chica go Bulls. De best-of-seven serie eindigde hiermee met 4-3 in het voordeel van de formatie uit Chicago. De Bulls moeten het in de finale opnemen tegen de Utah Jazz. RTR RIESA - Bokser Orhan Delibas heeft zaterdag in het Duitse Riesa zijn twintigste profzege behaald. De Apeldoornse zwaarwelterwon na acht ronden over drie minuten op punten van de Amerikaan Benji James Singleton. Delibas zou zater dag tegen de 20-jarige Manuel Esparza uit Oklahoma City boksen. De Amerikaan, die in 1992 de jongste prof aller tijden werd, werd op het vliegveld van Oklahoma echter gearres teerd. Naar verluidt voor openstaande bekeuringen. ANP EUGENE - Te veel rugwind heeft Maurice Greene van een wereldrecord op de 100 meter afgehouden. De Amerikaanse wereldkampioen kwam bij de Grand Prix-wedstrijd in Euge ne tot een tijd van 9,79. Hij was hiermee vijf hondersten snel ler dan de toptijd van de Canadees Donovan Bailey. Een on toelaatbare rugwind van 2,9 meter per seconde hield de tijd van Greene uit de boeken. RTR HOOGEZAND - Voor de zevende keer in zijn damcarrière heeft Harm Wiersma de nationale damtitel veroverd. Nadat de eerste herkamp over drie partijen tegen Huissenaar Gérard Jansen onbeslist was geëindigd, leverde de eerste barrage in versneld tempo hem een 3-1 zege op. Voor Jansen was het sinds 1987 de rijfde keer dat hij met een tweede plaats genoe gen moest nemen. Twee jaar geleden verloor hij de herkamp om de titel van Erno Prosman. ANP SEVILLA - Sharon Jaklofsky is zaterdag tijdens grandprix- wedstrijden in Seri 11a vijfde geworden op het onderdeel ver springen. De 29-jarige Amsterdamse haalde een afstand van 6,48 meter. Het was voor Jaklofsky het debuut dit seizoen in de openlucht na het herstel van een hamstring-irritatie. ANP PARIJS - Nicolas Lapentti haalde alleen de kranten omdat hij vorige week in het onstuimi ge nachtleven van Parijs dub belde met het Russische kinder sterretje Anna Koernikova en van Rodolphe Gilbert gaan er zelfs meer dan dertien tennis sers in een dozijn. Na de Ecuadoriaan en de Franse qualifier was Cédric Pioline de eerste serieuze test voor Richard Krajicek op het gravel van Ro land Garros. Beiden voelen zich in de regel een tikkeltje verlaten en onbegrepen op die onder grond, maar dat gold zaterdag op het volgepakte centre-court alléén voor Krajicek. Eenzaam en verlaten moet hij zich hebben gevoeld tijdens de afstraffing door Pioline (6-3 6-2 7-5) voor het oog van vijftienduizend uit zinnige Fransen. Hij was vooral in de steek gela ten door zichzelf, door zijn ha perende service. Het was weer eens zo'n dag waarop de tred sjokkender werd, het verlies al snel onafwendbaar, hoewel Krajicek tot de laatste slagen wisseling bleef strijden. Cédric Pioline zal nog meer voldoening hebben gehad van zijn winst, gisteren, op de Rus Marat Safin in vijf zinderende sets (7-5 4-6 6-7 6-4 6-4). Het was voor de plaaggeest van Andre Agassi, Gustavo Kuerten en Daniel Va- cek de zevende partij in tien da gen tijd na de kwalificaties en de eerste drie ronden. De Brazili aanse selectie, sterspeler Ronal- do voorop, keek belangstellend toe bij het mooiste duel tot dus verre. Gravelbijter Tegenover het Nederlandse ver driet - alle enkelspelers al naar huis - staat in Parijs de vreugde van de Belgen. Filip Dewulf, vo rig jaar halve finalist op Roland Garros, heeft die prestatie al bijna geëvenaard. De Belgische gravelbijter plaatste zich giste ren bij de laatste acht door een 7-5 6-3 6-1-overwinning" op de Spanjaard Francisco Clavet. Dewulf heeft nog geen set afge staan in drie wedstrijden. Woensdag staat hij in de kwart finale tegen Alex Corretja, een van de drie overgebleven Span jaarden. Hardrock-fanaat Dewulf had al kaarten gekocht voor het con cert van de 'Smashing Pumpk ins', morgenavond in Parijs. Maar dat lijkt geen perfecte voorbereiding op de kwartfina le. „Maar ik heb ook kaarten voor hun concert van zaterdag in Brussel. Dat zou nog wel eens slechter kunnen uitkomen..." Dewulf heeft blijkbaar grote plannen. GPD Topmodellen, gekibbel en generatiekloof op Roland Garros Paardensport door Paul van den Bosch PARIJS - Anna Koernikova draagt een combinatie van blauwe en bruine streepjes op haar witte shirtje. Daaronder een uitdagend hagelwit rokje, uiteraard net iets te kort, zodat u optimaal uitzicht heeft op de fraaie bruine teint van haar be nen. Het ensemble wordt geraf fineerd afgemaakt met een ver frissende oranjekleurige grip op haar racket. En oh, onze 16-jari- ge Anna heeft ook nog geten nist. Ze was net te weinig oog verblindend om Jana Novotna het zicht op de kwartfinale te ontnemen (6-7 6-3 6-3). Roland Garros raakte gister middag zijn topmodel kwijt, de fotografen moeten tot Wimble don wachten voor Anna's op waaiende tennisrokje. Maar ze hoeven zich in Parijs weinig zorgen te maken over geschikte alternatieven, want het vrou wentennis is de laatste jaren te vergelijken met de Spice Girls. Jong, energiek, 'n tikje wuft maar bovenal grenzeloos ambi tieus. En nooit te beroerd om het tennisgevecht buiten de baan nog eens over te doen: in alle op zichten de Spice Girls dus. Ook hier is er eentje is de baas. Martina Hingis, niet langer het lieftallige tienersterretje van voorheen. 'The Champ is a Vamp' kopte het glossy magazi ne GQ bij uitdagende foto's van de 17-jarige Zwitserse. Wie de bikkelharde kampioen wil aan pakken, kan maar beter een set je handschoenen meebrengen. Ze leidt de nieuwe generatie, die de oude garde - Sanchez-Vica- rio, Seles en Graf - van de voor pagina's en het centre-court heeft verdreven. Maar onder ling maakt die nieuwe elite de indruk van een huishoudschool zonder strenge leraren, het is ge kibbel alom. Hingis probeert zich als het slimste meisje van de klas op te stellen. Wat zou ze zich druk maken om Koernikova, Iva Ma- joli en de zusjes Williams? „Ik sta op hen toch drieduizend punten voor op de ranglijst," zegt de nummer een van de we reld zelfverzekerd en arrogant tegelijk. Dus wie maakt haar wat? Kleur Misschien Venus Williams wel, vandaag (dinsdag) het obstakel van Hingis op weg naar de enige ontbrekende Grand Slam-titel op haar lijst. In alle opzichten heeft de tennisfamilie Williams, Het kindsterretje Anna Koernikova neemt op de tribune van het centrecourt plaats naast de Brazili aanse voetbalster Ronaldo. foto Lionel Cironneau/AP vader Richard en zijn dochters Venus Serena, het wereldje kleur gegeven. Met keiharde slagen en dito uitspraken. Wie in de achterbuurten van Los Angeles is opgegroeid, raakt niet in paniek door een stevig moddergevecht. Alles in dienst van het goede doel, de macht in het vrouwentennis. Toch laten Williams Williams zich nog in de luren leggen in hun junglegevechten. In Mel bourne bij de Australian Open serveerde Venus Williams voor de winst tegen Hingis, die toen plotseling een time-out aan vroeg voor een blessure-behan deling, Williams verloor uitein delijk. In de vierde ronde van Roland Garros zag zusje Serena, Arant- xa Sanchez-Vicario in de twee de set, bij een 3-2 achterstand van de Spaanse, in haar zwarte outfit naar de kleedkamer sprinten. Ze kwam terug in een nieuwe tennisjurk, een witte. Serena Williams verloor: 6-4 5- 7 3-6. „Ze dacht waarschijnlijk dat een wit jurkje een beter tac tiek was tegen mij", smaalde de 16-jarige Amerikaanse na deze privé-oorlog met de nummer vier van de plaatsingslijst." De generatiekloof werd zicht baar uitgevochten door San chez-Vicario en Williams. Aan het einde van de eerste set vond de nummer acht van de wereld - ten onrechte - dat de bal de grond twee keer had geraakt, voordat Williams er haar racket onder kon krijgen. Dat leidde tot een giftige woordenwisse ling. De sfeer werd er niet beter op toen Sanchez tenauwernood uit de baan van een door Williams verzonden projectiel kon blij ven. „Ze probeerde me te ra ken," klaagde de Spaanse, „Ik had geluk dat ik de andere kant opging. Ze lachte me gewoon uit en keek me gevaarlijk aan. Ik denk dat ze gewoon geen respect heeft voor de speler aan de an dere kant van het net." Vroeger was alles anders, „Wij deden dit vroeger niet. Zoals ze ook over elkaar praten, over wie de vol gende nummer een wordt. Dat was vroeger wel anders." Opvallend was de stilte rond Ri chard Williams, Serena's vader. Hij lijkt zijn lesje geleerd te heb ben. Na een ruzie tussen zijn dochter Venus en Irina Spirlea bij de US Open noemde hij de Roemeense 'een grote, dikke, le lijke, witte kalkoen." Daarvoor bood hij daarna zijn excuses aan, maar welke diersoort zal hij diep van binnen in petto heb ben gehad voor Sanchez-Vica rio? Men kan er slechts naar ra den. GPD PARIJS - Brenda Schultz heeft zich afgemeld voor Wimbledon 1998. De 28-jarige speelster uit Heemstede heeft een rustpauze ingelast van enkele maanden. Op Roland Garros gaf ze in de eerste ronde tegen de Ameri kaanse Morariu op met rug klachten. Na haar uitschakeling op Ro land Garos keerde Schultz spoorslags terug naar de Flori da. Ze vertrok zo overhaast dat ze zelfs haar dubbelspelpartner Kristie Boogert niet inlichtte. Die moest een dag later van de toernooi-organisatie vernemen dat het Nederlandse dubbel ge schrapt was. Schultz koesterde in Parijs nog de hoop dat ze eind juni haar rentree zou kunnen maken op Wimbledon. In overleg met de WTA, vakbond voor tennis speelsters, ziet ze daarvan af. De WTA heeft Schultz het dringen de advies gegeven de chronische rugblessure eerst te laten gene zen alvorens terug te keren in het circuit. In dit jaar kwam Schultz slechts tien keer op de baan en verloor er zeven. Ook vorig jaar trok ze zich diverse keren in toernooien terug met rugklachten. Op de wereldranglijst zakte ze van de 9e (mei 1996) naar de 29e plaats. Volgens artsen uit de Verenigde Staten, Nederland en Duitsland kunnen de klachten met rust en fysiotherapeutische behande ling verholpen worden. Schultz weigert zich te laten opereren. Indien artsen haar na de rust pauze alsnog dat advies geven, zal ze haar profcarriëre beëindi gen. Door haar afschrijving werd Boogert bespaard voor het spe len van kwalificaties. Op het moment van inschrijving stond de Zuid-Beijerlandse 116e op de wereldranglijst, hetgeen te laag was voor directe toelating tot het hoofdtoernooi. Door haar plaats in de kwartfinales in Ma drid steeg ze naar 94. Daardoor werd ze bij een afmelding de eerste gegadigde voor een start bewijs. ANP Axel. Concours hippique Oranjeruiters en Ponyclub De Kleppertjes. Springen paarden klasse ZZ Grote Prijs van de stad Axel (n.b.): 1. Ilyo de Loos/Nadir (Hulst) 4/37.58;2. Simon den Exter/Golan (Kortgene) vr. opg. Z om de Gouden Er- pel (n.b.): 1. Albert Vermue/Blom's Goodbeye V (Weelr.) 0/40.27; 2. Stefaan de Smet/Nelke van het Waterschoot (Bassevelde) 4/34.72; 3. Kris van Brits- om/Kalisto (Sinaai) 4/37.71; 4. Margreet Walraven/Jendy (Oranjezon) 4/40.22. IVI (n.b.): 1. Dirk de Parmentier/Polasterne (Belsele) 0/35.25; 2. Dirk de Parmentier- /Patnak 0/39.85; 3. Sandy den Exter/Kim- berley (N-Bev.) 4/35.43; 7. Margreet Wal- raven/Jappeloupe (Oranjezon) 12/43.60; 8 Jacqueline van Beusekom/Lando (Scheldestad) 12/44.66. L, groep A (n.b 1. Dirk de Parmentier/Quicko (Belsele) 0/37.41, 2. Nadïne Laheyne/Jolie (Belse le) 0/37.90; 3. Tom van de Vijver/Qualité (Eksaarde) 0/43.54; 7. (z.b.) Martin de Kroo/Jacour K (Walcheren) 4/44.71; 9. Margreet Walraven/Harley (Oranjezon) 4/44.11. L, groep B (n.b.): 1 Bert Merkx- s/Orchis (Stekene) 0/35.73; 2. Leo Pen- neman/Krizia (Kieldrecht) 0/42.39; 3. Hil- de van de Vijver (Eksaarde) 0/42.70; 9. (z.b.) Femke de Buck/Jamaica (Hulst) 4/66.68; 10. Kelly D'Hert/Godilia (Hulst) 4/69.17.- B: 1. Donny Morel/lbrahim (Zwinr.) 0/46; 2. Jeroen Burm/Kasp°r (Hulst) 0/44; 3. Mare Broodman/Luuk (Eenhoornr.) 0/43; André Briquet/Dijno (Hulst) 0/42. Pony's. Klasse ZZ: 1. Carolein van de Plasse/Deltamossel Ambassador (Z- Bev.) 0/65.37; 2. Cindy Perdaen/Scooby Doo (Eenhoornr.) 11.5/81.87. Z (n.b.): 1. Carolein van de Plasse/Kelberg Mariska 0/31.74; 2. Angelique de Beule/Leto (Hulst) 0/35.62; 3. Cindy Perdaen/Little Ratina 4/36.56. M, cat. E: 1. Martin van 't Veer/Gabon (Weelr.) 4/63.43; 2. Michelle Evertse/Simon (Weelr.) 12.75/92.69. B, cat. AB: 1Charlotte de Zeeuw/Anousch- ka (Kleppertjes) 0/40. B, cat. D: 1Inge de Feyter/Jistana (Kleppertjes) 0/40; 2. Ilse de Feyter/Normen (Kleppertjes) 0/36. Dressuur. Paarden Z2: 1. Angela Daan- e/lndiamanda (Z-Bev.) 185; 2. Cathalijne van Gorsel/Calypso (Vlaandertse R) 185; 3. Elles Kole/lt's Me (Z-Bev.) 184.5. 21:1. liesbeth van de Velde//Kiriano (Z-Bev.) 190.5; 2. Eppo Roovers/Flinstone (Paar debloem) 185.5; 3. Martijn Harinck/Higtower (Z-Bev.) 182.M2:1.Ka rin de Feber/H. Medley (Hulst) 173; 2. Li- dia van Goudswaard/Dandelions Jovana 171; 3. Natasja Hertogh Kristel Mere (Zwinr.) 171. Ml: I.Conny Claessens/Pi- ijs (Kieldrecht) 170;2. Elles Kole/Just Me 168; 3. Mieke Roovers/Kabor (Paarde bloem) 165. L, ring A: 1. Stefaan Desmet- /Pablo van de Maltahoeve (Bassevelde) 168; 2. Danielle van Zanten/Jalvo (Weelr.) 167; 3. Peggy Schamphelaere- /Prinses 't Haantje (Lokeren) 163. L, ring B: 1.EllyTas/LanciaT(Zwinr.) 170;2 Wil- lemijn Boone/Templar (Bïezenr.) 162; 3. Theo Perdaen/Liberaal (Eenhoornr.) 161. L, ring C: 1Michelle van Voorn/Kennedy (Eenhoornr.) 166; 2. Jan Noorhoek/Kort- gene (Zwinr.) 157; 3. Koen de Nijs/Obi (Moerbeke) 154. B, ring A: 1 Jimmy Wa- beke/Gentleman (Hulst) 177; 2. Marianne Dieleman/Lagos (Oranjer.) 162; 3. Tessa Hermus/Valentino (Graeve Jan) 161 B, ring B: 1. Eveline de Winne/Quality van de Rein?ertstad (Hulst) 164; 2. Kelly Jan- sen/Korora (Oranjer.) 162; 3. Jan van Iwaarden/Laros (Biezenr.) 162. Pony's. Klasse Z2:1Stefanie de Frel/Jol- ly HH (Kleppertjes) 169.5. Z1: 1. Jolanda Bevelander/Power Shadow (Schouwse R.) 178.5. M2:1 Heidi de Jonge/Kimber- ley (N-Bev.) 154; 2. Esther Meyers/Sunny Boy (Eenhoornr.) 144.5. Ml: 1. Elze-Sofie Wiskerke/Nosy Girl (Z-Bev.) 151.5; 2. Fie- ke de Rooy/Pasja (Graeve Jan) 150; 3. Gwendoline Behr/Sanbaoster (Een hoornr.) 144.5. L, cat. DE: 1. Tom Goeman/De Kuilens Joyce (Saeftinge) 180; 2. Linda Jansen/Musky Star (Weelr.) 168; 3. Carmen van Veen/lchnaton (Klep pertjes) 167. L, cat. D ring A: 1. Ward van Oost/Zeus (Jong Waasland) 176; 2. Sabi- neTarant/Karel (Zwinr.) 170;3. Sofie Ver- heyen/Darco (Jong Waaslandl 167. L, cat. D ring B: 1. Jean de Meulewater/Mr Higgens (Moerbeke) 169; 2. Inge de Fey ter/Jistana (Kleppertjes) 166;3. Nona Rio- mans/Laura (Oranjezon) 165. B, cat. DE: 1. Jolanda de Smet/Nabiel (Honter.) 176; 2. Stefanie Wieland/Karissa (Klepper tjes) 174; 3. Linda Stroband/Prince VB (Hulst) 166. B, cat ABC: 1. Joyce van Cam- penhoul/Mon Amie (Graeve Jan) 169; 2. Stephanie Cambier/Mariska (Klepper tjes) 164; 3. Heidi Hemelaar/Michy (Klep pertjes) 164. Hansweert. Concours hippique LR en PC Zuid-Beveland. Springen. Paarden Z. na barrage: 1Albert Vermue/Blom's Good- by V (Weelr.) 0/30.77, 2. Sanja Dinge- manse/lnter D (Weelr.) 0/32.52, 3. Luc Cornelissens/lmposant Star (Hulst) 0.5/87.63. M, na barrage: 1. Piet Huige/I- zura (Weelr.) 0/33.04,2. Christiaan van de Plasse/Deltamossel Oase (Z-Bev.) 0/33.17. L, na barrage: 1. Chris Boone/Ju- lion (Gouwe Reyers) 0/42.06, 2. Christi aan van de Plasse/Skybreaker 4/47.01,3. Kelly d'Hert/Godilia (Hulst) 8/40.51B, na barrage: 1. Henk van Dijk/Jesteban (Weelr.) 0/43, 2. Trudy Francke/Lodeem (Gouwe Reyers) 0/40,3. André Briquet/T - wister (Hulst) 0/36. Pony's Z/ZZ: 1. Carolein van de Plasse- /Kulbergs Mariska (Z-Bev.) 0/73.26 M. na barrage- 1. Colinda Cornelissens/Ringo (Hulst) 4/34.91. L, cat. ABC, na barrage. 1. Debbie Offermans/Lady (Walcheren) 0/40.05. L, cat. DE, na barrage: 1Jil Buy- ze/Rongo Star (Weelr.) 3/46.95. Dressuur. Paarden ZZ: 1. Laurens van Lieren/Rubiquil (Z-Bev 199, 2. Mieke Roovers/Kokette (Paardebloem) 186, 3. Tamara Zweistra/Kyrain (Oranjezon) 181.Z1:1. Eppo Roovers/Flinstone (Paar debloem) 173, 2. Sandra de Kok/Esprit (Oranjer. W) 172, 3. Eppo Roovers/Jaco- mino 170. M2:1. Patricia Snek/lgor (Wal cheren) 168, 2. Dicky Wieringa/Kid Creool (Weelr.) 164, 3- Janine Bouden- s/Ceasar(Weelr.) 157. Ml: 1. Gilles Quist- /Jalvo (Weelr.) 160, 2. Sandra de Feyter- /Leon (Schouwse R.) 159, 3. Liesbeth de Jong/Klimop (Sasr.) 157. L, ring A: 1. Pe ter Klaasse/Kamiro (Walcheren) 171, 2. Petra Minderhoud/Lightning (Vroonr.) 170, 3. Martje Moerland/Amarant (Z- Bev.) 170. L, ring B: 1. Mieke Roovers/Ta- boz 171, 2. Miranda Weijermans/Jolika (Scheldestad) 165, 3. Katja de Groes/Ze- mo-Zoef (Walcheren) 164. B: 1. Janis Lindhout/Evita IN-Bev.l 171,2 L. van der Hooft/Kinnis (Sé-Ros) 169, 3. Eveline de Winne/Quality (Hulst) 168. Tweede proef. Z2:1Laurens van Lieren- /Rubiquil 204,2. Tamara Zweistra/Kyrain 187, 3. Marjan van DijkyEnnanda (Weelr.), José van de Velde/Ginette (Scheldestad) 181. Z1: 1. Kees Francke- /Zorro (Gouwe Reyers) 188.2. Sandra de Kok/Esprit 184, 3. Eppo Roovers/Flinsto ne 184. M2: 1. Gerard de Ruiter/Lorenzo (Schouwse R.) 166,2. Patricia Snoek/lgor 165, 3. Sibyle Burm/Kartouche (Hulst) 163. Ml: 1. Liesbeth de Jong/Klimop 168, 2. LeonieHuibrechts JoliCoeur (Vroonr 165.3. M. Marteijn/Birza (Gouwe Reyers) 164. L: 1. Mieke Roovers/Kabor 167, 2. Martje Moerland/Amarant 167,3. Miran da Weijermans/Jolika 166. B: 1 Anita Schoor/Midnight (Weelr.) 168, 2. Eveline de WWinne/Quality 167, 3. Nico Lansu- /Jessa (Hulst) 163. Pony's Z2: 1 Chantal de Rooy/Doronto (Z-Bev.) 157. Z1, cat D: 1. Jolanda Beve lander/Power (Schouwse R.) 181.Z1, cat. AB; 1, Anne Moerland/Shetan (Z-Bev.) 173. M2: 1. Heidy de Jonge/Kimberley (N-Bev.) 158, Ml: 1. Sandra van der Bijl/Kadance (Schouwse R.) 159. L, cat. DE: 1. Chantal Flipse/Tania (Weelr.) 166. L, cat. ABC: 1. Deborah Westdorp/Emiele (Weelr.) 154. B, cat. DE: 1. Ilsche van der Gouwe/Mystral (Weelr.) 168. B, cat. ABC: 1. Melie Bek/Shadow (Weelr.) 163. Tweede proef. Z2: 1. Chantal de Rooy/Doronto 171. Z1, cat. DE: 1. Jo landa Bevelander/Power 164. Z1. cat. AB: 1 Anne Moerland/Shetan 178. M2:1 Heidy de Jonge/Kimberly 151. Ml: 1. Sandra van der Bijl/Kadance 154. L. cat. DE- 1, Chantal Flipse/Tania 166. L, cat. ABC: 1. Chayenne Wiskerke/Patricia 159. B, cat. DE: 1. R. van Dam/New Mountie (Oranjezon) 172. B, cat. ABC- 1. Melie Bek/Shadow 176.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15