Nederlands voetbal in uitverkoop Jong Oranje grijpt naast bronzen plak RKC stelt plaats in eredivisie veilig Gascoigne niet in WK-selectie Engeland Alleen Duitsland imponeert Arsenal biedt op Ronald de Boer, Nilis laatste PSV'er die weg mag uitslagen Betaald voetbal doorYpe Minkema EINDHOVEN - Het Nederland se voetbal is in de uitverkoop. De competitie wordt in hoog tempo van bijna al zijn Holland se attracties beroofd. Deze zo mer verhuist een ongekende en ongeëvenaarde stoet topspelers naar het buitenland. Vier inter nationals steken deze zomer de grens al over, op zoek naar avon tuur en geld. Ronald de Boer weet zeker dat hij de volgende is. In dat geval vertrekt twee lingbroer Frank - maar dan naar een andere club - toch ook. Wie volgt? Het Nederlands elftal begon gisteravond de oefenwedstrijd tegen Paraguay met nog zes 'Hollanders' - Ronald en Frank de Boer, Edwin van der Sar (Ajax), Cocu, Numan en Stam (PSV) - in de basis. Na de zomer zou Edwin van der Sar wel eens een echte eenzame sluitpost kunnen zijn. Bod De transfer van Ronald de Boer naar Arsenal moet voor het WK, voor 13 juni. rond zijn. Dat zegt tenminste Rob Cohen, belan genbehartiger en schoonvader van de voetballer. Afgelopen vrijdag deed de Londense club, al ruim anderhalf jaar fan van de Ajacied, een bod van iets minder dan dertig miljoen. Be vestigd door de voetballer en zijn gevolg. Bij Ajax wisten ze van niets; ze waren sinds vrijdag niet meer op kantoor geweest. De kurk is van de fles. Er is geen Italiaan Peruzzi moet WK missen COVERCIANO - Italië moet het WK voetbal spelen zonder zijn beste doelman. Eerste keus An- gelo Peruzzi is zondag in het trainingskamp in Coverciano geblesseerd geraakt. De doelman van Juventus scheurde een kuitbeenspier toen hij naar de bal sprong. ,,Het is een ernstige blessure", verklaarde perschef Antonello Valentini. „We denken dat er in zo korte tijd voor het WK niet veel aan te doen valtEerste re serve Gianluca Pagliuca van In- ter neemt Peruzzi's plaats in het doel in. RTR houden meer aan. De Neder landse topclubs kunnen hun beste spelers, ondanks de mooi ste doorlopende contracten, niet meer tegenhouden. PSV ging als eerste door de knieën. Aanvankelijk spartelde de club heftig tegen. Maar toen het eer ste schaap - Stam naar Man chester United - eenmaal over de dam was, werd in recordtijd de halve selectie verkocht. Alsof PSV binnenkort wordt opgehe ven. Boudewijn Zenden en Phil lip Cocu (Barcelona), Arthur Numan (Glasgow Rangers), Jaap Stam (Manchester United) zijn volgend seizoen niet meer in Nederland te zien. Opheffings uitverkoop? Boudewijn Zenden liet weten dat-ie zijn eenjarig contract in Eindhoven best graag had willen uitdienen. PSV zou bijna eigenhandig de koffers van de kleine vleugel- aanvaller hebben gepakt. Der tien miljoen gulden voor een en kele reis Barcelona. Volgend seizoen zou Zenden niets meer opleveren. Ajax volgt tot dusverre een an dere tactiek. Nog steeds wil de landskampioen met geen enkele club praten. Spelers met door lopende contracten blijven in Amsterdam. Ook de gebroeders Ronald en Frank de Boer. De woorden - 'onbespreekbaar', en 'het laatste wat we er over zeg gen', en 'dit standpunt wijzigt zich niet' - klinken nog krachtig en ferm, de echo reikt steeds minder ver. Het bracht Ronald de Boer zondag tot de opmerke lijke uitspraak 'dat hij het ge voel heeft' dat-ie weg mag. Cohen roept zelfs dat zijn schoonzoon vertrekt. De mid denvelder, zijn schoonvader en Arsenal, de biedende club, moe ten een signaal hebben gehad, ook al blijft Ajax hard en hard nekkig ontkennen. Uittocht Ajax is natuurlijk als de dood dat er in Amsterdam eenzelfde uittocht plaatsvindt als bij PSV. „Wij varen onze eigen koers", zegt bestuurslid Hennie Hen- richs dan ook. „Er vei-andert niets", zegt penningmeester Arie van Os. Bij PSV is de uit verkoop ook binnenkort afgelo pen. Voorzitter Harry van Raaij heeft de grens getrokken. „Nilis is de laatste", klinkt het ferm. Er loopt tenminste nog één PSV'er met verhuisplannen rond. GPD van onze sportredactie BOEKAREST - In de branden de zon (35 graden Celsius) miste Jong Oranje zondag in Boeka rest het brons. Toch vond coach Hans Dorjee de vierde plaats op het EK voor spelers onder 21 jaar een prestatie van formaat. „Deze lichting heeft het goed gedaan." De titel, na de winst op Roeme nië het doel, bleef uiteindelijk ver wegJong Spa n j e versl oeg in de finale Jong Griekenland met 1-0, door een doelpunt van Ivan Perez. De ploeg van Hans Dor jee verloor de strijd om brons met 2-0 van Noorwegen. De Noor Steffen Iversen, door Ajax en PSV begeerd, maakte beide doelpunten. „We speelden een kansloze wedstrijd", zei Dorjee. „Na het 3-0 veilles tegen Grie kenland in de halve finale knap te er iets in de ploeg. We hadden eigenlijk naar de finale gewild." van onze sportredactie WAALWIJK - RKC heeft zijn plaats in de eredivisie veilig ge steld. Op eigen veld won de ploeg van coach Peter Boeve za terdagavond met 5-0 van Eind hoven. Eén punt was al genoeg geweest voor lijfsbehoud. Van Ax-um was in de 34e minuut goed voor de openingstreffer van RKC. Toen de Deen Nielsen er vijf minuten voor rust uit een strafschop 2-0 van maakte, kon het niet meer mislopen. Koxt daarvoor kreeg de Eindhovense doelman Van der Sleen x-oodna dat hij bij een hoekschop voor RKC in het geduw en getrek voor hem Van Diemen een knietje gaf. Even werd Eindho ven koit na de hervatting nog een paar keer gevaarlijk. Maar toen die acties geen treffers op leverden, nam RKC al snel weer het initiatief over Laponder (in eigen doel na een inzet van Rommedahl) en de ingevallen Lammers en Van der Leegte til den de score voor RKC naar 5-0. In poule B blijft Cambuur Leeu- warden in de wachtkamer. Bijna de kreeg de ploeg van ex-Mid- delburger Roy Hendriksen de status van eredivisieclub. Dooi de remise met Den Bosch (2-2) werd de promotie echter nog even uitgesteld. De beslissing in Jong Oranje miste tegen de No- x~en zes basisspelers. Fuchs, Mu- sampa, Pauwe en Melchiot kampten met griep en maag- en darmstoornissen. Bruggink en Willems waren al met blessures naar Nederland teruggekeerd. De nekblessure van PSV'er Bnxggink blijkt na onderzoek mee te vallen. De kwetsuur is mogelijk in een paar weken ge nezen. Willems ondergaat een kijkoperatie in zijn knie. Jong Oranje ging tegen de No ren onderuit door Steffen Iver- sen, al hing aan zijn eerste van twee treffers wel een lucht van buitenspel. Die treffer viel al na zeventien minuten. Een kwar tier voor het einde besliste Iver sen de wedstrijd. Fuchs trof voor x-ust uit een vrije trap de paal. Dorjee: „Vierde van Euro pa toont aan dat we in Neder land goed opleiden. Dat we ta lent hebben, wisten we, maar ze hebben het ook laten zien.ANP groep B valt pas vanavond. Dan speelt FC Zwolle thuis tegen Cambuur. Wint de ploeg uit Overijssel met vier doelpunten verschil, dan heeft Zwolle op basis van een beter doelsaldo x-echt op het eredivisieschap. Groep A RKC - Eindhoven 5-0 (2-0). 34. Van Arum 1-0, 40. Nielsen 2-0 (straf schop), 69. Laponder 3-0 (eigen doelpunt), 88. Lammers 4-0, 90, Van der Leegte 5-0. Scheidsrechter: Van derEnde. Toeschouwers: 5600. Rode kaart: 40. Van der Sleen (Eindho ven). Gele kaart: Bozovic, Schops (RKC). ADO Den Haag - Emmen 2-2 (0-1). 35. Elzinga 0-1, 70. Rutten 1-1, 75. Grummel 1-2, 88. Iliohan 2-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschou wers: 3348. Gele kaarten: Kruit (ADO), Van de Broek Humphrey, Drent (Emmen). Groep B. Cambuur - Den Bosch 2-2 (0-1). 45 Schaap 0-1, 58. Waterink 0-2, 64. Dijkh u izen1-2, 88. Van der Laan 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 3500. Rode kaart: 68. Janssen (Den Bosch, 2xgeel). Gele kaart: Abma, Hendrik sen, De Roo, De Vries (Cambuur), Verhagen, Burg, Strieker (Den Bosch). Groningen - FC Zwolle 1-3 (1-2). 13 Van Tuinen 0-1, 31. Zijm 0-2, 39. Rorije 1-2, 67. Ristila 1-3. Scheids rechter: Van Beek. Toeschouivers: 3000. Gele kaart: Bombarda, Hugo (Groningen), Wijnands (Zwolle). van onze sportredactie LA MANGA - Wegens gebrek aan vorm en conditie heeft de Engelse bondscoach Glenn Hoddle middenvelder Paul Gas coigne niet geselecteerd voor het WK. De oud-voetballer gaf gisteren uitleg over zijn opmerkelijke stap het 'enfant ter rible' uit het Engelse team te laten. „We hebben geen tijd genoeg om hem fit genoeg te krijgen zodat hij voor het team van waarde kan zijn bij het WK.' Gascoigne, de enige in de dertigkoppige voorselectie met WK-ervaring, kampte de laatste seizoenen met talrijke blessures. De middenvelder van Middlesbrough kreeg vorige week nog een laatste waai-- schuwing van de bondscoach, nadat hij in Londen diep in de nacht in het uitgaansle ven was gesignaleerd. Hij mocht deson danks mee naar Marokko voor een oefen trip. Daar speelde hij twee wedstrijden onop vallend. De kritiek op 'Gazza' nam weer toe. Daar was eigenlijk niets vreemd aan. Gascoigne is zijn hele leven al omstreden. Te dik, te langzaam, te gek, te agressief, te dorstig en sinds kort rookte hij ook nog als een kettei-. De vorige bondscoach Terry Venables hield hem tij dens het Eux-o 9 6 in eigen land de hand boven het hoofd. Het wei'd be loond. Gascoigne was misschien wel wat te zwaai-, wat te langzaam, maar af en toe voetbalde hij nog geniaal. Zoals in die wedstrijd tegen Nederland. De 4-1 kostte Oi-anje bijna een plaats in de kwartfina les. Gascoigne was weer even volksheld. Tot er weer meer privé-problemen in de krant kwamen dan goede prestaties. Vechtpar- tijen, drankmisbruik, het inmiddels ge bruikelijke recept. Hoddle kende lange tijd genade, maar kwam tot inkeer. „Ik heb de afgelopen da gen Duitsland en Bx-azilië zien spelen. Goede voetballers, maar ook prima atle ten. Dat hoort bij het hedendaagse voet bal. Paul is niet met zijn tijd meegegaan. Gascoigne speelde zijn - hoogstwaar schijnlijk - 57e en laatste inteiiand tegen België. Zondag kreeg hij het slechte nieuws te hoi'en. Drie kwartier later zat hij in het vliegtuig naar Londen, met de andere afvallers: doelman Ian Walker, Phil Neville, Andy Hinchcliffe, Nicky Butt en Dion Dublin. RTR De Braziliaan Giovanni (rechts) word! op de huid gezeten door Alquiza van Athletic de Bilbao. Het duel eindigde in een gelijkspel (1-1). foto J.J.Guillen/EPA van onze sportredactie PARIJS/FRANKFURT - De Franse libero Laurent Blanc vraagt zich af of zijn ploeg wel fit genoeg is. De Engelsman Paul Gascoigne en Argentijn Claudio Cannigia zijn dat niet en zijn al weer thuis. De WK- koorts stijgt snel in een lang weekeinde van afvallers en te genvallers. Tegenvallers waren ex zat. Ja maica verloor met 2-1 van de Caribbean All-stars, een sa menraapsel van spelers. Zuid- Afrika speelde 1-1 bij Stutt- garter Kickers, dat in de Tweede Bundesliga uitkomt. Heerenveen-doelman Vonk trof geen blaam, hij kreeg x-ust. Ajacied McCarthy mocht invallen. Titelverdediger Brazilië stel de ook teleur en bleef op 1-1 steken tegen Athletic de Bil bao. „De vei'dediging was goed, maar aanvallend leek het nex-gens op", vertelde as sistent-trainer Zico. De natie heeft de hoop gevestigd op Romario, die positief inge steld was. „God heeft me laten weten dat het op tijd goed komt." Ronaldo liet de kritiek onbe roerd. Hij nam maandag een dagje vrij om op Roland Gar ros naar tennis te kijken. De voormalige aanvaller van PSV keek naar Pioline- Safin, maar had eigenlijk meer ook voor de beeldschone Anna Koemikova, waar hij koit mee sprak. Ook het duel tussen de Ver enigde Staten (met Ernie Ste wart) en Schotland viel tegen. „Als we op het juiste moment maar pieken", sprak de Schotse bondscoach Brown na de bloedeloze 0-0 in Was hington. Zijn land staxl het WK op 10 juni met de ope ningspartij tegen Brazilië. Een enkel oefenduel was leuk. Zoals in het Franse Monteli- rnar waar Chili en Tunesië el kaar troffen. De Zuid-Ameri kanen maakten twee keer een achterstand ongedaan en wonnen uiteindelijk dank zij een doelpunt van routinier Zamorano (Inter) in de negen tigste minuut: 3-2. Er was zelfs een meevaller in de gedaante van Duitsland. „Die Mannschaft" maakte za terdag tegen Colombia een ijzersterke indruk. Bierhoff zorgde binnen een kwartier voor 2-0, Möller maakte ex- vlak na derust3-0van.Debij- na vergeten en versleten Val- derrama bepaalde de eind stand vlak voor tijd uit een strafschop op 3-1 Bij de Duitsers, die tot dusver nauwelijks indruk maakten, speelde Kohier zijn honderd ste interland. De verbroeder de vijanden Klinsmann en. Matthaus begonnen beiden op de bank en mochten gelijktij dig (71e minuut) aan de slag. „Wezijnpas op 75 procent van ons kunnen", waarschuwde bondscoach Berti Vogts de concurrentie. ANP/RTR Nacompetitie. Poule A: RKC-Eindhoven 5-0, ADO Den Haag-Emmen 2-2. RKC 5 4 1 0 13 12-2 Eindhoven 5 1 2 2 5 6-9 ADO Den Haag 5 0 4 1 4 3-6 Emmen 5 0 3 2 3 8-12 RKC handhaaft zich in eredivisie. Poule B: Cambuur-Den Bosch 2-2, Gro- ningen-FC Zwolle 1-3. Cambuur 5 3 2 0 11 13-7 FC Zwolle 5 2 2 1 8 7-7 Den Bosch 5 1 2 2 5 6-6 Groningen 5 0 2 3 2 5-11 Groningen degradeert uit eredivisie. Toto 22 1 Nederland - Paraguay X 2 Cambuur-Den Bosch X 3 Groningen-Zwolle X 4 RKC-Eindhoven X 5 AD0Den Haag-Emmen X 6 Duitsland -Colombia X 7 Aarhus-Kopenhagen X 8 FC Kopenhagen-Aalborg X 9 Herfölge - Aarhus Fremad X 10 Lyngby-lkast X 11 Odense-Bröndby 12 Silkeborg - Vejle X Winnende rijtje: 1-3-2-1-3-1-1-2-2-2-2-1 (onder voorbe houd). Lotto 22 Winnende getallen: 1-3-6-15-18-42. Re servegetal: 27. Cijferspel: 210927. Lucky Ten Frank de Boer zette Oranje gisteren met het hoofd op 4-1. Paraguay-verdediger Carlos Gamarra (links) en Mare Overmars kijken toe. foto Cor Mulder/ANP Belgische lotto Winnende getallen: 1-21-23-26-41-42. Reservegetal: 38. Joker: 3413091. Duitse lotto Balbo in selectie van Argentinië BUENOS AIRES - De Argen tijnse bondscoach Daniel Pas- sarella heeft aanvaller Abel Balbo als 22e speler opgenomen in zijn WK-selectie. Spits Claudio Caniggia, mid denvelder Cristian Bassedas en verdediger Hernan Diaz waren ook kandidaat, maar Passarella liet hen afvallen. De selectie: doel: Roa (Mallorca), Burgos (River Plate), Cavallero (Ve- lez Sarsfield). Verdediging: Sensini (Parma), Ayala (Napoli). Zanetti (Inter Milan), Chamot (Lazio Ro ma), Paz (Tenerife), Vivas (Lugano), Pineda (Udinese). Middenveld: Si- meone (Inter Milan), Almeyda (La zio Roma), Veron (Sampdoria), As- trada, Gallardo. Berti (River Plate), Ortega (Valencia). Aanval: Batistu- ta (Fiorentina), Lopez (Valencia), Delgado (Racing Club), Crespo (Parma), Balbo (AS Roma). Yassine Abdellaoui (Willem II) is niet opgenomen in de defini- ti eve WK-selectie van Marokko De selectie: Doel: Brazi (FAR Ra bat), Benzekri (Settat) en Chadli (Raja). Verdediging: Saber (Spor ting Lissabon), El Hadrioui (Benfi- ca), Abrami (Widad), Naybet (De- portivo la Coruna), Nekrouz (Bari), Triki (Lausanne), Rossi (Rennes). Middenveld: Azzouzi (Furth), Chiba (Compostella). Hadji (Deportivo la Coruna). Ouakili (1860 Miinchen), Sellami (Raja), Lakhlej (Benfica), Chipo (Porto) en Amzine (Mul house). Aanval. Bassir (Deportivo la Coruna). El Khattabi (Heerenveen), Roki (Mohammedia), Hadda (Club Africain). Enzo Scifo maakt deel uit van de definitieve WK-selectie die bondscoach Georges Leekens van België zaterdag heeft be kendgemaakt.De selectie: Doel: De Wilde (Anderlecht), Van de Walle (Aalst), Verlinden (Brugge). Verde digers: Borkelmans (Brugge), Clé ment (Genk), Crasson (Napoli), De Boeck (Anderlecht), Deflandre (Brugge), Staelens (Brugge), Van Meir (Lierse). Verstraeten (Ekeren), Vidovic (Moeskroen). Middenveld: Boffin (Metz), Scifo (Anderlecht), Van der Eist (Brugge), Van Kerckho- ven (Lierse), Verheyen (Brugge). Aanval: Emile Mpenza (Standard Luik), Mbo Mpenza (Standard Luik), Nilis (PSV), Oliveira (Fioren tina), Wilmots (Sciialke). AFP Doelman Hans Vonk maakt deel uit van de definitieve WK-se- lectie van Zuid-Afrika.De selec tie: Doel: Vonk (Heerenveen), Baloyi (Kaizer Chiefs), Arendse (Fulham). Verdediging: Mnguni (Mamelodi Sundowns), Nyathi (St. Gallen), Jackson (Orlando Pirates), Fish (Bolton Wanderers), Radebe (Leeds United), Issa (Olympique Marseil le). Middenveld: Fortune (Atletieo Madrid), Morula, Phiri (Vanspor), Moshoeu (Fenerbahce),Mlchalele (Kayerispor), Augustine (LASK Linz), Buckley (VfLBochum), Khu- malo (Kaizer Chiefs), Mokoena (Manning Rangers). Aanval: Mc Carthy (Ajax), Masinga (Bari). Bart- lett (Cape Town Spurs), Sikhosana (Orlando Pirates). RTR Winnende getallen: 4-9-15-22-38-45. Re servegetal: 41. Supergetal: 0. Spel 77: 9694638. Super 6:868250. (sportprijsvra- gen ondervoorbehoud). Buitenlands voetbal Eindhoven. Nederland-Paraguay 5-1 (3- 1). 3. Campos 0-1, 26. Overmars 1-1, 29. Overmars 2-1, 32. Kluivert 3-1, 58. Frank de Boer 4-1, 83. Hasselbaink 5-1. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toe schouwers: 21.000. Boekarest. EK onder 21 jaar. Finale: Spanje-Griekenland 1-0 (O-O).Om derde plaats: Nederland-Noorwegen 0-2 (0- 1).Om vijfde plaats: Duitsland-Zweden 2-1 (0-0). Om zevende plaats: Rus- land-Roemenië 2-1 (1-1). Casablanca. Oefentoernooi. Marokko- Frankrijk 2-2, Marokko wint met 6-5 na strafschoppen.Stand: 1. Frankrijk 2-3 (3- 2), 2. Engeland 2-3 (1-0), 3. Marokko 2-3 (2-3), 4. België 2-3 (0-1). Oefenduels. Frankfurt. Duitsland-Co- lombia3-1 (2-0). Spaichingen. Stuttgarter Kickers (2e Bundesliga)-Zuid-Afrika 1-1 (0-1). Washington. Verenigde Staten-Schot- land 0-0. Montelimar (Fra). Chili-T unesië 3-2 (0-0). Bilbao. Athletic Bilbao (Spa)-Brazilië 1-1 (1-0). Lausanne. Mexico-Japan 2-1. East Rutherford. Jamaica-Caribbean All- Stars 1-2 (1-0). Luxemburg. Luxemburg-Kameroen 0-2 (0-1). Homburg. Kaiserslautern-Bulgarije 0-4 (0-2). 26. Iliev 0-1, 35. Schafer 0-2 (e.d.), 52. Iliev 0-3,82. Kostadinov 0-4. Haren. 22e Eurovoetbaltoernooi. Finale: Flamengo-Ajax 1-0. Om derde plaats: Nottingham Forest-Benfica 2-1 na straf schoppen. Om vijfde plaats: Galatasa- ray-SC Heerenveen 7-6 na strafschop pen. Om zevende plaats: Feyenoord- regioselectie Argentinië 5-0. Om negen de plaats: FC Groningen-Macedonië2-0. Om elfde plaats: Vitesse-Paris St. Ger main 6-1. Atletiek namica) 22.14,3. P. Wiskerke (Dynamica) 21.36. Kogel: 1. V. Wisse (Dynamica) 10.28, 2. W. Docters (Scheidesport) 10.19, 3. L. Wouterse (Spado) 9.13. 80 meter: 1. C. Bertens (Attila) 10.7, 2. I. Braai (Spado) 10.9,3. M. Koster (Spado) 11.0. 4. J. Mortier (RKHAV) 11.1. Meisjes D. 1000 meter: 1. R. de Kraker (Dynamica) 3.23.4. 60 meter: 1. K. Lambrechts (Spa do), R. de Kraker (Dynamica) 8.5. Hoog springen: 1. L. Visser (Dynamica) 1.45. Verspringen: 1. A. Halivovic (RKHAV) 4.56. Discus: 1. L. Visser (Dynamica) 20.60. Speer: 1. J. Dockters (Scheide sport) 31.04. Mannen. 3000 meter: 1. E. Goossen (Scheidesport) 9.08.1, 2. E. de Jaeger (Scheidesport) 9.34.3,3. H. Hiel (RKHAV) 9.41.7. 3000 meter veteranen: 1. J. Lu- teyn (Wielingen) 9.27.8, 2. C. Verhage (Scheidesport) 10.40.2, 3. W. Verbiest (Dynamica) 11.06.6. Werpdriekamp: 1K. Bethlem (Hellas) 1398, 2. D. Seghers RK HAV) 1299. Sprinttweekamp veteranen: 1. B. Ruysink (AV'56) 615,2. G. Stoutjes- dijk (Delta Sport) 925,3. J. Goossens (RK HAV) 397. Jongens A. Sprinttweekamp: 1A. Meyer (Delta Sport) 837. Jongens B. Sprinttweekamp: 1. E.J. Goossens (RK HAV) 892. Werpdriekamp: 1B. van Veen (Attila) 1302, 2. R. Hellebrekers (RKHAV) 959,3. E.J. Goossens (RKHAV) 595.1500 meter: 1. S. Vonck (RKHAV) 4.33.2. Jon gens C. 100 meter: 1. D. Ward (RKHAV) 12.1, 2. E. de Waard (Wielingen) 12.6, 3. R. Vanbesien (Dynamica) 13.4. Kogel: 1. D. Ward (RKHAV) 11.73, 2. R. Vanbesien (Dynamica) 10,64,3. E. deWaard (Wielin gen) 9.78. Discus: 1. D. Ward (RKHAV) 38.22, 2. R. de Waal (Spado) 36.91, 3. R. van Steenpaal (Spado) 34.53. Speer: 1. M. van Steenpaal (Spado) 37.94, 2. D. Ward (RKHAV) 34.28, 3. E. Goudzwaard (Scheidesport) 33.09.800 meter: 1R. de Waal (Spado) 2.19.3,2. E. deWaard (Wie lingen) 2.23.2,3. G.J. Lauret (Wielingen) 2.25.1. Basketbal New York. NBA, play-offs. Eastern Con ference, finale: Chicago Bulls-Indiana Pacers 88-83. Eindstand best-of-seven: 4-3. Mannen beker: BV Souburg-BC Vlissin- gen JJ 52-77. Jongens beker: BV Sou burg-Marathon 35-42. Biljarten Porto. Europacup driebanden clubs. Hal ve finale: Pelgrim Hengelo (Ned)-Horster Eek (Dui) 2-0, Porto (Por)-Deurne (Bel) 2- 0. Om de derde plaats: Deurne-Horster Eek 2-0. Finale: Pelgrim-Porto 2-0. Monte Carlo. Invitatietoernooi drieban den. Eerste ronde: Caudron (Bel) - Gies- kens (Ned) 50-21 in 30 beurten, Jaspers (Ned) - Raymond Ceulemans (Bel) 50- 32/26, Zanetti (Ita) - Dielis (Bel) 50-25/24, Blomdahl (Zwe) - Sayginer (Tur) 50- 43/18. Bridge Amsterdam. Finale topcircuit. Eind stand: 1. Maas/Ramondt (Amstelveen/ Bergschenhoek) 140,5, 2. Van Prooijen/ De Wijs (Schiedam/Rotterdam) 139,1, 3. Leufkens/Westra (Zeist/Rotterdam) 136,5. Handbal Bolzano/Merano. EK, mannen. Groep A: Zweden-Frankrijk 25-22, Joegoslavië-Litouwen 30-22, Duitsland- Italië 26-18, Zweden-Litouwen 27-21, Duitsland-Joegoslavië 29-22, Frankrijk-ltalië 23-22. Stand: 1. Zweden 3-6, 2. Duitsland, Joegoslavië 3-4, 4. Frankrijk 3-3,5. Litouwen 3-1,6. Italië 3-0. Groep B: Kroatië-Tsjechië 30-24, Rus- land-Macedonië 26-26, Spanje-Honga- rije 27-17, Kroatië-Macedonië 28-21, Rusland-Hongarije 23-20, Spanje-Tsje- chië 35-22. Stand: 1. Spanje, Kroatië, Rusland 3-5,4. Hongarije 3-2,5. Macedo nië 3-1,6. Tsjechië 3-0. Hockey Hengelo. Adriaan Paulen Memorial. Mannen. 100 m: 1. Osmond Ezinwa (Nig) 10,13, 2. Campbell (GBr) 10,31, 3. Ste vens (Bel) 10,33,4. Van Balkom 10,35, 5. Douglas 10,38, 7. Snoek 10,55. 800 m: 1 Botha (ZAf) 1.45,49, 2. Chirchir (Ken) 1.45,51, 3. Sepeng (ZAf) 1.45,55, 4. De fers 1.45,66, 9. Van Tongeren 1.48,44. 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.31,19 (bsp), 2. Bosch (Fra) 3.36,80, 3. Achon (Oeg) 3.37,12, 4. McKay (GBr) 3.37,22. 3000 m: 1. Boit Kipketer (Ken) 7.36,05, 2. Lahlafï (Mar) 7.36,62, 3. Berrioui (Mar) 7.42,39, 4. Mekkonen (Eth) 7.42,92, 9. Versteeg 7.57,15.10.000 m: 1Gebrselas- sie (Eth) 26.22,75 (WR), 2. Jifar (Eth) 27.29,97,3. Tola (Eth) 27.32,82,, 4. Kernei (Ken) 27.34,51. 110 m horden: 1. Crear (VSt) 13,34, 2. Balzer (Dui) 13,36, 3. Kor ving (Ned) 13,37,4, Fenner(Dui) 13,54,8. Ootjers 13,98. 3000 m steeple: 1. Barma- sai (Ken) 8,11,57, 2. Chelule (Ken) 8.13,01, 3. Sang (Ken) 8.14,43, 4. Sven- oey (Noo) 8.15,24, 14. Casper Vroemen 8.50,12. Hinkstap: 1. Kapoestin (Rus) 17,12, 2. Harrison (VSt) 17,05, 3. Owusu (Gha) 17,00,4. Friedek(Dui) 16,97. Kogel stoten: 1. Buder(Dui) 20,71,2. Virastjoek (Oek) 20,30,3. Halvari (Fin) 20,27,4. Larn- bregts (ZAf) 19,96,11. Simpelaar 16,76. Vrouwen. 100 m: 1. Philip (Dui) 11,22, 2. Ojokolo (Nig) 11,29,3. Grant (Jam) 11,31, 4. Paschke (Dui) 11,34,6. Kramer 11,82,7. Smit 12,01. 800 m: 1. Benhassi (Mar) 2.00,07, 2. Meissner (Dui) 2.00,24, 3. Vriesde (Sur) 2.00,45, 4. Djate (Fra) 2.00,49, 5. Formanova (Tsj) 2.00,65, 6. Jongmans 2.00,68. 1500 m: 1. Szabo (Roe) 4.02,91,2. Dulecha (Eth) 4.03,93,3. Radcliffe (GBr) 4.05,81, 4. Kühnemund (Dui) 4.05,96, 9. Kruijer 4.10,04. 3000 m: 1 Ouaziz (Mar) 8.30,43 (bsp), 2. Wami (Eth) 8.44,15, 3. Worku (Eth) 8.44,57, 4. Weyerman (Zwi) 8.54,97, 7. Koens 8.59,68. 400 m horden: 1. Batten (VSt) 54,70, 2. Rieger (Dui) 55,26,3. Goossens (Ned) 55,28, 4. Mercken (Bel) 56,00. Dis cus: 1. Grasu (Roe) 65,28, 2. Kelesidou (Gri) 64,70, 3. Faumuina (NZe) 64,15, 4. Sadova (Rus) 62,84, 9. Goormachtigh 59,59, 10. De Bruin 59,51, 13. Koeman 54,05. Eugene (VSt). Grand Prix. Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 9,79 (2,9 m/s rug- wind)^. Boldon (Tri) 9,89,3. Drummond (VSt) 10,05. 200 m: 1. Greene 19,88. 400 m: 1. Washington (VSt) 44,43. Mijl: 1. Ko men (Ken) 3.50,95. 5000 m: 1. Kipkoskei (Ken) 13.07,73. 110 m horden: 1. John son (VSt) 13,12, 6. Drijver (Ned) 13,75. 400 m horden: 1. Bronson (VSt) 48,45, Polsstok: 1Hartwig (VSt) 5,92. Kogelsto ten: 1. Godina (VSt) 21,22. Kogelslinge ren: 1Deal (VSt) 80,88. Vrouwen. 100 m: 1. Jones (VSt) 10,77. 400 m: 1. Freeman (Aus) 50,02. 800 m: 1 Mutola (Moz) 1.58,66. 1500 m: 1. Hamilton (VSt) 4.10,11. 5000 m: 1. Slaney (VSt) 15.23,72. 100 m horden: 1. Rose (Jam) 12,74. Ver springen: 1. Jones (VSt) 7,31. Hulst. Pinksterwedstrijden. Vrouwen. 800 meter: 1. M. de Nijs (RKHAV) 2.41.1. Werpdriekamp: 1. B. Segers (RKHAV) 1913, 2. D. Segers (RKHAV) 1752. Sprinttweekamp: 11. de Wilde (RKHAV) 474. Meisjes B. Werpdriekamp: 1. R. Ris- seeuw 1664. 800 meter: 1. S. de Block (RKHAV) 2.35.8, 2. J. Lernhout (RKHAV) 2.48.3. Meisjes C. Discus: 1. T. Hellebre kers (RKHAV) 23.05,2. L. Wouterse (Spa do) 22.62. Verspringen: 1. W. Docters (Scheidesport) 4.83,2. C. Bertens (Attila) 4.76, 3.1. Braai (Spado) 4 75. Speer: 1. L. Wouterse (Spado) 31.26,2. V. Wisse (Dy Utrecht. WK. Finale: Nederland-Spanje 3-2 na verlenging (2-2 0-1). Om derde plaats: Duitsland-Australië 1-0 (1-0). 26. Michel 1-0 (sc). Halve finales: Nederlan- d-Australië6-2 (1-1). 6. Van Meer 1-0,12. Stacy 1-1 (sc),39. Lomans2-1 (sc),47.Lo- mans 3-1 (sc), 55. Davies3-2,60. Van Wijk 4-2,61. Lomans 5-2 (sc), 69. De Nooijer 6- 2. Spanje-Duïtsland 3-0 (1-0). 32. San chez 1 -0,64. Javier Arnau 2-0,69. Escarré 3-0. Om vijfde tot en met achtste plaats: Pa- kistan-Zuid-Korea 3-1, Engeland-Cana- da 2-1, Pakistan-Engeland 4-2. Om vijfde plaats: Pakistan-Engeland 4-2,_ Om ze vende plaats: Zuid-Korea-Canada 4-2. Om negende tot en met twaalfde plaats: Nieuw-Zeeland-Maleisië 3-2, India-Po- len 6-2, India-Nieuw-Zeeland 1-0. Om negende plaats: India-Nieuw-Zeeland 1- 0. Om elfde plaats: Maleisië-Polen 5-4. Eindstand: 1. Nederland, 2. Spanje, 3. Duitsland, 4. Australië, 5. Pakistan, 6. En geland, 7. Zuid-Korea, 8. Canada, 9. In dia, 10. Nieuw-Zeeland, 11. Maleisië, 12. Polen. Topscorers: 1. Stacy (Aus) 12, 2. Lomans (Ned) 8,3. Domke (Dui), Kamran Ashraf(Pak), SeongTaeSong (ZKo), Atif Bashir (Pak) 7. Vrouwen. Finale: Neder- land-Australïë 2-3 (1-2). Om derde plaats: Duitsland-Argentinië 3-2 (0-1). 34. Oneto 0-1 (sc), 39. Kauschke 1-1, 51. Dickenscheid 2-1 (sc), 55. Oneto 2-2 (sc), 62. Moller3-2. Om vijfde plaats: Zuid-Ko- rea-Nieuw-Zeeland 4-3. Om zevende plaats: Zuid-Afrika-Verenigde Staten 0- 0, Zuid-Afrika wint na strafballen met 4-2. Om elfde plaats: China-India 4-2. Eindstand: 1. Australië, 2. Nederland, 3. Duitsland, 4. Argentinië, 5. Zuid-Korea, 6. Nieuw-Zeeland, 7. Zuid-Afrika, 8. Ver enigde Staten, 9. Engeland, 10. Schot land, 11. China, 12. India. Topscorers: 1. Annan (Aus) 8, 2. Langham (Aus), Coet- zee (ZAf) 7,4. Thate (Ned), Towers 6. Kleiduivenschieten Rilland-Bath. Trap- en skeetwedstrijd over 100 jachtkleiduiven. A-groep: 1. Adriaan van Damme (Burgh-Haamste- de) 95-4, 2. Rob de Graag (Goes) 90-8,3. Wim de Zwart (Schoondijke) 88-5,4. Piet van Wijck (Hoek) 87-11, 5. Ko de Koeijer Cs-Gravenpolder) 87-13, 6. Cees Polder dijk (Gapinge) 87-18. B-groep: 1. Jos Lu- teijn (Oostkapelle) 78-8, 2. Jacco Steke- tee (Goes) 74-10,3. Jos Crucq (Nieuw- en Sint Joosland) 74-19, 4. Lein Polderdijk (Nieuw- en Sint Joosland) 73-3, 5. Joop Crucq (Nieuwdorp) 72-6, 6. Bertus Raas (Heinkenszand) 72-6. Motorsport Le Castellet. Grote Prijs Frankrijk, WK wegrace. 125 cc: 1. Sakata (Jap) Aprilia 102,6 km in 40.57,583 (150,294 km/u), 2. Melandri (Ita) Honda 40.57,875,3. Azuma (Jap) Honda 40.57,976, 4. Locatelli (Ita) Honda 41.00,897, 5. Cecchinello (Ita) Honda 41.01,640. Stand WK: 1. Sakata 98 punten, 2. Manako (Jap) Honda 81, 3. Azuma 59.250 cc: 1. Harada (Jap) Aprilia 110,2 km in 40.59,018 (161,332 km/u), 2. Rossi (Ita) Aprilia 40.59.649, 3. Capirossï (Ita) Aprilia 41.13,424, 4. Jacque (Fra) Honda 41.20,036, 5. Perugini (Ita) Honda 41.27,042. Stand WK: 1. Harada 79 pun ten, 2. Capirossï 74,3. Rossi 60. 500 cc: 1. Crivillé (Spa) Honda 31 ronden in 42.41,128 (165,583 km/u), 2. Doohan (Aus) Honda 42.41,411, 3. Checa (Spa) Honda 42.41,626, 4. Kocinski (VSt) Hon da 42.48,016, 5. Biaggi (Ita) Honda 42.51,575. Stand WK: 1. Crivillé 92 pun ten, 2. Doohan 90,3. Biaggi 88. Zaltbommel. Open NK cross zijspan. Eerste manche: 1. Daniël Willem- sen/Marcel Willefnsèn (Lochem) BSU- Zabel, 2. Wenninger/Van de Wiel (Dui- /Beriicum) EML-MTH, 3. Jacky Janssen- /Wiljam Janssen (Wijchen) EML-VHS, 4. Steegmans/Verhagen (Bel/Berlicum) BSU-KTM. Tweede manche: 1. Willem- sen, 2. Wenninger, 3. Janssen, 4. Kops- /Wijs (Schaijk) BSU-KTM. Stand na tien manches: 1. Willemsen 270 punten, 2. Kops 214,3. Grondman 191.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 14