B en W zetten Molenwater door Vijfenzestig jaar omgevlogen Jong Meliskerke kan weer spelen Verhuizing SBKM kost Middelburg ton Gapinge 3 kampioen in de eerste klas ringrijden ZRV Schoonheden in een lange glimmende rij zeeland dinsdag 2 juni 1998 w 10 Winnaar viswedstrijd vangt bot Bezwaren tegen bouwplan 62 woningen en appartementen afgewezen Fietser gewond bij val Concert Fort Rammekens Kop-staartbotsing Auto beschadigd in Middelburg Inbrekers op pad in Middelburg Reddingsbrigade pikt surfer op Spoor van lekke banden in Goes Bromfietsen gestolen Hardrijders op de bon Monumenten voor momenten van bezinning ZIERIKZEE - De vijftien jarige Jos Pannekoek uit Kerkwerve heeft zaterdag de Schomvse viswedstrijd gewonnen, die in het ka der van Nationale Hen- geldag op touw was gezet. De 21 jeugdige deelne mers visten aan de zeedijk bij het 'Pikgat', tussen Zierikzee en Moriaans- hoofd. Op zich was het met zon en weinig wind goed visweer, maar er kwam slechts één vis op het droge en wel aan de hengel van Pannekoek. Dat betrof een botje van vijftien centimeter. BURGH - Een 62-jarige inwoner van Dordrecht kwam zater dagmiddag omstreeks half een op het fietspad langs de Hoge- weg in Burgh met zijn fiets ten val. De man raakte daarbij ge wond en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Zierikzee overgebracht. door Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - De ontwikke ling van het Molenwatergebied in Middelburg komt dichterbij. Volgens het college van B en W zijn er geen redenen om de vrij stellingsprocedure op te schor ten. Er zijn enkele bedenkingen ingediend tegen het bouwplan van de Zweedse architect Ralph Erskine, maar die zijn volgens burgemeester en wethouders ongegrond. Daarom wil het col lege, als de gemeenteraad daar mee instemt, een verklaring van geen bezwaar aanvragen bij de provincie. In augustus werd het voorlopige ontwerp voor de eerste fase van het project gepresenteerd. Die omvat 62 woningen, waarvan 48 appartementen en 14 eenge zinswoningen, en een parkeer garage met vijftig plaatsen voor RITTHEM - Brassband ONDA uit Ritthem geeft zaterdag 6 juni een concert op de binnenplaats van Fort Rammekens te Rit them. De band staat onder leiding van Ronnie de Rooy. De aanvang is om 15.30 uur. de bewoners van de apparte menten. De bewoners van de eengezinswoningen krijgen parkeerplaatsen aan de J. Hui- zingalaan en de Zuidsingel. Het Masterplan Molenwater wordt op 21 juni in de Stadsschouw burg gepresenteerd. De ingediende bezwaren had den onder meer betrekking op de funderingstechniek. Omwo nenden zijn bang voor nog meer schade aan hun huizen. Tijdens de sloop van de voormalige school ontstonden er al scheu ren in de muren. Verder waren er bewoners van de Zuidsingel die aangaven dat hun privacy wordt geschaad door de appar tementen op korte afstand van hun huis. Ook zou het huizen blok licht uit hun huizen wegne men. B en W wijzen op de bouwvoor schriften waaraan de funde ringstechnieken moeten voldoen. Het college kan werk tuigen die ernstige hinder of ge vaar voor de omgeving veroor zaken verbieden. Ook wordt herinnerd aan toezeggingen die wethouder Bruinooge en van het bureau Rothuizen van Door 't Hooft hebben gedaan. Zij heb ben beloofd dat er een veilige funderingstechniek wordt ge bruikt. Baken Ten aanzien van de bezwaren tegen de appartementen merkt het college op dat het complex de afsluiting van een stratenpa- troon is en hiermee een ruimte lijk baken vormt tussen de stadswoningen aan de Zuidsin gel en de J. Huizingalaan. Bur gemeester en wethouders me nen bovendien dat het verhes aan privacy en de vermindering van de lichtinval beperkt zullen blijven. Een bezwaar over de gevolgde procedure is volgens het college niet ontvankelijk omdat het te laat is ingediend. De indieners vonden dat er onvoldoende toetsingskader is voor een pla nologisch verantwoorde be sluitvorming. Zij veronderstel len dat de keuzes die worden gemaakt bij de eerste fase van het plan onvermijdelijke gevol gen hebben voor de ontwikke ling van het gehele gebied. Maandag 15 juni beslist de ge meenteraad over de te volgen procedure. De vergadering be gint om 19.30 uur. Het zelfgemaakte vliegtuig', markant onderdeel van de speeltuin in Meliskerke, zal op den duur moeten worden vervangen. foto Ruben Oreel door Nicole Kluijtmans MELISKERKE - De jeugd in Meliskerke heeft haar speeltuin terug. Wethouder E. J. Gelok heropende onder grote belang stelling zaterdagochtend de speeltuin aan de Pauwhoekse- weg. Vorig jaar moest de speeltuin noodgedwongen de poorten sluiten. Het gros van de toestel len voldeed niet langer meer aan de aangescherpte veiligheidsei sen. Voor het opknappen was veel geld en tijd nodig. Het heeft de vereniging een jaar gekost om de speeltoestellen aan te passen en te vervangen. Vrolijke gezichten en veel ge juich. De kinderen in het dorp kunnen eindelijk weer naar har telust spelen. De speeltuin is het enige vertier voor de allerklein sten in Meliskerke. Dan is een jaar lang wachten lang. De werkzaamheden van de tiental len vrij willigers werden dan ook op de voet gevolgd. Om de in grijpende gevolgen van de aan gescherpte eisen onder de aandacht te brengen en om vrij willigers te trekken besloot het verenigingsbestuur vorig jaar om de poorten te sluiten. Het was een hard besluit, maar het heeft wel geholpen. Talloze (groot-)ouders, vutters en be drijven hebben zich ingezet voor de speeltuin. Omdat speeltuinen onmisbaar zijn in de dorpen trok de ge meenteraad van Veere een ton uit voor het opknappen van de speeltuinen. Het ging om een eenmalige subsidie die moest worden verdeeld over de vier ge troffen speeltuinen. De vereni ging in Meliskerke kreeg boven dien financiële steun van de Rabobank en Loontjes Automa ten. Met het bedrag in totaal dertigduizend gulden konden ook nieuwe toestellen worden aangeschaft zoals een kraaien nest, kinderschommels, een zandbak met een speelhuisje en een glijbaan voor het vliegtuig. Vliegtuig Alle kinderen werden zaterdag ochtend opgehaald. Ze hepen in een lange stoet en onder begelei ding van een boerenkapel naar de speeltuin. Na enkele korte toespraken en de openings plechtigheid stormden de kin deren na binnen. Wethouder Gelok kreeg van de voorzitter een korte rondleiding langs de toestellen. Dit om te laten zien wat er de komende jaren nog moet gebeuren aan aanpassin gen en onderhoudswerkzaam heden. Zo zal het mooie, zelfge maakte vliegtuig op den duur moeten worden vervangen. De komende weken moeten nog en kele kleine werkzaamheden in de speeltuin worden verricht zoals wat schilderwerk, het in zaaien van gras en het plaatsen van bankjes. De speeltuin is in ieder geval weer open. KERKWERVE - Bij een kop-staart aanrijding zaterdagmid dag omstreeks een uur op de Heuvelsweg in Kerkwerve ont stond grote materiële schade. Een auto bestuurd door een 58- jarige inwoner van Kerkwerve reed over de Heuvelsweg in de richting Delingsdijk. Ter hoogte van de Taaijersweg minder de de bestuurder vaart om af te slaan. Een achter hem rijden de 18-jarige automobolistuit Kerkwerve zag dit laat en bots te achter op. MIDDELBURG - Vandalen hebben in de nacht van zaterdag een auto beschadigd die stond geparkeerd op het parkeerter rein bij de Konmar in Middelburg. De eigenaar trof zijn voer tuig aan met een gebroken vooiTuit, afgebroken ruitenwis sers, kapotte buitenspiegels en een van het dak gerukte antenne. Ook was er een deuk in het portier geschopt en waren de banden leeg. De schade wordt geschat op duizend gulden. MIDDELBURG - Het afgelopen weekeinde zijn op Walche ren inbrekers en insluipers actief geweest. Zo werd zondag middag tussen 14.30 en 16.00 uur uit een woning aan de Tur koois in Middelburg een damestas gestolen. Dit gebeurde toen de bewoners in de tuin zaten. De tas werd later in de na bije omgeving teruggevonden. Op zondag werd ook ingebro ken in een woning aan de Agaat. Hier werd onder meer een televisietoestel en sieraden meegenomen. In de nacht van za terdag op zondag werd uit de achtertuin van een woning aan de Hof van Sint Jan in Middelburg twee bloembakken met margrieten gestolen. Uit de tuin van een woning aan de Bone- dijkestraat in Vlissingen werd zaterdagnacht voor een onbe kend bedrag aan goederen meegenomen. Er werd onder meer dameskleding, tuingereedschap, een barbecue en een dames fiets gestolen. NIEUWVLIET - De Reddingsbrigade van Breskens moest zondagmiddag uitrukken om een surfer in nood terug te ha len. De man was in problemen gekomen door de stevige wind en de stroming en was een flink eind uit de kust terecht geko men. Rond 13.00 uur werd door de strandbewaking inNieuw- vliet alarm geslagen. De snelle reddingsboot Rien Verloop rukte vervolgens uit, daarbij geassisteerd door de Johanna Louisa, beide uit de haven van Breskens. De Rien Verloop heeft de surfer om 13.20 weer afgeleverd op het Nieuwvlietse strand. De man mankeerde niets. GOES - Op de route van het Goese centrum naar de Goese Polder zijn in de nacht van zondag op maandag vele vernie lingen gepleegd. Van zo'n dertig auto's die langs deze route stonden geparkeerd, zijn de banden lek gestoken. Een dag eerder was het raak bij het Wijkgebouw in Goes- West. Van de twee containers die daar staan, is er één openge broken. Er werd niets weggenomen. Wel staken de vandalen brand in een doos met boekjes. De schade die hierdoor aan beide containers en hun inhoud is ontstaan, bedraagt onge veer 15.000 gulden. door Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - Als je lief en leed met el kaar deelt vliegt de tijd om. Zo ervaren J. Joziasse (87) en C. Joziasse-de Voogd hun huwelijk. Op eerste pinksterdag waren ze vijfenzestig jaar geleden getrouwd. Dat vierde het briljanten bruidspaar zaterdag met de naaste familie in de Morgenster. Vier dochters, zoon, zestien kleinkinde ren, aangetrouwden en vijf achterklein kinderen, iedereen was aanwezig. Hij was een boerenzoon uit Hogelande, haar vader was een stratenmaker uit Oost-Souburg. Jarenlang werkte hij bij de aardappelgroothandel Roelse en later als klusjesman in het Gasthuis in Middel burg. Acht jaar geleden verhuisde het echtpaar van de Noordsingel naar een ka mer in Swerf-Rust. Beide echtelieden zijn niet meer goed ter been. Hij heeft een kunstbeen, maar redt zich uitstekend met een looprek of zijn rolstoel. Zo brengt hij nog regelmatig een bezoekje aan de rozen tuin. Ook houdt hij van een spelletje bingo en praten. Zijn echtgenote leest liever een boek. doorSjaak Janse WESTKAPELLE - In Westka- pelle is zaterdag Gapinge 3 kampioen geworden van de eer ste klas ringrijden van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging. Lange tijd zag het er ech ter naar uit dat Ritthem 2 met de titel naar huis zou gaan. Na vij beurten was Nieuwland 1 de eerste koploper met 15 van de 15 gestoken ringen. Na zeven beurten echter was Gapinge 3 de lijstaanvoerder, dit drietal had 20 van de 21 ringen gesto ken. In. de elfde beurt werd het echter Ritthem 2 wat aan kop. kwam met 30 van de 33 gestoken ringen. Halverwege de wedstrijd stond Ritthem 2 aan kop met 42 rin gen, gevolgd door Grijpskerke 1 en Nieuwland 1 met 40 ringen en Gapinge 3 en Aagtekerke 2 met 39 ringen. Onderaan ston den Zuid-Beveland met 33 rin gen en Koudekerke 3 en Gapin ge 4 met 32 ringen. Na twintig beurten leek de wedstrijd be- VLISSINGEN - Uit de achter tuin van een woning aan de Steengrachtstraat in Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag een bromfiets gestolen. Het betrof een blauwe Puch Maxi met een waarde van 250 gulden. Bij een woning aan de Haringvlietstraat in Middel burg werd dezelfde nacht een bromfiets gestolen uit een afge sloten berging. De waarde van het rijwiel is on bekend. MIDDELBURG - Bij snelheids controles op Walcheren zijn za terdag en zondag in totaal 270 bekeuringen uitgeschreven. Er waren onder meer controles op de Westkapelseweg in Zoute- lande. de Gerbrandystraat in Vlissingen, de Prelaatweg in Westkapelle en de Pekelingse- weg in Aagtekerke. De meeste overtredingen werden begaan op de Koudekerkseweg in Mid delburg en de Veerseweg in Zanddijk, waar zaterdag res pectievelijk 56 en 46 wegge bruikers te hard reden. slist, Ritthem had toen 57 ringen en Grijpskerke 53, Gapinge 2 en Aagtekerke 2 52 ringen. In de eenentwintigste en in de drieëntwintigste beurt stak Rit them echter telkens maar 1 ring waardoor de voorsprong zien derogen kleiner werd. Na acht entwintigbeurten zag het er echter nog steeds naar uit dat Ritthem kampioen zou worden. In de negenentwintigste beurt gebeurde echter wat niemand voor mogelijk had gehouden, al ledrie de rijders van Ritthem 2 misten hun ring, waardoor Ga pinge 3 ineens twee ringen voor sprong kreeg. Na dertig beurten was Gapinge 3 zodoende kam pioen van de eerste klas met 81 ringen, bijeen gereden door Wil- co van de Broeke 26, Corneli Langebeeke 29 en Jos Gideonse 26. Reserve kampioen werd Rit them 2 met 79 ringen, bijeen ge stoken door Linda Zijl 28, Leo de Visser 27 en John de Pagter 24. Gapinge 3 en Ritthem 2 pro moveren hierdoor naar de ere- klas van de ZRV. Grijpskerke 1 met 77 ringen werd derde, de ringen werden hier gestoken door Ronald Geertse 26, Pieter Dingemanse 27 en Edwai'd Din- gemanse 24. Vierde werd Oost kapelle 1 met 75 ringen, Souburg 2 werd vijfde met 74, Nieuwland 1 werd zesde na kamp met Westkapelle 1 (7e) met 73 ringen. Gapinge 5 stak 72 ringen en werd achtste net voor Aagtekerke 2, ook met 72 rin gen. Tiende werd Zuid-Beve land 1 met 71 ringen en elfde Gapinge 4 met 70 ringen. Twaalfde en dertiende, wat be tekent degradatie naar de 2e klas, werden Aagtekerke 3 met 67 ringen en Koudekerke 3 met 65 ringen. Het feestje van Gapinge werd nog groter doordat naast het kampioenschap van de drietal len ook de persoonlijke titels naar Gapinge gingen. Coxmeli Langebeeke werd persoonlijk kampioen met 29 ringen en Lein Langebeeke werd persoonlijk reserve kampioen met 28 rin gen. Agenda ZRV: Vandaag 2 juni derdepinksteren ringrijden in Koudekerke 08.00-17.30 uur, Oostkapelle 08.00-18.00 uur, Nieuwland 08.00-17.30 uur en Souburg 08.00-17.30 uur. Zaterdag 6 juni: tweedeklas kampioenschap in Oostkapelle 08.00-17.00 uur. door Esme Soesman GOES - Een gepolijste blik op het verleden. Dat was wat de Molentocht zondag in Goes en omstreken in veelvoud bood. Niet alleen leuk voor de 225 deelnemers, maar minstens zo aantrekkelijk voor de mensen die samendromden om de op tocht van oldtimers te zien. Met name de ongeveer dertig voor oorlogse Austin Sevens uit En geland trokken veel bekijks. „Dat is toch ook prachtig", vindt voorzitter Arie Paaimans van het organisatiecomité. „Je zet in Zeeland zomaar even een rijdend museum op de weg. Ter wijl de Nederlandse Austin Se- venclub amper tien wagens bij elkaar kan krijgen." De voorzit ter, die zelf een Austin Ten uit 1933 rijdt, is uiterst tevreden over de dit jaar voor de tiende keer gehouden tocht. Al is het alleen maar omdat een record aantal oldtimerbezitters zich aan de start meldde. De vraag is hoe de organisatie na zo'n topjaar verder moet. „Dat is moeilijk, ja. We moeten daar als organisatiecomité nog over praten, maar misschien dat we het bouwjaar van de auto naar beneden gaan halen." Dit jaar gold als criterium dat al leen wagens van voor 1968 zich in de rij van paradepaardjes mochten voegen. Dat leverde een fikse verzameling van glim mende schoonheden op, veelal uitgerust met bijpassende rie ten manden en mooie lederen koffers. De tocht die de autoliefhebbers over Zuid-Beveland maakten, werd onderbroken met een be zoek aan siertuin Berkenhof in Kwadendamme. Daarnaast zorgden de Artisjok- kers uit Goes en volksdansver eniging Scaldis uit Hansweert voor het nodige tussentijdse vermaak. Het Motor Begelei- dings Team Zeeland (MBTZ) leidde de grote stroom auto's in - enigszins - goede banen. door Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - Het dagelijks gemeentebestuur van Middel burg wil bijna honderdduizend gulden uittrekken voor de ver huizing van de kantoren van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM) en Metro S naar de Zusterstraat. Met het geld moet de SBKM de verbou wing, de verhuizing en de in richting betalen. De SBKM zal zelf eenmalig een ton moeten in vesteren en die binnen haar ei gen begroting dekken. De overi ge kosten, ook een ton, zullen worden gedekt via sponsoring. De Stichting Beeldende Kunst moet verhuizen naar een alter natieve accommodatie omdat in KAPELLE - Een grote groep be langstellenden kwam zaterdag morgen bijeen in de tuin van de Nederlands Hervormde Kerk in Kapelle om de onthulling bij te wonen van het monument dat als herinnering geldt aan alle moeilijke tijden sinds 1940. In Biezelinge, Schore en Wemel- dinge werden deze dag soortge lijke monumenten onthuld. Aan het officiële gedeelte ging een gezamenlijke bijeenkomst vooraf. De jonge trompettist die even daarvoor volledig zuiver de Last Post vertolkte, viel flauw van de warmte, inspanning en wellicht de geladenheid van het moment.De monumenten zijn niet alleen bedoeld om gesneu velden in de Tweede Wereldoor log te gedenken. Ook leed uit la ter jaren en toekomstig leed zijn aan de roestvrij stalen objecten gekoppeld. „Wij vragen geen helden, maar bezinning", zei I. J. Haverhoek namens de werkgroep Monumenten in zijn toespraak. Die bezinning is ook anno 1998 volgens de initiatief nemers nog steeds hard nodig. In alle vier kernen van de ge meente Kapelle is eenzel fde sta len object neergezet. In Schore is de plaat tegenover de kerk ge plaatst, in Wemeldinge tegen over het dorpshuis en in Bieze linge op het marktplein. In de laatste twee kernen gaat het om een tijdelijke plaats. In afwach ting van respectievelijk de bouw van een woonzorgcomplex en de reconstructie van de markt moet nog een definitieve stek worden gevonden. haar directiekantoor in het stadhuis de gemeentelijk acqui siteur is ondergebracht. Boven dien valt de expositieruimte Metro S. in de Kuiperspoort weg omdat de Stichting Kunstuit leen Zeeland wordt verplaatst naar het pand aan de Balans 17. De nieuwe accommodatie aan de achterzijde van het voorma lige PZC-gebouw kent enkele grote voordelen. Dehuuris rela tief laag. Metro S. komt dichter bij de Vleeshal te liggen. En de SBKM komt onder een dak met het nieuwe multi-media-cen- trum aan de Markt dat vrijdag is geopend. Met de verhuizing is een bedrag van 300.500 gulden gemoeid, waarvan Middelburg 98.500 gulden voor haar rekening neemt, als de gemeenteraad daarmee maandag 15 juni ak koord gaat. De vergadering begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Remonstranten - De Remon strantse Gemeente Midden- Zeeland houdt op zaterdag 6 ju ni in Middelburg de algemene bestuursvergadering. De verga dering vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 11.30 uur. SINT LAURENS Brassband ONDA - De Christe lijke Brassband Onda Middel burg houdt zaterdag 6 juni sa men met het jeugdorkest een kennismakingsavond voor jeugd van 9 tot en met 11 jaar. Het jeugdorkest speelt enkele stukken, er is een slagwerkde monstratie en de dirigent vertelt over het orkest en de koperin strumenten. In de pauze kan men zelf instrumenten proberen en worden vragen beantwoord. Na de pauze kan het publiek zelf een stukje spelen. De bijeen komst is in wijkcentrum Cit- tershof in Sint Laurens. De aan vang is om 19.30 uur. VLISSINGEN Milieudag - De werkgroep Houdt Bossenburgh Schoon houdt op zaterdag 6 juni een mi- leudag. Op het Sterkenburg- plein vindt tussen 10.00 en 16.30 uur een markt plaats, met als thema 'natuur en milieu'. Ande re activiteiten zijn een speur tocht door de wijk voor kinde ren en' een zwerfafvalactiviteit van het OLAZ. De milieudag vindt plaats in het kader van de Wereldmilieudag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10