Rafter en Kuerten naar huis Duitsland speelbal van Oranje PZC sport 23 Rios en Krajicek blijven over Rottier sneuvelt in dubbelspel Van Lottum moet doen wat hij 't meest haat Extra oefenduels volleyballers Dudek langer bij Feyenoord Damherkamp start met remise Pierluigi Casiraghi naar Chelsea Groningen kan van drietal af Erik de Koeijer gaat niet naar Roda JC Noé Iaat zich wederom zien Zenden voor vijf jaar naar Bar^a Team de Mission brengt topsport weer in kaart zaterdag 30 mei 1998 Ir/an onze sportredactie il ,t 'ARIJS - Pat Rafter en Gustavo -t Cuerten zijn gisteren als zeven- t le en achtste speler uit de top- r ien op Roland Garros uitge- e chakeld. De Australiër, vierde _;eplaatst, verloor in de derde oude van zijn landgenoot Stol- i. enberg, 4-6 2-6 6-3 2-6. Vorig naar bereikte Rafter de laatste a ier iii Parijs. i. ïustavo 'Guga' Kuerten, acht- 0 te geplaatst won vorig jaar Ro- nand Garros. Gisteren ging de e iraziliaan in de tweede ronde inderuit tegen qualifier Marat oJafin, de nummer 116 van de e gereld. Op centre court sloeg de 18-jarige boomlange Rus in een hriller van vijf sets en 2 uur en "17 minuten toe, 3-6 7-6 3-6 6-1 i-4. In de openingsronde had iafin, die vorig jaar nog op de icheveninger Challenger rond- iep, in een vijfsetter Agassi uit 'arijs geslagen. iafin vertrok vier jaar geleden net zijn moeder, een tennislera- es, naar Valencia. „Erjvas geen 1 ;eld en er waren geen trainings- s aciliteiten in Moskou", ver- s daarde hijIn Valencia ving Ra- e ael Mensun hem op. „Ik sta i. -anaf mijn zesde, zevende op de ,t ennisbaan. In het begin bege- eeidde mijn moe'der mij, maar e iat wilde ik niet meer. 5 n Moskou speelde hij op dezelf- n ie club als Anna Koernikova. r. p PARIJS - Stephanie Rottier uit e Sint Jansteen slaagde er giste- e ren op Roland Garros niet in de '.tweede ronde te bereiken van iet dubbelspel. p Met partner Petra Kamstra ver- I oor de Zeeuwse tennisster in de lerste ronde van het koppel An- ia Koernikova (Rusland)/Lari- r,;a Neiland (Letland) in twee •t ets: 6-2 6-3. Die vertrok op haar tiende naar Nick Bollettieri in Florida. Saf in had die weg ook willen gaan maar Bollettieri had geen inte resse. Het managementsbureau IMG wel, dat lijfde de Rus van 1 meter 95 met een monster van service pijlsnel in. Tegen Kuer ten leek zijn stijl sprekend op die van Kafelnikov, maar zijn opslag was vele malen indruk wekkender. Safin bleef laconiek onder de prestaties, die hij in de eerste week van Roland Garros neer zette. Hij is gewend aan het Challenger-circuit, meldde zich bijvoorbeeld voidg jaar nog tij dens zo'n toernooi in Scheve- ningen, maar slaat nu topspe- lers uit een Grand Slam. Met ijzersterke services en een onge kende kracht in zijn slagen, een 'terminator' met een verfrissen de onbevangenheid. „Wat heb ik te verliezen?" zei de reuzen- doder. „Niets toch? Misschien verlies ik straks wel met drie keer 6-0 van Pioline of Kraji cek." Hij vergat blijkbaar dat hij de winnaar van dat duel, vanmid dag op het centre-court, pas te genkomt na zijn eigen derde ronde-partij tegen de Tsjech Daniel Vacek, de bedwinger van Sjeng Schalken eerder. „Vacek? O, speel ik eerst tegen hem? I don't care..." Door de nederlagen van Rafter en Kuerten zijn van de top-tien bij de mannen alleen nog Mar- celo Rios (3) en Richard Kraji cek (10) in het toernooi. De Chi leen bereikte gisteren de vierde ronde. Tegenstander Wayne Ferreira klapte in de tweede set op 3-3 40-40 door de rechteren- kel en moest werd naar het zie kenhuis. De Chileen had de eer ste set binnengehaald met 6-1. Ferreira had Rios drie weken geleden in Hamburg nog versla gen. Dat was de laatste neder laag van de Zuid-Ameidkaan. GPD/ANP Zeurende pijn in zijn linkerbil dwong John van Lottum tot opgeven in de partij tegen Michael Chang. foto Laurent Rebours/AP door Paul van den Bosch PARIJS - Als John van Lottum net zo godsvruchtig was als Michael Chang, had hij er de hand van God in herkend. De Amerikaan ziet alle tegenslagen in zijn le ven als een beproeving van hogerhand. Maar Van Lottum is Chang niet, dus is een opspelende bilspier gewoon 'balen'. De 22-jarige Eindhovenaar liep gister middag al geblesseerd het intieme Court- 2 van Roland Garros op om tegen Chang te strijden, hij kwam er twee uur later gebro ken vanaf. Hij moest in de derde set (bij een 7-5,6-3,3-0 achterstand) doen wat hij 't meest haat: opgeven. Opnieuw onderstreepte John van Lottum dat hij (nog?) niet de beste tennisser van Nederland is, maar al wel de kleurrijkste. Zelfs op ongeluksdagen. Nooit een saai moment bij de Brabander met het petje achterstevoren op z'n hoofd. Hij sloeg in de eerste set, waarin hij op 5-4 zelfs nog voor de setwinst serveerde, vele 'superballen' tegen de nog niet warmge- draaide Chang. Alsof hij om zijn rechter bovenbeen geen bandage droeg als be scherming tegen een pijnlijke hamstring, een erfenis uit de kwalificatiereeks. Alsof hij in zijn slopende vijfsetter in de eerste ronde tegen Jan Siemerink geen zeurende spierblessure in zijn linkerbil had opgelo pen. Maar de pijn werd heviger en steeds moei lijker te verdragen, naarmate Chang hem vaker naar de zijkanten van de baan joeg. „Ik wist vooraf dat ik zo veel mogelijk 'winners', winnende slagen, moest slaan, omdat ik lange rally's niet zou volhou den," keek de balende Van Lottum tex-ug. „Maar toen Chang me eenmaal van links naar rechts begon te sturen, voelde ik de pijn steeds meer door mijn linkerbil trek ken." De toernooi-fysiotherapeut moest er in de tweede set aan te pas komen. Die had al zo z'n bedenkingen, maar Van Lot tum knokte nog even verder. Op karakter brak hij zelfs nog een keer door de service van de als elfde geplaatste Chang heen, maar na 6-3 in de tweede en bij een 3-0 achterstand in de derde gooide Van Lottum uiteindelijk de handdoek..Ik wilde niet het risico nemen dat ik iets zou afscheuren. Dan was ik verder van huis geweest. Nu is het een zware verrekking. Ik haat het om zo'n partij op te geven. Maar het zag er niet meer uit. Ik wil na tuurlijk nog wel een beetje tennis laten zien." Van Lottum was een dag eerder nog gered door de regen, die zijn tweestrijd met Chang, het laatste jaar zelf een chronisch blessuregeval (knie), naar de vroege och tend had verschoven. Als hij op donder dagavond naar de baan had moeten strompelen, had hij het waarschijnlijk niet eens door de warming-up gered. Gis terochtend, klokslag elf, voelde hij zich al beter toen hij het in zonneschijn badende Court 2 betrad. Perfect decor Het decor was perfect voor de Pietje Bell onder de Nederlandse proftennissers. De regenbuien van de eerste dagen waren verdwenen, het stadionnetje puilde uit. „Daarom heb ik er toch nog wel van geno ten," zei Van Lottum, de ongeluksvogel. „Het was een mooie baan, veel Nederlan ders op de tribune - dat het dan zo eindigt, is heel jammer. Maar de omstandigheden maken de dag toch nog een beetje goed." Van Lottum heeft overigens geen wild card ontvangen voor het grastoemooi van Rosmalen. Bondscoach Michiel Schapers passeerde de Eindhovenaar bij de toeken ning. Hij gaf de twee startbewijzen aan Peter Wessels, 192e van de wereld, en Ed win Kempes, 214e. GPD ROME - De Nederlandse volleyballers hebben nog twee oe fenduels ingelast voor de halve finales van de World League 1998. Op 9 en 10 juli speelt de Europese kampioen tegen Bel gië. De eerste wedstrijd is in Lennik (Batens Memorial). Voor de andere wordt nog een locatie gezocht. De halve finales zijn op 13 en 15 juli in Spanje en Joegoslavië. In december verloor Oranje onverwacht een E K-kwalificatiewedstrijd tegen Bel gië, maar gezien de ontbrekende voorbereiding en de blessu- relijst was dat niet onlogisch. In Den Bosch werd het 0-3. De drie testwedstrijden begin oktober i n en tegen Italië, ter voor bereiding op het wereldkampioenschap in november in Ja pan, zijn van de baan. Italië komt wel naar Nederland voor twee oefenduels. De finalisten van het vorige WK spelen op 21 en 22 oktober (20.30 uur) in Arnhem tegen elkaar. ANP ROTTERDAM - Doelman Jurek Dudek heeft zijn contract bij Feyenoord tussentijds verlengd. De Pool blijft tot 2003 in Rotterdam. Zijn oude verbintenis liep af in 2001. De Rotter dammers hebben zich verder versterkt met Ferry de Haan, af komstig van Excelsior. De Haan speelde enkele oefenwed strijden mee en maakte daarbij zo'n goede indruk dat hij een contract voor drie seizoenen kreeg. ANP HOOGEZAND - De eerste partij in de herkamp om de 81e na tionale damtitel tussen Harm Wiersma en Gérard Jansen is na 43 zetten in remise geëindigd. De herkamp, die uit drie partij en bestaat, eindigt eerste pinksterdag. Indien ook dan de stand nog in evenwicht is, gaat de tweekamp maandag verder met part ijen van een half uur bedenktijd per speler. De eerste winstpartij is dan beslissend. Wiersma en Jansen eindigden medio april in het NK met zeventien punten op de gedeelde eerste plaats. Wiersma, die in 1972 zijn eerste en in 1992 zijn zesde landstitel veroverde, begon de tweekamp met een psy chologisch voordeel. Van de vijf keer dat hij tegen Jansen speelde, won hij drie partijen en eindigden er twee onbeslist. Al kort na de opening bleek Wiersma veel tijd nodig te hebben voor een strategische opzet. Jansen weerlegde die strategie en verkreeg niet alleen veel tijdvoordeel, maar ook een groot veldoverwicht. Die voorsprong kon hij evenwel door een on evenwichtige schij venverdeling in een spannend middenspel niet effectueren. ANP LONDEN - De Italiaanse kolonie bij de Engelse voetbalclub Chelsea is gisteren uitgebreid. Pierluigi Casiraghi tekende een vierjarig contract bij de Londense club. De spits van La- zio Roma kon uit een heel rijtje geïnteresseerde clubs kiezen. De aanwezigheid van trainer/speler Vialli, Zola en Di Matteo bij Chelsea gaf echter de doorslag. Lazio vangt ongeveer 18 miljoen gulden voor de aanvaller, die ruim 100.000 gulden per week gaat verdienen. „Ik was al vijf jaar bij Lazio en was toe aan iets anders", aldus de spits, die werd gepasseerd voor het WK. „Engeland is een mooi voetballand en ik verwacht met Chelsea om de landstitel te gaan spelen." RTR GRONINGEN - FC Groningen heeft een ontslagvergunning gekregen voor drie spelers. De naar de eerste divisie gedegra deerde club mag zich ontdoen van Raymond Beerens, de Zweed Mattias Rosen en Zephnad Wattimury. Groningen heeft in het laatste geval nog niet besloten of het zonder hem doorgaat. Hij drukt niet als dure speler op de begroting. Door de degradatie moet FC Groningen bezuinigen. Dure krachten als doelman Lodewijks (PSV), Erwin Koeman (gestopt), Ma riano Bombarda (Willem II) zij al weg, ANP door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Doelman Erik de Koeijer gaat niet naar Roda JC. De keeper uit Terneuzen was eerder mon deling tot overeenstemming gekomen met de Limburgers, maar kreeg gisteren te horen dat Roda JC met de 26-jarige Australiër Zeljko Kalac in zee gaat. Kalac tekende een contract voor vijf jaar. Erik de Koeijer leek half mei tot een akkoord met Roda JC te zijn gekomen, nadat hij een gesprek had gehad met Nol Hendriks. Alles zou toen afhangen van een gesprek met de nieuwe trainer Sef Vergoossen. In financieel op zicht waren beide partijen het al eens. „Maar via mijn manager heb ik te horen ge kregen dat ze niet met me in zee willen gaan. Ik heb nooit contact gehad met Vergoos sen", aldus De Koeijer, die zegt onaangenaam te zijn verrast. De Terneuzense doelman nam eerder deze week af scheid van Moeskroen, waar hij afgelopen seizoen zijn ba sisplaats was kwijtgeraakt. De Koeijer: „Het is definitief dat ik daar vertrek. Via mijn manager lopen er w*el con tacten met andere clubs, maar op dit moment is er nog niks rond." SCHIO - De Italiaan An drea Noé rijdt de Giro d'Italia van zijn leven. Eerst haalde hij woensdag in de elfde etappe in San Marino de eerste overwin ning in zijn loopbaan. Twee dagen later mocht hij zelfs de roze leiderstrui aantrekken. De 29-jarige renner van de Asics-CGA ploeg reed in de dertiende rit van Carpi naar Schio slim mee met Michele Bartoli. De winnaar van Luik-Bas tenaken-Luik sprintte sneller dan Noé (vierde) en zijn landgenoten Gi useppe Guerini en Paolo Bettini en won de etappe. Noé was het echter die na de 166 km lange etappe de leiderstrui mocht aan trekken. Hij verdrong de Fransman Laurent Roux (TVM), die slechts één dag het klassement had aan gevoerd. Het was de opzet van de TVM-ploeg de klassering van Roux lan ger vast te houden. De renners van Cees Priem probeerden de eerste uren het hoge tempo te druk ken. Tristan Hoffman ver richtte veel werk. „We wilden de snelheden laag houden tot de laatste klim", zeiHoffman, die als voorlaatste finishte. Maar TVM kon drie ren ners niet onder controle houden'. De Spanjaard Tauler, de Oekraïner Du- ma en de Fransman Bessy ontsnapten na 41 kilome ter. Ze bouwden een voor sprong op van maximaal 8.23. Daarna vond het pe loton het welletjes. Vlak voor de beklimming van de laatste berg in de etap pe achterhaalde de grote groep de drie renners. Valpartijen De Italiaan Pantani sprong weg in de klim en nam onder meer de Zwit ser Zülle mee. Klasse mentsleider Roux kon nog meekomen, maar verloor de leiderstrui in de afda ling. Op het door regenval gladde parkoers volgden vele valpartijen. Pantani en Zülle gingen onderuit. Bartoli profiteerde, met Guerini, Bettini en Noé. Roux deed het rustig aan. „Ik was doodsbang te val len." De TVM-renner hield de benen stil, zodat Noé zaterdag in het roze mag rijden. RTR BARCELONA - Boudewijn Zenden meldt zich vandaag in Hoenderloo bij het Nederlands elftal als nieuwe speler van FC Barcelona. De linkerspits van PSV stapte gistermiddag in de Catalaanse stad met een vijfja rig contract onder de arm op het vliegtuig naar Brussel. PSV wordt van de operatie bijna tien miljoen gulden wijzer, ter wijl mogelijke belangstellenden straks voor Zenden 65 miljoen gulden aan Bar^a zullen moeten overmaken. „Ik begrijp, dat de mensen hier in Barcelona wel zullen zeggen: wéér een Neder lander" erkende de speler giste ren nadat hij om 13.45 uur zijn handtekening onder de verbin tenis had gezet. „Maar op mijn positie, voorin aan de linker kant, staat er bij Barcelona geen Spaanse of Catalaanse speler. Het zou misschien anders zijn als ik de plek zou inpikken van een Catalaan." FC Barcelona heeft de laatste twee dagen tevergeefs gepro beerd de nieuwste aankoop voor de pers verborgen te houden. De club bracht gisteren zelfs, tegen de gewoonte in, geen officieel communiqué uit waarin de transfer van Zenden bekend werd gemaakt. Alleen de veertig bestuursleden kregen een biïef waarin gemeld wordt dat Zen den iets meer dan acht miljoen gulden zou hebben gekost en dat het akkoord niet bekend wordt gemaakt op uitdxoxkkelijk ver zoek van PSV Geen probleem Zenden is na Hesp, Reiziger; Bogarde en Cocu de vijfde Ne- dexiandse WK-ganger die vol gend seizoen in het blauwpaars zal spelen. Met de uitgebreide tx-ainei-sstaf erbij is de Neder landse kolonie in het Camp Nou nu zelfs negen man groot. „Ik heb van de andere jongens al leen maar positieve dingen over Bai'celona gehoord. Hier is alles aanwezig om een hele mooie pe- x-iode tegemoet te zien", lachte de Limburger bi-eeduit. Tijdens het ontbijt dat hij gisterochtend in zijn hotel met Van Gaal deel de, kreeg Zenden te horen dat hij drie weken vakantie zal heb ben vanaf het moment dat het WK-avontuur voor Oranje ten einde is. Van Gaal wilde Zenden bij de ploeg hebben om zo de Brazili aan Rivaldo aan de linkervleu gel te ontlasten. Van Gaal heeft negen spelei's van Barcelona (onder wie De la Pena en de in ternationals Amor, Ferrer en Pizzi) te kennen gegeven dat zij kunnen vertrekken. „Maar Boudewijn moet net als alle an- dei-e spelers knokken voor een basisplaats." GPD van onze sportredactie UTRECHT - Het Team de Mis sion voor Sydney 2000 heeft de topsport in Nederland opnieuw in kaart gebracht. Joop Alber- da. Jan Loorbach en Marcel Sturkenboom presenteerden gisteren in Utrecht een bestand met vier categorieën. Het drie manschap spreekt voortaan van Kanshebbers (op olympische medailles). Deelnemers (aan Olympische Spelen), Potentiële Deelnemers (aan Olympische Spelen) en Projecten (met olym pische ambities). De rangorde is bedoeld om spoi- ters, bonden en publiek zoveel mogelijk duidelijkheid te ver schaffen in de aanloop naar Olympische Spelen. Volgens Al- berda gaat het feitelijk om een interne competitie tussen spoi-- ters en sportbonden. De flexibe le hiërarchie, met promotie- en degradatiemogelijkheden, heeft in principe geen financiële gevolgen voor betrokkenen. „Iedereen krijgt wat hij of zij verdient op grond van prestaties en plannen", legde 'architect' Alberda uit. Het NOCNSF hanteert in het nieuwe systeem twee soorten teams: de olympische ploeg en de Sydney 2000-ploeg. De olympische ploeg bestaat uit al le zomer- en wintersporters met olympische potentie. Ook de aangepaste spoxi, vroeger ge handicaptensport genoemd, valt onder deze noemer. Het NOCNSF heeft inmiddels 211 spoitei's voor deze olympische ploeg geselecteerd De Sydney 2000-ploeg bestaat puur uit sportei's die zeker zijn van uitzending. Zij komen allen uit de afdelingen Kanshebbers en Deelnemers. Voorlopig maakt alleen de Nederlandse mannenhockeyploeg deel uit van dit team. Op basis van de kwalificatie-eisen van de inter nationale hockeyfederatie (FIH) is de olympisch titelhou der automatisch geplaatst. Ook een Nedeidands startbewijs bij het zeilen in de 49-er klasse is al veilig gesteld. Wie dat ticket krijgt, beslist het Watersport- verbond (KNWV) later in het olympisch traject. De topcategoide van de Kans hebbers is door het NOCNSF gistellen met naam en toenaam bekendgemaakt. Het gaat om sporters en teams die op het po dium of bij de eerste zes kunnen eindigen. Atleet Marko Koers, amazone Anky van Gmnsven en zwemmer Marcel Wouda beho ren onder anderen tot het pro minente gezelschap. Feitelijk is dus nog voor de echte olympi sche kwalificatie al een onder verdeling gemaakt. Het vrouwenvolleybalteam is door het slechte EK een klasse gezakt naar de Deelnemers. Het tafeltennisduo Keen/Heister daarentegen is opgewaardeerd van Potentiële Deelnemers naar Deelnemers. Ook het handbal (vrouwen) is gestegen, van Pro ject naar Potentiële Deelnemer. ANP Ploeg wacht zware klus in finale tegen alleenheerser Australië door Pauline Blom UTRECHT - Hij heet geen strateeg te zijn, geen held in het bedenken van tactische concep ten. Het Nederlands vrouwen hockeyteam blinkt tijdens het WK in eigen land inderdaad niet uit door super gedisciplineerd samenspel. Maar bondscoach Tom van 't Hek bewijst in de Utrechtse Galgenwaard wel keer op keer in staat te zijn om een groep speelsters tot een team te smeden. Oranje schopte het gisteravond, door Duitsland met 6-1 te verslaan, hard wer kend en bij vlagen fraai hockey end zelfs tot de finale. Waarmee Nedei'land voor het eerst sinds het WK van 1990 weer in de eindstrijd van een groot toernooi staat. 'We ax-e the champions'zong het publiek na afloop, tijdens de dxïe ererond jes van de ploeg. Zover is het echter nog lang niet, want te genstander Australië wordt in principe als onverslaanbaar be schouwd. Al is Oranje in de hui dige vorm tot veel in staat. Historie Nedexiand-Duitsland is ook in het hockey een wedstrijd met historie. Voor de opkomst van Australië, dat de afgelopen vijf jaar alle te verdelen hoofdpxij- zen opeiste, maakten de twee landen de dienst uit. De balans sloeg de laatste tien jaar uit in het voordeel van Nederland. Vier keer stonden ze tegenover elkaar in een (WK-)finale, voor het laatst in 1986. Drie keer was Ox'anje succesvol. Met die cijfers in het achter hoofd trok Nederland zich gis ter-avond in de beginfase weinig aan van de Duitse vrouwen. En koos voor de aanval. Met uit blinker Mijntje Donners als aanjager veroverde de ploeg van Tom van 't Hek in korte tijd drie strafcorners. De rebound uit nummer drie was al na vijf mi nuten een prooi voor Carole Thate, die de bal liggend op de strafbalstip achter Julia Zwehl werkte. De vierde korte corner nam Dilianne van den Boogaard zelf voor haar x-ekeixing. Met de van haar inmiddels bekende soepele slag knalde ze de bal op de plank. Na de eerste aanvalsgolf krab belde Duistland enigzins op. Uit een door Minke Smabers gefor- ceex-de vrije slag, een meter bui ten de cirkel, was het Heike Latzsch die met een fraaie tip-in Daphne Touw verraste. Nedex-- land sprong in die fase slordig om met de kansen, maar her- greep de macht in de wedstrijd Ellen Dubbeldam-Kuipers gaat over de knie bij de Duitse Fredericke Barth. foto Koen Suyk/AN P toen opnieuw Van den Boogaard een strafcorner raak sloeg. In de tweede helft maakte Caro le Thate een vroegtijdig einde aan alle spanning, door na een afgeslagen schot van Mijntje Donners op de juiste plaats te staan: 4-1. Donners zelf nameen minuut later de 5-1 voor haar rekening. Margje Teeuwen tilde de eindstand naar 6-1waarmee de winst de grootste ooit werd van Nedexiand op Duitsland, dat gisteren slechts een speelbal was. Oranje krijgt het bijzonder moeilijk, mox-gen in de finale. Australië is sinds 1993 de abso lute alleenheerser in het inter nationale vx-ouwenhockey. Na de winst van de Champions Tro phy dat jaax-, heeft de ploeg van 'doctor' Charlesworth zich ont wikkeld tot een veelvraat. Au- stralië is in alle opzichten verder in zijn ontwikkeling dan de rest van de deelnemende teams. Het tempo van spelen, ligt bijzonder hoog, de ploeg kan in verschil lende samenstellingen even do delijk zijn voor de tegenstander en ze zijn tactisch en technisch niet te overtreffen. „Dit is het moment om Australië te ver slaan", stelde Pijpers daar te genover. „Het publiek, de ma nier waarop we tot aan de finale gespeeld hebben, nu kan het ge beuren. Daarbij geeft iedex-e overwinning weer nieuwe ener gie. Ook deze, ja." GPD Nederland-Duitsland 6-1 (3-1). 5. Thate 1-0,17. Van den Boogaard 2-0 (sc), 23. Latzsch 2-1. 32. Van den Boogaard 3-1 (sc), 45. Thate 4-146. Donners 5-1, 70. Teeuwen 6-1. ScheidsrechtersClarke (Eng). Ya- sueda (Jap). Toeschouwers: 9000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23