Hulster vraagbaak voor jongeren open Bekendmaking Bekendmaking 150,- De compacte klasse in onze showroom. PZC Plattelandsplatform werkt aan een leefbaardere regio Zomervoordeel bij Van Westen Mannenmode in Zaamslag... Mercedes A-klasse: mooi én ruim. zeeland Klein Hesselink Sol Advocaten CAI CAPPENPIJK RENOCA kat oenen broek (met stretch) plus overhemd met korte mouw, samen voor maar Garage Vervaet donderdag 28 mei 1998 11 door Jean-Lou de Gucht HULST - Het Informatiepunt Jongeren in Hulst is officieel open. Wethouder P. Weemaes doorkliefde woensdag met een zwaard de met papier afge plakte toegang. Het Informatiepunt Jongeren is weliswaar al in februari begonnen, maar wil met de officiële opening een grotere bekendheid ver werven onder jongeren. Jongeren aan de juiste informatie helpen, dat is de belangrijkste taak van het Informatiepunt. Ze kunnen er folders meenemen, vragen stellen, adressen en telefoonnummers opzoeken en uitleg vragen over regelingen en de mogelijkheden er van. Ook kunnen jongeren er terecht voor advies. Ze worden te woord gestaan door informatieme dewerkster Ingrid de Groot. „We zijn eigenlij k een soort praatpaal. Jongeren moeten uiteindelijk zelf beslissen wat ze met de gegeven informatie en adviezen doen.." De provincie Zeeland heelt een startsubsidie be schikbaar gesteld van 25.000 gulden. De gemeen te Hulst draagt eveneens 25.000 gulden bij.In de drie maanden dat het project nu loopt in Hulst, hebben jongeren slechts schoorvoetend de weg naar het informatiepunt gevonden. Daarom wor den de openingstijden verruimd.Het Informatiepunt Jongeren is gevestigd in het Me disch Sociaal Centrum te Hulst en op woensdag en vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur geopend. door Barend Pelgrim HEIKANT - De boodschap op de presentatie-avond van het Platform Platteland Oost- Zeeuws-Vlaanderen was duide lijk: de gasten moesten naar huis gaan met concrete ant woorden. Dat was ook de doel stelling die voorzitter Esther Baecke van de organisatie gis teravond in het gemeenschaps centrum 't Heike in Heikant be nadrukte. Het platform heeft zichzelf ten doel gesteld de samenwerking tussen de diverse sectoren te verbeteren om de ontwikkeling van het platteland in Oost- Zeeuws-Vlaanderen te stimule- ren. „Het gaat er om in deze streek de leefbaarheid te ver groten", verduidelijkt Baecke. De bijeenkomst trok ruim ze ventig belangstellenden. Het platform is met steun uit de Euregio samengesteld door het Centrum Platteland Zeeland SBI en heeft sinds september 1997 al diverse bijeenkomsten achter de rug. Het SBI heeft elf mensen geselecteerd voor dit platform. Er zitten mensen in uit de agrarische sector, mid den- en kleinbedrijf, recreatie sector en natuurverenigirigen en bestuurders van verschillen de overheden en belangengroe pen. Om vorm te geven aan het over leg werden workshops gegeven, waarin genodigden over ver schillende onderwerpen advies en voorlichting konden krijgen. „Ik heb er zelf ook een hekel aan als je naar huis gaat na zo'n avond en je blijft met wagen zit ten", aldus Baecke. De 24 jaar jonge voorzitster geldt zelf als een voorbeeld van innovatief ondernemen. Samen met haar ouders runt de Westdorpse een agrarisch bedrijf met een boer derijwinkel. „Op deze avond presenteren we ons als platform en we zullen wel zien hoe dat gaat. Als blijkt dat er veel be hoefte is aan wederzijdse infor matie-uitwisseling dan zullen we dit zeker vaker doen. Bekendmaking aan de scheepvaart Verbod voor het innemen van een ligplaats in de Oosthaven te Breskens De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij een besluit heeft genomen tot. I. het instellen van een meerverbod voor a. de oostzijde van de Oosthaven te Breskens over een lengte van 30 m.; b. de zuidzijde van de Oosthaven te Breskens over een lengte van 60 m. De laatste tijd is gebleken dat voor het laden en lossen van met name vissersschepen te weinig plaats is. Het te nemen besluit heeft als doel om in de Oosthaven te Breskens meer plaats te creë ren voor het laden en lossen van schepen. De onder 1 a en 1 b vermelde verboden zullen worden aangeduid met de borden A.5 met de rjchtingaanduidingsbörden F.2a van bij lage 7 van het Binnenvaartpolitiereglement Het besluit ligt vanaf 28 mei 1998, geduren de zes weken ter inzage op de volgende adressen: 1 Rijkswaterstaat, dienstkring Zeeuwsch- Vlaanderen, Zeevaartweg 1 4531 PB te Terneuzen, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. 2. Gemeente Oostburg, Raadhuisplein 1, 4501 BG te Oostburg, op werkdagen van 09.00 uur tot 12 .00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot het einde van de hiervoor genoemde periode een bezwaarschrift indienen tegen het besluit en daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen, één en ander op de wijze zoals is aangege ven in de 'MEDEDELINGEN' bij het ter inzage liggende besluit. Terneuzen, 18 mei 1998, de Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, namens deze, het plv. hoofd van de dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen, J. Cappon Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Bekendmaking aan het wegverkeer Aanduiding parkeerplaats voor vrachtauto's De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht bekend dat hij een besluit heeft genomen om: I de parkeerstrook aan de westzijde van rijksweg 60, tussen km 29,070 en km 29,120 in de bebouwde kom van Kapellebrug, alleen te bestemmen voor vrachtauto's. Door de reconstructie van de traverse van rijksweg 60 door de bebouwde kom van Kapellebrug zijn een aantal parkeerplaatsen, welke met name door vrachtauto's werden gebruik, geheel verdwenen. Als gevolg hiervan wordt er thans vaak op de weg geparkeerd. Dit is uit oogpunt van verkeersveiligheid ongewenst. Het te nemen besluit heeft als doel om een gedeelte van de bestaande parkeerstrook alleen te bestemmen voor vrachtauto's. Deze bestemming zal worden aangeduid door plaatsing van de borden E8 voorzien van het vrachtautosymbool volgens bijlage 1 van het R V V. 1990 Het besluit ligt vanaf 28 mei 1998, ged de zes weken ter inzage op de volgend; adressen. 1Rijkswaterstaat, dienstkring Zeeuwsi Vlaanderen, Zeevaartweg 1 4531 PB te Terneuzen, op werkdag van 09 00 uur tot 12 00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. 2 Gemeente Hulst, Grote Markt 21, 4561 EA te Hulst, op werkdagen vó 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16 00 uur. Belanghebbenden kunnen tot het einde van de hiervoor genoemde periode een bezwaarschrift indienen tegen het besli en daarnaast een verzoek tot het treffei van een voorlopige voorziening indiene één en ander op de wijze zoals is aange ven in de 'MEDEDELINGEN' bij het ter inzage liggende besluit Terneuzen, 18 mei 1998, de Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, namens deze, het plv. hoofd van de dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen, J. Cappon Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Per 1 juli 1998 oefenen wij de advocatenpraktijk gezamenlijk uit op het adres Scheldekade 5 te Terneuzen. Telefoon: 0115-616400 Mr. H. Klein Hesselink Mr. A. I. Sol tuincentrum du Bois v.o.f. Aanbieding: Getrommelde stenen - v.a. 25,- per mJ - 1e keus - genuanceerde kleuren Sierbestrating Ter Moere 3 4504 SC Nieuwvliet Tel. 0117-372193 Fax 0117-371389 "Bfolifiutten Tuinhout Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. 1 Hoe verleidelijk de Corolla ook is. wc vragen u ditmaal niet om op het fraaie uiterlijk af te gaan. Onderhuids hecft-ic namelijk onvermoede krachten. Zo hceli hij 'direct ignition'. Daarmee knjgen de bougies zonder kabels hun hoogspanning. De motor start alnjd. het brandstofverbruik blijft laag. Het motorinanagcmcnt systeem is uitgerust met vergulde connectorcn. Goud zorgt voor een lage elektrische weerstand, goed voor betere prestaties. ONS DE ONOVERTROFFEN KWALITEITEN toyota TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Ten slotte: High Tensile Steel. Resultaat: meer veilig heid en. in vaktermen, een betere stijlhcid van de carrosserie. Daarmee ligt de auto stabieler op de weg. Zulke verborgen krachten zotgen er onder meer voor dat een speciale rallyvcrsie van de Corolla dit jaar rally's ter wereld. Maak zeil eens een proefrit of bel even voor ccn afspraak. Profiteer dit weekend van een prima zomervoordeel bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeuws-VIaanderen: PLEIN 10-11 4543 BH ZAAMSLAG TEL0115-436100 Bovendien maakt u kans op de tweede Jubileum Reis van Van Westen Mannenmode: een daagse Cruise voor 2 personen in de Caribbean! Meer info over de Jubileum Acties op Internet: www.vanwesten.com Daar kunnen we kort over zijn én heel lang over praten in onze showroom. Na de proefrit komt u misschien woorden tekort, maar heeft u argumenten te over om de Mercedes A-klasse te kopen. Langereksestraat 11, 4538 AZ Terneuzen, telefoon 0115-620400, fax 0115-614014

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 52