Viilitante muziek in Frans en Duits Ereprijs voor schrijver over Zeeuwse culinaire tradities Betere beplanting van dijken bepleit PZC PAAUWE zeeland 17 }angsta-rap, hiphop en breakdance antwoorden Trainingskamp voor gezakten rijf talen en Economie Cijfertjes zie ik nog wel Voortbestaan Carlier hing al sinds 1996 aan een zijden draad Tuinarrangementen en brochure moeten attentie toerist vangen Lilipaly wordt onderwijsadviseur Broom wolkje door storing in chemische fabriek Terneuzen TRECO Wonen in je slaapkamer donderdag 28 mei 1998 oer Henk Postma i/Tuziek uit 'het voorportaal fXvan de hel'. Zo introdu- jerde het havo-examen Duits isteren de mix van rap, hiphop heavy metal die uit de zwarte etto's van de grote Amerikaan steden overwaaide naar de uitenwijken van West-Europa. ;angsta-rap, daar ging het >er: de rauwe muzikale reali st van sloppenwijken waar 'de narchie, het recht van de sterk en de chaos' regeren. Het iwo-examen Frans zoomde /eneens in op die jeugdcultuur lit de Amerikaanse sloppenwij- en, en kreeg daarbij een wat chtere variant in beeld: hiphop nbreakdance. iowel de Duitse als de Franse ekst bekritiseerde zegslieden uit de gevestigde orde, die de banvloek uitspraken over deze extremere exponenten van he dendaagse jeugdcultuur. De Duitse tekst benadrukte dat de gangsta-rap tot uiting brengt hoezeer de zwarte jeugd zich opgesloten, onderdrukt, gemin acht en bedreigd voelt. En voeg de daaraan toe dat diezelfde muziek kennelijk ook het le- EXAMENKLAS vensgevoel uitdraagt van j onge- ren wier keuzemogelijkheden niet veel groter meer zijn dan die tussen kantoorbaan en woning hypotheek. In het Frans heette het gewoon dat breakdance voor de stadsjeugd nieuwe vrij heden heeft ontsloten. Gangsta-rap en breakdance trekken inmiddels ook sporen in de Zeeuwse jeugdcultuur, wat nog niet wil zeggen dat de schooljeugd er massaal door is aangestoken. Integendeel. De meeste examenkandidaten werden gisteren warm noch koud van de twee teksten. Zo had Jan Van de Berg (20) uit We- meldinge heel wat meer lol in een tekst over de anarchie op de Duitse autowegen. „Het is na tuurlijk wel bekend hoe Duit sers rijden: liefst zo snel en zo roekeloos mogelijk." WO rans 2D; 3D; 4B; 5C; 6B; 7D; 8A; 9B; 10C; IC; 12B; 13B; 14A; 15D; 16C; 17C; 18A; 9D; 20D; 21C; 22B; 23C; 24A; 25A; 26A; 7A; 28A; 29C; 30B; 31B; 32C; 33A; 34B; SC; 36D; 37B; 38C; 39A; 40B; 41C; 42C; 3A; 44A; 45A; 46A; 47C; 48D; 49B; 50B. IAVO/VHBO Hiits D; 2A; 3B; 4D; 5B; 6D; 7A; 8C; 9B; 10B; IC, 12C; 13C; 14B; 15D; 16A; 17C; 18A; 19B; 20A; 21C; 22B; 23C; 24C; 25B; 26C; 27D; 28C; 29B; 30B; 31C; 32C; 33D; 34D; 35B; 36A; 37C; 38B; 39A; 40C; 41B; 42C; 43A; 44B; 45B; 46A; 47A; 48B; 49A; 50A. VBO/MAVO Engels C 1A; 2B; 3C; 4B; 5D; 6B; 7D; 8A; 9B; 10B; 11A; 12C;13B;14A;15B; 16D;17B; 18A; 19C; 20D;21C;22B; 23B; 24D; 25D;26A; 27A; 28C; 29D; 30B; 31B; 32D; 33A; 34D; 35B; 36D; 37D; 38A; 39C; 40C; 41A; 42D; 43B; 44E; 45C; 46D; 47C; 48C; 49C; 50B. VBO/MAVO Engels D IC; 2B; 3B; 4B; 5D; 6C; 7C; 8D; 9B; 10D; 11C; 12B; 13B; 14D; 15D; 16A; 17A; 18C; 19D; 20B; 21B, 22B; 23D; 24B; 25C; 26C; 27C; 28B; 29D; 30B; 31D; 32B; 33A; 34C; 35B; 36D; 37D; 38B; 39B; 40C; 41B; 42B; 43D; 44 A45A; 46A; 47A; 48C; 49C; 50A. Nu de examentijd in het voortgezet onderwijs op zijn eind loopt, volgt het lange wachten. Half juni horen be trokkenen of ze geslaagd zijn. Degenen die het niet gehaald hebben, maar de kans krijgen om in een van de vakken herexa men te doen, kunnen terecht op een herkansingscursus. Althans voorzover het gaat om de vak ken wiskunde, natuurkunde, scheikunde, economie I of En gels. Ze moeten zich dan aanmelden voor een 'trainingskamp' dat van 18 tot en met 22 juni wordt gehouden in het Goese Lyceum. De cursus omvat 45 lesuren. Scholieren uit heel Nederland kunnen er aan meedoen. Deel nemers logeren in de school. Ook voor maaltijden wordt ge zorgd. Er wordt een vergoeding van 575 gulden voor gevraagd. Omdat de capaciteit beperkt is ki'ij gen leerlingen van het Goese Lyceum voorrang. Bovendien betalen die meer dan de helft minder. Iniatiefnemer is de 21-jarige Leidse student J. Huibregtse. De afgelopen twee jaar organi seerde hij op kleinere schaal soortgelijke 'herkansingscur sussen' in zijn ouderlijke wo ning te Vlissingen. Het is tot dusver in Nederland de enige mogelijkheid voor scholieren om zich intensief en onder des kundige leiding op een herexa men voor te bereiden. Resultaten bleven niet uit: bijna driekwart van de deelnemende scholieren slaagde er tijdens het herexamen in een soms zware onvoldoende weg te poetsen. Normaal slaagt slechts een kwart daarin. Hoeveel scholieren tot het 'bij leskamp kunnen worden toege laten is afhankelijk van de vak ken waarvoor gegadigden zich inschrijven, Huibregtse: „Het kunnen er meer dan honderd zijn, maar ook twintig." Om ge- interesseerden van informatie te voorzien, is een Internet-site in het leven geroepen: http: //stad.dsl.nl/~byleskmp. 'etra de Regt. Dat ze haar vwo-diploma zou halen was op voorhand zeker. Petra de Regt (17) uit Heinkenszand begon aan de examens met op haar schoollijst louter cijfers tussen de acht en de negen. Ze is er niet helemaal zeker van of dat nu, met alleen nog Engels voor de boeg. nog zo is. Het zou haar in elk geval niet verbazen als ze voor haar twee economie-vakken is teruggevallen naar zevens. Economie II, dat meteen al de eerste dag op het programma stond, werd algemeen beoordeeld als ongehoord moeilijk. Economie I viel haar gistermiddag evenmin mee. „Pittig en veel", concludeerde menig docent na afloop. Petra kon het daar hartgrondig mee eens zijn. Maar niet getreurd. Met de talen, en dat waren er in haar geval maar liefst vijf, lijkt de leerlinge van het Sint Willibrordcollege in Goes glorieus overeind te zijn gebleven. Zowel Frans als Duits, Engels, Nederlands en Latijn zullen haar minstens achten, en waarschijnlijk een paar negens opleveren. Daar kan ze straks op de Hogeschool Zeeland, waar ze de talengerichte economie-opleiding gaat volgen, mee voor de dag komen. Petra is een van de weinige vwo'ers die niet voor een universitaire studie, maar voor een hogere beroepsopleiding kiest. Dat heeft een simpele reden. „Mijn vakkenpakket is volledig samengesteld uit talen en economie. Er zijn geen universitaire studies die daar op aansluiten." Welk beroep ze wil gaan uitoefenen weet ze nog niet. „Ik weet alleen maar dat je met die studie aan de hogeschool heel veel kanten op kan." Jean-Paul Ravia. Het is een heel gereken. Je begint met de schoolonderzoeken. Daar rolt voor elk vak een cijfer uit. Niet zomaar een zes of een negen. Nee, een getal met een cijfer achter de komma. Datzelfde geldt daarna voor de examens. Dus op het eind zit je voor elk vak met twee cijfers, bijvoorbeeld 4.7 voor het schoolonderzoek, en 6,3 als examencijfer. Tel die twee getallen bij elkaar op, deel de uitkomst door twee, rond af naar boven, en ziedaar je eindcijfer. In ons voorbeeld: 5.5. Een zes dus. Met het cijfer van het schoolonderzoek in je hoofd, weet je dus tot op eentiende punt precies wat je examencijfer moet worden, wil je voldoende scoren. En reken maar dat scholieren hun cijfers paraat hebben. Vrijwel iedereen kan ze op afroep opdreunen. Zo niet Jean- Paul Ravia (16) uit Zierikzee. „Al die cijfers, daar bemoei ik me niet mee. Die zie ik later wel", zegt de vbo-leerling van scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. Gistermiddagstond zijn laatste vak, Engels, op het programma. En hij weet het nu ook zo wel. „Ja, ik ben geslaagd." Het wiskunde- examen vond hij nog het moeilijkst. Dat lag niet zozeer aan het examen alswel aan hem zelf. „Er werden inhoudsberekeningen gevraagd. Nou, daar zit ik al vier jaar mee te tobben." Overigens leveren niet alle inhoudsmaten hem problemen op. Zodra hij in de keuken staat, weet hij precies wat en hoeveel in de pan moet om een goede maaltijd klaar te maken.,Toen ik klein was, hield ik me al met koken bezig." Straks gaat hij dan ook naar het Zeeland College in Middelburg gaat om het horecavak te leren. door Theo Giele en Harmen van der Werf MIDDELBURG - Hei gisteren failliet verklaarde touringcar- bedrijf Carlier dankt zijn naam aan de Domburger Carlier die in 1923 een vrachtwagen kocht waarmee hij ook personen kon vervoeren. In 1960 werd Carlier Tours opgericht en breidde het bedrijf verder uit. In 1987 ver huisde Carlier, toen eigendom van directeur C. Hage. zijn hoofdvestiging van Domburg naar een nieuw bedrijfspand aan de Electraweg in Middel burg. Carlier sloot begin jaren negen tig een samenwerkingsverband met het streekvervoerbedrijf Z WN voor het vervoer van groe pen. De ZWN leek eind 1993 Carlier Tours zelfs helemaal over te nemen, maar in februari 1994 ketste die overname af. Het bedrag dat ZWN wilde be talen was voor Hage te laag. De ZWN vond het bedrijf financi eel niet voldoende gezond. Carlier ging een jaar later in zee met het Amerikaanse bedrijf Vancom, dat in Zeeland wilde gaan concurreren met de ZWN. De poging om een concurrerend openbaar-vervoernetwerk van de grond te tillen mislukte. Van- com/Carlier kreeg begin 1996 geen vergunning van het minis terie van Verkeer en Waterstaat. Carlier kwam financieel in zwaar vaarwater, omdat het avontuur met Vancom niet doorgingen door een minder ge lukkige bedrijfsvoering. Kritiek De Noot Holding uit Ede speel de voor reddende engel en nam de meerderheid van de aandelen over van Hage. Andere buson dernemingen in Zeeland uitten zware kritiek op de rol van de vakbonden bij de redding van Carlier. Zij spraken van een 'bij werkgevers en werknemers zeer slecht bekend staande onderne ming'. Twee jaar later lijken ze alsnog verlost te zijn van deze concurrent. Oud-directeur Hage heeft vorig jaar Carlier verlaten. Hij werkt als vervoersadviseur voor Stichting Arduin in Middelburg en hij heeft op naam van zijn vrouw Taxibedrijf De Keijzer in Renesse overgenomen, dat nu functioneert onder de naam Taxicentrale Renesse. Taxicen trale Renesse gaat dit seizoen het vervoer van het transferium Renesse rijden. In 1997 werd dat nog gedaan door Carlier. door Nicole Kluijtmans VLISSINGEN - Een brochure - 'Ontdekkingstochten in de tuin van de zee' - en drie tuinarran gementen in de maand juni. Dit zijn de eerste twee delen van het project van de Werkcoöperatie Verblijfstoerisme Walcheren. De coöperatie is een Walchers samenwerkingsverband van de VW's, Iogiesverstrekkers, on dernemers, attracties, culturele organisaties en Rabobanken. Zij willen met speciale activitei ten de aandacht van de huidige toerist blijven vangen. De nieuwe brochure toont de voor de meeste toeristen onbe kende kant van Walcheren. Zo worden in het boekje onder meer de maritieme wereld, de biologische musea, het boeren land, de groene plekjes en de kunst en cultuur belicht. Bij de arrangementen waarbij de toe risten zelf de logiesvormen kun nen kiezen staan onder meer be zoeken aan particuliere tuinen, de heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum, het na tuurgebied de Manteling en avondstrandwandelingen op het programma. De informatiefolder is onder meer verkrijgbaar bij de Kust WV Walcheren in Domburg. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Wat hij wil is duidelijk. De Zeeuwse culinaire tradities moeten meer onder de aandacht komen. Straks weet de jeugd niet meer wat lamsoor of zeekraal is, hoe kokkels be reid moeten worden en dat scheermessen en alikruiken lek- lernijen zijn. De streekgebon den gastronomie is veelzijdig, veet Vlissinger Rien van Reems. De Zeeuws-Vlaamse keuken met zijn gebakken paling, typi sche bereidingswijze van mos sels en zware sauzen, neigt naar Belgische keuken. „Die ge rechten zijn niet te vergelijken met de zogenaamde Ooster- scheldekeuken van Midden- Zeeland. Wild uit de polder. Maar ook een lichte, pure keu ken met vissen en schaal- en schelpdieren uit de Ooster- schelde." De Academie voor de Streekge bonden Gastronomie kende Rien van Reems een eremerk toe omwille van zijn verzameld werk, als journalist en schrijver over de Zeeuwse culinaire tra dities'. Dat vermeldt het officië le juryrapport. Het eremerk is genoemd naar Thomas vander Noot die als drukker rond 1500 mBrussel het voorzover bekend oudste gedrukte kookboek in de Nederlandse taal uitgaf. Rien van Reems zou graag zien dat restaurants wat meer aandacht en trots steken in de typisch Zeeuwse gerechten, foto Ruben Oreel Een prijs om trots op te zijn. „Ach, ik ben al zolang bezig met allerlei dingen die met eten te maken hebben. Ongeveer tien jaar geleden viel het me op dat de restaurants zoals Inter Scal- des, de Stadsschuur, Bon Vi- vant, Groot Paradijs, De Waag. Katseveer, Nolet, een eigen ma nier van koken hadden. Ik heb er met anderen over gesproken. Met Wina Born onder andere. Ik definieer die manier van koken als een soort Oosterscheldekeu- ken. Het zijn geen schalen fruits de mer, zoals in Bretagne of Normandië, maar wel durven koks met weinig opsmuk rauwe, fijnbereide schaal-en schelp dieren te geven." Krabsoep Voor hem zouden de koks de gasten nog meer op de proef mo gen stellen. „Ik heb laatst voor de eerste keer een Oosterschel- dekrabsoep gegeten. De krab betjes blijven achter in de kor ren van de kreeftenvissers. Ze worden fijngestampt en vormen de basis voor de soep. Het was een typisch Oosterscheldege- recht." De kwaliteiten van de streek moeten worden uitgebuit. In Sluis kreeg hij laatst in een res taurant een schaaltje ongepelde garnalen bij zijn drankje. „Dat mag vaker gebeuren. Laat zien wat er in je omgeving aanwezig is. Alikruiken doen het ook heel goed bij een aperitiefje. Ik vind dat we ons vaker moeten afvra gen wat gasten verwachten als ze naar Zeeland komen. In cafés zouden dan eens mosseltjes ge serveerd kunnen worden of ali kruiken." Het is niet zo dat hij terugver langt naar oude tijden. De tijd dat hij met een touwtje krabbe tjes uit de vissershaven van \Tissingen ophaalde of lamsoor en zeekraal ging snijden op het Schor bij de Piet in Arnemui- den. „Maar uit eten gaan kan charmanter worden aange kleed. Het is toch bijzonder dat door Richard Hoving HEINKENSZAND - De hellin gen van de binnendijken in de Zak van Zuid-Beveland moeten afhankelijk van de ligging en de bodemgesteldheid worden in- [ericht en beheerd. Door een reuze te maken uit vier ver schillende soorten begroeiing kunnen de natuur- en land schapswaarden worden behou den en zo mogelijk versterkt. Dat stellen drie natuur- en mi lieuorganisaties in de brochure 'Bloemdijken. Beheer en inrich ting van een bijzonder natuur element', die gisteren is gepre senteerd. De Zeeuwse Milieufederatie, de Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de Vereniging Na tuurmonumenten lichtten hun gezamenlijke visie toe tijdens het symposium 'Dijken in de Zak van Zuid-Beveland' in de Schaapskooi bij Heinkenszand. Volgens de drie organisaties wordt bij het beplanten van dijkhellingen onvoldoende re kening gehouden met de ligging en bodemgesteldheid. „Hellin gen die potentiële waarde heb ben voor bloemdijkplanten worden beplant op een manier die niet ten goede komt aan die planten", aldus Winant Half- werk van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland. Streefbeeld De verschillen in ligging en bo demgesteldheid rechtvaardigen een keuze tussen vier zoge noemde streefbeelden. Voor een dijkhelling op het zuiden, zuid westen, oosten of zuidoosten met een lichte, niet al te voedsel- door Jaap van de Sande MIDDELBURG - Het Zeeuwse oud-kamerlid J. J. Lilipaly wordt benoemd tot adviseur voor de onderwijssamenwer king met de Nederlandse Antil len en Aruba. De benoeming gaat per 1 juni in. Op 5 maart 1996 hebben de mi nisters van onderwijs van Ne derland, Aruba en de Neder landse Antillen een afspraak tot samenwerking gesloten. Sinds dien heeft de samenwerking zich op een aantal terreinen ook inderdaad goed ontwikkeld. Actieplan Lilipaly gaat met name bekij ken hoe uitvoering wordt gege ven aan de activiteiten van het jaarlijkse actieplan dat door de ministers is opgesteld. Een be langrijk element in dit actieplan is de aansluiting van de syste men voor voortgezet onderwijs op de Nederlandse Antillen en Aruba op het Nederlandse ho ger onderwijs. Lilipaly gaat sys tematisch rapporteren over zijn ervaringen en inzichten in het onderwijs en de ontwikkeling daarvan in de betrokken lan den. Lilipaly was in de Tweede Ka mer al lid van de Nederlands- Antilliaans-Arubaanse com missie en als zodanig bekend met de verschillende culturele achtergronden. rijke bodemgesteldheid wordt 'bloemrijk en gesloten struweel' of 'bloemrijk met bomen' voor gesteld. Op dijkhellingen met een ongunstige ligging voor bloemdijkplanten en een zware bodemgesteldheid genieten 'ge sloten struweel' en 'bomen met verspreid struweel' de voorkeur. Op één dijk kunnen twee ver schillende streefbeelden voor komen (elke helling één). De praktische uitwerking van de visie viel niet bij iedereen in goede aarde. Volgens land schapsarchitect J. W.Bosch, een van de sprekers tijdens het sym posium, leidt de keuze voor een streefbeeld onherroepelijk tot aantasting van het bestaande landschap. „De waarde van de Zak bestaat uit het huidige landschap. Ik vraag mij af of je die geweld moet aandoen." Een verandering van het landschap kan worden veroorzaakt als blijkt dat een helling die nu be plant is met bomen en verspreid struweel beter geschikt is voor bloemdi j kplant en Zeldzaam De doelstelling van de drie or ganisaties werd wel breed ge dragen. Gedeputeerde G. de Kok (PvdA natuurbeheer), die er alleen in Zeeland schardijn op de kaart staat. Die vis mag als typisch Zeeuwse vis gepromoot worden. Ik vind het dan wel weer vreemd als ik hoor dat we in Nederland de alikruiken of krukels uit Ierland laten over komen. We hebben ze hier in overvloed, maar we halen ze uit Ierland, omdat er hier niet meer naar wordt gezocht." Scheermes Op dit moment gaat zijn aan dacht uit naar de scheermessen, een langgerekte schelp die aan de Zeeuwse kust gevonden wordt. Die schelp wordt vanuit Zeeland naar Zuid-Europa ge ëxporteerd. Spanjaarden en Portugezen weten het schaal dier te waarderen. „Negenenne gentig procent wordt uitge voerd. In het buitenland maken Nederlanders in de paella vaak voor de eerste keer kennis met het scheermes Een scheermes uit Nederland, dat ze hier niet willen eten. Ik zou die typisch Zeeuwse producten hier op de menukaart willen zien." Van Reems schrijft wekelijks in de PZC een recensie over een Zeeuws restaurant en publi ceert in horecavakbladen. Hij is de auteur van enkele kookboek jes: Zeeuwse koks koken met zeewier, de Zeeuwse visgerech ten. „Misschien begin ik bin nenkort aan een boekje over schaal- en schelpdieren. Daar zijn ook zoveel leuke verhalen over te vertellen." door Marcel Modde TERNEUZEN - Door een fout in het beveiligingssys teem is woensdagochtend bij Broomchemie in Terneuzen broomdamp vrijgekomen. Volgens technisch directeur J. van der Wal ging het slechts om een geringe hoe veelheid (zo'n duizend gram) broom, die samen met een stoomwolk de lucht in werd geblazen. Metingen hebben aangetoond dat er geen ge vaar heeft bestaan voor de volksgezondheid. „Daarvoor was de hoeveel heid ook veel te klein", zegt Van der Wal. „Eenmaal in de lucht, vervliegt dat heel snel. Alleen in de directe omge ving zou je er iets van kunnen merken. Bij ons zijn er geen klachten over stank binnen gekomen." De wolk dreef pa rallel aan het kanaal in noordwestelijke richting langs Terneuzen. De storing ontstond kort voor negen uur in de beveili gingsapparatuur. „Juist dat is zo vervelend voor ons. Als het nu kwam door onacht zaamheid of iets technisch in het productiesysteem, dan kunnen we daar op zekere hoogte nog wel vrede mee hebben. Maar met die bevei ligingsapparatuur mag zoiets natuurlijk nooit ge beuren", stelt de technisch directeur. Onmiddelijk na het optreden van de storing werd het be drijfsnoodplan in werking gezet en de eigen brandweer paraat gehouden. Binnen vier minuten kon het sein al les veilig worden gegeven en werd direct een onderzoek begonnen naar naar de pre cieze ooi-zaak van het defect. De productie werd tot twee uur 's middags stilgelegd. Van het ongeluk is melding gemaakt bij de officiële in stanties. Eind vorig jaar deed zich eveneens een calamiteit voor bij de Terneuzense vestiging van het Israëlische concern. Toen ging het om een lekkage in de transportleiding. optrad als dagvoorzitter, riep de aanwezige vertegenwoordigers van natuur-, milieu en land bouworganisaties op om samen werk te maken van het behoud en zo mogelijk verbetering van de natuurwaarden op de dijken. De Kok benadrukte dat de pro vincie het natuurwetenschap pelijke belang van de dijken eveneens onderkent. Om zijn woorden kracht bij te zetten verwees hij naar het on derzoek dat de provincie heeft laten uitvoeren naar het voor komen en behoud van zeer zeld zame dijkplanten in Zeeland. Slechts vijf soorten komen nog op enkele plaatsen voor in de provincie: wilde peterselie, slanke mantelanjer, wollige dis tel, ruige anjer en akkerdoom- zaad. ,.Het aantal groeiplaatsen is zo laag dat bescherming en een goed beheer van de resteren de plekken essentieel is voor het behoud", aldus De Kok. In het onderzoek wordt onder meer voorgesteld de zeldzame dijk planten nauwlettend in de gaten te houden. De groeimoge lijkheden van de planten moe ten worden verbeterd door ruigte, opslag en plaggen te ver wijderen. (Advertentie) Ongeveer een-derde van je leven breng je door in je slaapkamer. Het is het domein van de ultieme intimiteit van wonen. Dat vraagt om comfort, om bedden die je lichaam koesteren, om een vormgeving die rustgevend en inspirerend is. Misschien is het slaapkamer- meubilair van Treco een oplossing? te koop! y^kenbijPaau^ Goes. Daar is fte 12000m2 showroom Marconistraat 15. Goes Tel. 0113 -220840 SlNTERyWEUBEl Bruno Lopez (links) en Didier Morville (rechts) van de Franse rapgroep NTM werden onlangs tot drie maanden cel veroordeeld omdat ze muzikaal tekeergingen tegen politie en autoriteiten, foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 51