Eerste zege Noé Geruisloos afscheid Mister Veere PZC 't Zand versterkt met Ted van den Berg Rugbyploeg To vaal kan Zuid-Afrikaans team aardig bijbenen sport Blijlevens wint sprint in Bicicleta Vasca Van Keulen verrast met zege op 400 meter wissel Celstraf voor Duitse handbalfan Julio Cruz vier duels geschorst Frankrijk: nog meer veiligheid Zuid-Korea niet langs Tsjechië Cvitanovic uit WK-selectie gezet PSV wil Ruud van Nistelrooy uitslagen donderdag 28 mei 1998 bw 22 door Koen de Vries MIDDELBURG - De tafelten nisploeg van 't Zand heeft zich versterkt met de 22-jarige Ted van den Berg uit Oegstgeest. De Middelburgse eredivisionist moest op zoek naar een nieuwe speler, toen Jan Henk Bomhof op 19 april - meteen na de laat ste competitiewedstrijd - te kennen gaf een punt achter zijn carrière te zetten. De zoektocht naar een vervan ger van Bomhof duurde langer dan gedacht. Het bestuur en de technische commissie van 't Zand stelden een lijst met crite ria op, waaraan de nieuwe spe ler diende te voldoen. Voor waarde nummer één was dat het een ambitieuze en enthousiaste tafeltennisser diende te zijn. De Middelburgse club kwam ondermeer in contact met de 15- jarige Amsterdammer Frank Rengenhart, Martij n van der Leur (Cosmos Eindhoven), Twan Jansen (Hotak Hooger- heide), Nermin Smajic (Koren beurs Schiedam) en zelfs vete raan Jos Verhulst (Irene Tilburg). De onderhandelingen met deze spelers liepen om uit eenlopende redenen stuk. Ted van den Berg, student be drijfskunde aan de VU te Am sterdam, toonde zich vanaf het begin enthousiast over een overgang naar 't Zand. Pecos, de ploeg uit Oegstgee'st waarmee hij op eredivisieniveau speelde, viel uit elkaar waardoor Van den Berg op zoek was naar een nieuwe uitdaging. Gisteren werden de laatste plooien glad gestreken. Van den Berg, die ook contacten had met Cosmos: ,,'t Zand is een ambitieuze club. Ik vind het een uitdaging om met 't Zand hoger op te komen. Misschien kan ik een positieve rol spelen bij de ontwikkeling van Kalun Yu en Daan Sliepen. Ik heb dezelfde weg als hen bewandeld." 't Zand denkt in Van den Berg een speler te hebben gevonden, die met de jonge talenten Yu en Sliepen de stap naar de play offs kan maken. Daarvoor ko men de beste vier ploegen in aanmerking. De inwoner van Oegstgeest heeft al veel erva ring opgedaan. Hij werd twee keer juniorenkampioen van Ne derland en nam vier keer deel aan het EK voor jeugd. Van die toernooien kent hij 't Zand-trai ner Peter Boon, die destijds bondscoach was. Ook op competitieniveau neemt Van den Berg veel ervaring mee. Met Pecos speelde hij vijf jaar in de eredivisie en haalde daarbij diverse keren de play-offs. Vorig jaar versloeg hij in de finale te gen FVT de nationale toppers Jörg de Cock en Michel de Boer. van onze sportredactie SAN MARINO - Andrea Noé is de naam van een wielrenner die als professional tot voor giste ren nog nooit als winnaar op het podium stond. Na zes jaren ploeteren zonder zegepralen was het gisteren in San Marino eindelijk zover. Het was meteen een triomf waar de bescheiden Italiaan van de Asics-CGA ploeg trots op kon zijn. Noé (29) kon juichen aan het einde van de elfde etappe van de Giro d'Italia, met een pit tige beklimming tot slot. De leider in de algemene rang schikking, de Zwitser Alex Zul le, moest in de laatste zestien ki lometer hard werken voor het behoud van de roze trui. Hij pa reerde tot drie keer toe venijnige aanvallen van Marco Pantani. Dat ging Zülle, in het gezel schap van bijna alle andere fa vorieten, goed af. In de slotfase stond hij de Italiaan een voor sprong van een meter of tien toe, waarmee Pantani zeven secon den achter Noé als tweede bin nenkwam. De Rus Pavel Tonkov finishte als derde op tien secon den, met onder meer Bartoli (tweede in de stand op vijf se conden), Zülle en de Fransman door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal heeft op sportpark Het Schenge in Goes SA Yskor uit de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Pretoria aardig partij geboden. Na een 5-26 achterstand bij rust, was Tovaal in de slotfase nog dicht bij een gelijkspel, maar zegevierde SA Yskor uit eindelijk met 26-38. Een goed resultaat, want lands kampioen DIOK en Europacup winnaar HRC wisten de Zuid- - Afrikanen ook niet te verslaan en tijdens de Heinekensevens werd SA Yskor pas in de kwart finale uitgeschakeld. In de be ginfase liep het bepaald niet gladjes bij de thuisclub. De ruststand werd 5-26. In de tweede helft liep het bij To vaal een stuk beter. Na 5 minu ten brachten Bart Spaas en Jan- Joost Wiebrens de achterstand terug tot 12-26, maar een tegen stoot van SA Yskor bracht een 12-33 stand op het bord. Hal verwege de tweede helft kreeg de thuisclub plotseling vleugels. Arthur Hogesteger rondde pri ma denkwerk van Patrick de Ruiter goed af Jan-Joost Wie brens benutte beide conversions en met nog een vijftal minuten voor de boeg had Tovaal de ach terstand teruggebracht tot 7 punten. Met een snelle uitbraak bepaalden de Zuid-Afrikanen de eindstand op 26-38. Leblanc in zijn spoor. De rit, ge start in Macerata, leek aanvan kelijk een geheel ander karakter te krijgen toen na 45 kilometer een kopgroep van elf outsiders tot stand kwam. Daar maakte Noé al deel van uit. Die groep ontwikkelde zo'nhoog tempo in de eerste drie uur (met een ge middelde snelheid van 47 km per uur) dat het gat met het pe loton opliep tot bijna zeven mi nuten. Maar toen het er met een stij gingspercentage van 16 procent in het laatste deel naar San Ma rino echt om ging, kwamen de favorieten en de echte klimmers toch weer voorop. Pantani zag drie uitlooppogingen misluk ken en Noé ging er na eerdere schermutselingen met de Co lombiaan Gonzales toch nog met de zege vandoor. Het was een zeldzaam beeld van een zeldzaam winnaar. Bicicleta Vasca In Spanje bleek Jeroen Blijle vens snel over zijn uitschake ling in de Giro heen. In de zesde etappe van het Italiaanse evene- ment finishte de Nederlandse |j sprinter na de tijdcontrole, L waarna hij niet meer hoefde te rug te keren. In de openingsrit van de Bicicleta Vasca bleek zijn eindschot nog haarscherp te zijn. Hij versloeg in de massa sprint na 156,7 kilometer van Eibar naar Mendaro de Frans man Laurent Jalabert en de Ita lianen Lombardi en Traversoni. Aart Vierhouten kwam als ne gende binnen. DPA De Italiaan Andrea Noé heeft reden tot juichen na zijn eerste zege als profrenner, foto Maurizio Brambatti/ANP VLISSINGEN - Op de vijfde dag van de Zeeuwse zomer-zwemkampioen- schappen kregen de Zeeu wen de langere afstanden te verwerken. De vrouwen kwam in Axel in actie op de 400 wissel en de 800 vrij, de mannen zwommen de 1500 vrij. Het was de avond van de Vlissingse Maartje van Keulen. Zij pakte verras send goud op de 400 wissel en later kwam ze een vin gertopje te kort om Caro- lien de Milliano van de overwinning op de 800 vrij af te houden. Het was een spannend slot van een wedstrijd die aanvanke lijk werd gedomineerd door Carolien de Milliano en Saskia Herrebout. Na 500 meter zwemmen begon Van Keulen aan een indrukwekkende inhaal race, die nog bijna een gouden plak opleverde. Het verschil tussen goud en zilver was slechts 0,1 seconde. Ook Marieke Smeding zwom een goede race, zij werd vierde. Mannen Bij de mannen was Ronnie Babijn bewust van de kracht van Vlissinger Charles Potin. Babijn heeft met zijn 28 jaar na tuurlijk veel meer erva ring dan de jonge Vlissin ger (15) en dat het dat bij de start al zien. Babijn nam meteen een flinke vooroprong en zette door toen Potin achterbleef. Babijn dubbelde het hele veld en finishte in een tijd van 18.09,8. Potin verbe terde het juniorenrecord op de 800 vrij maar bleef 0,2 seconde boven het ju niorenrecord op de 1500 meter. Dat bleef dus in handen van de Bressiaan- der Michiel Wondergem. Jo Tax (66) was 35 jaar lang hét gezicht van voetbalvereniging Veere (Advertentie) U heeft al een abonnement vanaf 59,50 per jaar Bel voor meer informatie met: ZEELANDNET de provider die meer doet! telefoon: 0113-377770 door Maarten Wijffels VEERE - De naam van Jo Tax en voetbalclub Veere waren de laatste 35 jaar onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Begon nen als jeugdtrainer en opge klommen tot voorzitter, maakte de 66-jarige Tax de opkomst van een dorpsclub van nabij mee. De afgelopen vijf seizoe nen vervulde Mister Veere bij zijn troetelkind de functie van elftalleider. Vorige week was zijn laatste werkdag. Eigenlijk liggen de roots van Jo Tax niet in Veere maar in Vrou wenpolder. Daar was hij jaren lang de drijvende kracht achter de plaatselijke voetbalvereni ging, die in 1963 min of meer werd ingelijfd door Veere. „Vee re wilde met name de jeugd in Vrouwenpolder aan zich binden en richtte een aparte jeugdtak op in het dorp. Spelertjes wer den lid van Veere, maar konden in Vrouwenpolder blijven trai nen en spelen"zegt Tax, die zelf voorzitter werd van de jeugd commissie van Veere. Een jaar later trad hij toe tot het hoofdbestuur van de Walcherse club, waarna hij In 1977 tot voorzitter werd gekozen. Het was in de periode dat Veere nog een eenvoudige dorps vereni ging was, die een marginaal be staan leidde in de onderste regionen van het Zeeuwse voet bal. Tax: „Pas eind zeventiger jaren kwam daarin verande ring. Onder leiding van trainer Hans de Rijke brak een zeer ta lentvolle lichting jeugdspelers door. Binnen de kortste keren promoveerden we van de eerste klasse afdeling naar de derde klasse KNVB." Koerswijziging Op dat niveau acteerde de club een aantal seizoenen, tot de aanwas vanuit de jeugd plots stokte. „Als bestuur stonden stonden we toen voor de keuze: of een dorpsclub blijven die de grijze middelmaat nooit zou ontstijgen, of via een koerswij ziging (lees: investeren in spe lers) proberen door te stoten naar de hoogste regionen van het amateurvoetbal." Het leidde tot een felle discussie binnen de vereniging. „Uitein delijk is besloten een nieuwe weg in te slaan", reconstrueert Tax. „Het voltallige bestuur stond achter de plannen. In onze ogen viel er ook weinig te kie zen. Het risico was te groot dat Veere zou afglijden naar een be denkelijk niveau, terwijl devas- Jo Tax was ooit voorzitter van Veere, maar de afgelopen vijf jaar beleefde hij als elftalleider. Zijn af scheid staat los van het matige jaar dat Veere heeft doorgemaakt. „Op mijn leeftijd is het tijd voor ande re dingen." foto Dirk-Jan Gjeltema te lasten hetzelfde zouden blij ven. Dat zou de club in grote financiële problemen hebben gebracht." In het voorjaar van 1987 ont vouwde de ambitieuze vereni ging haar plannen. Er werd een sponsorstichting in het leven geroepen, die garant zou staan voor het aantrekken van spe lers. „We hebben nooit onder stoelen of banken gestoken dat er bij ons wordt betaald. Ik vind dat je dat als club moet durven verkondigen. Alle betalingen via de sponsorcommissie, waar in op dit moment zo'n veertig geldschieters zitting hebben, worden immers opgegeven bij de KNVB en de belasting. Je kunt nagaan dat het daarbij niet om kapitalen gaat." Toch werd en wordt in de Zeeuwse voetbalwereld met de nodige scepsis naar de handel en wandel van Veere gekeken. Tax is er inmiddels aan gewend ge raakt. „Veel clubs hebben boter op hun hoofd. In de pers bewe ren ze dat Veere tegen enorme vergoedingen spelers bij hen weg lokt, terwijl ze zelf die jon gens even later hetzelfde bedrag bieden." Vijf jaar geleden voegde Jo Tax- een nieuw hoofdstuk aan zijn BERLIJN - Een 48-jarige Duitser, die vorig jaar tijdens he wereldkampioenschap handbal voor vrouwen in Berlijn twei Deense supporters doodstak, is door een rechtbank in Berliji veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. De steekparti had plaats tijdens de rust van een wedstrijd. De paniek die oj de tribunes ontstond werd gedeeltelijk vastgelegd door vi deocamera's. De dader had ten tijde van de doodslag bijna; promille alcohol in zijn bloed, maar was volgens de rechte maar ten dele ontoerekeningsvatbaar. Hij had ruzie gezoch met de twee Denen en vervolgens gericht op hen ingestoken Beide slachtoffers overleden ter plaatse. AP ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Julio Cruj van Fevenoord een schorsing van vier wedstrijden opgelegd De Argentijnse spits trapte een tegenstander tijdens de wed) strijd Vitesse - Feyenoord op 3 mei. Ook Dmitri Sjoekov moej vier duels aan de kant blijven. De Arnhemmer kreeg die straj voor het geven van een kopstoot aan een tegenstander tijden de op 10 mei gespeelde wedstrijd MVV - Vitesse. ANP PARIJS - Frankrijk heeft de veiligheidsmaatregelen voorht WK voetbal verscherpt. De Franse ministerie van Binnen landse Zaken deelde gisteren mee dat nog eens 1000 soldate: aan de manschappen worden toegevoegd. Zij komen bij di 860 soldaten die met de politie de veiligheid moeten bewake bij onder meer luchtenhavens, stations en havens. Ministe Chevenement riep de Fransen en de buitenlandse bezoeker van het WK op waakzaam te zijn. „Het gaat er om dat dit fees! het WK voetbal, een succes wordt", zei de bewindsman. DP) SEOUL - Zuid-Korea is er in het vriendschappelijke duel al voorbereiding op het WK niet in geslaagd Tsjechië te ver slaan. De tegenstander van Nederland in de groepswedstrij den kwam in Seoul niet verder dan 2-2. De Zuid-Koreane toonden in het duel met de vice-Europees kampioen echte wel aan over vechtlust te beschikken. Na 31 minuten keken d; Aziaten al tegen een 2-0 achterstand aan door treffers van Ne- mee en Lokvenc. Na rust brachten Hwang Sun-Hong en Cho Yong-Soo beide ploegen weer op gelijke hoogte. AFP ZAGREB - De Kroatische bondscoach Miroslav Blazevit heeft Igor Cvitanovic uit zijn WK-selectie gezet. De aanvalle moest verdwijnen omdat hij tijdens de training met Blazevi; in discussie ging. „Hij heeft mijn gezag aangetast", zei Blaze- vie in de krant Vjesnik. De speler van Real Sociedad klaagdi bij de trainer over vermoeiheid. Blazevic: „Eigenlijk heb it Cvitanovic hard nodig in Frankrijk. Maar ik kan zijn ge dra; niet tolereren." Blazevic komt nu wel krap te zitten in zijn aanvallers. Dinsdag viel Alen Boksic al weg. De speler va: Lazio moet een operatie aan de knie ondergaan. RTR EINDHOVEN - PSV heeft bij SC Heerenveen geïnformeert naar de mogelijkheid van een overgang van Ruud van Nistel rooy naar Eindhoven. De aanvaller heeft nog een contract tol medio 2000 in Friesland. „We willen hem graag hebben, maai PSV heeft nog enkele andere alternatieven voor die positie" zei PSV-voorzitter Harry van Raaij. Volgens de preses laai Heerenveen Van Nistelrooy liever niet gaan. „We gaan ons nu intern beraden en beslissen dan of we met Heerenveen in df slag gaan", aldus Van Raaij. ANP Atletiek kleurrijke loopbaan toe. Hij trad af als voorzitter en nam de functie van elftalleider op zich. Noodgedwongen, bekent-ie nu. „Ik was zestig en wilde het ei genlijk wat rustiger aan gaan doen, maar de club zat in de pro blemen. Er was geen elftalleider en de voorbereiding op het nieu we seizoen stond voor de deur. De club deed toen een dringend beroep op mij en ik kon weinig anders doen dan die functie aanvaarden." Hoogtepunt Achteraf is Tax blij dat hij de wat ongewone stap van de be stuurskamer naar de dug-out heeft gemaakt. „Ik heb als elf talleider het jaar in de hoofd klasse van dichtbij kunnen meemaken. Dat is voor mij het absolute hoogtepunt in 35 jaar Veere. De reisjes naar Quick Boys, Scheveningen, indruk wekkend allemaal." En ondanks de degradatie bleef de sfeer het hele jaar goed. Een heel verschil met de afgelopen voetbaljaargang, constateert Taxmet spijt in zijn stem. „Ditis gewoon een vervelend jaar ge weest, met als dieptepunt de commotie in de wintermaanden rond Ron Schrier. Mijn mening over hem? Ik heb onze samen werking als zeer prettig erva ren. De groep verweet hem dat hij niet recht door zee was. Daar ben ik het niet mee eens, want ik wist altijd de achtergronden van een bepaalde beslissing. Het grootste probleem was ge woon dat een aantal spelers al leen voor het geld speelde, van enige binding met de club was geen sprake." Andere dingen Maar was het ooit niet Jo Tax zelf die instemde met het halen van een groot aantal spelers van buitenaf? „Natuurlijk calculeer je op zo'n moment in dat de clubbinding vermindert, maar je mag toch op z'n minst ver wachten dat spelers zich inzet ten voor de vergoeding die ze ontvangen? Daaraan heeft het dit jaar schromelijk ontbro ken." De teleurstelling over die hou ding heeft echter niet meege speeld in zijn besluit om als elftalleider te stoppen. „Die be slissing had ik al eerder geno men. Op mijn leeftijd wordt het tijd voor andere dingen. Ik blijf natuurlijk supporter van Veere, maar ik zal me zeker niet be moeien met de gang van zaken rond de club. Die tijd is defini tief voorbij." Cottbus. Internationale wedstrijden. Mannen: 100 m: 1. Davidson Ezinwa (Nig) 10,23. 400 m: 1. Richardson (GBr) 45,17. 3000 m: 1. Lotik (Ken) 7.51,52, 2. Ayele Mezgebu (Eth) 7.51,64. 1 mijl: 1. Stenzei (Dui) 3.56,15. 110 m horden: 1. Jackson (GBr) 13,22, 2. Balzer (Dui) 13,48. 3000 m steeple: 1. Misoi (Ken) 8.23,31Polshoog: 1Lobinger (Dui) 5,80, 2. Tiwontsjik (Dui), 3. Blom (Ned) 5,50. Discus: 1. Alekna (Lit) 66,76, 2. Riedel (Dui) 63,99. Speer: 1Henry (Dui) 86,89,2. Hecht (Dui) 86,71. Kogelslingeren: 1. Weis 81,11. Vrouwen: 100 m: 1. Paschke (Dui) 11,30. 400 m: 1. Rohlander (Dui) 51,22, 2. Cur- binshley (GBr) 51,35.1000 m: 1. Wüsten- hagen (Dui) 2.39,00, 2. Vriesde (Sur) 2.40,00, 3. Jongmans (Ned) 2.40,82.100 mhorden: 1. Sonn(Dui) 13,33. Ver: I.Tie- dtke (Dui) 6,79, 2. Ajunwa (Nig) 6,65. Polshoog: 1. George (Aus) 4,50,2. Barto- va (Tsj) 4,50 (Europees record), 5. De Wilt (Ned) 4,10 (Nederlands record). Athene. Internationale wedstrijden. Mannen: 110 m horden: 1Hawkins (VSt) 13,43. Hinkstap: I.Courenoy(Rus) 17,01. Speer: I.Gatsioudis(Gri)87,99.Kogel: 1. Peric (Joe) 20,87. Vrouwen: 100 m horden: 1. Atente (Nig) 12,91. Ver: 1. Cotova (Rus) 6,97. Discus: 1. Jasjenko (Bul) 64,00. Dubbel, eerste ronde: Vis/Basuki (Ned/) no) - Perfetti/Langrova (Ita/Tsj) 6-47-6. Voetbal Hockey Nacompetitïe. Poule B. Cambuur-Gro ningen 3-1, FC Zwolle-Den Bosch 1-0. Stand: Cambuur4-10, FCZwolle4-5, Den Bosch 4-4, Groningen 4-2. Groningen degradeert naar eerste div> sie. Oefenwedstrijden. Zuid-Korea -Tsjechii 2-2 (0-2). 17. Nemec 0-1, 31. Lokvenc 0-" 57. Sung-Hong 1-2,81. Yong-Soo 2-2. Marokko - Engeland 0-1 (0-0). 59. Owen Ó-I. Frankrijk - België 1-0 (0-0). 64. Zidane 1-0 Noorwegen - Saudi-Arabië 6-0 (3-0). 201 Rekdal 1-0 (strafschop), 30. Solskjaer2-0, 41. Solskjaer 3-0, 82. Ostenstad 4-0, 85. r Tore Andre Flo 5-0,87. Strand 6-0. VfL Wolfsburg (Dui) - Mexico 4-1 (3-1). 19. Garcia 0-1,41. Greiner 1-1,44. Pragei' 2-1,45. Dammeier3-1,48. Kullig4-1. Finland - Duitsland 0-0. Polen - Rusland 3-1 (1-1). 4. Trzeciak 1-0 8. Gerasimenko 1-1,57. Haito2-1,90.He to 3-1. Oostenrijk - Tunesië 2-1 (2-1). 11Cerny 1-0,17. Wetl 2-0, 23. Badra 2-1. Boekarest. EK tot 21 jaar. Halve finale Spanje - Noorwegen 1-0 (0-0) na verlen ging. 94. Perez 1-0. Spanje in de finaletfr gen Griekenland. Noorwegen om dede: de plaats tegen Nederland. Om de vijfde tot en met achtste plaats: Zweden - Rusland 2-0 (1-0). 15. Mellberc 1-0,65. Barlin 2-0. Utrecht. WK. Vrouwen. Groep B, vijfde speelronde: Nederland - Argentinië 2-2 (1-0), Nieuw-Zeeland - Engeland 2-1 (2- 0), Zuid-Korea - India 4-2 (2-0). Eindstand: 1. Nederland 5-13 (13-5), 2. Argentinië 5-13 (12-7), 3. Zuid-Korea 5-9 (13-11), 4. Nieuw-Zeeland 5-6 (10-11), 5. Engeland 5-3 (8-12), 6. India 5-0 (4-14). Groep A, vijfde speelronde: Verenigde Staten - China 4-0 (2-0), Australië - Zuid- Afrika 5-2 (3-0), Duitsland - Schotland 1-0 (1-0). Eindstand: 1. Australië 5-15 (26-4), 2. Duitsland 5-12 (13-8), 3. Zuid-Afrika 5-6 (11-14), 4. Verenigde Staten 5-6 (9-14), 5. Schotland 5-6 (6-11), 6. China 5-0 (4-18). Halve finales: Nederland - Duitsland, Ar gentinië - Australië. Mannen. Groep B, vierde speelronde. Pakistan - Polen 3-1 (2-0), Spanje - Malei sië 3-0 (2-0), Australië - Engeland 3-0 (2- 0). Stand: 1. Australië 4-10 (21-2), 2. Spanje 4-10 (10-4), 3. Pakistan 4-9 (18- 10), 4. Engeland 4-3 (11-15), 5. Polen 4-1 (4-17), 6. Maleisië 4-1 (3-19). Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag 27 mei: 2-6-14- 15-20-31-35-40-45-46-47-56-60-61-63- 64-72-73-74-80. (onder voorbehoud). Tennis Parijs. Roland Garros, 20,8 miljoen gul den. Mannen, tweede ronde: Rios (Chl/3) - Alvarez (Spa) 6-4 6-2 6-2, Albert Costa (Spa/13) - Goellner(Dui) 6-46-36-1, Way ne Ferreira (ZAf) - Norman (Zwe) 6-4 6-4 6-4, Meligeni (Bra) - Spadea (VSt) 7-6 7-6 6-3, Van Herck (Bel) - Mas (Spa) 6-3 7-6 7- 5, Knippschild (Dui) - Courier (VSt) 6-4 6-2 6-3, Ulihrach (Tsj) - Philïppoussis (Aus) 3- 6 6-7 7-5 6-4 9-7, Woodbridge (Aus) - Raoux (Fra) 6-4 4-6 6-3 6-0. Delgado (Par) - Sampras (VSt/1) 7-6 6-3 6-4, Sargsian (Arm) - Gaudenzi (Ita) 6-4 6-2 2-2 afgebro ken wegens duisternis. Dubbel, eerste ronde: Johnson/Montana (VSt/7) - Kempers/Oosting (Ned) 6-1 6-1, Martin/Zdrazila (Spa/Tsj) Groen/Santopadre (Ned/lta) 7-6 6-2. Vrouwen. Tweede ronde: Schwartz (Oos) - Oremans (Ned) 6-46-2Venus Wil liams (VSt/8) - Sugiyama (Jap) 6-0 6-2, Hingis (Zwi/1) - Babel (Dui) 6-1 6-2, De- chaume-Balleret (Fra) - Gersi (Tsj) 6-2 5-7 6-1, Novotna (Tsj/3) - Loit (Fra) 7-5 6-0, Habsudova (Slw) - Pratt (Aus) 7-6 6-2, Se les (VSt/6) - Maruska (Oos) 2-6 6-1 6-0, Tatarkova (Oek) - Hrdlickova (Tsj) 6-4 6-1 Smashnova (Isr) - Gagliardi (Zwi) 5-7 6-0 6-1. Wielrennen Giro d'Italia. Elfde etappe Macerata -Ssj Marino: 1. Noé (Ita) 220 km in 5.12.20,2. Pantani (Ita) 0.07,3. Tonkov (Rus) 0.10,4 Rebellin (Ita), 5. Gotti (Ita), 6. Bartoli (Ita1 7. Zülle (Zwi), 8. Leblanc (Fra), 9. Roui (Fra), 10. Guerini (Ita), 147. Hoffman 17.05. Klassement: 1. Zülle 54.00.55, 2. Barto 0.05, 3. Leblanc 0.50, 4. Pantani 0.51,5 Tonkov 0.52, 6. Miceli (Ita) 1.03, 7. Gott 1.03, 8. Frïgo (Ita), 9. Zaina (Ita) 1.C Guerini 1.10,113. Hoffman 54.40. Ronde van Engeland. Vierde etapps Chester - Nottingham: I.Winn (GBr) 15? km in 3.39.06,2. Dawson (GBr), 3.O'Gre dy (Aus) 0.50, 4. Korff (Dui), 5. Lillywhit; (Gbr). Klassement: 1. O'Grady 17.47.01, Boardman (GBr) 0.21, 3. Baranowst (Pol) 0.33,4. Hincapie (VSt) 0.35,5. Step hens (Aus) 0.46. Ronde van Beieren. Eerste etappe var Lohr am Main naar Staffelstein: 1 Zabi (Dui) 5.31,25, 2. Petersen (Den), 3. Cm paldi (Ita), 4. Sacchi (Ita), 5. Van Steen (Ned), 6.Zuiderwijk (Ned). Klassement: 1. Müller (Dui) 5.37.01,2 Kjargaard (Den) 0.05, 3. Zabel 0.10,4 Dolci (Ita) 0.12, 5. Trumheller (Dui). J Bicicleta Vasca. Eerste etappe Eibar - Mendaro: 1. Blijlevens (Ned) 156,7 kmc 4.19.02,2. Laurent Jalabert (Fra). 3. Lom bardi (Ita), 4. Traversoni (Ita), 5. Etxebar- ria (Spa), 9. Vierhouten, 36. Den Bakke: 48. Jonker, 57. Dekker, 63. Ullrich (Dui: 68. Voskamp, 72. Van Bon, 81De Jongb 93. Knaven, 132. Bruinsma 9.41. Zwemmen Axel. Vrouwen, 400 meter wisselslag»? in: 1. Maartje van Keulen (STV) 5.37,5,2 Ellen van de Velde (ZVS) 5.42,7,3. Linda Vink (ZCK) 5.42,7.4. Carolien de Milliano (ZVS) 5.45,1, 5. Agnes Soolsma (STV: 5.54,8 5. Carlien Schrijvershof (STV) 5.50,0. 800 meter vrije slag all in: 1. Carolien da Milliano (ZVS) 10.23,5, 2. Maartje van Keulen (STV) 10.23,6, 3. Saskia Herra- bout (STV) 10.32,6, 4. Marieke Smeding (STV) 11.02,0,5. Ellen van de Velde (ZVS1 11.02,2, 6. Therese de Munck (ZEEL1 11.02,5. Mannen, 1500 meter vrije Ronnie Babijn (SCH) 18.09,8, 2. Charles Potin (STV) 19.25,5, 3. Tom Pieterss (ZCK) 19.31,8, 4. Aldo Kunst (SCH1 19.31,8, 5.Arjen van Oord (LUC) 19.33,1- 6.Steven van den Berghe (ZCK) 20.09,6-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 22