Varkensboer blij met groen label Uitdagingen sterken de teamgeest PZC >as vreest vertraging bij benoeming van lieuwe burgemeester Tekort dreigt voor financieel beleid Sas Terneuzense huisarts eerder teruggekeerd uit Zuid-Soedan Sasse politiek wil snel verkoop sportvelden zeeland 13 pesterij Ossenisse snoert critici mond met keurmerk ondernemend zeeland in detail Koningsmaal in Terneuzen dinsdag 26 mei 1998 aor Barend Pelgrim (SSENISSE - Het varkensbe- l rijf Lavi uit Ossenisse heeft [recht het Groen Label-certif- jat aangevraagd. Dat is geble- i en uit een controle die de ge beente Hontenisse heeft laten jtvoeren op het bedrijf. Eerde- econtroles hadden uitgewezen at de varkensmesterij nog niet 1 jldeed aan de eisen van het Iroen Label. o riep de Stichting Regionale estrijding Varkensinvasie in rtober 1997 de gemeente Hon- misse nog op harder op te tre- en tegen Lavi. De varkenshou- 3iij is altijd met argusogen gevolgd en het gemeentebe stuur heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat het be drijf eigenlijk niet gewenst is. De gemeente heeft daarom de keuring laten uitvoeren door een onafhankelijk gespeciali seerd bedrijf uit Gilze Rijen. „Ten eerste omdat de mesterij nogal gevoelig ligt in de omge ving", legt burgemeester T. Steenkamp uit. „Ten tweede wilden we dat het nakijken zorgvuldig gebeurde. Onze ei gen ambtenaren hebben welis waar ervaring met het keuren van kleinere varkenshouderij en, maar een bedrijf van dit for maat is toch iets anders." joor Pascalle Cappetti 1 iAS VAN GENT - De gemeente van Gent vreest dat de be- oeming van de nieuwe burge- neester enige vertraging op- oopt door een fout van het abinet van de commissaris van Ie koningin. De voordracht van Ie vertrouwenscommissie zou eet spoed worden behandeld, naar deze is wegens vakantie uige tijd op het bureau van de abinetschef blijven liggen, fearnemend kabinetschef E. an der Hoop ontkent dat de rocedure oponthoud heeft ge kregen. „De aanvraag is al lang n breed de deur uit." De gemeenteraad had gehoopt al eerder tot aanstelling kon rorden overgegaan. M. Wee- naes (D66) en lid van de ver- rouwenscommissie dacht na iet bezoek aan commissaris van ie koningin drs. W. T. van Gel- Ier begin deze maand dat de aam zelfs binnen twee weken lekend zou worden gemaakt, lok de commissaris wilde vaart etten achter de benoeming, zo reeg hij te horen. Weemaes indt het een kwalijke zaak als ie voordracht wegens feest- en ■akantiedagen op het provin ciehuis is bhj ven liggen en wil ipheldering. Hij vraagt zich bo- 'endien af of de voordracht in Bedrijfsleider van Lavi, Lau Castelijns, is erg tevreden over het toekennen van het Groen Label, maar vindt dat het hoog tijd is dat de criticasters van de varkenssector eens een toontje lager zingen. „Ik denk dat we hier meer goed doen voor het milieu dan mensen zich realise ren. Het enige wat we steeds weer horen is dat we slecht voor het milieu zijn en dat voor stankoverlast zorgen. Bij het minste of geringste bellen men sen de gemeente op, zelfs als er mest uitgereden wordt op het land." Castelijns wijst de polder in. „Zie je dat claax-? Dat is een berg kippenmest, maar als het hier stinkt, krijgen de varkens weer de schuld. Vorig jaar lagen er tussen deze fokkerij en het dorp Ossenisse twee van die ho pen. Logisch dat het dan stinkt." De gebouwen aan de Langeweg herbergen op het moment vijf duizend varkens, maar zijn groot genoeg voor bijna zeven duizend stuks. Het Groen Label houdt in dat een varkenshoude rij de ammoniakuitstoot tot een minimum beperkt door middel van een geavanceerd reini gingssysteem. Door middel van sterk verdunde mest worden de stallen één maal per dag volle dig uitgespoeld. Die mest wordt in twee bezinkbakken dan weer ingedikt en met de verdunde vloeistof wordt weer gespoeld zodat de ammoniak niet kan verdampen. Bovendien moet de vloer waar de varkens op leven ook aan strenge voorschriften voldoen. Verder wordt continu de zuur graad van demest gemeten. „Zowel de ingaande als uit gaande mest moet steeds onder een vaste maximumwaarde blijven", zegt Castelijns, die er op wijst dat het bedrijf ook een forse hoeveelheid afval ver werkt. „Bijna alles wat de varkens te eten krijgen zijn rest- producten uit de levensmidde lenindustrie. Dit reservoir zit vol biergist, een restprodukt van een bierbrouwerij. Dit is glucosestroop, daar zit tarwe- zetmeel van Cerestar in en deze stroop is afval van sojadrank- jesproductie. Je kunt het zo gek niet bedenken of de varkens hebben het wel eens gegeten, vorig jaar zelfs een lading ge smolten ijs." Wat de dieren no dig hebben wordt door de com puter bei-ekend. Castelijns vindt dat het aspect voer vaak vergeten wordt. „Als we op volle capaciteit draaien verwerken we hier dagelijks vijftig ton 'af val', dat anders gestort zou wor den en dat weten mensen niet. Wij leveren wel degelijk een bij drage aan een verbetering van het milieu." Ook burgemeester Steenkamp vindt een positieve noot op zijn plaats. „Het probleem is dat niemand blij is met de vestiging van dergelijke bedrijven, maar eerlijk is eerlijk: ik eet ook graag een stukje varkensvlees en zo'n bedrijf staat uiteindelijk in ie mands achtertuin." middels wel bij de minister ligt. Voorzitter van de vertrouwens commissie, wethouder P. Bert ram, is niet bekend met de oor zaak van de vertraging. „Ik verwacht elk moment bericht te krijgen.", Hij benadrukt dat de commissie er alles aan was gele gen om zo snel mogelijk een op volger te vinden. „Wij hadden ons huiswerk keurig gedaan. We lagen precies op schema. Jam mer als daar nu wat extra tijd overheen gaat." Volgens de waarnemend kabi netschef is van vertraging ech ter geen spx'ake. De provincie heeft vorige week van het minis terie van Binnenlandse Zaken de bevestiging gekx-egen dat de aanvraag binnen is. Van der Hoop vernacht dan ook dat de benoeming er binnen nu en vier weken door kan zijn. Dat bete kent niet dat de nieuwkomer al direct kan aantreden. Dit kan op zijn vroegst per 1 juli. Hij gaat er echter van uit dat het vanwege de besprekingen rond de kabinetsformatie eerder per 16 juli zal zijn. Dat is volgens hem ook altijd de bedoeling ge weest, Burgemeester T. Steen kamp van Hontenisse zou na het vertrek van burgemeester J. van Rest per 1 juni voor een a twee maanden als waarnemer func tioneren. Bedrijfsleider Lau Castelijns van Lavi: ,,Bij het minste of geringste bellen mensen de gemeente." foto Charles Strijd door Marcel Modde SAS VAN GENT - De financiële situatie van Sas van Gent is weer onderwerp van zorgen. Zoals het er naar uitziet, wordt het een zwaar karwei de begro ting voor 1999 sluitend te krij gen, zo maakte een beleidsme dewerker gisteravond duidelijk in de commissie financiën. Een deel van de problemen komt doox-dat twee achtex-een- volgende jaren een greep uit de x'eserves is gedaan van in totaal zo'n vier ton, om de begroting te doen kloppen. Bij die kunst greep worden in het verslag over de jaaxrekening 1997 nadruk- kelij k kanttekeningen geplaatst door controleur VB Accountant. „Wanneer deze onttrekking aan de reserves stnxctureel blijkt te zijn, ontstaat op termijn een on gezonde financiële situatie." CD A-fractievoorzitter R. Brug- geman liet zich gistex'en in de zelfde zorgelijke bewoox-ding'en uit. Hij vindt dat met de 2,3 mil joen gulden weerstandsvermo gen (algemene en bufferresexve) in de jaarrekening een te i'oos- kleux-ig beeld wordt voorgespie geld. Temeer daar er vooralsnog geen ruimte beschikbaar lijkt te zijn om die stx-ucturele greep uit de resexvepot achterwege te la ten. Daar komen nog meer onzeker heden bij. Zo had Sas in het eer ste kwartaal van dit jaar nog een bedrag van 3,8 ton te goed van aannemers, uit de vex-koop van gronden in exploitatieplannen. Zulke betalingsregelingen (aangegaan door het voxtge col lege) zijn niet zonder risico, al dus de accountant. „Immers, zo lang de transportakte bij de no taris niet is verleden, kan de ge meente geen invorderingsrente in x-ekening brengen en blijft de juridische en economische ei gendom van de (reeds in gebi'uik genomen) percelen bij de ge meente bei'usten." Sas van Gent is 'vrij uniek' met het aanbieden van dergelijke regelingen aan proj ectont wikkelaars Voorbarig Daarnaast zou de veronderstel ling in de jaarrekening dat het ministerie van VROM de volle 530,000 gxxlden subsidie be schikbaar stelt in de herinrich tingskosten van het voormalige Suiker Unie-terrein, wel eens te voorbarig kunnen zijn, waar schuwt de 'huisaccountant'. Mocht het index-daad worden gekort op de uitkering, dan zal dat gaan om een bedrag van rond de tachtig mille die de ge meente extra kwijt is aan inves- tex-ing. Een sooi-tgelijke situatie heeft zich eerder voorgedaan bij de herim-ichting van de wijk Sint Albert. Met de bedenkingen van de ac countant in de punt van de pen voor de komende algemene be schouwingen bij de begi'Oting 1999, adviseerde de commissie positief over het vaststellen van de j a arreking 1997. Duurzaam Veilig Sluis trekt weinig mensen SLUIS - De belangstelling voor de inloopavond in het Sluisse raadhuis over plannen voor het project Duux-zaam Veilig was gisteravond opvallend laag. „Het concept-inrichtingsplan biedt een compx-omis tussen be- reikbaax-heid en veiligheid", legde woordvoerder M. Verhoo- sel van de gemeente uit. Alleen waar het .echt nodig is, brengt de gemeente snelheids- remmers aan. In de Nieuwstx-aat bijvoox-beeld komen slechts twee plateaus te liggen, met een oversteekplaats voor fietsers. Vex-der probeert de gemeente de overzichtelijkheid van de we gen te bevorderen, bijvoorbeeld door parkeex-plaatsen bij de aansluiting Koi'te Wolstx-aat naar de Hoogstraat en in de Grote Maagdenstraat weg te halen. Bromfietser bij botsing gewond IJZENDIJKE - Bij een aanrij ding zondagavond op de IJzendijkse kruising Turkeije- weg/Rijksweg N61 is een acht tienjarige bromfietser uit die plaats gewond geraakt. De jongen gaf geen vooi'rang aan eerx twintigjai-ige automo bilist uit IJzendijke, die de bromfietserschepte. Het slacht offer liep verwondingen op aan zijn rechterhand en -been. Hij is per ambulance naar het Terneu- zense ziekenhuis De Honte ge bracht. Zowel brommer als auto werden aanzienlijk beschadigd. Aardenburgs centrum biedt outdoormethode voor bedrijven door Pascalle Cappetti AARDENBURG - Het is geen survival, beixadrukt bedrijfs- trainer Jos Gebbinck. Deelne mers hoeven niet bang te zijn dat ze over een geweldige con ditie of uithoudingsvermogen moeten beschikken. Wildwa- terkanoën of abseilen zijn er dan ook niet bij. De nieuwe 'outdoormethode' die SBI/Zeeland Studiecentrum De Elderschans in Aardenburg sinds kort aanbiedt, is bedoeld voor bedrijvexx, instellingen en gemeenten die him medewer kers op een leerzame en tege lijk ontspannende en actieve manier willen laten werken aan teambuiling, zelfmanage ment en leiderschap. De verzorger van de training in de buitenlucht hanteert het motto: de px-aktijk is de beste leerschool. Ofwel: eex-st doen, dan denken. Om bedrijven, in stellingen en gemeenten in de x'egio kennis te laten maken met de outdoormethode orga niseert het conferentiecentrum op 5 juni een gratis klantendag. Zo'n dertig bedrijven, onder meer belastingdienst, gemeen ten, industrieën in Zeeland en West-Brabant, zijn aange schreven. Ook anderen zijn vanaf 9.00 uur welkom. Gebbinck legt uit dat er over de methode nog steeds veel mis vattingen bestaan. Zoals het idee dat je fysiek behooxiijk wordt afgemat en dat de me thode daarom voor sommige mensen niet geschikt is. Dat is niet waar, ruimt hij het misver stand gelijk uit de weg. „Tij dens de training moeten de deelnemers in korte tijd met bepex-kte middelen met z'n al len een klus zien te klaren. Hoe gaan mensen zo doelmatigmo- gelijk met deze middelen en de tijdsdx-uk om?" Hij noemt het voorbeeld van een team dat een snelstromen- de rivier met piranha's moet oversteken. Zij heeft daarvoor twee balken van verschillende lengte en twee vaste pijlers in het water tot haar beschikking. En bovendien, de hongerige leeuwen zitten haar op de hie len. „De rivier is denkbeeldig. Een nat pak zullen de mensen dus niet krijgen. Het doel is om niet meteen te zeggen: dat kan nooit, maar om samen een op lossing te zoeken." Dat geldt ook voor de klus waarbij drie teams met ver schillende materialen elk een zelfde consti'uctie moeten ma ken. Slechts één persoon per groep wordt aangewezen voor de coördinatie. „Dat vereist ovex-leg en afstemming.'L Ook het spelletje blindemannetje komt in dit verband van'pas. Eén persoon in de groep wordt voor een hindernis geblind doekt. Wil hij juist zoveel mo gelijk aanwijzingen la-ij gen of zoekt hij liever zelf op de tast zijn weg en wil hij slechts be hoed worden voor een botsing met een boom of ander obsta kel?" Volgens Gebbinck kan een dergelijke opdracht aan het licht brengen of medewer kers binnen een bedrijf van hun chef of werkgever de ver antwoordelijkheid krijgen om zelf met ideeën en initiatieven te komen en of zij deze ook ne men. Ook gaat het in dit geval om het vertrouwen dat mensen in an der-en hebben en geven. „Ge drag, ook ongewenst en vastgeroeste denkpatronen wordt tijdens de opdx-achten zichtbaar." De cursus, variërend van twee dagdelen tot enkele dagen, biedt medewex-kex-s cle kans om beter te lex-en samenwerken, el kaar beter te leren kermen en effectiever te communicex-en. Ook de individuele kwaliteiten van de pex-soneelsledenkunnen beter tot hun x-echt komen. Via besprekingen achteraf wox-dt de vinger op de zere plek ge legd. De x-esultaten worden na enige tijd teruggekoppeld: werken deze door op de werkvloer? De outdoormethode; geen survival, maar een leerzame en ontspannende bezigheid voor groepen werknemers. foto Charles Strijd De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Installatiebedx-ijf Deurloo in Schuddebeurs houdt donder dag 28, vrijdag 29 en zatex-dag 30 mei een Airco Beurs bij het bedrijf aan de Klooster-weg. Ex- wordt vooxiichting gegeven over airconditioning, warmte pompen, zonne-enex-gie, pla- fondkoeling, vloerkoeling, ventilatie, verwarming, elektotechniek en installatie techniek. Donderdag en vrij dag duurt de beurs van 10.00 tot 21.30 uur, zatex-dag van 10.00 tot 17.00 uur. Kaasboerderij Schellach houdt zaterdag 30 mei een open dag tussen 10.00 en 17.00 uur ter viering van de officiële ope ning van de vernieuwde winkel en kaasopslag bij het bedrijf aan de Prooyenseweg in Sint Laurens, vrijdag 29 mei om 20.30 uur. Op de boerderij maakt de familie Kwekke- boom al achttien jaar bieren- kaas, diëetkazen, karnemelk, boter en boex-enlandbrood van de eigen, ecologische teelt. Automobilisten kunnen tij dens de Bandenveiligheidswe- ken laten nameten hoeveel profiel er op hun autobanden x-ësteert bij de Profile Tyre Cen ters. De test wordt uitgevoerd met een laser-meetapparaat van Fulda Nedexiand te Hel mond, een divisie van Goodyear Na de test wox-den de resultaten uitgeprint. Het testteam is in en rond de regio Zeeland te vinden op vx-ijdag 29 mei in Etten-Leur, zaterdag 30 mei in Zierikzee, dinsdag 2 juni in Hulst en woensdag 3 ju ni in Ter-neuzen. Praxis doe-het-zelfhandel in Goes houdt woensdag 3, don- dex-dag 4 en vrijdag 5 juni een praktijkdriedaagse waarbij speciale aandacht uitgaat naar de repax-atie van vex-zakte be- tonvloex-en. Gebroeders Vis x-e- novatietechnieken uit Honse- lersdijk geeft informatie over de toepasssing van bouw- schuim bij dit probleem. Synteixs Zeelaixd, de nieuwe organisatie van de gefuseex-de Innovatiecentrum Zeeland en IMK Advies in Middelburg, houdt tussen dinsdag 9 en vrij dag 12 juni zogeheten Suntens- ontbijten met ondernemers. Doel van de bijeenkomsten is de uitwisseling van ervarin gen, kennisbehoeften en pro- jectmogelijkheden rond het ondex-nemerschap. De ontbij ten vinden cünsdag 9 juni plaats in motel Goes in Goes, woensdag 10 juni in hotel Ai-ion in Vlissingen. donderdag 11 juni in Golden Tulip l'Es- caut in Terneuzen, vrijdag 12 juni in Auberge Maritiem in Zierikzee, steeds tussen 8.00 en 10.00 uur. De Terneuzense groenten- en fruithandel G. R. Dees is door de Stichting Laboratoriumon derzoek Tuinbouwproducten van het SLT-kwaliteitskeur- merk voorzien. Het familiebe drijf (vijfde generatie) nam eind 1997 de nieuwe bedrijfs- x-uimte aan de Polenweg in ge- bruik. Daar wox-den gx-oenten en aardappelen gebruiksklaar gemaakt. Gemiddeld gaat het om 2500 tot 3000 maaltijden per dagt Het keurmerk geldt de hygiënische normen waaron der het voedsel wordt ver werkt. opgeslagen en klaarge maakt voor transport. Dees le vert aan diverse zorginstellin gen, kantoor-bedrijven en hore cabedrijven in Zeeuws-Vlaan- deren. De toeristische promotieor- ganisatie Tourist Team in Mid delburg, onder meer promotor voor het Duitse attractiepax-k Fantasialand, heeft de promo tie opgepakt voor de zomerspe len in het amfitheater van het ax-cheologische park Xanten in het gebied Niederhein, tussen 24 juli en 23 augustus. Ht pro gramma omvat dit jaar Mo- zarts Zaubex-flöte, Puccini's Tux-andot, Die Fledexmaus van Johann Strauss, Benxsteins West Side Story, een galacon- cext Viva la Opera en het ballet Verdi Requiem van choreo graaf Antal Fodor. FNV Zeeland richt vizier op Reïntegratiewet MIDDELBURG - Vakbonds organisatie FNV Zeeland pre senteert op donderdag 4 juni de uitkomsten van een onderzoek over de bekendheid van de Wet op de Reïntegratie bij werkge vers in Midden- en Kleinbe drijf. De bijeenkomst vanaf 14.00 uur in hotel Arneville in Mid delburg hoort bij een reeks ac tiviteiten die de FNV houdt in het kader van de Week van de Reïntegratie, van maandag 1 tot zatex-dag 6 juni. FNV Zeeland hield dat onder zoek vorig jaar onder Zeeuwse ondernemers om te bezien hoe bekend zij waren met de reïnte- gratiemaatregelen en -midde len die diverse wetten beschik baar stellen om (gedeeltelijk) arbeidsgehandicapten weer op te nemen als wex-knemers. De uitkomsten waren voor FNV aanleiding om werkgevers, be middelaars van uitvoeringsin stanties, Gemeentelijke Socia le Diensten en Regionaal Ar beidsbureau nader te infoxme- x-en over de per 1 juli 1998 in te voeren Wet op de Reïntegratie. TERNEUZEN - Van de oor spronkelijke functie van het uit 1840 daterende Arsenaal in de Terneuzense Nieuwstraat is niets meer over. Weinigen die dan ook op de hoogte zijn van het feit dat koning Willem III op 26 mei 1S62 een bezoek heeft gebracht aan het toenma lige munitiedepot en waterre servoir. Op de kop af 134 jaar na dato willen de uitbatex-s van de ge lijknamige bistx-o 't Arsenaal die leemte in de geschiedenis van de Zeeuws-Vlaamse Scheldestad opvullen. An en Rein van Glansbeek en hun partner Jacq Barentsen heb ben het plan opgevat jaax-lijks rond die datum een konings maal te organiseren. Ter gelegenheid van de eerste gastx-onomische viering in de i-eeks wordt vanavond het ka non ingewijd dat onlangs bij de deur werd geplaatst. Ook wordt de nieuwe menukaax-t gepx-esenteerd, geschreven op een historisch document en worden de gasten onthaald op de eerste nieuwe haring van dit seizoen, 't Ax-senaal opende na een uitvoerige verbouwing ruxm een jaar geleden haar deuren in het karakteristieke pand. door Bianca Abrahamse TERNEUZEN-De Terneuzense huisax-ts Henk Hammer is eer der dan gepland teruggekeerd uit Zuid-Soedan, waar hij zou meehelpen aan de opbouw van klinieken en voedsejdistribu- tiecentx-a. De arts is afgelopen weekeinde gearriveex-d in zijn woonplaats. Hij heeft inmiddels zijn werk weer opgepakt, nadat hij twee weken in plaats van de bedoelde zes in het rampgebied heeft gebivakkeerd. „Ik ben zeer tevreden. Het is al lemaal heel vlot gegaan. Dank zij veel voorbereidend werk van het team van het al aanwezige Ax-tsen zonder Grenzen - zij kwamen een halve week eerder en het droge weer was het gi'oot- ste gedeelte van de klus al ge klaard. Een langer verblijf was niet nodig voor mij", vex-telt Hammer. De huisax-ts denkt dat het be zoek van Pronk aan het i'ampge- bied ook een belangrijke rol heeft gespeeld bij de hulpverle ning. „Dan wordt er toch sneller naar je geluisterd", vindt Ham men In Soedan heersen stammen strijd, honger en epidemieën. In de provincie Western Upper Ni le, het x-ampgebied, dx-eigt een voedseltekort doordat de ak- kex-s ingezaaid moeten zijn voor de regentijd. De kuddes vee zijn aanzienlijk uitgedund doordat die inmid dels zijn opgegeten. Twintig procent van cle bevolking lijdt aan ondervoeding en de algeme ne gezondheidstoestand van de mensen is slecht. Bovendien heerst een teken- beetkooxtsepidemie in een deel van de provincie. Voedseldropping „Inmiddels is een groot deel van de zaden de grond in gegaan. Op mijn vertx-ekdag begon het te x-e- genen. Precies op tijd, het kon niet mooier, zo net na het zaaien. De voedseidroppingen zijn in middels gestart - ik heb al vlieg tuigjes gezien die de pakketten naar beneden dropten - en ook de voedseldistx-ibutiecentra zijn klaax- om de mensen van voedsel te voorzien. De dertien polikli nieken zijn bijna allemaal ingericht en ook de extra medi camenten voor de tekenbeet- koortsepidemie zijn waar nodig aangevuld. Het liep allemaal op rolletjes", vertelt Hammer. door Marcel Modde SAS VAN GENT- De gemeente Sas van Gent zou zich volgens D66-fractievoorzitter M. Wee maes wel eens behoorlijk in de vingers kunnen snijden, als niet snel duidelijkheid komt over de verkoop van het voormalige sportpark De Valcke. Hij drong maandag in de com missie financiën aan op een spoedige afhandeling van de transactie met kandidaat-ko per A Veraart. Desnoods moet de gemeente een termijn stellen ('bijvoorbeeld 1 juni') waarbinnen de manege houder zijn aspiraties voor het tex-rein moet omzetten in daden bij de notaris. Doet hij dat niet, dan is het beter onderhandelin gen te beginnen met andex-e be langstellenden, aldus Weemaes. „Wat die zijn er, zo heb ik begre pen, in meervoud." Wethouder P. Bertram (CDA) liet weten ook de nodige beden kingen te hebben bij het uitblij ven van een definitieve ver- koopovereenkomst voor het zo'n 4,5 hectare grote terx-ein en kondigde aan op korte termijn stappen te zullen ondernemen. Niet in de laatste plaats omdat de gemeente het geld wat daar bij vrijkomt, hajrd nodig heeft om de voorgeschoten bijdrage in de nieuwe accommodatie van voetbalclub Cox-n Boys (spoxt- pai-k 't Sas) te kunnen dekken. Manege Aanvankelijk zou Veraart voor 1 maart de knoop doorhakken. Waarom dat nog niet is gebeurd, wist Bertram niet. Eind vorig 5 jaar stuitte de kandidaat-koper op tegenstand van zetmeelpi-o- ducent Cerestar, die door de komst van een manege en pen sion pal achter het fabrieks complex vreest te worden be- perkt in eventuele toekomstige gi'oei van de bedrijfsactivitei ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 45