gedoogt koffieshops toch Uitdagingen sterken de teamgeest PZC Sint-Annalanders wandelen verkleed zeeland b 13 Meerderheid raad schaart zich alsnog achter softdrugsbeleid Vereniging adviseert Middelharnis iraagt kerkse burgemeester in detail Koningsmaal in Terneuzen ondernemend zeeland Verzet tegen Schouws gemeentehuis gestaakt Jongerenwerk Kapelle krabbelt langzaam op dinsdag 26 mei 1998 •oor Marten de Jonqh sOES - Een politieke door- [taak in Goes redt het gedoog- eleid voor softdrugs in de Oos- jschelderegio. Binnen de 1 fineentelijke commissie alge- ;ene zaken tekende zich gister- itond een politieke meerder- eid af voor het nieuwste loorstel tot uitvoering. Het plan jat uit van het gedogen van ree koffieshops in Goes. De erkooppunten krijgen een ver winning voor zes jaar. Alleen iiroenLinks en PvdA blijven te ren. Deze fracties achten een l iiimhartiger beleid realisti- ;eher. Opmerkelijk was. gisteravond set name de grote ommezwaai anhet CDA Tot dus ver leek het 1 landpunt van de christen-de- aocraten onwrikbaar. Ze spra- en zich steeds uit tegen elke rorm van gedogen en tegen de IUDDELHARNIS - De ge- meenteraad van Middelhamis rril dat de opvolger van burge meester J. Sleurink kerkelijk betrokken is, bij voorkeur pro- r estant. i Dat bleek gisteravond toen de vertrouwenscommissie uit de raad de Zuid-Hollandse com- missaris der koningin J. M. Leemhuis de profielschets voor ie nieuwe eerste burger over handigde. Voorzitter K. van de Ketterij (SGP) van de vertrouwenscom- missie lichtte de belangrijkste s sensen toe. Behalve kerkelijke aeelevendheid bestond de r profielschets uit vanzelfspre als eerlijkheid, het vermogen goed te luisteren, slagvaardigheid, durf en door tastendheid. Ook moet de nieu- ?e burgemeester een generalist rijn en iemand die tegenstellin gen kan overbruggen. De confessionele fracties wen- ;en dat de burgemeester lid is van de Gereformeerde Bond. F( Anderefracties tillen niet zwaar aan geloof en burgelijke staat. door Pascalle Cappetti AARDENBURG - Het is geen survival, benadrukt bedrijfs- trainer Jos Gebbinck. Deelne mers hoeven niet bang te zijn dat ze over een geweldige con ditie of uithoudingsvermogen moeten beschikken. Wildwa- terkanoën of abseilen zijn er dan ook niet bij. De nieuwe 'outdoormethode' die SBI/Zeeland Studiecentrum De Elderschans in Aardenburg sinds kort aanbiedt, is bedoeld voor bedrijven, instellingen en gemeenten die hun medewer kers op een leerzame en tege lijk ontspannende en actieve manier willen laten werken aan teambuiling, zelfmanage ment en leiderschap. De verzorger van de training in de buitenlucht hanteert het motto: de praktijk is de beste leerschool. Ofwel: eerst doen, dan denken. Om bedrijven, in stellingen en gemeenten in de regio kennis te laten maken met de outdoormethode orga- niseert het conferentiecentrum op 5 juni een gratis klantendag. Zo'n dertig bedrijven, onder meer belastingdienst, gemeen ten, industrieën in Zeeland en West-Brabant, zijn aange schreven. Ook anderen zijn vanaf 9.00 uur welkom. Gebbinck legt uit dat er over de methode nog steeds veel mis vattingen bestaan. Zoals het idee dat je fysiek behoorlijk wordt afgemat en dat de me- Installatiebedrijf Deurloo in Schuddebeurs houdt donder dag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 mei een Airco Beurs bij het bedrijf aan de Kloosterweg. Er wordt voorlichting gegeven over airconditioning, warmte pompen. zonne-energie, pla- fondkoeling, vloerkoeling, ventilatie, verwarming, elektotecliniek en installatie techniek. Donderdag en vrij dag duurt de beurs van 10.00 tot 21.30 uur," zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Kaasboerderij Schellach houdt zaterdag 30 mei een open dag tussen 10.00 en 17.00 uur ter viering van de officiële ope ning van de vernieuwde winkel en kaasopslag bij het bedrijf aan de Prooyenseweg in Sint Laurens, vrijdag 29 mei om 20.30 uur. Op de boerderij maakt de familie Kwekke- boom al achttien jaar bieren uitvoering van een beleid dat daarop is gebaseerd. Het CDA verlaat die positie nu omdat het vasthouden aan een totaal ver bod in de huidige Goese situatie zou kunnen leiden tot oncontro leerbare toestanden. Ook de WD schikte wat in. De libera len waren al voorstander van gedogen, maar hadden lange tijd problemen met een van de twee aangewezen locaties. Ze zijn nu echter tot de overtuiging gekomen dat aan elke plaats wel bezwaren kleven. G. Hogesteger: „De aanwijzing van de twee locaties hebben we destij ds gedelegeerd aan de por tefeuillehouder (burgemeester drs. D. J. van der Zaag). Dan moeten we nu ook zo sportief zijn de keuze te accepteren." Ook D66 gaat na wat omzwer vingen onder voorwaarden ak koord. SGP/GPV/RPF respec teert nog steeds het raadsbesluit van vorig jaar, dat uitgaat van gedogen. Had de fractie het al leen voor het zeggen dan zouden koffieshops echter geheel wor den verboden. PvdA-fractievoorzitter H. Hoo- gerland zei het onbegrijpelijk te vinden dat sommige mensen in zo'n korte tijd van gedachten veranderen. Hij is er vast van overtuigd dat in Goes overlast zal ontstaan bij uitvoering van het huidige plan. „En die over last zal zich niet beperken tot de twee verkooppunten." Fractie voorzitter van GroenLinks A van Oosten omschreef het voor stel als een van de minst geluk kige, opties. Volgens hem zijn twee koffieshops te weinig voor Goes. Van Oosten wees er nog eens op dat de huidige zes ver kooppunten eigenlijk weinig problemen opleveren. „Dat we ons nu gaan concentreren op twee koffieshops zou juist over last kunnen veroorzaken. Het zou illegale verkooppunten in de hand kunnen werken." Burgemeester Van der Zaag voelt echter niets voor het voor stel van GroenLinks de huidige zes koffieshops te gedogen bin nen een aan te passen leefmi lieuverordening. Een goede controle zou onmogelijk wor den en zes verkooppunten gedogen strookt niet met het ge doogbeleid waarmee een raadsmeerderheid juni vorig jaar instemde. Dat beleid voor de Oosterschel- thode daarom voor sommige mensen niet geschikt is. Dat is niet waar, ruimt hij het misver stand gelijk uit de weg. „Tij dens de training moeten de deelnemers in korte tijd met beperkte middelen met z'n al len een klus zien te klaren. Hoe gaan mensen zo doelmatig mo gelijk met deze middelen en de tijdsdruk om?" Hij noemt het voorbeeld van een team dat een snelstromen- de rivier met piranha's moet oversteken. Zij heeft daarvoor kaas, dieetkazen, karnemelk, boter en boerenlandbrood van de eigen, ecologische teelt. Automobilisten kunnen tij dens de Bandenveiligheidswe- ken laten nameten hoeveel profiel er op hun autobanden resteert bij de Profile Tyre Cen ters. De test wordt uitgevoerd met een lasermeetapparaat van Fulda Nederland te Hel mond, een divisie van Goodyear. Na de test worden de resultaten uitgeprint. Het testteam is in en rond de regio Zeeland te vinden op vrijdag 29 mei in Etten-Leur, zaterdag 30 mei in Zierikzee, dinsdag 2 juni in Hulst en woensdag 3 ju ni in Terneuzen. Praxis doe-het-zelfhandel in Goes houdt woensdag 3, don- deregio gaat uit van drie ver kooppunten: twee in Goes en één op Schouwen-Duiveland. Een te gedogen koffieshop op Schouwen is echter geen haal bare kaart omdat de eilandelij- ke politiek anders dan in Goes 'nee' zei tegen het gedoogbeleid. De problemen in Goes ontston- twee balken van verschillende lengte en twee vaste pijlers in het water tot haarbeschikking. En bovendien, de hongerige leeuwen zitten haar op de hie len. „De rivier is denkbeeldig. Een nat pak zullen de mensen dus niet krijgen. Het doel is om niet meteen te zeggen: dat kan nooit, maar om samen een op lossing te zoeken." Dat geldt ook voor de klus waarbij drie teams met ver schillende materialen elk een zelfde constructie moeten ma- derdag 4 en vrijdag 5 juni een praktijkdriedaagse waarbij speciale aandacht uitgaat naar de reparatie van verzakte be- tonvloeren. Gebroeders Vis re novatietechnieken uit Honse- lersdijk geeft informatie over de toepasssing van bouw- schuim bij dit probleem. Syntens Zeeland, de nieuwe organisatie van de gefuseerde Innovatiecentrum Zeeland en IMK Advies in Middelburg, houdt tussen dinsdag 9 en vrij dag 12 juni zogeheten Suntens- ontbijten met ondernemers. Doel van de bijeenkomsten is de uitwisseling van ervarin gen, kennisbehoeften en pro- jectmogelijkheden rond het ondernemerschap. De ontbij ten vinden dinsdag 9 juni den pas nadat de raad akkoord ging met de uitgangspunten van het streng te controleren ge doogbeleid. De politieke ver deeldheid over de uitvoering van de plannen leek tot gister avond onoverbrugbaar. Achter de schermen werd echter aan een compromis gewerkt. Het ge- ken. Slechts één persoon per groep wordt aangewezen voor de coördinatie. „Dat vereist overleg en afstemming." Ook het spelletje blindemannetje komt in dit verband van pas. Eén persoon in de groep wordt voor een hindernis geblind doekt. „Wil hij juist zoveel mo gelijk aanwijzingen krijgen of zoekt hij liever zelf op de tast zijn weg en wil hij slechts be hoed worden voor een botsing met een boom of ander obsta kel?" Volgens Gebbinck kan plaats in motel Goes in Goes, woensdag 10 juni in ho.tel Arionin Vlissingen, donderdag 11 juni in Golden Tulip l'Es- caut in Terneuzen, vrijdag 12 juni in Auberge Maritiem in Zierikzee, steeds tussen 8.00 en 10.00 uur. De Terneuzense groenten- en fruithandel G. R. Dees is door de Stichting Laboratoriumon derzoek Tuinbouwproducten van het SLT-kwaliteitskeur- merk voorzien. Het familiebe drijf (vijfde generatie) nam eind 1997 de nieuwe bedrijfs ruimte aan de Polenweg in ge bruik. Daar worden groenten en aardappelen gebruiksklaar gemaald:. Gemiddeld gaat het om 2500 tot 3000 maaltijden per dag. Het keurmerk geldt de volg is dat Goes uiterlijk 1 janu ari 1999 twee te gedogen ver kooppunten heeft. Er was burgemeester Van der Zaag veel aan gelegen uit de im passe te komen. Zonder gedoog beleid had Goes weinig kunnen uitrichten tegen nieuwe koffie shops. „Niets doen is de slecht- een dergelijke opdracht aan .het licht brengen of medewer kers binnen een bedrijf van hun chef of werkgever de ver antwoordelijkheid krijgen om zelf met ideeën en initiatieven te komen en of zij deze ook ne men. Ook gaat het in dit geval om het vertrouwen dat mensen in an deren hebben en geven. „Ge drag, ook ongewenst en vastgeroeste denkpatronen wordt tijdens de opdrachten zichtbaar." De cursus, variërend van twee dagdelen tot enkele dagen, biedt medewerkers de kans om betertelerensamenwei'ken, el kaar beter te leren kennen en effectiever te communiceren. Ook de individuele kwaliteiten van de personeelsleden kunnen beter tot hun recht komen. Via besprekingen achteraf wordt de vinger op de zere plek ge legd. De resultaten worden na enige tijd teruggekoppeld: wei-ken deze door op de werkvloer? De rubriek Onderne mend, Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondeiwan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus IS, 43S0 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. hygiënische normen waaron der het voedsel wordt ver werkt, opgeslagen en klaarge maakt voor transport. Dees le vert aan diverse zorginstellin gen, kantoorbedrijven en hore cabedrijven in Zeeuws-Vlaan- deren. De toeristische promotieor ganisatie Tourist Team in Mid delburg. onder meer promotor voor het Duitse attractiepark Fantasialand, heeft de promo tie opgepakt voor de zomerspe len in het amfitheater van het archeologische park Xanten in het gebied Niederhein, tussen 24 juli en 23 augustus. Ht pro gramma omvat dit jaar Mo- zarts Zauberflöte, Puccini's Turandot, Die Fledermaus van Johann Strauss, Bernsteins West Side Story, een galacon cert Viva la Opera en het ballet Verdi Requiem van choreo graaf Antal Fodor. ste optie", aldus de burgemees ter gisteravond. „Dan ontstaat er een situatie die volstrekt uit de hand kan lopen." Het huidige, voorstel tot uitvoering van het gedoogbeleid behoeft geen raadsuitspraak. Het plan sluit aan op de uitgangspunten die de raad vorig jaar al bekrachtigde. FNV Zeeland richt vizier op Reïntegratiewet MIDDELBURG - Vakbonds organisatie FNV Zeeland pre senteert op donderdag 4 juni de uitkomsten van een onderzoek over de bekendheid van de Wet op de Reïntegratie bij werkge vers in Midden- en Kleinbe drijf. De bijeenkomst vanaf 14.00 uur in hotel Arneville in Mid delburg hoort bij een reeks ac tiviteiten die de FNV houdt in het kader van de Week van de Reïntegratie, van maandag 1 tot zaterdag 6 juni. FNV Zeeland hield dat onder zoek vorig jaar onder Zeeuwse ondernemers om te bezien hoe bekend zij waren met de reïnte- gratiemaatregelen en -midde len die diverse wetten beschik baar stellen om (gedeeltelijk) arbeidsgehandicapten weer op te nemen als werknemers. De uitkomsten waren voor FNV aanleiding om werkgevers, be middelaars van uitvoeringsin stanties. Gemeentelijke Socia le Diensten en Regionaal Ar beidsbureau nader te informe ren over de per 1 juli 1998 in te voeren Wet op de Reïntegratie. TERNEUZEN - Van de oor spronkelijke functie van het uit 1840 daterende Arsenaal in de Terneuzense Nieuwstraat is niets meer over. Weinigen die dan ook op de hoogte zijn van het feit dat koning Willem III op 26 mei 1862 een bezoek heef t gebracht aan het toenma lige munitiedepot en waterre servoir. Op de kop af 134 jaar na dato willen de uitbaters van de ge lijknamige bistro 't Arsenaal die leemte in de geschiedenis van de Zeeuws-Vlaamse Scheldestad opvullen. An en Rein van Glansbeek en hun partner Jacq Barentsen heb ben het plan opgevat jaarlijks rond die datum een konings maal te organiseren. Ter gelegenheid van de eerste gastronomische viering in de reeks wordt vanavond het ka non ingewijd dat onlangs bij de deur werd geplaatst. Ook wordt de nieuwe menukaart gepresenteerd, geschreven op een historisch document en worden de gasten onthaald op de eerste nieuwe haring van dit seizoen, 't Arsenaal opende na een uitvoerige verbouwing ruim een jaar geleden haar deuren in het karakteristieke pand. door Esme Soesman OUD-VOSSEMEER - Met de verzekering van wethouder I. C. Moerland dat de gemeenteraad het laatste woord blijft houden, is de raad van de gemeente Tho- len maandagavond akkoord ge gaan met de oprichting van een vereniging in Oud-Vossemeer die de gemeente gaat adviseren over de besteding van de erfenis van D. C. van 't Hof-Quist. De erfenis van deze in 1995 overle den vrouw bedraagt, met optel ling van de inmiddels verwor ven rente, 670.000 gulden. Volgens B en W moet het advies zwaar wegen om de plaatselijke bevolking betrokken te houden bij de besteding van het legaat. De adviezen van de vereniging zullen echter aansluitend de ge bruikelijke weg via commissie en raad moeten doorlopen. „Als raad heeft u uiteindelijk het laatste woord, maar mochten we in de commissie al de nodige frictie opmerken, dan zal het advies teruggaan naar de ver eniging voor verdere bespre king", lichtte de wethouder de gang van zaken toe. De erfenis is al lange tijd bron van discussie. De voorkeur van de betrokken dorpsverenigin gen ging in eerste instantie uit door Piet Kleemans ZIERIKZEE) - De Vereniging Stad en Lande is bereid haar verzet tegen de locatie voor het nieuwe gemeentehuis in Zierik zee te staken. Als voorwaarde stelt ze dat het open gebied rond Zierikzee ook écht open blijft. Dat zei Stad en Lande-verte genwoordiger D. M. Schorer gisteren tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en economische zaken in Zierikzee. De vereniging blijft tegenstander van de bouw van het nieuwe gemeentehuis in de driehoek Nieuwe Koolweg- /Laan van Saint Hilaire/Hou- wersweg, maar wil er verder geen halszaak van maken. „Het gaat ons om respect voor de ou- door Marco van Barneveld KAPELLE - Het gaat weer be ter met het jongerenwerk in Ka- pelle. Zo'n anderhalf jaar na een ingrijpende reorganisatie be gint het nieuwe beleid lang zaam maar zeker zijn vruchten af te werpen. In het jongeren centrum Trinnety wordt veel professioneler gewerkt dan voorheen en er zijn allerlei nieu we activiteiten. Toch kampt het jongerencentrum nog immer met een slecht imago onder een behoorlijk aantal oudere inwo ners van Kapelle. Jongerenwer ker Ron van den Bogaard: „Dat is gebaseerd op wat incidenten. Dat is het lullige. Rookt er een keer iemand een jointje buiten, dan heb je gelijk een stempel. Dan heb je gelijk zo'n naam van 'daar wordt geblowd'." De hoop van het Kapelse jonge renwerk is dat de nieuwe activi teiten meehelpen om het slechte imago op te poetsen. Van den Bogaard: „Veel mensen denken nog steeds dat er in het jonge rencentrum alleen maar nu en dan wat jongeren bij elkaar ko men die hier wat staan te drin ken. Maar er is veel meer. We hebben bijvoorbeeld toernooi en, we hebben activiteiten voor kinderen uit allerlei leeftijdsca tegorieën en we willen bijvoor beeld iets gaan doen met een skeelerbaan bij Trinnety." Bovendien is het de bedoeling van het jongerencentrum ook een JOP (Jongeren Ontmoetings Plaats) te maken. Van den Bogaard: „Nu wordt het cen trum nog maar een paar keer per week gebruikt. Dat is natuurlijk zonde.Bedoeling is om iemand de JOP vier dagen per week te laten beheren. „Dat doen we om te voorkomen dat een bepaalde groep jongeren bij wijze van spreken de macht grijpt op zo'n JOP zodat er verder niemand kan komen. Dat zie je bijvoor beeld vaak gebeuren in plaatsen waar containers worden neer gezet bij wijze van hangplek." Beroepskracht Het jongerenwerk is begin vorig jaar gereorganiseerd omdat het niet zo soepel liep in de voorma lige Stichting Open Jeugdwerk. Probleem was bijvoorbeeld de communicatie tussen het stich tingsbestuur en de diverse on derdelen. Jolanda van Boven, voorzitter van het jongerencen trum Trinnety: „Sinds vorig jaar is er heel veel veranderd en verbeterd. We hebben nu een be roepskracht, Ron, de gemeente staat achter ons met goed beleid en geld, er komt een JOP en het naar het instellen van een fonds, beheerd door een gelduitkeren- de stichting- Het gemeentebe stuur voelde daar weinig voor, omdat het vreest dat het werk van de stichting het gemeente lijk subsidiebeleid op deze ma nier doorkruist Bovendien draagt zo'n constructie het risi co met zich mee dat het stich tingsbestuur zich op langer ter mijn meer met het beheren van het vermogen dan met de wer kelijke doelstelling zou gaan bezighouden. Van 't Hof-Quist koppelde haar erfenis expliciet aan de wens een zwembad of an dere sport- of recreatievoorzie ning te realiseren voor de jeugd in Oud-Vossemeer. De nieuw op te richten club is samengesteld uit een groot aan tal lokale verenigingen. Zo zijn verschillende sportclubs, het oranjecomité, de muziekvereni ging en de speeltuinvereniging in het adviesorgaan vertegen woordigd. Raadslid J. Bout (CDA) gaf aan het te betreuren dat zich geen particulieren en kerkelijke organisaties hebben aangemeld, juist om de bevol king zo breed mogelijk mee te laten denken. Volgens de huidi ge constructie mogen zij wel aanvragen indienen, waarna de vereniging advies uitbrengt. de stad", legt Schorer desge vraagd uit, Dat houdt voor hem in dat hoogbouw taboe is bij nieuwbouw van woningen in de schil rond Zierikzee. „Het be stuur realiseert zich dat een to tale bevriezing op den duur niet haalbaar is. Daarom moet het streven erop gericht zijn een eventuele aantasting, zo die ab soluut noodzakelijk is, te com penseren met een verbetering elders. Er zal per saldo geen ver slechtering mogen optreden." Wethouder ir. C. W. Veerhoek is tevreden: „Als wethouder wil ik natuurlijk toch graag dat zo'n gemeentehuis op tijd gereed komt. Als Stad en Lande echt dwars zou gaan liggen, zou je toch zo een paar jaar vertraging op kunnen lopen." jongerencentrum wordt bin nenkort continu gebruikt. Dat is mooi. Maar het is ook echt wen nen. Er kan nu bijvoorbeeld veel meer omdat de gemeente ook meer geld beschikbaar stelt. De leiding van het centrum krijgt bijvoorbeeld training in het om gaan met mensen die alcohol of drugs hebben gebruikt. Je leert dat bijvoorbeeld te herkennen." Subsidie bieb ontstemt Thoolse raad SINT-MAARlENSDIJK „Voor ons staat voorop dat de bibliotheek een laagdrempelige voorziening moet blijven. Maar elk jaar komt er een verzoek om meer geld. Kan dat zo door gaan?" VVD-raadslid E. Frigge - Hogesteeger stond met deze vraag tijdens de Thoolse raads vergadering maandagavond niet alleen. PvdA-er A P. Kor- naat, SGP-er M. Dijke en P. van Belzen (RPF/GPV) mengden zich met soortgelijke vragen in de discussie. Het bibliotheekbestuur heeft over de jaren 1995,1996 en 1997 een aanvullende subsidie ge vraagd van in totaal 53173 gul den. Kosten die volgens het college van burgemeester en wethouders niet te wijten zijn aan het bibliotheekbestuur zelf. CAO-afspraken, een fout in de salarisberekening van de Zeeuwse Bibliotheek en het bij verzekeren voor ziekteverzuim zijn oorzaken van de hogere kosten. De bibliotheek heeft door bezuinigingen en een con tributieverhoging in elk geval de verhoging van de leenrecht vergoeding kunnen voorkomen. Voor de raadsleden niet vol doende. „Moet er geen financi eel plafond worden bepaald? En misschien moet de bibliotheek zich alleen nog richten op kern taken", opperde Frigge. Volgens wethouder W. C. van Kempen wordt een groot deel van de kosten louter door salaris en huur bepaald. „Ga je daar in snijden, dan kan dat best goed voelbaar zijn in de dienstverle ning." Het werken met vrijwilli gers, een suggestie die werd in gebracht door SGP-er M. Dijke, biedt evenmin oplossing. „Die worden al veel ingezet. De uit- leenposten worden volledig door vrijwilligers gerund", al dus de wethouder. Op advies van raadslid P. van Belzen (RPF/GPV) wordt in commis sieverband verder gesproken. Aardenburgs centrum biedt outdoormethode voor bedrijven De outdoormethode; geen survival, maar een leerzame en ontspannende bezigheid voor groepen werknemers. foto Charles Strijd Gezelligheid troef bij de kleurrijk uitgedoste deelnemers aan de avondwandelvierdaagse. foto Willem Mïeras door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Vorige jaar gooiden de als varkens uitgedoste leden van actie groep Varkens Nee hoge ogen. Dit jaar is het nog even afwachten wie de hoofdprijs wint. Maandagavond startte de avondwandel vierdaagse in Sint-Annaland. Naast de gebruikelijke medailles en tussentijdse versnaperingen kent de Sint-Annalandse vierdaagse ook prijzen voor de leukst ver klede deelnemersgroep. Volgens activiteitencommissielid van de organiserende voetbalvereniging WHS André van Ast levert dat leuke beelden op „En het is voor verenigingen een extra sti mulans om mee te doen." Bovendien zijn er geschenken te vergeven aan de oudste en jongste deelnemer aan het evenement. Vooralsnog blijft even spannend wie de prijzen in de wacht sleept, want pas de laatste avond worden de namen van de ge lukkigen bekend gemaakt. De wandelaars worden donderdag door fanfare Accelerando onthaald op het Ha venplein, waarna een rondgang volgt door het dorp. De uitreiking van medail les en prijzen vindt aansluitend plaats op het sportveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33