Kans 't Halve Maantje verkeken Nooit gedacht aan opgeven Motorcoureur Passenier scoort Dunten voor NK KNVB gaat voorbij aan kritiek clubcard Goese tennisteam dreigt uiteen te vallen agenda uitslagen van onze sportredactie l'LISSINGEN - Sinds oktober vorig jaar hadden 't Halve Jlaantje en Frisselstein als deel- aemers aan de nationale in- Joorcompetitie tweemaal te- jenover elkaar gestaan. De eer- ite keer wonnen de Goesenaren, eind maart was de formatie uit Brabant de sterkste. Afgelopen iondag eindigde het derde tref- ien, nu in het kader van de lan- jelijke wedstrijdreeks op bui- lenbanen van het Goese sport park Het Schenge in Goes, in een gelijkspel. De kansen op een iptreden van de thuisclub in de iet volgend seizoen te formeren hoofdklasse zijn door die uit slag verkeken. Paul Sterrenburg negende op NK l'LISSINGEN - Zeeuws pupil- damkampioen Paul Ster renburg uit Aagtekerke is in Heerhugowaard bij de finale ran het Nederlands Kampioen schap als negende geëindigd, lot en met de achtste ronde be- •oorde Sterrenburg nog tot de lanshebbers voor de titel. Met sen nederlaag en vier overwin ningen stond hij op dat moment op de gedeelde eerste plaats. Haar een ongelukkige neder laag in de negende ronde redu ceerde zijn kansen. Toen ook de laatste partij nog verloren werd, ileef de Aagtekerkenaar op elf lunten staan. Vier minder dan le Gelderse speler Wouter Lud- rig die kampioen werd. 'rankfurt terug in Bundesliga RANKFURT - Eintracht "rankfurt keert terug in de Bun- lesliga. Na een verblijf van twee lar in de tweede Bundesliga had de ploeg maandag aan een ilijkspel van 2-2 tegen FSV Slainz voldoende om volgend seizoen weer op het hoogste ioetbalniveau in Duitsland te kunnen optreden, üvee speeldagen voor het einde van de competitie is Eintracht kampioen. Voor de twee andere promotieplaatsen komen nog rier ploegen in aanmerking: FC 'uirnberg, SC Freiburg, FC Gü- ersloh en FC Sankt Pauli. ANP „We hadden minimaal vierpun ten nodig", maakte Harold Schipper snel een rekensomme tje. „Halfweg 2 was al onbereik baar, de mogelijkheid Oranje Nassau te passeren zat er nog in. Daarbij waren we dan wel af hankelijk geweest van de pres taties van Oranje Nassau en van Animo. Het is jammer, maar verder dan een derde of vierde plaats reiken we niet meer." Visitekaartje De gemiste kans op promotie betekent hoogstwaarschijnlijk het uiteenvallen van een ploeg die al jarenlang het visitekaart je van het Zeeuwse mannenten- nis is. „Arno Jongsma zal wel in Amsterdam gaan spelen, Marcel Schouw houdt nog een slag om de arm", zette Schipper de za ken op een rijtje. „Wie er ook vertrekt, het betekent altijd een verzwakking, want we hebben geen reserves van hetzelfde ni veau. Het aantrekken van spe lers van elders blijft dan als eni ge oplossing over. Maar of dat er van komt?" Tegen de bezoekers uit Veghel bevestigde Schipper de voor treffelijke vorm waarin hij al weken steekt. Met Paul Icken- roth aan de andere kant van het net zette hij een superieur optre den op het gravel. Een sterke service, een prima spreiding en bovenal een gevarieerd slagen arsenaal leverden hem in een kort tijdsbestek een dik ver diende zege van 6-1 6-2 op. Het bleek achteraf het enige succes van het team in de singles, want zowel Dennis van 't Westeinde als Arno Jongsma en Marcel Schouw (na een driesetter) leg den het loodje. Wat de ploeg twee weken geleden in Terneu- zen niet gelukte, daarin slaagde men nu vervolgens wel. Via twee duidelijke overwinningen in het dubbelspel werd alsnog de hal ve winst gepakt: 3-3. Animo is nog wel in de race voor de belangrijke tweede plaats na de positieve 4-2 score tegen Pet- telaer. Dane MacGregor in re cord tempo. Boas Bierings via een extra reeks en Filip Versluijs legden de basis voor het gunsti ge resultaat. Winst in het dubbel Versluijs/Mac Gregor zorgde voor de zege. Bij de gemengde formaties heeft tweedeklasser Souburg de kans op overleving nog volledig in ei gen handmaar het team liet ook foor Henk de Winter EEMSHAVEN- Anton Passe- kan als vrijwel enige Zeeuwse motorcoureur tevre den terugkijken op de in Eems- hven gehouden motorweg-ra- ics. Het vrijwel rechthoekige circuit, gelegen vlak onder aan 'en windmolen park in het puntje van Groningen, staat bij vrijwel geen enkele coureur loog aangeschreven. Sr staat altijd veel wind en vol lens de coureurs is het er dode lijk saai. Ook het circuit vinden Kgeen echte uitdaging vormen ret zijn vier vrijwel haakse ochten en vier lange rechte tukken. Zo hard mogelijk van Jacky van Ast rijdt naar zege in Stampersgat STAMPERSGAT - Jacky van Ast heeft in Stampersgat een wedstrijd voor nieuwelingen op rijn naam geschreven. )e uit Rilland afkomstige ren ner bleef in de 40-kilometer lan- koers zijn ploeggenoot Peter ran Agtmaal uit Huijbergen lipt voor. Derde werd Robbie uit Voorhout. Bart Dron- ters uit Goes passeerde de finish ris achtste. -dinsdag- Mountainbike «iningsrit. Burgh-Haamstede, Bos- schterij Westerschouwen, 19.00 uur. Rugby Oefenduel. Goes. Sportpark Het Schen- S'Tovaal-lscor (19.30 uur). Voetbal lacompetitie. Poule A: RKC - ADO Den kag, Emmen - Eindhoven. Zwemmen •seuwse kampioenschappen. Op de oorlaatste dag van de Zeeuwse Zomer 'tem Kampioenschappen worden in tzwembad 't Plaatje in Axel de lange emnummers afgewerkt. Op het pro- imma staan de 400 wissel en de 800 ivoor vrouwen en de 1500 vrij voor "snnen. Aanvang 19.00 uur. Marcel Schouw verloor zijn single in de wedstrijd tegen Frisselstein. ditmaal zijn supporters wel erg lang in onzekerheid zitten. Wees in de openingswedstrijd tegen Zoetermeer het telbord halver wege de dag een 3-1 achter stand aan, en kon uiteindelijk nog een 5-3 overwinning geno teerd worden, zondag was de si tuatie na de enkelspelen even eens zorgelijk. Comeback Emerence van Wingen, bezig aan een voortreffelijke come back in het Zeeuwse wedstrijd- tennis, was de enige die winst boekte ten koste van Jeanine Stokla. Luciënne Sigmond leg de verbeten strijdend het loodje tegen Merel Broers. De onbere kenbare Michel Gorsse kreeg, met de winst tegen Maarten Balzar vrij wel op zak, een inzin king die hij niet meer te boven kwam. Ronald van de Broek werd door Jeroen Rinkel afgere kend op het ontbreken van een scorende slag in zijn spel. De Souburgse vrouwencombinatie luidde daarna echter het herstel in, dat door de beide gemengd dubbels werd gecompleteerd: 4-4. Een niveau lager verstevigde de Schelde zijn positie als nummer twee in de rangschikking, door in en tegen Tilburg overtuigend uit te halen. Marjan Ganseman, Jurjen Mooibroek en Virgil Greeve zetten de Vlissingse équipe vlot op een ruime voor sprong, waarna de confrontatie tussen de mannenduo's voor de bezoekers zelfs niet veel meer dan een formaliteit was. Mooi broek met Ganseman aan zijn zijde had daarna weer wel een beslissende serie nodig om de voorsprong verder uit te kunnen bouwen. Nicole Krommenhoek en Virgil Greeve maakten ten slotte het karwei geroutineerd af: 6-2. De kansen op een kampioen uit het district in de vierde klasse is na de wedstrijdronde van het weekeinde verkeken. MLTC werd in Dordrecht, waar in pou le 43 het beslissende duel met Dash'35 5 op het programma stond, met een 6-2 nederlaag geconfronteerd. De Dordtse for matie had in Peter-Paul Pas- schier een pion die de nodige punten binnen haalde, de Vlis- singers misten een dergelijk kracht. Jeantien van de Dries en Frank hoek naar hoek rijden vinden noemen de motorrijders het. Op stuurmanskunst komt het niet aan op dit circuit. De uit Grijpskerke afkomstige Passenier was na de races nog het meest te preken over zijn ge reden wedstrijd. Hij startte in twee klassen, de 250cc en de Su persport 400. Op zijn 250cc Ya maha haalde de Grijpskerke- naar een elfde plaats in een in ternationale wegrace, die niet meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Op dezelfde dag - vlak voor de stai-t in de Su persport 400 - gaf zijn tweede racemotor, een Aprilia, de geest. De racemotor bleek niet repare ren en bleef de rest van het weekend onberoerd. Drie dagen later in een race voor het Neder lands kampioenschap, pakte de Grijpskerkenaar met zijn Ya maha in de 2 50cc klasse zijn eer ste NK-punten. Startnummer ,Ben ik volgend j aar in ieder ge val verzekerd van een vast start- nummer. Nu rijd ik met het nummer 35 op de motor. Dat is volgend jaar beslist lager", lachte Passenier na afloop. Van af een 21e positie reed Mj zich naar een 14e plaats, goed voor zijn eerste twee punten voor het Nederlands kampioenschap. In de Suzuki GSX Cup finishte Edwin de Moor uit Wissenkerke als elfde. „Eemshaven is mijn circuit absoluut niet. Twee jaar geleden ben ik hier ongenadig hard van de motor gegaan. Ik rij liever op Assen of Zolder." De Moor trainde als 18e, had een re- delijke start en werkte zich op naar een elfde plaats. „Het ging wel redelijk", sprak hij na af loop. „De rest reed gewoon har der dan ik." Concurrentie De Moor blijft wel in de top van Suzuki Cup omdat ook de con currentie steken liet vallen. De Wissenkerkenaar staat na drie races op een vijfde plaats in het klassement. Arno Slabbekoorn kwam ook niet echt uit de verE op het winderige en regenachti ge circuit. Als achttiende pas seerde de uit 's-Heer Abtskerke afkomstige motorcoureur de fi nishlijn in deze Cup-race. John Bakker uit Terneuzen plaatste zich tussen De Moor en Slabbe koorn in met een dertiende plaats in de GSX Cup. Jeffrey van de Velde: „Of ik heb overwogen om niet te spelen? Geen moment." foto Lex de Meester Jeffrey van de Velde speelde tegen Ter Leede met gebroken hand door Maarten Wijffels VLISSINGEN - Paul Schipper had het voor de wedstrijd nog tegen hem gezegd. „Jeffrey, volgens mij heb jij je hand gebro ken." En ook verzorger Axne van Sticht had al eens bedenkelijk gekeken naar de gezwollen knuist van Kloetinge-speler Jeffrey van de Velde. De middenvelder zelf kon het allemaal minder schelen, hij was zaterdagmiddag met zijn gedachten bij maar één ding: hij moest en zou mee spelen in de promotiewedstrijd van zijn club tegen Ter Leede (3-1 winst). Spelen deed Jeffrey van de Velde inder daad. En hoe! Hij verdeelde en heerste op het middenveld en toonde zich onverzet telijk in de duels. En het belangrijkste: in de verlenging scoorde hij de cruciale tweede treffer die Kloetinge op de drem pel van de hoofdklasse bracht. Na de wedstrijd waande heel Kloetinge zich in de zevende hemel. Ook Van de Vel de stortte zich vol overgave in het feestge druis, dat tot in de kleine uurtjes door ging. Dè ontnuchtering volgde een dag la ter. „Ik was op bezoek bij mijn zwager in Rotterdam", reconstrueert Van de Velde. „Die man is arts en hij zag meteen dat mijn hand gebroken was. We zijn als een speer naar het ziekenhuis gegaan voor het ma ken van een röntgenfoto. Daarop was te zien dat ik een middenhandsbeentje in mijn linkerhand heb gebroken." Het gekwetste lichaamsdeel is inmiddels van gips voorzien, voor een periode van vier tot zes weken. Hoe Van de Velde de blessure heeft opgelopen, weet-ie nog precies. „Het gebeurde afgelopen donder dag tijdens de training. We deden een spelletje waarbij je vanuit push-uphou- ding eikaars handen moest wegtrekken. Ik maakte een ongelukkige beweging en voelde direct een felle pijnscheut Hoewel mijn hand daarna behoorlijk dik werd, had ik echter niet direct het idee dat er iets grondig mis was. Het zal wel loslopen, dacht ik nog." Pijnstillers Tijdens het duel met Ter Leede speelde hij met een verband om zijn hand. „Of ik heb overwogen om niet te spelen? Geen mo ment. Ik heb voor de wedstrijd twee pijn stillers genomen en ben het veld opge gaan. In het begin voelde ik wel wat, maar je gaat zo op in de wedstrijd dat je die pijn vlug vergeet. Het was natuurlijk anders gelopen als hij donderdagavond meteen het ziekenhuis had geconsulteerd, beseft hij nu. „Tja, dan was die hand al meteen in het gips gezet en had ik de wedstrijd onder geen beding kunnen spelen. Achteraf gezien ben ik er niet rouwig om dat het zo gelopen is. Ik had het duel met Ter Leede absoluut niet willen missen. Het was een prachtige mid dag." Met Jeffrey7 van de Velde als fanatieke aanjager speelde Kloetinge op het veld van Barendrecht misschien wel de beste wedstrijd van het seizoen. „Ik vind het knap dat iedereen op het juiste moment zijn beste spel kon laten zien. Ik denk dat dat komt omdat de sfeer bij Kloetinge heel relaxed is. Van extreme druk was in de aanloop naar dit duel geen sprake. Boven dien staat er sinds de winterstop een hecht team. waarin elke speler een stapje extra wil doen. Tel daar vervolgens de individu ele klasse van een aantal spelers bij op, en dit succes is verklaard." Van de Velde rekent erop dat de klus in de hoofdklasse met vrijwel dezelfde spelers groep wordt aangevangen. „Zoals het er nu naar uitziet, vertrekt alleen John Bent- schap Knook en stopt Pieter van de Neut. Ik hoop dat Kloetinge er de komende da gen in slaagt zich in elke linie met één spe ler te versterken. Als dat lukt, kunnen we met een flinke dosis zelfvertrouwen de hoofdklasse in." van onze sportredactie ZEIST - Tal van voorzitters hadden zich weer laatdunkend uitgelaten over de persoonsge bonden clubcard (PCC). Maan dag, tijdens de algemene verga dering betaald voetbal, hielden ze zich stil. „Dit project belandt echt niet in de prullenbak", al dus Henk Kesler, voorzitter sec tie betaald voetbal van de KNVB. De clubcard komt er, of Vitesse- voorzitter Aalbers of zijn colle ga van Zwolle Sporre het leuk vindt of niet. Zelfs een dreigend kort geding, van de FSV (sup portersverenigingen) kan KNVB-bestuurders Kesler en Van Praag niet op andere ge dachten brengen. „In januari hebben we dit afgesproken en vervolgens gecommuniceerd met de overheid. De PCC staat niet meer ter discussie. Roelf de Boer, de voorzitter van de FSV, hoopte van wel. Hij stuurde een brief naar de verga dering, maar die veegde Kesler van tafel. „De KNVB hecht er aan wat afgesproken is na te ko men. Wij hebben een afspraak met de overheid. Iedere voorzit ter mag over de clubcard zeggen wat-ie wil. Gelukkig mag dat in Nederland. Maar ons besluit staat vast." De algemene vergadering be taald voetbal gaf maandag toe stemming de nieuwe competi tiestructuur verder uit te wer ken. De amateurtak van de KNVB zette het licht zaterdag al op groen. Uit het onlangs uitge voerde bedrijfstakonderzoek bleek dat de competities anders moeten worden opgezet. Er moeten twee topklassen tussen de amateurs en de eerste divisie komen. Weinig amateurclubs zien voordelen, veel eerste-divi- sieclubs vrezen die toekomst. Ze hielden zich stil. „We mogen de piramide gaan uitwerken", ver telde Kesler. „Maar net als bij de amateurs gaat het om een goed keuring onder voorwaarden. Het moet er straks voor iedereen goed uitzien." De clubs spraken ook even over de verdeling van de tv-gelden, het derde struikelblokje op de agenda. Deze zomer moeten contracten worden gesloten voorere- en eerste divisie. „Ook dat agendapunt ging vlotjes", aldus Kesler. „Er ligt een con ceptovereenkomst maar we konden er helaas nog geen over eenstemming over bereiken. De tijd was net te kort." Hij ver wacht dat er snel duidelijkheid is. „De commissie, die zich er mee bezig heeft gehouden, rondt het nu binnen twee weken af. Als dat klaar is, weten de clubs de komende vier jaar wat ze ter beschikking krijgen." ANP foto Willem Mieras Clausing konden met hun zeges in de singles de balans in even wicht houden, In het tweede ge deelte van de krachtmeting sloegen de Dordtenaren even wel alsnog hun slag. Hoofdrol In poule 48 kwamen de reserves van de Middelburgers tegen Oud Beijerland 3 prima voor de dag door, met Mirjam Roose, Bart Gorthmans en Andy7 de Bruijne in de hoofdrol, een 5-3 overwinning te bewerkstelli gen. De derde selectie acteerde in groep 49 minder succesvol. Op 'De Veste" ging tegenstander Breda met de winst aan de haal: 5-3. Opnieuw Jeantien Bruijn- zeel en Walter de Maar hielden hier de eer van de thuisclub in het enkelspel hoog. Atletiek Nijmegen. Zeeuwse deelnemers Zeven Heuvelenloop, 15 kilometer. Mannen: R. Ovaa (Veteranen Nederland) 53.50, H, Stange (Dynamica) 58.01, R. Abuys (Ve teranen Nederland) 59.00, P. Oostdijk (AV'56) 59.25, A. Driedijk (AV'56) 60.30, A. Matthijsse (AV'56) 61.31, J. Witkamp (AV'56) 62.41, P. Sonke (AV'56) 66.05, J. Verbeem (AV'56), 68.08, J. Stokman (AV'56) 73.38, A Berwald (AV'56) 74,40. F Prins (AV'56> 77.50, J. van Kleven (Ve teranen Nederland)78.21, J. Dijkstra (Dy namica) 79.02, L. Schroots (Dynamica) 84.15. Vrouwen: E. Westerweele (Dyna mica) 65 40, C. Witkamp (AV'56) 72.14, T. Abuys (Goes) 72.31L. van Kleven (Vete ranen Nederland) 74.17, W. Polderdijk (Dynamica) 74.20, I. Westerweel (Dyna mica) 75.50, E. Brewald (AV'56) 79.07. A. Verjaal (Dynamica) 79.16, E. Sonke (AV'56) 80.15, B. van de Schelde (Dyna mica) 80.23, E. van de Schacht (AV'56) 81.26, L. van de Dries (AV'56) 81.26, Y. Veerhoek (Dynamica) 90.00. Golf Wentworth. Volvo PGA Championship, 3,7 miljoen gulden, eindstand: 1. Mont- gomerie (Sch) 274 slagen (70 70 65 69), 2. Orr (Sch), Els (Zaf), Sjöland (Zwe) 275, 5. Robertson (Sch), Hallberg (Zwe), Coltart (Sch), Björn (Den), Lonard (Aus) 276,10. McGinley (Ier) 277, 54. Muntz (Ned) 286 (72 71 71 72), 59. Van der Velde (Ned) 288 (687576 69). Hockey Utrecht. WK vrouwen, groep B, vierde ronde: Nederland - India 5-0 (3-0). 9. Boomgaardt 1-0 (sc), 26. Deiters 2-0 (sc), 29. Thate 3-0 (sb), 36. Thate 4-0.38. Han- neke Smabers 5-0. Scheidsrechters: Chatas (VSt), Kato (Jap). Toeschouwers: 8500. Zuid-Korea - Engeland 3-2 (2-1Argenti nië - Nieuw-Zeeland 2-1 (0-1). Stand: 1. Nederland 4-12 (11-3), 2. Argentinië 4-12 (10-5), 3. Zuid-Korea 4-6 (9-9), 4. Nieuw- Zeeland 4-3 (8-10), 5. Engeland 4-3 (7-10), 6. India 4-0 (2-10). Nederland en Argenti nië naar halve finales. Mannen. Groep B, derde ronde: Austra lië - Maleisië 8-0, Spanje - Pakistan 2-1 (1-0). Sportprijsvragen Lotto 21. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 1.000.000,00; tweede prijs: 1 winnaar, bruto 100.000,00; derde prijs: 65 win naars, 1.000,00; vierde prijs: 141 win naars, 250,00; vijfde prijs: 2.650 win naars, 25,00; zesde prijs: 3.272 winnaars, 10,00; zevende prijs: 44.998 winnaars, 5,00. Cijferspel. Zes cijfers: geen winnaar; vijf cijfers: 6 winnaars; vier cijfers: 24 win naars; drie cijfers 256 winnaars; twee cij fers: 2.531 winnaars. Lucky 10, maandag 25 mei: 4-6-10-20-32- 35-38-39-42-43-48-49-55-56-58-60-65- 68-70-76. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, mannen, eerste ronde: Sampras (VSt/1- Martin (VSt) 6-4 6-3 6-3, Lareau (Can) - Rafter (Aus) 7-6 6-3 1-6 3-6 partij gestaakt wegens invallende duisternis, Stoltenberg (Aus) - Blanco (Spa) 6-2 4-6 6-0 4-6 10-8, Rios (Chl/3) - Steven (NZI) 7-5 6-2 3-6 6-3, Van Herck (Bel) - Rusedski (GBr/5) 6-4 6-4 6-4, Kafel nikov (Rus/6) - Navarra (Ita) 6-4 4-6 6-1 6- 4. Muster (Oos) - Björkman (Zwe/7) 6-3 6- 3 6-3, Woodbridge (Aus) - Kucera (Slw/9) 1-6 6-2 6-4 6-3, Moya (Spa/12) - Grosjean (Fra) 7-5 6-1 6-4, Albert Costa (Spa/13) - Carlsen (Den) 6-3 6-2 6-2, Mantilla (Spa/15) - Schranz (Oos) 6-2 6-4 6-2, Al- bert Costa (Spa) - Carlsen (Den) 6-3 6-2 6- 2, Norman (Zwe) - Karbacher(Dui) 6-2 1 -6 6-3 6-1, Wayne Ferreira (ZAf) - Sinner (Dui) 7-6 6-4 7-5, Draper (Aus) - Nydahl (Zwe) 6-3 7-6 6-3, Philippoussis (Aus) - Gross (Dui) 6-1 7-5 6-4, Van Garsse (Bel) - Craca (Dui) 6-1 6-1 6-1, Courier (VSt) - Fromberg (Aus) 7-6 6-4 0-6 6-4, Ulihrach (Tsj) - Wayne Black (Zim) 6-1 6-7 6-2 6-3, Imaz (Spa) - Perlant (Fra)7-63-66-33-66- 1Spadea (VSt) - Nestor (Can) 5-7 5-2 op gave Nestor. Knippschild (Dui) - Carlos Costa (Spa) 6-4 6-2 6-4, Drgper (Aus) - Ny dahl (Zwe) 6-3 7-6 6-3, Mas (Spa) - Sell (VSt) 0-6 6-4 6-2 7-6, Meligeni (Bra) - Jo hansson (Zwe) 6-4 6-2 6-4, Sargsian (Arm) - Henman (GBr) 5-2 opgave Hen man, Goellner (Dui) - Burillo (Spa) 6-7 6-3 6-2 6-3. Delgado (Par) - Damm (Tsj) 6-2 opgave Damm, Raoux (Fra) - Marin (CRi) 6-3 7-6 7-6, Gaudenzi (Ita) - Medvedev (Oek) 7-6 6-1 0-6 2-6 6-1, Enqvist (Zwe) - Pescariu (Roe) 7-6 6-4 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) - Makarova (Rus) 6-1 1-6 6-3, Hingis (Zwi/1) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/8) - Tanasugarn (Tha) 6-36-1, Kournikova (Rus/13) - Mau- resmo (Fra) 6-2 6-4, Pano'va (Rus) - Ray mond (VSt/16) 6-3 6-4, Babel (Dui) - Yos- hida (Jap) 6-1 6-0, Rubin (VSt) - McNeil (VSt) 3-6 6-3 6-4, Hrdlickova (Tsj) - Bes (Spa) 6-4 3-6 6-3,Tata rkova (Oek) -Brandj (VSt) 6-4 6-4, Sugiyama (Jap) - Golarsa (Ita) 7-5 6-3, Saeki (Jap) - Pitkowski (Fra) 7-5 7-5, Carlsson (Zwe) - Inoue (Jap) 7-5 6-1, Dechy (Fra) - Barabansjikova (WRu) 6-31-66-1, Andretto (Fra) - Vento (Ven) 6- 3 6-3, Smashnova (Isr) - Neiland (Let) 3-6 6-3 6-2, Pratt (Aus) - Gorrochategui (Arg) 6-0 6-2, Sawamatsu (Jap) - Nemeckova (Tsj) 6 3 2-6 7-5. Studenikova (Slw) - Klei nova (Tsj) 6-3 6-1,Zvereva (WRul - Labat (Arg) 6-1 7-5, Majoli (Kro/10) - Stoayano- va (Bul) 6-3 6-1, Habsudova (Slw) - Chladkova (Tsj) 6-4 6-0, Rittner (Dui) - Berger (Fra) 6-0 6-2, Schwartz (Oos) - Probst (Dui) 7-66-1, Novotna (Tsj/3) - Mil ler (VSt) 7-5 6-4, Dechaume (Fra) - Loegi- na (Oek) 6-1 5-7 6-2, Wunderlich (VSt) - Cocheteux (Fra) 7-5 7-6, Nagyova (Slw) - McQuillïan (Aus) 6-3 6-4, Gagliardi (Zwi) - Tauziat (Fra/12) 4-6 7-5 6-4, Loit (Fra) - Torrens (Spa) 6-4 6-3, Jeyaseelan (Can) - Nielsen (VSt) 6-0 0-6 12-10, Tatakkova (Oek) - Brandi (VSt) 6-4 6-4. Sugiyama (Jap) - Golarsa (Ita) 7-5 6-3, Gersi (Tsj) - Schett (Oos) 5-7 6-2 6-2, Plischke (Oos) - Spirlea (Roe/9) 6-2 6-4. Landelijke competitie, afdeling mannen- teams, 1e klasse-poule 502: 't Halve Maantje 1-Frisselstein 1 3-3. H Schip- per-P. Ickenroth 6-1,6-2. D van'tWest- einde-J. Hiemstra 1-6,1-6, M. Schouw-A. Straatsma 6-4,4-6,1-6, Ar no Jongsma-Remco Heethuis 2-6,3-6, H. Schipper/D. van 't Westeinde-A. Straatsma/R. Heethuis 7-6,6-2, M. Schouw/A. Jongsma-P. Ickenrother/J. Hiemstra 6-1,6-3. Animo 1-de Pettelaer 1 4-2. D. Mc. Gre- gor-H. Valent 6-0,6-0, B. Bierings-F, de Haan 6-7,6-4,6-4, F. Versluijs-J.P. Noordermeer 7-6,6-0, J. Verstrae- ten-M. Krans 2-6,4-6, B. Bierings/J. Ver- straeten-F. de Haan/J.P. Noordermeer 6-2,0-6,5-7, D. Mc. Gregor/F. Ver- sluijs-H. Valent/M. Krans 7-6,4-6,7-5. Afdeling mixedteams, 2e klasse-poule 9: Souburg 1-Bosheim 2 4-4. L Sig mond—M. Broers 4-6,7-6,3-6, E. van Wingen-J. Stokla 7-6,6-4, R. van de Broek-J. Rinkel 0-6,1-6, M. Gorsse-M. Balzar 6-4,4-6,2-6, L. Sigmond/E. van Wingen-J. Stokla/R. Stokla 6-1,6-4, R. van de Broek/M. Gorsse-J. Rinkel/1. Boerhorst 1-6,1-6, L. Sigmond/M. Gors se-M. Broers/I. Boerhorst 7-5,6-7,6-3, E van Wingen/R. van de Broek-R. Sto- kla/M. Balzar 6-2,6-2. 3e klasse-poule 21: Tilburg 1-de Schel de 1 2-6. C. van Sprang-M. Ganseman 2-6,1-6, C. Vught-M. Meulenberg 3-6,6-1,6-1, G. Bakemans-J. Mooi broek 6-4,0-6,3-6, F. Eijsink-V. Greeve 3-6,1-6, C. van Sprang/C. Vught-M. Meulenberg/N. Krommenhoek 7-6,6-3, F. Eijsink/E. Swets-J. Mooibroek/V. Greeve 3-6,3-6, C. Vught/E. Swets-M. Ganseman/J. Mooibroek 6-4.4-6,3-6, C. van Sprang/G. Bakemans-N. Krommen hoek/V. Greeve 3-6,3-6. 4e klasse-poule 43: Dash '35 5-MLTC 1 6-2. S. Jansen-A. van Straaten 7-5,5-7,6-1, S. van Krimpen-J. van de Dries 2-6,6-4,2-6, P.P. Passchier-A. Tawfik 6-4,6-1, M. Hop-F. Clausing 1-6,2-6, S. Jansen/S. van Krimpen-J. van de Dries/C. Blankenburgh 2-6,6-4,7-6, M. Hop/A. Pinkse-J. Fili- us/F. Clausing 6-3,6-3, S. Jansen/A. Pinkse-C. Blankenburgh/J. Filius 7-5,7-5, S. van Krimpen/P.P. Passchie r-A. van Straaten/F. Clausing 6-0,6-1. poule 48: MLTC 2-Oud Beijerland 3 5-3 C. Davidse-M. Klaver 7-6,2-6,3-6, M. Roose-A. Mallegrom 6-1,7-5, B. Gorth- mans-D. de Vries 6-3,6-3, A. de Bruij ne—R. Verstraten 6-2,6-3, C. Davidse/M Roose-M. Klaver/A. Mallegrom 6-1,6-4, B. Gorthmans/A. de Bruijne-R. Verstra- ten/M. Platen 6-4,6-4, M. Roose/B Gorthmans-A. Mallegrom/D. de Vries 1-6,2-6, C. Davidse/A. de Bruijne-M. Klaver/M. Platen 2-6,4-6. poule 49: MLTC 3-Breda 1 3-5. M. Delfsma-L. Bakckx 1-6,6-4.5-7, J. Bruijnzeel-A. Ra demaker 6-3,6-3, R. de Jong-P. de Kroon 0-6,1-6, M. Delfsma/J. Bruijnzee l-A. Wijma/L. Backx 5-7.7-6,6-1. W. de Maar/F. Bilius-A. van Alphen/P. de Kroon 1-6,4-6, M. Delfsma/F. Bilius-A. Rademaker/R. Langeveld 3-6,1-6, J. Bruijnzeel/R. de Jong-A. Wijma/A. van Alphen 5-7,4-6. Voetbal Santiago (Chili). Oefeninterland. Chili - Urugay2-2 (2-0).9.Zamorano 1-0,24. Sa- las 2-0, 62, Olivera 2-1 (strafschop), 81. Zalayeta 2-2. Londen. Play-off first division. Charlton - Sunderland (1-0 3-3) 4-4. Charlton wint na strafschoppen (7-6). Charlton promo veert naar premier league. Wielrennen Ronde van Italië. Negende etappe, Fog- gia-Vasto: I.Magnusson(Zwe) 169kmin 3.55.44, 2. Martinello (Ita). 3. Cipollini (Ita). 4. Spruch (Pol), 5. Fontaneli (Ita), 6. Leoni (Ita), 7. Van Bondt (Bel), 8. Bartoli (Ita). 9. Petacchi (Ita), 10. Piccoli (Ita), 136. Hoffman (Ned). Algemeen klassement: IZulle (Zwi) 43.37.42,2. Bartoli (Ita) 0.05, 3. Leblanc (Fra) 0.50, 4. Tonkov (Rus) 0.56, 5. Savoldelli (Ita) 0.57. 6. Pantani (Ita) 1.02, 7. Miceli (Ita) 1.03, 8. Fngo (Ita) 1.04,9. Gotti (Ita), 10. Zaina (Ita) 1.08,104. Hoffman 37.45. Ronde van Engeland Tweede etappe. Gateshead - York: 1. O'Grady (Aus) 169 km in 4.05.14, 2. Clay (Eng), 3. Ludovic Auger (Fra), 4. Baranowski (VSt), 5. Step hens (Aus) 0.06. Algemeen klassement: 1. O'Grady 9.17.38, 2. Boardman 0.13, 3. Baranowski 0.25, 4. Hincapie (VSt) 0.27, 5. Stephens 0.38. Ronde van Hulst. A-trimmers en cyclo- sportieven: 1. C. Hannes (B), 2. N. Dael- man (B), 3. M. de Baat (Nieuw-Vosse- meer), 4. K. Pauwels (B), 5. L. Beijer (Mid- delharnis), 6. D. Onghena (B), 7. F. Oele- brandt (B), 8. P. Ballet (B), 9. Ph. Lampaert (B), 10. M. Stuut (B), 13. K. de Wijze (Ka- pelle), 15. W. de Waal (Axel). 16. M. de Koning (Hulst) B/C-categorie: 1. P. de Backer (B), 2. M. Wagenaar (Borsele). 3. F. Vlerick (B), 4. E. Steijns (BI, 5. J. West- strate (Goes), 7. D. Verduijn (Axel), 9. K Harms (Axel), 10. G. van Gessel Cs-Hee- renhoek), 18. S. Kloosterman (Kapelle).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27