Schelde Jazz Festival biedt als vanouds brede programmering Rijksheren hekelen provinciaal offensief tegen roze invasie SBKM blij met verhuizing zeeland uitslagen kunst cultuur dinsdag 26 mei 1998 door HenkPostma De Nederlanders en hun va kantiebestemmingen. Dat was gisterochtend een van de hoofdonderwerpen van de mavo/vbo examens aardrijks kunde. En dan moet je niet raar opkijken wanneer er ook een vraagje over toeristisch Zee land tussen zit. Maar dat dit ge west zo nadrukkelijk in beeld zou komen als gisteren het geval was, daar had niemand op gere kend. Mavo/vbo-c opende met een fa miliair kiekje uit golfslagbad De Roompot in Kamperland. Aan de examenkandidaten de opdracht dat sfeerbeeld eens goed te bekijken, en daarna uit te leggen waarom 'dit zwempa radijs geen cultuurtoerisme is'. Volgden nog vier andere vragen over Zeeland vakantieland. Wie wist dat het Veerse Meer voor surfers beter vaarwater is dan de Wester- of Oostèrschelde, kon daarmee twee van de ne gentig te behalen punten bin nenslepen. Hetzelfde gold voor een opgave die de invloed van slecht weer op de bezetting van Zeeuwse hotels, bungalows en campings tot onderwerp had. Mavo/vbo-d bevatte een foto en een kaartje van de Oosterschel- de-stormvloedkering. Aan de examenkandidaten de taak uit te leggen waarom achter die ga- tendam een totaalverbod geldt voor alle watersporten. Volgde de vraag waarom een cultuur toerist eerder een bezoek zal Het mavo examen aardrijkskunde-c prees gisteren het Veerse Meer als Zeelands beste vaarwater voor surfers aan. foto Lex de Meester brengen aan Middelburg dan aan Renesse. Wie daarnaast nog twee opgaven over accomoda- ties en overnachtingen in Zee land juist beantwoordde, had meteen al acht van de negentig te behalen punten verdiend. Pittig Erg moeilijk was het aardrijks- kunde-examen niet. Natuur kunde, dat 's middags op het programma stond was daaren tegen 'aardig pittig'. Althans volgens vbo-er Auke Willem Jongejeugd (16) uit Bruinisse. Dat wil niet zeggen dat het hem tegenviel. Hij had het zelfs nog moeilijker verwacht. „Gelukkig waren er veel meerkeuzevragen. Bij open vragen moet je veel meer rekenen. Daar heb ik altijd wat moeite mee." Vwo'ers konden gisterochtend, wanneer ze daar voor voelden, ook in vakantieland terecht. Echter niet in Zeeland. Een van de titels waaruit ze voor hun op stel Nederlands konden kiezen luidde: 'Schrijf een beschou wing over het extreme toeris me'. Als voorbeeld diende de toenemende populariteit van Antarctica als vakantiebestem ming. Erg veel animo om aan die opdracht te beginnen was er niet. Op het Zwin College in Oostburg lag het schaap Dolly beter in de markt. Dolly kwam onlangs als product van gen technologie ter wereld als kloon van een ander schaap. Mathieu Wijffels (18) uit Water landkerkje pakte de mogelijk heid om een betoog te schrijven over dit gemanipuleer met erfe lijk materiaal zonder aarzeling bij de kop. „Ik ga biologische wetenschappen studeren. En daar is gen-technologie is on derdeel van." Hij raakte wel even verstrikt in z'n eigen argu menten. Dode ruimte 's Middags stond voor vwo'ers biologie op het programma. Echt leuk was dat niet. ,,Er za ten best een paar rotvragen tus sen". vond Mathieu Wijffels. Vooral met meerkeuzevraag acht, over de inhoud van de do de ruimte in menselijke longen, wist bijna niemand raad. Van de havo kwamen gisteren alleen de kandidaten in actie die muziek of biologie in hun pak ket hadden. Wat muziek betreft waren dat er in Zeeland maar enkelen. Biologie viel niet mee. „Het lag op een hoger niveau dan het schoolonderzoek", oor deelde Eline Broijl (17) uit Cad- zand. Klasgenote Elsbeth van Exter (18) uit Hoek kon dat vol mondig beamen. „Er waren nogal wat open wagen, veel meer dan ik had verwacht. Ik heb ik liever meerkeuzevra- gen." Zijn die dan gemakkelij ker? „Ja zeker wel", grinnikte Eline, „Want het goede ant woord staat er dan altijd bij." VWO Biologie 1D; 4C; 5B; 8D; 9D; 10D; 14E; 13B; 17A; 20A; 19C; 26D; 29A; 34B, 35A; 40C: HAVO/VHBO Biologie 4C; 6A; 7D; 9A, 16B. 19B: 27C; 28A; 29B;30D;31B: 34A; 35B; 41A. 44B; 45E; 48B; 50C; 49C. VBO/MAVO Aardrijkskunde C 1B; 5A; 4B; 6D; 7D; 8C: 16A; 17C; 18B; 21C; 22A; 26C; 27C; 28B; 30B. 31C; 38A; 39A; 43B; 44D; 45C. VBO/MAVO Natuurkunde C IA; 2C; 3A; 5A; 6A; 7C; 11A; 12C; 13B; 14D; 15A; 27B; 29C; 30C; 32A; 35C: VBO/MAVO Aardrijkskunde D 1B; 6B; 7D; 8C;10A; 12A; 17D; ISA; 21B; 23A; 24A; 29B; 30C; 32B; 34B; 38D. 44D; 45B: 46C. VBO/MAVO Natuurkunde D IC; 3C: 4A; 6A; 7A; 9D. 12A; ISA, 22B; 24E; 26C. 32C; 34B; 35C; 36B; 37C. 11B; 12C; 24F; 25D, 41A 24B; 25A, 32E; 33F; 46C;47A; 12D; 13C 23B; 24D 32B;35B 9D; 10B; 17C; 26B: 40A; 41C. 13D; 14D 26D; 27C 41D; 42A 10D; 11D; 28A; 31C; Eerst meedoen aan de loterij Mathieu Wijffels Als hij zijn rijbewijs net zo gemakkelijk haalt als zijn vwo- diploma, dan staat Mathieu Wijffels (net 18 geworden) uit Waterlandkerkje niets meer in de weg om in Leiden welgemoed aan een studie in de biologische wetenschappen te beginnen. Dan heeft hij de zekerheid dat hij mobiel genoeg is om met grote regelmaat naar het Zeeuws-Vlaamse land terug te keren. „Want ik heb hier natuurlijk nog wel m'n vriendin en m'n familie." Met alleen nog economie I en Engels voor de boeg, kan hem zijn vwo-diploma nauwelijks ontgaan. Nu nog leren autorijden. De eerste vier lessen zijn al achter de rug. Achter het stuur zitten blijkt leuker dan neuzen in de boeken. „Ja, echt gaaf om te doen." De leerling van het Zwin College in Oostburg moet nu nog in twee vakken examen doen: economie I en Engels. Zijn streven was er op gericht voor alle vakken een zeven te halen. In veel gevallen lijkt dat gelukt. Van wiskunde-b is hij niet zeker „Daar ben ik minder goed in." Ook natuurkunde kan nog tegenvallen. Want dat was 'redelijk lastig'. Het liefst zou hij nu meteen geneeskunde gaan studeren. Maar wil je tot die studie worden toegelaten, dan moet je meedoen aan een loterij. „Je hebt 35 procent kans datje erdoorrolt." Dus speelt hij op zeker. Eerst biomedische wetenschappen studeren aan de Leidse universiteit. En dan, als het even meezit, tijdens de rit overschakelen naar geneeskunde. Overigens wacht hem ook voor die biomedische studie nog een loting. „Maar daar heb je een kans van bijna 100 procent." Schoolbanken verleden tijd Auke Willem Jongejeugd Hele dagen op een stoel zitten. Nee, dat is niets voor Auke Willem Jongejeugd (16) uit Bruinisse. Dus het wordt hoog tijd dat hij de schoolbanken verlaat. Er ligt al een baan voor hem klaar. Volgende week, nog voor hij zijn vbo-diploma op zak heeftkan hij aan de slag bij een plaatselijk installatiebedrijf. Eerst een paar weken als vakantiewerker. Daarna als leerling-elektricien. Helemaal vrij van schoolverplichtingen is hij dan overigens nog niet. Als paxdieel leerplichtige wordt hij één dag in de week bij het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) te Middelburg verwacht. Maar eerst moet Auke dus nog even zijn vbo-diploma halen. Hij bereidde zich daar de afgelopen jaren op voor aan scholengemeenschap Schouwen-Duiveland in Zierikzee. Het merendeel van de examens heeft hij inmiddels achter de rug. Gistei-middag stond natuurkunde-c op het programma. Hij vond het 'aardig pittig', maar minder moeilijk dan verwacht. De vervelendste dag moet nog komen. Die is morgen. Dan is het laatste vak, Engels, aan de beurt. Maar tot dusver heeft hij, wat zijn resultaten betreft, geen reden tot klagen. Auke is dan wel niet zo'n stoelenzitter, als hij eenmaal voor de computer heeft plaatsgenomen, is hij daar niet gauw van weg te slaan. Thuis gebruikt hij de pc voor het mengen van muziek, vooral hardcore. En verder doet hij zijn werk als secretaris van een scoutinggroep op de computer. Hij heeft daarvoor niet alleen een tekstverwerker, maar ook een tekenprogramma op scherp staan, 'zodat de brieven die ik maak er altijd anders uitzien'. door Richard Hoving MIDDELBURG - De voorge stelde herziening van het streekplan Zeeland, die bedoeld is om de groei van de intensieve veehouderij aan banden te leg gen, is slecht onderbouwd en frustreert gewenste ontwikke lingen. Deze kritiek uitten ver tegenwoordigers van de rijks overheid gisteren in een vergadering van de Provinciale Planologische Commissie (PPC). Het dagelijks provinciebestuur presenteerde eind vorige maand vergaande maatregelen die nieuwvestiging van varkens- en kippenbedrijven in grote delen van Zeeland onmogelijk maakt. Bestaande bedrijven mogen eenmalig beperkt uitbreiden. De intensieve veehouderij wordt als neventak aan een maximum vloeroppervlakte van 1.600 vierkante meter ge bonden. Namens het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) wees L. Verhees gede puteerde J. G. van Zwieten (WD, ruimtelijke ordening) op de matige onderbouwing van de streekplahherziening. „Ik vraag mij af in hoeverre hier ruimtelijk beleid wordt ge maakt." Volgens Verhees doet het provinciebestuur er goed aan om in de definitieve versie van het streekplan duidelijk aan te geven dat de herziening niet alleen wordt doorgevoerd om dat alle andere beleidsinstru menten tekortschieten. R. Woudstra van de directie Zuidwest van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) plaatste even eens vraagtekens bij de 'ruimte lijke invalshoek' van dé voorge- stelde herziening. Daarnaast adviseex'de hij Van Zwieten om flexibeler om te gaan met de fox- se bepei'kingen die de intensieve veehoudei'ij in Zeeland wordt opgelegd. Volgens Woudstra wordt niet alleen de komst van megastallen onmogelijk ge maakt, maar ook de vestiging van een kringloopbedrijf voor mestkuikens. Van Zwieten reageerde dat hij het volledig eens was met de constatering van Woudstra. Toch voelde hij er weinig voor om een uitzondei'ing te maken voor bedrijven die op een vet-(oor antwoorde, door de overheii gestimuleerde manier met hgjfES milieu omspringen. eto< De vex-tegenwoox'diger van dj m Zeeuwse Land- en Tuinbouw. :ni< organisatie (ZLTO) in de pn,. lel vinciale adviescommissie, B lijd Feijtel, sloot zich aan bij hg ogi pleidooi van Woudstra en Ver. n hees. Direct na de presentatii erf van de sti'eekplanherzieninggaj |erh de ZLTO al te kennen 'teleixrge jaxi steld te zijn in de opstelling vaj [on het provinciebestuur'. Feijte ieii herhaalde dat een groot aantal fait veehouders in de problemen ko rerg men als ze slechts eenmalig hux lom' bedrijf met tien of twintig pro env cent xxxogen uitbreiden. Vat Zwieten nam verontwaardigd jgei kennis van Feijtels vrees. „Dat et verwijt heeft u mij nu al her- [ent haaldelijk gemaakt. Een goect hl onderbouwing heeft u er taaim dusverre nog steeds niet bij ge. leverd." Nornx voor intensieve veehouderij bekrachtigd DEN HAAG- Gedeputeerd! Staten van Zeeland hebben te recht duizend vierkante metei als maximum oppervlakte vast gesteld voor de vrije vestiginj van intensieve veehouderijen it de gemeente Sluis-Aardenbxug Dat stelt de Raad van State is het door B en W van Sluis-Aar denburg en de LTO-raad Zee land ingestelde bei'oep tegen he besluit van de provincie over he: herziene bestemmingsplan bui tengebied. B en W menen dat drieduizend vierkante meter een aanvaard baar maximum is voor intensie ve veehoudexïjen en de LTO raad Zeeland wil dat er maximum aan de oppexvlakt; wordt gesteld. In hetzelfde pro vinciale besluit onthielden Gï goedkeuring aan de wijze waar op B en W bouwaanvragen voo; tweede agrarische bedrijfswo ningen willen beooi'delen. He gemeentebestuur van Sluis Aardenburg vocht ook dat on derdeel van het provincial; goedkeuringsbesluit vergeet aan bij de Raad van State. V door Ernstjan Rozendaal TERNEUZEN - De subsidies voor het komende Schelde Jazz Festival - dat van donderdag 4 tot en met zondag 7 juni in Ter- neuzen wordt gehouden - zijn met een derde teruggelopen, maar de programmering heeft daar niet onder geleden. Voor het eerst werkt de organiseren de Stichting Jazzclub Zeeuwsch-Vlaanderen samen met vier andere organisaties, te weten de Stichting Blues Pro motion, Stichting Kalashnikov, Stichting Porgy Jazz en Stichting. Prometheus. Dat heeft geresidteerd ixx een brede programmering met Piet Noor- dijk Benny Bailey, Banda 21, The Hoax, Radio Kings, David Sanchez, Madeira en J. Bernlef als bekendste namen. „Financieel gezien hebben we even pas op de plaats moeten maken", zei voorzitter Guido Goethals maandagmiddag tij dens de programmapresentatie van het zesentwintigste Schelde Jazz Festival. „Na ons jubileum vorig jaar hebben we ons moe ten bezinnen waar we met het festival naartoe willen. Het ant woord is gevonden in de verbre ding. We werken met vier orga nisaties samen die allemaal affiniteit hebben met jazz. Dat zorgt voor een verbreding van het muzikale aanbod, zij het binnen het jazz-idioom. We ver wachten daardoor meer pu bliek. Alle verschillende items krijgen een eigen plek, waar door we dit jaar ook met meer podia werken." Naast de bestaande podia op de Mai'kt, de Brouwerijstraat (met jonge Zeeuws-Vlaamse muzi kanten), de Nieuwstraat (oude stijl jazz), het Zuidlandtheater Concert Goese Grote Kerk GOES - De Middelburgse orga- niste Margreeth C. de Jong geeft zaterdag 30 mei een uitvoering op het Marcussenorgel van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Het concert begint om 20.00 uur. De Jong speelt werken van on der anderen Bach, Buxtehude, Ferdinand Timmermans en Marco Enrico Bossi. Het is mo gelijk het voorlopig laatste con- cert in de kerk die zoals bekend op dit moment een restaui*atie ondergaat. The Radio Kings MIDDELBURG - Het Prins Bernhard Fonds en het Anjer fonds hebben vorig jaar 329.778 gulden besteed aan 68 kunst projecten in Zeeland. Het meeste geld werd uitgege ven in de sectoren muziek en beeldende kunst. Komende week begint de nieuwe Anjerac- tie in Nederland. Vrijwilligers van culturele verenigingen gaan langs de deur om te collecteren. De verenigingen mogen een der de houden van het geld dat zij inzamelen. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De verhui zing van de Stichting Beel dende Kunst Middelburg (SBKM) van het stadhuis en de Kuiperspoort naar de ach terzijde van het nieuwe me- diahuis De Uitgeverij aan de Zusterstraat zal een flinke impuls geven aan het kunst klimaat in Middelburg. Daar van is directeur Lex tér Braak van de SBKM overtuigd. Hoe wel de verhuizing noodge dwongen plaatsvindt, be schouwt Ter Braak het als een buitenkansje. „Fantastisch. Geweldig. Te gek." Het kantoor van de. SBKM bevindt zich nu nog in het Middelburgse stadhuis, maar de burgemeester heeft die xiximte opgeëist voor een nieuw aangenomen acquisi- texir. Meti'o S, na de Vleeshal de tweede expositiexiximte van de SBKM, bevindt zich aan de Kuiperspoort boven de hxxisvesting van de Stichting Kunstuitleen Zeeland. De kunstuitleen verhuist naar cle Balans, waar geen plaats is voor de expositieruimte. Ter Braak: „Zowel door ons als door de gemeente is herhaal delijk gepleit voor een eigen huisvesting van de SBKM. Nu werden we in één klap gecon fronteerd met de noodzaak op zoek te gaan naar een ander kantoor én een andere exposi- tiei-uimte." De nieuwe locatie is gevonden in de Zusterstraat, aan de ach terkant van het voormalige PZC-gebouw aan de Max-kt. Op de eerste verdieping komt het kantoor van de SBKM, sa men met een ontvangstruimte en een bibliotheek. In de ont vangstruimte komt een sup poost te zitten die een oog houdt op de trap naar de op de tweede verdieping gesitueer de tentoonstellingsx-uimte. Het gaat om drie aan elkaar geschakelde lokalen. Ter Braak heeft al een nieuwe naam voor de locatie: De ka binetten van de Vleeshal. Neutrale ruimte „We zijn nu af van de domi nantie van de ruimte. Zowel de Vleeshal als de zolderruim- te Metro S bepalen door hun vormgeving wat daar voor een kunstenaar mogelijk is. In de Zustersti'aat ki'ijgen we een neutrale expositieruimte waar kant en klaar werk kan worden getoond. De program mering wordt een verlengde van die in de Vleeshal. Dus Collecte leverde Zeeuwse kunst ruim drie ton op Het pand aan de Zusterstraat, dat het nieuwe onderkomen van de SBKM wordt, krijgt enkele aanpassingen, ontworpen door de Eindhovense kunstenaar Piet Dirkx. foto Lex de Meester bijvoorbeeld ander werk van iemand die in de Vleeshal een installatie maakt, of een groepstentoonstelling, of twee of drie kunstenaars die iets met elkaar te maken heb ben. Ik krijg nu de gelegen heid een context te creëren voor wat in de Vleeshal plaatsvindt. Mensen die mis schien vinden dat in de Vlees hal een beetje raar werk te zien is, kunnen wat ze daar ge zien hebben spiegelen aan werk elders in de stad. Dat zou dus het begrip en daarmee het draagvlak voor de Vleeshal vergroten." Architectuur „Verder krijg ik op de nieuwe locatie eindelijk de mogelijk heid op een normale manier lezingen te organiseren, niet in de bizarre entourage van een trouwzaal. Ik hoop dat de bibliotheeki'uimte veel men sen aantrekt om boeken te raadplegen. We zullen het aantal abonnementen op tijd schriften uitbreiden. Zelf zijn we voortaan ook sneller voor mensen aanspreekbaar. We zitten niet meer verborgen in het stadhuis. We hebben een smoel naar de stad." De Eindhovense kunstenaar Piet Dirkx is aangezocht om het rxieuwe gezicht van de SB KM op te maken. Ter Bx~aak: „De architectuur van de gevel is onopvallend maar heel mooi. Er zit spanning in, met dat balkonnetje, die elemen ten die eruit zwiepen en terug- vallen. Zeer modern, zou ik bijna zeggen. De kunstenaar is gevraagd de kwaliteit van de gevel te benadiukken. Hij moest een oplossing vinden voor de loze mimte die ont- staat achter de ramen op de 1 tweede verdieping, waar j wanden komen van de ten- t toonstellingsruimte. Daar ko- j men vitrines met tl-lampen, waardoor er verschillende j kleurvlakken op de gevel ont- staan. Verder worden het bal kon en de kolommen geschil derd." De Middelbxxrgse architect Johan de Koning ontwerpt het meubilair voor de kantoor ruimte en de bibliotheek. In oktober moet het pand aan de Zustersti'aat verbouwd zijn. Dan volgt de inrichting. In ja nuari gaat waarschijnlijk de eerste expositie open. De verhuizing kost 350.000 gulden. Een gedeelte komt voor rekening van de gemeen te en de SBKM, maar tot te vredenheid van Ter Bx'aak is een derde van het bedrag door sponsors opgebx-acht. In het nieuwe, grotere pand zal de SBKM meer kosten maken. Er is meer ruimte voor exposities en er komt een suppoost in dienst. Toch verhoogt de ge meente de subsidie aan de SB KM niet. „We hebben daarom ervoor gekozen een aantal ja ren geen aankopen meer te doen", aldus Ter Braak. „Dat is doodzonde, want in de mar ge van de exposities in de Vleeshal konden we voor rela tief weinig geld werk van goe de kunstenaai's aankopen. Aan de andere kant, zolang er geen museum is, is het ook niet handig om kunst op te slaan in een te krap geworden opslag." Zie voor De Uitgeverij en de ver nieuwde Markt ook hel katern op pagina 15-21 Piet Noordijk optreedt. Daar gaat in de jazz- tempel een opti'eden aan vooraf van het quintet van saxofonist David Sanchez uit Puerto Rico, die eerder met veel succes in Tei'neuzen optrad. Verwachte hoogtepunten op het bluespodium zijn de optredens van de Engelse groep The Hoax (zaterdag), die onder meer ook op Parkpop in Den Haag staat geprogrammeerd, en The Radio Kings, in de Verenigde Staten beschouwd als opvolger van de fameuze Fabulous Thunder- birds. Op zaterdag verder het Bill Roseman Trio en Soul Suc ker en zondag het kwintet Dou ble Brown, allemaal groepen die Belgie als thuisbasis hebben. Tijdens de jazznight in Kalash nikov treden PB. Sandwich uit Eindhoven, de Hexable Work force uit Tei'neuzen en de Engel se punkjazzformatie Blurt op. Oude stijl jazz komt van (zater dag:) New Orleans Music Com pany, Hotter than six, (zondag:) Scat Cats en Flying Dixies. De jonge honden die optreden zijn (zaterdag:) het Ax-no Krijger Quartet, het Ai'no Fx-ancke Quaxdet, (zondag:) het Frank van de Berge Quartet en Cross Currents. (gala-avond) en Porgy Bess, ven'ijst een bluespodium aan de Westkolkstraat en woi'dt alter natieve jazz geprogrammeerd in Kalashixikov. Streetparades Op zatei'dag- en zondagmiddag worden in het centrum van Tei' neuzen streetparades gehouden door de groep Santo Y Fiesta, een straatorkest van Rony Ver biest genaamd Rony's Dixies, de Flying Dixies, de N.O. Long- field Jazz Crackers en de Homy Honkers. Verder zullen op za terdag en zondag in de Graan- beurs, bistro Het Arsenaal, de Groote Slock, Westkant en Het Bierwinkeltje jazzgroepen op treden. Behalve in Porgy Bess en het Zuidlandtheater zijn alle optredens gratis. Het Schelde Jazz Festival be gint donderdagavond 4 juni in Porgy Bess met een lezing van schrijver J. Bernlef getiteld 'Haalt jazz de 21ste eeuw?' en een optreden van Dig d'Diz, de band van de Zeeuws-Vlaamse saxofonist Jan Menu. Op vrijdag is Piet Noordijk de ster van de gala-avond in het Zuidlandtheater met zijn aan Chai'lie Parker opgedragen pro gramma Piet plays Bii'd. Speci ale gast is de Amei'ikaanse trompettist Benny Bailev. Tegen middernacht volgt in Porgy Bess een ode aan wijlen accor deonist Johnny Meyer The Dutch Swing College Band door een aantal Belgische jazzmuzi kanten onder leiding van Rony Verbiest. Anders dan in voor gaande jaren is vi-ijdags geen jazz op straat geprogrammeerd. Op de Mai'kt treden zaterdag John White's Big Band, het zi geunerorkest van Janos Csikos, de Antwerpse fomiatie Grand Citj, het Rony Verbiest Trio met trompettist Bert Joris en de twaalfkoppige Cubaanse salsa band Banda 21 op. Zondagmid dag is de beurt aan de Belgische bigband de Fxydaynight Blas ters en de Braziliaanse jazz- gi'oep Madeira die zaterdag nacht ook in Porgy Bess The Hoax

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10