zorgt voor fraai sluitstuk Kastaneer wordt een hele grote isterdamse B-jeugd oppermachtig op ABAB-voetbaltoernooi Stef Nelisse wint in Tholen na duivelsrit Winnend HGL/KOT geplaatst voor NK Misschien extra duel korfballers Zaamslag Tafeltennisser Steenbeek wint Hackenberg Cup Animo houdt uitzicht op promotie na zege Waterpoloërs Schelde kansloos ten onder in finale tegen jeugd PSV rAector Dooms LIPPINE - Ajax was giste- in Philippine oppermachtig de B-junioren op het ABAB- ;dtoernooi. Zaterdag werd Belgische Eendracht Aalst rtuigend winnaar van het C- gdtoernooi. wedstrijden werden giste- door het team van Ajax- iner John van 't Schip ge- nnen. Alleen in de boeiende ale tegen SK Lokeren verliep strijd aanvankelijk niet vol- scenario. Pas in de verlen- ig sloeg Ajax toe via het su- italent Youssouf Hersi. Het elpunt van de aanvallende ddenvelder was van grote isse. Met een schitterende li- aamsbeweging zette hij de lgische verdediging op het rkeerde been, omspeelde de keren-doelman Louk van aorde en schoof de bal in het je doel: 2-1. n mooiere afsluiting kon het BAB-toernooi niet krijgen. )it Ajax is beter dan vorig ar", genoot organisator Hans luret. Hij kreeg daarmee de jnners op zijn hand. erfectie lussouf Hersi, een naam om te ithouden, werd met afstand de beste speler van het toer- aoi uitgeroepen. Ook werd de chnisch uitzonderlijk begaaf- e speler topscorer met zes doel- unten, voor zijn teamgenoot .uillenjio Graaven. Het zou te gaan om Hersi alle (Ajax) lof te zwaaien, let Ajax-systeem, dat heilig is erklaax-d, werd tot in de perfec- beheerst. Met twee typische nelle buitenspelers en een bal- aste, kopsterke spits was er een uiplus aan aanvallende kwali- eiten. Daarachter wisten de pelers precies wat het systeem •an hen vraagt. Onder alle onx- tandigheden bleven ze het spel leheersen. De bal circuleerde nel rond, waarbij ook het ver- ledigende werk niet werd ge schuwd. tëadat Ajax moeiteloos RCS (3- AA Gent (3-1) en Eendracht Aalst (4-1) opzij had gezet trof het in de eindstrijd Lokeren. De Belgen kenden meer problemen door te dringen tot de finale. Vooral de beslissende wedstrijd tegen Fortuna Sittard kon pas de strafschoppenserie in het Vreugde bij de jeugdspelers van Lokeren, na een doelpunt tegen Ajax. De Ajacieden wonnen de finale met 2-1. voordeel van de Belgische jeugd beslist worden. Lokeren (1-0 winst tegen Sparta, 0-0 tegen Eeklo en 1-1 tegen Fortuna Sit tard) begon als underdog aan de finale, maar nam een voor sprong door een vrije trap van Firas Korknawi, die Ajax-doel- man Karlo Radolovic totaal verraste.:Ik zag dat de doelman een stap vooruit deed, omdat hij een voorzet verwachtte. Dat was mijn kans om de bal in het doel te schieten", zei de doel puntenmaker later. Slap De achterstand was volgens John van 't Schip zeker niet ge pland. „We begonnen te slap en clan loop je zomaar tegen een achterstand aan. Maar we heb ben daarna uitstekend terugge- knokt. Ajax was ook conditio neel en fysiek sterker" trok de winnende coach zijn conclusie. De Amsterdamse jeugd herstel de zich van de domper en ging op zoek naar de gelijkmaker. En weer was er een rol weggelegd voor Youssouf Hersi. Hij be diende Guillenno Graaven, waarna de centrumspits met een fraaie lob de Lokeren-cloel- man het nakijken gaf: 1-1. Ajax domineerde, maar moest oppas sen voor de tegenaanval. Binnen de reguliere speeltijd werd niet meer gescoord. In de verlenging besliste Hersi tenslotte met een schoonheid van een doelpunt de wedstrijd. Het jeugdtoernooi met Belgi sche en Nederlandse profclub en de regionale vertegenwoor digers Terneuzen en RCS (Den nis cle Nooijer: ,,Nu zijn we met BI, maar volgend jaar maak ik een sterke selectie.") kreeg de waardering die het verdiende. Van 't Schip: „Het toernooi zat goed in elkaar. We zijn uiterst tevreden." C-junioren Het enige smetje dat aan het toernooi bij de C-junioren kleefde, wai'en de leeftijdver-- schillen, die bij enkele wedstrij den de doorslag gaf over winst en verlies. Sparta had bijvoor beeld een jong talentvol C-team afgevaardigd, maar kwam te- koi't tegen het fysieke geweld van enkele tegenstanders, van wie sommigen drie tot vier jaar ouder waren. De verwarxing over de leeftijden was ontstaan door de leeftijdsgrens die per abuis niet juist was weergege ven. Eendracht Aalst en Foi-tuna Sittard speelden de finale bij de C-junioren. Beide ploegen gooi den veel fysiek in de strijd, maar de Belgen hadden meer inhoud. Eendracht Aalst liet voor niets zien tot de Belgische top te be horen. Dat bewezen de uitsla gen tegen Cercle Brugge (4-0), foto Charles Strijd Terneuzen (7-0), AA Gent (5-0) en de 3-0 winst in de finale tegen Fox-tuna Sittard. Zeeuws- Vlaanderen (Assist), Hoek en Terneuzen eindigden op de laat ste plaatsen. RCS werd achtste. Topscorers waren Peter Hame link (Hoek) en Vincent Varacki (Eendracht Aalst) met zes doel punten. Beste speler was Wouter de Jonckheere van Cercle Brugge. Opvallend was verder de aan wezigheid van de vrouwelijke scheidsrechter Rina van der Meijden en de 14-jarige Thea de Blaeij (Hoek) die zich als enige meisje tussenhaar leeftijdgeno- tengoed staande wisttelxouden. door Jan Roovers VALKENS WAARD/TILBURG - Een kampioenschap, een tweede en een derde plaats. Daar kwamen de drie Zeeuws- Viaamse biljartteams die zich voor de diverse finales van de gewestelijke kampioenschap pen hadden geplaatst, zaterdag mee naar huis. HGL/KOT 3, dat met Etienne van Damme, Albert Lacante en Rien Sandrini in Valkenswaard de eindstrijd in de Bl-klasse met drie andere teams uitvocht, deed dat met veive. Van Damme en Lacante wonnen al hun par- tijen, Sandx-ini sloot met één winstpaxtij af. Maar de veex-tien puntexx cüe het driebandenteam in totaliteit verzamelde was ruim voldoende voor de toer nooizege en de nationale finale plaats in Nieuwegein op 13 juni. Het Al-team (driebanden groot) van de Sasse club was daar ook heel dicht bij. Robbie Ballegeer, Cai'lo van Dam en Henk van Opzeeland finishten in biljartzaal Fun Place in Til burg in punten (11) gelijk met het team van Touché uit Tilburg, maar kwamen welgeteld 1% (91 om 92, omgerekend naar caram boles 2) te kort om zich voor het NK in Warmenhuizen te plaat sen. „Voox'af hoefde het alle- maalnietzo, nu weerzo dichtbij waren deed het toch even pijn"; voelde Carlo van Damme. Zege Het Cl-team van Concordia uit Terixeuzen werd in Fun Place derde van de vier deelnemende teams. Jean-Paul de Kraker en Cor Dirven wonnen twee (van de drie) partijen, Bram de Kraker liet technisch verzorgd spel be- wonderen, noteexxle ook een paar series van boven de hon derd, maar stuitte op sterke te genstanders en kon geen van zijn partijen in winst omzetten. Waardoor de toernooizege nooit echt in beeld kwam. punt nodig. Bijna steeds aan de goede kant van de score zat ex- lang zelfs meer in. Na een rust stand van 7-6 was Zaamslag nog altijd beter in beeld dan de tegenstander en bij 13-11, kort voor tijd, leek de winst in de knip. Een te gemakkelijk ge speelde finale én - veel belang rijker nog - bij 13-13 een straf- worp tegen lieten Zaamslag onverdiend met lege handen achter. Scores Zaamslag: DeRooy 5, Hame link, Guerand en Hamelink (allen 2), Westerbeke en Verpoorte (beiden 1). door Jan Roovers TERNEUZEN - Het afgelopen weekeinde werd het korfbalsei zoen 1997/1998 afgesloten. Met een kampioenschap op het veld en een promotie naar de lande lijke competitie scoorde BKC Breskens optimaal, Luctor uit Terneuzen werd zowel op het veld als in de zaal een subtopper. Alleen Zaamslag had het moei lijk en moet - afhankelijk van wat er uit de landelijke klassen naar de afdeling degradeert - mogelijk nog het veld in om zich via een beslissingswedstrijd van lijfsbehoud te verzekeren. Nikantes-Luctor 10-14: Na een aax-zelende start, waarin beide ploegen beurtelings op voor sprong kwamen, nam Luctor in de slotfase van de eerste helft de wedstrijd in handen: 6-8 bij de ïnst. De marge van twee doel punten bleef daarna lang staan en pas na de tempoverhoging van zijix bezoekers gaf de thuis ploeg zich gewonnen. Scores Luctor: Hamelinlc 5, Wisse 3, Simons 3, Dellebeke, M. Durink. P Durink (allen 1). Zaamslag-Seolto 13-14: Om een eventuele beslissingswedstx-ijd te ontlopen had Zaamslag één Terneuzense krachtpatser verbetert Zeeuws record door Jan Roovers TERNEUZEN - Mogelijk dat een of meer leden van de club zich bezig houden met tele foonboeken scheuren, vracht wagens trekken of boomstam men gooien, maar dat is dan een uitzondering. Het over grote deel van de leden van de vereniging Bodyline Bench- Press uit Terneuzen neemt het beoefenen van de krachtsport serieus. Het clubkampioen schap bankdrukken dat zater dag in het krachthonk aan de Bachlaan werd gehouden en dat Marino Cojle, Raymond van de Klooster, Kees Martens, Ron Dellaex-t en - dame - Ta mara Spuesens op het podium kreeg, maakte dat nog eens duidelijk. Dat allemaal als een omlijs- ting van het hoofdnummer: de recordpoging van Frensel Kastaneer, 27 jaar geleden ge boren op Curacao - en sinds december 1996 het visite kaartje van de Terneuzense vex-eniging - om het Zeeuwse recoi-dbankdrukkexx (242,5 ki lo) te ver-beteren. Hij weegt schoon aan de haak ruim 109 kilo, heeft spiei'ballen waar je u tegen zegt en is onlangs in Rotterdaixx Nederlands kam pioen bankdrukken in de klas se tot 110 kilo geworden. Met tweede plaatsen voor Jolxny de Witte (die in dezelfde klasse 'slechts1 190 kilo drukte) en Arjo Rouw (160 kilo in de klas se -90) maakte Bodyline Bench-Press in Rotterdam toch al behoorlijk indruk. „Want krachtspoi-t is toch iets uit de Randstad", weet De Wit te. Maar al die jongens gingen Frensel Kastaneer, Nederlands kampioen bankdrukken in de klasse tot 110 kilo, aan het werk. foto Charles Strijd op het NK in zijn klasse toch maar mooi voor schut tegen de Terneuzense krachtpatser. Die met zijn NK-px-estatie in de buxxrt komt van het nationaal record, dat met 252,5 kilo op naam staat van Piebe Faber. „Maar dat sneuvelt binnen kort ook", durft Jolxny de Wit te al wel te voorspellen. Een paar neefjes op Curacao deden aan body-building. Vandaar naar powerliften en de specialiteit bankdnxkken was voor Frensel niet zo'n gro te stap. Natuui'lijke aanleg, het stoeien met gewichten van om en nabij tweehonderd kilo op de vier trainingsavonden die elke week worden afge werkt en een gezond 'dieet' zox-g'den voor een forse pro gressie (40 kilo in ruim een jaar) èn motiveerden ook voor de recordpoging die zater-dag door zo'n vijftig supporters werd ondersteund. Onder het arbitrale oog van Gilbert Hamelinck, Albeit Harms en Hensley Jandroep werd 245 kilo gelxangen. De eerste poging mislukte, maar begeleid door de aanmoedi gingen van de fans slaagde de herkansing wel De eufoxte van dat gloiteitjke moment voor Kastaneer èn de club be woog Bodyliner Jolxny de Wit te zelfs tot de uitspraak: ,.Fi-ensel Kastaneer heeft het in zich om een wereldtopper te worden." BKC-Blauw Wit 16-10: BKC sloot een beste jaai-gang af met een ruime overwimxing. In het eex-ste pait scoorden de bezoe kers alleexx via strafworpen (7-4 bij de rust). Na de pauze sloeg BKC een gat naar rijf doelpun ten en speelde daarna de wed strijd freewheelend uit. Na de dubbele promotie moet de ploeg vei'der zonder Max-c Kolijn en Jerry van Haneghem (beiden stoppen) en moet ook nog een opvolger worden gevonden voor trainer Ronald Kraayeveld. Scores BKC: \'an Haneghem 4, Fe- nijn 3, Scherbeijn 3, De Zeeuw 2, J. van Haneghem, De Reu, Kolijn en Roest (allen 1). door Alex Krappen AKNEMUEDEN - De uit een veld van oorspronkelijk 64 deel nemende tafeltennissers over gebleven acht finalisten streden vrijdag om de Hackenberg Cup. Het meest prestigieuze toernooi voor afdelingsspelers werd ge wonnen door Robert Stcenbeek van gastvereniging Arnemui- den, die in een spannende acht- kamp Peter Francke en Coen Mijnsbergen voorbleef. Door de voortijdige eliminatie van topfavorieten Mare Maas (fileproblemen in de kwartfina le) en Leon van Boven (off-day in de halve finale) werd op voor hand veel spanning verwacht. Die verwachting kwam ook uit. Eén van de favorieten, Daan Mijnsbergen, kende een vlie gende stait. Achtereenvolgens bond hij Arnold de Gier, Noud Lijnse en Peter Francke in twee games aan de zegekar. Tegen tweelingbroer- Coen ging het echter helemaal mis. Met listige, trage blokballen ontregelde Coen het spel van Daan goed ge noeg om ruim in twee games te winnen. Daarna sloeg Daan Mijnsbergen geen bal meer raak, en Coen werd nxede door een zwaai'bevochten zege op latere winnaar Steenbeek kans hebber voor de eindzege, on danks nipt verlies tegen jeugd speler Jan-Rien Meerman in de ronde daarvoor. In de laatste ronde had hij die kans in eigen hand, ondanks een vlotte zege van Steeixbeek op de gedesillusioneerde Daan Mijns bergen. Bij winst was de titel binnen, en na de zege in de eer ste game leek die winst een for maliteit, Zijn tegenstander- Peter Francke, in dit doort situ- door Lucien Roelandt THOLEN - Het concours hippi- que van de Eendrachtruiters uit Tholen staat al jaren bekend als de krachtmeting tussen de Zeeuwen en hun Brabantse en Belgische rivalen. Een confron tatie waarin de Zeeuwen zater dag op de Speelmansplaat be slist niet onder deden voor de concurrentie, getuige de over winningen van Stef Nelissen en Omar Vonsee bij het springen. En bij de dressuur waren het Nadine Timmerman, Johanna Holster en Vicky Honig die zich bij de prijsuitreiking als eerste mochten opstellen. Door de jaarlijks toenemende belangstelling dreigt het con cours hippique van de Een drachtruiters zo zoetjes aan uit zijn jasje te gi-oeien. Niet alleen kwantitatief groeit het hippisch evenement sterk, ook kwalita tief. Voor parcoursbouwer Bram Wattel reden om techni sche en zware parcoursen neer te zetten. Ondanks deze selec tieve opgave wist zich een groot aantal combinaties voor de bar rage te plaatsen. Risico's Stef Nelisse kreeg zijn overwin ning in de klasse L dan ook be slist niet cadeau. Van de vijftig combinaties hielden er in het basisparcours niet minder dan twaalf hun sti-afblad blank. On der hen Stef Nelisse met twee paarden, en Christaan van de Plasse. Het was Van de Plasse die in de barrage de lont in het kruitvat stak. Als dei-de starter stuurde hij Deltamossel Oase in een tijd van 34.70 naar zijn tweede foutloze ronde. Een prestatie die de x-est noodzaakte tot het nemen van risico's, maar naar later bleek toch maar goed genoeg voor de ovei'igens fraaie vijfde plaats. Aanval Nelisse was de eerste die met Kimball de aanval opende. De ruiter uit Noordgouwe kwam met de Burggraafzoon echter een fractie van een seconde te kort. Jan de Visser bewees met Mid Naght dat het sneller kon. Maar de ex-Zeeuw nxocht slechts even dromen van de eindzege. De Belgische Christi ne Kroeske stuurde haar bruine merrie in de supersnelle tijd van 32.28 door de finish. Echter lang niet snel genoeg voor laatste starter Nelisse. Als een speer- joeg hij Palussa Boy over de hin dernissen. En tot ieders verba zing nam hij daarbij ook nog de binnenbocht naar de dubbel. Een huzarenstukje waarmee de Schouwse combinatie de onmo gelijk geachte tijd van 29.36 wist te realiseren. In de klasse B diende Omar Von see met Galaxy in de ban-age af te rekenen met tien concurren ten. De Middelburger bleek er echter weinig van onder de in druk. Uiterst kalm en in grootse stijl stuurde hij de braine ruin over de opstakels. Het leverde de hoofdstedelijk combinatie 46 stijlpunten op. Een half puntje meer dan de Brabantse Chantal van Steenpaal. die met Lanville de tweede stek opeiste. Dressuur In de dressuur leverde Nadine Tirrmxerman met Julio T in de klasse L een uitstekende presta tie. De amazone uit Veere reed de fraaie ruin naar een score van maar liefst 176 punten. Goed voor de eerste stek. Vicky Honig toonde zich in het middagpro gramma in de klasse Z2 de sterkste. De pas veertienjarige amazone uit Burgh-Haamstede kwam tot de fraaie score van 193 punten. Mieke Roovers met Kokette en Masscha Bustx-aan met Izalon eindigden, met res pectievelijk 186 en 184 punten, als vijfde en zesde. Buurttoernooi met acht teams ZAAMSLAG - Komende don derdag houdt de korfbalvereni ging Zaamslag het inmiddels traditionele buurttoernooi. Het is alweer de zestiende maal dat dit evenement wordt gehouden en na een dieptepunt vorig jaar wat betreft deelname (toen slechts zes teams van de partij waren) lijkt die tendens zich weer te keren. Voor het toernooi van dit jaar zijn er acht teams aangemeld, die in twee poules van elk vier ploegen zijn ingedeeld, Alle wedstrijden - zowel in de poules als in de finales - duren twintig minuten en aan het aantal actie ve kox-fballers is per team een maximum gesteld. De eerste wedstrijden beginnen donder dag op het veld van kv Zaamslag om 19.00 uur en de strijd om de eerste plaats staat gepland om 20.50 uur. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met nog één wedstrijd voor de boeg behiel den de tennissers van Animo gisteren door een 4-2 overwin ning op Pettelaars uitzicht op promotie naar de nieuw te vor men hoofdklasse. De Terneu- zense mannenploeg ontvangt in het laatste duel van de eerste klasse koploper Halfweg. Van elk van de drie huidige eer ste klassen pi-omo*veren de num mers één en twee naar de hoofd klasse, waarin volgend seizoen de allersterkste teams van Ne derland het tegen elkaar opne men. Versluys, trainer/speler van Animo, heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij daar graag bij wilzijn. DeBelgi- sche oefenmeester is er dan ook veel aan gelegen om over twee weken in de laatste confrontatie met zi j n stex-kste team te kunnen aantreden. „Ik zal eens kijken in mijn blik internationals en zien wie ik kan optrommelen", merkte hij gisteren na de zwaar bevochten overwinning tegen degradatiekandidaat Pette laars op. Animo kwam tegen het laag geklasseerde Pettelaars met een 3-1 (winst voor Mc Gre- gor, Vex-sluys en Biex-ings) voor sprong uit de enkelspelen, maar moest in de dubbelspelen ge noegen nemen met een punten- deling. De bezoekex's hadden in Fx'ans de Haan en Jan-Piet Noordermeer twee ervaren krachten, die het klappen van de zweep kennen en het Terneu zense koppel Verstraeten/Bie- i'ings na een aanvankelijke ach terstand versloegen. De Zeeuws-Vlamingen wonnen de eerste set met 6-1maar wei'den in het tweede bedrijf wegge speeld: 0-6. In een boeiende der de set hielden de gasten op be slissende momenten het hoofd koel: 5-7. Filip Versluys moest vervolgens met Dan Mc Gregor alles uit de kast halen om de winst veilig te stellen. De Ter- neuzenaars wonnen de eerste set (6-3), maar verzuimden daarna een 5-4 en 6-5 voor- spi-ong te verzilveren. „Dan vraag je om problemen", moest Vei'sluys toegeven. Het Animo- koppei wei'd in de derde set op een 0-2 achterstand gezet, ver zette de bakens, maar slaagde er niet in om een 5-4 voorsprong in winst om te zetten. Uiteindelijk zegevierden Versluys/Mc Gre gor nxet 7-5. Animo-Pettelaars 4-2: Mc Gregor-Van lent 6-0, 6- 0; Bienngs-De Haan 6-7, 6-4, 6- 4; Versluvs-Noordermeer 7-6,6- 0; Verstraeten-Krans 2-6, 4-6; Verstraeten/Bierings-Noorder- mee/De Haan 6-1, 0-6, 5-7; Ver sluys/Mc Gregor-Krans/Van Lent 6-3,6-7,7-5. aties altijd op zijn best, profi teerde echter uitstekend van de opspelende zenuwen van Mijns bergen en pakte de tweede game. De derde game was een gevecht op leven en dood, dat Francke in zijn met 21-19 in zijn vooi'deel besliste. Steenbeek verklaarde zijn ver rassende winst als volgt: ..Ik ben in het laatste jaar veel serieuzer gaan trainen. Er zijn een paar spelers bij de club gekomen te gen wie ik beter kan trainen. Vi'oeger ging ik alleen maar voor de leuke ballen, maar dit jaar heb ik vooral op vastlxeid getraind. Daardoor is mijn voe- tenwerk een stuk beter gewor den en kan ik ergens op terug vallen als het even niet loopt."" door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo loërs van Schelde hebben zater dag in de finale van het dis trictsbekertoernooi geen potten kunnen breken. De jeugd van PSV was de Zeeuwse ploeg veel te machtig: 12-5. De PSV'ers, aangevuld met jon gens onder achttien jaar die al enige tijd bij de hoofdmacht ac tief zijn, toonden zich vanaf het begin een klasse beter. De ploeg nam gelijk het heft in handen door snel een 3-0 voorsprong te nemen. Vervolgens liep de ploeg in de eerste periode uit naar 5-0. Pas daax-na kwam Schelde iets beter in de wedstrijd, maar maakte de ploeg toch nog teveel fouten. Cees van Houwelingen, de man die normaal de lijnen uitzet, was eveneens niet in vorm zodat verkleining van de de achterstand uitbleef. PSV liep uit naar 6-1, aan het einde van de tweede periode. PSV, dat in training is voor de nationale kampioenschappen voor jeugdploegen, bleef het be tere van het spel houden. Voor de mannen van Schelde, die slordig bleven spelen, werd het frustrerend dat zij de score niet konden verkleinen. De stand aan het einde van de derde pe riode bedxroeg 8-3. In de laatste periode heerste PSV opnieuw. Zodoende legde de ploeg de eindcijfers van 12-5 vast. De watex-poloërs van Schelde zijn na de feestvreugde van de promotie naar de bond weer met beide benen op de grond komen te staan. Scores Schelde: Van Houwelingen 2, Wesdorp, De Blaey en Van Royen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 37