Stad Radio nog niet in de lucht PZC Een en al feest in en rond Hulst Omstreden pastoor krijgt brede steun van parochianen Fraaie tuinen uit grensstreek te boek zeeland 10 Zendmachtiging onzeker Yoorj aarsfestijn Eerste prijs voor damesspuitteam van Baarland Motortweetal aangehouden Russische delegatie in Terneuzen Vechtersbazen verwonden elkaai Gewonde bij eenzijdig ongeval Drugstoeristen krijgen bon Drie drankrijders aangehouden be zie II St ZUIDLANDTHEATER DE BROCHURE VOOR HET SEIZOEN 1998/1999 WORDT IN DE WEEK VAN 25 ME11998 HUIS-AAN-HUIS IN HEEL ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSPREID! maandag 25 mei 1998 door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Stad Radio Ter- neuzen kan deze maand niet de lucht in. Het Commissariaat voor de Media moet eerst de aanvraag van concurrent Slot FM behandelen. Dan wordt dui delijk welke omroep de beno digde zendmachtiging krijgt. Reden voor Stad Radio om even pas op de plaats te maken. Secretaris van Stad Radio, J. Snelders, tevens voorzitter van de programmaraad, werd begin deze maand onaangenaam ver rast door het bericht dat Slot FM toch in de race was voor ver lenging van de eerder verstrekte zendmachtiging. De aanvraag lag er al sinds oktober, maar het commissariaat was vergeten de ze te behandelen. Stad Radio was er steeds van uitgegaan dat Slot FM volledig op zijn gat lag en geen poging zou wagen om weer de lucht in te kunnen. Voor de nieuwkomer betekent dit dat er opnieuw twee maan den overheen gaan, voordat de zender uitsluitsel krijgt over de vraag of zij kan beginnen. „De kaaiden leken gunstig- Het col lege van burgemeester en wet houders had een zogenaamde representiviteitsverklaring af gegeven, dat wil zeggen dat onze programmaraad onafhan kelijk en representatief is be vonden voor de verschillende stromingen in de samenleving. Wanneer bovendien na een half jaar draaien, bleek dat de zen der bestaansrecht heeft, dan was de gemeente bereid de om roep van structurele financie ring te voorzien. De vrijwilli gers staan te trappelen om aan de slag te gaan." Ook Slot FM blijkt nu een pro grammaraad te hebben samen gesteld. Het Commissariaat voor de Media moet vervolgens aan B en W vragen of ook deze programmaraad voldoet aan al le criteria, met vertegenwoordi gers uit onder meer sport, welzijn, geestelij kleven en min derheden. Wordt ook voor Slot FM een dergelijke verklaring afgegeven, dan is het uiteinde lij k aan het commissariaat om te bepalen wie de zendmachtiging krijgt. „Stel dat de lijst namen aan de criteria voldoen en stel dat het college strikt formeel oordeelt dat de zaak in orde is, dan ont staat er een probleem", aldus Snelders. Hij wil dan ook zo gauw mogelijk met. het bestuur om de tafel om te kijken wat het te doen staat. Het bestuur heeft volgens hem drie keuzes: de handen over elkaar en afwach ten, uitgaan van het positieve en doorgaan met de uitbouw van de zender, of het bijltje erbij neergooien. Lastig parket De voorkeur van Snelders gaat met uit naar het laatste. Maar hij beseft ook dat dat weieens lastig kan worden. .Het gevaar is dat vrijwilligers die al zo lang wachten en soms al jaren bezig zijn om de zender meer te laten zijn als muziekzender en een ei gen, lokale identiteit willen ge ven, zullen afhaken. Dat zou ontzettend jammer zijn. Want gebleken is dat Slot FM in zijn goede tijd, zeker voorzag in een behoefte." Mocht de beslissing toch positief uitpakken voor Stad Radio, dan kan de eerste uitzending pas in september, oktober plaatsvinden. „Want het heeft geen zin om midden in de vakantie te beginnen. SAS VAN GENT Rommelmarkt - In verzorgings centrum De Redoute in Sas van Gent wordt woensdag 27 mei van 13 tot 17 uur een rommel markt gehouden. De opbrengst is voorde uitbreiding van de re creatiezaal. door Pascalle.Cappetti OOSTBURG - Het actiecomité dat is opgericht om pastoor R. Schouteten uit Oostburg in het zadel te houden, is zondag over stelpt met reacties van parochi anen. Ruim 170 mensen hebben in Oostburg de handtekenin genlijst ondertekend. Ook in Groede, IJzendijke en Eede zijn inmiddels initiatieven onderno men om de pastoor die met ont slag wordt bedreigd, een hart onder de riem te steken. Initiatiefnemer J. Bogaeil uit Oostburg beklom zondag tij dens de mis persoonlijk de OOSTBURG - Het Oostburgse verzorgingscentrum De Burght wordt woensdag 27 mei tussen 10.00 en 15.30 uur op zijn kop gezet voor het voorjaarsfestijn. De hele dag worden onder meer handwerk- en knutselartikelen, linnengoed en pergamano ver kocht. In het aanleunwoningen complex Het Lam kunnen de bezoekers binnenlopen voor een schildersdemonstratie en een expositie. Conferencier Frans de Schepper treedt op. De op brengst van de dag is voor de be woners van De Burght. SINT NIKLAAS - De dames brandweerploeg van Baarland, de Blusgigantjes, heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen tijdens de zevende Internationale Brandweervrouwen wedstrijd in Sint Niklaas in België. Het wedstrijdparcours begon met een rit op de step in nacht kleding waarna de dames zich moesten omkleden in uitrukte- nue en een vat vol moesten spui ten, waardoor een brandweer vrouw werd opgehesen. De tweede opdracht bestond uit het afleggen van lagedrukstralen door een buis over een zeephel- ling. Er moest een brand worden geblust in een woning en één in een auto. Bovendien moesten de ploegen twee slachtoffers red den. De tweede prijs ging naar de Lamstralen uit Zierikzee en de derde prijs naar de Spuit Elfjes uit Kloosterzande. preekstoel om de aanwezige kerkgangers te informeren over het onrecht dat Schouteten in de ogen van het comité is aange daan. Hij vindt dat 'het gedon der' in West-Zeeuws-Vlaande- ren maar eens afgelopen moet zijn: „Het is al de tweede keer dat een pastoor door de modder wordt gesleurd." Bogaert refereert daarmee aan het besluit vorig jaar om emeri tus-pastoor Omer Gielliet niet meer in te zetten bij kerkdien sten in Breskens. Naar aanlei ding van dat besluit barstte er een discussie los over de inzet van emeriti. Veel parochianen vonden dat de charismatische priester uit Breskens niet te ver vangen is. Met de beslissing van de Inter Paro'chiële Vereniging en het pastoresteam in West-Zeeuws- Vlaanderen om het vertrouwen in pastoor Schouteten op te zeg gen, trappen zij de gelovigen op nieuw op de ziel, aldus Bogaert. De actiegroep begrijpt niets van de motieven hiervoor. Schouteten denkt dat de breuk verband hield met de aanstel ling van een nieuwe priester voor West-Zeeuws-Vlaanderen. De door de bisschop voorgedra gen man werd in maart door een groot deel van de sollicitatie commissie afgewezen; een keu ze waar Schouteten het abso luut niet mee eens was. In een gesprek dat Bogaert zon dagavond had met de voorzitter van de IPV werd hij 'iets wijzer' over de achtergrond van het confliot. De redenen, waarover hij ook geen mededelingen wil doen, zijn volgens hem echter niet van ernstige aard. De actie groep verwacht binnenkort een vervolggesprek te hebben, eventueel met de pastoor erbij. De verzamelde handtekeningen gaan deze week, vergezeld van een brief, naar bisschop M. Muskens. „De bal ligt nu bij hem." TERNEUZEN - De marechaus see heeft zaterdagavond op de Mr. F. J. Haarmanweg in Ter- neuzen twee Belgen aangehou den. Zij hadden met hun motor de maximumsnelheid met 41 ki lometer per uur overschreden. Bovendien had de bestuurder geen rijbewijs en waren beide in het bezit van softdrugs. Ook de jaarmarkt in Clinge bood zondag vermaak voor alle leeftijden. foto Charles Strijd door Edy de Witte CLINGE - Voor de inwoners van Hulst en omstreken was er het afgelopen weekein de vermaak bij de deur. De Reynaertstad zelf stond in het teken van de voorjaars- kermis. In de kernen Graauw en Nieuw- Namen hielden de plaatselijke voetbal verenigingen de eindeseizoensfeesten. In Clinge bruiste het zondag van de activi teiten tijdens de jaarmarkt. Bij deze vee manifestatie op het terrein van De Sterre was een landbouwmechanisatieshovv en een Sloebermarkt. Met een aanvoer van 24 paarden en po ny's, 38 stuks fok- en mestvee en 128 scha pen en geiten was er sprake van een geslaagde jaarmarkt. Het publiek wist vooral na de middag de weg naar het jaar marktterrein te vinden. Wethouder B. Pi- cavet van Hulst reikte de prijzen uit. Sla gerij Eg'germont uit Axel werd gekroond tot algemeen jaarmarktkampioen '98. Jeugdkampioen werd A Bogaert. De beste inzending mannelijk vee kwam van E. Bogaert. In de categorie vrouwelijk vee won R. Bogaert en zoon. Op de Sloebermarkt kwamen bezoekers aan hun trekken met verkoop, informatie, demonstraties, spelletjes en kinderani matie. Boomwaifeesten In en rondom de feesttent op het sport park De Boomwai tekende de voetbalver eniging Graauw voor de Boomwaifeesten. Vanaf hemelvaartsdag konden jong en oud aan de bak met onder meer een spe- lencircuit, een playbackshow, voetbal- gerichte spelen en een feestavond op za terdag. De afsluiting op zondag gebeurde met een wijken- en familietoernooi. De 22 deelne mende zestallen gingen op kleine veldjes de sportieve strijd met elkaar aan. Het team van Buitendijkse Boys 2 ging met de hoogste eer strijken. Ook Hulsterloo in Nieuw-Namen zorgde voor een aantal plezierige dagen voor de bevolking. Het sportieve tintje kwam hier onder meer van het volleybaltoernooi op zondag. De Stuifbollen uit het Belgische Meerdonk bleken van de achttien teams hierbij over de langste adem te beschik ken. De feestavond met diverse optredens trok zo'n zeshonderd bezoekers. Zondag volgde nog een afsluiting met voetbalwedstrijden tegen Kieldrecht. door René Hoonhorst AXEL - Het idee om een boek over tuinen uit de streek te ma ken, sluimerde al jaren bij de Axelse Gré Dieleman. Een pu blicatie over Zeeuwse tuinen, die alleen over lusthoven in Midden-Zeeland ging, wakker de het chauvinisme aan. Of er in Zeeuws-Vlaanderen geen prachtige, kleurige, bloemrijke en fantasievolle tuinen te vin den zijn. Tijdens een tuinreisje naar Engeland trok reisleidster Nel Esselbrugge, een plaatsge- note en ook al een luinenthousi- astelinge, haar over de streep. Nog geen half jaar later ligt het boek Grenzenloos Tuinieren in de boekhandel als eerste uitga ve van Dielemans eigen uitgeve rijtje Schema Editor Services. Grenzenloos, want Dieleman beperkte zich niet tot Zeeuws- Vlaamse tuinen, maar pakte ge lijk een aantal bezienswaardige tuinenin Vlaanderen mee. Plan ten en bloemen trekken zich niets van grenzen aan, waarom zouden tuinen aan beide kanten van de grens dan niet in één boek samen kunnen gaan, vraagt ze zich retorisch af in een voorwoord bij het boek. Gré Dieleman bezocht begin dit jaar 35 tuinen in de grensstreek. De hoven moesten - op afspraak of tijdens opentuindagen - te bezoeken zijn door liefhebbers en er hoorden aardige verhalen bij. Over vorm en aanleg van tuinen, gaarden, hoven, prieel tjes, vijvers en waterpartijen. En natuurlijk over het plezier van de werkzaamheden zelf en vooral de resultaten van de in spanningen. De geschiedenis van de tuinen, de planten en die ren die zich er thuisvoelen of die er door bewoner of tuinarchi tect (vaak al verenigt in één en dezelfde persoon) in zijn ge bracht en de filosofie achter de inrichting komen aan de orde. Sferen Handleidingen om de tuin te on derhouden, mestschema's en ziektenbestrijdingen heeft Gré TERNEUZEN - Een Russisch-Oekraïnse delegatie van de overkoe pelende associatie voor industriële gassen IGMA brengt op donder dag 28 mei een bezoek aan Terneuzen. Het 35 leden tellende gezelschap wordt om 13.00 uur op het stad huis officieel ontvangen door burgemeester drs. R. Barbé. Tevens kijken de gasten rond op het fabrieksterrein van BOC Gassen, initi atiefnemer van de Benelux-toernee van de Russen. De werkbezoeken vinden plaats in het kader van een Europese con ferentie van de EIGA de westerse tegenhanger van de IGMA De le den van de delegatie zijn allen medewerkers van industriële gasfir- ma's in Rusland en de Oekraïne. SLUIS - De politie hield zaterdagnacht drie mannen uit Te; neuzen en Axel in de leeftijd van 23 en 25 jaar aan. Zij werdj ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij een vechtpar rond half drie op de Kaai in Sluis. Een 29-jarige Sluissena en een 19-jarige Oostburger raakten bij deze vechtpar lichtgewond. De verdachten zijn overgebracht en ingeslotf in het politiebureau in Terneuzen. Na verhoor konden zij nai huis. De inwoner van Sluis had een wond boven het oog, Oostburger op zijn rechterwang. TERHOLE - Een 31-jarige automobilist uit Hulst raakte23 terdagavond rond negen uur op de rijksweg N61 bij Terho' gewond bij een eenzijdig ongeval. De man raakte om onbj kende redenen van de weg af. Hij moest door de brandwe van Hulst uit zijn voertuig worden bevrijd. Met onbekendle sel is hij vervoerd naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Drie automobilisten botsten zondagochtend op de Rooseveli laan in Terneuzen tegen elkaar. De 56-jarige bestuurder u Dongen merkte rond negen uur te laat op dat de voor hemii dende bestuurders afremden. Hij ramde de auto van een46 jarige vrouw uit Loon. Deze schoof daarop door tegen de v« haar rijdende auto, bestuurd dooreen man uit Spijkenisse.E betrokken bestuurders kwamen met de schrik vrij. TERNEUZEN - De zuiderburen laten Terneuzen nog ni, links liggen in hun speurtocht naar drugs. De politie hiel vrijdag en zaterdag vijf Fransen en twee Belgen aan. Zij ren in het bezit van 9,5 gram marihuana, 76 gram weed, 3. gram hasj en 9,4 gram hennep. De controles werden uitgevoerd op de Grenulaan, de Dij! straat en de Scheldeboulevard. De twee Belgen van zestiene negentien jaar oud, uit Oosterzeele en één van de Fransmai nen, een achtienjarige man uit Saultain, kregen een boete v? honderd gulden. Een achttienjarige man uit Calais die gram weed bij zich had, ontving een dagvaarding en een ver blijfsontzegging voor de binnenstad van Terneuzen. De ande re Fransen moesten alleen hun weed afstaan. SLUIS - Drie automobilisten waren zaterdag- en zondag nacht met alcohol op achter het stuur gekropen. Depolitiebe trapte op de rondweg in Sluis een 23-jarige Belg uit Knokke Heist, op de Van Waesberghestraat in Hulst een 2 5-jarige ma uit Bergen op Zoom en op de Provinciale weg bij Sluiskil ee 27-jarige inwoonster van Sluiskil. De Belg had bijna twe keer de toegestane hoeveelheid op. Na betaling van een boet van 650 gulden en drie uur wachten, kon hij zijn weg vervol gen. De Brabander kreeg met 360 microgram een rijverboi van drie uur en een dagvaarding. De vrouw uit Sluiskil moes! 390 gulden betalen. Ziet Koud 4382 lel. (0 dag- af d. F 19.0C Kmdi overi 0O! ziel Oost 'sGr 4462 De tuin van Nel Esselbrugge aan de Axelse Kanaalkade is één van de uitverkoren lusthoven uit het boek Grenzenloos Tuinieren. foto Peter Nicolai Dieleman niet in haar boek op genomen. „Daar zijn al boeken genoeg over. Het ging me er vooral om de sfeer van al die verschillende tuinen weer te ge ven; lusthoven die smaak, karkakter, leefgewoontes en voorliefdes van hun eigenaars weerspiegelen", benadrukt de schrijfster en samenstelster van het boek. De lezer van het boek proeft de sfeer overigens niet in de eerste plaats in Dielemans teksten. De honderden foto's van tuinbezit- ters, professionele fotografen en Gré Dieleman vertellen hun ei gen verhaal. Een vertelling van sprookjesachtige kleuren, gewaagde combinaties, roman tische zithoekjes en inventieve doorkijkjes. Beelden die som migen zullen inspireren om di rect zelf in de eigen tuin aan de slag te gaan en anderen vooral de gelegenheid geven om eens lekker weg te dromen. Grenzenloos tuinieren, door Gré Di eleman. Uitgave Schema Editor Services, Axel; prijs 59,90 gulden. Mijn tranen vallen op je koude handen wanneer ik naar je kijk. Telkens denk ik aan die handen nooit meer.... binnen handbereik. Na vele fijne jaren samenzijn cn dankbaar voor al les wat hij voor ons heeft betekend, moeten wij u tot onze droefheid mededelen dat op 23 mei van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, lieve opa en broer DESIRE DUURINCK echtgenoot van Jacoba Cornelia Snap in de leeftijd van 86 jaar. Terneuzen: J. C. Duurinck-Snap Zuiddorpe: Rob Duurinck Riet Duurinck-Groothaert Renee Hulst: Marléne Desiree de Bock-Duurinck Eddy de Bock Sandra Desiree en Davy Martine Andrea 4531 GV Terneuzen, 23 mei 1998. Oostelijk Bolwerk 720. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op don derdag 28 mei a.s. om 14.00 uur in het Crematori um 'Terneuzen'. Bellamystraat 28c te Terneuzen. Samenkomst om 15.45 uur in bovengenoemd cre matorium. Pa is opgebaard in het Rouwcentrum 'Terneuzen', Rooseveltlaan 6 te Terneuzen. Gelegenheid tot afscheidnemen op woensdag van 19.00-19.30 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in Restaurant 't Vijverhof, Fred, van Eedenstraat te Terneuzen. Wilt u indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Verdrietig om het afscheid, maar dankbaar dat hij zo lang in ons midden mocht zijn, namen wij kennis van het overlijden van onze lieve oom en oudoom ABRAHAM JACOBUS RISSEEUW Calpe (Spanje): Leendert Risseeuw Mara Risseeuw-Luque Terneuzen: Jean-Paul van Dierendonck Tania van Dierendonck-Risseeuw en kinderen Terneuzen: Natasha Risseeuw Goes: Graciële Risseeuw TERNEUZEN VOOR INLICHTINGEN: 0115-695555 (di t/m vr. 11.00 - 15.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34