Stad Radio nog niet in de lucht Zwarte-Bessenroute in Zak blijft Souburg kampioen ereklas ringrijden T elefoonkaarten als verzamelobject Vier weken Zomerschool in Goes voor ouderen zeeland maandag 25 mei 1998 b 10 Nog geen zekerheid over verkrijgen zendmachtiging Terneuzense omroep Auto slaat over de kop Taxichauffeurs Goes op de bon Man valt in slaap achter stuur Wildplassers krijgen bekeuring Boete voor gooien met flesjes Auto ramt bus Zonnemaire Boter bij de vis voor drankrijder Damesbrandweer van Baarland wordt eerste GOES - De Zomerschool van het Oostersckelde College, een leer- en va kantieproject voor oude ren, omvat dit jaar vier weken. Drie themaweken worden in Goes gehou den, de vierde week vindt op Tholen plaats. De eerste week is een vier daagse die duurt van 13 tot en met 16 juli. Onder de titel Scheppingsdrang maken deelnemers kennis met tekenen, schilderen, boetseren, fotografie en toneel. In de week van 20 tot- en met 24 juli worden twee thema's aangeboden. Het eerste thema luidt Over Grenzen. Via inlei dingen. activiteiten en ex cursies worden grenzen verkend en verlegd. Die zelfde week staat ook het thema Het Zeeuws Eigene op het programma. Ty pisch Zeeuwse elementen worden verkend in streek taal. kleding, geschiede nis en landschap. Het the maproject Over Grenzen wordt ook gegeven op Tholen, in de week van 13 tot en met 17 juliMeer in formatie is te verkrijgen via telefoonnummer 0113 -231170. Op het bedrijf van de familie Goense in Heinkenszand krijgen deelnemers aan de Zwarte-Bessenroute uitleg over een machine om bessen te oogsten. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt NISSE - Wie een goede indruk wil krijgen van de Zak van Zuid-Beveland en afgelo pen weekeinde de Zwarte-Bessentocht gemist heeft, hoeft niet te wanhopen. De tocht kan het hele seizoen worden gere den. Alleen krijgen de toerders niet alle informatie die ze zaterdag konden krij gen, want de opengestelde akkerbouw-, fruitteelt- en zwarte-bessenbedrijven zijn normaal gesproken gewoon aan het werk. De Zwarte-Bessenfiets- en autoroute be gon zaterdag in Nisse en voerde over 38,7 kilometer langs de meest karakteristieke elementen van de Zak. Dat zijn weeltjes, grenslinden, drinkputten, kleinschalige polders, idyllische dijken, plotselinge vergezichten over de Westerschelde, de schaapskudde, fraaie boerderijen en sinds kort ook zwartebessenvelden. De zwarte bes doet het goed op de Zakse klei en je blijkt er veel meer van te kunnen maken dan alleen maar cassis. Deelne mende fietsers en automobilisten konden her en der kennismaken met de producten die het inmiddels razendpopulaire gewas kan opleveren. GOES - Het dragèn van autogordels voorkwam zaterdagocli tend op de A58 in Goes ernstige verwondingen bij een gezjj van vier personen uit Pijnacker. De bestuurder van de aut wilde een Duitse bedrijfswagen inhalen, toen deze naar linl uitweek om ook in te halen. De man uit Pijnacker raakte ind linkerberm en vloog over de kop. Voorbijgangers hielpen hf gezin uit de auto. De bestuurder en de twee kinderen achterij manlceerden niets, de vrouw in de passagiersstoel moest vooi onderzoek naar het ziekenhuis. De verwondingen vielen mee De Duitse bestuurder van de bedrijfsauto kreeg een proces verbaal. GOES - Zondagochtend vroeg slingerde de politie in Goe twee taxichauffeurs op cle bon. Een 21-jarige taxichauffeu uit Goes reed veel te snel, negeerde een rood stoplicht en eei doorgetrokken streep. De rit zal hem 750 gulden kosten. Zij: 3 5-j arige collega en pl aa tsgenoot reed alleen te hard maar w« zodanig dat de hij een boete van 400 gulden kreeg. 's GRAVENPOLDER - Een 30-jarige inwoner van Poortvlie kwam zondagochtend vroeg in het Oosterscheldeziekenhui terecht nadat hij op de Berhardweg-Oost bij 's Gravenpojde achter het stuur in slaap was gevallen en een ongeluk kreeg Bij nader onderzoek bleek dat de man veel te veel gedronke; had. Zijn rijbewijs was hij kwijt en voor zijn kneuzinge: moest hij in het ziekenhuis blijven. GOES - Twee Amemuidenaren, één van 20 en één van 25 jaa en een 22-jarige inwoner van Nisse, hebben in de nacht vai zaterdag op zondag zestig gulden moeten betalen omdat a stonden te plassen. De Arnemuidenaren hadden de schuttin; bij de Grote Kerk als urinoir uitgekozen, de Nissenaar namdi Grote Kerk zelf. Programmaraad Ook Slot FM blijkt nu een pro grammaraad te hebben samen gesteld. Het Commissariaat voor cle Media moet vervolgens aan B en W vragen of ook deze programmaraad voldoet aan al le criteria, met vertegenwoordi gers uit onder meer sport, welzijn, geestelijk leven en min derheden. Wordt ook voor Slot FM een dergelijke verklaring afgegeven, dan is het uiteinde lijk aan het commissariaat om te bepalen wie de zendmachtiging krijgt. ..Stel dat de lijst namen aan de criteria voldoen en stel dat het college strikt formeel oordeelt dat de zaak in orde is, dan ont staat er een probleem", aldus Snelders. Hi] wil dan ook zo gauw mogelijk met het bestuur om de tafel om te kijken wat het te doen staat. Het bestuur heeft volgens hem drie keuzes: de handen over elkaar en afwach ten, uitgaan van het positieve en doorgaan met de uitbouw van de zender, of het bijltje erbij neergooien. De voorkeur van Snelders gaat GOES - Een 2 9-jarige Kapellenaar is in de nacht van zaterdai op zondag bekeurd omdat hijzittend op een caféterras aandt Goese Grote Markt plotseling vier lege bierflesjes op straal kapot gooide. Het geintje kostte hem 80 gulden. ZONNEMAIRE - Bij een aanrijding vrijdag in Zonnemain werd een personenauto geheel vernield en raakte een ZWN- bus zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde op cle kruising van de I. M van der Bijlstraat'en de Zuid weg. De bestuurder van de perso nenauto - een 55-jarige inwoner van Zonnemaire - kwan vanuit de I. M. van der Bijlstraat en gaf op de kruising met dt Zuiclweg geen voorrang aan een van rechts over de Zuidwe' naderende ZWN-bus. De buschauffeur, een 35-jarige inwo ner van Grijpskerke, kon een aanrijding niet voorkomen. WILHELMINADORP - In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie een 38-jarige Belg aan de Westhavendijk in Wilhelminadorp staande omdat hij, rijdend in zijn auto, de hele rijbaan nodig had. Even blazen leverde dubbel zoveel al cohol op als is toegestaan. In het kader van het boter-bij-de- vis-systeem voor buitenlanders, kon de Belg meteen 16.100 franks betalen. Ook kreeg hij een rijverbod van vier uur. door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Stad Radio Ter- neuzen kan deze maand niet de lucht in. Het Commissariaat voor de Media moet eerst de aanvraag van concurrent Slot FM behandelen. Dan wordt dui delijk wie van de twee omroe pen de benodigde zendmachti ging krijgt. Reden voor Stad Radio om even pas op de plaats te maken. Secretaris van Stad Radio, J. Snelders, die tevens voorzitter is van de programmaraad, werd begin deze maand onaange naam verrast door het bericht dat Slot FM toch in de race was voor verlenging van de eerder verstrekte zendmachtiging. De aanvraag lag er al sinds oktober, maar het commissariaat was vergeten deze te behandelen. Stad Radio was er steeds vanuit gegaan dat Slot FM volledig op zijn gat lag en geen nieuwe po ging zou wagen om weer de lucht in te kunnen. Voor de nieuwkomer betekent dit dat er opnieuw twee maan den overheen gaan, voordat de zender uitsluitsel krijgt over de vraag of zij kan beginnen. „De kaarten leken gunstig. Het col lege van burgemeester en wet houders had een zogenaamde representiviteitsverklaring af gegeven, dat wil zeggen dat onze programmaraad onafhan kelijk en representatief is be vonden voor de verschillende stromingen in de samenleving. Wanneer bovendien na een half jaar draaien, bleek dat de zen der bestaansrecht heeft, dan was de gemeente bereid de om roep van structurele financie ring te voorzien. De vrijwilli gers staan te trappelen om aan de slag te gaan." niet uit naar het laatste. Maar hij beseft ook dat dat weieens lastig kan worden. ,PIet gevaar is aanwezig dat vrijwilligers die al zo lang wachten en soms al ja ren bezig zijn om de zender meer te laten zijn als muziekzender en een eigen, lokale identiteit willen geven, zullen afhaken. Dat zou ontzettend jammer zijn. Want gebleken is dat Slot FM in zijn goede tijd, zeker voorzag in een behoefte." Mocht de beslissing toch posi tief uitpakken voor Stad Radio, clan kan de eerste uitzending pas in september, oktober plaatsvinden. „Want het heeft geen zin om midden in de va kantie te beginnen. doorSjaak Janse AAGTEKERKE - Veel publiek, een recordaantal gestoken rin gen en een verrassende winnaar waren de ingrediënten voor de wedstrijd Ereklas ringrijden van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De dertien drietal len in de ereklas maakten er za terdag in Aagtekerke een span nende en mooie wedstrijd van. Na rijf beurten was het Gapinge 2 die als eerste de groene sjerp kreeg voor beste drietal van dat moment. In de tiende beurt stak Gapinge 2 echter maar één van de drie ringen, zodat de groene sjerp overging naar Souburg 1 met 29 van de 30 ringen, even veel als Biggekerke 1. Na vijf tien beurten, halverwege de wedstrijd, lag alles nog zeer dicht bij elkaar. Koplopers wa ren nog steeds Souburg 1 en Big gekerke 1 met 44 ringen, ge volgd door 8 drietallen met 41, 42 of 43 ringen. Onderaan ston den Domburg 2 en Biggekerke 2 met 38 ringen en Domburg3 met 31 ringen. In de achttiende beurt stak Big- gekerke zijn tweede ring mis waardoor Souburg 1 alleen aan kop kwam. Biggekerke en Me- liskerke volgden op één ring. In de 24e beurt stak Souburg 1 ook zijn tweede ring mis. dit had echter geen gevolgen voor de koppositie, omdat Biggekerke in dezelfde beurt zijn derde ring miste en Meliskerke in de 21e beurt al zijn derde ring gemist had. Wat volgde was een zeer span nende eindstrijd waarbij de sterkste drietallen zelden een ring misten. In de 26e beurt sta ken zelfs alle 39 deelnemers hun ring. Na 30 beurten was het toch wel verrassend dat Souburg 1 kampioen werd van de ereklas, met 88 ringen bijeen gestoken door Cor Janse 29, Sjaak Janse 29 en Sjaco de Visser die voor het eerst in zijn carrière alle 30 ringen wist te steken. Het was voor het eerst sinds de invoering van de ereklas in 1966 dat Sou- MIDDELBURG Voedselallergie - De Nederland se Voedselallergie Stichting houdt maandag 8 juni vanaf 20.00 uur een contactavond in het gebouw van de Stichting Kinderopvang Middelburg. Het thema van de bijeenkomst is de relatie tussen voeding en ge drag, huilbaby's en hyperactie ve kinderen. Voedingsdeskun dige drs. L. Pelsser bespreekt het onderwerp. burg 1 kampioen werd van deze wedstrijd. Reservekarnpioen werd Meliskerke 1 met 87 rin gen bijeen gestoken door Diana Wisse 28, Johnny Wisse 30 en Ranni Wisse 29. Ook het vorig jaar gepromo veerde Biggekerke 1 deed het zeer goed ook met 87 ringen op een derde plaats. Arno Francke 30, Adrie Brasser 28 en Erik Leendertse 29 zorgden hiervoor de ringen. De vierde plaats was voor Gapinge 2 met 85 ringen evenveel als Domburg 1 (5e) en Aagtekerke 1 (6e). Met 84 ringen werd Koudekerke 1 zevende, achtste werd de kampioen van 1997 Gapinge 1 met 83 ringen net voor Ritthem 1 (9e). Koude kerke 2 werd tiende met 82 rin gen. De elfde plaats was voor Domburg 2 met 81 ringen. De twaalfde en dertiende plaats waren Voor Biggekerke 2 met 7 8 ringen en Domburg 3 met 68 rin gen. Beide plaatsen betekenen degradatie naar de eerste klas. Persoonlijke titel Dat het prestatieniveau hoog lag, bleek wel uit het feit dat tien rijders met 30 van de 30 moesten strijden om de persoonlijke ti tel. Jan Gideonse van Gapinge 1 toonde zich de sterkste en werd persoonlijk kampioen. Per soonlijk reservekampioen werd Rinus Moens van Aagtekerke 1. Krijn Coppoolse, Simon de Pag- ter, Lou Willemse, Sjaco de Vis ser, Johnny Wisse, Paul v/d Broeke, Arno Francke en Frank Brasser zullen ondanks hun dertig gestoken ringen nog een jaartje moeten wachten op het persoonlijk kampioenschap. In totaal werden er 1076 ri ngen ge stoken, wat een nieuw record is voorde ereklas en inhoudt dat er gemiddeld 27,6 ringen per deel nemer gestoken werden. Vrouwenpolder In Vrouwenpolder werd Krijn Coppoolse vrijdag dagwinnaar tijdens de Vrouwenpolderse da gen met 18 van de 18 ringen, hij liet hiermee' Paul van de Broeke en Dennis Willeboordse achter zich. De kleine finale werd ge wonnen cloor Karin Francke voor Jasper van der Broek en Ko Francke. De grote finale werd gewonnen door Paul van de Broeke voor Krijn Coppoolse en Dennis Willeboordse. De wis selbeker werd verreden over de 5e, 9e en 13e beurt en werd ge wonnen door Jos Gideonse. De pollepel ging naar Krijn Cop poolse. Agenda ZRV 30 mei: Eerste klas in Westkapelle 8.00-17.30 uur De telefoonkaartenbeurs in Amicitia in Kloetinge. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Druk was het niet tijdens de telefoonkaar tenbeurs, zondag in vereni gingsgebouw Amicitia in Kloetinge. Slechts een man of twintig kwamen kijken of er iets te ruilen, te verkopen of te kopen viel. Het verzamelen van telefoon kaartenis ook een betrekkelijk nieuwe hobby. De kaarten zijn nog niet zo lang in gebruik maar de uitgave ervan neemt wel een bijzonder grote vlucht. Veel verzamelaars van tele foonkaarten leggen thema ver zamelingen aan. Zo zijn er verzamelaars van bloemen- kaarten, mensen die alleen in teresse hebben in transportte lefoonkaarten; in sport, scheepvaart of dieren. Omdat de verzamelaars allemaal hun eigen netwerkenhebben, is het geen ramp als het tijdens een beurs niet clruk is. Er worden toch wel adressen uitgewisseld en contacten gelegd tussen verzamelaars van deztelfde thema's. SINT NIKLAAS - De dames brandweerploeg van Baarland, de Blusgigantjes, heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen tijdens de zevende Internationale Brandweervrouwenwedstrijd in Sint Niklaas in België. Het wedstrijdparcours begon met een rit op de step in nacht kleding waarna de dames zich moesten omkleden in uitrukte- nue en een vat vol moesten spui ten, waardoor een brandweer vrouw werd opgehesen. De tweede opdracht bestond uit het afleggen van lagedrukstralen door een buis over een zeephel- ling. Er moest een brand worden geblust in een woning en één in een auto. Bovendien moesten de ploegen twee slachtoffers red den. De burgemeester van Sint Niklaas, Jef Foubert, reikte d prijzen uit. De tweede prijs ging naar de Lamstralen uit Zierik- zee en de derde prijs naar de Spuit Elfjes uit Kloosterzande. JVW- EN ST. JOOSLAND Fietstocht - De stichting educa tief toerisme Zeeland Oranje-1 zon houdt wijdag 12 juni een fietstocht naar en rondleiding bij hoeve Nieuwlands Rust in Nieuw- en Sint Joosland. Start om 18.15 uur bij het NS-station in Middelburg. Informatie: 0118-581507.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24