Stef Nelisse wint na duivelsrit Lewedorpse Boys terug in vijfde klasse M» Vier koplopers in Middelburg Open Jan Poortvliet velt Serooskerke Schouwse ruiter realiseert droomtijd op concours Eendrachtruiters sis* Fraaie notering voor Van Gorsei bij damstrijd Tafeltennisser Steenbeek pakt Hackenberg Cup Tolhoek tweede in Spaarnwoude Aertssen grijpt naast de titel Rolstoelhockeyers tweede bij NK Zeeuwse arbiters aangewezen Willy de Nooyer wint in Zundert De Bever tiende in WB downhill Waterpoloërs Schelde kansloos ten onder in finale tegen jeugd PSV uitslagen Utah in finale in play-offs ir Lucien Roelandt [HOLEN - Het concours hippi- que van de Eendrachtruiters uit [holen staat al jaren bekend als je krachtmeting tussen de Zeeuwen en hun Brabantse en gelgische rivalen. Een conl'ron- latie waarin de Zeeuwen zater- op de Speelmansplaat bé- ilist niet onder deden voor de (Oiicurrentie, getuige de over winningen van Stef Nelisse en Omar Vonsee bij het springen. En bij de dressuur waren het Vadine Timmerman, Johanna Holster en Vicky Honig die zich tij de prijsuitreiking als eerste mochten opstellen. Door de jaarlijks toenemende belangstelling dreigt het con cours hippique van de Een- orachtruiters zo zoetjes aan uit njn jasje te groeien. Niet alleen kwantitatief groeit het hippisch •evenement sterk, ook kwalita- uef. Voor parcoursbouwer Bram Wattel reden om techni sche en zware parcoursen neer ie zetten. Ondanks deze selec tieve opgave wist zich een groot 3antal combinaties voor de bar rage te plaatsen. Risico's Stef Nelisse kreeg zijn overwin- w in de klasse L dan ook be slist niet cadeau. Van de vijftig iombinaties hielden er in het lasisparcours niet minder dan twaalf hun strafblad blank. On der hen Stef Nelisse met twee paarden, en Omstaan van de sse. Het was Van de Plasse in de barrage de lont in het kruitvat stak. Als derde starter stuurde hij Deltamossel Oase in een tijd van 34.70 naar zijn tweede foutloze ronde. Een prestatie die de rest noodzaakte lot het nemen van risico's, maar naar later bleek toch maar goed genoeg voor de overigens fraaie vijfde plaats. Stef Nelisse was de eerste die met Kimball de aanval opende. De ruiter uit Noordgouwe kwam met de Burggraafzoon echter een fractie van een secon de tekort. Jan de Visser bewees met Mid Naght dat het sneller Maar de ex-Zeeuw mocht slechts even dromen van de eindzege. De Belgische Christi ne Kroeske stuurde haar bruine merrie in de supersnelle tijd van 32.28 door de finish. Echter lang niet snel genoeg voor laatste starter Stef Nelisse. Als een speer joeg hij Palussa Boy over de hindernissen. En tot ieders verbazing nam hij daarbij ook nog de binnenbocht naar cle dubbel. Een huzarenstukje waarmee de Schouwse combi natie de onmogelijk geachte tijd van 29.36 wist te realiseren. Stef Nelisse, na zijn duivelsrit. ,,Ik wist dat ik om te winnen binnendoor naar de dubbel- sprong moest. Met Kimball durfde ik het niet aan, hij is lang geblesseerd geweest. Met Palu- saBoy wel." In cle klasse B diende Omar Von see met Galaxy in de barrage af te rekenen met tien concurren ten. De Middelburger bleek er echter weinig van onder de in druk. Uiterst kalm en in grootse stijl stuurde hij de bruine ruin over de opstakels. het leverde de hoofdstedelijk combinatie 46 stijlpunten op. Een half puntje meer dan de Brabantse Chantal van Steenpaal, die met Lanville de tweede stek opeiste. In de dressuur leverde Nadine Timmerman met Julio T in de klasse L een uitstekende presta tie. De amazone uit Veere reed de fraaie ruin naar een score van maar liefst 176 punten. Goed voor de eerste stek. Vicky Honig toonde zich in het middagpro gramma in de klasse Z2 de sterkste. De pas veertienjarige amazone uit Burgh-Haamstede kwam tot de fraaie score van 193 punten. Mieke Roovers met Kokette en Masscha Bustraan met Izalon eindigde, met respectievelijk 186 en 184 punten, als vijfde en zesde. Johanna Holsters van de Borselse Weelruiters eiste met Javonny met de goede score van 162 punten één van de oranje ro zetten in de klasse B voor zich op. door Klaas Verspoor OUWERKERK - Na een jaar van afwezigheid is Lewedorp se Boys terug in de vijfde klasse. In een met vlagen bloedstollend duel, waarin beide partijen met regelmaat over de schreef gingen, was het keurkorps van Lebo-trainer Huib Balthazar koelbloediger dan het Ouwerkerk van Jak- koo Brouwer. Een kwartier voor tijd scoorde Marcel Rooze de winnende treffer (2-3). Lebo leeft weer, reden voor bloemen en champagne. Lebo brak de wedstrijd in de zeventiende minuut open. Het was Simon Smits die met zijn schuiver van buiten het straf schopgebied keeper Pascal Dalebout kansloos liet. De keeper wisselde sterke acties af met kapitale fouten. Na twee prima reddingen blun derde de Ouwerkerkse-keeper bij een diepe bal. Het 'los' van de doelman werd ook los, Mar cel Rooze profiteei'de en schoof de 0-2 binnen. Dat gebeurde overigens in een fase van de wedstrijd dat Ouwerkerk heerste maar via Joeri Pankow, Erwin van der Maas en Wouter van Marie vier mogelijkheden op de 1-1 had laten liggen. Maar als je de kansen zelf niet afmaakt valt de goal zoals ge woonlijk aan de andere kant. Vier minuten voor rust ont snapte Lebo aan de 1-2. Uit een voorzet van Van der Maas werd, zo leek het, gezamenlijk door Van Marle en Pankow op doel gekopt. Keeper Jasper de V; «Si Bonno Brouwer (links) komt te laat om het tweede doelpunt van Lewedorpse Boys, gemaakt door Marcel Rooze, te voorkomen. foto Pieter Honhoff Baat ramde met een katachtige redding de bal uit zijn domein. Nadat Wilbert de Hond na acht minuten in de tweede helft slechts geel kreeg wegens na trappen toonde arbiter Van Halen twee minuten later wel rood toen Ouwerkerker Van der Maas zich niet kon beheer sen tegenover Huyskens. Met tien tegen elf ging Ouwerkerk opportunistische!" spelen. Na de eerste actie van Barry Manni - hij verving de leegge- speelde John Hage - frommel de William Remeeus uit een scrimmage de 1-2 achter De Baat. Een penalty daarna, na een domme overtreding van Kenters op De Hond, had Lebo in rustig vaarwater moeten brengen. Dalebout maakte zijn eerdere blunder bij de 0-2 goed door de inzet van Huyskens te keren. Twee minuten latei- werd het 2-2. William Remeeus schoot, terwijl heel Lebo nog bezig was met het formeren van de muur, de bal simpel bin nen. Vier kansen daarna voor Lebo, vier keer Dalebout die een treffer voorkwam. Aan de beslissende 2-3 had de keeper geen schuld. Het was uitgere kend Remeeus die knullig bal verlies leed. Rooze pikte de bal af en schoot zijn ploeg naar de vijfde klasse. Ouwerkerk - Lewedorpse Boys 2-3 (0-2). 17. Smits 0-1, 38. Rooze 0-2, 59. Remeeus 1-2, 68. Remeeus 2-2, 75. Rooze 2-3 Aantal toeschou wers: 300. Scheidsrechter J. van Halen (Heinkenszdnd). Gele kaart: Kenters en Hillebrand Ouwer kerkHuyskens en De Hond (Le- Bo). Rode kaart: Van der Maas (Ou werkerk). door Paul van Dijke VLISSINGEN - Na de tweede ronde van het Open Middel burgs schaakkampioenschap gaan vier spelers aan de leiding. De Middelburgers René Tiggel- Wim Stange en Maarten Westerweele, alsmede Hans Groffen uit Vlissingen boekten vrijdag hun tweede overwin ning en gaan met de maximale score van twee punten kop. Nadat van de favorieten Johan de Wolf zich in de eerste ronde bijna had verslikt in Frans Ri kumahu en met remise weg kwam was het in de tweede ron de bijna de beurt aan Hans Groffen. Hij kwam met zwart in moeilijkheden tegen outsider Jos de Jager. De Jager verraste zijn tegen stander door met de b-pion te openen, de zogenaamde 'Orang- Oetan'-opening. De overige leiders, René Tiggel- man, Wim Stange en Maarten Westerweele, allen van de orga niserende vereniging, boekten regelmatige overwinningen te gen op papier zwakkere tegen standers. Een achttal schakers volgt op een half punt achter stand, zodat metnog vijf ronden voor de boeg nog niets beslist is. door Dominique de Rooij MOOK - Damclub Zwart-Wit uit Mook hield van donderdag lot en met zaterdag voor de 36 sterkste meisjes van Nederland het Nederlands kampioenschap dammen voor meisjes. In de middelste leeftijdscategorie, de aspiranten, eindigde Jantien van Gorsei van damclub De Eendracht uit Tholen op een vijfde plaats. Bij de laagste leef tijdcategorie, de pupillen, ein digde Rianka Rentmeester van damclub PWG 's-Gravenpolder op een gedeelde tiende plaats. In de hoogste leeftijdscategorie, de junioren, was geen Zeeuwse mbreng. Hier werd het grote ta lent Jorien Alink na herkamp met Marike Quant kampioene van Nederland. De twee Zeeuw sespelers hadden zich geplaatst voor het Nederlands kampioen schap door kampioene van Zuid-Nederland te worden in bun leeftijdscategorie. De finale bleek echter wat te zwaar om oen gooi te kunnen doen naar de ereplaatsen. Jantien van Gorsei haalde in tien partijen een to taal van dertien punten. Tegen de latere nummer twee, Maddy Lemmen, speelde zij een goede partij. Ze kreeg zelfs winstkan sen, maar de partij eindigde in remise. Mede hierdoor kon Ma- riëlle Kromhout uit Rijnsburg een herkamp afdwingen met Maddy Lemmen. Mariëlle Kr omhout was in de herkamp de gelukkigste en werd kampioene van Nederland bij de aspiran ten. Rianka Rentmeester haalde in dertien partijen een totaal van tien punten. Zij voorkwam in de laatste ronde eigenhandig een herkamp om de titel. Tegen de als tweede geëindigde Frederi- ke Hessing kwam zij een schijf voor en forceerde zij een zeer knappe doorbraak. Helaas liet zij de winst toch nog glippen en werd de partij remi se. Miranda Kiewit uit Hijken was daarmeeblij, want zij werd kampioene van Nederland bij de pupillen. Het team van oud-internationals, onder wie Peter Houtman (tweede van rechts), won met 1-0 van Serooskerke. foto Lex de Meester door Maarten Wijffels SEROOSKERKE - Het eerste elftal van za terdag-derdeklasser Serooskerke speelde zaterdagmiddag in het kader van het 50-ja- rig jubileum een vriendschappelijke wed strijd tegen de oud-Internationals. Het duel, dat werd bijgewoond door 400 toe schouwers, eindigde in 0-1 door doelpunt van oud-Arnemuidenaar Jan Poortvliet. De festiviteiten werden eerder op de dag in gang gezet door ex-Ajacied Gerrie Mühren, die in de ochtenduren een voetbalclinic ver zorgde voor de C- en D-jeugd van de Wal- cherse vereniging. Voor aanvang van het duel met de oud-Internationals bond oud- Serooskerke (seizoen'77/'78) vervolgens op sportpark Noordhout de strijd aan met oud- Amemuiden. De jubileumactiviteiten van de Walcherse vereniging worden op 30 mei afgesloten met opnieuw twee voetbalwedstrijden. In het veld komen dan eerst de teams van Seroos kerke en Hoek die in 1983 een beslissings duel afwerkten voor promotie naar de twee de klasse. Later op de middag speelt het elftal van Se rooskerke dat in 1987 de districtsbeker won, tegen een team met oud- Kloetinge- spelers uit die periode. boor Alex Krappen ARNEMUIDEN - Dc uit een veld van oorspronkeli jk 64 deel nemende tafeltennissers over gebleven S finalisten streden vrijdag om de Hackenberg Cup. Het meest prestigieuze toernooi voor afdelingsspelers werd ge wonnen door Robert Steenbeek von gastverenignig Amemui- den, die in een spannende acht- kamp Peter Francke en Coen Mijnsbergen voorbleef. Door de voortijdige eliminatie van topfavorieten Mare Maas (fileproblemen in de kwartfina le) en Leon van boven (off-day in de halve finale) werd op voor hand veel spanning verwacht. Die verwachting kwam ook uit. Eén van de fovorieten, Daan Mijnsbergen, kende een vlie gende start. Achtereenvolgens bond hij Arnold de Gier, Noud Lijnse en Peter Francke in twee games aan de zegekar. Tegen tweelingbroer Coen ging het echter helemaal mis met Mijns- bei'gen. Met listige, trage blokballen ontregelde Coen het spel van Daan goed genoeg om ruim in twee games te winnen. Daarna sloeg Daan Mijnsbergen geen bal meer raak, en Coen werd mede door een zwaarbevochten zege op latere winnaar Steen beek kanshebber voor de eind zege, ondanks nipt verhes tegen jeugdspeler Jan-Rien Meerman in de ronde daarvoor In de laatste ronde had hij die kans in eigen hand, ondanks een vlotte zege van Steenbeek op de gedesillusioneerde Daan. Bij winst was de titel binnen, en na de zege in de eerste game leek die winst een formaliteit. Zijn tegenstander Peter Francke, in dit doort situaties altijd op zijn best, profiteerde echter uitste kend van de opspelende zenu wen van Mijnsbergen en pakte de tweede game. De derde game was een gevecht op leven en dood, dat Francke in zijn met 21 -19 in zij n voordeel besliste SPAARNWOUDE - Patrick Tolhoek, de mountainbiker uit Yerseke, heeft zondag tijdens een race in de Rabo-topcompe- titie in Spaarnwoude een tweede plaats behaald. Tolhoek komt uit in de categorie experts. Bij de dames klasseerde de Vlissingse Mirjam Dieleman zich als achttiende en Leen Schoe uit Vrouwenpolder negende in Vrouwenpolder. Jasper Slager (Burgh-Haamstede) en Edzard van Ewijk (Kapelle) werden bij de junioren respectievelijk 37e en 51e. VLISSINGEN - De handballers (kadetten) van Olse Merk- sem, met Goesenaar Joey Aertssen in de gelederen, hebben gisteren de slag om het Belgisch kampioenschap met dikke cijfers van Beyne verloren. Een terechte nederlaag, vond de flink balende Aertssen, die vroeger voor GSC uitkwam. Olse leidde bij de pauze nog met 8-6. „De informatie vooraf bleek niet helemaal te kloppen. Beyne was niet alleen fysiek sterker, maar was ook in schotkracht gewoon beter." Desalniettemin heeft de 16-jarige spelbepaler van de Zuiderburen een schit terend seizoen achter de rug met Olse. „Voor mijn eigen gevoel heb ik vandaag goed gespeeld. En we zijn toch maar mooi kampioen van Vlaanderen, dus zo zwaar ligt de nederlaag nu ook weer niet." UTRECHT - De rolstoelhockeyers van sportclub Gehandi capten Beveland zijn zaterdag tweede geworden bij het Ne derlands kampioenschap in Utrecht. De ploeg van coach Ma- riska Beenhakker won vier van de vijf poulewedstrijden en moest in de eindrangschikking alleen het team van de Een hoorn voor zich dulden. De Zuid-Bevelandse club dwong deelname aan de nationale titelstrijd af door drie weken gele den kampioen te worden in de derde klasse van de regio-Zuid. VLISSINGEN - In de strijd om het kampioenschap van Ne derland bij de zaterdagamateurs zijn twee Zeeuwse scheids rechters aangewezen om de duels te leiden. Dinsdag 26 mei komt Rien van Haaften uit Kapelle in actie bij het duel ARC- Barendrecht. Bij deze gelegenheid is er sprake van een Zeeuws arbitraal trio, omdat hij wordt geassisteerd door Ar thur Sardjoe uit Vlissingen en Rien Vroegop uit Stavenisse. Zaterdag 30 mei wordt het duel Barendrecht-IJsselmeervo- gels geleid door Cor Bos uit Vlissingen. ZUNDERT - Willy de Nooyer heeft een triathlon in Zundert (de eerste in het Masters circuit) gewonnen bij de vrouwen veteranen. De atlete uit Serooskerke liet een tijd noteren van 2 uur, 43 minuten en 52 seconden. Dat was ruim 26 minuten sneller dan de nummer twee, de Braziliaanse Anna Maria Pe- riles. Bij de vrouwen-elite finishte Marian van de Velde uit Sas van Gent als 21e in een tijd van 2.37.29. Bij de mannen- elite gingdeoverwinningnaardeTsjechMartin Krmavek. Hij klokte een tijd van 1.51.19. Jochem'Kuzee uit Sint-Annaland werd in deze categorie 29e met een tijd van 1.56.07 NEVEGAL - Mountainbiker Bas de Bever is zondag als tiende geëindigd tijdens de wereldbekerwedstrijd downhill in Neve- gal. De Nederlander moest op het Italiaanse terrein ruim twintig seconden toegeven op de Franse winnaar Cedric Gra- cia. Gerwin Peters eindigde als 28e. In het wereldbekerklas sement leidt de Fransman Nicolas Vouilloz. De Bever bezet na twee wedstrijden de veertiende plaats met 63 punten. ANP door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo loërs van Schelde hebben zater dag in de finale van het dis trictsbekertoernooi geen potten kunnen breken. De jeugd van PSV was de Zeeuwse ploeg veel te machtig: 12-5. De PSV'ers, aangevuld met jon gens onder achttien jaar die al enige tijd bij de hoofdmacht ac tief zijn, toonden zich vanaf het begin een klasse beter. De ploeg nam gelijk het heft in handen door snel een 3-0 voorsprong te nemen. Vervolgens liep de ploeg in de eerste periode uit naar 5-0. Pas daarna kwam Schelde iets beter in de wedstrijd, maar maakte de ploeg toch nog teveel fouten. Cees van Hou welingen, de man die normaal de lijnen uitzet, was eveneens niet in vorm zodat verkleining van de de achterstand uitbleef. PSV liep uit naar 6-1, aan het einde van de tweede periode. PSV, dat in training is voor de nationale kampioenschappen voor jeugdploegen, bleef het be tere van het spel houden. Voor de mannen van Schelde, die slordig bleven spelen, werd het frustrerend dat zij de score niet konden verkleinen. De stand aan het einde van de derde pe riode bedroeg 8-3. In de laatste periode heerste PSV opnieuw. Zodoende legde de ploeg de eindcijfers van 12-5 vast. De waterpoloërs van Schelde zijn na de feestvreugde van de promotie naar de bond weer met beide benen op de grond komen te staan. Scores Schelde: Van Houwelin- gen 2, Wesdorp, De Blaey en Van Royen 1 Schaken Open Middelburgs kampioenschap. Eer ste ronde: H, Groffen - A. Quakkelaar 1-0, D. Wolters - R. Tiggelman 0-1, J. de Wolf - F. Rikumahu remise, T. de Boer - W. Stange 0-1, A. van Haaften - H. Porte 1-0, A. El Dahir - M. Westerweele 0-1, S. Stange - M de Boer 1-0, S. Sanders - J. Bostelaar 1-0, J. Moekotte - J. de Jager 0-1, .J. Meijer - M. Simmers 1-0, J. de Jonge - F. Diepermk 0-1, R. Porte - A. Jonkheer 0-1, Bye 1 punt: S. SteijnBye 0,5 punt: P. Koster, W.J. Pannekoek. H. Westerweele, S. de Nooijer, P. Kreuger, J. van Belzen. Tweede ronde: J. de Jager - H. Groffen 0-1R. Tiggelman - S. Stan ge 1-0, W. Stange - S Sanders 1-0, F. Dieperink - A. van Haaften rem., M. Wes terweele - H.J. Meijer 1-0, S. Steijn - J. de Wolf 0-1, P. Koster - W.J. Pannekoek 0-1, F. Rikumahu - H. WesterWfeele 0-1, S. de Nooijer - P. Kreuger 1-0, R. Porte - J. van Belzen 0-1M. de Boer - D. Wolters 0-1, A. Quakkelaar - A. El Dahir 1-0 (re- gl->, M. Simmers - T. de Boer 0-1, H. Por te - J. de Jonge 1-0, Bye 0,5 punt: A. Jonkheer, J. Bostelaar, J. Moekotte. Stand aan kop: 2 punten: H.Groffen, R. Tiggelman, W Stange, M. Westerweele, 1.5 punt: J. de Wolf, A. van Haaften, F. Dieperink, A, Jonkheer, W.J. Pannekoek, H. Westerweele, S. de Nooijer, J. van Bel- Voetbal Bedrijfs- en zomeravondvoetbal rayon Walcheren, poule A: BW - Sunlux 4-0, Pechiney - Uiterton 2-1, Garderen/Dek ker - De Sloep 1-5, BW - Garderen/Dek ker 3-3, VAW - Pechiney 1-3. Stand: Pe chiney 10-22, BW 11-17. De Sloep 10-13. Garderen/Dekker 9-12, VAW 9-12, Uiter ton 9-11. Sunlux 8-7. Poule B: Rhodos- /PSD - CSW United 1-0. Stand: Rhodos- /PSD 8-17, EPZ 7-13, SSVW 8-11. PKCZ 8- 10, CSW United 7-6, Pension Wolff 8-6. Poule C:Hoppit -Demarary 3-4, FC Dorst - BW22-1. Stand: FC Dorst 8-19, LW7-15. BW 2 9-11. Demarary 9-10, Hoppit 9-9, Uiterton 2 8-7. Zomeravondvoetbal Middelburg: Janse Schilders - 't Zand 3-5, vv Rikz - Dau- wendaele 4-4, Leiding Middelburg - Moksi Meti 6-6. Eric van Broekhoven - Klaassen Tweewielers 8-5, KV Ondo - Sranang 14-8, Adriaanse - FC Dorst 8-4. Stand: KV Ondo 2-4, Adriaanse 2-4, Eric van Broekhoven 2-4, Leiding Middelburg 2-4, Janse Schilders 2-3, 't Zand 2-3, Moksi Meti 2-2, vv Rikz 2-2, Dauwendaele 2-2, Klaassen Tweewielers 2-1, FC Dorst 2-1, Sranang 2-0. Steenbeek verklaarde zijn ver rassende winst als volgt: „Ik ben in het laatste jaar veel serieuzer gaan trainen. Er zijn een paar spelers bij de club gekomen te gen wie ik beter kan trainen. Vroeger ging ik alleen maar voor de leuke ballen, maar dit jaar heb ik vooral op vastheid ge traind. Daardoor is mijn voetenwerk een stuk beter geworden en kan ik ergens op terugvallen als het even niet loopt." LOS ANGELES - Utah Jazz heeft zich als eerste club geplaatst voor de finale van de National Basketball Association. De verliezend fi nalist van vorig seizoen schakelde Los Angeles Lakers in het kortst mogelij ke tij dbestek uitD oor de 9 2- 9 6 zege gisteravond in de Great Western Forum werd Utah al na vier duels onbereikbaar in de con ference-finale van het westen. Na twee zeges in eigen huis was de ploeg uit Salt Lake City dit weekeinde ook in Los Angeles twee keer de sterkste. Tegen wie Utah het moet opnemen is nog niet bekend. Reggie Miller maakte de serie tussen de Indiana Pacers en legerend kampioen Chicago Bulls zaterdag weer spannend (107-105). De Bulls leiden met 2-1, vanavond is de vierde ontmoeting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21