Deukje in imago Van Gemert SSV keert overtuigend terug Sn tweede klasse Talenten Potin komen bovendrijven Stormloop van Kapelle levert helemaal niks op Van de Sande grijpt Zeeuwse snookertitel Holswilder en Van Bochove zitten Zeeuwse zwemkoning dwars Van der Schans succesvol bij CSI Eindhoven Onrustige start elftal Brazilië uitslagen joor Aector Dooms iXEL - Tvvee zwemmers van Luctor et Emergo hebben tij dens de Zeeuwse zomerkampi- oenschappen in Axel het schier ,inaantastbare imago van Eelco van Gemert een deukje toege bracht. Rudolf Holswilder en Jasper van Bochove zorgden er voor dal Van Gemert, die jaren lang grossierde in Zeeuwse ti tels, dit keer genoegen moest nemen met enkele gouden plak ten minder. ,Ik ben niet teleurgesteld. Het jieeft me niet verrast dat ik ge klopt ben, want het zijn niet mijn sterkste nummers. Hols wilder kwam de laatste jaren met zijn tijden steeds dichter in mijn buurt. De 50 meter vrije is te kort voor mij. Van Bo chove was razendsnel weg. Ik had ook geen slechte start, maar de schade kon ik niet meer goed maken", analyseerde de 25-jari- ce Vlissinger zijn nederlagen. Haar ook het weer speelde vol lens Van Gemert niet in zijn voordeel. „Ik haat buitenzwem- men. Dit weer was mij te koud. Ik wil de club niet in de steek la ten, omdat ze me nodig hebben :p de estafettenummers. An ders had ik misschien niet eens meegedaan." Luctor et Emergo telt weer mee in Zeeland. Het was jaren gele den dat de zwemvereniging uit Middelburg twee keer goud won bij de mannen. Rudolf Holswilder en Jasper van Bochove genoten gisteren na van het succes aan de rand van het zwembad 't Plaatje. Holswilder klopte zondag Van Gemert op de 100 meter rugslag met een verschil van 08 seconde en een dag eerder sprintte Van Bochove op de 50 meter vrije slag de Zeeuwse zwemkoning voorbij. Beide zwemmers had den helemaal naar de Zeeuwse titelstrijd toegeleefd. De trai ningsintensiteit was de laatste weken flink opgevoerd. Van Bo chove: „Ik ben eigenlijk vanaf de winterkampioenschappen twee keer per dag gaan trainen. Ik ben dik tevreden met mijn tijd van 24.8. Ik heb 0.3 seconde van mijn beste tijd afgehaald. Ik heb bewezen dat de winst op de 50 meter geen toevalstreffer is geweest, want later heb ik Van Gemert als startzwemmer nog eens geklopt op de estafette. Het is mijn specialiteit. Mijn start is ontzettend belangrijk. Ik moet het hebben van de eerste dertien meter. In de race tegen Van Ge mert heb ik de voorsprong vast kunnen houden. Dat was de be vestiging van mijn vorm." Lichaamslengte Rudolf Holswilder wist dat hij Van Gemert vroeg of laat zou kunnen kloppen. „Hier heb ik helemaal naartoe gewerkt. Na de start had ik op Van Gemert iets goed te maken. Bij het keer punt lag ik een lichaamslengte voor. Vanaf dat moment wist ik dat me niets meer kon gebeuren. Alleen schrok ik nog even toen ik in de lijnen zwom. Met 1.06.8 heb ik mijn beste tijd gezwom men", aldus de 20-jarige Vlis- singse militair. Het zijn de favo riete nummers van de Luctor- zwemmers, waarop ze tot win naar werden gekroond. Mogen we volgend jaar weer een tita nenstrijd verwachten? Daar zetten ze allebei grote vraagte kens bij. Van Bochove wil alles op zij n studie zetten. „Ik wil vol gend jaar afstuderen. Ik heb dan geen tijd om te trainen." Holswilder richt zich in eerste instantie op het wereldkampi oenschap zwemmen voor mili tairen, dat eind augustus in Rome begint. Daarna wordt de militair, gelegerd in Oorschot, uitgezonden naar Bosnië. „Dan zal er van trainen niets terecht komen. Ik hoop vlak voor de Zeeuwse zomerkampioen- schappen terug in Nederland te zijn, maar de kans dat ik daar aan deelneem is klein." Dus wellicht weer kansen voor Van Gemert om zijn status op te krikken, maar ook de Middel burger hult zich in nevelen. „Het zou best eens kunnen dat dit mijn laatste zomerkampi- oenschappen zijn geweest. Ik ben eigenlijk al met afbouwen begonnen. Alleen de Zeeuwse kampioenschappen in het bin nenbad trekken me nog wel", al dus Van Gemert, die met drie Zeeuwse individuele titels nog altijd tot de toppers behoort. van onze sportredactie AXEL - Het tweede weekend van de Zeeuwse Zomerzwem- kampioensehappen heeft niet aan de hooggestelde verwach tingen voldaan. De huidige Zeeuwse top bij de senioren vrouwen en mannen is helaas nog niet op het nivieau van eind van de jaren tachtig. Wel licht ten onrechte werd er te veel verwacht van Annabel Kosten, die studeert en heel veel traint in de Verenigde Sta ten. Van haar werden de re cords verwacht maar die ble ven uit. Op de 50, 100 en 200 vrij kwam de Bressiaanse niet in de buurt van de Zeeuwse re cords. Zij zal haar kans moeten pakken op het NK, in het war me overdekte bad in Eindho- Het was al een tijdje te zien dat er bij Stormvogel een talent ontwikkeld werd. De 15-jarige Charles Potin kwam steeds meer in de de uitslagen voor en hij naderde steeds dichter de top bij de mannen. Nog even wist de gevestigde zwemorcle met Van Gemert, Babijn en Van Houwelingen de jeugdige Sou burger achter zich te houden. Maar in Axel werd het duide lijk dat als de ontwikkeling zo verder gaat hij de rol van Van Gemert gaat overnemen. Hij zwom op bijna alle nummers waarop hij zich geplaatst had mee en haalde op de meeste on derdelen het erepodium. Bo vendien stelde hij een aantal junioren- en jeugdrecords scherper en zwom heel wat NK-limieten bij elkaar. In zijn eigen leeftijdsgroep moest hij alleen in zijn clubgenoot Chris van der Draai zijn meerdere er kennen op de 100 vlinder. Geen verrassingen Bij de vrouwen waren er geen verrassingen. De Scheldes- troom heerste op alle fronten. De geblesseerde Ryan Verplan- ke beperkte zich tot enkele nummers en liet de vlinderslag schieten. Ellen van de Velde wist met haar ingetapte hand heel wat ereplaatsen weg te ha len en Sandra Temmerman, die wegens haar eindexamen nau welijks had kunnen trainen, was stom verbaasd over haar prestaties. „Ik snap er niets van. Ik train niet en toch wordt ik Zeeuws kampioen op heel wat nummers." De Zeeuwse seniorenrecords bleven onaangetast, maar wel werden enkele junioren- en jeugdrecords verbeterd. Char les Potin verbeterde het record op de 200 meter wisselslag en Tom Pieterse op de 200 meter vlinderslag. De Bruinvis ver beterde het Zeeuwse jeugdre- cord op de 5x50 vrij en brach ten het van 2.28,6 naar 2.23,9. Ook het jeugdrecord op de 4x200 vrije kwammet 9.33,4 in handen van De Bruinvis. Zeeuwse records, tevens NK- limieten, waren er voor Chris van der Draai, Charles Potin en Dennis van de Ketterij. Jarbas in den Bosch zwom de limiet op de 100 en 200 meter vlinder slag. Ook Roel van de Velde, Dennis Cappendijk, Stein de Maeyer, Agnes Soolsma en Ruud Pieterse behaalden een startbewijs voor Amersfoort. Het jeugdige zwemtalent Charles Potin zwom talloze records en limieten bijeen. foto Charles Strijd van onze sportredactie GOES - De finale van het Zeeuws snookerkampioen schap is verrassend gewonnen door Abel van de Sande. Hij versloeg in het Goese biljartcen trum Plaza meervoudig kam pioen Joop Rijpsma uit Middel burg. Aan het toernooi namen 38 spelers deel, de jongste speler was Patrick Roelof (13). Zaterdag moesten de laatste acht uitmaken wie zich de kam pioen van Zeeland mocht gaan noemen. De kampioen van 1997, Jacco de Visser, moest het opnemen tegen Danny Cheuk A Lam. Beiden waren aan elkaar gewaagd, maar De Visser won nipt met 3-2. In de andere kwartfinale stonden Joop Rijpsma en Erwin Maas tegen over elkaar. Hoewel Maas zeker niet kansloos was, moest hij in Rijpsma zijn meerdere erken nen (3-1). Abel van de Sande moest het opnemen tegen Mark Appel en won overtuigend met 3-0. Chi-is van Renswoude won van Ronnie Schipper met 3-1. Schipper was tot dat moment de EINDHOVEN - Wout Jan van der Schans heeft tijdens de CSI Eindhoven met zijn paard Im- pac Goldenbridge de GP Eind hoven en de springderby op zijn naam geschreven. De 37-jarige ruiter uit Lunteren bleef in de GP de Ier Trevor Coyle eenhon derdste seconde voor. Bij de springderby, op het zwaarste parkoers van Neder land, bleven drie deelnemers foutloos. Behalve Van dei- Schans waren dat landgenoot Exic van der Vleuten en de Bra ziliaanse verrassing Monta Ri- bas. In de barrage zette Van der Vleuten in een foutloze rit een tijd van 42,74 seconden neer. Van der Schans deed dat daarna met Bon Ami iets beter: 41,13. Monta Ribas werd vervolgens geveld door pech. Tijdens zijn rit met Devils Dike brak een band van het zadel, waardoor de ruiter tegen de grond smakte. Van der Schans pakte met de twee zeges 46.000 gulden aan prijzengeld. ANP verrassing van het toernooi met overwinningen tegen Jurgen van Dalen (3-0), Remco Appel (3-1) en Raimo Vermeulen (3-0). Verrassend Beide halve finales werden met het kleinst mogelijke verschil beslist: 3-2. Joop Rijpsma won van Jacco de Visser en Abel van de Sande drong ten koste van Chris van Renswoude tot de fi nale dooi'. De finale werd ver rassend gewonnen door Van de Sande. Meervoudig kampioen Joop Rijpsma uit Middelbui-g bleek met 5-3 de mindere. De finale werd gekenmerkt door goede 'long-pots' van Van de Sande en goed tactisch spel van Rijpsma. De eerste twee frames waren voor Van de Sande, Rijps ma ti-ok de stand vervolgens ge lijk (met een break van 46 in het vierde frame). Van de Sande won het vijfde én zesde frame een bracht de voorsprong op twee frames. Het zevende frame was voor Rijpsma met een break van 33. Frame acht was voor Abel van de Sande. Met de kleu ren nog op tafel had Rijpsma snookers nodig om de wedstrijd te redden. Dit lukte hem niet, waardoor de eindstand kwam op 5-3. OZOIR-LA-FERRIERE - Wereldkampioen Brazilië geniet alles behalve een rustige voorbereiding op het WK in Frankrijk. Vrijdag raakte sterspeler Romario geblesseerd en was topscox-er Ronaldo uren zoek. Een dag later kregen de Braziliaanse voetballers te maken met een bommelding in het stadion nabij Parijs waar ze trainden. De politie liet de accommodatie uit voorzorg ontruimen. Op de parkeerplaats door zocht de politie met een op afstand bestuurbai-e ro bot een auto. Het voertuig bleek geen explosieven te bevatten. SID door Jos van Belzen GOES - Door een 5-0-overwin- ning op Olympia'60 uit Dongen SSV'65 winnaar geworden van de nacompetitie. Hierdoor beert de Goese ploeg na één sei zoen terug in de tweede klasse, waaruit de zaterdagclub vorig jaar degradeerde, in de reguliere competitie ging het bij de Goese ploeg dit sei zoen niet altijd van een leien dakje. De ommekeer kwam vol gens de 3 7-jarige routinier Peter Groenewegen vier wedstrijden voor het einde, toen de onge naakbare kampioen Terneuzen- seBoys bij SSV'65 tegen de eni ge nederlaag van het seizoen opliep. „We hebben op het juiste moment de vorm hervonden. Bovendien keerden er tegen het eind van de competitie enkele mensen terug na blessures en schorsingen", aldus de Goese li bero. thuisploeg begon aan het duel in de wetenschap, dat een gelijkspel voldoende was voor promotie. Na de beginfase waarin de thuisploeg het initia tief nam, kwamen de Braban ders langzaamaan beter in de wedstrijd. Maar veel gevaar kon 01ympia'60, dat topscorer Rob bie Haarbosch door een schor sing miste, niet stichten voor het Goese doel. Aan de andere kant moest invaller-doelman Court Severijns na een halfuur alle zeilen bijzetten om een inzet van Reinier Scholten tot corner te verwerken. Maar doelpunten werden niet gemaakt in de eer ste helft. SSV-trainer Leendert Geelhoed had ondanks de 0-0-tussen- stand geen moment met gekrul de tenen in de dug-out gezeten. „In de rust hadden de jongens me verzekerd dat de doelpunten echt wel zoudenkomen. Het was meer een kwestie van de tegen stander eerst kapot spelen. Dit spelletje zouden ze toch geen hele wedstrijd volhouden." Lekker gevoetbald Vij f minuten na het begin van de tweede helft kregen de spelers al gelijk. Mark de Groote ging goed door op links, speelde zijn tegenstander uit en schoot droog de 1-0 binnen. „Vanaf dat moment was de spanning er bij ons af en hebben we lekker ge voetbald", zei Peter Groenewe- gen na afloop. In de zeventiende minuut kwam De Groote oog in oog met doelman Severijns die met een mooie lob werd gepas seerd. In de protesten naar aan leiding van deze treffer werden de trainer en een begeleider van Olympia'60 door scheidsrechter Harinck achter 'de draad',ge stuurd. Na ruim een halfuur kopte Ar mando Probert een voorzet van Paul Bom de 3-0 binnen. De vierde treffer kwam op naam van invaller Perry Kentin en twee minuten later bepaalde Paul Bom. op aangeven van Kentin, de eindstand op 5-0. Door de ruime overwinning werd SSV'65 winnaar van de nacompetitie met vier overwin ningen en de overtuigende doel- cijfers 16 voor en 1 tegen. „We hopen en vertrouwen erop dat we een blijvertje zullen worden in de tweede klasse. Vorig sei zoen zijn we gedegradeerd met een jonge ploeg, maar die jon gens zijn inmiddels fysiek en mentaal gerijpt. We zijn dit sei zoen vooral zo ver gekomen, doordat we over een brede selec tie beschikten. Alleen Pim Wed ding vertrekt en we krijgen daarvoor enkele spelers terug", aldus Peter Groenewegen. SSV'65-Olympia'60 5-0 (0-0). 50. De Groote 1-0, 62. De Groote 2-0, 79. Probert 3-0, 83. Kentin 4-0, 85. Bom 5-0. Scheidsrechter: C.K. Harinck (Vhssingen). Aantal toeschouwers: 275. Gele kaart: Netten (Olym- pia'60). SSV-speler Reinier Scholten (rechts) probeert een speler van Olympia'60 van zich af te schudden. foto Willem Mieras Kapelle-speler Marco Borghart (rechts) zet de achtervolging in op een speler van DVO'60. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor KAPELLE - Diepe verslagen heid overheerste. Minuten lang bleven de spelers van Ka pelle achter op het veld. Tra nen, woede, zelfverwijt en on geloof. Hoe kon dit gebeuren? Na negentien jaar had Kapel le aan één punt in de thuis wedstrijd tegen het Roosen- daalse DVO'60 genoeg om te promoveren naar de eerste klasse. Maar nee, op de drem pel van de promotie struikelde Kapelle, door een tegentreffer in de derde minuut, over de ei gen benen. Het contrast was enorm. DVO'60, dat na de 0-5 tegen Altena weinig belang meer had bij de wedstrijd, stak na het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter Corry Kruithof wat flauwtjes de handen in de lucht. Van alle kanten kwamen echter Alte- na-supporters en spelers de formatie van Ad Voermans bedanken. Kapelle was in middels in diepe rouw en mag zich gaan opmaken voor het twintigste seizoen op hetzelf de niveau. Altena uit Nieu- wendijk blijft eersteklasser. De absentie van trainer Joost Folmer kwam Kapelle duur te staan. Folmer was wegens droeve familieomstandighe den afwezig. Tweede trainer Peter de Waard en Krijn Sa- man namen zijn rol waar. .Dat Joost er niet bij kon zijn, heeft zeker doorgewerkt. Al leen al voor hem had ik deze wedstrijd willen winnen," sprak John Kivits na afloop. Toen had Kapelle al op rozen moeten zitten, ondanks de be ginfase waarin het mede door- eigen toedoen op achterstand kwam. Het was doelman Ro nald Kole die met een misluk te uittrap de 0-1 inleidde. De toegekende vrije trap, na ob structie op de behendige Ghalid Azoum, werd door Bas Bogers op magnifieke wijze achter de kansloze Kole ge trapt. Kansenfestijn Het antwoord van Kapelle liet niet lang op zich wachten. Een waar kansen festijn ontpopte zich voor de DVO-goal. Van Damme, Herselman en Borg hart waren in de acht minuten daarna allen kansrijk. De toon was gezet, slechts één ploeg voetbalde na de derde minuut nog: Kapelle. Tot aan de rust creëerde Kapelle zich twaalf kansen, twaalf bleven er onbenut. In de tweede helft duurde het beleg voort, maar de tijd tikte in het nadeel van Kapelle. Steeds haastiger werd de aan val gezocht. De zeventien cor ners en 24 doelpogingen le verden Kapelle niet de zo broodnodige goal op. Van Damme en Van der Hei jde wa ren nog het dichtst bij de 1-1. Door de risico's die Kapelle achterin moest nemen, kwam DVO'60 via Didi en Azoum vl a k voor tij d nog bij na op 0 -2 Het Kapel le-drama werd zes minuten in blessuretijd echt compleet toen aanvoerder Berty van der Hei jde na een opstootje met Patrick Ansems rood kreeg. Jon Herselman; „Alle ballen die er op het eind van de competitie invlogen, gingen er nu niet in. Ik ben al dertig maar ik geloof niet dat ik promoveren met Kapelle nog meemaak. Dit is wrang." Kapelle - DVO'60 0-1 (0-1). 3. Bo gers 0-1Scheidsrechter: C. Kruit hof (Ridderkerk). Aantal toe schouwers: 450. Gele kaart: Den Hollander (Kapelle), Koeman en Ansems (beiden DVO). Rode kaart: Van der Heijde (Kapelle). Wielrennen Zwemmen Juniorendriedaagse van Groot Axel. Tweede etappe, Zuiddorpe (individuele tijdrit): 1. Torsten Hiekmann (Duitsland) 10,5 km in 12.40 (gem. 49.763 km/u), 2. Eric Baumann (Duitsland) op 0.01, 3. Jens Mouris (Noord-Holland) 0.13, 4. Jurgen van Gooien (Go Pass) 0.18, 5. Gert Steegmans (België) 0.24, 6. Patrik Sinkewitz (Duitsland) 0.27, 7. Tom Boo- nen (België) 0.35, 8. Bobbie Traksel (Ne derland) 0.38,9. Thomas van der Weiden (Pedaalridders) 0.39, 19. Roy Sentjens (Nederland) z.t, 21. Coen Loos (Neder land) 0.53, 27. Mario de Ritter (Zeeland) 1.01, 41. Richard Slabbekoorn (Zeeland) 1.12, 54. Rein-Jan Elenbaas (Zeeland) 1.23, 70. Danny Langenberg (Zeeland) 1.33, 139. Even Doedee (Zeeland) 2.24. Derde etappe (rit in lijn Axel-Axel, 103,5 km.): 1Roy Sentjens 2.32.11 sec.*2. Den nis van der Hurk, 3. Jurgen van Loocke. 4. Matthijs Loohuis; 5 Andy Lanno; 6 Patrik Sinkewitz, allen z.t.; 7 Ricardo Schlemo- nat, op 4 sec; 8Tom Boonen, op 20sec.;9 Marcel Meijn; 10. Erik Bauman; 11 Ferdi van Katwijk; 12 Wouter van Mechelen; 13 Frank van Kuik; 14. Arthur Moret; 15 Bob bie Traksel, 40 Danny Langenberg; 81 Evert Doedee, z.t. 126. Richard Slabben- koorn, op 9.35 min. Vierde etappe Strijpen-Strijpen over 121 kilometer. 1. Ivo Amendoeira 2.58.12, 2. Krister Sjódahl op 0.01,3. Eric Baumann z.t., 4. Matthijs Loohuis z.t., 5, Jurgen van Loocke z.t., 6. Roy Sentjens z.t.. 7. Tom Boonen z.t., 8. Birger Donie z.t., 9. Marcel Meijn z.t., 10. Bram Debackere z.t., 11. Gerben van der Reep z.t., 12. Pascal Lau- ener z.t., 13, Kevin van der Slagmolen z.t., 14. Benjamin Heine z.t., 15. Yanto Barker z.t., 19 Jurgen van Gooien z.t., 54 Richard Slabbekoorn op 2.19; Eindklassement: 1. Eric Baumann nat. 8 uur 14 minuten 17 seconden, 2. Jurgen van Gooien Go Passop0.35,3.Tom Boo nen nat. op 0.46, 4. Coen Loos nat. op 1.18,5. Jurgen van Loocke nat.op3.02,6. Matthijs Loohuis op 3.15,7. Torsten Hiek mann nat. op 3.33,8. Patrik Sinkewitz nat. op 3.41,9. Roy Sentjens nat op 3.41,10. Gert Steegmans nat. op 3.58,11. Bobbie Traksel nat. op4.08,12. Bradley Wiggins nat. op 4.14,13. Ivo Amendoeira nat. z.t., 14. Arthur Moret dist. op4.15,15. Johann Jauknat. op 4.20,16. Kevin van der Slag molen GP op4.2117. KristerSjödahl nat. op 4.23,18. Gilberto Martins nat. op 4.29, 19. Marcus Vettermann nat. op 4.32, 20. Stefan Zoss nat. op 4.35; Eindstand tus- sensprints: 1. Eric Baumann, 2. Marcus Vettemann, 3. Tom Boonen. 4 Bobbie Traksel, 5. Dennis van der Hurk; Ploegen- klassement: 1. Duitsland nationaal, 2. België nationaal, 3. Nederland nationaal. 4. Go Pass, 5. Portugal nationaal. 6. Zwit serland nationaal, 7. Limburg district, 8. Vlaanderen district. 9. Oostenrijk natio naal, 10. Overijssel district, 11 Engeland nationaal. Combinatieklassement: 1 Eric Bau mann, 2. Jurgen van Gooien, 3. Matthijs Loohuis, 3. Tom Boonen, 5. Jurgen van Loocke; Puntenklassement: 1. Eric Bau mann, 2. Tom Boonen, 3. Jurgen van Loocke, 4 Matthijs Loohuis, 5. Roy Sentjens; Jongerenkiassement: 1. Bob bie Traksel 8.18.25, 2. Marcus Vetter mann op 0.24, 3. Wouter van Mechelen op 0.27,4. Pascal Lauener op 0.49,5. Pie- ter Weening op 0.52. Zeilen Southampton. Whitbread Race Negen de en laatste etappe, La Rochelle (Fra) - Southampton (Eng): 1. Merit Cup (Mon) Dalton 1 dag 22 uur 56 minuten en 5 se conden, 2. EF Language (Zwe) Cayard 1.23.11.37, 7. BrunelSunergy (Ned) Hei- ner 1.23.57.38 Eindstand Whitbread Race: 1. EF Lan guage,'Cayard 836 punten, 2. Merit Cup- /Dalton 698, 3. Swedish Match/Krantz 689,4. Innovation Kvaerner/Frostad 633, 5. Silk Cut/Smith 630, 6. Chessie Racing- /Collins/Kostecki 613,7. Toshiba/Conner 528, 8. BrunelSunergy/Heiner 415, 9. EF Education/Guillou 275. Axel. Derde finaledag Zeeuws kam pioenschap. Mannen: 200 meter wissel all in:1E. van Gemert (STV) 2.26,4, 2. R, Babijn (SCH) 2,30,3,3. C. Potin (STV) 2.30,9.100 meter rug -11 jaar: 1. N. de Ridder (ZCK) 1.30,0, 2. K. Hondsmerk (SCH) 1/30,7,3. J. Terp stra (OND) 1.32,8. 100 meter vlinder -15 jaar: 1C. van der Draai (STV) 1.05,8,2. C. Potin 1.06,7, 3. J. in den Bosch (ZCK) 1.12,1. 100 meter vrij senioren: 1. E. van Gemert 57,5, 2. C. van Houwelingen (SCH) 57,8, 3. R. Babijn 58,3. 100 meter vrij - 17 jaar: 1. M. Wondergem (ZVS) 1.00.0,2. J. Vermeulen (GAN) 1.00,5,3. T. Roeb (BRU) 1.01,5. 100 meter vrij - 19 jaar. 1. S. van den Berghe (ZCK) 1.04,6,2. L. Eertink (BEV) 1.04,6, 3. A. van der Sar (ZCK) 1.05,3. 50 meter vrij all in: 1. J van Bochove (LUC) 25,4, 2. E. van Gemert 25.6.3. C. van Houwelingen 25,6.100 me ter vrij -11 jaar: 1K. Hondsmerk 1.17,3,2. N. de Ridder 1.19,5, J. Terpstra 1.25,3. 100 meter rug -15 jaar: I C. Potin 1.10,9. 2. M. Braem (ZVS) 1.14,0.3. T. Koekkoek (ZCK) 1.14.7.200metervlinderallin: I.R. Babijn 2.32.7,2. T. Pieterse (ZCK) 2..36,7, 3. J. van Gulick (ZCK) 2.41,0. 5x50 meter vrij estafette all in: 1. De Schelde 2.15,6. 2. Luctor2.15,9,3. Scheldestroom 2.20,1. Vrouwen: 200 meter vrij all in: 1A. Kos ten (ZVS) 2.14,6, 2. C. de Milliano (ZVS) 2.22,7,3. Ellen van de Velde (ZVS) 2.23,7. 100 meter school -13 jaar: 1 I. de Ruiter (STV) 1.29,5, 2. M. de Gronckel (ZCK) 1.30,1, 3. J. de Maeyer (ZCK) 1.30,3. 100 meter rug senioren: 1. R. Verplanke (ZVS) 1.14,5,2.1.Michielsen (ZVS) 1.17,7, 3. L. van de Kreeke (ZVS) 1.18,7.100 me ter rug- 19 jaar: 1. S. Temmerman (ZVS) 1.13.7.2. M. van Keulen (STV) 1.16,2,3. E. de Visser (ZVS) 1.22,4.100 meter rug-17 jaar: 1 C. de Milliano 1.11,4, 2. E. van de Velde 1.14,13. E. Verplanke (ZVS) 1.17,8. 100 meter vlinder -13 jaar: 1. S. van Waes (ZVS) 1.21,0,2.1. de R uiter (STV) 1.21,7,3. M. Eggermont (ZVS) 1.22,5.4x200 meter •vrij estafette all in: 1. Scheldstroom A 9.35,5, 2. Stormvogel A 9.53,7, 3. Schel destroom B 10.14,9. Mannen, 200 meter vrij all in: 1R. Babijn (SCH) 2.09,9,2. C.les Potin (STV) 2.10,6, 3. A. Kunst (SCH) 2.10,9.100 meter school -13 jaar: 1. S. de Maeyer (ZCK) 1.20,5, 2, R. Pieterse (ZCK) 1.22,5, 3. M. Soolsma (STV) 1.26,9. 100 meter rug senioren: 1. R. Holswilder (LUC) 1.06,8, 2. E. van Gemert (STV) 1.07.7.3.R. Babijn 1.09,7.100 meter rug- 19 jaar: LA. van de Sar (ZCK) 1.11,3, 2 J.J. van de Vijver (ZVS) 1.13,6, 3. G.J. RamondtlBRU) 1 15,6.100 meter rug-17 jaar; 1. M Buijsse (ZVS) 1.10.2, 2. M. de Munck (ZVS) 1 11,5. 3. R. Vermeulen (STV) 1.11,9. 100 meter vlinder -13 jaar: I.R. van de Velde (BRU) 1.14,6,2. D. Cap pendijk (SCH) 1.16,2, 3. M. Soolsma 1 22,5.4x200 meter vrij estafette all in: 1 Stormvogel 8.55,9, 2. Schelde 8.59,8, 3. Luctor9.18,1. Vrouwen. 200 meter wissel all in: 1. R. Verplanke (ZVS) 2.36,5, 2. S. Temmer man (ZVS) 2.38,5, 3. E van de Velde (ZVS) 2.39,6.100 meter rug -11 jaar: I.M. Bil (STV) 1.25.7, 2 J. van Rijswijk (STV) 1.26.4, 3. C. van de Guchte (STV) 1.29.8. 100 meter vlinder -15 jaar: 1A. Soolsma (STV) 1.15,7,2. M. Smeding (STV) 1.17,4, 3. S. Tanghe (SCH) 1.17,7.100 meter vrij senioren- 1A. Kosten (ZVS) 1.00,5, 2. R. Verplanke 1.06,4, 3. M. Weimar (ZVS) 1.09.0. 100 meter vrij -19 jaar: 1. S. Tem merman 1.05,2, 2. M. van Keulen (STV) 1.05,7, 3. V. Tollenaar (LUC) 1.08,4. 100 meter vrij - 17 jaar: 1. E. van de Velde 1.05,7,2. C. de Milliano (ZVS) 1.05,9,3. C. Schrijvershof (STV) 1.09,0. 50 meter vrij all in: LA. Kosten 27,3,2. S. Temmerman 29,9, 3. E. van de Velde 29,9. 100 meter vrij-:11 jaar: 1 C. van de Guchte 1.16,3,2. C de Ridder (ZCK) 1.18,1, 3. I. Dekker (SCH) 1.18,7.100 meter rug -15 jaar: 1. L. de Paauw (STV) 1.13,5, 2. S. Saiomé (ZVS) 1.15,7, 3. K. Scholl (STV) 1.17,1. 200 meter vlinder all in: 1. S. Temmer man 2.43.2, 2. C de Milliano 2.49,0.3. A. Soolsma 2.50.1. 5x50 meter vrij estafet te all in: 1 Scheldestroom A 2.31,0. 2. Stormvogel 2.36,1, 3. Scheldestroom B 2.37.1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19