Afscheid van Animo met promotie Albert Slinger zet punt achter actieve carrière Turnsters MTV succesvol Tjoba sluit seizoen met derde plaats af Beste jaarprestatie Erwin Simpelaar Fusieclub Fortis start volgend seizoen als derde Zeeuwse overgangsklasser Sterspelers vertrekken bij Metz TOP dwingt beslissingswedstrijd af Atlete Yvonne Wisse verbetert acht records Jochem Kuzee plaatst zich voor EK-triatlon uitslagen agenda door Alex Krappen LEIDEN - De laatst wedstrijd van Animo stond, behalve in het teken van het kampioenschap in de eerste klasse, ook in het teken van het afscheid. Het afscheid van Animo-aanvoerder Leo nard Debbaut. het afscheid van Animo-coach Aarnoud Crucq, en het afscheid van het ver trouwde Animo-shirt. Volgend jaar vormt de Souburgerse ploeg immers met buurelub Zuidwesters de fusieclub For tis. Ook was er het afscheid van de eerste klasse, want door de 19-11-winst op het Leidse Per- nix eiste Animo de titel voor zich op. De wedstrijd stond voor beide clubs bol van de belangen. Per- nix kon bij winst degradatie nog ontlopen; Animo streed voor de titel. In het begin van het duel was de spanning duidelijk merkbaar. Crucq: „Beide ploe gen gaven verdedigend weinig ruimte weg, en aanvallend kon den wij ook weinig forceren." Animo nam wel een 3-0-voor- sprong, maar gaandeweg de eerste helft vocht Pernix knap METZ - Met Jocelyn Blanchard heeft Juventus volgend seizoen een derde Franse voetballer in dienst. Didier Deschamps en Zi- nedine Zidane stonden al onder contract bij de Italiaanse kam pioen. De 26-jarige Blanchard is net als zijn landgenoten middenvel der. De nieuwe ploeggenoot van Edgar Davids speelde afgelo pen seizoen voor Metz, dat als tweede eindigde in de Franse competitie. Metz raakte vrijdag nog een speler kwijt. Aanvaller Robert Pires maakte bekend voor Olympique Marseille te hebben gekozen. De 24-jarige interna tional legde aanbiedingen van Arsenal, Monaco en. Juventus naast zich neer. „Marseille bouwt iets moois op. Ik ga er spelen met andere internatio nals als Blanc, Dugarry en Mau rice." AFP terug en de ruststand was 8-8. In de tweede helft kwam Animo met een andere instelling bin nen de lijnen. Voor het oog van de vele Souburgse supporters kon de ploeg wél de rust opbren gen, die zij in de eerste helft ont beerd had. Toen bleek waarom Animo deze competitie zo sterk geopereerd heeft. Crucq: „Het is echt een vriendenploeg, van mensen die veel voor elkaar over Het kampioensteam van Animo. Staand vanaf links: Aarnoud Crucq, Robin Wisse, Wander Koole, Sjaak Baas en Leonard Debbaut. Ge hurkt vanaf links: Renate Bebelaar, Marieke de Rijke, Esther Kasse en Ruth Hoogwerf. foto Lex de Meester door Alex Krappen OOST-SOUBURG - Voor de korfballers van Top en Ondo was de laatste speeldag van de veldkorfbalcompetitie span nend. Top sleepte door winst bij Zuid westers een promotiewedstrijd uit het vuur. Met 16-9 slaagden de Amemuidenaren in hun mis sie. Voor Ondo waren de druiven zuur. Een maand geleden stond de ploeg nog fier bovenaan in de derde klasse O, zaterdag slaag de Ondo er niet in om van degra datiekandidaat Stormvogels te winnen. Daardoor ging de titel naar Oranje Nassau. Coach Blaas de Ridder; „Als je de ge beurtenissen van de laatste we ken bekijkt, blijkt gewoon dat wij geen ploeg voor de tweede klasse hebben." Zuidwesters-Top 9-16: Een dui delijke overwinning voor de Ar- nemuidenaren, dat hierdoor komende zaterdag een beslis singswedstrijd speelt tegen HKC om één plaats in de eerste klasse. Zuidwesters leek zater dag in het begin echter roet in het eten te gooien. De lange Souburgse vrouwen waren de Arnemuidense de baas, maar in de tweede helft was Top mede door de inbreng van uitblinker Arie Schroevers aanvallend veel beter. De overwinning kwam daarom niet in gevaar. Coach Ko Crucq verwacht een moeilijke beslissingswedstrijd. „HKC is verdedigend een goede ploeg met snelle mensen. In de laatste wedstrijd tegen hen stonden we in de eindfase vier treffers voor, maar toen kwa men ze toch nog langszij Scores Top: Schroevers, L Kloet en A Bezemeré. M. Kloet en P. Bezemer 2. Scores Zuidwesters; Van de Hoven 4. Den Boer. Thoerse, Van de Vooren, H. en H. Hoogwerf. Ondo-Stormvogels 7-8: Voor Ondo en Stormvogels een wed- strijd van erop of eronder. Er werd door beide ploegen op safe gespeeld, en omdat de aanvals- vakken weinig creativiteit aan de dag legden, werd er weinig gescoord. Stormvogels bleef echter voortdurend aan de goede kant van de score en de kloof van 4-7 kon Ondo niet meer dichten. Coach Blaas de Ridder is er niet echt rouwig om, dat zijn ploeg aan het eind van het seizoen met lege handen stond. „Wij hebben geen ploeg voor de tweede klasse. Dat blijkt ook, want anders word je gewoon kampioen. We moeten in de komende jaren zorgen dat de jeugd en de reserves naar het niveau van het eerste toegroei en." Stormvogels blijft door de zege alsnog in de derde klasse. Scheidend coach Rolf Kamp huis: „De opdracht was om niet te degraderen en dat is gelukt." Scores Ondo: .4 de Pagter 3, J. de Pagter 2, Walraven en Hoefkens. Scores Stormvogels: Adriaanse 2, Melis, Wisse, Passenier, Van Vaarde- gem, J. en A Theune. Togo-Velocitas 19-18: Togo be- hebben. Dat is van beslissende invloed geweest in deze compe titie." Animo sloeg een gat van acht treffers, en Pernix kwam niet meer terug. Publiekswissel Vlak voor het einde kreeg schei dend aanvoerder Leonard Deb baut een publiekswissel. Hij gaat zich richten op het training geven: „Ik heb het korfbal wel een beetje gezien. Ik vind de wedstrijden wel leuk, maar twee keer in de week trainen kan ik niet meer opbrengen. Ik ga het tweede team volgend jaar trainen. Dat is interessant, om dat door de fusie met Zuidwes ters het tweede een stuk sterker zal worden." Ook coach Crucq zal volgend jaar niet meer bij het team be trokken zijn. Na afloop werd hij door de spelers op de schouders genomen. Ter gelegenheid van zijn afscheid kreeg hij van de spelersgroep een fotocollage aangeboden.Volgend seizoen gaat hij zelf spelen bij de fusie club. „Ik vind het nog steeds leuk om zelf een balletje te gooi en. En ik denk dat er bij Fortis voldoende taken liggen voor mij." Crucq is optimistisch over de kansen in de ovex'gangsklas- se. „Ze doen niet onder voor ploegen als Swift en Tjoba. Ik denk dat ze er wel in blijven." Scores Animo: Koole 8, Wisse 4, Baas 3, Debbaut, De Rijke 2, Kasse wees met de 19-18-overwinning op degradant Velocitas terecht in de derde klasse te blijven. Coach Kees Toutenhoofd: „We hebben tegen de degradanten de volle winst uit vier duels ge haald. Dan geef je toch aan dat je in de derde klasse thuis hoort." Toutenhoofd was tevreden over de stijgende lijn die de Goese ploeg de laatste tijd te pakken heeft. „We hebben de tweede helft van de competitie meer te genstand geboden tegen de ster kere teams. Wel komen we in het laatste kwartier steeds iets te kort. Datis een puntje om in het volgend seizoen op de training aan te werken." Scores Togo: Schipper 5, Machielse 4, Jongsma, De Klerk, Beun, Dron- kers en Rentmeester 2. Coach Floor Schreuders (links) en aanvoerder Ralph Gillis sen namen zaterdag afscheid van korfbalvereniging Swift. foto Lex de Meester door Alex Krappen MAASLAND - De korfbal lers van Tjoba hebben het seizoen winnend afgesloten. De Bevelandse ploeg ver sloeg moeizaam ODO uit Maasland. Door dit resultaat is Tjoba als derde geëindigd in de overgangsklasse A Coach Han Verbeke: „Lang niet gek voor een debutant. We hebben een goed seizoen gedraaid." Swift eindigde in diezelfde klasse als vierde. De slotwedstrijd tegen de on geslagen kampioen Dalto werd met 13-17 verloren. ODO-Tjoba 15-18: Verbeke was tevreden met de winst, al had die wat ruimer kunnen uitvallen. „ODO degradeert terecht, want het is samen met GKV de minste ploeg van deze klasse. Maar de ploeg is stug. Wat ze aan korfballen de kwaliteit tekort komen, proberen ze met randzaken te compenseren. Ze gaan dan tegen de scheidsrechter pra ten, en ze gaan één op één tik- kies uitdelen. Ja, een beetje irritant was dat wel." In de rust drukte Verbeke zijn spe lers op het hart vooral rustig te blijven. „Het is natuurlijk zaak om je door zulke dingen van de tegenstander niet uit je spel te laten halen. Ik vind dat de ploeg dat in de tweede helft goed gedaan heeft." Verbeke is tevreden met het seizoen. „We zijn als ploeg sterk gegroeid, en ik denk dat we bewezen hebben en vol waardige overgangsklasser te zijn." Scores Tjoba: De Schipper 5, Fokke 4, Van de Meer 3, Bogaard en Kole 2, Van Boven, Cornelisse 1. Swift-Dalto 13-17: Kampi oen Dalto had één doel: de ongeslagen status handha ven. Swift had na de slechte wedstrijden van de laatste weken wat goed te maken. Scheidend coach Floor Schreuders greep de gele genheid aan om de aanstor mende jeugd (Wim Allaart en ElzeBlankenburgh) een kans te geven zich waar te maken in het eerste. Bovendien wer den de vakken bij wijze van experiment omgegooid. Over de hele wedstrijd gezien was de kampioensploeg uit Drie bergen sterker. Toch gloorde er tijdens een zwakke perio de van de gasten hoop voor Swift toen het zelfs bijna aansloot bij 9-10. Dalto pak te de draad echter weer op en won soepel met 13-17. Scores Swift: S. Sanderse 4, Lan- gebeeke 3, Allaart 2, R. Sanderse, Hamelink, Castenmïller en Blankenburgh 1. door Sjaak Sinke HOUTHALEN - Erwin Simpe laar (AV'34) heeft in het Belgi sche Houthalen de beste Nederlandse jaarprestatie ge stoten met de 7.25 kilogram zware kogel. De eerstejaars se nior zorgde in zijn tweede po ging voor een grote verrassing door een afstand van 18 meter en 7 centimeter te overbruggen. De afstand was een verbetering van zijn persoonlijk record met maar liefst 5 7 centimeter. „Daar ben ik ontzettend blij mee", was zijn begrijpelijke reactie. Door deze prestatie is Sifnpelaar bij na zeker van deelname met de Nederlandse ploeg aan de Euro pacupwedstrijden op 6 en 7 juni in het Zweedse Malmö. Neder lands kampioen Ben Vet, die al tweemaal klop kreeg van Sim pelaar, kwam op hemelsvaart- dag in Heiloo niet verder dan 17 meter en 89 centimeter. Daar door staat Vet voor het eerst sinds lange tijd buiten de Ne derlandse ploeg. door Sjaak Sinke EMMELOORD - Yvonne Wisse van het Vlissingse Dynamica heeft afgelopen weekend in de jeugdinterland tegen België in Emmeloord de tweede plaats behaald. Met een totaal van 5006 punten verpulverde ze het Zeeuws record dat sinds 1991 met 4660 punten op naam van Daphne Jasperse stond. Daar naast verbeterde ze nog twee Zeeuwse records en in totaal vijf persoonlijke records. In de eindstand moest eerste jaars B-junior Wisse alleen tweedejaars Gerja Everts van AC'61 uit Assen met een totaal van 5268 punten voor laten gaan. Op het indoor NK in Maastricht eindigde Everts nog achter Wisse. Een gerichte meerkamp-training bij AC'61 begint echter zijn vruchten af te werpen. Wisse begon zaterdag uitste kend door op de 100 meter hor den meteen haar eigen Zeeuws record te verbeteren naar 14.15 seconden Het hoogspringen le verde haar de tweede plaats op met 1 meteren 65 centimeter. Na met de kogel een persoonlijk re cord van 10 meter en 93 centi meter te hebben neergelegd ver beterde Yvonne Wisse haar Zeeuwse record op de 200 meter naar 25.35 seconden. Op zondag sprong zij 5 meter en 26 centimeter ver en wierp ze de speer over een afstand van 29 meter en 93 centimeter. De af sluitende 800 meter leverde Wisse de derde overwinning op in haar zoveelste persoonlijk re cord, van 2 minuten en 26.03 se conden. In het koude en natte Emme loord won de Nedelandse ploeg met een straatlengte voor-» sprong de interland van de Bel gen. van onze sportredactie ZUNDERT - Jochem Kuzee uit Sint Annaland heeft zich zon dag in Zundert geplaats voor deelname aan het Europees kampioenschap triatlon op 5 ju li in het Oostenrijkse Velden. In Zundert finishte Kuzee in een wedstrijd waar staveren was toegestaan, op de derde plaats in zijn categorie met een tijd van 1 uur 56 minuten en 7 seconden over de 1500 meter zwemmen. 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. Willy de Nooyer uit Seroosker- ke won de eerste wedstrijd voor het nationale Masters-circuit in de categorie D40 met een tijd van 2 uur 43 minuten en 53 se conden. Marianne van de Velde (Tholen) ging als derde junior bij de Eli te-klasse over de meet in 2 uur 37 minuten en 24 seconden. Ondanks het gebruik van de Champion-chip slaagde de or ganisatie er niet in om binnen een uur een betrouwbare uitslag te produceren. door Maarten Wijffels MIDDELBURG - Middelburg-speler Albert Slinger nam zaterdagmiddag afscheid als ac tief voetballer. De 34-jarige aanvaller kreeg als dank voor bewezen diensten een afscheids- wedstrijd aangeboden door zijn collega's Jan de Rijke en Piet Baan. Het duel tussen het eerste elftal van Middel burg en een team bestaande uit oud-collega's en vrienden van Slinger eindigde in 5-3. Slin ger zelf scoorde voor ruim honderd belangstel lenden één keer. Albert Slingei; die in zijn loopbaan uitkwam voor Bevelanders, Kloetinge, VCV Zeeland en Middelburg, werd één minuut voor tijd met een symbolische rode kaart van het veld gestuurd. Eerder gaf Slinger al aan na zijn actieve als speler in de Zeeuwse voetbalwereld werkzaam will en te bl ij venOp welke manier is echter nog niet duidelijk. Slinger: ..Middelburg heeft mij voor volgend seizoen de functie van elftalleider aangebo den. Over dat aanbod ga ik de komende dagen zeker nadenken, want ik heb het de laatste rijf jaar bij Middelburg goed naar mijn zin gehad. Ook al was het in sportief opzicht allemaal wat minder." foto Lex de Meester door Janny Vermeule MECHELEN - Het jeugdteam van de Middelburgse turnver eniging MTV'69 heeft zaterdag in Mechelen een internationaal toernooi gewonnen. Het Mid delburgse team, met Nicole Cas- teleijn, Karin de Nood, Wendy de Meulmeester en Kristel van Haveren, was de teams uit Frankrijk, België en Tsjechië met ruime voorsprong de baas. Alleen het Engelse team bena derde MTV enigzins. Ook Conchita Zandbergen, die als gastturnster meedeed met het team van Turning Spirit, be haalde uitstekende resultaten met een tweede plaats. Op slechts 0.6 punt moesten zij het Engelse team voor laten gaan. Trainer Koos Hamels blikte te vreden terug op de prestaties van MTV. „Het teamresultaat is natuurlijk uitstekend, maar ook de individuele klasseringen stemden me zeer tevreden." Met name op het onderdeel sprong constateerde de MTV-trainer grote vooruitgang. Ook de vloeroefening van Conchita Zandbergen kreeg veel bijval van het publiek. Uitermate te spreken was Hamels over de prestaties van Kristel van Have ren. „Kristel heeft erg goed ge turnd en is individueel eerste geworden. Ook tijdens de toe stelfinales behaalde ze twee keer goud.De j ongste turnsters van MTV bewezen ook in het in ternationale veld goed mee te kunnen. Nicole Casteleijn plaatste zich direct achter Van Haveren met de tweede plaats en haalde in de toestelfinale goud op balk. Hamels acht het van groot be lang om in het buitenland aan wedstrijden deel te nemen. „Het is belangrijk dat de turnsters ook op jongere leeftijd al inter nationale ervaring opdoen. Als ze straks voor het nationale team geselecteerd worden, heb ben ze de nodige ervaring opge daan." Volgende week turnt de complete selectie van MTV een internationale wedstrijd in Frankrijk. Met drie teams zal de Middelburgse club aanwezig zijn op een toernooi in Calais. Het Witte Paard in herkamp naar de Zeeuwse titel door Paul van Rooijen HOEK - De beslissingswed strijd tussen Schaakvereniging West-Zeeuws-Vlaanderen uit Oostburg en Het Witte Paard 3 uit Sas van Gent, met als inzet het Zeeuws kampioenschap voor teams is geëindigd in een 4,5-3,5-overwinning voor Het Witte Paard. De match was noodzakelijk geworden, door dat beide clubs exact gelijk wa ren geëindigd in de reguliere competitie met evenveel match en bordpunten. Na remises van Olaf van der Sloot en Gerard de Winter zette Chris Lanckriet de ploeg uit Oostburg op een voorsprong door te winnen van Nick Dub beldam. Toen even later ook Gerd Ries het volle punt liet aantekenen tegen Cor Provoost in een Morra-gambiet, leek de thuisclub de winst en daarmee het kampioenschap voor het grijpen te hebben. Zeker toen Johan de Meester een gewonnen stelling bereikt had tegen Hugo Verbruggen. Vanaf dit moment keerden de verhoudingen in de match ech ter dramatisch. De Meester ver gooide zijn kansen en verloor zelfs, doordat een vrijpion op de a-lijn onstuitbaar bleek. Inmid dels had ook Philippe Bekaert i n een naar eigen zeggen slechte partij gewonnen van Mike Verk- impe, zodat de stand gelijk was getrokken. Tom Lammens maakte vervolgens Bart de Vo- gelaere een stuk afhandig en scoorde daarmee 3-4 in het voordeel van HWP 3. Oostburgse belofte Alle ogen waren nu gericht op het eerste bord, waar teamleider Henk de Ridder een moeilijk pionneneindspei moest verde digen tegen de Oostburgse be lofte Koen Leenhouts. Bij ver lies van De Ridder zou een 4-4- stand ontstaan, waarbij de winstpartijen van SVWZV aan de hoge borden de match zou den beslissen in Oostburgs voordeel. Leenhouts probeerde daarom in tijdnood de winst te forceren, maar faalde. De Rid der gaf de inmiddels gewonnen stelling remise en pakte daar door de titel voor Het Witte Paard. SVWZV-HWP 3 3,5-4,5: Koen Leen- houts-Henk de Ridder remise, Olaf van der Sloot-Frederik Tack remise, Chris Lanckriet-Nick Dubbeldam 1-0, Mike VeVkimpe-Phüippe Beka ert 0-1. Gerd Ries-Cor Provoost 1-0, Bart de Vogelaere-Tom Lammens 0- 1Johan de Meester-Hugo Verbrug gen 0-1. Gerard de Winter-Rudi Pauwels remise. Voetbal Zaterdagvoetbal. Algemeen zaterdag kampioenschap van Nederland. IJssel- meervogels-ARC 1-0. Stand: IJsselmeer- vogels 1-3 (1-0), ARC 1-0 (0-1), Barendrec-ht 0-0 (0-0). Nacompetitie om een plaats in de hoofd klasse: Ter Leede-Kloetinge 1-3. Kloetin ge promoveert. Nacompetitie om een plaats in de eerste klasse: Kapelle-DVO'60 0-1. Eindstand: Altena 2-3 (5-1Kapelle 2-3(1-1). DVO'60 2-3(1-5). Nacompetitie om een plaats in de twee de klasse. SSV'65-Olympia'60 5-0. Eind stand: SSV'65 2-6 (8-0), WHS 2-1 (3-6), 0lympia'60 2-1 (3-8). Zondagvoetbal. Zesde klasse: Ouwer- kerk-Lewedorpse Boys 2-3, Lebo promo veert. Phillippine. ABAB-jeugdtoernooi. B-ju- nioren. Finale: Ajax-SK Lokeren 1-1 (na verl. 2-1Derde en vierde plaats Fortuna Sittard-Eendracht Aalst 1-0. Vijfde en zesde plaats: Cercle Brugge-Club Brug ge 2-0. Zevende en achtste plaats: AA Gent-Eeklo 5-1. Negende en tiende plaats: RC Harelbeke-Terneuzen 1-0. Elf de en twaalfde plaats: Sparta-RCS 2-0. C-junioren. Finale: Eendracht Aalst-For- tuna Sittard 3-0. Derde en vierde plaats: AA Gent-SK Lokeren 3-1Vijfde en zesde plaats: RC Harelbeke-Cercle Brugge 2-1. Zevende en achtste plaats: Sparta-RCS 3-1. Negende en tiende plaats: Terneu- zen-Club Brugge 0-4. Elfde en twaalfde plaats: Zeeuws-Vlaanderen (Assist)- HoekO-8. Volleybal Larissa. World League 1998, tweede weekeinde: Groep A: Cuba - Bulgarije 3- 0, Zuid-Korea - Spanje 3-0, Cuba - Bulga rije 3-0, Zuid-Korea - Spanje 3-0. Stand: 1 Cuba 4-8 12-0), 2. Zuid-Korea 4-4 (6-6), 3. Bulgarije 4-4 (6-9), 4. Spanje 4-0 (3-12). Groep B: Italië - Argentinië 2-3, Grieken land - Nederland 1-3, Griekenland - Ne derland 1-3. Stand: 1. Nederland 4-8 (12- 1), 2. Italië 3-4 (8-3), 3. Argentinië 3-2 (3- 8), 4. Griekenland 4-0 (2-12). Groep C: Joegoslavië - Rusland 1-3, Brazilië - Po len 3-0, Joegoslavië - Rusland 0-3, Brazi lië - Polen 3-0. Stand: 1Brazilië4-8 12-0), 2 Rusland 4-6(11 -4), 3. Polen 4-2 (3-11 4. Joegoslavië 4-0(1-12). Waterpolo: Wielrennen Ronde van Italië. Zevende etappe, Mon- tella - Matera: 1 Cipollini (Ita) 238 km in 6.30.00, 2. Baldato (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Magnusson (Zwe), 5. Bartoli (Ita), 6. Leo- ni (Ita), 7. Cassani (ita), 8. Smetanin (Rus), 9. Kivilev(Kaz), 10. Piccoli (Ita), 147. Hoff man 8.21. Achtste etappe. Matera - Lec- ce: 1. Cipollini 191 km 5.08.47, 2. Martin- ello (Ita), 3. Leoni, 4. Arazzi (Ita), 5. Petacchi (Ita), 6. Strazzer (Ita), 7. Loda (Ita), 8. Edo (Spa), 9. Colonna (Ita), 10. Za- notti (Ita), 14. Hoffman. Algemeen klas sement: 1. Zülle (Zwi) 39.41.59, 2. Bartoli 0.05, 3. Leblanc (Fra) 0.50, 4. Tonkov (Rus) 0.56, 5. Savoldelli (Ita) 0.57, 6. Pan- tani (Ita) 1.02, 7. Miceli (Ita) 1.03, 8. Gotti (Ita) 1.04, 9. Frigo (Ita) z.t., 10. Zaina (Ita) 1.08,106. Hoffman 37.45. Midi Libre. Vijfde etappe, Nimes - Men de: 1. Dufaux (Zwi) 180 km in 5.03.21, 2. Rinero (Fra) 0.03, 3. Pena (Col) 0.19, 4. Bouvard (Fra) 0.22, 5. Virenque (Fra), 6. Salmon (Fra) 0.25, 7. Leproux (Fra) 0.28, 8. Ampler (Dui) 0.31, 9. Aebersold (Zwi) 0.33,10. Berzin (Rus) 0.35. Zesde en laat ste etappe. Florae - Sëte: 1. Brochard (Fra) 208,5 km 4.46.07,2. Bouvard 0.03,3. Rinero 0 04, 4. Dufaux 0.09, 5. Virenque 0.14,6. Salmon 0.17,7. Gonzalez (Spa), 8. Sivakov (Rus) 0.30,9. Hotz (Zwi) 0.39,10. Aebersold. Eindklassement: 1 Dufaux 24.32.21,2. Rinero 0.22,3. Brochard 1.52, 4. Virenque 2.02,5. Gonzalez 2.05.6. Sal mon 2.07,7. Bouvard 2.21,8. Mauri (Spa) 2.49, 9. Berzin (Rus) 3.18,10. Milesi.3.24. Olympia's Ronde. Tiende etappe, Zalt- bommel - Almere: 1. Talen (Spijkenisse) 177,3 km 4.01.51, 2. Pollack (Dui) 0.02,3 Van Steen (Dongen), 4. Veneberg (Wor- mer), 5. Heij (Veghel), 6. Van der Steen (Amersfoort) 0.07,7. Müller(Dui) 0.12,8. Van Rijn (Schipluiden), 9. Van Capellen (Bel) 0.16, 10. Bastiaanse (Hoogerheidei 0.22. Elfde en laatste etappe, Almere Amsterdam: 1. Pollack (Dui) 200,4 km 4.31.21, 2. Van der Wolf (Rotterdam) 0.01.3. Hoedemakers (Schijndel), 4. Van Steen (Dongen), 5. Godert de Leeuw (Er melo), 6 Weissmann (Dui), 7. Hohen stein (Dui), 8. Beggi (Ita), 9. Talen (Spijke nisse), 10. Sviben (Slv). Eindklassement 1. Pronk (Warmenhuizen) 36.31.49, 2. Duijn (Castricum) 0.11, 3. Ypenburq (Hengelo) 0.31, 4. Zuijderwijk (Poeldijk) 0.36,5. Van Schalen (Bakel) 0.39,6. Boer man (Tubbergen) 0.49, 7. Hayman (Ausi 1.02,8. Van derVen (Nieuwegein) 1.05,9. Van Dartel (Rosmalen) 1.21, 10. Pintaric (Slv) 1.40. Ronde van Groot-Brittannië. Proloog: 1. Boardman (GBr) 4,2 km tijdrit 6.0" Hmcapie (VSt) 0.02, 3. Baranowski (Pol) 0.05,4. Illingworth (GBr) 0.06,5. O'Grady (Aus) 0.11. Eerste etappe, Edinburgh- Newcastle: 1Boardman 207 km 5.06.26. 2. Korff (Dui) 0.01, 3. O'Grady, 4. Hinca- pie, 5. Lefevre (Fra). Algemeen klasse ment: 1. Boardman 5.12.24, 2. Hincapie 0.09. 3. O'Grady 0.10, 4. Lefevre 0.22, 5, Baranowski 0.25. Herning (Den). Grote Prijs Midtbank: 1. Riis (Den) 194,2 km 4.40.58. Spaarnwoude. Topcompetitie, m tainbike. Derde wedstrijd. Mannen: 1 Van Dooren (Ravenstein), 2. Tolhoek (Yerseke), 3. De Louw (Oss). Stand: 1 Dekker (Doetinchem) 153 punten, 2. Tol hoek 141, 3. Van Dooren 140. Vrouwen: 1. Putlitz (Dui), 2. Laroy (Bel), 3. Dorland (Eerbeek). Stand: 1. Dorland 169, 2. Van de Brand (Zeeland) 122,3. Nachbar (Alk maar) 120. Nevegal. WB downhill. Mannen: 1. Gra- cia (Fra) 5.27,34, 2. Vouilloz (Fra) 0,54,3 Engström (Zwe) 0.08, 4. Vazquez (Spa) 0.12, 10. De Bever (Ned) 0.21, 28 Peters 0.33. Stand WB: 1. Vouilloz 145, 2. Va zquez 132,3. Engström 118,14. De Bever 63. Vrouwen: 1 Jorgenson (Zwi) 6.37.84, 2. Donovan (VSt) 0.01, 3. Giove (VSlI 0.04, 4. Jonnier (Fra) 0.06, 5. Mortimer (GBr) 0.08 Stand: 1. Donovan 90,2. Gio ve 76,3. Jorgenson 65. De 38e Internationale Delta Profronde. Erik Zabel (Dui), 4.24.52 (200 km, 45.283 per uur), 2. Jan Svorada (Tsj) z.t. 3. Mi chel Cornelisse (Ned) z.t. 4. J. Patrick Na zon (Fra) z.t. 5. Danilo Hondo (Dui) z.t. 6. Jans Koerts (Ned) z.t. 7. Franck Morelle (Fra) z.t. 8. Johan Capiot (Bel) z.t. 9. Jo Planckert (Bel) z.t. 10. Roger Hammond (Eng) z.t. 11. Christopher Detilloux (Bell z.t. 12. Ronny Assez (Bel) z.t. 13. Andreas Kappes (Dui) z.t. 14. Guisseppe Digrande (Ita) z.t. 15. Oleg Pankov (Ukr) z.t. 16, Christian Andersen (Den) z.t. 17 Dirk Schumann (Dui) z.t. 18. LarsTeutenberg (Dui) z.t. 19. Koen Beeckman (Bel) z.t. 20. Fabio Sacchi (Ita) z.t. 21. Max van Hees- wijk (Ned) z.t. 28. Aart Vierthouten (Nedl z.t. 35. Steven de Jongh (Ned) z.t. 42. Jan Ullrich (Dui) z.t. 43. Wilfred Geys (Nedl z.t. 47. Farncois Franse (Ned) z.t. 54. Wil- fried Peeters (Bel) z.t. 64. Axel Merckx (Bel) z.t. 66. Erik Dekker (Ned) z.t. 73. Jan van Immerseel (Ned) 74. Maarten den Bakker (Ned) z.t. 76. Servais Knaven (Ned) z.t. 80. Johnny van de Klooster (Ned) z.t. 95. Rolf Aldag (Dui) z.t. 102. Pe ter van Peteghem (Bel) z.t. 105. Stefano Zanini (Ita) op 54 sec. 109 en laatste Jim my Casper (Fra) op 1,49. maandag— Wielrennen Ronde van Hulst. Trimmers en cyclo- sportleven. 18.45 uur A-trimmers en cy- closportieven (afstand 70 kilometer), 17.30 uur B, C en D-trimmers (afstand45 kilometer).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18