Vitesse
stopt met
clubcard
PZC
Engeland uitgefloten na gelijkspel
Haas en Kief er zijn
nieuwe helden van
Duits tennispubliek
Mario Cipollini in supervorm
sport maandag 25 mei 1998 16
Geen losse kaartverkoop
Val Van Elven overschaduwt succes Rabobank
uitslagen
Engeland-aanvaller Alan Shearer (links) in duel met Khamis Al-Owairan van Saudi Arabië.
foto Tom Hevezi/EPA
van onze sportredactie
LONDEN/DUBLIN - Bondscoach Glenn
Hoddle van het Engelse voetbalteam moet
nog een hoop sleutelen aan zijn gewenste
formatie voor het WK voetbal, dat over
ruim twee weken in Frankrijk begint. En
geland bleef zaterdag in het laatste optre
den voor eigen publiek op een armetierige
0-0 steken tegen WK-ganger Saudie-Ara-
bië. Met een striemend fluitconcert als lo
gisch gevolg.
Mexico, een van de tegenstanders van het
Nederlands elftal tijdens het WK, kwam
zaterdag in Dublin in een oefenduel met
Ierland niet verder dan een doelpuntloos
gelijkspel.
WK-deelnemers Schotland en Colombia
hielden elkaar ook al in evenwicht (2-2),
in een duel in East Rutherford in het Ame
rikaanse New Jersey.
De Colombiaanse vedette Carlos Valder-
rama opende in de eerste helft de score uit
een strafschop. Slechts twee minuten er
na maakte John Collins gelijk, met een
schot van negentien meter. Craig Burley,
speler van Celtic, zette de Schotten nog
voor rust op voorsprong. Colombia had de
gelijkmaker, elf minuten voor tijd, aan
middenvelder Rincon te danken
Irantijdens het WK in groep F met Duits
land, Joegoslavië en de Verenigde Staten,
wist wel te winnen. In Como versloeg de
ploeg een verzwakt Inter Milan met 4-1.
RTR
van onze sportredactie
LECCE/NEWCASTLE/SETE
- Nog ééntje en hij staat naast
Eddy Merckx in boeken van de
Ronde van Italië. De Italiaan
Mario Cipollini behaalde in
het weekeinde zijn etappeze
ges twee en drie. Zijn totaal
kwam op 24. Eén meer dan zijn
illustere landgenoot Frances
co Moser, evenveel als de le
gendarische Beppe Saronni en
nog maar één minder dan
Merckx. Recordhouder Alfre
do Binda steekt met 41 zeges
ver boven iedereen uit.
„Super Mario" is op 31-jarige
leeftijd in supervorm en het
lijkt een kwestie van dagen
voor hij geschiedenis gaat
schrijven. Donderdag was hij
de snelste van het peloton in
Fi-ascati, zaterdag in Matera
en zondag in Lecce. Daar pak
te Tristan Hoffman een prijsje
mee, veertiende. Zijn kopman
Jeroen Blij levens kwam vrij
dag te laat binnen. Televisie
kijkers konden de winnende
sprint live meemaken via een
minicamera op de fiets van
Cipollini. De sprinter com
mentarieerde uit de zevende
hemel. „Mijn ploeggenoten re
den als motorcoureurs."
ZüIIe
De Zwitser Alex Ziille verde
digde de rose leiderstrui, maar
hij leverde wel zes seconden in
bij de Italiaan Michele Bartoli
bij de tussensprints. De Frans
man Luc Leblanc telde zon
dagavond vijftig seconden
achterstand.
Bij het begin van de Ronde van
Groot-Brittannië evenaarde
werelduurrecordhouder Chris
Boardman de dubbelslag van
Cipollini. De Britse tijdrijder
won zowel de proloog als de
eerste etappe. Het waren zijn
eerste successen van het sei
zoen. „Eindelijk voel ik me
goed", vertelde hij.
Een eerste succes boekte ook
oud-Tourwinnaar Bjame Riis.
De Deen won in eigen land de
Grote Prijs Midtbank. Voor de
Tour deFrance krijgt hij zware
oppositie van de Festina's Ri
chard Virenque en de Zwitser
Laurent Dufaux. De laatste
pakte na de Ronde van Ro-
mandië ook de Midi Libre. Hij
won zaterdag als klassements
leider de vijfde etappe. De zes
de en laatste etappe leverde
een zege op voor zijn Franse
ploeggenoot Laurent Bro-
chard. De wereldkampioen
gaf daarmee aan hersteld te
zijn van zijn zware val in
maart. ANP
van onze sportredactie
ARNHEM - Het bestuur van de
Arnhemse voetbalclub Vitesse
heeft besloten te stoppen met de
algemene clubcard. Voetbal
wedstrijden in het Gelredome
zijn vanaf komend seizoen al
leen nog toegankeli j k voor men
sen die een seizoenclubkaart
met het vignet van thuisclub Vi
tesse hebben.
Dat blijkt uit een paginagrote
advertentie die het bestuur van
Vitesse zaterdag in dagblad De
Gelderlander heeft geplaatst.
Het bestuur van de club kondigt
aan dat er vanaf komend sei
zoen geen losse kaarten meer
worden verkocht voor wedstrij
den in de competitie. „Niet een
tje", benadrukt het bestuur.
Vitesse is tot het opmerkelijke
besluit gekomen door de rellen
die zich vooral de laatste tijd
weer afspelen rondom voetbal
wedstrijden.,, Het moet nu echt
afgelopen zijn", schrijft het be
stuur.
Gaston Sporre:
clubcard kan
worden begraven
ZWOLLE - FC Zwolle-voorzit-
ter Gaston Sporre stelt in navol
gingvan de landelijke Federatie
van Supportersverenigingen
(FSV) dat de clubcard failliet is.
Het besluit van Vitesse bewijst
volgens Sporre dat 'de clubcard
kan worden begraven'.
Bij monde van voorzitter Roelf
de Boer liet de FSV zaterdag we
ten naar de rechter te stappen
als meer clubs besluiten geen
losse kaarten meer te verkopen.
„Want de clubcard is bedoeld
als sendee-instrument en als
dat aspect wegvalt, betekent
dat het faillissement van de
clubcard", aldus De Boer. ANP
van onze sportredactie
DUSSELDORF - Het Duitse
tennispubliek heeft twee nieu
we helden. Thomas Haas (20) en
Nicolas Kiefer (20) doen in rap
tempo 'der Boris, die Steffi und
der Michael' vergeten. De jonge
tennisgarde veroverde, onder
leiding van de oude held Boris
Becker, in Düsseldorf de World
Team Cup, ten koste van Tsje
chië (3-0). Zelfs de ervaren rol
Petr Korda moest eraan gelo
ven.
Ongeveer 7800 dolenthousiaste
Duitsers waren verrukt over de
daden van Kiefer en Haas. Sinds
de gouden jaren van Boris Beck
er en Michael Stich is het tennis-
minnende publiek weinig ver
wend. Ook Steffi Graf lijkt haar
langste tijd te hebben gehad.
Met Haas en Kiefer heeft Duits
land weer twee diamantjes in
handen. Kiefer, 24e van de we
reld, veegt al enige tijd gevestig
de namen van de baan. In Düs
seldorf voegde hij de Spanjaard
Moya en, in de finale, Korda (7-5
6-3) toe aan de rij. Ook Haas
(43e) stijgt als een komeet naai
de tennistop. Met zijn agressie
ve spel stond hij bij de World
Team Cup geen set af. Het talent
gaf zondag de ongeslagen Slava
V rouwen verbod
voor Brazilianen
RIO DE JANEIRO - Voor de
Braziliaanse voetbalselectie
zijn vrouwen vanaf nu taboe.
Enkele weken voor aanvang van
het WK in Frankrijk heeft de
Braziliaanse voetbalbond er
voor gezorgd dat de vedetten
nauwelijks meer in aanraking
kunnen komen met vrouwelijk
schoon.
Op de vliegreis naar Frankrijk
mochten vrouwelijke reizigers
het vliegtuig niet in. De bond
wilde voor niemand van het
vrouwelijk geslacht een uitzon
dering maken. Een medewerk
ster van een sponsor die aan
vankelijk met de selectie zou
vliegen, moest een andere
vlucht nemen.
Het strikte antivrouwbeleid is
volgens de nationale bond nodig
om misverstanden en pijnlijke
situaties te voorkomen. Spe
lersvrouwen en -vriendinnen
die toch naar Frankrijk vliegen,
mogen hun partners slechts op
enkele rustdagen even ontmoe
ten. DPA
Vitesse noemt het 'te gek voor
woorden' dat 'doodgewone
voetbalkijkers zichzelf maatre
gelen moeten opleggen.
Vitesse-voorzitter Karei Aal-
bers heeft zich de afgelopen tijd
hevig tegen de algemene club
card gekeerd. Hij vindt dat het
systeem geen garantie biedt dat
relschoppers buiten de poorten
van voetbalstadions blijven.
Door seizoenclubkaarten te ge
bruiken kan het bestuur van een
voetbalclub zelf beslissen wie
naar binnen mag. De verkoop
ervan garandeert daarnaast een
goede bezetting van het net ge
opende Gelredome, dat 164 mil
joen gulden heeft gekost.
Aalbers heeft zich met de maat
regel laten leiden door de voor
beelden bij PSV en Heerenveen.
„Bij die clubs gaat alles door
gaans goed. Dat heeft alles te
maken met het feit dat het over
grote deel van de plaatsen op de
tribunes wordt ingenomen door
mensen, die beschikken over de
kaart van de thuisclub. Wij stre
ven er naar dat er geen losse
kaartjes meer in de verkoop ko
men."
Vitesse is al aardig op weg om
het Gelredome volledig te be
zetten met eigen clubkaarthou-
ders. „Wat dat betreft is de situ
atie de laatste jaren drastisch
veranderd", aldus Aalbers.
„Twee jaar geleden raakten we
nog maar 5000 seizoenkaarten
kwijt. Het nieuwe stadion en de
successen hebben een enorme
opleving te zien gegeven. Voi-ig
jaar waren het er 16.000, nu bij
de voorinschrijving, die 20 mei
afsloot, stond de teller op
18.000." Er zijn nog 4000 sei
zoenclubkaarten in de 'open'
verkoop te vergeven. Aalbers:
„Die raken we gemakkelijk
kwijt. De telefoon staat rood
gloeiend." De resterende 4000
plaatsen betreffen het speciale
bezoekersvak voor vips, spon
sors, pers e.d. ANP
Dosedel geen kans: 6-1 6-4.
Ook Nicolas Kiefer, die Becker
afgelopen jaar ongenadig on
deruit haalde vanwege diens
„bemoeizucht", kreeg alle lof
toegezwaaid.
Haas en Kiefer waren na de
winst toch wat bedrukt. Ze
staan in de eerste ronde van de
maandag beginnende Franse
Open op Roland Garros tegen
over elkaar.
Marcelo Rios heeft zichzelf kan
didaat gesteld voor de eindzege
op Roland Garros. Met racket in
de hand, maar ook verbaal. „Ik
voel me goed. Heel goed. Het zal
lastig zijn me te verslaan in Pa
rijs", aldus de Chileen, die tij
dens het Grand Slam als derde is
gepldatst.
Rios boekte zaterdag in de fina
le van Sankt Pölten zijn tweede
toernooizege (na Rome) en tien
de oveiwinning op rij. Voor de
tiende keer ook hoefde hij geen
set in te leveren. Nauwelijks een
game'zelfs. Tegen de Amerikaan
Vince Spadea was in vijftig mi
nuten nooit sprake van een wed
strijd: 6-2 6-0.
Rios won het toernooi in Sankt
Pölten twee jaar geleden ook.
Zaterdag boekte de finalist van
het eerste Grand Slam van dit
jaar in Melbourne zijn tiende
toernooizege in het profcircuit.
Patty Schnvder heeft het ten
nistoernooi van Madrid gewon
nen. De 19-jarige Zwitserse
versloeg in de eindstrijd de Bel
gische Dominique van Roost
met 3-6 6-4 6-0. Irina Spirlea
schreef het toernooi van
Straatsburg op haar naam. De
Roemeense nummer negen van
de wereldranglijst was in de fi
nale met 7-6 6-3 te sterk voor de
Franse Julie Halard-Decugis.
Van Lottum
John van Lottum heeft zich als
vijfde Nederlander geplaatst
voor het hoofdschema van het
toernooi om de open Franse ti
tels in Parijs. Van Lottum zege
vierde zaterdag in de derde en
beslissende ronde van het kwa
lificatietoernooi piet 6-1 6-3
over de Sloveen Iztok Bozic.
Hij moet het in de eerste ronde
opnemen tegen Jan Siemerink.
Edwin Kempes miste het hoofd
toernooi op het nippertje. Hij
verloor in de derde kwalificatie
ronde van de Spanjaard Rodri
guez (7-6 3-6 6-4). Petra Kara-
stra overkwam hetzelfde Ze
legde het in de derde ronde af te
gen de Spaanse Eva Bes: 6-2 6-3.
DPA/SID/ANP
van onze sportredactie
AMSTERDAM - Nico Verhoe
ven kon gisteren in Amsterdam
nauwelijks een lach op zijn ge
zicht krijgen. Een gebroken
heup van Daniël van Elven
overschaduwde het succes van
zijn ploeg in de Olympia's Ron
de. Winnaar Matthé Pronk pro
beerde ondanks de tegenvaller
zijn feestje te vieren. De 23-jari-
ge renner droomde hardop van
een overgang naar de profs.
„Pronk heeft de ronde welis
waar gewonnen, maar Van El
ven heeft minstens evenveel
werk verricht voor de zege.
Daarom doet dit mij pijn", zei
Verhoeven. Pronk eiste na de in
dividuele tijdrit het kopman
schap binnen zijn ploeg op door
het Oranje-tricot over te nemen
van ploeggenoot Marcel Duijn.
De Rabobank reed een bekeken
Olympia's Ronde. Na een sterk
optreden in de ploegentijdrit
bezette het team de eerste vijf
plaatsen van het algemeen klas
sement. In de Limburgse heu
vels sloeg de ploeg met hulp van
de Litouwers de diverse aanval
len af. Volgens de concurrentie
had de ploegentijdrit te veel in
vloed op het verloop van de
wedstrijd.
Vooral Giant Löwik, met de der
de en vijfde plaats sterk in de
rangschikking vertegenwoor
digd, probeerde de leidende po
sitie van Pronk tot wankelen te
brengen. Paul van Schalen, op
42 seconden, ging zowel zater
dag in de door John Talen ge
wonnen rit als zondag i n de aa in
val. De winnaar van de proloog
was in de laatste rit van Almere
naar Amsterdam het dichtst bij
succes.
Tijdens een vluchtpoging met
Akkermans en de Duister
Scherf pakte hij een voorsprong
van anderhalve minuut en reed
virtueel in de leiderstrui. Nog
voor de plaatstelijk ronden re
den de Raborenners het gat met
de steun van de Litouwers dicht.
De Duitser Pollack won.
Naast de Rabobank was in deze
editie van Olympia's Ronde ook
een belangrijke rol weggelegd
voor Tegeltoko. De Noord-Hol
landse formatie, die al vroeg in
de ronde Louis de Koning ver
loor, won twee etappes (Cordes
en Kemper) en had met Cordes
drie dagen de leiderstrui in han
den De ronde werd echter gedo-
mineerd door de Rabobank.
Olympia's Ronde duurt ook vol
gend jaar tien dagen. Tijdens de
persconferentie aan de voor
avond van de gisteren beëindig
de 47e editie sprak de organisa
tie nog de twijfels uit over de
lengte van de etappekoers. De
ronde wil de rechten van het or
ganiseren van een tiendaagse
wedstrijd echter niet verliezen.
ANP
Paardensport
Eindhoven. CSI. Jachtspringen: 1. Good-
in (NZe) Matisse 72,32 seconden, 2.
Grossato (Ita) Illusion 73,02, 3. Van der
Schans (Ned) Hadine 73,47, 5.
Hoorn/Glenn 75,89, 7. Van de Pol/Hans
76,81. 1,50 m, één barrage: 1. Van der
Schans Impac Goldenbridge 0-31,28, 2.
Coyle (Ier) Cruising 0-31,37, 3, Wauters
(Bel) Kalief 0-36,49, 5. Raymakers/Je-
wel's Dominard 4-31,43,6. Van Asten/Ar-
naldo 4-33,16. 1,40 m, één barrage: 1,
Millar (Can) Ivar 0-36,80, 2. Philippaerts
(Bel) Trudo Landino 0-3805, 3. Tacken
(Ned) Fabienne 1-40,07, 4. Romp/Burgs
Mr. Blue 2-41,34, 5. Raymakers/Jewel's
Topaz 4-35,70, 6. Van Asten/Jemilion 5-
40,20.
Springderby: 1. Van der Schans Impac
Mon Ami 0-41,13, 2. Van der Vleuten
(Ned) Vink Diejasper T 0-42,74, 3. Mota
Ribas (Bra) 0-val, 5. Hoorn (Ned) Glenn 4-
146,46.
Dressuur, GP Special: 1. Van Baaien
(Ned) Ferro 69,61 procent, 2. Van Gruns-
ven (Ned) Gestion Gere 68,37, 3. Koot
(Ned) B. Galliano 63,88,4. Van de Schaft
(Ned) Condor63,26,5. Van Olst (Ned) Po
tomac 62,33, 6. Van de Schaft (Ned) Flint
60,23.
München.CSI. Puntenwedstrijd: I.Krieg
(Dui) Walando 65 punten, 55.76 secon
den, 2. Schneider (Dui) Padua 65-56,80,
3. Melliger (Zwi) Corlanda 65-57,97, 6.
Lansink/Rex 65-63,02. Jachtspringen: 1.
Michael Whitaker (Gbr) Silk 57,08, 2.
Krieg (Dui) Walando 57,60,3. Fuchs (Zwi)
Chris 57,66, 5. Dubbeldam/Meduza
59,46. Grote Prijs: 1. Meech (NZe) Aspi
rant 0-38,53, 2. Merschformann (Dui)
Ballarina 0-40,91, 3. Melliger/Domina 0-
45,00.
Grand Prix dressuur: 1. Werth (Dui) Gior
gio 1737,; 2. Gonnelien Rothenberger
(Ned) Leonardo da Vinci 1736, 3. Kem-
mer (Dui) Beauvallais 1733, 5. Sven
Rothenberger/Without Adoubt 1662.
Hamburg. CSI. Grote Prijs van Hamburg:
1. Wulschner (Dui) Prinz Oldenburg 0-
41,80, 2. John Whitaker (GBr) Nebel 0-
42,35, 3. Geerink (Ned) Heartbraker 0-
42,73, 4, Macken (Ier) Miss F.A.N. 0-
43,00,5. Ludger Beerbaum (Dui) Rush On
0-43,16,6. Velin (Den) Robin Z 0-45,69. S-
springen: 1. Luther (Dui) Roxanne 0-
49,50, 2. Weinberg (Dui) Alpenfürst 0-
50,80,3. Ludger Beerbaum (Dui) Checker
0-51,00. Springderby: 1. Beerbaum-
/Champion Du Lys 3-161,04,2. Freimüller
(Zwi) Teil the Differenz 4-160,16, 3. Fre-
dricson (Zwe) Isaac 4-165,27. Dressuur,
GP-special: 1. Kyrklund (Fin) Flying Amri-
al 1526, 2. Strijk (Ned) Celiton 1474, 3.
Theodorescu (Dui) Renaissance 1438.
Eindklassement: 1. Rehbein (Dui) 250
punten, 2. Kyrklund 240, 3. Von Silfhout
(Ned) 215,4. Strijk215.
Tholen. MDNM Concours Hippique LR
en PC De Eendracht. Springen paarden
klasse Z/ZZ (n.b.): 1. Frank Kommers-
/Galixy (Pr. Auvergne) 0/30.80; 2. Johan
Kerstens/Jiqui Ie Sursaut (Oranjer.)
0/31.51; 3. Veronica Bolders/Brabant
Lease Kondor(Bergen op Zoom) 0/33.62.
M (n.b.): 1. Arnoud Sekreve/Gouberg's
Diolence (Pr. Maurits) 0/32.40; 2. Adri
Spier/Kendra (Kapellen) 0/37.43; 3. Su
zanne Raming/Aan de Stegge Hanan
(Wouw Vooruit) 0/39.14. L (n.b.): 1. Stef
Nelissen/Palussa Boy (Schouwse R.)
0/29.36; Christina Kroeske/Eagle (Wust-
wezel)0/32.28;3. Jan de Visser/Midnight
(Woensdrecht) 0/32.50. B (n.b.) 1. Omar
Vonsee/Galaxy V (Sé-Ros) 0/46; 2. Chan-
tal van Steenpaal/Lanville (Zegge)
0/45.5; 3. Eddy Antens/Quitan (Zegge)
0/41.5.
Pony's. Klasse Z (n.b.): 1Carolein van de
Plasse/Kulbergh's Mariska (Z-Bev.)
0/32.42; 2. Carolein van de Plasse/Del-
tamossel Ambassador 0/32.83. M, cat.
DE: 1. Mirjam Reijnierse/Jura (Paarde
bloem) 0/67.66; 2. Elvy Geerards/Kivona
(Oranjer.) 4/75,66. M, cat. ABC: 1. Ingrid
Jakobsen/Quick Lady (Oranjezon)
18/107.31. L, cat. DE (n.b.): 1. Kim Heij-
boer/Upper Star (Schouwse R.) 0/29.29;
2. Leonard den Boer/Labyrinth (Schouw
se R.) 0/29.29; 3. Jaap Dam/Chica Celina
(Markizaat) 0/30.43. L, cat. ABC (n.b.): 1.
Kim Huige/Sahib Magie (Weelr.) 0/30.09;
2. Ylona Schroevers/Clara van de Planta
ge (Oranjezon) 0/37.95. B, cat. DE: 1. In
grid Jakobsen/April Maple L. 0/43; 2. Jil
Buijze/Tenderness (Weelr.) 4/49. B, cat.
C: 1. Chyenne Wiskerke/Lord (Z-Bev.)
7.48.
Dressuur. Paarden klasse Z2: 1. Petra
Kuyk/Fernando (St. Elooy) 197; 2. Ed de
Groot/Exellent (Conc. Florebit) 192; 3.
Wanda Prins/Jean Rhode (Sasr.) 188. Z1:
1. A. van de Horst-Meeuws/Dimorf's Kait
(St. Martinus) 189;2. J. van Nieuwenhuy-
zen/lndigo (Pr. Maurits) 189; 3. Doreth
Scholtens/Jeraldo (Weelr.) 181M2:1lo-
na Caspers/Kentdu Valois (Keener.) 160;
2. T. Geelgoed-Hessels/Bowie (Pr. Au
vergne) 159; 3. (gelijk) Ineke Aarden/Niri-
ta (Gr. Engelbrecht) en Natascha Calden-
hove/Santi's Romarïo (Heerle) 157. M1
(ring A): 1. Linda Henrich/Mariska (s' Gra
venhof) 163;2.HennyvandenEynden/G-
wendolyn (Pr. Auvergne) 159; 3. Ed de
Groot//loka (Conc. Florebit) 156. M1 (ring
B): 1. Peter Pijnen/King Arthur (St. Geor
ge) 167; 2. Maria Antens/Bono (Chapel-
ler.) 160; 3. Mark Hoeffgen/Lapagayo (Pr.
Auvergne) 160. L(ring A): 1. lenneke Wig
more/Lotus (Conc. Florebit) 165; 2. Reg
gie Mathijssen/Lucky Times (Sthepanus)
165; 3. Lenny Schreiber/Lalique (Strie-
ner.) 156. L (ring B): 1. Nadine Timmer-
man/Julio T (Oranjezon) 176; 2. Danny
Jochems/Lucky Star (Conc. Florebit) 169;
3. Karien de Groot/Luciano (Plantager.)
165. L (ring C): 1. Phily Geluk/Gildenbor-
chs Kerel (Reigershof) 176; 2. Lia Buiks-
/Leroy (Stephanus) 173; 3. Anique van
Kalmthout/Ferwanda Chapeller.) 171. B
(ring A): 1. Mark Knopjes/Joura (Heerle)
170; 2. Chantal van Tilburg/Quanita
(West Brabantr.) 166; 3. Mary Korsman-
/Mario (West. Schouwen) 165. B (ring B):
1.Virginia van der Wel/Jedelina (Wouw
Vooruit) 167; 2. (gelijk) Petra van Es/Jero-
nia (Striener.), Huub Geelhoed/Bowie
(Pr. Auvergne) en Helma van der
Slikke/Lucky (Eendrachtr.) 169. B (ring C):
1. A. van Maldegem/Gitte (Wouw Voor
uit) 165; 2. Magda Smits/Gaston (Een
drachtr.) 161; 3. Anita Oomen/Montreux
(Pr. Maurits) 155.
Tweede proef. Klasse Z2:1. Vicky Honig-
/Chianty West. Schowen) 193; 2. Petra
van Kuyk/Fernando (St. Elooy) en Edith
Kommers/Herman Noordman (Pr. Au
vergne) beiden 189. Z1: 1. A. van de
Horst-Meeuws/Dimorf's Kait 187; 2. Cori-
ne Verbocht/J&W Bouwpl. Klimke (Pr.
Auvergne) 185; 3. A. van der Horst-
Meeuws/Gallanger's Glamour 183. M2:
1. Natascha Caldenhove/Santi's Roma-
rio (Heerle) 166; 2. Esther Landa/Galates-
sa (Plantager.) 163; 3. Yvette Bogaert-
/Handsome (Striener.) 160. Ml: 1. Peter
Pijnen/King Arthur(St. George) 163;2.Ed
Groot/loka 159; 3. Linda Henrich/My
Loowra (s' Gravenhof) 158. L (ring A): 1.
lenneke Wigmore/Lotus 165; 2. Reggie
Mathijssen/Lucky Times 162; 3: Mariska
Baars/Top Drop (Striener.) 162. L (ring B):
1. Phily Geluk/Gildenborchs Kerel 179; 2.
Wies Kleiman/Gluck (Pr. Maurits) 174; 3,
Ann Theuns/Vronie (Plantager.) 172. B
(ring A): 1. C. Jorïs-Rijswijk/Koosjer
(Wouw Vooruit) 166; 2 Suzabbe Reiner-
man/Magic Day en Mariska Vermaas-
/Lizzy (Eendrachtr.) beiden165. B (ring B):
1. Johanna Holsters/Javonny (Weelr.)
172; 2. A. van Veen/Jorinda (Plantager.)
167; 3. Magda Smits/Gaston (Een
drachtr.) 162.
Pony Z2:1. Aimee de Rooy/Lizet (Weelr.)
186. Z1:1. Marieke Dam/Jerash (Markie-
zaat) 169; 2. Jolada Bevelander/Power
Shadow (Schouwse R.) 164. M2: 1. Mir
jam Rijnierse/Jura (Paardebloem) 152; 2.
Marjolein Akkermans/Misty (Een
drachtr.) 148. M1:1. Caroline Smits/Ebo-
ny (Sasr.) 170; 2. Janine Kuin/Patty (Pr.
Auvergne) 167; 3. Leonard den Boer/La
byrint (Schouwse R.) 167. L: 1. Elze-Sofie
Wiskerke/Nozie Girl (Z-Bev.) 172; 2. Jaap
Dam/Chica Cheline (Markizaat) 165; 3.
Melissa Ruissen/Le Papilion) (Paarde
bloem) 163. B, cat DE:at 1Lotte de Jong-
/Graniet (West. Schouwen) 170; 2. Jil
Buijze/Tenderness (Weelr.) 168; 3. Ingrid
Jakobsen/April Maple Leaf (Oranjezon)
166. B, cat. ABC: 1 Nicole Beve-
lander/Cyrano (Oranjer.) en Marylen
Moerdijk/Rocky (Paardebloem) beider,
159; 3. Kim Huige/Sahïb Magï (Weelr1
166.
Tweede proef. Klasse Z1: 1. Jolanda Be
velander/Power Shadow 174; 2. Marieke
Dam/Jerash 173. M2:1. Marjolein Akker
mans/Misty (Eendrachtr.) 158; Mirjam
Reijnierse/Jura 155; 3. Albertine de Jon-
ge/Lanagen (Weelr.) 138. M1: Suzanne
Kuin/Mustapha (Pr, Auvergne) 167;2. Ja.
nine Kuin/Patty 165; 3. Caroline Smits/E-
bony 161. L: 1. Elze-Soefie Wiskerke/Mo,
zie Girl 161; 2. Jaap Dam/Chica Celine
154; 3. Marline van de Schelde/Jumper
(Schouwse R.) 153. B, cat DE: 1. Esther
Feleus App. Bong (Eendrachtr.) 164; 2.
Lotte de Jong/Graniet (West. Schou wen|
en Willemien Baauw/Nikita (Eendrachtr,I
beiden 161. B, cat. AB: 1, Katie Meyer
Boy (Z-Bev.) 163; 2, Marylein Moerdij-
k/Rocky 160; 3. Wilma Salm/Lolly Jum
per (Z-Bev.) 156.
Tafeltennis
Zeeuws ranglijsttoernooi. Jongens 1: i.
Leon van Boven (Arnemuiden) 2. Jan
Rien Meerman (Arnemuiden). Jongens
2: Remco de Waal (SAR'72) 2. Vincer.;
Bliek ('t Zand). Jongens 3: 1. Frank
Bouwsma (Middelburg-Zuid) 2. Andries
MinderhoudCtZand). Jongens4: I.Cas
per Zwemer (Arnemuiden) 2. Michel Wik
derom (Slagvast). Jongens 5: 1. Wilber;
Poppe (Arnemuiden) 2. Ivo de Rijke (Ar-
nemuiden). Jongens junioren 1:1. Nou:
Lijnse ('t Zand) 2. Johannes Lijnse i'r
Zand). Jongens junioren 2: 1. Aldo Hou-
terman (Middelburg-Zuid) 2, Francois
Buteijn (Yerseke) Jongens kadetten: 1
Jan-Rien Meerman (Arnemuiden) 2.
Matthijs Bijlsma (STV). Jongens pupil
len: 1Arjan Jonkman ('t Zand) 2. Sjoerd
Vogelezang (Westerzicht). Jongens wel
pen: 1. Frank Bouwsma (Middelburg
-Zuid) 2. Ronald Bergsma (STV).
Meisjes 1:1. Kimberley 't Hooft (SAR '72I
2. Stefanie Fassaert (SAR '72). Meisjes^
1. Tamara Meerman (Arnemuiden) 2. Li.
selotte Fassaeit (SAR '72). Meisjes 3; 1,
Daisy Kuipers (RDT) 2. Lacey Koole (SAR
'72). Meisjes 4:1. ElskedeClercq (STV)2,
Simone de Klerk (SAR'72). Meisjes junio
ren; 1. Lindsey Boerdam (SAR '72) 2,
Marline Smolders (Reynaert). Meisjes
kadetten: 1. Kimberley 't Hooft (SAR '72)
2. Sanne Lijnse ('t Zand). Meisjes pupil-
len: 1. Stefanie Fassaert (SAR '72) 2. De-
bora Dieleman (SAR '72). Meisjes wel
pen: 1. Liselotte Fassaert (SAR '72) 2.
Debbie de Klerk (SAR '72).
Tennis
Düsseldorf. Mannen, World Team Cup.
Blauwe groep: Duitsland - Spanje 3-0
Haas - Bruguera 6-1 6-4, Kiefer- Moya 6-1
6-4, Becker/Prïnosil - Roig/Carbonell 7-5
6-3. Slowakije - Frankrijk 2-1. Kucera
Pioline 6-2 6-2, Hrbaty-Santoro 6-3 3-66
7, Hrbaty/Kucera - Delaitre/Santoro 7-56
0. Eindstand: 1. Duitsland 3-6, 2. Slowa
kije 3-4, 3. Spanje 3-2, 4. Frankrijk 3-0.
Finale: Duitsland - Tsjechië 3-0. Haas
Dosedel 6-1 6-4, Kiefer - Korda 7-5 6-3.
Becker/Prinosil - Suk/Vacek 6-4 4-6 6-2
Parijs. Roland Garros, kwalificatie. Man
nen, derde ronde: Van Lottum (Ned) - Bo
zie (Slv) 6-16-3, Van Lottum in hoofdtoer
nooi tegen Siemerink, Rodriguez (Spa)-
Kempes 7-6 3-6 6-4. Vrouwen, derde ron
de: Bes (Spa) - Kamstra 6-2 6-3.
Sankt Pölten. Mannen, 850.000 gulden.
Finale: Rios (Chl/1- Spadea (VSt) 6-2 6-0
Madrid. Vrouwen, 330.000 gulden. Fina
le: Schnyder(Zwi/3)-VanRoost(Bel/2)3-
6 6-4 6-0.
Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden.
Finale: Spirlea (Roe/2) - Halard-Decugis
(Fra) 7-6 6-3. Dubbel, finale: Fusai/Tau-
ziat (Fra) - Basuki/Vis (Ino/Ned) 6-4 6-3.
Triatlon
Lanzarote. Kwalificatiewedstrijd Iron-
man op Hawaii. Mannen: 1. Lautenba-
cher (Dui) 3,8 km zwemmen, 180 km fiet
sen, 42 km lopen in 8.52.33, 2- Belfield
(GBr) 8.55,57,3. Kappes (VSt) 9.13.13,17
Van Namen (Ned) 9.40.10. Vrouwen: 1.
Spooner (Can) 9.51.47,2. Ingraham (VSt)
10.07.06, 3. Beger (Dui) 10.29.29, 4. Zee
kant (Ned) 10.37.37. Van Namen en Zee
kant naar Ironman.
Zundert. Nationale elite-circuit, eerste
wedstrijd. Mannen: 1. Krnavek (Ts|l
1.52.19, 2. Simons (Bel) 1.52.23,3. Barel
(Ned) 1.52.30, 4. Zeetsen (Ned) 1.52.34.
Vrouwen: 1. Overbye (Den) 2.04.09, 2
Hoogzaad (Ned) 2.04.15. 3. Suys (Ben
2.04.44, 4. Van Lubeck (Ned) 2.05.25.
Veldhandbal
Competitie. Vrouwen: DWS 3-Hontenis-
se 14-9. Junioren: TOG-Hontenisse 19-7
Veldkorfbal
Overgangsklasse A: Avanti-Meervoqels
10-12, ODO-Tjoba 15-18, GKV-Oranje
Wit 16-20, Swift-Dalto 13-17. Eindstand.
Dalto 14-28, Oranje Wit 14-20, Tjoba 14
16, Meervogels 14-14,Swift 14-12, Avan-
ti 14-12, ODO 14-6, GKV 14-4. Eerste klas
se F: Excelsio-IJsselvogels 10-6, Pernix
Animo 11-19, Nieuwerkerk-TOP (S) 19-
18, Bolnes-ADO 14-15. Eindstand: Ani
mo 14-23, TOP 14-19, Nieuwerkerk 14-17,
ADO 14-16, Excelsior 14-14, IJsselvogels
14-9, Pernix 14-7, Bolnes 14-7. Tweede
klasse G: Maassluis-Ventura Sport 16-
13, Albatros-Sagitta 18-14, HKC-Weide-
vogels 18-10, Zuidwesters-TOP 9-16.
Eindstand: Albatros 14-20, HKC 14-18,
TOP 14-18, Maassluis 14-16, Ventura
Sport 14-15, Sagitta 14-12, Zuidwesters
14-8, Weidevogels 14-5. Derde klasse N:
Dijkvogels-Korbis 11-15, SEV-DSO 14-
19, Merwede-Voltreffers 14-12,Togo-Ve-
locitas 19-18. Eindstand: Merwede 14-
27, Dijkvogels 14-23, Voltreffers 14-18,
Korbis 14-16, DSO 14-15, Togo 14-8, Ve-
locitas 14-3, SEV 14-2. KROA: KOAG 2-
Oranje Wit 211-13, ODO-TOP (S) 212-13.
Dalto 3-Meervogeis 2 13-13, Swift 2-KVS
2 25-18. KR2N: Olympia 2-Animo 9-12.
Tempo 2-Tjoba 2 15-16, KVS 4-Ventura
Sport 3 17-16, GKV 2-Oranje Wit 3 17-14.
KR20: HKC 2-Swift3 17-9.
Afdeling. St1A: DES-Reeuwïjk afg..Thor-
Good Luck 15-17, Scheldevogels-AII
Ready 13-15, VIOS (W)-Valto 17-15.
Stand: VIOS 14-21, Good Luck 14-20.
Thor 14-18, Valto 13-12, All Ready 14-12.
Reeuwijk 12-11, DES 13-10, Scheldevo-
gels 14-4. St1B: Spirit-VIOS (N) 15-12.
Oranje Zwart-NIO 15-13,Zaamslag-Seol
to 13-14, Volharding-ACKC 11-29. Eind
stand: ACKC 14-26, Oranje Zwart 14-22,
NIO 14-20, Spirit 14-17, Seolto 14-11,
Zaamslag 14-6, VIOS 14-6, Volharding
14-4. R1A:Animo3-DVS210-9, Merwede
2-ACKC211-11, Zuidwesters 2-ADO 210-
17.2A: BKC-Blauw Wit 16-10, KVK-Top2
11-8, Ondo 2-Stormvogels 2 9-7, Togo 2-
Swift 4 12-7.2B: ACKC3-Vriendenschaar
4 16-8, ADO 3-Triade 18-14, GKV 3-Mer-
wede4 16-8, Ventura Sport 4-PKC 7 115.
2C: GKV 4-DSO 2 9-11, Korbatjo-HKC 3
10-11, Merwede3 Albatros 4 9-15, Kor
batjo-Merwede 38-12.3A: Atlas 2-Luctor
2 10-7, Scheldevogels 2-Seolto 2 10-14,
Stormvogels 3-Ondo 3 4-8, Tjoba 5
Blauw Wit 2 'I5-9.3B: Atlas-Emergo 11-7,
Luctor 3-PKC 9 19-15, Tjoba 4-VIOS (N)2
14-8, Top 3-AII Ready 2 20-7. 3C: ADO 4
Kinderdijk 4 11-22, Oranje Wit 5-Snel 4
12-7, Oranje Zwart 2-Ventura Sport 513-
7, PKC 8-Good Luck 2 18-16.4A: Zuidwes
ters3-ONDO40-15.4B: BKC 2-Animo 46-
6, Volharding 2-Tjoba 7 6-9, Zaamslag 2-
Blauw Wit 3 afg.4C: Korbatjo 2-PKC 126-
10, Korvo-Kieviten 2 6-10, VIOS (W) 2;
DVS 4 7-11. 5A: Stormvogels 4-Animo 5
afg., TOP 4-ONDO 5 14-3, Animo 5-Swift
6 8-9.5B: Keep Fit 5-Emergo afg KVK 2-
Olympia 3 9-6, Luctor 4-Togo 13-2, Olym
pia 3-Keep Fit 5 10-13. 5C: GoodLuck4-
Emergo 2 6-5, Oranje Wit 6-Korbatjo 315-
2, Oranje Zwart 3-VIOS (N) 3 6-8, Ventura
Sport 6-Scheldevogels 4 8-8.
A-jeugd. A1A: ADO A1-Korbatjo A1 7-12,
HKC A1-Snel A1 12-8, Oranje Wit A1-Ani-
mo A1 15-13, Swift A1-PKC A2 12-12.
A2D: Swift A2-Stormvogels A1 8-5; T0?
A1 -Zuidwesters A 11-8, Top A1-Swift Al
4 15. A3C: KVK Al-BKC A 6-6, Tjoba A2-
Animo A2 8-7, Tjoba A2-KVK A1 9-12
A3G: Luctor A-Ondo A 10-8. A4C: Seolto
A-Swift A3 7-6. A4G: KVK A2-Top A2 5-5.