Stad Radio nog niet in de lucht Ontwikkelen Verschuren j KLEURENFOTO'S Oldtimer-fans tonen hun schatten Souburg 1 kampioen ereklas ringrijden Markt Middelburg weer op de Markt zeeland Nog geen zekerheid over verkrijgen zendmachtiging Terneuzense omroep Schelpen in Oranjezon Boete voor diefstal babyvoeding Gereedschap gestolen uit schuur Sieraden weg bij woninginbraak Duitse motor weggenomen Autokraak in Vlissingen Wildplassers krijgen bekeuring Middelburg ontvangt Probusclubs Damesbrandweer van Baarland wordt eerste Voordeelactie I maandag 25 mei 1998 door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Stad Radio Ter- neuzen kan deze maand niet de lucht in. Het Commissariaat voor de Media moet eerst de aanvraag van concurrent Slot FM behandelen. Dan wordt dui delijk wie van de twee omroe pen de benodigde zendmachti ging krijgt. Reden voor Stad Radio om even pas op de plaats te maken. Secretaris van Stad Radio, J. Snelders, die tevens voorzitter is van de programmaraad, werd begin deze maand onaange naam verrast door het bericht dat Slot FM toch in de race was voor verlenging van de eerder verstrekte zendmachtiging. De aanvraag lag er al si nds oktober, maar het commissariaat was vergeten deze te behandelen. Stad Radio was er steeds vanuit gegaan dat Slot FM volledig op zijn gat lag en geen nieuwe po ging zou wagen om weer de lucht in te kunnen. Voor de nieuwkomer betekent OOSTKAPELLE - Het Toeris tisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle besteedt in de week van 15 tot en met 20 juni aan dacht aan schelpen. Bezoekers kunnen een expositie van aquarellen zien en op 16,17 en 18 juni aan een workshop over het schilderen van schel pen en andere zeematerialen volgen. Op 20 juni wordt de jaarlijkse fossiele schelpendag gehouden; deelnemers krijgen uitleg over schelpen en gaan zelf op het strand zoeken. Informatie: 0118-581507. MIDDELBURG Voedselallergie - De Nederland se Voedselallergie Stichting houdt maandag 8 juni vanaf 20.00 uur een contactavond in het gebouw van de Stichting Kinderopvang Middelburg. Het thema van de bijeenkomst is de relatie tussen voeding en ge drag, huilbaby's en hyperactie ve kinderen. Voedingsdeskun dige drs. L. Pelsser bespreekt het onderwerp. dit dat er opnieuw twee maan den overheen gaan, voordat de zender uitsluitsel krijgt over de vraag of zij kan beginnen. „De kaarten leken gunstig.. Het col lege van burgemeester en wet houders had een zogenaamde representiviteitsverklaring af gegeven, dat wil zeggen dat onze programmaraad onafhan kelijk en representatief is be vonden voor de verschillende stromingen in de samenleving. Wanneer bovendien na een half jaar draaien, bleek dat de zen der bestaansrecht heeft, dan was de gemeente bereid de om roep van structurele financie ring te voorzien. De vrijwilli gers staan te trappelen om aan de slag te gaan." Programmaraad Ook Slot FM blijkt nu een pro- grammaraad te hebben samen gesteld. Het Commissariaat voor de Media moet vervolgens aan B en W vragen of ook deze programmaraad voldoet aan al le criteria, met vertegenwoordi gers uit onder meer sport, welzijn, geestelijk leven en min derheden. Wordt ook voor Slot FM een dergelijke verklaring afgegeven, dan is het uiteinde lijk aan het commissariaat om te bepalen wie de zendmachtiging krijgt. „Stel dat de lijst namen aan de criteria voldoen en stel dat het college strikt formeel oordeelt dat de zaak in orde is, dan ont staat er een probleem", aldus Snelders. Hij wil dan ook zo gauw mogelijk met het bestuur om de tafel om te kijken wat het te doen staat. Het bestuur heeft volgens hem drie keuzes: de handen over elkaar en afwach ten, uitgaan van het positieve en doorgaan met de uitbouw van de zender, of het bijltje erbij neergooien. De voorkeur van Snelders gaat niet uit naar het laatste. Maar hij beseft ook dat dat weieens lastig kan worden. .Het gevaar is aanwezig dat vrijwilligers die al zo lang wachten en soms al ja ren bezig zijn om de zender meer te laten zijn als muziekzender en een eigen, lokale identiteit willen geven, zullen afhaken." Mocht de beslissing toch posi tief uitpakken voor Stad Radio, dan kan de eerste uitzending pas in september, oktober plaatsvinden. Fraai opgepoetst en in uitstekende conditie stonden de pronkstukken uit vroeger tijden te kijk op het Middelburgse Abdijplein. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Grote pompeuze Ame rikanen, gestroomlijnde sportieve Engel sen, geluidloze, zachtverende Fransen - alle soorten automobielen stonden zater dagochtend al vroeg opgesteld op het Middelburgse Abdijplein. Twee dingen hadden ze gemeen: ze waren oud maar ook in een uitstekende conditie. De belang stelling voor de Oldtimerdag was groot. Enkele tientallen mensen vergaapten zich al vroeg aan de Cadillacs, Buicks, MG's, Cobra's, Kevers, Fiats, Peugeots en Ci- troëns. De Oldtimerdag vond voor de derde keer plaats. Zo'n honderd trotse eigenaren - vanuit heel Nederland, België en zelfs En geland - waren present. Uiteraard waren er ook Middelburgers aanwezig. Menno van Hoek bijvoorbeeld. Geheel in stijl kwam hij even na tien uur met cap op en pijp in de mond in zijn flame-red MG TD cabriolet het Abdijplein opgedraaid. Van Hoek mag zich sinds twee j aar de trot se bezitter van deze auto van Engelse ma kelij (1952) noemen. ,.Ik heb hem gekocht op net zo'n show als deze, maar dan in Lis- se. Waarom deze? Het is een mooi model. Een aparte vorm, klein en toch robuust. Ik kan er zelf redelijk makkelijk in en de bij rijder zit zelfs zeer royaal. Zijn auto verkeert volledig in de oor spronkelijke staat en net als alle bezitters van een oldtimer wil Van Hoek dat zo hou den. Dat betekent dat er dus geen bezine- meter wordt ingebouwd en ook geen ver warming. En dat hij op een lange stok een hand heeft gemaakt om naar rechts rich ting aan te kunnen geven als hij alleen in de auto zit. Daar heeft hij wel eens tram melant met de politie mee gehad. De agent die hem aanhield, vertrouwde het maar niks. Geen richtingaanwijzer in een auto? „Maar een bon heb ik niet gehad." Van Hoek is een mooi-weer-rijder. Als het regent, sneewt of anderszins slecht weer is, blijft de MG in de garage. „Dat vind ik niet zonde. Het is juist andersom. Ik vind het zonde om met slecht weer te gaan rij den." Dat hij maar weinig - ongeveer vijf duizend kilometer per jaar - met zijn old timer rijdt, heeft ook zo zijn vooi'delen. Wassen hoeft hij de wagen nooit. En af stoffen? Eigenlijk ook niet. Het stof waait er buiten wel af. VLISSINGEN - Een 21-jarige man uit Vlissingen is zaterdag middag aangehouden voor winkeldiefstal. De man werd be trapt toen hij een winkel aan de Lange Zelke verliet en het alarm afging. De man werd achtervolgd door de winkelier. Stadswachten die in de buurt waren, konden de winkeldief samen met de winkelier aanhouden. Toen bleek dat de man twee pakken babyvoeding ter waarde van 42,90 gulden onder zijn trui had verborgen. De man heeft op het politiebureau een dagvaarding gekregen en mocht daarna naar huis. Dezelfde middag is in een winkel aan de Walstraat in Vlissingen een 24- jarige vrouw uit die stad aangehouden. Zij wilde kleding ter waarde van 209,85 gulden meenemen zonder te betalen. Ook l zij werd naar het politiebureau gebracht voor het opmaken van proces-verbaal. De vrouw moet binnenkort voor de rech ter verschijnen. In een winkel in de Geerepassage in Middelburg is zaterdag- middag tussen drie en vier uur de portemonnee van een van de personeelsleden gestolen. Het slachtoffer had de portemon nee even op de toonbank laten liggen. RITTHEM - Uit een schuur op een volkstuinencomplex aan de Ritthemsestraat in Ritthem is vrijdagnacht een aantai elektrische gereedschappen gestolen. Er worden onder meer een cirkelzaag en een boormachine vermist. De politie ver moedt dat ook in andere schuuxljes is ingebroken. MIDDELBURG - In Middelburg is zatei'dag in de loop van de dag ingebroken in twee woningen aan de Rotterdamse Kaai Van beide huizen zat de voordeur niet op het nachtslot. De buit bestaat onder meer uit sieraden en een videorecorder. Vrijdagnacht vond een inbraak plaats in een pand aan de Ganzengang. Van de woning werd een keukenx-aam openge broken. De bewoners van het pand hebben daarvan niets ge- merkt. De buit bestond uit een videocamera, fotoappai'atuur en een aantal poxdemonnees met inhoud. Diezelfde nacht werd bovendien ingebroken in vijftien strandhuisjes in Dom burg,nabij deLageDuintjes/Berkenbos. Het is niet bekend of uit de strandhuisjes spullen zijn meegenomen. DOMBURG - In Domburg is zaterdagnacht een motorfiets gestolen. De tweewieler stond geparkeerd op de J. W. Schuur- manstraat. Het gaat om een Duitse motor van het merk Hon da, type Africa Tour, ter waarde van 8900 DM. Demotor is wit. blauw en rood en heeft het kenteken BOR-RV98. De motor was afgesloten met een stuur- en een remschijfslot. VLISSINGEN - Uit een geparkeerde auto op de Molenstraat in Vlissingen is zatei'dagmiddag een x-adiocassetterecorder gestolen. De recorder heeft een waarde van zeshonderd gul den. Van een auto die gepax-keerd stond op de Scheldestraat- /Aagje Dekenstraat werden de nacht ex*voor vier zilvei'kleun- ge siervelgen gestolen. In Middelburg werd die nacht een poxiieiTuit van een auto op de Vxijlandstraat vernield. GOES - Twee Amemuidenaren, één van 20 en één van 25 jaar en een 22-jarige inwoner van Nisse, hebben in de nacht van zaterdag op zondag zestig gulden moeten betalen omdat ze stonden te plassen. De Arnemuidenaren hadden de schutting bij de Grote Kerk als urinoir uitgekozen, de Nissenaar nam de Grote Kerk zelf. MIDDELBURG - Het gemeen tebestuur van Middelburg ont vangt woensdag 27 mei in de burgerzaal van het stadhuis Probusclub De Kring uit Roo sendaal en Probusclub Antwer pen/Schelde. Dit zijn clubs van gepensioneer de zakenlieden. Het gezelschap wordt door wethouder P. Brak man welkom geheten en krijgt een i'ondleiding door het goti sche gedeelte van het stadhuis aangeboden. De zakenlieden komen om 12.15 uur in het stad huis aan. SINT NIKLAAS - De damesbrandvveerploeg van Baarland, de Blusgigantjes, heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen tij dens de zevende Internationale Brandweervrouwenwed- strijd in Sint Niklaas in België. Het wedstrij dpai'cours begon met een rit op de step in nacht kleding waarna de dames zich moesten omkleden in uitrukte- nue en een vat vol moesten spuitenwaardoor een brandweer vrouw werd opgehesen. De tweede opdracht bestond uit het afleggen van lagedrukstralen door een buis over een zeephel- ling. Er moest een brand worden geblust in een worxing en één in een auto. Bovendien moesten de ploegen twee slachtoffers x'edden. De burgemeester van Sxnt Niklaas, Jef Foubext, reikte de piïj- zen uit. De tweede prijs ging naar de Lamstralen uit Zierikzee en de derde prijs naar de Spuit Elfjes uit Kloosterzande. door Maurits Sep MIDDELBURG - Voor het eerst in maan den heeft op de Markt in Middelburg weer een markt gestaan. Zaterdag konden de bloemen-, groente- en fruitkramen hun oude, vertrouwde plekken innemen. Wet houder M. L. Strous 'opende' de eerste za- terdagmarkt op het heringerichte plein door tien klanten een bos bloemen te over handigen. De bloemen waren uiteraard vers gekocht, op de markt. „Fantastisch mooi. Vooral die lantaarns vind ik prachtig. Het lijkt wel een beetje op Maastricht", vond André Vandepitte, van Andrés Bloemen. „Of de nieuwe markt voor ons als marktkooplui goed is, kan ik nog niet zeggen. Dat moeten we even afwachten. Wat wordt de loop van het publiek? Daar gaat het natuurlijk om." Geen verschil „De oude of de nieuwe Mai-kt, dat maakt voor ons werk geen verschil", stelde Ria van Amrooy. Zij verkoopt groenten en fruit. Ook de gewijzigde opstelling heeft in haar ogen geen invloed. De kramen stonden voorheen langs de terrassen aan de noordkant van de Markt, nu staan ze met de achtex'kant tegen de drie kiosken. Vanuit hun kramen kijken de marktkoop lui voortaan uit over het plein. „Voor de mensen maakt dat wel wat uit", beaamde ze, „want die zien nu altijd de voorkant van de kramen." Veel belangrijker dan de opstelling van de kramen en dan de kwaliteit van de herin richting, vond Ria van Amrooy dat zij weer terug is op de Markt. „Want de Dam, dat was voor ons echt een hele slechte plek. Iedereen stopt aan het einde van de Lange Delft en draait weer om. Ze lopen met door naar de Dam. Zo is de loop in Middelburg nu eenmaal. De klanten wil len ons daar niet. Dit heeft ons echt veel geld gekost. Niet met drie, maar met vier nullen." door Sjaak Janse AAGTEKERKE - Veel publiek, een recordaantal gestoken rin gen en een verrassende winnaar waren de ingrediënten voor de wedstrijd Ereklas ringrijden van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De dertien drietal len in de ereklas maakten er za terdag in Aagtekerke een span nende en mooie wedstrijd van. Na vijf beurten was het Gapinge 2 die als eerste de groene sjexp kreeg voor beste drietal van dat moment In de tiende beuil stak Gapinge 2 echter maar één van de drie ringen, zodat de groene sjerp overging naar Soubui'g 1 met 29 van de 30 ringen, even veel als Biggekerke 1. Na vijf tien beurten, halverwege de wedstrijd, lag alles nog zeer dicht bij elkaar. Koplopers wa ren nogsteeds Souburg 1 en Big gekerke 1 met 44 ringen, ge volgd door 8 drietallen met 41 42 of 43 ringen. Onderaan ston den Domburg 2 en Biggekerke 2 met 38 ringen en Domburg 3 met 31 ringen. In de achttiende beurt stak Big gekerke zijn tweede ring mis waardoor Souburg 1 alleen aan kop kwam. Biggekerke en Me liskerke volgden op één ring. In de 24e beurt stak Souburg 1 ook zijn tweede ring mis, dit had echter geen gevolgen voor de koppositie, omdat Biggekerke in dezelfde beurt zijn derde ring miste en Meliskerke in de 21e beurt al zijn derde ring gemist had. Eindstrijd Wat volgde was een zeer span nende eindstrijd waarbij de sterkste drietallen zelden een ring misten. In de 26e beurt sta ken zelfs alle 39 deelnemers hun ring. Na 30 beurten was het toch wel verrassend dat Souburg 1 kampioen werd van de ereklas, met 88 ringen bijeen gestoken door Cor Janse 29, Sjaak Janse 29 en Sjaco de Visser die voor het eerst in zijn carrière alle 30 ringen wist te steken. Het was voor het eerst sinds de invoering van de ereklas in 1966 dat Sou- bui-g 1 kampioen werd van deze wedstrijd. Resex-vekampioen werd Meliskerke 1 met 87 rin gen bijeen gestoken door Diana Wisse 28, Johnny Wisse 30 en Ranni Wisse 29. Ook het vorig jaar gepromo veerde Biggekerke 1 deed het zeer goed ook met 87 ringen op een derde plaats. Arno Francke 30, Adrie Brasser 28 en Erik Leendertse 29 zorgden hier voor de ringen. De vierde plaats was voor Gapinge 2 met 85 ringen evenveel als Domburg 1 (5e) en Aagtekerke 1 (6e). Met 84 i-ingen werd Koudekerke 1 zevende. De kraampjes slaan door hun nieuwe opstelling op de heringerichte Middelburgse Markt nu allemaal met de voorkant naar de klan ten toe. foto Lex de Meester achtste werd de kampioen van 1997 Gapinge 1 met 83 ringen net voor Ritthem 1 (9e). Koude- kerke 2 werd tiende met 82 rin gen. De elfde plaats was voor Domburg 2 met 81 xingen. De twaalfde en dertiende plaats waren voor Biggekerke 2 met 78 ringen en Domburg 3 met 68 rin gen. Beide plaatsen betekenen degi-adatie naar de eerste klas. Dat het prestatieniveau hoog lag, bleek wel uit het feit dat tien rijders met 30 van de 30 moesten strijden om de persoonlijke ti tel. Jan Gideonse van Gapinge 1 toonde zich de stei'kste en werd persoonlijk kampioen. Per soonlijk reservekampioen werd Rinus Moens van Aagtekerke 1 Ki-ijn Coppoolse, Simon de Pag- ter, Lou Willemse, Sjaco de Vis ser, Johnnv Wisse, Paul v/d Broeke, Arno Francke en Frank Brasser zullen ondanks hun dertig gestoken xïngen nog een jaartje moeten wachten op het pei-soonlijk kampioenschap. In totaal werden er 1076 ringen ge stoken, wat een nieuw recoi'd is voor de ereklas en inhoudt dat er gemiddeld 27,6 ringen per deel nemer gestoken wex'den. Vrouwenpolder In Vrouwenpolder werd Krijn Coppoolse vrijdag dagwinnaar tijdens de Vrouwenpolderse da gen met 18 van de 18 ringen, hij liet hiermee Paul van de Broeke en Dermis Willeboordse achter zich. De kleine finale werd ge wonnen door Karin Francke voor Jasper van der Broek en Ko Francke. De grote finale werd gewonnen door Paul van de Bx'oeke voor Krijn Coppoolse en Dennis Willeboordse. De wis selbeker werd verreden over de 5e, 9e en 13e beurt en werd ge- wormen door Jos Gideonse. De pollepel ging naar Krijn Cop poolse. Agenda ZRV 30 mei: Eerste klas in Westkapelle 8.00-17.30 uur Breda: Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 51440 45 Middelburg: Lange Delft (0118) 61 26 03 Oosterhout: Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal: Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 10