Uitstalling hindert gehandicapte HJ( SPIRIT PZC Museum verwelkomt oude trekkers Ombudscommissie wijst klacht over sociale dienst af Tekort Grevelingenschap groeit OBSE b.V. F F zeeland 16 Reclame-objecten verzieken winkelgebieden voor rolstoelers Uitstel aanleg fietspad Schouwse kust "De Voorzorg" 6inke VOOR EEN ZORGZAME BEGELEIDING Gebr. Dominicus b.v. Jk Kok horeca m/v zaterdag 23 mei 1998 door Nicole Kluijtmans VLISSINGEN - De stichting Werkgroep Gehandicapten Walcheren heeft de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen op nieuw om aandacht gevraagd voor hinderlijke reclame-objec ten. Het is niet de eerste keer dat de stichting een dringende brief aan het bestuur van de winke liersvereniging heeft gestuurd. Al jaren wordt er geklaagd over de voorwerpen die in de weg staan, maar een kleine, harde kern van winkeliers blijft de noodkreet negeren. Gezellig een dagje winkelen zit er voor de meeste rolstoelge bruikers niet in. Voordat gehan dicapten een winkel binnen kunnen, moeten ze een groot aantal hindernissen overwin nen. Ze moeten manoeuvreren langs borden, andere reclame- opbjecten en uitstallingen. En dan is het nog de vraag of ze de winkel kunnen binnenkomen, zelf de spullen van de schappen kunnen pakken en kunnen be talen met hun pincode. Midden in de Walstraat staan bijvoorbeeld diverse borden en MIDDELBURG Pinksterappèl - De commissie zingen en de evangelisatiecom missie van de christelijke gere formeerde kerk in Middelburg houdt tweede pinksterdag (1 ju ni) een pinksterappèl in de Nieuwe Kerk. De kinderkoren De Notenkrakers en De Kare- kieten, organist Jos Vogel, pia nist Jonathan Kooman en dwarsfluitiste Saskia Stelpstra werken hieraan mee. Pastoraal medewerker S. Doolaard ver zorgt de meditatie. De dienst begint om 10 uur. Fietspuzzeltocht - MAC Schel- degouwen houdt maandag 1 ju ni (tweede pinksterdag) een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De route is ongeveer 21 kilometer lang en moet aan de hand van een eenvoudige route beschrijving worden afgelegd. Onderweg moeten enkele op drachten worden uitgevoerd. Voor de kinderen zijn aparte vragen opgesteld. De start is tussen 13,00 en 14.00 uur op het Damplein in Middelburg. een bakkerskar en tot aan de middenas van de straat zijn bloempotten, tafeltjes en stoel tjes uitgestald. En ook de Lange Zelke wordt steeds meer volge bouwd. Met name tijdens druk ke dagen komen rolstoelers die in een mensenmassa's minder overzicht hebben en slecht kun nen uitwijken in aanvaring met de obstakels of winkelend pu bliek dat niet oplet. Dit leidt overigens niet alleen tot irrita tie bij het winkelend publiek, ook bij de winkelier die boos zijn spullen weer komt rechtzet ten. „Het is niet specifiek een pro bleem van Vlissingen. Je komt het bijna overal tegen. Daarom brengen we het ook regelmatig onder de aandacht. Hopelijk doen mensen er eindelijk wat mee", verzucht B. Volmer, voor zitter van de Werkgroep Gehan dicapten Walcheren. In Vlissin gen is naar aanleiding van de herinrichting van de binnen stad in overleg met de onderne mers een uitstalverordening op gesteld. Maar daar houdt nog niet iedereen zich aan. En op overtredingen zijn tot nu toe nog geen sancties gevolgd. Verder verwacht de stichting die een speciale commissie heeft opgericht voor het bevorderen van de toegankelijkheid van openbare gebouwen en winkels veel van de wetgeving. Op dit moment zijn ze op rijksniveau bezig om eisen op te stellen voor de toegankelijkheid van win kels. Iets wat in Engeland bij voorbeeld al is gebeurd. Hardnekkig Op de medewerking van de win keliersvereniging kan de stich ting in ieder geval rekenen. Al helpt het niet veel. Piet van der Made van de winkeliersvereni ging erkent dat een hardnekkig probleem is. „We hebben het re gelmatig aangekaart bij de ge meente. Die zal er toch een keer iets mee moeten doen. We spre ken onze leden er op aan. We hebben het verzoek nu zelfs in de nieuwsbrief meegenomen. Zo kunnen we de ondernemers die niet luisteren er straks op wijzen dat ze wisten dat ze fout zaten. Als ze straks een boete krijgen is het hun eigen schuld." door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Ombuds commissie Vlissingen heeft een klacht van een inwoonster over de sociale dienst afgewezen. De vrouw was ontevreden over de manier waarop een ambtenaar haar aanvraag voor een bij standsuitkering had afgehan deld. De commissie vindt dat de betreffende, vrouwelijke amb tenaar haar werk goed heeft ge daan. De vrouw vroeg vorig jaar okto ber een uitkering aan. Een maand later vroeg zij de sociale dienst naar de voortgang van de aanvraag. Afgesproken werd dat een ambtenaar van de dienst en de vrouw elkaar zouden ont moeten op een afgesproken tijd stip en adres. Op het door haar aangegeven adres bleek nie mand te zijn. De ambtenaar en haar collega constateerden dat het pand niet bewoond werd. Zij leidden dat onder meer af uit de schamele inrichting en de ka potte ramen. Weer later vroeg de gemeente om aanvullende informatie van de vrouw om de aanvraag goed te kunnen beoordelen. De vrouw moest onder meer aanto nen dat zij inderdaad op het door haar aangegeven adres woonde. Een brief van het ge meentebestuur waarin de vrouw de uitkering werd gewei gerd, werd door de PTT terugge stuurd met de opmerking 'adres onjuist'. Na de brief van de gemeente, diende de vrouw een klacht ij 9 bij het gemeentebestuur. Zi meende dat er onvoldoend overleg was geweest tussenhaa:e en de dienst en dat zij wel dege] lijk de juiste informatie had in! geleverd, zij het in een later sta dium. In een klachtenbrie erkende de vrouw overiges ooi 'I dat de dienst wettelijk correc heeft gehandeld. Volgens di Ombudscommissie was di 1 vrouw zelf verantwoordelijke 1S kon zij haar klacht niet afschui f ven op de behandelend ambte Keuring van politiehonden MIDDELBURG - De Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Politiehond Vereni ging houdt vandaag op hel i terrein van de politiehonden vereniging Midden-Zeeland in1 het Sloegebied een keuring. Zeven combinaties hebben ziel aangemeld. Alle honden gaai1 op voor het certificaat politiei hond-L Vanaf 9.00 uur wordt3 het kleine werk zoals zoekej5 van kleine voorwerpen, spring oefeningen en het opsporen vai1 personen in een bos afgewerkt Vanaf 14.0 0 uur begint het spec taculaire stelwerk, waarbij een hond een pakwerker moet aan houden die zich op verschillen de manieren verweert. Publiek18 is welkom. Winkelgebieden veranderen door borden, zitjes en uitstallingen van koopwaar tot een hindernisparcours voor rolstoelers. foto Lex de Meester Vanaf 30 mei is de nieuwe collectie trekkers te zien in Nisse. foto Willem Mieras door Marco van Barneveld NISSE - Het gaat goed met het trekkermuseum in Nisse. Vorig jaar, tijdens het eerste seizoen van het nieuwe museum, kwamen gemiddeld zo'n veertig mensen per dag naar de historische trekkers kijken. „Dat is hartstikke veel", zegt Adrie de Jonge, voorzitter van de Oldtimer Trekkers en Moto renclub Midden-Zeeland (OTMMZ), de club die vorig jaar het museum oprichtte. „Boven dien zijn de mensen heel erg enthousiast. Daar om zullen we komend seizoen langer open zijn. Niet alleen in de zomervakantie, maar ook de hele maand september. Want dan zijn er bij voorbeeld nog heel veel fietsers die ook een kijkje.willen komen nemen. Dat was vorig jaar in september ook, maar toen waren we in die maand al gesloten. Da's natuurlijk hartstikke zonde." Binnenkort, om precies te zijn op zaterdag 30 mei, begint het nieuwe seizoen. Vanaf die dag is een nieuwe collectie trekkers te zien. ,,We wil len elk j aar een nieuwe collectie tonen. Zo blij ft het ook steeds interessant voor mensen die al eens eerder in ons museum zijn geweest. Attracties Het gaat om een collectie van tien oude trek kers, waarvan de oudste stamt uit 1940. Verder zijn er vijftien 'stationaire motoren' te zien, waarmee vroeger allerlei machines werden aangedreven. Het museum zal dit seizoen ge opend zijn tot en met 27 september. Bezoekers kunnen er wekelijks terecht van woensdag tot en met zondag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Op de eerste dag van dit seizoen, zaterdag 30 mei, zijn er voor het publiek extra attracties als een dorsdemonstratie en een openluchtshow van trekkers waarvoor dit jaar in het museum zelf geen plaats was. Het museum is te vinden aan de Palmboomsewegin Nisse. door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Het na- tuur- en recreatieschap De Gre- velingen blijft voorlopig met een fors tekort op de begroting zitten. Voor 1999 wordt het na delig saldo geschat op 2,4 mil joen gulden en zoveel komt het schap in 1998 ook al tekort. De komende jaren wordt het gat in de begroting echter alleen maar groter. In het jaar 2002 loopt het op tot ruim 2,6 miljoen gulden.Het begrotingstekort wordt volgens de aanbiedings brief bij de begroting voor 1999 vooral veroorzaakt door stij ging van de loonkosten en de kosten van natuur- en recreatie- beheer. De personeelskosten stijgen met 3,6 procent, de kos ten voor het natuurbeheer met 2 procent en de kosten voor recre- atiebeheer met 1,5 procent. Te genover die hogere lasten staan lagere opbrengsten. Zo brengt de parkeerbelasting Strand Grevelingendam en Surfgebied Kabbelaarsbank minder geld in het laatje dan waarop was ge hoopt. Dat heeft verschillende oorzaken. Eén ervan is dat de parkeertarief op Strand Greve lingendam omlaag geschroefd is van vijf gulden naar 4,75 gul- den.Het weer is voor het Greve lingenschap een belangrijke factor. Oeververdediging en aanlegsteigers kunnen bij stor men forse schade oplopen. Een verzekering tegen stormschade is er wel, maar het schapsbe- stuur vindt de premies daarvoor te hoog. Slecht weer heeft ook veel invloed op de inkomsten. Er komen minder bezoekers en dat scheelt in parkeer- en liggelden. Strengere milieueisen spelen het schap parten. Zand dat vrij komt bij het uitdiepen van een haveningang kon vroeger ge bruikt worden voor het aanvul len van stranden. Niet lang meer, vreest het schap. Het zand moet dan op een veel duurdere manier moet worden verwerkt. ze willen toch de mening van de provincie er over horen.Van de provincie verwacht Veerhoek geen problemen in deze. Hij vindt het wel 'bijzonder jam mer' dat het in elk geval niet lukt om het fietspad nog deze zomer aan te leggen. „Want dan hadden we heel snel moeten be ginnen. En dat lukt niet." Als de fiets- verbinding wordt aangelegd gaat daarmee een lang gekoes terde wens van de gemeente in vervulling. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het lukt de ge meente Schouwen-Duiveland niet om nog deze zomer het ge plande fietspad langs de buiten zijde van de duinen tussen het Watergat en het Duinhoevepad bij Renesse aan te leggen. Dat deelde wethouder C. Veer hoek deze week mee tijdens de vergadering van de raad Schou wen-Duiveland. De familie Hoogstrate uit Dordrecht, eige naresse van een recreatiewo ning in de duinen bij het Water gat, heeft een spaak in het wiel gestoken. De Dordtenaren zijn bang dat door de aanleg van wat de ge meente ook wel een 'fietsboule- vard' noemt natuurwaarden worden geschaad. „Ik ben sa men met Thijs Kramer van de Zeeuwse Milieu Federatie op bezoek geweest bij de familie en we hebben geprobeerd uit te leggen dat het fietspad niet ten koste gaat van de natuur. Maar Begrafenisonderneming Dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Maria van Bourgondïèstraat 1 4386 CV Vlissingen 0118-462205 Uitvaartverzorgers: L. P. Jobse Leeuwerikstraat 8, 4335 CH Middelburg, 0118-633093 O. M. Donker Noorderbaan 42. 4386 CA Vlissingen. 0118-478711 P. A. Blanker, 0118-635871 Rouwcentra beschikbaar in: Middelburg, Buitenhovelaan 1 Vlissingen, Industrieweg 20 UITVAARTVERZORGING een verzoryie uitvaart in vertrouwie (fartfen verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen deposiioslortingen/verzekeringen Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20 - Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaanleiders: Middelburg: H.G. van Zalen en P.J. Mcervcld Oosi-Souburg G.P. Sinke - Koudekerke: P. van Tie Telefoon: 0115-3114 44 of 31 24 08 MHJVCEXnO: •Gtlddootepjii 20 Goes Telefoon 0113-227525 Kantoon Lange»eg 1 4431 C£ "s-Gravenpolder Est0113 -3129 "S - Voor een volledige en waardige verzor ging van begrafenissen in Goes en alle dorpen van Zuid- en Noord-Beveland. - Overal ie ontbieden. i - Dag en nacht bereikbaar. - Eigen rouwcenirura mei stijvolle I opbaarruimte - Eigen rouwkamer met koeling om thuis op ie baren. I - Mogelijkheden voor verzorging van koffie tafels in het rouwcentrum BEGRAFENISVERZORGING DE BEVELANDEN J.C. Hoekman WestkapelleTci.oi ix-571436 Ruilverkaveling Walcheren De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Walcheren deelt hierbij mede dat de volgende wegen zullen worden geasfalteerd: Op: 25 mei 1998: het fietspad langs de Klaassensweg 26 mei 1998: de Klaassensweg en de Breeweg 27 mei 1998: de Breeweg en de Snouck Hurgronjeweg. Op de genoemde data dient u rekening te houden met overlast indien u van deze wegen gebruik wilt maken. De landinrichtingscommissie, mw. A.P. de Haan, voorzitter ing. J.B. Postma, secretaris Spirit uitzendbureau heeft onder andere werk in de volgende functies: Vakantiekrachten m/v De zomervakantie is nog wel even weg, maar voor gemotiveerde scholieren of studen ten die deze zomer wat willen bijverdienen is het nu de tijd om zich te laten inschrijven. jjjjr Handige kok met creatieve ideeën, die zelf standig de (eenvoudige) keuken van een restau rant kan runnen. fik Docent automatisering m/v Bk Kandidaten moeten ruime kennis hebben van Windows '95; MS Office Access of LOTUS No tes. Zowel vacatures in de avonduren als vacatu res voor full-time docenten. Jk. Schoonmaakpersoneel m/v Êr Voor diverse projecten zoeken wij gemoti veerde schoonmakers/schoonmaaksters. Het betreft het schoonmaken van kantoren in de avonduren (werk voor langere tijd) of het schoon maken van vakantiewoningen (enkele dagen per week). Ik. Horecamedewerkers m/v Lr Verschillende opdrachtgevers zoeken voor het komende seizoen enthousiaste medewer kers in de bediening, als keukenhulp, als afwas- hulp of als frituurmedewerker. Ervaring is mooi meegenomen, maar niet altijd vereist. Ik Havenarbeiders m/v Jr Gemotiveerde mensen die van aanpakken weten. Werk op oproepbasis. Jk Administratieve krachten m/v JF We hebben regelmatig vacatures voor admi nistratief personeel op MEAO-niveau. ik Jonae kwekeriimedewerkers m/v Jr Voor de komende vakantie zoeken we ge motiveerde vakantiekrachten die diverse werk zaamheden (planten, bloemen snijden, schoffelen e.d.) in een kwekerij willen verrichten. Iets voor u? Kom langs om in te schrijven of bel voor meer informatie met Natasja Kesteloo, Amantis van de Wal of Hans Scheers: 0118-430100. uitzendbureau Badhuisstraat 21 4381 LN Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16