Grote namen in ABAB-toernooi Hiensch ziet volop kansen Optimisme troef bij feestelijke receptie van Vogelwaarde Kroatische meester wint rapidtoernooi KNVB laat Koeman na het WK gaan sport 40 Ajax BI publiekstrekker op jeugvoetbaltoernooi in Philippine agenda uitslagen vrijdag 22 mei 1998 door Aector Dooms PHILIPPINE - Het zesde ABAB-jeugdvoetbaltoernooi voor B- en C-junioren staat ook dit jaar in Philippine garant voor grote namen. Met de top pers van de Nederlandse prof clubs Ajax, Sparta en Fortuna Sittard én inet de voornaamste inbreng van de Belgische prof clubs Club Brugge, Eendracht Aalst en AA Gent. valt er zater dag en zondag op voorhand een echte concurrentiestrijd óp het sterkst bezette jeugdtoernooi van Zeeland te venvachten. Het kweken van een Nederland- België-sfeertje kan alvast een voorproefje betekenen voor de wereldkampioenschappen in Frankrijk, waarin de buurlan- De Cocq wint toernooi in Aardenburg AARDENBURG - Het team van De Cocq United legde gisteren beslag op de eerste plaats van het zeven-tegen-zeven toer nooi van de voetbalver eniging Aardenburg. De voetbalclub viert dit jaar het 65-jarig bestaan. De Cocq versloeg in de finale Aardenburg met 2-0. Beide teams waren tot de eindstrijd doorgedrongen na winst op The Old Boys en Eede. Old Boys verze kerde zich van de derde plaats, door met 3-0 van Old Boys te winnen. Vijf tien zeventallen namen het op de eerste dag van het AVC-feest tegen el kaar op. In drie poules van vijf werd een eerste schif- int gemaakt. De poulewinnaars en de beste nummer twee plaatsten zich voor de hal ve finales. Vandaag (vrijdag) staat het AVC-feest met een toernooi voor D-pupillen, een spelcircuit en afslui tend een play-backshow en disco in het teken van de jeugd. den elkaar in de eerste poule wedstrijd zullen treffen. De Bel gische inbreng wordt verder gevormd door SK. Lokeren, FC Eeklo en de debutanten RC Ha- relbeke en Cercle Brugge. Regioclubs Het pleit voor het bestuur van de Stichting Promotie Jeugd voetbal Zeeuws-Vlaanderen dat ze er alles aan doen om de Zeeuwse jeugdvoetballers te stimuleren. Zo zijn er dit jaar bij de B-junioren plaatsen inge ruimd voor de A-jeugd van Terneuzen en RCS. Bij de C-ju- nioren komen Hoek, RCS, Ter- neuzen en een Zeeuws-Vlaams elftal (van het opleidingsinsti tuut Assist) in actie. De regio clubs mogen overigens met eni ge versterking aantreden. Organisator Hans Lauret legt nog maar eens uit dat het niet gemakkelijk was om een ge schikte datum te vinden. ,,We hadden eerst een andere datum in gedachten. Er is veel concur rentie onder de grote jeugdtoer- nooien, die graag de beste spe lers van de profclubs aan het werk willen zien. De meeste ploegen moeten tenminste een jaar van tevoren worden vastge legd. We wilden Heerenveen gx-aag hebben, maar zij bleken al voor twee jaar vol te zitten. Ik bedoel maai". Daarom zijn we zo blij met de komst van Ajax BI. De C-jeugd van Ajax had elders verplichtingen. Voi-ig jaar kon het niet op met Aj ax als winnaar van het B- en C-jeugdtoernooi. Dit keer hebben we met Ajax, Sparta en Fortuna Sittard de top van Nederland", zegt Lau ret trots. Het hoeft geen betoog dat de or ganisatieprima in elkaar steekt, want anders zouden dei-gelijke professioneel opgeleide jeugd- ploegen van Betaald Voetbal Organisaties al lang zijn afge haakt. Hans Lauret, Peter-Jan Verstelle en Peter Zeegers (hij kon dit jaar niet zoveel tijd vrij maken) vormen het trio, dat vanaf het begin de scepter zwaait. Zij worden gesteund door een team van vrijwilligers van de Rabobank, het AB AB ac countantskantoor en de voet balvereniging Philippine. In de loop der jaren is het budget toegenomen, maar de financiële klus werd altijd geklaard. De kosten worden gedekt door sponsoring en adverteerders, waarvoor Mia Lauret veel werk verrichtte. „Dit jaar is door de absentie van Duitse clubs het budget verlaagd tot een halve ton. Alleen Ajax trekt twee da gen uit. De andere clubs komen op de dag van het toernooi aan. Dat scheelt financieel aardig wat", vertelt Lauret. Ajax logeert vanaf zaterdag in hotel De Gentsche Poort in Biervliet. John van 't Schip is de trainer/coach. De oud-speler van Ajax en ex-intemational houdt er een strak schema op na. Alles staat in het teken van het toernooi, want Ajax is aan zijn stand verplicht om hoog, zoniet als winnaar, te eindigen. „Maar er moet ook ruimte zijn voor ontspanning. Ze gaan in elk ge val naar de bioscoop in Gent. We boden ook Scheldorado als re- Ajax BI versloeg vorig jaar in de halve finale het team van Bayer Leverkusen. creatiemogelijkheid aan, maar dat werd prompt afgewezen. Zwemmen is taboe in de voorbe reiding, werd er door de Ajax- leiding gezegd", geeft Lauret het (Ajax) belang van het toer nooi aan. Seedorf De talenten zijn in huize See dorf nog niet uitgeput. De jon gere broertjes proberen zich te weerspiegelen aan Clarence, die is uitgegroeid tot een interna tionale topper. Dit jaar staat er in Philippine weer een Seedorf op het veld. Stefano maakt deel uit van de B-selectie. Verder be schikt Ajax BI met Serginho Greene, Darwin Hoost, Sergio de Windt, Youssouf Hersi en Kiran Bechan over jeugdinter- nationals. Volgens Lauret, kenner van het Nederlandse en Belgische jeugdvoetbal, zal het favoriete Ajax temaken krijgen met Sparta, dat gedragen wordt door de jeugdintemationals David Mendes da Silva, Dwigt Eli en Fabian Leeuwin (twee jaar geleden bij de C-junioren tot beste speler uitgeroepen). Ook verwacht Lauret veel van de Belgische topclubs Club Brugge en Eendracht Aalst (kampioen), die tot op de laatste dag om de Belgische titel stre den. In het team van Brugge spelen onder meer Johan Gerets (zoon van Eric Gerets) enRandy Lauret (zoon van Mia en Hans). Daarnaast mag Terneuzen Al als een gevaarlijke outsider worden beschouwd. Bij de C-ju nioren wordt er een open strijd verwacht. Vele prominenten uit de voet balwereld zijn zaterdag en zon dag op een of andere manier be trokken bij het jeugdtoernooi. Jan Boskamp (AA Gent), John van 't Schip (coach Ajax), Eric Gerets en Hans Galjé (Club Brugge), Ton Lokhoff (NAC) en Dennis de Nooijer (coach RCS). Dick Buitelaar en Ruud Koop man begeleiden het Zeeuws- Vlaamse team. Het toernooi heeft ongetwijfeld ook zijn aan trekkingskracht op de scouts van betaald voetbalclubs. Za terdag speelt de C-jeugd en zon dag komen de B-junioren in actie. Beide dagen begint het toernooi op de velden van v.v. Philippine om 10.00 uur. De fi nales zijn om 18.00 uur. Blije gezichten alom bij de kampioensreceptie van Vogelwaarde. foto Charles Strijd door Jan Roovers VOGELWAARDE - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Vogelwaarde werd het afgelo pen seizoen kampioen in de vijf de klasse bij de zondagama teurs. Ter gelegenheid van het kampioenschap en de promotie naar de vierde klasse hield de club van voorzitter Ferdi Her mans gisteravond een receptie en aansluitend - voor de leden - een feestavond. De vereniging Vogelwaarde ligt goed in Zeeuws-Vlaanderen. Ze waren er immers allemaal: een vertegenwoordiging van B&W van de gemeente Hontenisse, KNVB-bestuurders, afvaardi gingen van zaterdag- en zon dagclubs uit de regio, sponsors en supporters. Een stralende voorzitter Her mans schetste het succes van het voorbije seizoen, noemde het 'vrij uniek', maar ook 'klasse' dat de ploeg na de degradatie vorig jaar één seizoen later was teruggekeerd op het niveau, waarop Vogelwaarde volgens hem thuishoort. „Dank daar voor aan de ploeg en de trainer. Maar ook waardering voor de steun van de gemeente Honte nisse, de sponsors, onze vele vrijwilligers en de supporters die in goede, maar ook slechte tijden achter de club blijven staan", betrok de Vogelwaarde preses iedereen in het succes. Sportwethouder Frank van Driessche van de gemeente Hontenisse bleek allerminst verbaasd over de snelle terug keer na de degradatie, hij dacht dat het 'Bosse Karakter' daarin een grote rol heeft gespeeld. Op een dergelijke receptie is op timisme troef. Verenigingsman van Vogelwaarde bij uitstek, Bert van der Meijden, onder bouwde dat eveneens: „Er gaan geen spelers weg. Met Jordi van Bunderen van Axel en Ingmar Hoefnagels van Clinge krijgen we er zelfs versterking bij. Ze ker weten dat we onder nieuwe trainer Freddy de Rooy in de vierde klasse goed mee kun nen." Moerman loopt naar zesde stek SINT NIKLAAS - Zeeuwse at leten zijn actief geweest bi Flanders Cup-meeting in het Belgsiche Sint Niklaas. Rachida Moerman (AV De Wie lingen) liet de beste klassering noteren (zesde) op de 800 meter in een tijd van 2.24.62. Karin Bastin eindigde in dezelfde ra et op de zevende plaats in 2.27.0 Theo Rabout (Dynamica) fi nishte op de 3000 meter als ze vende in een tijd van 8.51. Zijn clubgenoot Corné Daane klokte op de 800 meter 2.12.0, goed voor de negende plaats. vrijdag— Atletiek Scholierenatletiek. Oostburg. Basis scholen 8.45 uur:groep 6. 7 en 8. 13.15 uur: groep 3,4 en 5. Locatie: sportvelden aan de Baljuwveltersweg te Oostburg. Basketbal Mannen. Promotiecompetitie naar de derde divisie" Waldric-Dynamo'70 (20.00 uur). Beker: BV Souburg 2-BC Vlissingen JJ (20.00 uur), BV Souburg-Volharding (21.30 uur). Jongens, beker: Marathon- Scheldesport (18.30). /KOT 2 uit Sas van Gent en teams C1 met deelname van Concordia uit Terneuzen in biljartzaal Fun Place te Tilburg (09.30). Gewestelijke eindstrijd teams BI te Val- kenswaard met deelname van HGL/KOT 3 uit Sas van Gent (10.00). Finale Henk Quakkelaar-toernooi. In Ca fé Flora in Goes wordt de finale gespeeld van het 16e Henk Quakkelaar-toernooi gehouden door de biljartvereniging Avontuur. Voor de finale hebben zich ge plaatst: Sjaak Bleijenberg, Frans de Koo ning, William de Jonge, PeterNijsse, Ma rien Priem, Peter Tilroe. Loet de Jonge en Henk Quakkelaar zelf. De finalepartijen worden gespeeld vanaf 11.00 uur. Honkbal Schaken Mannen, tweede klasse: Zeeuwse Honk- |g Paardensport Concours hippque LR en PC De Een- drachtruiters Tholen. Terrein De Speel mansplaten te Tholen. Dressuur. 9.00 uur: paarden en pony's klasse B, L. M1, M2, Z1 en Z2; 13.30 uur: tweede proef paarden en pony's klasse B, L, Ml, M2, Z1 en Z2. Springen. 9.00 uur: pony's klasse B en L; 10.30 uur: paarden klasse L; 12.45 uur: paarden klasse M; 14.30 uur; paar den klasse Z en ZZ; 15.30 uur: paarden klasse B. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal - RC Cappelle Softbal Tafeltennis Jeugdranglijsttoernooi. NTTB Afdeling Zeeland in Sportpunt Zeeland te Goes, 9.30 uur. H Verdkorfbal Overgangsklasse A: Avanti-Meervogels, GKV-Oranje Wit, ODO-Tjoba (16.00), Swift-Dalto. Open kampioenschap van Middelburg. Tweede van zeven speelronden. Ont moetingscentrum Dauwendaele Middel burg, aanvang 20.00 uur. Softbal Tafeltennis Vriendschappelijk: Elftal ZLM verzeke ringen - Oud Feyenoord. Kapelle, aan vang 19.30 uur. Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse. Groot Axel, 17.00 uur. Eerste etappe Koe wacht-Koewacht, afstand 106,6 kilome- _zaterdag_ Autosport Autocross. De Stichting Autocross Orga nisatie Zeeuws-Vlaanderen houdt aan de Langeweg in Sluiskil de tweede auto cross van het seizoen. Het terrein op het perceel van Verhelst is geopend vanaf 09.00 uur. Inschrijving is vóór 11.00 uur. De autocross begint om 13.00 uur. 'h Basketbal Zuid-Nederlandse kampioenschappen. In Werkendam worden de Zuid-Neder landse kampioenschappen voor de mi ni's (8-12 jaar) gehouden. BV Souburg en Marathon vertegenwoordigen Zeeland bij de meisjes, Smokkelhoek/Kapelle bij de jongens. Biljarten Kampioenschappen. Gewestelijke eind strijd teams A1 met deelname van HGL- KLOETINGE - Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch is opti mistisch gestemd over de kan sen van zijn ploeg om morgen in het duel met Ter Leede promotie naar de hoofdklasse af te dwin gen. Hoewel de oefenmeester vindt dat zijn club met Ter Leede - twaalfde in de hoofdklasse A - de sterkst mogelijke opponent uit de eliteklasse heeft getrof fen, schat hij Kloetinge als col lectief iets hoger in. Hiensch zag de ploeg uit Sassenheim zelf niet aan het werk, maar heeft al wel contact gehad met enkele oefenmeesters uit de hoofdklas se. „Wat ik heb begrepen, is dat Ter Leede een clüb is die ver schrikkelijk graag op het hoog ste niveau wil blijven. Na de promotie van vorig jaar hebben ze behoorlijk geïnvesteerd en het schijnt dat voor volgend sei zoen ook al een flink aantal spe lers is gecontracteerd." Volgens Hiensch zal Kloetinge het meest beducht moeten zijn voor de tegenstoten van de club uit de Bollenstreek, die beschikt over drie snelle spitsen. „Indivi dueel hebben ze met name voor in een paar uitstekende spelers rondlopen, achterin zijn ze kwetsbaarder. Het is een ploeg die graag vooruitverdedigt en zodoende nogal wat ruimte laat achter de laatste linie. Daarvan zullen wij moeten profiteren." Hiensch vertrouwt erop dat zijn Diederik Hiensch. ploeg op het veld van Baren- drecht (aanvang 15.00 uur) de zelfde inzet aan de dag legt als vorige week in het nacompeti- tieduel met Oostkapelle (4-0 winst). „Al na een kwartier zag foto Willem Mieras ik dat het goed zat. We wonnen alle duels en lieten de bal vlot rondgaan. Als we Ter Leede het zelfde niveau bereiken als tegen Oostkapelle, dan reken ik erop dat we het halen." door Corné Boogaard IIOEK - Het Rabo-rapidtoernooi georgani seerd door de Hoekse Rakkers kroonde gis teren een Internationaal Meester als win naar. De Kroaat Ekrem Cekro, woonachtig in Brussel, eindigde met 6,5 punt uit zeven partijen op de eerste plaats. Het toernooi van de Hoekse Rakkers kende een teleurstellend deelnemersaantal met slechts vijftig schakers. De deelnemers kwamen weliswaar van Knokke tot 's-Her- togenbosch en van Rotterdam tot Brussel, maar juist de Zeeuwse deelname viel zwaar tegen. Vooral de afvaardiging van vereni gingen boven de Westerschelde (Middel burg, Souburg, Vlissingen) was erg mager. Dat is mogelijk een reactie op het regelma tig ontbreken van Zeeuws-Vlaamse clubs op toernooien in de rest van Zeeland. IM Ekrem Cekro had daaraan lak. In de vijf de ronde ontdeed hij zich van Wim Maes, die tot op dat moment geen enkel punt had ver loren. In de laatste ronde nam Cekro tegen Koen Leenhouts al na dertig seconden ge noegen met remise, zodat de toernooizege binnen was. Maes die na zijn verlies tegen Cekro geen misstappen meer maakte, eindigde op de tweede plaats en Leenhouts werd derde. Een half punt daarachter eindigden vier spelers onder wie Olga Gommers, die de ra- tingprijs voor onder de 1800 binnenhaalde. Eerste klasse F: Bolnes-ADO, Excelsior- IJsselvogels, Nieuwerkerk-TOP (S), Per- nix-Animo. Tweede klasse G: Albatros-Sagitta, HKC- Weidevogels, Maassluis-Ventura Sport, Zuïdwesters-TOP (A). Derde klasse N: Dijkvogels-Korbis, Mer- wede-Voltreffers, SEV (L)-DSO (K),Togo- Velocitas. Derde klasse O: Olympia (S)-DVS '69, Ondo (M)-Stormvogels (W) (16.00), Ni- kantes-Luctor, Vriendenschaar-Oranje Nassau. Tenzij anders vermeld beginnen landelij ke wedstrijden om 15.30 uur. Afdeling. StIA: DES-Reeuwijk (15.30), Thor-Good Luck, Scheldevogels-AII Rea dy, VIOS (W)-Valto. St1B: Spirit-VIOS (N), Oranje Zwart-NIO, Zaamslag-Seol- to. 2A: BKC-Blauw Wit (16.15), KVK-TOP 2, ONDO 2-Stormvogels 2 (14.00), Togo 2-Swift 4 (14.00). 2C: GKV 4-DSO 2 (14.00), Korbatjo-HKC 3, Merwede 3-AI- batros 4 (12.15). 3A: Atlas 2-Luctor 3 (14.30), Scheldevogels 2-Seolto 2 (14.15), Stormvogels 3-Ondo 3 (14.00), Tjoba 5-Blauw Wit 2. 3B: Atlas-Emergo, Luctor 3-PKC 9, Tjoba 4-VIOS (N) 2, TOP 3-AII Ready 2 (14.00). 3C: ADO 4-Kinder- dijk4 (14.15), Oranje Wit 5-Snel 4, Oranje Zwart 2-Ventura Sport 5 (14.15), PKC 8- Good Luck 2 (12.30). Tenzij anders vermeld beginnen afde- lingswedstrijden om 16.00 uur. A-jeugd. A1A: ADO A1-Korbatjo A1 (10.30), HKC A1-Snel A1 (11.00), Oranje Wit A1-Animo Al (14.30), Swift A1-PKC A2 (12.00). Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: ADO Den Haag - RKC, Eindhoven - Em- men. Poule B: Den Bosch - Zwolle. Promotieduel. Naar de hoofdklasse: Kloetinge-Ter Leede. Aanvang 15.00 uur in Barendrecht. Promotiecompetitie. Naar eerste klasse: Kapelle-DVO. Naar tweede klasse: SSV'65-Olympia'60. Aanvang 14.30 uur. Jubileumwedstrijden. Serooskerke - Oud-Internationals. Sportpark Noord hout Serooskerke. Aanvang 15.00 uur. Oud-Serooskerke (1978) - Oud-Arnemui- den (13.00 uur). Voetbalclinic. De Gerrie Mühren voet- balclinic verzorgt van 10.30 uur tot 13.30 uur op Sportpark Noordhout te Seroos kerke een demonstratietraining voor de jeugd van Serooskerke. Jeugdtoernooi Philippine. Het zesde ABAB-jeugdtoernooi kent een sterke be zetting met jeugd van Nederlandse en Belgische profclubs. C-junioren. Poule A: Zeeuws-Vlaams elftal, AA Gent, RCS. Poule B: Sparta, SK Lokereh, HSV Hoek. Poule C: Club Brugge, Fortuna Sittard, RC Harelbeke. Poule D: Eendracht Aalst, Terneuzen, Cercle Brugge. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. Na de poule wedstrijden volgen de kruisingswed strijden. Vanaf 16.00 uur vinden de plaatsingswedstrijden plaats. De finales zijn om 18.00 uur gepland. Waterpolo Het toernooi begint om 16.30 uur. De teams van De Bree/De Kroon, Het Bonte Hert, Café Bee, Bogaerd, Den Dullaert, Scheidsrechters en La Place nemen het in een halve competitie tegen elkaar op. De prijsuitreiking is omstreeks 22.00 uur. Zwemmen Zeeuwse kampioenschappen. In het zwembad 't Plaatje te Axel worden de Zeeuwse ZomerZwem Kampioenschap pen voortgezet. In totaal staan zeventien finales, verdeeld over alle leeftijdsgroe pen, op het programma. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. -Zondag- Mannen, district bekerfinale' PSV-Schel- de (Aanvang 20.45 uur te Veldhoven). Wielrennen Internationale Delta Profronde. Elite renners met en zonder contract. Start 11.00 uur, afstand 200 kilometer. Start en finish in Goes. Internationale juniorendriedaagse. Groot Axel, 10.00 uur. Tweede etappe, individuele tijdrit in Zuiddorpe, afstand 10,5 kilometer. 17,00 uur, derde etappe Axel-Axel, afstand 103,5 kilometer. Zaalvoetbal Toernooi. Zaalvoetbalvereniging Den Dullaert houdt in de sporthal in Hulst haar jaarlijks toernooi. Daarin wordt ge streden om een wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door Het Bonte Hert. Biljarten Finale Henk Quakkelaar-toernooi. In Ca fé Flora in Goes wordt de finale gespeeld van het 16e Henk Quakkelaar-toernooi gehouden door de biljartvereniging Avontuur. Voor de finale hebben zich yo- p'aatst: Sjaak Bleijenbcg, Frans dc Koo ning, William de Jonge, Peter .Yjsse. Ma rien Priem, Peter Tilroe, Loet de Jonge en Henk Quakkelaar zelf. De finalepartijen worden gespeeld vanaf 12.00 uur Tennis Landelijke competitie. Afdeling man- nenteams, eerste klasse-poule 502: Hoek van Holland 1-Dash '35 1, Animo 1-de Pettelaer 1, 't Halve Maantje 1-Fris- selstein 1, Halfweg 2-Oranje Nassau 1. Afdeling mixedteams, tweede klasse- -poule9: Souburg 1-Bosheim 2, Zoeter- meer 2-Shot 1, NIB\Zarqa Hoorn 3-Dash. '35 1, Amstelpark 5-Unicum 2. Derde klasse-poule 21: De Lobbelaer 2-CC 1, Oud Beijerland 2-United Service 1, Til burg 1-de Schelde 1, Dash '35 2-Be Quick-M 2 Vierde klasse-poule 43: Buy- tenwegh 2-Holy 2, Binnenmaas 1-La- tjes Kaai 1; Halfweg 5-Z '67 2, Dash '35 5-MLTC 1. Poule 48: MLTC2-Oud Beijer land 3, Prinsenbeek 1-Markendaal 2, SBOZ 2-BTC Ivy 1, Roosendaal 3-Z/W Hoek 1. Poule 49: Halsteren 1-Dash'35 4, de Zoom 1-Lacoste 1, Haagse Beemden 1-DDH 1, MLTC3-Breda 1. M Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule B: Groningen - Cambuur. Promotiecompetitie. Naar eerste klasse: VES'35-De Valk; Naar tweede klasse: RKDVC-Rood Wit. Nacompetitie zesde klasse: Ouwerkerk- Lewedorpse Boys. Vriendschappelijk: Axel - AFC Deben- ham (Wales). Aanvang 14.30 uur. Jeugdtoernooi Philippine. Het zesde ABAB-jeugdtoernooi kent een sterke be zetting met jeugd van Nederlandse en Belgische profclubs. B-junioren. Poule A: Ajax, AA Gent, RCS. Poule B: Sparta, SK Lokeren, FC Eeklo. Poule C: Club Brugge, Fortuna Sittard, RC Harelbeke. Poule D: Eendracht Aalst, Terneuzen, Cercle Brugge. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Na de poulewedstrijden vol gen de kruisingswedstrijden. Vanaf 16.00 uur vinden de plaatsingswedstrij den plaats. De finales zijn om 18.00 uur gepland. Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse. Groot Axel, 13.30 uur. Vierde etappe St- rijpen(B)-Strijpen(B), afstand 121,6 kilo- Zwemmen Zeeuwse kampioenschappen. In het Ax- else zwembad 't Plaatje worden de Zeeuwse Zomer Zwem kampioenschap pen voorgezet met zeventien finales. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. van onze sportredactie ZEIST - Ronald Koeman kan na het WK voetbal bij Barcelona aan de slag als assistent van trainer Louis van Gaal. Koeman had weliswaar nog een verbin tenis bij de voetbalbond tot 1 ju li 1999, maar de KNVB wilde de ex-international de promotie niet onthouden. Met de Cata laanse club heeft de KNVB in middels een passende financiële oplossing gevonden voor zijn tussentijdse vertrek. Koeman, net klaar met de ver korte cursus oefenmeester be taald voetbal, is zelf zeer tevre den over de gang van zaken. „Een droom komt uit." De Gro ninger wilde graag naar de Spaanse landskampioen. „Ik heb maar een jaar cursus achter de rug. Bij Barcelona zit een trainer waar ik nog veel van kan leren. Dat gaat daar beter dan bij de KNVB, waar je maar eens in de zoveel tijd een wedstrijd hebt. Het was niet moeilijk posi tief op het verzoek te reageren. De club zit in mijn hart." Koe man speelde zes seizoenen in Barcelona en vierde er tal van successen. Hesp Ruud Hesp was het afgelopen seizoen de meest gewaardeerde speler van FC Barcelona. De Nederlandse doelman, door bondscoach Guus Hiddink ge selecteerd voor het WK voetbal in Frankrijk, scoorde in de hit lijsten van de krant El Mundo Deportivo 9,5 punt op een schaal van tien. Middenvelder Luis Enrique eindigde op de tweede plaats met 8,8 punten. Hesp kwam vorig jaar naar Bar celona van Roda JC. Het was de bedoeling dat hij reservekeeper achter Vitor Baia zou zijn. Door een blessure van de Portugees kwam Hesp direct in het doel en hij zou er door een reeks wed- strijdwinnende reddingen in blijven. Baia is een van de vier spelers die van Louis van Gaal op zoek mag naar een nieuwe werkge ver. De andere drie zijn midden velder Amor en de aanvallers Pizzi en Amunike. Het viertal is overigens wel actief op het WK voetbal. ANP/RTR/SID Schaken Hoek. Rabo-rapidtoernooi, eindstand: 1 E. Cekro 6,5 punten uit 7 partijen; 2 W Maes 6; K. Leenhouts 5,5,4/8 L. Galigo.R Gommers, L. Boeije, P. Kalisvaart, 0 •Gommers 5; 9/13 E. Visser, A. Abolianin. O. Vrolijk, D. van Vliet 4,5; 14/21 M. Diele- man, P. Kindt, T. de Putter, R. Verstrae- ten, J. Maas, R. van der Laan, K. Freeke, P. Devroe, B. Leenhouts 4. Ronald Koeman zette woensdag zijn handtekening onder het con tract met FC Barcelona. foto Hans Steinmeier/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 64