Animo op drempel van promotie Oranje Wit wint Swift Series Kleine scheurtjes in Rabo-collectief Michele Bartoli jaagt met succes op trui in Giro Jeugdige Zeeuwse atleten geselecteerd Sjaak Baas (33) steunpilaar van Souburgs korfbalteam Nigeria stuurt doelman weg Jacco Tettelaar weerstaat Van Vlimmeren Sef Vergoossen trainer Roda JC uitslagen door Alex Krappen MIDDELBURG - Eigenlijk was het aantreden van Animo in de finale van de Swift Series niet gepland. Althans niet door Sjaak Baas. Want op zijn ietwat gevorderde leeftijd gaat het al lemaal niet zo gemakkelijk meer: „Je herstelt wat langza mer dan vroeger. En tijdens zo'n toernooi doe je ook niet elke keer braaf een warming-up en een cooling-down. En het be langrijkste is natuurlijk dat we er zaterdag staan" Want zaterdag staat voor het vlaggenschip van Animo een belangrijke wedstrijd op het programma. De Souburgers hebben aan één punt tegen hek kensluiter Pernix genoeg om te promoveren naar de overgangs klasse. Baas ziet dat wel gebeu ren. „Wij hebben gewoon een goed seizoen gedraaid. Na de zaalcompetitie hebben we laten zien dat we als ploeg gegroeid zijn. In de zaal begonnen we met rekenen. Zo van: wat als dit en wat als dat. Toen we twee wed strijden op rij verloren, waren we snel uitgerekend. Nu op het veld kijken we van wedstrijd tot wedstrijd en dat bevalt ons best. Ik denk dat we het wel gaan red den." Schitterend Baas is al heel lang een vaste waarde in de hoofdmacht van Animo. Hij is afkomstig van buurclub Zuidwesters, maar vertrok toen hij bij Animo hoger kon spelen. „Ik wilde toch wel eens weten hoe dat was. Maar ik heb een schitterende tijd gehad bij Zuidwesters." Langzamerhand groeide hij uit tot een steunpilaar van het Sou- burgse team, maar hij functio neerde altijd anoniem. „Voor de buitenwacht zijn de mensen die LAGOS - De Nigeriaanse voet balploeg is weer een doelman kwijt. Bankole werd woensdag uit het trainingskamp in Zwit serland naar huis gestuurd. Bankole, opgeroepen voor de geblesseerde Shorunmu, moest tegen Grasshoppers vier treffers incasseren. AFP de treffers scoren natuurlijk het belangrijkste. Maar ik weet dat ik de afgelopen jaren van grote waarde ben geweest voor het teamIk speel in principe onder steunend, en de mensen die de treffers moeten maken zijn van mij afhankelijk. En de trainer weet dat." Behalve trainer Aamoud Crucq („Hij draait zijn beste seizoen tot nu toe.") geeft ook scheidend Animo-aanvoerder Leonard Debbaut hoog op over de kwali teiten van Baas: „Als ik de trai ner was zouik Sjaak aanvoerder maken. Hij heeft veel ervaring en straalt veel rust uit. En dat is wel belangrijk, want wij hebben een paar jonge, emotionele spe lers in de groep." Hoelang Baas nog doorgaat, weet hij niet. ;,Dat bekijk ik van jaar tot jaar. Voorlopig wil ik het nog niet missen. Ik vind het nog steeds leuk om te trainen en te spelen." De fusie tussen Animo en Zuidwesters zal de concur rentie groter maken, dat beseft Baas. „Ik zou natuurlijk graag in het eerste blijven, maar als andere mensen beter en jonger zijn. moeten zij natuurlijk spe len. Dat is duidelijk. Dan speel ik ook gewoon in het tweede, hoewel het wel even pijn zou doen." Als hij stopt met korfbal, dan zullen zijn prioriteiten ver schuiven naar het training ge ven. „Hoe lang ik het spelen in lagere teams volhoud, weet ik niet. Het is natuurlijk toch iets recreatiever." Het verenigings leven zou hij in elk geval niet willen missen. „Ik vind het ge beuren na de wedstrijd even be langrijk als voor en tijdens de wedstrijd. Wat dat betreft heeft Aarnoud Crucq goed werk gele verd. Hij staat midden in de groep, en is na de wedstrijd al tijd als laatste weg. Hij heeft er echt een team van gemaakt. Het is jammer dat hij de klus eigen lijk niet mag afmaken." Baas heeft vooral een voorbeeld aan de gedrevenheid van Crucq genomen. „Aarnoud verslapt nooit en is altijd geconcen treerd. Hij is altijd met de vol gende wedstrijd bezig, al is die nog weken ver weg. Maar zijn broer Peter, die nu onze trainer wordt, heeft zijn kwaliteiten ook bewezen in de korfbalwe reld. Ik heb er wel vertrouwen door Alex Krappen MIDDELBURG - De wedstrijdbal liet even op zich wachten, maar dat kon de spelers van het Dordtse Oranje Wit niet deren. Nadat zij door ongeslagen poule winst in de finale van de jaarlijkse Swift Series waren beland, lieten zij zien tot de betere overgangsklassers te behoren. Te genstander was de andere poulewinnaar, het Souburgse Animo. Oranje Wit won nipt met 6-5, maar was geen moment in gevaar geweest. Natuurlijk had tegenstander Animo, met de wedstrijd van morgen om de titel tegen Pernix in het achterhoofd, niet gepland om voluit te gaan. Maar volgens Animo- aanvoerder Leonard Debbaut kruipt het bloed waar het niet gaan kan. „Als j e een maal in het veld staat wil je toch altijd winnen. Het is jammer dat het niet gelukt is, maar we zijn heel gebleven, en dat is het belangrijkste." Op de toernooiwinst van de Dordtenaren was volgens Debbaut niets af te dingen: „We hadden niets te vertellen. Ze hebben de hele wedstrijd voorgestaan." Ter gelegenheid van de vijftigste editie van het toernooi had de organisatie nog iets creatiefs bedacht: Parachutisten van Para team Zeeland zouden de wedstrijd bal op de Voorborch afleveren. Door de veranderlijke wind moesten echter eerst proefvluchten boven het veld worden ge maakt. De organisatie besloot om de fina le maar met een andere bal te laten begin nen. „Zonde" aldus een toeschouwer, „als je toch al te laat bent, maken die paar minuten ook niet meer uit. Ondanks dit minpuntje was het toernooi zeer geslaagd. Swift-coach Floor Schreu- ders: „Het is toch een mooie prestatie om over zo'n lange periode zo'n groot toer nooi neer te zetten. Ook dit jaar verdient de organisatie weer een groot compli ment." Ook over het randgebeuren is hij zeer te spreken. „De kinderen worden goed beziggehouden, en vanavond is er ook voor de volwassenen iets leuks te doen. Dat is belangrijk, omdat de Swift Series een echt clubtoemooi is. De clubs komen met hele grote groepen. De gezel ligheid tijdens het toernooi is het belang rijkst. Het is wel jammer dat er geen echte topteams zijn, maar die zitten midden in de competitie." Ook Swift-woordvoerder Martijn van Langevelde sprak van een geslaagde dag. „Het heeft er even op geleken dat het weer roet in het eten zou gooien, maar het is gelukkig droog gebleven. Zo te zien heeft iedereen het naar zijn zin.Bij de prijsuit reiking werd niemand vergeten. Alle win naars kregen taart. Vooral de pupillen en welpen waren daar uiteraard heel blij mee. van onze sportredactie ERASCATI - Michele Bartoli heeft met succes op de roze lei derstrui in de Giro d'Italia ge jaagd. Zijn missie strandde in de vierde etappe nog op één tel. Sergei Gontsjar bleef aan de lei ding, nadat de Italiaan Nicola Miceli voor de de neus van de sprinters de ritoverwinning had weggekaapt. Maar gisteren be reikte de winnaar van Luik- Bastenaken-Luik wel zijn doel. Hij verwierf onderweg voldoen de (4) bonificatieseconden om Gontsjar te onttronen. De dagprijs was voor Mario Ci- pollini.dieinFrascati zijnland- genoot Silvio Martinello en de Rus Sergei Smetanine in de massasprint versloeg. Jeroen Blij levens was opnieuw in het duel der sprinters in geen velden of wegen te bekennen. Hij ein digde als 150e op 8.41. Cipollini boekte zijn 22e ritzege in de Giro. Daarmee kwam hij op gelijke hoogte met de Belgi sche klassiekerkoning Roger de Vlaeminck en de Italiaanse le gende Fausto Coppi, die ieder ook 22 etappes wonnen in de Gi ro. Bartoli's vergeefse aanval op de leiderstrui kwam woensdag in de slotfase, toen hij op de Poggio Fondoni het tempo flink optx-ok. Met zijn landgenoten Marco Pantani en Stefano Zaninx be stormde hij op veertieix kilome ter van de aankomst de heuvel. Het trio viel door gebrek aan eensgezindheid stil, zodat de achtervolgers konden aanslui ten. Vier kilometer voor de streep, na een mislukte aanval van de Ita liaan Colombo, ontsnapte Mice li. Donderdag probeexxle Co lombo weer solo te arriveren. Weer vergeefs, want tegen het tempo dat de Saeco-ploegmak- kei's van Cipollini ontwikkel den was de winnaar van Mi- laan-San Remo in 1996 niet opgewassen. Cipollini rondde het werk van zijn teamgenoten keurig af en liet de vierde Itali aanse zege in zes dagen Ronde van Italië noteren. Bartoli's machtsgreep lukte gis teren wel. Op 132 kilometer van de finish eindigde hij bij een tus- sensprint als tweede. Daarmee verdiende hij vier seconden. Baxdoli heeft nu dxie seconden voorsprong op Gontsjar. Melchor Mauri won de derde etappe van de Midi Libre. De Spanjaard was de snelste in een tijdrit over 24 kilometer rond Rodez. De Fx*ansman Gaumont eindigde als tweede. De Zwitser Laurent Dufaux als derde. Hij nam de leiderstrui over van de Fransman Rinero, winnaar van de tweede rit woensdag. Udo Bölts (Telekom) was don derdag de beste in de Grote Prijs van Wallonië. De Duitser had aan de finish op de Citadel van Namen een voorsprong van drie seconden op de Belg Rik Ver- brugghe. Maarten den Bakker eindigde als beste Nederlander op de vierde plaats op vijf tellen van de winnaar. Tourwinnaar Jan Ullrich lijkt nog ver verwijderd van de juiste vorm. Hij finishte na 203 kilo meter als 33e op 12.35 van zijn winnende ploegmakker. Ullrich staat op de startlijst van de Ron de van Midden-Zeeland aan staande zaterdag met staxl en fi nish in Goes. AFP/ANP Mario Cipollini was het peloton weer eens te snel af in de Giro. foto Maurizio Brambatti/ ANZA Marcel Duyn komt ongeschonden uit 'vlakkeLimburgse tweedaagse door Eddy Bogaert VVEMELDINGE - Jacco Tette laar is een coureur die niet al leen sterk, maar ook bijzonder slim is. In de gisteren gereden wielerronde van Wemeldinge liet Tettelaar concurrent Rudy van Vlimmeren eerst uitrazen, waarna hij zelf uitgekookt naar de bloemen soleerde. Van Vlimmeren was gisteren in Wemeldinge bijzonder sterk. De voprmalige beioepsrenner uit Sint Willibrord legde het ruim rijf tig koppen tellende peloton vanaf de eerste meters een moordend tempo op. De grote groep spatte onder zoveel ge weld uiteen en slechts elf cou reurs konden in het spoor van Van Vlimmeren blijven. Daarbij slechts één Zeeuw: Marcel Gunst uit Yerseke. De twaalf leiders werden nooit echt bedreigd, hoewel een zestal renners met Dermis Raadtgever nog tot op twintig seconden wist te naderen. Raadtgever, een groot wielertalent en herstel lende van de ziekte van Pfeiffer, sleurde aan kop van de achter volgende groep om de bres te dichten, maar hij strandde in het zicht van de haven. Bij de leidex's bleef Van Vlimme ren zijn vluchtmakkers met de ene na de andere demarrage be stoken. Telkens werd hij tot de orde geroepen en juist toen hij even van zijn inspanningen moest bekomen, kneep Jacco Tettelaar ertussenuit. Het bleek de j uiste demarrage op het j uiste moment, waarmee de levendige en boeiende wedstrijd een slim me winnaar kreeg. Bij de nieuwelingen bepaalde een kopgroep van tien renners het wedstrijdbeeld. Jacky van Ast en Johnny Hoogerland moesten daarbij de Zeeuwse eer hoog houden. Van Ast (zevende) en Hoogerland (tiende) zagen Leon Notenboom xiit Spijkenis- se de eindsprint winnen. HEERLEN - Sef Vergoossen kan als trainer aan de slag bij Roda JC. De 'transfer' van de technisch directeur van MW naar Kerkrade is nagenoeg rond. MW en Roda JC zijn het in grote lijnen eens geworden over de overgang. Er hoeven enkel nog een paar details uit de weg wor den geruimd. Vex-goossen en de clubs venvachten dat die laatste plooien al op zeer korte termijn kunnen worden gladgestreken. gpd Tennis St. Pölten. Mannen, 850.000 gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Byron Black (Zim) 6-1 6-4, Rios (Chl/1) - Göllner (Dui) 6-46-3, Muster (Oos/3) - Marin (Spa) 6-3 6-7 6-2, Gaudenzi (lta/4) - Nargiso (lta) 6-2 4-6 6-3, Clavet (Spa/6) - Javier San chez (Spa) 6-7 7-5 6-0. Kwartfinales: Spa- dea - Schalken 7-6 6-1, Gaudenzi - Clavet 6-3 6-4, Filippini - Muster 6-3 6-4, Rios - Blanco 6-2 6-2. Düsseldorf. Mannen, World Team Cup. Blauwe groep: Duitsland - Frankrijk 2-1, Slowakije - Spanje 3-0. Stand: 1Duitsland 2-4 (4-2), 2. Slowakije 2-2 (4-2), 3. Spanje 2-2 (2-4), 4. Frankrijk 2- 0 (2-4). Rode Groep. Australië - Zweden 2-1, Tsjechië-Verenigde Staten 2-1.Stand: 1. Tsjechie 2-4 (5-12. Australië 2-4 (4-2), 3. Verenigde Staten 2-0 (2-4), 3. Zweden 2-0 (1-5). Voetbal Mendoza. Argentinië - Chili 1-0 (0-0). 47. Batistuta 1-0. Toeschouwers: 47.000. Johannesburg. Zuid-Afrika - Zambia 1-1 (0-1). 9. Kamwashi 0-1, 57. Bartlett 1-1. Toeschouwers: 30.000. Oslo. Noorwegen - Mexico 5-2 (4-1). 12. Strand 1-0,14. Havard Flo 2-0,19. Pelaez 2-1,31. Johnsen 3-1,40. Berg 4-1,65. Pe laez 4-2, 82. Riseth 5-2. Toeschouwers: 16.274. Wielrennen Giro d'Italia. Vierde etappe, Viareggio - Monte Argentario: 1. Miceli (Ita) 239 km in 6.15.29, 2. Bartoli (Ita) 0.03, 3. Piccoli (Ita), 4. Edo (Spa), 5. Baldato (Ita), 6. Re- bellin (Ita), 7. Mazzanti (Ita), 8. Petacchi (Ita), 9. Leoni (Ita), 10. Cenghialta (Ita). Vijfde etappe, Orbetello-Frascati: 1. Ci pollini (Ita) 206 km in 4.44.25,2. Martinel lo, 3. Smetanine (Rus), 4. Baldato, 5. Bart oli, 6. Mazzanti, 7. Loda (Ita), 8. Edo, 9. Missaglia (Ita), 10. Spruch (Pol), 54. Hoff man, 150. Blijlevens 8.41. Klassement: 1. Bartoli 23.41.26, 2. Gont sjar (Oek) 0.03,3. Piccoli 0.11,4. Velo (Ita) 0.15,5. Zülle (Zwi), 6. Juan Carlos Domin- guez (Spa) 0.19,7. Gutierrez (Spa) 0.20,8. Forconi (Ita) 0.21 9. Camenzind (Zwi) 0.23,10. Tonkov (Rus) 0.25,93, Hoffman 10.01,154. Blijlevens 34.33. Midi Libre. Tweede etappe, Carcasson ne - Rodez: 1. Rinero (Fra) 207,5 km in 5.17.56, 2. Hinault (Fra) 0.01, 3. Dufaux (Zwi), 4. Milesi (Ita) 0.05,5. Asmaker (Fra) 0.19, 6. Madouas (Fra), 7. De las Cuevas (Fra), 8. Mancebo (Spa)'0.44, 9. Frattini (Ita), 10. Aebersold (Zwi). Derde etappe, Rodez-Rodez (tijdrit): 1. Mauri (Spa) 24 km in 29.39.21, 2. Gau mont (Fra) 0.31, 3. Dufaux 0.36, 4. Maig- nan (Fra) 0.37, 5. Christophe Moreau (Fra) 0.47, 6. Nicolas Jalabert (Fra) 0.48, 7. Teyssier (Fra) 0.49, 8. Horner (VSt), 9. Bruyneel (Bel) 0.51, 10. Desbiens (Fra) 0.58. Klassement: 1 Dufaux 10.01.25, 2. Mauri 0.11, 3. Rinero 0.24, 4. Maignan 0.45, 5. Moreau 0.58. GP van Wallonië. 1Bölts (Dui) 203 km in 5.08.35 (39,179 km/u), 2. Verbrugghe (Bel) 0.03,3. Heulot (Fra) 0.05,4. Den Bak ker (Ned), 33. Ullrich (Dui) 12.35. Olympia's Ronde. Zesde etappe, Cra- nendonck - Buchten: 1. Van den Akker (Veldhoven) 195,9 km in 4.49.14, 2. Van Steen (Dongen) 0.02, 3. Van Dartel (Ros malen), 4. Sviben (Slv) 0.04, 5. Pollack (Dui) 0.26,6. Ypenburg (Hengelo) 0.27,7. Godert de Leeuw (Ermelo) 0.28. 8. Hoe- demakers (Schijdel), 9. Van der Wolf (Rotterdam), 10. Talen (Spijkenisse). Zevende etappe, Born - Linne: 1. Theus (Bergeyk) 156,9 km in 3.44.44, 2. Hoede- makers 3. Pollack 4 Van Steen, 5. Lupei- kis (Lit), 6. Talen, 7. Van der Wolf. 8. Beggi (Ita). 9. Zuijderwijk (Poeldijk), 10. Leuke mans (Bel). Algemeen klassement: 1. Duijn (Castri- cum) 24.05.33, 2. Boerman (Tubbergen) 0.37, 3. Pronk (Warmenhuizen) 0.39, 4. Hayman (Aus) 0.41, 5. Van Elven (Ruc- phen) 0.43,6. Van Schalen (Bakel) 1.20.7. Ypenburg 1.28, 8. De Louw (Oss) 1.36,9. Sviben 1.37,10. Zuijderwijk 1.46. Lekkerkerk, Dernykoers: 1. Capiot (Bel l/Bergman (Ned), 2. Vierhouten (Ned)/ Debackere (Bel), 3. Knaven (Ned)/Walra- ven (Ned). Wemeldinge. Cyclosportieven/trim- mers: 1. Jacco Tetelaar (Vlaardingen), 2. Michel Konijn (Breda), 3. Corné Voogt (Breda), 4. Johnny Roos (Middelharnis), 5. JordySuijkerbuijk(Sint-Willebrord),6. John Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 7. Rudy van Vlimmeren (Sint-Willebrord), 8. Adrie Voogt (Breda), 9. Marcel Gunst (Yerseke), 10. René van Vugt (Giessen), 11. Jacques Broeren (Sint- Willebrord), 12. Leo Beijer(Den Bommel) 13. Maurice Korten (Steenbergen), 14. Dennis Raadt gever (Sint-Willebrord), 15. Pierre de Bruijn (Steenbergen). Nieuwelingen: 1. Leon Notenboom (Spijkenisse), 2. Kenny van de Hummel (Elden), 3. Stecano Secci (Tilburg), 4. Pe tervan Agtmaal (Huijbergen), 5. Eric Ver- boven (Made), 6. Erwin van Leijen (Ewijk),7. Jacky van Ast (Rilland), 8. Renó van Oord (Hank), 9. M. Maaskamp (Zuid- land), 10. Johnny Hoogerland (Yerseke). van onze sportredactie EMMELOORD - Atlete Yvonne Wisse van Dynamica is uitgeno digd voor de meerkampinter land tussen Nederland en Bel gië, die komend weekeinde in Emmeloord wordt gehouden. Het Nederlandse team van de B- meisjes bestaat naast Wisse uit Gerja Everts, Trisja Borst en Li- dia de Jong. Na het behalen van de Nederlandse titel indoor- -meerkamp in Maastiicht en in dividuele titels op de horden en hinkstapspringen in Den Haag, is Wisse de winter goed doorge komen. In Vlaardingen op liep ze op de 100 meter horden een persoonlijk record van 14.22 se conden. Een week later verbe terde Wisse zich bij competitie wedstrijden in Breda op de speer tot 30 meter en 29 centi meter. Wisse is samen met Rutger Veer man. Rachida Meerman (beiden van De Wielingen uit Oostburg), Antoinette van Wijk (AV'56, Goes) en Erwin Mortier (RKH- AV, Hulst) uitgenodigd voor het team van Zuid-Nedexiand voor 16enl7-jarigen.dat op 3 juni in Straatsburg uitkomt tegen on dermeer Duitsland, Luxem burg, België en Frankrijk. Mortier loopt de 100 meter, Van Wijk neemt deel aan het discus- wex-pen, Veereman en Moerman komen beiden uit op de 800 me ter en Wisse is geselecteeixl voor het hoogspringen en de 4 keer 100 meter estafette. door René Banierink LINNE - Met de nummers één tot en nxet vijf van het klasse ment in de gelederen, dook de Rabobank-ploeg in Olympia's ronde de gevreesde Limburgse heuvels in. In dezelfde volgor de kwamen de jonge honden van Nico Verhoeven er gister avond na twee dagen in Linne weer uit. „Aangeslagen", riep Anthony Theus, de ritwinnaar, opruiend. „Met kleine scheur tjes", stelde Rabo-ploegleider Verhoeven kalm. „Beter dan de meeste anderen", zei klasse mentsleider Marcel Duyn stoer. Wat al die mooie woorden waard zijn, zal vooral vandaag blijken. Eerst de koxte maar gevaarlijke ochtendetappe, daarna in de avonduren de in dividuele tijdrit. En tijdritten zijn tot nu toe de enige hinder nissen geweest die het kaf van het koren wisten te scheiden in het peloton. In de proloog wa ren het kleine vei'schillen, maar de ploegentijdrit van dinsdag dreigt een grotere in vloed te krijgen dan waar de organisatie op gerekend had. Die ging uit van minimale vel schillen, maar had voor de ze- kerheid het maximale verlies gesteld op twee minuten. De geoliede ploeg van Verhoeven reed de concux-rentie echter op minimaal een minuut. De twee dagen op en af daarna in Limburg, inclusief de zoge naamde koninginnerit woens dag, brachten daarna geen en kele wijziging van importantie teweeg. Dankzij de kracht van het Oranjecollectief, geselec teerd op de kwaliteiten tegen de klok en heuvelop. Maar ook dankzij de organisatie, die zich het vlakke vei'loop in Limburg zelf mocht aanrekenen. Er was namelijk in beide gevallen ge kozen voor een vlakke aanloop en een vlak slot van de etappe. Voordeel „Dat was absoluut in ons voor deel", gaf Marcel Duyn toe. Woensdag hoefden hij en zijn collega's in de heuvels slechts het gaatje met uiteindelijk vier vluchters beperkt te houden tot ruim twee minuten, om het in het vlakke slot teixig te bren gen tot minder dan een halve minuut van de winnaar in Buchten, die net als vorig jaar luisterde naar de naam John van den Akker, de semi-prof current Paul van Schalen uit de P&O/Giant/Lowik ploeg zich behoorlijk. Het mocht uit eindelijk niet (direct) baten, maar de ploeg kreeg een troost prijs in de vorm van de etappe zege van Anthony Theus. De geroutineerde sprinter ('woensdag voelde ik me be roerd, vandaag was ik super') kreeg meteen praatjes en open de namens zijn ploeg de aanval op de Rabo-concurrentie. „Ze hebben er flink aan moe ten trekken vandaag, ze had den zelfs de hulp van de Litou- wers nodig om iedereen tot de orde te roepen. Er zijn er bij hen een paar die flink naar de kloten zijn. Als ik bergop toch al Rabo's voorbij rij, dan is er toch iets niet goed", probeerde de anti-klimmer de jeugdige concurrentie de schxik aan te jagen. Laconiek Iets verderop haalden de Oran je-mannen hun schouders op. „Is Theus ons bergop voorbij gereden? Nou, het spijt me maar ik heb hem niet gezien", zei Coen Boerman, de nummer twee in het klassement, laco niek. Hij gaf wel toe dat het geen gemakkelijke dag was ge weest. „We reden geen van al len zo goed als een dag eerder. Maar we staan nog steeds met vijf man bovenaan." En leider Duyn: „We zijn als ploeg heel goed overeind gebleven." Over zichzelf: „We zijn zeven dagen onderweg, dat ga je toch wel voelen. Ik ben niet meer zo goed als vorige week. Maar dat geldt voor iedereen. Ik ben nog altijd beter dan de meesten." Ploegleider Nico Verhoeven zag het allemaal met een tevre den gevoel aan. „We staan hier met vier neo's en twee jongens van 23 jaar aan de stait, waar mee we halvexwege al aan de leiding kwamen. En dat tussen een hele reeks profs, oud-profs en ervaren amateurs, dat vraagt een heleboel van die jongens. Ze moeten nu elke dag fysiek en geestelijk vol aan de bak. Ze zullen de komende da gen nog op buigen of barsten komen te staan. Het liefst ko men we er zonder barsten uit. Maar ook als het niet mocht lukken, is dat niet erg. daar door gaat hun ontwikkeling al leen maar sneller. Maar ik denk dat we ze na deze koers maar twee weken vrijaf moeten ge ven, want dit gaat ze niet in de koude kleren zitten." GPD uit de MGI-ploeg. „Dat was ei genlijk een ideale situatie", wist Verhoeven. „Er was nie mand bij die echt gevaarlijk was voor ons." Gisteren was het wat zwaar der, was de koers minder een voudig te controlexen en roerde met name de vooxxxaamste con- Marcel Duijn van de Raboploeg voert het klassement aan na twee dagen in Limburg. foto HansSteinmeier/ANP Sjaak Baas staat met Animo op de drempel van promotie. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 43