Baaijens goudhaantje Kloetinge De kriebels van een onbezorgde keeper Beloften maatje te klein Meisjes Kwiek in nationale volleybalfinale Talent vervult opvallende rol in jacht op promotie naar hoofdklasse Vijfde editie van DFS-cup Hiensch geeft Kloetinge een goede kans agenda uitslagen Barbara De Morree naar Zeeuwse finale Oldtimers doen goede zaken in Nieuwerkerk door Maarten Wijffels KLOETINGE - Zaterdag-eer steklasser Kloetinge speelt morgen de 'wedstrijd van het jaar'. In Barendrecht strijdt de ploeg als winnaar van de na- competitie in een beslissingsdu el met Ter Leede om promotie naar de hoofdklasse. Kloetinges meest opvallende speler tijdens de laatste wedstrijden van het seizoen is zonder twijfel Jan Baaijens. Drie weken geleden, in het duel met Rijsoord, verscheen de 20- j arige aanvaller voor het eerst in de basis en met twee goals in twee duels kan hij met recht Kloetinges goudhaantje van de nacompetitie worden genoemd. Niet meer dan zes korte inval beurten had Jan Baaijens dit seizoen gemaakt in de hoofd macht van Kloetinge, toen hij zijn naam voor het nacompeti- tieduel met Rijsoord ineens te rugvond op de lijst met basis spelers. Alex Lourens was geschorst en ik hield er stiekem rekening mee dat ik zijn plaats zou innemen", zegt Baaijens. „Dat maakte ik op uit de trainingsvormen en uit de opmerkingen van de trainer. Hij heeft me sowieso altijd het gevoel gegeven dat hij het in mij zag zitten, maar de laatste we ken besteedde hij nog wat extra aandacht aan mijn spel. Baaijens bekroonde zijn debuut in de basis met een belangrijk doelpunt en herhaalde dat kunststukje afgelopen week einde in het duel met Oostkapel- le, waarin hij opnieuw vanaf de eerste minuut mocht aantreden. Tactisch sterk Twee wedstrijden, twee goals. Hoe kan het opeens zo snel gaan met de jeugdige Kloetingenaar? Diederik Hiensch heeft daar wel een mening over. „Zijn kracht is ten eerste zijn functionele tech niek en ten tweede zijn vermo gen om een wedstrijd te lezen. Toen ik hem deze zomer bij de eerste selectie haalde, viel me meteen op dat hij tactisch sterk is. In het veld denkt hij constant na over de beste oplossing, dat zie je nog niet veel bij spelers van zijn leeftijd. Hij heeft wel BURGH-HAAMSTEDE - Za terdag wordt op sportpark Van Zuyen in Burgh-Haamstede ge streden om de DFS-cup. Naast de thuisploeg treden ook Tho- lense Boys, Flakkee, Hans- weertse Boys en Zierikzee aan. Het toernooi wordt voor de vijf de keer gehouden. De eerste twee edities werden gewonnen door WIK'57. Het jaar daarna bleef de cup in Burgh-Haamste de en na de jongste editie werd Tholense Boys als winnaar ge huldigd. Iedere ploeg speelt vier wedstrijden van veertig minu ten. Het toernooi begint om half tien 's morgens en eindigt rond kwart voor vijf. eerst een halfjaartje moeten wennen aan het niveau, maar sinds de winterstop staat hij er. Tegen Rijsoord en Oostkapelle toonde hij duidelijk aan dat-ie klaar is voor een basisplaats." In de analyse van zijn trainer kan Baaijens zich wel vinden. „Ik probeer inderdaad zoveel mogelijk op techniek te voetbal len. Schijnbewegingen, trappen met twee benen, ik heb er in de jeugd uren op getraind. Boven dien voetbalde ik altijd veel op pleintjes en in de zaal. Daar leer je vanzelf spelen in een kleine ruimte." „En dat tactische, tja, ik vind het boeiend om over voetbal na te denken. Als er bijvoorbeeld een wedstrijd op televisie is, probeer ik te kijken welke syste men beide ploegen spelen en welke oplossingen de spelers bedenken. Dat doe ik ook zoveel mogelijk wanneer ik zelf op het veld sta. Ik denk dat dat geko men is omdat ik in de jeugd al tijd één van de kleinsten was. Als je fysieke kracht mist, moet je dat compenseren door slim te spelen, anders heb je zo een beuk te pakken." Voorlopig kan de Havo-eind examenkandidaat niet meer stuk in Kloetinge. Voor het duel met Ter Leede dient zich echter wel een klein probleempje aan. Alex Lourens heeft zijn schor sing van twee wedstrijden in middels uitgezeten en demon streerde dinsdag op de training zijn gretigheid. Heeft Jan Baaij ens al enig idee waar hij zich be vindt als Kloetinge en Ter Leede KLOETINGE - Kloetinge-trainer Diederik Hiensch is optimistisch gestemd over de kansen van zijn ploeg om morgen in het duel met Ter Leede promotie naar de hoofdklasse af te dwin gen. Hoewel de oefenmeester vindt dat zijn club met Ter Leede - twaalfde in de hoofdklasse A - de sterkst mogelijke opponent uit de eliteklasse heeft getroffen, smiat hij Kloetinge als collectief iets hoger in. Hiensch zag de ploeg uit Sassenheim zelf niet aan het werk, maar heeft al wel contact gehadmet enkele oefenmeesters uit de hoofdklas se. „Wat ik heb begrepen, is dat Ter Leede een club is die verschrikkelijk graag op het hoogste niveau wil blijven. Na de promotie van vorig jaar hebben ze behoorlijk geïnvesteerd en het schijnt dat ook voor volgend seizoen al een flink aantal spelers is gecontracteerd morgen op het veld van Baren drecht aftrappen? „Ik hoop natuurlijk in de basis, maar ik zie het allemaal wel", klinkt het laconiek. „Ik be schouw alles wat ik nu speel als pure winst. Dit jaar moet er nog niks, pas volgend jaar wil ik de finitief een basisplaats verove ren." Als het aan Jan Baaijens ligt, ge beurt dat in de hoofdklasse. „Ie dere speler droomt er toch van om zo hoog mogelijk te voetbal len? Toen Kloetinge vorig jaar in de hoofdklasse speelde, pro beerde ik zoveel mogelijk wed strijden te zien. Zelf speelde ik destijds met het tweede in de re serve-hoofdklasse tegen een groot aantal clubs uit de Bollen streek. Als het eerste daar dan ook in de buurt speelde, pro beerde ik het zo te regelen dat ik die wedstrijd kon bijwonen. Nu ligt de mogelijkheid er om vol gend jaar zelf op het hoogste amateurniveau te spelen, die kans wil ik morgen met beide handen grijpen." Volgens Hiensch zal Kloetinge het meest beducht moeten zijn voor de snelle tegenstoten van de club uit de Bollenstreek, die beschikt over drie snelle spitsen. „Individueel hebben ze met name voorin een paar uitstekende spelers rondlopen, achterin zijn ze kwetsbaarder. Het is een ploeg die graag vooruitverdedigt en zodoende nogal wat ruimte laat achter de laatste linie. Daarvan zullen wij moeten profite ren." Hiensch vertrouwt erop dat zijn ploeg op het veld van Barendrecht (aanvang 15.00 uur) dezelfde in zet aan de dag legt als vorige week in het nacom- petitieduel met Oostkapelle (4-0 winst). „Al na een kwartier zag ik dat het goed zat. We wonnen alle duels en lieten de bal vlot rondgaan. Als we Ter Leede hetzelfde niveau bereiken als tegen Oostkapelle, dan reken ik erop dat we het halen." Jan Baaijens: „Als er een wedstrijd op televisie is, probeer ik te kijken welke systemen beide ploegen spelen en welke oplossingen de spelers bedenken." foto Willem Mieras door Rudy Boogert GOES - Ronald Kole (28) uit Goes is een ervaren doelman. Jarenlang speelde hij bij Robur en Goes en na één jaar Kloetinge kwam Kole vorig seizoen bij Kapelle terecht. Zaterdag speelt de sluitpost met zijn ploeg tegen DVO'60 uit Roosen daal voor promotie naar de eer ste klasse. Een monoloog van een Zeeuwse keeper, die al bijna 4,5 uur geen doelpunt heeft ge ïncasseerd. Kole: „Als ik tegen DVO niet ge passeerd word, zijn we een heel eind op weg naar promotie. Bij na vier wedstrijden achtereen geen doelpunt tegen krijgen, zou uniek zijn voor Kapelle. Als keeper moet je altijd voor de nul gaan, maar dit seizoen krijgen we altijd wel een lullig doelpunt tegen. Het kriebelt al aardig voor za terdag. Ik heb heel lang bij Goes gekeept en elke week stond er best veel publiek langs de lijn. Twee seizoenen geleden ben ik bij Kapelle gekomen. Toch een stapje lager en veel minder pu bliek. Maar tegen DVO zal het wel een volle bak worden met vijfhonderd man om ons aan te moedigen. Daar doe je het toch voor. Dat geeft echt een kick, waar ik alleen maar beter van ga spelen. Er rust weinig druk op mijn schouders. Ik heb geen concur renten bij Kapelle, want ik ben de enige keeper voor het eerste elftal. Dat geeft niet. Ik hoef me tenminste niet constant te be wijzen. Die tijd heb ik wel ge had. Vroeger moest alles wijken voor het voetbal. Toen ik in de jeugd van Goes zat, speelde ik zelfs voor Jong Zeeland. Maar toen ik doorstroomde naar de senioren, kwam ik in het tweede team te recht. Ik i-aakte uit beeld bij de Zeeuwse keuzeheren. Dat was een fikse domper. In the picture Ik sta graag 'in the picture'. Ik denk dat alle keepers dat wel hebben. Als ik voetballer was, zou ik zeker in de spits lopen. Dan krijg je ook alle aandacht. Tegenhouden of scoren, daar gaat het allemaal om. Ik heb ooit eens gescoord voor Jong Zeeland tegen Jong Tsje chië. Ik moest als reservekeeper in de spits lopen, omdat we geen wissels meer hadden. Op eenge- Kapelle-doelman Ronald Kole: „Tegenhouden of scoren, daar gaat het allemaal om." geven moment kreeg ik de bal en ik raakte hem volledig ver keerd. Maar hij zat er wel in! Fantastisch. Als keeper beleef je een doel punt anders. Je bent toch een eenling in het elftal. Als een spits scoort, dan valt iedereen bovenop hem. Ik vier dan aan d andere kant van het veld mijn eigen feestje. Alleen. Maar zolang we winnen, vind ik het niet erg om niet in de schijn werpers te staan. Op dit moment zit bij Kapelle alles mee, maar dat was in het begin van het sei zoen wel anders. We voetbalden goed tot het zestienmetergebied van de tegenstander. Het pro bleem was dat we niet scoorden Dat was frustrerend. Arnemuiden Nu gaat het echter prima. We zitten zo dicht tegen promotie aan, dat we die kans zaterdag tegen DVO ook maar moeten grijpen. Volgend seizoen in de eerste klasse zou hartstikke mooi zijn. Ik neem Arnemuiden daarbij als voorbeeld. Een dorpsploeg die zich met eigen middelen weet te redden. Ze zijn vierde geworden in die eerste klasse, maar dat zal voor ons iets te hoog gegrepen zijn, denk ik. We zullen gewoon voor handha ving moeten gaan. Het team blijft intact, op Marco Groene- veld na. Maar dat verlies kun nen we wel opvangen. Als we promoveren, zal het in Kapelle heus geen duiventil worden, waarin spelers het ene jaar ko men en het volgende jaar weer vrijdag— Atletiek Scholïerenatletiek. Oostburg. Basis scholen 8.45 uurgroep 6, 7 en 8. 13.15 uur: groep 3,4en 5. Locatie: sportvelden aan de Baljuwveltersweg te Oostburg. Basketbal Mannen. Promotiecompetitie naar de derde divisie: Waldric-Dy namo'70 (20.00 uur). Beker: BV Souburg 2-BC Vlissingen JJ (20.00 uur), BV Souburg-Volharding (21.30 uur). Jongens, beker: Maralhon- Scheldesport (18.30). Schaken Open kampioenschap van Middelburg. Tweede van zeven speelronden. Ont moetingscentrum Dauwendaele Middel burg, aanvang 20.00 uur. .zaterdag- in biljartzaal Fun Place te Tilburg (09,30). Gewestelijke eindstrijd teams B1 te Val- kenswaard met deelname van HGUKOT 3 uit Sas van Gent (10.00). Finale Henk Quakkelaar-toernooi. In Ca fé Flora in Goes wordt de finale gespeeld van het 16e Henk Quakkelaar-toernooi gehouden door de biljartvereniging Avontuur. Voor de finale hebben zich ge plaatst: Sjaak Bleijenberg. Frans de Koo ning, William de Jonge, Peter Nijsse, Ma rien Priem. Peter Tilroe, Loet de Jonge en Henk Quakkelaar zelf. De finalepartijen worden gespeeld vanaf 11.00 uur. Honkbal Mannen, tweede klasse: Zeeuwse Honk- Bears (15.30 uur);Zeeuwse Honk2-Bears 2 (12.30 uur). "h Paardensport Concours hippque LR en PC De Een- drachtruiters Tholen. Terrein De Speel mansplaten te Tholen. Dressuur. 9.00 uur: paarden en pony's klasse B, L, M1, M2, Z1 en Z2; 13.30 uur: tweede proef paarden en pony's klasse B, L, M1M2,Z1 en Z2. Springen. 9.00 uur: pony's klasse B en L; 10.30 uur: paarden klasse L; 12.45 uur: paarden klasse M; 14.30 uur: paar den klasse Z en ZZ; 15.30 t klasse B. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal - RC Cappelle (Frankrijk), Sportpark Het Schenge, kick- -off: 15.00 uur Softbal Tafeltennis Jeugdranglijsttoernooï. NTTB Afdeling Zeeland in Sportpunt Zeeland te Goes, 9.30 uur. Veldkorfbal Overgangsklasse A: Avanti-Meervogels, GKV-Oranje Wit, ODO-Tjoba (16.00), Swift-Dalto. Eerste klasse F: Bolnes-ADO, Excelsior- Softbal Tafeltennis Vriendschappelijk: Elftal ZLM verzeke ringen - Oud Feyenoord. Kapelle, aan vang 19.30 uur. Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse. Groot Axel, 17.00 uur. Eerste etappe Koe wacht-Koewacht, afstand 106,6 kilome- Autosport Autocross. De Stichting Autocross Orga nisatie Zeeuws—Vlaanderen houdt aan de Langeweg in Sluiskil de tweede auto cross van het seizoen. Het terrein op het perceel van Verhelst is geopend vanaf 09.00 uur. Inschrijving is vóór 11.00 uur. s begint om 13.00 uur. Basketbal Zuid-Nederlandse kampioenschappen. In Werkendam worden de Zuid-Neder landse kampioenschappen voor de mi ni's (8-12 jaar) gehouden. BV Souburg en Marathon vertegenwoordigen Zeeland bij de meisjes, Smokkelhoek/Kapelle bij de jongens. Biljarten Kampioenschappen. Gewestelijke eind strijd teams Al met deelname van HGL- /KOT 2 uit Sas van Gent en teams C1 met deelname van Concordia uit Terneuzen SCHAREN Dl JKE - Het Schou wen-Dui velands elftal heeft woensdag de beloften van het eiland op hun nummer gezet. De spelers van 'Onder 23' beten met 5-1 in het stof door drie doelpunten van Peter Wil- lemse (Bruse Boys) en twee van Wilco de Valk (SKNWK). Op woensdag 27 mei komt het Schouwen- Duivelands elftal in actie tegen Stellendam op het veld van Brouwershaven, foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Barbara de Morree uit Zierikzee heeft zich donderdag tijdens de Schouvvse voor ronden als eerste tennisster geplaatst voor de Zeeuwse jeugdkampioenschappen, die met Pink steren in Middelburg plaatshebben. Tijdens de voorronden van de meisjes tot en met tien jaar, gehouden op het tennispark van Zierik zee, versloeg ze in de eindstrijd plaatsgenote Jan- neke Jol met 6-4 6-1. In de meisjescategorie tot en met veertien jaar kwalificeerde de Zierikzeese Eline Praet zich voor de Schouwse eindstrijd. Marcella Duinhouwer zag haar kansen op een fi naleplaats na een nederlaag van 6-2 6-4 in rook door Klaas Verspoor BRUINISSE - Trainer/coach Dirk Verbeek maakt een schitterend seizoen door bij vol leybalvereniging Kwiek uit Bruinisse. Zijn meisjes A plaatsten zich voor de finaleronde om het Nederlands Kampioenschap, dat op zaterdag 6 juni aanstaande gehouden wordt inDoetinchem. Kwiek speelde tijdens de voorronde drie wedstrijden, waarvan er twee in winst om gezet werden. Tegen de kampioen van Zuid- Holland, Leython (Leiden) werd met twee maal 15-9 verloren. ZUVO uit Zundert, de nummer één uit West-Brabant, werd met 15-8 en 15-4 verslagen. Met 15-4 en 15-7 won Kwiek van de Midden-Brabantse kam pioen OVOCO. De tweede plaats bx-engt Kwiek bij de laatste 8 van Nederland. „Kwiek is in het verleden vaker op het NK geweest maar wij gaan in ieder geval niet daarheen om achtste te worden. We mogen tijdens de voorronde verloren hebben van Leython, op de finaledag wil ik ze graag te genkomen. We waren minimaal gelijkwaar dig, al hebben we zelf niet best gespeeld," redeneerde Verbeek. Namens Kwiek dwon gen Esther en Janita van Donge, Marinda Kole, Janneke en Angela de Waal, Crista van Kooten, Maiije van der Sande, Marije Munter en Marian Jumelet de tweede plaats af. Verbeek: „Deze groep, met Esther Elen- baas er nog bij, speelt ook op 6 juni." IJsselvogels, Nieuwerkerk- TOP (S), Per- nix-Animo. Tweede klasse G: Albatros-Sagitta. HKC- Weidevogels, Maassluis-Ventura Sport, Zuidwesters-TOP (A). Derde klasse N: Dijkvogels-Korbis, Mer- wede-Voltreffers, SEV (L)-DSO K), Togo- Velocitas. Derde klasse O: Olympia (S)-DVS '69, Ondo (M)-Stormvogels (W) (16.00), Ni- kantes-Luctor,. Vriendenschaar-Oranje Nassau. Tenzij anders vermeld beginnen landelij ke wedstrijden om 15.30 uur. Afdeling. St1A: DES-Reeuwijk (15.30), Thor-Good Luck, Scheldevogels-AII Rea dy, VIOS (W)-Valto. StIB: Spirit-VIOS (N), Oranje Zwart-NIO, Zaamslag-Seol- to. 2A: BKC-Blauw Wit (16.15), KVK-TOP 2, ONDO 2-Stormvogels 2 (14.00), Togo 2-Swift 4 (14.00). 2C: GKV 4-DSO 2 (14.00), Korbatjo-HKC 3, Merwede 3-AI- batros 4 (12.15). 3A: Atlas 2-Luctor 3 (14.30), Scheldevogels 2-Seolto 2 (14.15), Stormvogels 3-Ondo 3 (14.00), Tjoba 5-Blauw Wit 2. 3B: Atlas-Emergo, Luctor 3-PKC 9, Tjoba 4-VIOS (N) 2, TOP 3-AII Ready 2 (14.00). 3C: ADO 4-Kinder- dijk4 (14.15), Oranje Wit 5-Snel 4, Oranje Zwart 2-Ventura Sport 5 (14.15), PKC 8- Good Luck 2 (12.30). Tenzij anders vermeld beginnen afde lingswedstrijden om 16.00 uur. A-jeugd. A1A: ADO A1-Korbatjo A1 (10.30), HKC Al-Snel A1 (11.00), Oranje Wit A1-Animo A1 (14.30), Swift A1-PKC A2 (12.00). B Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: ADO Den Haag - RKC, Eindhoven - Em- men. Poule B: Den Bosch - Zwolle. Promotieduel. Naar de hoofdklasse: Kloetinge-Ter Leede. Aanvang 15.00 uur in Barendrecht. Promotiecompetitie. Naar eerste klasse: Kapelle-DVO. Naar tweede klasse: SSV'65-Olympia'60. Aanvang 14.30 uur. Jubileumwedstrijden. Serooskerke - Oud-Internationals. Sportpark Noord- hout Serooskerke. Aanvang 15.00 uur. Oud-Serooskerke (1978) - Oud-Arnemui- den 113.00 uur). Voetbalclinic. De Gerrie Muhren voet- balclinic verzorgt van 10.30 uur tot 13.30 uur op Sportpark Noordhout te Seroos kerke een demonstratietraining voor de jeugd van Serooskerke. Jeugdtoernooi Philippine. Het zesde ABAB-jeugdtoernooi kent een sterke be zetting met jeugd van Nederlandse en Belgische profclubs. C-junioren. Poule A: Zeeuws-Vlaams elftal, AA Gent, RCS. Poule B: Sparta, SK Lokeren, HSV Hoek. Poule C: Club Brugge, Fortuna Sittard, RC Harelbeke. Poule D: Eendracht Aalst, Terneuzen, Cercle Brugge. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. Na de poule wedstrijden volgen de kruisingswed strijden. Vanaf 16.00 uur vinden de plaatsingswedstrijden plaats. De finales zijn om 18.00 uurgepland. Waterpolo Het toernooi begint om 16.30 uur. De teams van De Bree/De Kroon, Het Bonte Hert, Café Bee, Bogaerd, Den Dullaert, Scheidsrechters en La Place nemen het in een halve competitie tegen elkaar op. De prijsuitreiking is omstreeks 22.00 uur. Zwemmen Zeeuwse kampioenschappen. In het zwembad 't Plaatje te Axel worden de Zeeuwse Zomer Zwem Kampioenschap pen voortgezet. In totaal staan zeventien finales, verdeeld over alle leeftijdsgroe pen, op het programma. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Schietingen -Zondag- Mannen, district bekerfinale: PSV-Schel- de (Aanvang 20.45 uur te Veldhoven). Wielrennen Internationale Delta Profronde. Elite renners met en zonder contract. Start 11.00 uur, afstand 200 kilometer. Starten finish in Goes. Internationale juniorendriedaagse. Groot Axel, 10.00 uur. Tweede etappe, individuele tijdrit in Zuiddorpe, afstand 10,5 kilometer. 17.00 uur, derde etappe Axel-Axel, afstand 103,5 kilometer. B Zaalvoetbal Toernooi. Zaalvoetbalvereniging Den Dullaert houdt in de sporthal in Hulst haar jaarlijks toernooi. Daarin wordt ge streden om een wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door Het Bonte Hert. B Biljarten Finale Henk Quakkelaar-toernooi. In Ca fé Flora in Goes wordt de finale gespeeld van het 16e Henk Quakkelaar-toernooi gehouden door de biljartvereniging Avontuur. Voor de finale hebben zich ge plaatst: Sjaak Bleijenberg, Frans de Koo ning, William de Jonge, Peter Nijsse, Ma rien Priem, PeterTilroe, Loet de Jonge en Henk Quakkelaar zelf. De finalepartijen worden gespeeld vanaf 12.00 uur. Tennis Landelijke competitie. Afdeling man- nenteams, eerste klasse-poule 502: Hoek van Holland 1-Dash '35 1, Animo 1-de Pettelaer 1, 't Halve Maantje 1-Fris- selstein 1, Halfweg 2-Oranje Nassau 1. Afdeling mixedteams, tweede klasse- -poule 9: Souburg 1-Bosheim 2, Zoeter- meer2-Shot 1, NIB\Zarqa Hoorn 3-Dash '35 1, Amstelpark 5-Unicum 2. Derde klasse-poule 21: De Lobbelaer 2-CC 1, Oud Beijerland 2-United Service 1, Til burg 1-de Schelde 1, Dash '35 2-Be Quick-M 2. Vierde klasse-poule 43: Buy- tenwegh 2-Holy 2, Binnenmaas 1-La- tjes Kaai 1; Halfweg 5-Z '67 2, Dash '35 5-MLTC 1Poule48: MLTC2-Oud Beijer land 3, Prinsenbeek 1-Markendaal 2, SBOZ 2-BTC Ivy 1, Roosendaal 3-ZW Hoekl. Poule 49: Halsteren 1-Dash '354, de Zoom 1-Lacoste 1, Haagse Beemden 1-DDH 1, MLTC3-Breda 1. B Voetbal Nacompetitie betaald voetbal. Poule B: Groningen - Cambuur. Promotiecompetitie. Naar eerste klasse: VES'35-De Valk; Naar tweede klasse: RKDVC-Rood Wit. Nacompetitie zesde klasse: Ouwerkerk- Lewedorpse Boys. Vriendschappelijk: Axel - AFC Deben- ham (Wales). Aanvang 14.30 uur. Jeugdtoernooi Philippine. Het zesde ABAB-jeugdtoernooi kent een sterke be zetting met jeugd van Nederlandse en Belgische profclubs. B-junioren. Poule A: Ajax, AA Gent, RCS. Poule B: Sparta, SK Lokeren, FC Eeklo. Poule C: Club Brugge. Fortuna Sittard, RC Harelbeke. Poule D: Eendracht Aalst, Terneuzen, Cercle Brugge. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Na de poulewedstrijden vol gen de kruisingswedstrijden. Vanaf 16.00 uur vinden de plaatsingswedstrij den plaats. De finales zijn om 18.00 uur gepland. Wielrennen Internationale Juniorendriedaagse. Groot Axel, 13.30 uur. Vierde etappe St- rijpen(B)-Strijpen(B), afstand 121,6 kilo meter. Zwemmen Zeeuwse kampioenschappen. In het Ax- else zwembad 't Plaatje worden de Zeeuwse Zomer Zwem kampioenschap pen voorgezet met zeventien finales. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. In Kwadendamme hielden de verenigde sociëteiten een schieting op de staande wippen met 35 schutters van acht ver enigingen. Eerste wip, piramide met 15 blokvogels die allen werden afgescho ten: 1 M. van Steenbergen, Willem Teil; 2 S. Raas, Victoria; 3 en 4 L. van Dijke, Sint Sebastiaan;5 W. Bek, Victoria; 6 C. Stout- hamer. Edele Handboog; 7 S. Raas, Vic toria; 8 J. de Jonge, ADLM; 9 H. Koens, Spes Nostra; 10 G.Govers, Victoria; 11 J. Repkes, Victoria; 12 G. Govers, Victoria; 13 P. Repkes, Victoria; 14 J. Molhoek, Ju liana; 15 P. Repkes, Victoria; tweede wip, eerste zijvogel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede zijvogel: R. Klippel, Doel naar Ho ger; derde zijvogel: I. Helmstrijd, Juliana; eerste kal: R. Govers; tweede kal: P. Rep kes, beiden Victoria; derde kal: L.van Dij ke, Sint Sebastiaan; vierde kal: J. Repkes, Victoria. In Ovezande hield de vereniging Spes Nostra een schieting op de staande wip pen met 46 schutters van acht verenigin gen. Eerste wip, eerste hoofdvogel: R. Klippel. Doel naar Hoger; tweede hoofd vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zij vogel: L. Rentmeester, WillemTell;twee- de zijvogel: J. Vermue, Jacoba van Beieren; derde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel: M. Joosse, Edele Handboog; eerste kal: J. van Steenber gen, Willem Teil; tweede kal: W. Bek, Vic toria; derde kal: F. Koens, Spes Nostra; vierde kal: R. Klippel, Doel naar Hoger; meeste kleine vogels (8): J. Doene, Victo ria; tweede wip, hoofdvogel: E. Maat, Zorgvlied; eerste zijvogel: R. van IJeke- ren, Concordia; tweede zijvogel: L. van de Bogaert, Willem Teil; derde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel: A. Rijk, ADLM; eerste kal: F. Koens, Spes Nostra; tweede kal: J. van Steenbergen; derde kal: E. Rentmeester, beiden Wil- lemTell. Tennis Voerman/Jongen 7-6 6-3, Van Rooy/Hoa- re-Post/Vleeshouwers 6-0 6-2. HED2: G. Ahlricks-R. Loos 11-4, G. Ahlricks-B Scheele 11-4, H. Struyk-A. Folmer 11-4, A. Folmer-P. Wehrmeyer 11-4, A. Koster- P. Stoutjesdijk 13-1, W. Fonteine-P. Stoutjesdijk 11-4, W. Weggeman-L. var Gemeren 9-5, L. van Gemeren-J. Stins 12-3, P. Slootmaker-J. de Wit 10-2, P.SIootmaker-K. Dalebout 9-6, G. Ahl ricks-Van Gemeren walk-over, W. Fon teine-H. Struyk 10-2, A. Koster-A. Folmei 15-3, P. Slootmaker-W. Weggeman 9-6, G. Ahlricks-P. Slootmaker 6-2 6-4. DDD2: Markusse/Clarijs-Van Asch/Clasener 13- 1, Dekker/Ahlricks-Van Asch/Clasenei 11-5. HDD2: Slootmaker/Stoutjesdijk- Van de Linde/Van de Vreugde 10-6, Slootmaker/Stoutjesdijk-Scheele/Stins 10-6, Kesteloo/Dalebout-Francke/Matei 10-3, De Vos/Koster 15-4, Loos/Fonteine- Schiettekatte/Van Gemeren 10-5, De /Koot-Loos/Fonteine 10-4, De Bil/Koot- Schiettekatte/Fonteine 10-4, De Bil/Koot- Slootmaker/Stoutjesdijk 7-6 6-2. GDD2: Van Asch/Van Asch-Overbeeke/Van dei Cingel 8-8, Overbeeke/Van der Cingel- Goud/Boks 20-1, Van Asch/Van Asch- Van der Meer/Folmer6-47-5. Zierikzee. Voorronden Zeeuwse jeugd kampioenschappen, meisjes tot en mei 10jaar:B.de Morree-J. Jol 6-4 6-1Tot en met 12 jaar: F. van Trierum-N. Flohil 8-4 5. Röbschlager-F. van Trierum 16-4, S. Röbschlager-N. Flohil 13-2, C. Beier-S. van Trierum 11-2, C. Beier-A. vandeZan- de 6-3, A. van de Zande-S. van Trierum 8- 6. Tot en met 14 jaar: E. Praet-M. Duin houwer 6-2 6-4, S. Stolka-F. Boot 6-4 6-3. Jongens tot en met 10 jaar: P. Boot-I' Kruijff 14-1, R. Mertens-T. Kruijff 19-0, S de Waal-M. Luyckx 13-2. Tot en met 12 jaar: K. Pokorni-S. Stokla 6-0 6-1. Toten met 14jaar: I. Fonteine-S. Verseput 6-06- 2, M. Bomer-M. van Trierum 6-3 6-2. Tol en met 16 jaar: I. Struijk-M. Goudzwaard 6-1 6-4, R. Praet-M. Goudzwaard 6-2 6-2, I. Struijk-M. Oosting 6-2 6-1, R. Praet-M. Oosting 6-1 6-0. Nieuwerkerk. Gruttepikkers-toernooi voor veteranen. GDC1: Terwisscha- /Vreeke-Van Groningen/Smid 10-6, Van Groningen/Smid-Slootmaker/Stoutjes- dijk 10-7, Slootmaker/Stoutjesdijk-Ter- wisscha/Vreeke 9-7, Terwisscha/Vreeke- Kot/Van de Est 12-6, Slootma- ker/Stoutjesdijk-Kot/Van de Est 8-7. HEC2: A. Boone-C. Korenhof 12-5, R. Vroegop-L. Smid 7-6, L. Smid-A. Koo- man 6-3, R. Vroegop-A. Kooman 12-1, L. Smid-A. Boone walk-over, R. Vroegop-C. Korenhof 6-0 6-3. HDC2: Holm/Salo- mons-Koster/Sinke 10-7. DDC2: Bo- s/Hommel-Terwisscha/Krabbendam 13- 3, Terwisscha/Krabbendam-Kok/Hoofd- man 10-5, 't Mannetje/Schot-Hooger- huis/Hop 9-6, Bos/Hommel-'t Mannetje- /Schot 6-1 6-1, Jol/De Koning- Terwisscha/Krabbendam 6-1 6-1, Van Dijke/Van Dijke-Van der Horst/Heyboer 6-1 6-1. HED1: T. Kramers-J. Moerland 15-2, J. van de Wassenberg-J. Lagendijk 8-7, J. Lagendijk-C. de Vos 11-3, J. van de Wassenberg-C. de Vos 9-8, T. Kramers-J. van de Wassenberg 6-4 2-6 7-5, J. Lagen dijk-A. Kooman 6-1 6-0. HDD1: Rijnberg- /Bakker-Voerman/Markwat 12-5, Dekker- /Van de Stighel- Rabijn/De Kok 6-6, Westerweel/Schipper-Rabijn/De Kok 8- 7, Struyk/Havelaar-Peters-Deering 14-6, Both/Kramers-Rijnberg/Bakker 12-5, Ahlricks/Walpot-Hoogerhuis/Moerland 11-6, Meyer/Van Nimwegen-Hoare/Mer- le 13-6, Struyk/Havelaar-Dekker/Van de Stighel 10-7, -Ahlricks/Walpot-Meyer- /Van Nimwegen 6-2 7-6. DDD1: Vleugel- /Korstanje-Peters/Bakker 10-9, Stuut/Marijs-Muller/Krepel 10-5. Struyk- /Jansen-Van Dam/Deurloo 10-3, Struyk- /Janse-Westerweel/Goud 9-7, Vleugel- /Korstanje-Pelers/Bakker 6-2 6-2, Stuut/Marijs-Struyk/Janse 6-2 6-4. GDD1: Jongen/Voerman-Struyk/Struyk 12-5, Jongen/Voerman-Wehrmeyer- /Wehrmeyer 11-4, Fransen/Both-Folmer- /Wandel 9-6, Post/Vleeshouwer-Folmer- /Wandel 10-7, Van Rooy/Hoare- Ruitenbeek/De Vlaam 15-6, Pantekoek- /Pantekoek-Van de Ouden/Both 6-5, Goud/Van Wanrooy-Pantekoek/Pante- koek 10-6, Goud/Van Wanrooy-Van de Ouden/Both 9-4, Goud/Van Wanrooy- NIEUWERKERK - De ve teranen van TV Duive- land draaien lekker op het Gruttepikkers-toernooi in Nieuwerkerk, waar vandaag de prijzen in de finales worden verdeeld. 'Oldtimer' Piet Vx-eeke staat in twee dubbelspel finales van de Cl-catego- rie. Met Nieuwerkerker Korenhof speelt hij de eindstrijd in het mannen- dubbel. Terwisscha staat hem in het gemengd dub belspelfinale terzijde. Thuisspeler Ton Kramers plaatste zich op hemel- vaaxlsdag voor de eind strijd in de Dl-single. De tennisser had drie sets nodig om Jan van de Was senberg opzij te zetten. Ziei'ikzeeënaar Jan La gendijk, de tegenstander van Kramers in de finale, kende weinig problemen in zijn halve eindstrijd. Ad Kooman kon met een nedei'laag van 6-1 6-0 te rug naar Renesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 40