Alles of niets voor Oostkapelle Problemen bondscoach Van 't Hek Hoek hoopt op stunt tegen koploper ARC Hoek hofleverancier van Zeeuwse selectie Olympia's toer wil kortere wedstrijd met grotere ploegen sport vrijdag 8 mei 1998 s 28 Voor Stoffel Schipper telt alleen winst in nacompetitieduel met Rijsoord agenda uitslagen Ouwerkerk na zege kansrijk Schouwse teams gepresenteerd Cruijff en Van Basten genomineerd van onze sportredactie UTRECHT - Met het WK hoc key voor de deur verkeert vrou- wen-bondscoach Tbm van 't Hek in een weinig riante posi tie. Zo zal het toernooi dat van af het eind van deze maand in Utrecht gehouden wordt, waarschijnlijk aan Myrna Veenstra voorbij gaan. De lin kervleugelverdediger van Am sterdam heeft tijdens de trai ning een wijsvinger gebroken. Van "t Hek bereidt zich met ne gentien speelsters voor op het WK. Uiteindelijk mag hij er maar zestien voor het toernooi inschrijven. De huidige over- talsituatie lijkt geen overbodi ge luxe want naast Veenstra telt de vrouwenploeg nog een aantal vraagtekens. Bij het oe fentweeluik tegen Spanje, ko mend weekeinde in Utrecht, zijn ook Jeanette Lewin en Mijntje Donners niet van de partij. Lewin (Kampong) is nog altijd niet hersteld van een zware spierblessure. Donners (DenBosch) liep deze week een keelontsteking op. Van 't Hek had ook nog een po sitief nieuwtje. De langdurige geblesseerde Carole Thate heeft deze week de training hervat. De speelster van Am sterdam wil tegen Spanje een voorzichtige rentree maken. „Ze houdt zich gelukkig goed" verzuchtte Van 't Hek. De iet wat sombere berichten over het vrouwenteam vielen uit de toon bij de rest van de perscon ferentie over het dubbele WK. Mannencoach Roelant Olt- mans kon niet anders dan,zeer content" zijn met de vlekkeloze oefenperiode tot dusver. Zijn topfitte ploeg oefent komend weekeinde eveneens twee keer tegen Spanje. Het organisatiecomité van het WK in Utrecht had donderdag evenmin reden tot klagen. Al les verloopt naar wens. De aan leg van de twee kunstgrasvel den, in de Galgenwaard en in het tijdelijke Frockeycomplex, is afgerond. De werkzaamhe den in en aan het omvangrijke promodorp zijn in volle gang. Het WK wordt op 19 mei offici eel geopend met een gala avond in de Utrechtse schouw burg. Vijf van de dertien speeldagen zijn al uitverkocht. Tachtig procent van de passepartouts en 60 procent van de dagkaar ten zijn uitgezet. Per wed strijddag kunnen maximaal 15.000 toeschouwers in de dubbele accommodatie naar binnen. Het WK-comité rekent in totaal op ongeveer 150.000 bezoekers. Het toernooi, met een budget van 76 milj oen gul den, levert zo goed als zeker geen verlies op. ANP door Sven Remijnsen HOEK - Op de voorlaatste speeldag van de hoofdklasse A kan koploper ARC morgen kampioen worden op het veld van Hoek. Om de titel in de wacht te slepen, dient de ploeg uit Alphen aan den Rijn te win nen van de Zeeuws-Vlamingen, terwijl de achtervolgers Kat wijk en FC Lisse punten moeten verliezen. Het duel met ARC is de voor laatste wedstrijd van Adriaan Nieuwenhuijse als trainer van de enige Zeeuwse hoofdklasser. Na een turbulent jaar, waarin Hoek er niet in slaagde aan de hoge verwachtingen te voldoen, moet de oud-speler volgend sei zoen het veld ruimen voor Frans Vermeulen. Nieuwenhuijse verwacht niet dat ARC het kampioenschap kan vieren op het sportpark aan deLovenpolderstraat. „Ten eer ste denk ik niet dat Katwijk en FC Lisse averij oplopen, en ten tweede ga ik ervan uit dat Hoek wint van ARC." Nieuwenhuijse is sowieso niet onder de indruk van de verrich tingen van de koploper. „Ik schat ARC minder hoog in dan de andere kandidaten voor hel kampioenschap. ARC is een counterploeg, waartegen wij in Alphen aan den Rijn de eerste helft hebben gedomineerd. De eerlijkheid gebiedt echter te zeggen dat ARC het initiatief in de tweede helft van ons over nam. De 1-1-uitslag was dan ook terecht." Ongeslagen Voor Hoek, dat al vier duels op rij ongeslagen is, staat er niets meer op het spel. Nieuwenhuijse verwacht desondanks dat zijn elftal goed gemotiveerd aan de aftrap verschijnt voor de laatste wedstrijden tegen ARC en Achilles Veen. „Zeker tegen ARC hebben we er zin in. Spelen tegen de koploper werkt altijd extra motiverend." Nieuwenhuijse kan zaterdag niet beschikken over verdediger Jos Kayser, die de laatste wed strijd van zijn schorsing uitzit, Ook Ang'elo Nijskens ontbreekt, want de aanvaller heeft een en kelblessure opgelopen in het duel met Groote Lindt. Jacky' Lambert is eveneens gebles seerd aan zijn enkel, maar Nieu wenhuijse heeft goede hoop dat de aanvaller tegen ARC inzet baar is. van onze sportredactie VLISSINGEN - De Zeeuwse se lectie die donderdag 14 mei in Nieuwdorp aantreedt tegen Jong Oranje is gisteren bekend gemaakt. Trainer/coach Bert Pentury heeft zestien spelers ge selecteerd van vijf verschillende voetbalverenigingen. Hoek levert met zes spelers het leeuwendeel van de groep. Frank van Damme, Ad Gladdi- nes, André de Letter, Patrick Naudts, Geert de Poorter en Geertjan de Smet vertegen woordigen de Zeeuws-Vlaamse zaterdaghoofdklasser. Van Kloetinge zijn John Bentschap- Knook, Onno Doeland en John Kole geselecteerd. HW'24 le vert Carlo Blommaert, Dennis Rietjens en Pierre Withagen. Sjimmy Kikkert, Marciano See- do en Danny ter Steege zijn van Veere opgeroepen voor de Zeeuwse elitegroep. Michel de Vries van Terneuzen maakt de selectie compleet. In het geval dat één van de spe lers niet beschikbaar zou zijn. zijn twee reserves opgeroepen. Danny Magito van Terneuzen en Wilco de Valk van SKNWK De Zeeuwse selectie doet diensl als sparringpartner van Jong Oranje in de aanloop naar he: Europees Kampioenschap. De wedstrijd wordt op het veld van Nieuwdorp gespeeld en de af trap is om 19.30 uur. Scheids rechter bij het duel is Van Hui ten en hij wordt geassisteerd door Sardjoe en Bos. De 'belof ten' van Nederland beleggen een trainingskamp van een week in Zeeland. Zaterdag 16 mei speelt Jong Oranje op de Middelburgse Nadorst nog een oefenwedstrijd tegen eerstedi- visionist RBC uit Roosendaal. door Maarten Wijffels OOSTKAPELLE -Twee weken gele den. op de laatste speeldag in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, maak ten maar liefst zeven ploegen aan spraak op het derde en laatste nacom- petitie-ticket. Van die zeven trok Oostkapelle uiteindelijk het winnende lot en verzekerde zich op de valreep van deelname aan het extraatje. Morgen komt het keurkorps van trainer Stoffel Schipper daarvoor voor het eerst in ac tie, in de thuiswedstrijd tegen Rijsoord. Voor Schipper is de inzet van dat duel duidelijk: „Beide ploegen moeten win nen. Het wordt alles of niets." „Verrassend, maar zeker niet onver diend", omschrijft Stoffel Schipper de aanwezigheid van zijn elftal in de na- competitie. „Tot de voorlaatste wed strijd had ik mijn geld op Dinteloord gezet", erkent, de oefenmeester. „Maar zij hebben het op een onbegrijpelijke manier uit handen gegeven. Door een sterke eindsprint konden wij uiteinde lijk optimaal profiteren." Schipper doelt daarmee op de laatste zeven wed strijden van het seizoen, waarin Oost kapelle liefst vijf maal winnend van het veld stapte. Schipper:„Gezien die cij fers vind ik, dat wij zeker recht hebben op een plaatsje in de nacompetitie." Kansloos In de toegift hoopt de Walcherse club de opwaartse lijn door te trekken, te be ginnen in het thuisduel met Rijsoord. „Onze kansen? In de competitie zijn we twee keer fors onderuit gegaan tegen die ploeg Uit verloren we met 3-1 en thuis werden we met 3-0 afgedroogd. Vooral in die laatste wedstrijd waren we echt kansloos. Op basis van die re sultaten zou j e ons niet veel kans geven maar ik wanhoop zeker niet. Het be langrijkste is dat mijn spelers Rijsoord niet als een soort angstgegner gaan be schouwen. Ik heb ze in elk geval voor gehouden, dat een nacompetitie niet alleen beslist wordt op basis van voet ballend vermogen. Vooral strijdlust speelt een belangrijke rol en daarmee zit het wel goed bij Oostkapelle." Ideaal Schipper ziet het als een voordeel dat zijn equipe pas in de tweede wedstrijd van de nacompetitie in actie komt. „Na Rijsoord-Kloetinge (uitslag 1-2) weten wij precies wat ons te doen staat. Wij moeten gewoon winnen, anders is het afgelopen. Ik vind het ideaal, dat we niet hoeven te rekenen of voorzichtig moeten gokken op een gelijkspelletje. Het wordt gewoon alles of niets, zowel voor Oostkapelle als voor Rijsoord." Slaagt Oostkapelle er inderdaad in om Rijsoord beentje te lichten, dan valt de beslissing een week later in het Zeeuws onderonsje met Kloetinge. Hoewel Schipper liever niet zover vooruitkijkt, brengt de naderende confrontatie met de ploeg van confrater Diederik Hiensch wel het nodige enthousiasme teweeg bij-Walcherse coach. Reclame „Het zou prachtig zijn als Oostkapelle en Kloetinge onderling kunnen uitma ken wie eei'ste wordt in deze poule. Dat zou pure reclame voor het Zeeuwse voetbal zijn. Wij kansloos tegen Kloe tinge? Zij hebben ongetwijfeld de bete re voetballers, maar als onze spitsen Jean-Paul Mulder en Wilfred Schipper hun dag hebben, kunnen we best voor een stunt je zorgen. Maar zeg, waar pra ten we eigenlijk over, we moeten nog wel eerst van Rijsoord winnen." Toch nog maar even verder dagdromen. Wat doet Stoffel Schipper eigenlijk als Oostkapelle mocht promoveren? „Heel hard hopen dat er een aantal spelers bijkomt", luidt het antwoord. „Met de ze groep is handhaven in de hoofdklas se een kansloze missie. Op dit moment heb ik een selectie van twaalf man. Wil je hoofdklasse spelen, dan moet je min stens de beschikking hebben over zes tien veldspelers en twee keepers. Dat betekent dat er minimaal vier spelers bij moeten komen. En dan praat ik over spelers die het niveau meteen aankun nen." Financiële middelen „Maar waar vind ik die? De betere voetballers in de regio kiezen voor clubs met meer financiële middelen dan Oostkapelle. Dat heb ik al een aan tal keren meegemaakt in gesprekken met spelers. Wat onze onderhande lingspositie ook moeilijk maakt, is dat we pas over een paar weken weten op welk niveau Oostkapelle volgend jaar speelt. Er zijn ook spelers die aangeven dat ze wel bij Oostkapelle willen spe len, maar dan alleen als de club volgend seizoen hoofdklasse speelt." Wat Schipper in dat kader ook bezig houdt, is het al dan niet aanblijven van Jean Paul Mulder. De flamboyante aanvaller van Oostkapelle heeft de club te kennen gegeven op te stappen als hij zich financieel en sportief flink kan verbeteren. Schipper: „Het zou een forse aderlating zijn als Mulder inder daad vertrekt. Een paar weken geleden heb ik voor het laatst met hem over zijn toekomst gesproken, sindsdien heb ik niets meer over een vertrek gehoord. Ik ga er vooralsnog vanuit, dat hij bij Oostkapelle blijft." Stoffel Schipper: „Het zou prachtig zijn als Oostkapelle en Kloetinge on derling kunnen uitmaken wie eerste wordt in deze poule." foto Ruben Oreel vrijdag_ door René Banierink WAARDENBURG - Een halve Tour de France. Zo omschreef Gerrie Knetemann gisteren Olympia's ronde. Met tien dagen is de koers inderdaad van een unieke lengte voor Nederland. Maar of dat nog lang zo blijft, is de vraag. De organisatie van 's lands bekendste etappekoers, die vrijdag 15 mei in Ridderkerk aan haar 47ste aflevering be gint, denkt er sterk over om de wedstrijd in te krimpen. Volgens voorzitter Henk Wes- terveld van de organiserende stichting is een besluit om de koers in te korten en tegelijk grotere ploegen toe te laten, niet ver meer weg. „Dat verzoek komt steeds nadrukkelijker van de ploegen. Het kost ontzettend veel geld om een ploeg tien da gen een koers te laten rijden. Door de koers in te korten en wat grotere ploegen toe te laten, zou het wellicht wat aantrekke lijker worden." Nu al ziet de organisatie steeds minder Nederlandse ploegen aan de start verschijnen terwijl ook veel buitenlandse ploegen aanhikken tegen de tien dagen. De altijd sterke Italianen ont breken bijvoorbeeld in het deel nemersveld. „Maar we zijn een beetje huive rig om de tien dagen op te geven. We hebben door onze traditie een uitzonderingspositie bij de UCI maar eigenlijk wil de inter nationale wielerbond veel liever dat we een kortere wedstrijd gaan houden", weet Westerveld. Obstakels Dat Olympia's ronde steeds moeilijker te organiseren valt, is bekend. De profronde van Ne derland heeft hetzelfde pro bleem. De Nederlandse wegen slibben dicht. Met het toene mende aantal obstakels is het organiseren van een wieler koers die van stad naar stad trekt, geen eenvoudige klus. Westerveld: „Door de politie is ons te verstaan gegeven op werkdagen het westen te mij den Nu zijn we daar twee week enden. Gaan we naar minder dagen, dan wordt dat al onmo- gelijk." De organisatie heeft een tiental extra motorrijders ingescha keld om gevaarlijke punten te beveiligen. Maar ook dat kon niet verhinderen dat een etappe die op zondag 17 mei door Den Haag en over de boulevard van Scheveningen zou gaan, weg viel omdat de politie Haaglan den met een wedstrijd van ADO Den Haag zat. Het programma van Olympia's toer: vrijdag 15 mei: proloog in Ridder kerk Zaterdag 16 mei: Ridderkerk- Ridderkerk. Zondag 17 mei: Rotter dam-Noor dwijkerhout. Maandag IS mei: Noordwijkerhout-Tilburg. Dinsdag 19 mei: Tilburg-Cra- nendonck plus ploegentijdrit. Woensdag 20 mei: Cranendonck- Ruchten Donderdag 21 mei: Born- Linne. Vrijdag 22 mei: Maasbracht- Zaltbommelplus individuele tijdrit. Zaterdag 23 mei. Zaltbommel-Al- mere. Zondag 24 mei: Almere-Am- sterdam. GPD NIEUW-BORGVLIET - Ouwer kerk heeft dankzij een 1-0 over winning op Nieuw-Borgvliet nog een kans om de nacompeti tie in de zesde klasse B van het amateurvoetbal positief af te sluiten. Nieuw-Borgvliet startte furi eus, maar paal en lat stonden een treffer in de weg. Ouwer kerk kwam vervolgens beter in de wedstrijd. Uit een gevaarlij ke tegenaanval scoorde Peter Hillebrand 0-1. De thuisclub zag daarna een zekere treffer voorkomen worden door een uitstekende reflex van Ouwer- kerk-doelman Marcel Oostdijk. Kort voor de rust miste Frank Jacobs voor Nieuw-Borgvliet een strafschop. In de tweede helft drongen de Brabanders aan, maar Ouwerkerk kreeg daardoor meer ruimte. Zo wa ren Joery Pankov en Peter Hille brand dichtbij een doelpunt. Het bleef bij 0-1. In de slotfase viel doelman Marcel Oostdijk met een hamstringblessure uit. Ouwerkerk heeft nu vier pun ten. De Schouwse ploeg moet zondag het resultaat afwachten van RVS tegen Nieuw-Borg- vliet, dat door het verlies kans loos is. RVS en Ouwerkerk speelden vorige week tegen el kaar gelijk. Als RVS zondag van Nieuw-Borgvliet wint dan is de club uit Nieuw-Vosmeer sowie so winnaar, omdat bij een gelijk doelsaldo de eindstand van de competitie telt. De winnaar van de nacompeti tie in de zesde klasse B speelt daarna voor een plaats in de vijfde klasse tegen de winnaar van de zesde klasse A Basketbal Competitie. Vrouwen, derde divisie: Volharding-Fake (20.00 uur). Eerste klas se: Smokkelhoek-Mevo'80 (19.30 uur). Beker. Mannen: Mevo'80-BC Vlissingen JJ, BV Souburg-BV Souburg 2, Volhar- ding-Scheldesport. H Biljarten Kampioenschappen. Eindstrijd persoon lijk kampioenschap bandstoten Groot Hulst in café De Smidse te Clinge (19.00 uur). Softbal zaterdag_ Badminton Jeugdtoernooi. Bruinisse, sportzaal De Vanger, vanaf 8.30 uurtot 16.30 uur. Basketbal Mannen, promotiecompetitie: BC Vlis- singen-Jumpers '76 (20.30 uur). Eerste klasse: Simple Dribble-Barons 3. Zuid-Nederlandse kampioenschappen passerellen. In sporthal Baskensburg in Vlissingen worden de Zuid-Nederlandse kampioenschappen voor passerellen (13-14 jaar) gehouden. Het toernooi duurt van 11.00 tot 17.00 uur. De deelne mende clubs bij de jongens zijn BV Sou burg, EBBC (Den Bosch) en Kimbria (Maastricht) en bij de meisjes BV Sou burg, Black Eagles (Rosmaien), Yellow Sox (Kabel) en Jumping Giants (Neder- weert). Biljarten Kampioenschappen. Eindstrijd persoon lijk kampioenschap bandstoten Groot Hulst in café De Smidse te Clinge (13.00 uur). Zeeuwse Jeugdbokaal. Toernooi met deelnemers van de drie Zeeuwse distric ten in de biljartzaal van het Houtenkwar tier te Hulst (10.00 uur). Honkbal Mannen, tweede klasse: Sea Horses- Zeeuwse Honk 15.30 uur), Sea Horses 2- Zeeuwse Honk 2 (12.30 uur). Motorcross Motorcross MSV De Uitlaat en West Bra bant Cup. Circuit Engelandwég Vlissin- gen-Oost. Aanvang trainingen 10.30 uur, aanvang wedstrijden 12.30 uur Klassen 60cc, 80cc, 125cc, 250/500cc junioren, 125cc, 250/500cc senioren, 250/500cc ve teranen. Rugby Vriendschappelijk: Oemoemenoe (Mid delburg) en Tovaal (Goes) nemen in Ois- terwijkdeel aan het BOOT-toernooi. Tennis Districtscompetitie. Mannen, afdeling hoofdklasse: Souburg l-'t Halve Maan tje 1, MLTC 1-Game '78 1, Philten 1 —Sluiskil 1, de Eikenhof 1-Smash 1. Eerste klasse A: Kapelle 1-De Boskreek 1, Yerseke 1-Duiveland 2, Gravelsteps 1-Kruiningen 1, Hulster Ambacht 1-Ani- mo 1. Eerste klasse B: Westerschouwen 1-MLTC2, De Bru-ten 1-Zierikzee 1. Dui- veland 1-Bathse Kreek 1, De Schelde 1-Jacoba van Beieren 1 Trimlopen Vrije Meidoornloop. Nisse, 14.15 uur. Kinderloop, 14.30 uur: 1.5 kilometer, 5 ki lometer, 10 kilometer en 15 kilometer. Tevens wandeltocht en fietstocht (25 ki lometer). Inschrijven in het Dorpshuis te Nisse. Veldkorfbal Overgangsklasse A: Dalto-GKV, Meervo- gels-ODO (M), Oranje Wit (D)-Swift (M), Tjoba-Avanti (P). Eerste klasse F: ADO-Nieuwerkerk, Ani mo (S)-Excelsior, IJsselvogels-Pernix, TOP (S)-Bolnes. Tweede klasse G: Sagitta-Maassluis, TOP (A)-HKC (Ha), Ventura Sport-AIba- tros, Weidevogels-Zuidwesters. Derde klasse N: Korbis-Merwede, DSO (K)-Togo, Velocitas-SEV (U, Voltreffers- Dïjkvogels. Derde klasse O: DVS '69-Ondo (M), Stormvogels (W)-Olympia (S) (16.00 uur). Oranje Nassau (V)-Nikantes, Luc- tor-Vriendenschaar (16.00 uur). Tenzijandersvermeld beginnen landelij ke wedstrijden om 15.30 uur. Afdeling. St1A: Valto-Scheldevogels (15.30 uur), Reeuwijk-Thor (R) (16.00 uur). All Ready-VIOS (W) (16.00 uur), Good Luck-DES (16.00 uur). StIB: NIO- Zaamslag (16.00 uur), ACKC-Spirit( 16.00 uur), Seolto-Oranje Zwart (16.00 uur), VIOS (N)-Volharding (16.00 uur). 2A: Blauw Wit-Ondo 2 (16.00 uur). Stormvo gels 2-BKC (14.30 uur). Swift 4-KVK (16.00 uur), Top 2-Togo 2 (14.00 uur). 2C: Albatros 3-GKV4 16.00 uur), DSO 2-Mer- wede 2 (14.00 uur), HKC 3-Olympia (16.00 uur). Voltreffers 2-Korbatjo (14.00 uur). 3A: Blauw Wit 2-Stormvogels 3 (14.15 uur), Luctor 2-Scheldevogels 2 (14.00 uur), Ondo 3-Tjoba 5 (16.00 uur), Seolto 2-Atlas 2 (14.00 uur). 3B: All Rea dy-Atlas (14.00 uur), Emergo-Top 3 (16.00 uur), PKC 9-Tjoba 4 (16.00 uur), VIOS (N) 2-Luctor3 (14.15 uur). 3C: Good Luck 2-ADO 4 (14.15 uur). Kinderdijk 4- PKC 8 (14.00 uur), Snel 4-Oranje Zwart 2 14.15 uur), Ventura Sport 5-Oranje Wit 5. A-jeugd. A1A: Animo A1-Swift Al (11.30 uur), Korbatjo A1-HKC A1 (12.30 uur), PKC A2-Oranje Wit A1 (11.00 uur). Snel A1-ADOA1 (12.30 uur). Voetbal Eerste divisie: ADO Den Haag-Haarlem, AZ-FC Zwolle, FC Den Bosch-Helmond Sport, Dordrecht'90-Excelsior, Emmen- SC Heracles, Go Ahead Eagles-Veen- dam, RBC-Cambuur L„ Telstar-Eindho ven, VVV-Top Oss. Zaterdagamateurs. Hoofdklasse A: Quick Boys-Achilles Veen, Kozakken Boys-Katwijk, Scheveningen-Excelsior, Ter Leede-Groote Lindt, ASWH-Noord- wijk, Hoek-ARC, Rijnsburgse Boys-Lisse. Aanvang 15.00 uur. Nacompetitie. Eerste klasse: Oostkapel- le-Rijsoord. Tweede klasse E: Yerseke- Kapelle. Derde klasse A: Bevelanders- SSV'65. Derde klasse B: Rillandia-Olym- pia'60. Vierde klasse A: Nieuwdorp- Krabbendijke. Vierde klasse B: DFC- ZPR'84. Vijfde klasse A: Cadzand-Spui. Aanvang 14.30 uur. Vriendschappelijk voetbaltoernooi. Aanvang 13.15uurinWemeldinge. Deel nemende verenigingen: Apollo, WIK, WHS en Wemeldinge. Vrouwenvoetbal. Eerste klasse: Oliveo- Braakhuizen, Wit Rood Wit-KFC, Herptse Boys-NOAD, Oostkapelle-Sleutels, 't Zand-Capelle, RKVCL-Unitas. Aanvang 14.30 uur. Volleybal Zeeuwse bekerfinale. In sporthal 't Spor- tuus in Axel wordt de Zeeuwse bekerfi nale gespeeld. Programma mannen: 12.30 uur De Sterre-Ardito. IJVC-Schel- desport. 14.00 uur Ardito-IJVC. Schelde- sport-De Sterre. 15.30 uur IJVC-De Ster- re, Scheldesport-Ardito. Vrouwen: 12.30 uur Savok-Sgravo, De Kikkers-Morres/H 3.14.00 uurSgravo-De Kikkers, Morres/H 3-Savok. 15.30 uur De Kikkers-Savok, Morres/H 3-Sgravo. Waterpolo Bekercompetitie. Mannen: PSV-Schelde (17.30 uur). zondag Basketbal Competitie. Mannen, eerste klasse: Fa- ke-Jumping Crabs 3. Jongensjunioren, hoofdklasse: BC Vlissingen-Kimbria (16.00 uur). Biljarten Kampioenschappen. Eindstrijd persoon lijk kampioenschap bandstoten Groot Hulst in café De Smidse te Clinge (13.00 uur). Finalepartijen 16.00 uur. Zeeuwse jeugdbokaal. Toernooi met deelnemers van de drie Zeeuwse distric ten in de biljartzaal van het Houtenkwar tier te Hulst (10.00 uur). Finalepartijen 16.00 uur. Hockey Vrouwen, tweede klasse C: HMHC-Goïr- le; Were Di-Horst; Weert-Olympia; Blerick-Tegelen; HOD-Meerssen; Best- Boxmeer. Derde klasse D: Etten Leur-Ba- rendrecht; Hoekse Waard-Liberty; DDHC-Spijkenisse; Shot-Oudenbosch; Zevenbergen-Made; Forcial-Vlissingen. Vierde klasse D: Pelikaan-Gilze Rijen; Prinsenbeek-Middelburg; HSD-HCGO; Rapide-Teleringen. Aanvang alle wed strijden: 12.45 uur. Mannen, tweede klasse C: Concordia- Goirle; HCAS-Racing; Berkel Enschot- Eersel; Blerick-Berlicum; Uden-Dommel; Geleen-Rapide. Derde klasse E: Etten Leur-Gilze Rijen; Drunen-Zevenbergen; Rosmalen-Olympia; Shot-Hilvarenbeek; Liberty-Oirschot; Middelburg-Pelikaan. Vierde klasse D: Oudenbosch-Teterin- gen; Prinsenbeek-Forcial; Vlissingen- Mistral. Aanvang alle wedstrijden: 14.30 Paardensport Dressuurwedstrijd. RV Sé-Ros in mane ge De Eendracht, Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. 9.00 uur: klasse B; 11.30 uur: klasse L, M2 en M1; 13.30 uur: klasse B; 15.15 uur: klasse L; 15.20 uur: klasse Z2; 15.45 uur: klasse M1; 16.00 uur: klas se M2; 16.15 uur: klasse Z2. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal-Consett RFC op sportpark Het Schenge in Goes. Kick- -off: 12.00 uur. Oemoemenoe neemt in Laakdal (Belgié) deel aan de Wakke Me morial. Tennis Landelijke competitie, mannen. Afde ling, eerste klasse (poule 502): Animo l-'t Halve Maantje 1, Oranje Nassau 1-Dash '35 1, de Pettelaer 1-Frisselstein 1, Halfweg 2-Hoek van Holland 1. Mïxedteams, tweede klasse (poule 9): Zoetermeer 2-NIB\Zarqa Hoorn 3, Uni cum 2-Bosheim 2, Shot 1-Dash '35 1, Amstelpark 5-Souburg 1. Derde klasse (poule 21): Oud Beijerland 2-Tilburg 1, Be Quick-M 2-CC 1, United Service 1-de Schelde 1, Dash '35 2-de Lobbelaer2. Vierde klasse (poule 43): Binnenmaas 1-Halweg5, MLTC 1-Holy 2, Laatjes Kaai 1-Z '67 2, Dash '35 5-Buytenwegh 2. (Poule 48): Prinsenbeek 1-SBOZ 2. Z/W Hoek 1-Oud Beijerland 3, Markendaal 2-BTC Ivy 1, Roosendaal 3-MLTC 2. |Poule49): deZoom 1-Haagse Beemd 1, Breda 1-Dash '35 4, Lacoste 1-DDH 1. MLTC3-Halsteren 1. Voetbal Eredivisie: Feyenoord-NEC, Ajax-FC Utrecht, FC Groningen-Fortuna Sittard, SC Heerenveen-RKC Waalwijk, MW-Vi- tesse, NAC-FC Volendam, Roda JC-De Graafschap, FC Twente-PSV, Willem II- Sparta. Nacompetitie. Eerste klasse C: Best Vooruit-VOAB. Derde klasse A: Moerse Boys-Patrijzen. Vierde klasse A: Hans- weertse Boys-Grenswachters. Vijfde klasse A: Graauw-Domburg. Zesde klas se A: Lewedorpse Boys-Groede. Zesde klasse B: NVS-Nieuw Borgvliet. Aan vang wedstrijden 14.30 uur. Waterpolo Golf Palma. Turespana Balearic Open, na eer ste ronde: 1Martin (Spa), Luna (Spa) 67, 3. Reale (Ita), McKenna (GBr), Wade (Aus), Hawksworth (GBr), 7. Rivero, Gi- ner, Quiros en Jimenez (allen Spa) 69; 29. o.a. Derksen (Ned) 72, 121. o.a. Lafeber (Ned) 77. Handbal BRUINISSE - Na het Schou- wen-Duivelands elftal is er nu ook een officiéél beloften- elftal, Schouwen-Duiveland Onder 23'. Aan de hand van een tweetal se lectiewedstrijden in de maand april tegen WIK'57 en MEVO werden door trainer/coach Ge rard Olijhoek c.s. zeventien spe lers geselecteerd. Hofleverancier De kersverse zaterdag eerste klasser Bruse Boys is met vier spelers hofleverancier. Verder is opvallend dat de selectie be staat uit spelers van negen ver schillende verenigingen. De selectie: Marien Benard, Wilko Hanzen, Theunis-Henk van den Berge en Ralph van den Ouden (Bruse Boys), Mariko Rouw (DFS), Sander Uil (Dreischor), Hans Verhoek, Re né Zwart en Jeroen van der Maas (Duiveland), Jan-Willem van Gent (MEVO), Guido Wil- lemse (Renesse), Freek van Mar ie (SKNWK), Robbert Rogge band en Martin van der Schee (Zierikzee), Erik Smits, Martin Kiesenberg en Jan-Willem Dor reman (ZSC'62). Echte selectie Op 20 mei speelt dit team op het terrein van ZSC'62 in Scharen- dijke tegen het 'echte' Schou- wen-Duivelands elftal. Daar voor werden al eerder zeventien spelers geselecteerd. De selec tie: Remie Lievense (Brouwer shaven), Jacob Muller, John van Dijke, Peter Willemse, Jacob van den Berge (Bruse Boys), Clement Rijnberg (Renesse), Martijn Neele, Wilco de Valk en Mark den Haan (SKNWK). Pa trick de Broekert en Elmar Ver- hage (WIK'57), Jacco van der Schee. Barry Hage, John van der Have, Jamo Vermeulen en Patrick Roggeband (Zierikzee). Sile (Tur). Internationaal toernooi vrou wen, tweede dag: Turkmenistan - Neder land 20-25 (12-16). Doelpuntenmaak- sters Nederland: Vaassen 7, Erkelens 4, Feyen en Hekman 3, Van Goor 2, Ordel- mans, Van Tilburg, Van Linder, Burgers, Assink en Veltmaat 1 Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van donderdag 7 mei: 7-8-9 -11 -12 -23-24- 26-27-29 - 30-36-45-46-52-53-54-57-60-74. (onder voorbehoud). Schaken Breda. Oefentweekamp. Eerste partij: Van Wely - Timman 1/2-1/2. Tennis Tennis Open Krukel Jeugdtoernooi, Bruinisse. Meisjes t/m 12 jaar: Tessy Kint 6-4 6-4, Dewi Klap 6-0 6-2; t/m 14jaar:Tahneevan de Broeke 2-6 6-0 6-1Maaike Willemse 6- 4 6-0, Lisanne Elfring 6-2 6-2, Lisanne Elfring 6-1 6-2; Jongens t/m 10 jaar: Steven Naaktgebo ren w.o., Emiel Gideonse 6-4 6-7 6-3, Jef frey van de Bos 6-3 7-5, Jeffrey van de Bos 6-0 6-0, Hans Peter Willemse 6-0 6-0; t/m 12 jaar: Henri de Beijer7-57-6, Wiebe Tolman 4-1 opgave, Jean Dhooge 6-1 6- 1, Sven Bakker 6-1 6-1, Frederïk van de Ven 6-2 6-1, Frederikvan de Ven 6-1 6-3, Yoram Hilkhuijsen 6-2 6-2, Kenneth van Halewijn 6-4 3-6 6-2; t/m 14 jaar: Sven Buys 6-2 6-1, Sven Buys 6-0 6-0, Koen Bastiaansen 6-3 6-3, Jan Pieter Dekker 6- 2 61, Niels Jongeneelen 6-1 6-0; t/m 16 jaar: Jacco de Looff 6-7 6-1 6-2, Johan P, Kraayeveld 6-1 6-2, Jan Peter Dekker 6-2 6-3, Daniel Huising w.o., Peter Heemes 63 6-2, Dennis Stevense 6-1 6-2. Coral Springs. Mannen, 540.000 gulden. Tweede ronde: Delgado (Spa) - Spadea (VSt/2) 6-46-2, Sanguinetti (lta/8) - McEn roe (VSt) 6-3 6-3, Tebbut (Aus) - Squillari (Arg) 6-3 6-3. Hamburg. Mannen, 4,8 miljoen gulden. Tweede ronde: Clavet (Spa) - Chang (VSt/116-3 6-7 6-2, Rusedski (GBr/2) - Al varez (Spa) 7-6 0-6 6-3, Bruguera (Spa/13) - Escudé (Fra) 6-0 6-2, Kucera (Slw/6) - Fromberg (Aus) 6-2 6-1, Corretja (Spa/4) - Alami (Mar) 6-2 4-6 6-3. Derde ronde: Santoro (Fra) - Krajicek (Ned/7) 7- 5 7-6, Albert Costa (Spa) - Ferreira (ZAf) 6- 3 6-3, Mantilla (Spa/9) - Berasategui (Spa/8) 1-6 7-6 7-6, Muster (Oos) - Knippschild (Dui) 6-1 6-4, Kuerten (Bra/5) - Arazi (Mar) 6-1 4-66-2, Kucera-Clavet 6- 2 6-2, Ivanisevic (Kro/16) - Rusedski 6-4 6- 2. Rome. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden. Derde ronde: Serena Williams (VSt) - Martinez (Spa/7) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/9) - Fusai (Fra) 6-1 6-1, Raymond (VSt/15) - Dragomir (Roe) 6-4 6-1, Testud (Fra/12) - Seles (VSt/6) 6-24-67-5, Hingis (Zwi/1) - Spirlea (Roe/10) 6-1 6-2, San- chez-Vicario (Spa/5) - Van Roost (Bel/13) 6-1 6-2, Koernikova (Rus/14) - Majoli (Kro/8) 6-3 3-6 6-2. Voetbal Jeka 1-3 (5-3), Willem II 1-3 (4-3), RKDVC 2-0 (6-9). Vierde klasse A: Breskens-Hansweertse Boys 2-0. Stand: Grenswachters 1-3 (2' 1), Breskens 2-3 (3-2), Hansw. Boys 1-0 (0-2). Vierde klasse B: Zundert-Hoeven 4-1 Stand: Dosko 1-3 (4-1Zundert 2-3 (5-5), Hoeven 1-0(1-4). Vierde klasse C: Beek Vooruit-Merwede 2-0. Stand: Right'OH 1-3 (3-1Beek Voor uit 2-3 (3-3), Merwede 1-0 (0-2). Zesde klasse B: Nieuw Borgvliet-Ouwer- kerk 0-1. Stand: Ouwerkerk 2-4 (1-0),NVS 1-1 (0-0), Nieuw Borgvliet 1-0 (0-1). Wielrennen Vierdaagse van Duinkerken, derde etap pe Eaucourt - Boulogne-sur-Mer: 1 Gontjenkov (Rus) 107,2 km in 2.16.16,2. Brochard (Fra), 3. Piccoli (Ita) 0.03,4. Thi bout (Fra) 0.05,5. Sörensen (Den), 6. Pre tot (Fra), 7. Giunti (Ita), 9. Berzin (Rus), 10. Hoffman (Ned). Vierde etappe, tijdrit: 1 Gontsjar (Oek) 24 km in31.19, 2. Vino- koerov (Kaz) 0.37, 3. Brochard 1.01, - Kasputis (Lit) 1.02, 5. Ekimov (Rus) 1.17, 6. Durand (Fra) 1.24, 7. Berzin 1.25,8. Backstedt (Zwe) 1.28, 9. Dekker (Ned! I.39,10. Baranowski (Pol) 1.40. Algemeen klassement: 1. Vinokoerov II.55.14, 2. Kasputis 0.34, 3. Berzin 0.52 4. Vierhouten (Ned) 1.42,5. Ekimov 1.53, 6. Backstedt 2.11,7. Thibout (Fra) 2.23,8 Piziks (Let) 2.47,9. Sivakov (Rus) 3.13,10 O'Grady (Aus) 3.25. Ronde van Romandië, tweede etappi Saignelégier-Montreux: 1. Baldato (Ita 183,3 km in 4.12.24 (43,573 km/uur),!1 Rebellin (Ita), 3. Markus Zberg (Zwi), 4 Missaglia (Ita), 5. Bettini (Ita), 6. Vetscf (Zwi), 7. Beat Zberg (Zwi), 8. Lanfranck (Ita), 9. Savoldelli (Ita), 10. TeterjoeL (Kaz). Algemeen klassement: 1. Dufau» (Zwi) 8.56.12,2. Zülle (Zwi) 0.16,3. SavoP delli, 4. Meier (Zwi) 0.17, 5. Bartoli (Ita 0.18, 6. Camenzind (Zwi), 7. Markui Zberg 0.19,8. Rebellin 0.21,9. BeatZberc: 0.22,10. Guerini (Ita) 0.23. België. Finale ligabeker: Lommei - Eke- ren 2-1. Nacompetitie Zuid I. Eerste klasse C: BV- V/Verachtert-Best Vooruit 3-6. Stand: Best Vooruit 1-3 (6-3), VOAB1-3 (2-1BV- V/Verachtert 2-0 (4-8). Derde klasse A: Virtus-Moerse Boys 0-4. Stand: Moerse Boys 1 -3 (4-0), Patrijzen 1 - 3 (2-1), Virtus 2-0 (1-6). Derde klasse B: Jeka-RKDVC 5-3. Stand: NEW YORK - Johan Cruijff en Marco van Bas ten zijn als enige Neder landers namens Europa genomineerd voor het „wereldelftal van de De samenstelling van het superteam wordt op 9 ju ni, een dag voor de WK- openingswedstrijd tussen Brazilië en Schotland, be kendgemaakt. Ook de an dere continenten hebben hun ideale elftal donder dag ingeleverd. Cruijff en Van Basten wer den door 130 voetbaljour- nalisten gekozen in het Europese team. Het Ne derlandse tweetal heeft gezelschap van Bobby Moore en Bobby Charlton (Engeland), Lev Jasjin (Rusland), Franco Baresi en Paolo Maldini (Italië), Michel Platini (Frank rijk), Eusebio (Portugal), Ferenc Puskas (Honga rije) en Franz Beckenbau- er (Duitsland). SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50