CDA'ers verbijten hun chagrijn Duisenberg slaagt met lof PZC PZC Verlies CD betekent niet einde racisme Mysterie rond bomaanslagen in Hongarije Zalm zal niet treuren om het vertrek van boekhouder Ritzen feiten en meningen 2 Ongemakkelijke ontmoetingen op dag na de verkiezingen 8 mei 1948 vrijdag 8 mei 1998 van onze redactie binnenland Het verdwijnen van de extreem rechtse partij Centrumdemocra ten (CD) van H. Janmaat uit de Tweede Kamer betekent niet dat in Nederland geen voedingsbodem meer is voor ra cisme. Vooral onder jongeren is nog po tentiële aanhang. Maar het eigen imago van de partij, het feit dat de CD nauwe lijks campagne heeft gevoerd en de aanscherping van de Kieswet hebben extreemrechts de das om gedaan. Dat zegt de Leidse cultureel antropo loog J. van Donselaar, kenner van ex treemrechts. De CD is volgens hem de afgelopen jaren in de media afgeschil derd als een 'soort mengelmoes van boe ven en luiwammesen'. Eén onderwerp Janmaat is voor deze landelijke verkie zingen en die in maart voor de gemeen teraden nauwelijks de boer op gegaan om zijn ideeën onder het volk te brengen. Daarbij komt dat de partij ei genlijk maar één onderwerp lijkt te ver tegenwoordigen: het vreemdelingen vraagstuk. „En dat is door andere partijen al aangescherpt, waardoor hem het gras voor een deel voor de voe ten is weggemaaid", aldus Van Donse laar. Vier jaar geleden was dat nog één van de hoofdpunten in de verkiezings campagnes. Ook de Kieswet is veranderd waardoor 570 handtekeningen in plaats van 190 nodig zijn om in alle negentien kies kringen mee te mogen doen Doordat de partij heeft gesjoemeld in de kies kring Nijmegen (zelfs weggeven van heroïne in ruil voor een handtekening) en Assen kon zij geen aanspraak maken op extra zendtijd die wel gegeven zou zijn bij deelname in alle kieskringen. Ook kreeg de partij flinke tegenwind door de juridische procedures: een veroordeling, een dreigend verbod en diverse CD'ers die met justitie in aanra king kwamen. Het heeft de partij bo vendien opgebroken dat uit onderzoek enkele malen bleek dat gekozen CD'ers niet of nauwelijks aanwezig waren in de gemeenteraden waar ze een zetel hadden. Ook is de afgelopen vier jaar, meer dan ooit tevoren, veel gemobiliseerd en na gedacht, zowel nationaal als lokaal, over de bestrijding van extreemrechts. De media maar ook de politiek hebben daar veel aandacht aanbesteed. „Maar laten we ons niet rijk rekenen", aldus Van Donselaar, „het potentieel blijft aanwezig." ANP door Hans van Soest Nou, ik zal er nog eens over nadenken, lachte Jo Ritzen woensdagnacht op de vraag of hij erbij deze verkiezingsuitslag over dacht door te gaan als mi nister van onderwijs. Een paar uur later maakte zijn ministerie bekend dat hij in oktober op stapt. Ritzen begint dan als ad viseur van de Wereldbank, waar hij andere landen zal adviseren over hun onderwijsbeleid en ar- moedebestrij ding. Tot het laatste moment heeft Ritzen in het midden gelaten wat hij zou gaan doen na de ver kiezingen. Eerder liet hij door schemeren dat hij na bijna ne gen jaar onderwijs wel eens andere ministerspost zou willen vervullen. Maar gisterochtend liet hij weten niet zijn hele leven in de politiek te willen blijven. Het is een baan bij de Wereld bank geworden, een baan die past bij een man die altijd meer rekenmeester dan minister is geweest. Puinruimen Toen Ritzen in 1989 aantrad in het kabinet Lubbers-3, werd de hoogleraar economie vooral uitgekozen om puin te ruimen. De onderwijsbegroting werd jaar na jaar overschreden en daar moest een einde aan ko men. Ritzen slaagde daar in, maar kreeg veel kritiek te ver duiden door zijn vaak eigenge reide manier van optreden. Hij was er de minister niet naar om veel in overleg te treden. Hij volgde zijn eigen pad en bleef soms tot vervelens toe uitleggen dat hij 'echt' gelijk had. Toen er in 1994 een nieuwe mi nister van onderwijs moest ko men, zag niemand in Ritzen de beste kandidaat. Er moest an derhalf miljard gulden op on derwijs bezuinigd worden en Ritzen had al eerder aangege ven dat verder beknibbelen op onderwijs 'onaanvaardbaar' was. Maar PvdA'er Job Cohen bedankte voor de eer, waarna Ritzen naar verluid zichzelf zou hebben aangeboden om de klus te klaren. Onnavolgbaar Ritzen begon als onnavolgbare boekhouder voor zijn ministerie te redden wat er te redden viel. Bezuinigingsposten werden doorgeschoven en omgebogen, geld werd los gepeuterd bij nister Zalm van financiën en aan het eind van de rit is ondui delijk hoeveel er nu van die oor spronkelijke anderhalf miljarc gulden overeind is gebleven. Zalm Zalm werd regelmatig gestooni van zijn collega op onderwijs® gaf toe niet te begrijpen hoe he: Ritzen steeds weer lukte om on danks de bezuinigingen uitein delijk zelfs geld over te houden Het leverde Ritzen de titel 'fi. nanciële boeienkoning van Zoe- termeer' op. Maar ondanks zijn gewiekst po- litiek manoeuvreren binnen d< beperkte ruimte die het paan regeerakkoord hem bood oogstte Ritzen geen lof. De stu denten hekelden hem om de in- voering van de pi'estatiebeun en beperking van de macht va: universiteitsraden, de oppositi; in de Tweede kamer omdat hi, de wachtgeldproblematiek nie: wist op te lossen, de hoge scho len en universiteiten om zijn be zuinigingen. Maar Ritzen bleef stoïcijns on der de kritiek. De student® konden best wat harder werk® en de scholen best wat efficiën ter Als de stofwolken na het zo veelste meningsverschil wam opgetrokken, was daar altijd weer Ritzen die het slagveit eens overzag en zijn eigen zk doordreef. Opgeheven hoofd Ritzen gaat weg op een momen dat er nog geen oplossing is vou de te dure OV-jaarkaart voe studenten en er nog niets is go daan aan zaken als voortijdn schoolverlaten door jongere Wel verlaat hij de politiek op ee moment dat ineens heel Neder land weer vindt dat er meer gek naar onderwijs moet en uit re cent onderzoek blijkt dat de Ne derlandse univei'siteiten tot di beste van Europa behoren. Me' opgeheven hoofd verlaat hij he. strijdtoneel. Waarschijnlijk i zijn opvolger dan al aan de sla: Wie Ritzen kent, hoort hem der ken: .Dat heb ik toch maar moe gedaan." Om zich vervolgensh: zijn nieuwe werkgever weero cijfertjes te storten. GPD i door Maurice Wilbrink Gerrit Terpstra, de beminne lijke financieel woordvoer der van de oude CDA-fractie, loopt neuriënd door het trappe- huis van de Tweede Kamer. Ger rit de Jong fluit dapper een deuntje. Jan ten Hoopen glim lacht vriendelijk als altijd. Drie CDA-Kamerleden, sinds giste ren plotsklaps zonder baan. Het CDA moest gisteren op nieuw een nederlaag verwer ken. Weer vijf zetels kwijt, na de twintig die in 1994 verloren gin gen. Wat begin deze week nog een verkiesbare plaats leek, werd op verkiezingsavond wachtgeld. Terpstra, De Jong en Ten Hoopen stonden op plaats 34, 32 en 31. Ze kunnen gaan, net als de zittende leden Bi-em mer (35) en wellicht zelfs Jacob Reitsma (26) die misschien moet wijken voor kandidaten die via vooikeursstemmen in de Kamer komen. De slachtoffers troffen gisteren de ambitieuze, opgetogen nieu welingen in cle gangen van het Kamergebouw. Geen fractie is bij deze verkiezingen zo grondig vernieuwd als die van het CDA Ongemakkelijke ontmoetingen, daar in de CD A-gangen. De ou de garde van de CDA-fractie voelt zich al een jaar slecht be handeld, sinds bekend werd hoe laag enkelen van hen door het partijbestuur op de kandida tenlijst waren gezet. Him pijn nam woensdagavond nog toe, omdat niemand reke ning had gehouden met zo'n groot verlies voor de christen democraten. „Het is ons de laat ste week uit de vingers geglipt. We waren machteloos toen PvdA en WD ons programma begonnen zwart te maken, zon der dit echt te onderbouwen," zegt Nancy Dankers, sinds vier jaar Kamerlid. Maar een heldere verklaring hebben de christen-democraten nog niet, de verbazing en het on begrip overheersen nog. Ank Bijleveld, de nummer 2, denkt dat het CDA zich het eigen, nieuwe sociaal-conservatieve programma nog onvoldoende heeft eigengemaakt. „Daarvoor is het misschien nog te nieuw. Zwak debat Heel voorzichtig wijst ze ook met een vingertje naar partijlei der Jaap de Hoop Scheffer: de derde partijleider sinds 1994, en hij moet blijven. Hans Hel- gers, partijvoorzitter, ontkent dat de slechte verkiezingsuit slag voor hem een ï'eden is ge weest te denken aan opstappen. Het CDA wil rust. De nieuwelingen blikken intus sen monter de toekomst in. „Vooruit kijken," zegt de Fries Joop Atsma. „We gaan er kei hard tegenaan," aldus Joop Wijn, de jongerenkandidaat op 24, die zich tot verkiezings avond 'geen enkele zorg had ge maakt over de uitslag'. Jacques de Milliano, de man die Ai'tsen zonder Grenzen opricht te en nu zijn idealen in de poli tiek wil verwezenlijken, voelt geen kater van de uitslagen: „Ik kwam op de kandidatenlijst op een moment dat het CDA op 26 zetels stond in de peilingen. Dat was mijn startpunt. Het zijn er nu 29. Dat is dus winst. Ik heb geen last van de tijd dat het CDA nog op 54 stond." De Milliano denkt dat de nieu we fractie wel in staat zal zijn dat CDA-programma over te brengen op de kiezer. „Voor het CDA kwamen de verkiezingen nu eigenlijk een jaar te vroeg." Maar oud-gediende Gerrit Terpstra vreest dat er ook een cruciale fout is gemaakt in de afgelopen campagne. „We heb ben te veel willen concurreren met de PvdA, te weinig met de WD. En willen opboksen tegen Kok, is zoiets als willen worste len tegen Anton Geesink. Dat verlies je altijd." GPD „Ook Jaap had daar last van, dat. zag je in het laatste lijsstrek- kersdebat voor de verkiezin gen." Vertrekkend Kamerlid Ten Hoopen denkt dat het zwakke optreden van de partij leider in dat debat de partij twee zetels heeft gekost. Maar De Hoop Scheffer wordt verder erg ontzien. „Doe het maar eens tegen Kok en Bolke- steiix, dat is ontzettend moei lijk," zegt Hans Hillen, Kamer lid en campagnestrateeg. „Jaap had in de algemene delen van het debat meer het initiatief moeten nemen, maar had hij net het gewicht niet voor." Niemand wil weer discussies over offers. De Hoop Scheffer is Jaap de Hoop Scheffer bij de eerste vergadering van de nieuwe CDA-fractie. foto Phil nijhuis/GPD door Hans Gertsen Luttele dagen voor de eerste ronde van de Hongaarse parlementsverkiezingen (10 mei) heeft de verkiezingscam pagne letterlijk een explosief karakter gekregen. De campag ne wordt sinds het afgelopen weekeinde overschaduwd dooi de vraag wie er achter een serie mysterieuze bomaanslagen te gen de oppositie zit. Vorige maand ontploften bom men bij achtereenvolgens een kantoor van de uiterst rechtse Partij van Kleine Boeren en bij de woning van Jozsef Torgyan. de leider van die partij. Afgelo pen weekeinde was het opnieuw prijs; dit keer was de woning van Jozsef Szajer, een van de lei ders van de conservatieve partij Fidesz-MPP, het doelwit. Hoewel bij geen van de aansla gen gewonden vielen, was de schade in alle drie de gevallen aanzienlijk. En hoewel de Hon- gaai-se politie en geheime dienst een grootschalig onderzoek zijn begonnen, is van de daders nog geen spoor gevonden. Dat de drie aanslagen uit een en dezelf de koker komen, staat vrijwel vast. In alle drie de gevallen werd dezelfde industriële spi-ingstof, Danubit, gebruikt. Alle politieke partijen hebben de aanslagen veroordeeld als een poging angst en onzeker heid onder de bevolking te zaai en. Over de vraag wie daar be lang bij heeft, verschillen de meningen echter grondig. Vol gens Jozsef Torgyan, de uiterst populistische leider van de Par- tij van Kleine Boeren, moeten de daders in kringen van 'commu nistische extremisten' worden gezocht. Pi'emier Gyula Horn, de leider van de uit de vroegere communistische partij voortge- komen Socialistische Partij (MSZP), wees die suggestie on dubbelzinnig van de hand en stelde dat Torgyan op goedkope wijze politieke munt uit de aan slagen wilde slaan. Enkele Hon gaarse kranten suggereerden de afgelopen dagen dat de geheime dienst de daders juist in rechts- extremistisehe kringen zoekt. Als muziek De grote vraag is nu welk effect de serie bomaanslagen op de verkiezingen zal hebben. Als de wijd verbreide verontwaardi- ging over de aanslagen tot een hogere opkomst leidt, zou dat de oppositie wel eens in de kaart kunnen spelen. Zowel Fidesz- MPP als de Partij van Kleine Boeren beschuldigt de regering van premier Horn er van de af gelopen jaren veel te weinig hebben gedaan aan het bestrij den van de toenemende crimi naliteit en corruptie. Verrassing Volgens de laatste peilingen komt de partij vanpremier Horn zondag opnieuw als gi'ootste partij uit de bus, maar Fidesz- MPP zou wel eens voor een ver- rassing kunnen zorgen. De par tij die geleid wordt door de me diagenieke 35-jarige jurist Victor Orban, ligt in de peilin gen nog maar enkele procenten achter op de MSZP. Orban wordt door veel Honga- ren gezien als een soort politieke reïncarnatie van Jozsef Antall, de eerste post-communistische premier die in 1993 overleed. Antall's Hongaarse Democrati sche Forum (MDF) is sindsdien uiteengevallen in een sei'ie splinterpartijen die geen van al len in staat lijken de kiesdrem pel van vijf procent te halen. De vroegere Antall-aanhang zou tijdens de tweede, beslissende ronde van de vei'kiezingen op 24 mei wel eens de doorslag kun nen geven door massaal op Or- ban's partij te gaan stemmen. In dat geval is het niet zeker dat de huidige links-liberale coali tie van premier Horn er op nieuw in slaagt een meerderheid te halen. De socialisten en de kleine liberale coalitiepartner Szdsz hebben Hongai-ije in eco nomisch opzicht de afgelopen jaren redelijk succesvol geleid. Na Polen kent Hongarije nu de grootste groei (ruim vier pro cent) van Centraal-Europa en Hongarije is bij buitenlandse investeerders zeer in trek. Het probleem voor premier Horn en zijn coalitie is echter dat het gros van de Hongaren nog weinig heeft gemerkt van die groei. Honderdduizenden ambtenaren, pensioengerech tigden, leraren en verpleegkun digen zijn er de afgelopen jaren door een serie harde bezuinigin gen netto zwaar op achteruit ge gaan. En Victor Orban belooft minstens zeven procent econo mische gx'oei als ï'echts aan de macht komt, lagere belastingen en meer veiligheid. GPD door Paul Koopman Het Europees parlement heeft al bijna een uur lang vragen op Duisenberg af gevuurd als hij over zijn zwarte hoornen leesbrilletje heen kijkt en droogjes opmerkt: „Om het u eerlijk te zeggen, vind ik dat lich telijk bizar". Duisenberg bedoelt: lichtelijk bizar dat de Europese regeringsleiders zon dag alvast de nationaliteit van zijn zijn op volger hebben vastgesteld: een Fransman. Even heerst er verbazing ixi de vergader zaal, maar al snel wordt enthousiast op de tafels geroffeld. Vanaf dat moment is duide lijk: Duisenberg kan niet meer stuk bij het Europees parlement. „Het was het sterkste moment in de hele hoorzitting"zegt de sociaal-democraat Al- man Metten achteraf. „Door die woordkeu- ze heeft Duisenberg zijn onafhankelijkheid tegenover de staats- en regeringsleiders ge- demonstreerd". De christen-democrate Karla Peijs is even enthousiast. „Een ondi plomatieke uitspraak, maar ijzersterk. We kenden Duisenberg al als een eerlijke kerel, maar nu heeft hij alle twijfels over zijn posi tie weggenomen". Johanna Boogerd-Quaak (D66) meent: „Het is voor de hele financiële wereld goed als Duisenberg wordt be noemd". Volgende week moet het Europees parle ment formeel een advies uitbrengen over de voordracht van Duisenberg tot eerste presi dent van de Europese Centrale Bank in Frankfurt, maar nu al staat vast dat een overtuigende meei'derheid zijn fiat zal ge ven. Voor zijn drie uur durende 'examen' voor de monetaire specialisten van het par lement slaagde de Nederlander gisteren met glans. In zijn polder-Engels legde Duisen berg rustig docerend uit dat Eui'opa met hem aan een roer een ijzersterke munt en een solide monetair beleid krijgt. Ook maakte hij duidelijk volstrekt ongevoelig te zijn voor politieke druk, zelfs als die uit Pa rijs of Bonn komt. Voorproefje De onafhankelijkheid van Duisenberg, ge- garandeei'd in de Europese 'grondwet', was ter discussie gekomen door de merkwaardi ge gang van zaken i'ond zijn benoeming af gelopen weekeinde. Na twaalf uur onder handelen maakten de Europese chefs een compromis bekend: Duisenberg zou voor acht jaar worden benoemd, maar voortijdig 'vrijwillig' terugtreden om plaats te maken voor een Fransman. Frankrijk zou boven dien de eerstkomende vier jaar de vice-pre sident van de ECB leveren. Zowel president Chirac, Bondskanselier Kohl als premier Kok situeerden het 'vrijwillige' terugti'eden van Duisenberg in het jaar 2002. Een op schi'ift gesteld officieel 'statement' wees ook in die richting. Daarin beloofde Duisenberg tenminste te willen aanblijven totdat de na tionale munten van de elf Euro-landen zijn ingenomen, volgens het verdrag van Madrid moet die operatie juli 2002 voltooid zijn. Geen verband Dit hele bouwwerk werd gisteren echter door Duisenberg, zonder met de ogen te knipperen, oftderuit gehaald. „Er is geen enkel verband tussen mijn vrijwillig terug ti'eden en de teimijn van het Franse vice- pi'esidentschap", bezwoer hij. Een pre-pen- sioen in 2002 mag Chirac zeer goed uitko men, de Franse president kan hem niet dwingen. Het enige wat Duisenberg aan de Europese chefs zou hebben beloofd is dat hij op zijn minst vier jaar aan het roer van de bank zal staan.Wat er daarna gebeurt weet niemand, ikzelf ook niet". Of Duisenberg werkelijk de woede van Pa rijs zal duiven trotseren als hij ook maar een dag langer aanblijft dan 1 juli 2002, zal ui teraard pas over vier jaar kunnen blijken. Maar het Europees parlement nam gisteren genoegen met de verzekering van Duisen berg dat hij het moment van zijn vertrek ge heel zelf kiest. „We moeten hem wel geloven op dit punt, want als we Duisenberg niet zouden vertrouwen, kunnen we nooit met zijn benoeming akkoord gaan", zo bracht Karla Peijs het dilemma onder woorden. Vingertje Met alle 'misverstanden' rondom zijn be noeming uit de weg geruimd, kon Duisen berg zich concentreren op belangrijker za ken, zoals het monetaire beleid dat hij wil gaan voeren. En zie: meteen was daar al weer het vingertje. Het vingertje dat Dui senberg als president van de Nederlandsche Bank jarenlang gebruikte om de politici in Den Haag tot de orde te roepen. Het vinger tje, dat oud-premier Lubbers ooit deed ver- Olie De Verenigde Staten en Enge land kampen met èen dreigend tekort aan olie, valt in een rap port te lezen. Amerika kan lang niet in zijn eigen behoefte voorzien. Daarom zijn de Amerikanen ook zo intensief betrokken bij geschillen in bij voorbeeld Palestina en Iran. Tram te vroeg De nieuwe dienstregeling van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij is op Schou- wen-Duiveland in slechte aar de gevallen. De RTM laat de tram negen minuten vroeger vertrekken uit Katseveer, waardoor het voor passagiers vanaf de veerboot vrijwel on mogelijk wordt om de aanslui ting te halen. Van der Waals De Rotterdamse Kamer van het gerechtshof in Den Haag heeft de 35-jarige oorlogsmis dadiger Anton van der Waals ter dood veroordeeld. Van der Waals heeft in de oorlog als spion voor de Sicherheits- dienst tientallen verzetsmen sen verraden. Kop van Schouwen De Provinciale Planologisch-: Dienst in Middelburg is drui bezig met de voorbereidingen voor een streekplan voor de Kop van Schouwen. Recreatie is daar het toverwoord; hei streekplan zal vooral bepalin gen bevatten voor hotels, zo merwoningen, campings en dergelijke. Wim Duisenberg kijkt over zijn bril de zaal in tijdens het verhoor door de Europarlementa riërs. foto Thierry Charlier/AP zuchten: „Als de blaadjes beginnen te vallen dan is daar de president van de Nederland sche Bank met zijnkritiek". Europa mag ge waarschuwd zijn. „Als president van de ECB zal ik niet aarzelen mijn standpunten via jaarverslagen, toespraken en interviews bekend te maken", kondigde Duisenberg aan. Bij wijze van voorproefje riep hij de elf-Eu rolanden alvast op tot een strakker begro tingsbeleid, gematigde ontwikkeling van de loonkosten en flexibeler arbeidsmarkten. Niet de centrale bank, maar de lidstaten zelf moeten voor meer werkgelegenheid zorgen, waarschuwde Duisenberg. Ook brak hij een lans voor het verder harmoniseren van de belastingstelsels. „We moeten toe naar een situatie waarbij de belastingsystemen als zodanig geen oorzaak meer zijn voor bewe gingen van kapitaal of arbeidskrachten". En nog een suggestie: Duitsland moet nodig beginnen aan de hervorming van de sociale zekerheid. Het klonk allemaal erg overtuigend en streng. Voorzitter Gil Robles van het Euro pees parlement noemde het compromis over de benoeming van Duisenberg zondagoch tend vroeg nog een 'lelijk eendje'. Maar lelij ke eendjes kunnen mooie zwanen worden. Duisenberg zei zijn optreden voor het Euro pees parlement moeilijk en zwaar' te heb ben gevonden. Hij lachte er breed bij. GPD Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 's avonds op zondag t/m vrijdag.' vanaf 19.00 uur in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 4461 KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Fax. (0115) 620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000 Fax (0115)561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLine Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.city.nl e-mail. pzcredcity1@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14 00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 95.00; franco per post 125,50; per maand 34,75; per jaar 366,50; franco per post 485,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st,; (alle bedragen inclusief 6 pet. btw), Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 184 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,60; ingezonden mededelingen 2.5 x tarief; speciale posities; tarief op aanvraag, voor brieven burèau van dit blad 7- meerfexcl. 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 2