Kloetinge is rijp voor hoofdklasse Jan van Immerseel zesde in Omloop Zuidwesthoek Hoek vol vertrouwen tegen Groote Lindt Weinig junioren en nieuwelingen in Kwadendamme Zeeuwse top-amateurs van start in Yerseke Hiensch legt zijn team geen druk op in nacompetitiemaar hij erkent vooruitgang Bondscoach roept Dieleman op voor strijd om wereldbeker agenda Titelstrijd windsurfen op Grevelingenmeer doorSven Remijnsen HOEK - Hoek ontvangt mor gen degradant Groote Lindt, dat met drie punten na 23 duels de zwakke broer is uit de hoofdklasse A. Voor Hoek is het duel een uitgelezen moge lijkheid om de ongeslagen sta tus te behouden die de ploeg in de laatste drie duels heeft op gebouwd. Na de overwinning op Kozak- ken Boys en de gelijke spelen tegen Katwijk en Excelsior Maassluis, ziet Hoek-aanval- ler Angelo Nijskens de wed strijd tegen Groote Lindt met vertrouwen tegemoet. „We moeten in staat zijn om de goe de lijn van de afgelopen weken voort te zetten. Zeker tegen Groote Lindt. waarvan we op papier gemakkelijk moeten kunnen winnen. Nijskens is de uitwedstrijd echter nog niet vergeten, toen Hoek slechts met moeite met 0- 1 wist te winnen door een doel punt van Ad Gladdines. „We begonnen goed, maar na twin tig minuten zakten we onge wild terug naar het niveau van Groote Lindt. We maakten het onszelf toen moeilijker dan no dig was." Kaakwond Hoek mist morgen verdediger Jos Kayser, die de tweede van zijn drie wedstrijden schorsing uitzit. Angelo Nijskens is in zetbaar tegen Groote Lindt, ondanks de blessure die hij op liep in het duel met Excelsior Maassluis. „Ik heb een kaak wond opgelopen toen ik in het gezicht werd geraakt door een speler van Maassluis. We vielen allebei op de grond en hij raak te met zijn schoen mijn kaak. Ik ben even van de kaart geweest, maai' de wond is goed gehecht en ik heb er geen last .meer van."Of de 34-jarige aanvaller blijft bij Hoek, is nog onbe kend. Naar aanleiding van het voorstel dat hij heeft gedaan, wacht cle speler al enkele we ken op het antwoord van de club. „De zaak verkeert op dit moment in een impasse", er kent Nijskens. „Ik wanhoop echter niet, want cle competitie is nog niet afgelopen. Genoeg gelegenheid dus om alsnog tot overeenstemming te komen." door Maarten Wijffels KLOETINGE - Dit weekeinde wordt in de verschillende klas sen van het zaterdag- en zon dagvoetbal een begin gemaakt met de nacompetitie. Zaterdag eersteklasser Kloetinge kan morgen in het uitduel met Rijs- oord het fundament leggen voor een terugkeer naar de hoofd klasse. Kloetinge begint de dans om promotie met een uitwedstrijd tegen Rijsoord, tot tevredenheid van trainer Diederik Hiensch. „Ik ben daar niet rouwig om. Kloetinge presteert dit seizoen namelijk uitstekend in uitwed strijden. Alleen bij Roda Boys en afgelopen weekeinde tegen kampioen WGZ hebben we uit verloren. Maar het maakt voor ons sowieso weinig verschil of we uit of thuis spelen. Kloetinge is één van de weinige eersteklas sers die zowel uit als thuis speelt vanuit een vast spelsysteem en altijd voor de winst gaat." Dat Kloetinge zou deelnemen aan het extraatje, stond half- verwege het seizoen na het wón nen van de tweede periodetitel al vast. Lange tijd koesterde de Zuid-Bevelandse formatie ech ter de hoop zich rechtstreeks, via de titel, te kunnen verzeke ren van een plaatsje in de hoofd klasse. Hiensch: „Na het win nen van de tweede periodetitel heb ik echt geloofd dat we kop loper WGZ konden achterha len, maar na de nedexfaag bij Wilhelmina werd de achter stand uiteindelijk te groot." Gas terug En vervolgens ging bij Kloetin ge de knop honderdtachtig gra den om. „Toen duidelijk werd dat we afhaakten voor de titel. heb ik meteen besloten een maand lang gas terug te ne men". expliceert Hiensch. „Ei genlijk zijn we pas de laatste twee weken weer wat scherper aan het trainen." De oefenmeester zegt bewust gekozen te hebben voor een der gelijke benadeling. „Vorig jaar speelden we in de hoofdklasse elke week puur op winst. We maakten van elke wedstrijd een finale. Maar toen aan het einde van de competitie de echt be langrijke wedstrijden kwamen, was de pijp leeg. Toen hadden we alle energie al verspeeld. Dat zal Kloetinge dit jaar niet meer overkomen. Pas nu de nacompe titie eraan komt, moeten we ér weer staan. Wat dat betreft heb ik lering getrokken uit het vori ge seizoen." In de reguliere competitie zege vierde Kloetinge eerder met ge mak op het terrein van Rijsoord in Ridderkerk (0-2). Hiensch: „Wat me toen opviel was dat ze een uitstekende keeper en een gevaarlijke voorhoede hadden, maar dat de opbouw van ach teruit slecht verzorgd was. Daar liggen onze kansen. Ik vernacht dat Kloetinge - zoals in vrijwel elke wedstrijd dit seizoen - het spel zal maken. Als we erin sla gen hun verdedigers voortdu rend onder druk houden, dan verwacht ik een goed resultaat. Het lijken woorden van een coach die het beoogde doel al helder in het vizier heeft. „Nou, ik vind wel dat je altijd uit moet gaan van je eigen kracht. Als je Rijsoord, Oostkapelle en Kloe tinge - de drie deelnemers aan de nacompetititie - met elkaar vergelijkt, dan hebben wij wel licht de meeste kwaliteit. „Maar ik waak ervoor om Kloe tinge tot favoriet voor promotie te bombarderen. Tn een nacom- Diederik Hiensch: „Als we via de nacompetitie zouden promoveren, dan geeft dat het seizoen alleen maar extra glans. Maar het is absoluut niet noodzakelijk, laat dat duidelijk zijn. Niets moet bij Kloetinge. Wij gaan de nacompetitie vrij ontspannen in."* foto Willem Mieras petitie gaat het niet alleen om kwaliteit. Ook het omgaan met druk, de vorm van de dag en de geluksfactor spelen een aan zienlijke rol. En bovendien strookt een favorietenrol niet met de instelling waarmee wij de nacompetitie ingaan. Voor het seizoen heeft het bestuur aangegeven tevreden te zijn met het behalen van een periodeti tel. Dat is gelukt, dus de doel stelling voor dit seizoen is al gehaald. Als we via de nacom petitie zouden promoveren, dan geeft dat het seizoen alleen maar extra glans. Maar het is absoluut niet noodzakelijk, laat dat duidelijk zijn. Niets moet bij Kloetinge. Wij gaan de nacom petitie vrij ontspannen in. Rijp Het neemt echter niet weg dat Hiensch zo af en toe wel voor zichtig dagdroomt over een ren tree in de hoofdklasse, het wal halla waarin Kloetinge vorig jaar het hoofd net niet boven water kon houden. „Ik denk dat we er nu wel rijp voor zouden zijn. Met deze groep zou ik het absoluut aandurven in de hoofdklasse. Vorig jaar hadden we nogal wat jongens die aan het afbouwen waren, terwijl er dit jaar juist een ploeg staat met jonge gasten, die zich op het ni veau van de hoofdklasse alleen maar verder zou kunnen ont wikkelen. Wat dat betreft is het jammer dat John-Bentschap Knook vertrekt, maar we zullen ons zeker op een aantal plaats ten versterken. Zo komt in elk geval Erwin Dek al naar Kloe tinge en we zijn nog met een paar jongens bezig. Of we nou promoveren of niet, als je het mij vraagt ziet het er allemaal veel belovend uit." door Eddy Bogaert YERSEKE - In Yerseke wordt morgen (zaterdag) de jaarlijkse wielerronde van Yerseke gehou den. De organisatoren van het Bevelandse wielerdorp geven dit jaar startgelegenheid aan nieuwelingen en amateurs. In het kader van het Zeeuwse 'dik- ke-bandenproject' kunnen ook de jongelingen van start gaan. Om 12.45 uur opent de jongste categorie de wielerdag op nor male fietsen. Er hebben wed strijden plaats voor drie catego rieën in de leeftijd van zeven tot veertien jaar. Vijfendertig nieu welingen starten om 14.15 uur voor een wedstrijd over veertig kilometer. Het merendeel van de Zeeuwse nieuwelingen staat in Yerseke aan het vertrek. Daarbij natuurlijk ook plaatselijke fa voriet Johnny Hoogerland, die zich voor eigen publiek van zijn beste kant wil laten zien. Maar. ook Bart Dronkers, Martin Tot- té, Kees Dobbelaar en Joël Di eleman komen in actie. Grote favoriet is Leon Noteboom, een sterke coureur die dit jaar al twee klassiekers op zijn naam heeft geschreven. Om 15.30 uur vertrekken bijna zeventig elite- en neo-amateurs voor een wedstrijd over negen tig kilometer. Alle bekende Zeeuwse namen stuurden hun startkaart in. Dus gaan Fran cois Franse, Wilfred Geijs, Peter Mol, Johnny van de Klooster, Patrick van Passel, Michel Rommers, Johan van Schaick en Dennis Mesu de strijd met el kaar aan Er hebben zich heel wat cou reurs gemeld die in staat zijn een Zeeuws onderonsje te voorko men. Zo zullen Ruud Haver- mans (winnaar Oud-Vosse- meer), John Leijs, Peter Heeren, Ruud Zijlmans, Exóc Wester beek, Richard Visscher en Mario van Vlimmeren zeker ook van zich willen laten horen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Mirjam Di eleman uit Vlissingen, lid van de mountainbike-ver eniging Extreme uit Goes, is door bondscoach Leo van Zeeland (KNWU) opgeroe pen voor deelname aan de Grundig World Cup wed strijd in het Duitse Sankt Wendel. Zaterdag 9 en zon dag 10 mei strijkt de moun tainbike-elite neer in het 30.000 zielen tellende Duitse plaatsje. Sankt Wendel ligt in het natuurpark Saar- Hunsrueck en vormt al een aantal jaren het decor van een prachtige wedstrijd Zondag 10 mei zal Dieleman om 9.00 uur het spits afbijten waarna het om 12.00 uur de beurt is aan haar provincie- genoot Pati'ick Tolhoek voor de wedstrijd van twee uux-, in de plaats waar in 19 94 de we reldkampioenschappen cy- clo-cross werden gehouden. Vorig jaar kwam de zeven tienjarige VWO-scholiere van de SSG Scheldemond nog uit in de fun-klasse da mes. Dit jaar is ze toegetre den tot de licentiehoudei's van de KNWU in de klasse junioren-dames. Haar goede prestaties in Belfeld (Bene- lux-cup) en Nijverdal/Hel- lendoorn (Rabo-topcompeti- tie) overt xxigden de distióctscoördinator (Noël Gijs) en de bondscoach van de klasse van Dieleman, die een paar dagen later school examens moet afleggen. Zelf ziet Dieleman haar op- treden meer als het opdoen van ervaring in grote inter nationale wedstrijden en als voorbereiding op het NK in juni. Met de inbreng van de jeugdige Zeeuwse in de We reld Cup is de Zeeuwse in breng gestegen tot drie personen. Namelijk: de in bloedvox'm verkerende Pa tlick Tolhoek in de expert klasse, Noël Gijs als assis tent-manager van het team Be-One en Mirjam Dieleman bij de dames-junioren. _vrijdag Basketbal Vrouwen, eerste klasse: BC Vlissingen 2 - BVS/Marathon (19.30 uur). Derde divi sie: Vossenberg - Filtech Five 2. Mannen, derde divisie: Beltistos - Barons. Man nen, tweede klasse: Oostburg - BV Sou burg 2 (20.00 uur). Biljarten Zeeuws kampioenschap koppels. Snooker en Biljart Plaze te Goes. Aan vang 19.00 uur. Softbal Mannen, eerste klasse: Zeeuwse Honk- R. Greys (19.00 uur). Squash Zeeuwse kampioenschappen. Banen squashcentrrum Squashzzy aan de Gre- nadiersweg te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Windsurfen Eerste wedstrijd O'Neill Nederlands Kampioenschap. Paviljoen Meerzicht- /F2-Neil Pryde testcentre Bruinisse. In schrijven: 08.00-09.00 uur. Skip persmeeting: dagelijks om 10.00 uur. Eerste starts: 10.30 uur. _zaterdag_ Autosport Zesde Rallysprint Hulst. Start en finish op Grote Markt Start eerste rallyrijder: 10.30 uur. Finish laatste deelnemer: 18.00 uur. B Basketbal Vrouwen, eredivisie: Lieshout - Den Hel der. Jongensjunioren, hoofdklasse: Black Eagles - Den Bosch 2. Biljarten Benelux-toernooi. Bandstoten in café- bar Benelux te Axel (19.00 uur). B Dammen KNDB-bekercompetitie. Eerste ronde. UDG Utrecht-Arisde Heer/Souburg, RDC Rijnsburg - PWG 's-Gravenpolder. Goes- /Zïerikzee Combinatie - ORCA Schagen. Honkbal Mannen, tweede klasse: Zeeuwse Honk- Brugge Braves 115.30 uur). Kleiduivenschieten Insigneschieten. Jachtschietvereniging Zeeland. Individueel insigneschieten voor A. B en C-klasse. Tevens opening in schrijving regio-kampioenschap. Aan vang 13.30 uur. "h Motorsport Cross mc De Sproeier. Circuit Oude Pol derweg Wemeldigne. Aanvang trainin gen 10.30 uur, aanvang wedstrijden 12.30 uur. Klassen 60/80cc 125cc 250/500cc. Run-bike-run Hydro Agri Runners Run-bike-run. Axel. aanvang 15.00 uur. Afstanden: 2.5 kilo meter lopen, 19 kilometer fietsen, 2.5 ki lometer lopen; 5 kilometer lopen, 30 kilo meter fietsen en 2.5 kilometer lopen. Locatie: Kantine van AZVV, Sportlaan 9 te Axel. Snooker Zeeuws kampioenschap koppels. Snooker en Biljart Plaze te Goes. Aan vang 12.00 uur, finale om plusminus 17 00 uur. Softbal Vrouwen, derde klasse: Rebel Foxes Liè- ge-Zeeuwse Honk (14.00 uur). Squash Zeeuwse kampioenschappen. Banen squashcentrrum Squashzzy aan de Gre- nadiersweg te Middelburg. Finales plus minus 17.00 uur. Tennis Districtscompetitie. Afdeling mannen- teams, hoofdklasse: 't Halve Maantje 1-Philten 1, Game '78 1-De Eikenhof 1, Sluiskil 1-Souburg 1, Smash 1-MLTC 1. Eerste klasse A: de Boskreek 1-Gra- velsteps 1, Duiveland 2-Hulster Am bacht 1, Kruiningen 1-Kapelle 1, Animo 1-Yerseke 1. Eerste klasse B: MLTC 2-Duiveland 1. Zierikzee 1-De Schelde 1, Bathse Kreek 1-Westerschouwen 1, Jacoba van Bei eren 1-De Bru ten 1 B Voetbal Eerste divisie: Cambuur - FC Den Bosch, Eindhoven - ADO Den Haag.m Excelsior- Telstar, Haarlem - AZ, Helmond Sport - VW, Heracles - GA Eagles. TOP Oss - Dordrecht"90, Veendam - RBC, FC Zwolle - Emmen. Zaterdagamateurs. Hoofdklasse. Quick Boys-Katwijk (15.00 uur), Lisse-ARC, Achilles Veen-Rijnsburgse Boys (15.00 uur), Scheveningen-Kozakken Boys (15.00 uur), Ter Leede-Katwijk (15.00 uur), ASWH-Excelsior, Hoek-Groote Lindt. Eerste klasse C, nacompetitie. Rijsoord- Kloetinge. Tweede klasse E, nacompetitie: Dau- wendaele-Yerseke. Derde klasse A, nacompetitie: SSV-Co- lijnsplaatse Boys. Derde klasse B, nacompetitie: Rillandia- Tholense Boys. Vierde klasse A, nacompetitie: Krabben- dijke-DFS. Vijfde klasse A, nacompetitie: Spui-Wis- senkerke. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Jeugd. A-junioren, derde divisie: HOV- DFC. Vrouwen Eerste klasse: KFC-Capelle, Wit Rood Wit-Sleutels, Rijsoord-Oostka- pelle (14.30 uur). Tweede klasse: Tern. Boys-Hoek (12.45 uur). Waterpolo Mannen, district beker: DZT-Schelde (19.00 uur). Vrouwen, district beker: HZ PC-Schel- de (20.15 uur). Wielrennen 23e Ronde van Yerseke. Programma: 15.30 uurneo en elite-amateurs (afstand 90 kilometer), 14.15 uur nieuwelingen (afstand 45 kilometer), 12.15 uur dikke bandenwedstrijden voor de jeugd. Windsurfen Eerste wedstrijd O'Neill Nederlands kampioenschap. Locatie: Paviljoen Meerzicht/F2-Neil Pryde testcentre Brui nisse. Inschrijven: 08.00-09.00 uur. Skip persmeeting: dagelijks om 10.00. Eerste starts: 10.30 uur. Veldkorfbal Overgangsklasse A: Avanti (P)-Swift (M), Meervolges -Oranje Wit, ODO (M)-Dalto (16.00), Tjoba-GKV/Nettorama. Eerste klasse F: ADO-IJsselvogels, Bol- nes-Pernix, Nieuwerkerk-Animo (S), TOP (S)-Excelsior (D). Tweede klasse G: HKC (Ha)-Ventura Sport, TOP 9A)-Sagitta, Weidevogels-Al batros, Zuidwesters-Maassluis. Derde klasse N: Togo-Korbis, DSO (K)- Voltreffers, SEV (L)-Dijkvogels, Veloci- tas-Merwede. Derde klasse O: Nikantes-Olympia (S), Oranje Nassau (V)-ONDO (M), Luctor- Stormvogels (W) (16.00), Vrienden schaar (B)-DVS '69. Tjenzij anders vermeld, aanvang wed strijden om 15.30 uur. Afdeling. St1A: Valto-Reeuwijk (15.30), All Ready-DES, Scheldevogels-Good Luck, VIOS (W)-Thor (R). StIB: NIO- ACKC, Oranje Zwart-Spirit, Seolto-Vol- harding, Zaamslag-VIOS (N). 2C: DSO 2- Voltreffers 2 (14.00). Tenzij anders ver meld beginnen afdelingswedstrijden om 16.00 uur. Zaalvoetbal Zilveren Bierpultoernooi. Locatie: sport hal 't Zwaantje te Terneuzen. Twaalf teams, onderverdeeld in twee poules, hebben ingeschreven Ook wordt voor de tiende keer de Gerrie Mühren-trofee gehouden, waarin het 'balletje hoog houden' centraal staat. Aanvang toer nooi 9.30 uur. De finale: 16.30 uur. Deel nemende teams: Van Strien, Kota Radja, Kees Mechielsen, Tern. Bonded. Stores, Schippers, Dow (poule A); Foto Mierlo, De Vlaanderen, Van Haperen, De Leu genboom, Terneuzen, Buitenlust (poule B). _zondag_ Basketbal sel-Blerïck, Racing-Berkel Enschot, Rapi- de-Concordia. Derde klasse E: Gilze Rijen-Drunen, Oir- schot-Middelburg, Hilvarenbeek-Liber- ty, Olympia-Shot. Zevenbergen-Rosma len, Pelikaan-Etten Leur. Vierde klasse D: Forcial-HSD, Mistral- Oudenbosch, Vlissingen-Teteringen, Prinsenbeek vrij. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Rugby Vriendschappelijk: RC Mechelen (Bel)- Tovaal (Mechelen, 14.30 uur). Run-bike-run Plantage-run-bike-run. Hoogerheide. Derde wedstrijd voor het KPMG Accou n- tants-run-bike-runcircuit. Aanvang 13.00 uur. Afstanden: 7 kilometer lopen, 30 kilometer fietsen en 3.5 kilometer lo pen; 3 kilometer lopen, 15 kilometer fiet sen en 1.75 kilometer lopen. Locatie: zwembad De Plantage, Sportlaan te Hoo- "h Tennis Landelijke competitie. Afdeling mannenteams, eerste klasse, poule 502: Dash '35 1-Animo 1, 't Halve Maantje 1-Oranje Nassau 1, Hoek van Holland 1-de Pettelaer 1, Frisselstein 1-Halfweg 2. Afdeling mixedteams, tweede klasse, poule 9: Bosheim 2-Zoetermeer 2, NIB- /Zarqa Hoorn 3-Unicum 2, Souburg 1-Shot 1, Dash '35 1-Amstelpark 5. Derde klasse, poule 21: CC 1-Oud Beijer- land 2, Tilburg 1-Be Quick-M 2. de Lob- belaer 2-United Service 1, de Schelde 1-Dash'35 2. Vierde klasse, poule 43: Holy 2-Binnen- maas 1Halfweg 5-MLTC1Buytenwegh 2-Laatjes Kaai 1, Z '67 2-Dash '35 5. Poule 48: Oud Beijerland 1-Prinsenbeek 1, SBOZ 2-Z/W Hoek 1, MLTC 2-Marken- daal 2, BTC Ivy 1 -Roosendaal 3. Poule 49: Dash '35 4-de Zoom 1Haagse Beemd 1-Breda 1, Halsteren 1-Lacoste 1, DDH 1-MLTC 3. Veldhandbal Voetbal Eredivisie: Fortuna S - NAC, NEC - FC Utrecht, Willem II - Roda JC, Volendam - Heerenveen, RKC - MVV, Vitesse - Feye- noord, De Graafschap - Ajax, PSV - FC Groningen, Sparta - FC Twente. Zondagamateurs. Eerste klasse C, na competitie: VOAB-BVV. Derde klasse A, inhaalduel: MOC'17- RCS. Nacompetitie: Patrijzen-Virtus. Vierde klasse A, nacompetitie: Grens- wachters-Breskens. Vijfde klasse A, nacompetitie: Domburg- Hoofdplaat. Zesde klasse A, nacompetitie: Groede- Lewedorpse Boys. Zesde klasse B, nacompetitie: NVS- Nieuw Borgvliet. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse: Braakhuizen-'t Zand, Oliveo-RKVCL, NOAD-Unitas. Waterpolo Mannen, district beker: Schelde-Arethu- sa (15.00 uur). Vrouwen, district beker: Schelde-Dokke- laers (14.45 uur). Wielrennen 45e Ronde van Kwadendamme. Pro gramma: 16.00 uur neo en elite-ama teurs (afstand 80 kilometer), 14.20 uur ju nioren (afstand 60 kilometer), 13.20 uur dikke bandenwedstrijden voor de jeugd, 12.15 uur nieuwelingen (afstand 40 kilo meter). Windsurfen Eerste wedstrijd O'Neill Nederlands kampioenschap. Locatie: Paviljoen Meerzicht/F2-Neil Pryde testcentre Brui nisse. Inschrijven: 08 00-09.00 uur. Skip persmeeting: dagelijks om 10.00. Eerste starts: 10.30 uur. Zeilen Scheldemond- Marcel Leeman Breeon Cup. Finale. Organisatie door water sportvereniging Breskens en Royal Bel gian Sailing Club Antwerpen. Plaats: Westerschelde. Start in Breskens; 8.30 Zwemmen Finales Speedo-jaargang. Zeeuwse Top- 12 tot en met jaargang 1986. Plaats: Golf- bad te Vlissingen. Aanvang 13.30 uur. Zeilen door Sven Remijnsen Scheldemond- Marcel Leeman Breeon Cup. Opening. Organisatie door water sportvereniging Breskens en Royal Bel gian Sailing Club Antwerpen. Plaats: Westerschelde. Start in Breskens: 8.30 Mannen, derde divisie: Quo Vadis - Jum- pers'76. Eerste klasse: Fake - Dynamo'70 (14.15 uur). Biljarten Benelux-toernooi. Bandstoten in café- bar Benelux te Axel (12.30 uur). Aanvang finalepartij: 14.30 uur. Hockey Vrouwen tweede klasse C: Goirle-Were Di, Meerssen-Best, Tegelen-HOD, Olym- pia-Blerick, Horst-Weert, Boxmeer-HM- HC. Derde klasse D: Barendrecht-Hoekse Waard, Made-Forcial, Oudenbosch-Ze- venbergen, Spijkenisse-Shot, Liberty- DDHC, Vlissingen-Etten Leur. Vierde klasse D: HCGO-Pelikaan, Tete- ringen-Prmsenbeek, HSD-Gilze Rijen, Rapide-Middelburg. Aanvang wedstrij den 12.45 uur. Mannen, tweede klasse C: Goirle-HCAS, Dommel-Geleen, Berlicum-Uden, Eer- OSSENDRECHT - Jan van Im merseel is gisteren zesde gewor den in de Omloop van de Zuid westhoek, een wielerklassieker over 185 kilometer met start en finish in Ossendrecht. De Belgi sche coureur van WV Zeeuws- Vlaanderen nam als gastrenner van ZRTC Theo Middelkamp deel aan de wedstrijd, die werd gewonnen door Wilfried Basti- aanse. De renner uit Hoogerheide was in de sprint de snelste van een zes man stei'ke kopgi'oep, die drie kilometer voor de finish was ontstaan uit een groep van vijftien rennei's. Op de streep hadden de vluchters een kleine voorspi'ong op de achtervolgers. Dennis Mesu en Johan van Schaik, de tweede Zeeuws-Vla ming die uitkwam in het shiil van Middelkamp, maakten deel uit van het peloton, dat met gro te achterstand binnenkwam. Wilfred Geijs Wilfred Geijs reed lange tijd mee voox-aan, maar de renner uit Kwadendamme moest vlak voor de finish op een kassei- strook lossen uit de eerste groep. Geijs wex*d 21e in de open klas sieker, die werd gedomineei'd door renners uit topcompetitie. Michel Rommers werd 33e, Marcel Remijn 35e. Middelkamp-ploegleider Ro nald de Jong toonde zich blij verx-ast met de onvex'wachte zes de plaats van zijn gelegenheids renner Van Immerseel, die na de negende plaats in de Omloop van de Braakman en de vijfde plek in de Wim Hendxóks Trofee, in Ossendrecht opnieuw een ho ge klassering behaalde in een stex'k bezette wedstrijd. Een af maker lijkt hij echter niet te zijn, hoewel De Jong daar an- dei's over denkt. „Over een maand is hij zo goed dat hij ook koersen gaat win n en Vergeet niet dat Jan lang uit de roulatie is geweest. Hij heeft tijd nodig om weer in vorm te ko men." door Eddy Bogaert KWADENDAMME - Met ge mengde gevoelens blikt één van de organisatoren van de wieler ronde van Kwadendamme, Jan Bi'aat, vooruit op het jaarlijkse eveixenxent dat zondag op de ka lender staat. Aan de ene kant voelt Braat zich min of meer in de steek gelaten door een aantal Zeeuwse junioren en nieuwelin gen. Aan de andere kant is hij zeer verguld met de komst van de nationale topper bij de ama teurs, Louis de Koning. Met enig onbegrip meldt Braat dat hij veel Zeeuwse junioren en nieuwelingen aan de stax't in Kwadendamme mist. „We hebben onze gebruikelijke wed strijd voor cyclosportieven la ten vervallen omdat er aanvan kelijk voor de junioren slechts één criterium in Zeeland gepro- grammeerd stond. Dan is het nu toch vreemd dat niet alle Zeeuwse junioren bij ons aan de start staan", aldus Bi-aat. Bij de nieuwelingen ontbreekt een aantal renners vanwege het feit dat het om principiële i'ede- nen op zondag niet mag fietsen. Maar ook daar heeft Braat zo zijn bedenkingen bij, omdat de zelfde rerxners zondags wel in Bx-abant aan de start verschij- nen. Toch blijft de organisator optimistisch: „Ik richt me liever op de i'enners die wél komen en heb daar waax'dering voox'. De anderen komen misschien ook nog bijschiójven. Het belang rijkste is dat we mooie wedstrij den in Kwadendamme te zien krijgen", zo besluit Braat. De Bevelander was overigens bijzonder in zijn nopjes met de aanmelding van de ama teurtopper Louis de Koning. De voormalig beroepsrenner uit Zwaxfewaal won zaterdag nog de Ronde van Noord-Holland en mag in Kwadendamme zeker gezien worden als de grote favo riet voor de overwinning. De tachtig kilometer lange wed strijd die om 16.00 uur van start gaat en 45 deelnemers heeft, kent veel favorieten. Natuurlijk zal weer veel aandacht uitgaan naar de plaatselijke favorieten Wilfi'ed Geijs en Frangois Fran se. Maar ook Theo Akkei'mans, Jan Goedendoxp, Ruud Havex- mans, Peter Mol, Johnny van de Klooster, John Leijs, Marcel Re- mijn, Wemer Boekhout en Mar tij n Visscher zijn kandidaten voor de bloemen. Het px'ogramma in Kwaden damme wordt geopend door de nieuwelingen die om 12.15 uuf van start gaan voor een wed- stiójd over veertig kilometer. De junioren vex-trekken om 14.20 uur en zij krijgen zestig kilome ter voor de wielen. Jan van Immerseel foto Willem Mieras door Frans Kraak MIDDELBURG - Op het Greve lingenmeer wordt vanaf van daag (vrijdag) bij Bruinisse de eerste wedstrijd afgewerkt van het Nederlands windsurfkam- pioenschap 1998. Ruim veertig surfers komen in de A-serie in actie om punten te verzamelen in de race om de titel. Naast de A-serie komen op de laatste wedsti'ijddag, op 3 mei, ook sui'fers uit de klassen B- kust, serie B+, Olympische Mis- tx-al klasse. Nationale Masters en de sexóe B-district in actie. Het evenement in Bi-uinisse gaat uit van het KNWV, dat de wedstrijdleiding in handen heeft. Maar ook windsurfver- enigingen WSV, De Kx-eekrak- kers en WSV Zuid-West 7 heb ben ervoor gezox'gd dat de ouverture van het NK in Zee- land kan plaatshebben. Het NK windsux-fen is dit jaar toegespitst op de disciplines i'a- ce en wave, waarbij race staat voor een mix van slalom en coxxrse-racing. Op die manier zijn tactiek en snelheid bepa lend voor het eindi'esultaat. Spectaculaii'e wave-perfor mances woi'den op de Girevelin- gen niet verwacht, want daar voor waait een te zwakke wind. Verschillende Zeeuwse surfers komen dit weekeinde in ver schillende klassen in actie. Ste- fan Gideonse (Veere), Christian Sandee (Vrouwenpolder) en Alexander Verhage (Wissenker- ke) vax-en in de A-serie en in de districtswedstrijdzijnzesande- re Zeeuwen van de partij. In de Masterswedstifjd doen enkele Zeeuwse 'oudgedienden' mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 26