Onnodige nederlaag Souburg PZC Een liefhebber zwaait af Scheldestroom en Stormvogel zijn aan elkaar gewaagd sport Tennisteam MLTC haalt uit tegen Buytenwegh 2, maximale zege Schelde uitslagen Eremetaal voor judoka's Albregtse wint surfwedstrijd topscorer Leon Goossen beste schutter Turnster Casteleijn ijzersterk in Halsteren Veerman weken uit de roulatie dinsdag 28 april 1998 z24 Biljarten door Alex Krappen VLISSINGEN - In de tweede klasse van de mixed-competitie tennis verloor TC Souburg in leiden onnodig van Unicum 2 met 5-3. In twee partijen werd een voorsprong uit handen ge geven. Het koppel Michel Gors- se/Lucienne Sigmond liet kan sen liggen: Een 5-2-voorsprong in de eerste set en een 4-3-voor- sprong in de derde waren niet aan het koppel besteed. MLTC 1 deed goede zaken. Buytenwegh 2 werd met 7-1 opgerold. Hanneke Snijder van Souburg GEERTRUIDENBERG - Tij dens jeugdwedstrijden, die wer den gehouden door judovereni ging Nintai in Geertruidenberg, vielen enkele Zeeuwen in de prijzen. Mitchel Dingemanse (Van Schaik) was de enige judoka, die in de finale terecht kwam, hij behaalde een tweede plaats. Zijn clubgenoten Veronique van der Hooft, Ramon van der Grift en Raehelle Forat behaalden een derde plaats. Eveneens was er brons voor Carla Rammelaere en Fedde van Gils van JV Bres- kens-Eede en voor Lisette Sier- veld van sportschool Geelhoed. BERGEN OP ZOOM - De mid delbare scholieren Dennis Al bregtse uit Breskens, Michel Merrelaar uit Oostburg en Jo- landa de Putter uit Axel hebben afgelopen zaterdag een zeer goede prestatie neergezet op weg naar het nationaal surf- kampioenschap voor middelba re scholieren. In de Zuid-Nederlandse voor ronde op de Binnenschelde in Bergen op Zoom werden Al bregtse en Merrelaar respectie velijk eerste en tweede in het in dividuele klassement. De Putter werd eerste bij de meisjes en het Zwincollege uit Oostburg (Al bregtse en Merrelaar) werd tweede. Met deze prestatie plaatsten alle drie de Zeeuws- Vlaamse surfers zich voor de fi nale in Reeuwijk. had het moeilijk in haar enkel spel. Zeker in de eerste set legde Snijder te weinig variatie in haar slagen, wat met 6-2 werd afgestraft. In de tweede set was ze er heel dichtbij, maar ze moest in de tiebreak de eer laten aan haar tegenstandster. Luci- enne Sigmond won wel. Zij dankte haar "zege vooral aan haar uitstekende slice-back- hand: 1-6,3-6. De beide mannenenkelpartijen gingen naar de thuisploeg. Mi chel Gorsse startte te rustig en stond voor hij het wist een set achter. Ook in de tweede set kwam Gorsse er niet aan te pas: 6-1 6-3. Ronald van de Broek was niet opgewassen tegen har dhitter Egberink: Hij verloor met 6-3 en 6-1. Het tweede punt van Souburg kwam op naam van Lucienne Sigmond en Eme- rance van Wingen. Zij wisten hun tegenstandsters, onder wie de in Zeeland niet onbekende Mariëtte Groenleer, te verslaan: 6-2 6-3. Ronald van de Broek en Michel Gorsse kwamen in de eerste set een break voor, maar moesten na een tiebreak in de tweede set. (10-8) berusten in een zure nederlaag. In de eerste gemengd-dubbelpartij maak ten Lucienne Sigmond en Mi chel Gorsse het nog bonter. Zij stonden zowel in de eerste als in de derde set voor maar verloren niettemin: 6-7 7-6 6-4. Emeran- ce van Wingen en Ronald van de Broek deden het beter. In een moeizame partij wisten zij door hun vechtlust hun tegenstan ders uit Leiden te verschalken. De einduitslag was 5-3. MLTC Alle teams van het Middelburg se MLTC wonnen. Het stan daardteam boekte een ruime ze ge op Buytenwegh 2:7-1. Corine Blankenbergh speelde namens MLTC een acceptabele eerste set, maar na verlies van deze set in de tiebreak, werd zij in de tweede set overrompeld: 1-6. Slechts in de mannen-dubbel stonden de Middelburgers daarna Buytenwegh nog een set toe, maar RemcoFilius en Frank Clausing wonnen relatief een voudig met 6-2 5-7 6-2. De reserves van MLTC speelden een uitwedstrijd bij Zuidwest hoek, een samenwerkingsver band van Westbrabantse clubs. Dit conglomeraat was niet op gewassen tegen de Middelbur- van onze sportredactie VLISSINGEN - In het Golfbad te Vlissingen hebben de Zeeuw se zwemclubs die uitkomen in de bondscompetitie in de laatste wedstrijd toch nog voor wat vuurwerk gezorgd. Voor Scheldestroom, dat San dra Temmerman moest missen, leverden Ryan Verplanke en El len van de Velde weer goede prestaties. Verplanke was onge naakbaar op de 200 school en de 100 vlinder en Van de Velde liet zich op de 200 wissel en 100 vrij door Aector Dooms VLISSINGEN - Leon Goossen is met 27 doelpunten Zeeuws topscorer geworden. De eind stand is officieus, omdat enkele clubs in competitieverband nog in actie moeten komen. De voor sprong van de spits van Terneu- zense Boys is echter te groot. Vo rig jaar boekte Harmen Rietjens een record met 29 treffers. Goos sen bleef op twee doelpunten steken. Officieuze eindstand: 1 Leon Goos sen (Terneuzense Boys) 27, 2. Adri van Hanegem (IJzendijke) 25, 3. Pe ter Wrllemse (Bruse Boys). Wilfred van den Dries (Patrijzen), Pieter de Graaff (Tholense Boys), allen 19, 6. Bud Aschman (Rillandia), John van dei- Have (Zierikzee) beiden 18, 8. Eric Bleiji (Bruse Boys), Patrick Ketting (WHS), Mark de Groote (SSV'65), Michel de Ruijsscher (IJ zendijke), allen 17, 12. Raymond Mohr (Heinkenszand), Jan Straten (Rillandia), Dominique Verlinde (Sluiskil), allen 16, 15. Jean-Paul Mulder (Oostkapelle), Jacob van den Berge (Bruse Boys), Carlo Blom- maert (HVV'24), Bart van Ste- veninck (Yerseke), René van de Ber ge (Tholense Boys), allen 14, 20. Ronald Zui jdwegt (Kloetinge)Esad Osmanovski (Breskens), beiden 13, 22. Ad Gladdines (Hoek), Jacky de Smit (Arnemuiden), Wilfred Schip per (Oostkapelle), Frank Goedege- bure ('s Heer Arendskerke), Jon Herselman (Kapelle), Mare de Kun- der (Terneuzense Boys), Edwin in de Weij (Rillandia), Erwin Theunissen (SKNWK), Ronald Melaard (Mid delburg zat.). Mark Boeckhout (Breskens), Edward Tieleman (Hon- tenisse), Pascal Lensen (Koewacht), Danny Vlassenrood (Koewacht), al len 12. gers. In de eerste partij bleef het lang spannend: Corine Davidse moest haar tegenstandster pas na de tiebreak in de derde set fe liciteren. Ook in de gemengd- dubbelpartij met haar partner Andy de Bruijne speelde zij een derde set. Die werd echter wel gewonnen, waardoor de gasten het beslissinde punt beiinen- haalden: 5-3. MLTC 3 won de wedstrijd in de vierde klasse tegen Dash'35 on danks een tegenvaller aan Zeeuwse zijde. Marije van Bel- zen raakte namelijk meteen in de eerste rally geblesseerd, en moest opgeven. MLTC liet zich echter niet van de wijs brengen: Door onder meer afgetekende overwinningen van Jacco Filius en Frank Clausing liep de thuis ploeg uit naar 5-1. Slechts in de gemengd-dubbelpartijen toon den de gasten zich beter. Door twee gemakkelijke overwinnin gen wisten de spelers van Dash '35 de nederlaag te beperken tot 5-3. De Schelde Wie de schade nederlaag niet wist te beperken was de tegen stander van TC de Schelde. In de derde klasse sloegen de spelers van de Schelde met maar liefst 0-8 toe bij Oud Beijerland 2. De enige Schelde-speler die moeite had met zijn enkelspel was Vir gil Greeve, die de eerste set ver loor. Daarna herstelde hij zich knap en won alsnog de partij4- 6 6-2 6-2. Nadat De Schelde in het enkelspel alles had gewon nen, was er meer spanning in de dubbels. Marjolein Meulenberg en Virgil Greeve ontsnapten aan een nederlaag in twee sets, en sloegen in de derde set toe: 2-6 7-6 6-2. Jurjen Mooibroek en Nicole Krommenhoek moesten in de tweede set een tiebreak toestaan, maar wonnen wel: 6-3 7-6. Het Terneuzense Animo trad verzwakt aan tegen het sterke Frisselstijn, maar hield een on verwacht punt over aan die con frontatie. Invaller Ronnie van Kessel vond de sterke Remco Heethuis op zijn pad en dolf met twee keer 6-0 het onderspit. Fi- lip Versluys was goed op dreef voor de Terneuzenaren. Hij won zijn enkelspel, en ook in het dubbel was hij aan de zijde van Tim Blondèel succesvol. De ploeg van 't Halve Maantje had geen kind aanDePettelaer: 1-5. Jacco Filius (voorgrond) en Frank Clausing hadden een belangrijk aandeel in de forse zege van MLTC op dereserves van Buytenwegh. foto Lex de Meester niet kloppen. Bij Koewacht viel de diskwalificatie van Jarbas in den Bosch niet in goede aarde. Hij werd als winnaar van de 100 vlinder door de jury gediskwali ficeerd. Ankie Buijs slaagde er in om haar rivale van de lange- baanwedstrijden, Carlien Schrijvershof, op de 200 school slag af te troeven. In de voorlo pige rangschikking staat de Stormvogel op de 15e en Schel destroom op de 16e plaats. De resultaten van zes clubs waren echter nog niet bekend. Oostburg In de laatste ronde in de dis trictscompetitie moesten enkele clubs er nog flink tegenaan. In de eerste afdeling was het alle hens aan dek voor zowel de Schelde als de B-ploeg van Scheldestroom Voor de Schel de was dat voor een mogelijke promotie naar de C-afdeling van de Bondscompetitie en voor Scheldestroom B het behoud van de plaats in de eerste afde ling. De Schelde won dan ook met groot verschil de laatste ontmoeting en denkt, gezien het behaalde totaalresultaat, de promotie wel gehaald zal heb ben. Het is echter nog afwach ten wat de andere gegadigden hebben gepresteerd. Ronny Ba- bij n was weer scherp op de 200 vrij en de 2 00 wissel en dat levert heel wat punten op. Verder deed Suzan Tanghe het goed met haar drie overwinningen. Scheldestroom B, dat zich in de vijfde ronde uit de gevarenzone had gezwommen, deed het ook nu weer goed. Het verschil met de Schelde was 220 seconden en of dat genoeg is moet nog even afgewacht wor den. Voor de Bruinvis stond er niets meer op het spel. Wendeli- ne Velgersdijk won voor de laat ste keer een zwemonderdeel en gaat zich verder toeleggen op haar studie. Voor de Bruinvis is dat een gevoelig verlies. Tim Roeb, Robbert Dellaert, Roel van de Velde en Melanie Bode zorgden voor Bruinvisoverwin ningen. In Kapelle heeft De Ganze het kampioenschap van de tweede afdeling van het district Zuid behaald en promoveert naar de eerste afdeling. Met de Ganze gaat in ieder geval de B-ploeg van de Stormvogel mee. Er is nog een kans dat ook de Beve landers als vijfde ploeg promo veert, maar dat is wel afhanke lijk van het resultaat van WVZ uit Waalwijk. Albert Slinger met zijn zoontje Nino. foto Dirk-Jan Gjeltema Albert Slinger houdt het na 17 jaar voor gezien door Gerard Borgman NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zijn loop baan voerde hem langs Nieuwland, Kloetinge, de profs van VC Vlissingen en Middelburg. Ze ventien jaar liefhebberij hebben hun tol geëist. Na drie knie-operaties houdt-ie het op z'n 34e voor gezien. Noodgedwongen. „Het afscheid doet pijn." Want voetballer Albert Slinger be hoort tot de echte liefhebbers. „Genieten van het spel, dat stond bij mij altijd voorop." Natuurlijk kreeg de linksbenige aanvaller zijn publiekswissel. Afgelopen zondag, in zijn laat ste partij met Middelburg (0-2, thuis tegen Ax el). „Ik kreeg wel even een brok in de keel", er kent Slinger. „Als iedereen voor je klapt, dat doet je toch wel wat... Ik vind het enorm pijn lijk dat ik stop. Maar ja, ik moet naar mijn li chaam luisteren. Door die operaties aan mijn knie kan ik de trainingen niet meer aan. Ik moet die jonge gasten laten lopen. Dan is het simpel: dan moet je stoppen." Afscheid nemen doet pijn. Zeker wanneer de wegen zich gedwongen scheiden.,Ik zal vooral de gezelligheid van de kleedkamer missen. D at dollen, dat vind ik waanzinnig." Wat resteert zijn zoete, en soms ook zure herinneringen. Slinger: „Ik heb een waanzinnige tijd meege maakt, en denk dat ik het maximale uit mijn mogelijkheden heb gehaald. Het jaar bij Kloe tinge sprong er absoluut bovenuit. Een fantas tische groep, gezelligheid, warmte. Alleen het resultaat viel tegen, want we misten promotie naar de eerste klasse." „Het is teleurstellend dat ik maar een prijs heb gewonnen. Met Nieuwland, een jaar of tien ge leden, toen we van de vierde naar de derde klasse promoveerden. Ik ben twee keer gede gradeerd, met Middelburg, van de eerste naai de derde klasse. Het is spijtig dat we dat nooit recht hebben kunnen zetten. Dit seizoen had den we ongeveer de beste ploeg in onze klasse, maar de wil om te winnen was te weinig aan wezig." Toch, wat blijft is vooral het fijne gevoel, de herinnering aan de ultieme spelvreugde. „Ik ben een echte liefhebber, pluis de hele sport krant uit, en weet van elke Zeeuwse ploeg de plaats op de ranglijst. Vanaf mijn zeventiende speel ik in een eerste elftal, en daarvoor was ik als kind altijd al met de bal bezig." De liefde voor de bal hield-ie nooit verborgen. „Mis schien had ik meer drang moeten hebben om te winnen. Michael Laudrup, dat vind ik een waanzinnige voetballer. Ik speelde een beetje zoals hij. Leuk om naar te kijken. Daar komen de mensen voor. Bij Nieuwland behoorde ik tot de betere voetballers, had ik meer gelegenheid om wat leuks te laten zien, en kon ik bijna we kelijks de toeschouwers vermaken. Prachtig." Dan, in een adem: „Doktoren zeiden me on langs dat ik nooit meer een bal mag aanraken als ik mijn gezondheid niet in gevaar wil bren gen. Maar als ik zou kunnen, zou ik het risico willen lopen dat ik in een rolstoel terecht kom. Je weet nooit hoe oud j e wordt. En als j e ziet- hoe ik het voetbal heb beleefd..., doorgaan met voetballen zou het risico waard zijn." De problemen met de knie laten hem evenwel geen keuze. Ja, natuurlijk, de nabije toekomst vraagt om invulling. Wat gaat de verkoper doen? „Ik train al jaren een jeugdteam van Nieuwland. Dat blijf ik doen. En misschien dat ik elftalleider bij Middelburg word." En het voetballen zelf? Dat zal-ie toch niet laten? „Nee. Ik kan eensperweekbijNieuwlandmee- trainen. En af en toe zaterdags een wedstrijdje spelen. In het eerste, tweede of derde, maakt niet uit, waar ze me maar nodig hebben." door Janny Vermeule HALSTEREN - MTV-turnster Nicole Casteleijn heeft in Hal steren de eerste plaatsingwed strijd voor het Nederlands kampioenschap A-niveau ge wonnen. De uit Wemeldinge af komstige turnster, werkte een vlekkeloze wedstrijd af. Op alle toestellen bleek zij onverslaan baar. Casteleijn, die al meer van zich deed spreken door twee jaar ge leden, ondanks een te jonge leef tijd voor haar categorie, de na tionale tiel voor zich op te eisen, is een belofte voor de toekomst. Zij behaalde en puntentotaal van 36.55. Dze punten vergaar de zij op sprong met 9.15, brug 9.20, balk 8.90 en vloer 9.30; een ongekend hore score. Nog meer succes behaalde MTV dankzij Conchita Zandbergen, die een derde plaats veroverde bij de senioren A-niveau. Bij de jeugd presteerde Karin de Nood uitstekend door in het zware veld een vijfde plaats op te ei sen. In het B-niveau, waar ook alleen MTV vertegenwoordigd was, turnen de vrouwen twee wed strijden, waarbij de beste klas sering telt. Er is dus nog niets te zeggen over een eventuele plaatsing. In het C-niveau ech ter, mogen de turnsters maar één wedstrijd turnen en moeten zij zich direct kwalificeren voor het nationaal kampioenschap. AARDENBURG - Wielrenner Diederik Veerman uit Aarden- burg is door een valpartij tijdens de Ronde van het Meetjesland, de Belgische klassieker voor nieuwelingen, voor een paar weken uitgeschakeld. De nieuweling van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen reed bijna de hele wedstrijd voorin, maar zag halverwege de koers een paar renners voor zich vallen. Hij kon deze niet meer ontwij ken en viel over hen heen. In een ziekenhuis in het Belgische Eeklo werd later een hersen schudding geconstateerd waar door hij enkele dagen geheel in het donker in bed moet blijven liggen.Veennan hoopt op 12 mei bij het Zeeuws kampioenschap tijdrijden zijn rentree te maken. Tweede ronde: White (Eng) - Morgan (Wal) 13-3, Ebdo.ri (Eng) - O'Brien (Ier) 13- 5, O'Sullivan (Eng) - McManus (Sch) 13- 4, Stevens (Wal) - King (Eng) 13-9. Hockey Terrassa (Spa). Oefenwedstrijd, vrou- Nederland - Zuid-Afrika 0-1 (0-0). 55. Da- re 0-1 (sb). Strafcorners: Nederland 3, Zuid-Afrika 0. Sportprijsvragen Luclty 10, maandag 27 april: 1-2-8-14-15- 20-22-23-25-27-33-35-45-49-52-65-70- 7"f-73-77. (ondervoorbehoud) Nederlandse lotto: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar 100.000 gulden, derde prijs: 82 winnaars 1000 gulden, vierde prijs: 153 winnaars 250,00 gulden, vijfde prijs: 4015 winnaars 25 gulden, zesde prijs: 4173 winnaars 10,00 gulden, zevende prijs: 59.276 winnaars 5,00. Cijferspel: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 5 winnaars, derde prijs: 20 winnaars, vierde prijs: 266 winnaars, vijf de prijs: 2724 winnaars. Tafeltennis Tennis Tennis Districtscompetitie. Hoofdklasse man nen: Game '78 1-Sluiskil 1 2-4: T. Huis-C. Dobbeleir 1-6 6-3 6-2, N. de Koster-J. Ze- gers 6-3 3-6 3-6, F. van Couteren-H. Jan sen 5-7 6-2 6-3, A. Hiel-H. Matthijsse 6-1 3-6 3-6, Huis/Van couteren-Zegers/Jan- sen 4-6 5-7, De Koster/Hiel- Matthijsse- /Dobbeleir 6-3 6-4. MLTC 1-Philten 1 3-3: M. van Sabben-K. Langeraert 6-4 6-4, R. van Houssolt-B. Cortvriendt 4-6 5-7, T. Nelisse-K. van de Acker 1 -6 4-6, P. Stroo- P. Vercruysse 0-6 6-4 7-5. Van Sabben- /Houssolt-Cortvriendt/Van de Acker 6-1 6-4, Nelisse/Stroo-Langeraert/Van de Acker2-65-7. Smash l-'t Halve Maantje 1 6-0: P. Vervaet-J. Klinkenberg 6-4 7-5, R. Bral-C. Versteeg 6-1 6-3, A. Bauwens-N. Klinkenberg 6-1 6-3, R. Bun-M. Wisseker- ke 6-1 6-1, Van Mortel/Bun- Klinkenberg 2x 6-2 6-4, Bauwens/Vervaet-Versteeg- /Wissekerke 6-2 6-0. Eikenhof-Souburg 1-3 gestaakt: W. Crombeen-E. Bekker1-6 1-6, R. Martens-D. Rempt 4-6 6-1 6-0, G. Saaman-W. de Waal 6-7 7-6 4-6, A. van Morssevelde-A. de Buck 6-0 2-6 3-6. Eerste klasse A: Yerseke-Gravelsteps 5- 1, Duiveland 2-Kruiningen 1 1-5, Hulster Ambacht 1-Kapelle 1, Animo-Boskreek. Eerste klasse B: Bruten 1-Duiveland 1 2-2 gestaakt, Jacoba van Beieren 1-MLTC 2 5-1, Zierikzee 1-Bathse Kreek 1 0-6, Schelde 1-Westerschouwen 1 1-0 ge staakt. Landelijke competitie. Tweede klasse mixed: Unicum 2-Souburg 1 5-3: P. Sie- H. Snijder 6-2 7-6, F. de Boer-L. Sigmond 3-61-6, G. Egberink-R. van de Broek6-3 6- I, M. Brand-M. Gorsse 6-1 6-3. Sie/Groenleer-Sigmond/Van Wingen 3-6 2-6, Brand/Van de Berg-Gorsse/Van de Broek 6-3 7-6, Brand/De Boer- Gorsse/Sigmond 6-7 7-6 6-4, Van de Berg/Groenleer-Van Wingen/Van de Broek 6-4 4-6 4-6. Derde klasse mixed: Oud Beijerland 1-De Schelde 1 0-8: R. Holleboom-M. Ganseman 1-6 4-6, J. Po- dt-M. meulenberg 0-6 2-6, M. van De Bom-J. Mooibroek 3-6 1-6, C. Podt-V. Greeve 6-4 2-6 2-6. Podt/Van de Bom- Mooïbroek-Greeve 6-7 3-6, Podt/Holle- boom- Meulenberg/Krommenhoek 6-4 5-7 2-6, Podt-Holleboom-meulenberg- /Greeve 6-2 6-7 2-6, Van de Bom/podt- Mooibroek/Krommenhoek 3-6 6-7. Vierde klasse mixed: MLTC-Buyten- wegh 2 7-1. C. Blanckenbergh-J. de Kok 6-7 1-6, J. van den Dries-E. van den Wolk 6-0 6-4, J. Filius-P. de Kok 6-2 6-3, F. Clau- sing-P. de Smit 6-1 6-1. Blanckenbergh- A/an den Dries-Van den wolk/Spruiten- berg 6-1 6-4, Filius/Clausing-SmitA/an de Velden 6-2 5-7 6-2, Blanckenbergh/Filius- Spruitenberg/Van de Velden 6-2 6-3, Van den Dries/Clausing-De Kok 2x 6-0 7-5. Zuidwesthoek-MLTC 2 M. Maas-C. Da vidse 4-6 6-3 7-6, E. Hendrickx-A, van Straaten 3-6 4-6, F. Jansen-B. Gortmans 6-2 6-4, R. Wraeken-A. de Bruyne 5-7 0-6, Rijk/Hendrickx-Davidse/Van Straaten 6-2 2-6 3-6, Van Breugel/Wraeken-Gort- mans/De Bruyne 6-4 6-3, Rijk/Van Breu- gel-GortmansA/an Straaten 3-6 4-6, Maas/Wraeken-Davidse/De Bruyne 4-6 6-0 5-7. MLTC 3-Dash '35 1: M. van Bel- zen-C. Taatmans w.o Taatmans, J. Bruynzeel-J. Bekkers 6-0 6-2, W. de Maar-E. Machielse6-34-66-4, F. Billus-R. Mooyweer 6-2 6-4, Bruynzeel/Delfsma- Bekekrs/Taatmans 6-2 6-7 6-2, De Jong- /Filius-Van Krimpen/Machielse 6-0 5-7 6- 3, Delfsma/De Jong-BekekrsA/an Krim pen 3-6 3-6, Bruynzeel/De Maar-Taat- mans/Mooyweer 4-6 3-6. Eerste klasse, poule 502: Animo-Fris- selstijn 3-3, De Pettelaer 1-'t Halve Maan tje 1 1-5. Turnen Halsteren. Plaatsingswedstrijden voor het NK. A-niveau (allen MTV'69). Pupil 1: 6 Lisanne Visser (18.45); 7 Sharona van Pennen (18.05); 8 Milou Verkerke (17.00). Pupil 2:1 Nicole Casteleijn (36.55); 14 Li- anne Saman (28.70). Jeugd: 5 Karin de Nood (31.05); 9 Wendy de Meulmeester (27.85). Junior: 9 Kristel van Havern (30.25). Senior: 3 Conchita Zandbergen (30.65). B-niveau (allen MTV'69). Jeugd: 12 Bianca Willemse (30.00); 15SanneTa- merus (29.50); 22 Marleen Humme (27.30). Junior: 14 Wendy Huyzen (27.50). C-niveau. Pupil 2: 17 Sabine de Jong (GV Koudekerke) 31.40. Jeugd: 9 Eva Hanssens (GV Koudekerke) 32.50; 15 Jacky Demmenie (Altas Heinkenszand) Eindhoven. EK, eerste categorie. Man nen, halve finales: Nederland - Frankrijk 1-4. De Cock - Gatien 22-20 13-21 17-21, Heister - Eloi 13-21 21-19 11-21, Keen - Chila 21-8 17-21 21-16, Heister/Keen - Eloi/Gatien 17-21 17-21, Heister - Gatien 14-21 17-21. Polen - Zweden 4-3. Blaszc- zyk - Persson 21-16 21-16, Dziubanski - Waldner21-1614-21 17-21, Krzeszewski- Karlsson 21-10 23-21, Blaszczyk/Krzes- zewski - PerssonA/Valdner 21-14 19-21 16-21, Blaszczyk - Waldner 21-13 13-21 21-14, Krzeszewski-Persson 16-2113-21, Dziubanski - Karlsson 21-14 16-21 22-20. Polen in finale tegen Frankrijk, Zweden om derde plaatstegen Nederland. Plaats 5-8: Joegoslavië - België 4-0, Duitsland - Rusland 4-0. Plaats 9-12: Tsjechië - Italië 4-2, Oostenrijk - Hongarije 4-2. Italië en Hongarije degraderen, Denemarken en Engeland promoveren. Vrouwen. Om de derde plaats: Roemenië - Engeland 4-2. Om vijfde plaats: Rusland - Kroatië 4-2. Om zevende plaats: Nederland - Frank rijk 4-0. Muller - Gourin 21-19 18-21 21- 14, Vriesekoop - Morel 21-15 17-21 21-10, Bakker-Palut 21-18 21-15, Bakker/Muller - Morel/Palut 21-18 21-15. Om negende plaats: Tsjechië - Italië 4-3. Om elfde plaats: Oekraïne - Slowakije 4-2. Oekra- ine en Slowakije degraderen, Zweden en Wit-Rusland promoveren. Atlanta. Mannen, 680.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Spadea (VSt/4) 6-3 4-6 7-5, Van Lottum (Ned) - Craca (Dui) 4-6 6-3 6-2, Stoltenberg (Aus/2) - Horna (Per) 6-3 6-4, Van Herck (Bel) - Pozzi (lta/7) 6-2 6-4. München. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Kuerten (Bra/3) - Ivanisevic (Kro) 6-4 7-6, Henman (GBr/4) - Knippschild (Dui) 6-44-66-1, Philippous- sis (Aus/5) - Alonso (Spa) 7-5 6-4, Gus- taf sso n (Zwe- G rosjea n F ra6-3 6-1Ny- dahl (Zwe)-Vinck (Dui) 7-5 2-6 6-3, Mandl (Oos) - Radulescu (Dui) 7-6 6-4, Escude (Fra) - Hrbaty (Slw) 4-6 6-3 6-2. Praag. Mannen, 730.000 gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/2) - Novak (Tsj) 4- 6 6-3 6-3, Lapentti (Ecu) - Ulihrach (Tsj/6) 6-4 6-4, Javier Sanchez (Spa) - Golmard (Fra) 1-6 7-5 7-6, Portas (Spa) - Dreek- mann (Dui) 7-5 6-3. 31.25. Junior: 23 Dorien de Grave (EMM Terneuzen) 28.45; 25 llona Buteijn (MTV'69) 28.10. Goes. B-, C-, D-wedstrijden gewest Zee land KNCGV. Meisjes, 12/13 jaar D-ni- veau vierkamp: 1Rebecca van de Mole (Genie) 26,40; 2. Yvonne van de Wege (Voorwaarts) 25,40; 3. Nella Oppent (Voorwaarts) 24,50. 12/13 jaar D-niveau vijfkamp: 1. Shelly Joziasse (DIOS) 32,60; 2. Ilse van Dommelen (DIOS) 32,40; 3. Stephanie de Wispelaere (DIOS) 31,90. 12/13 jaar C-niveau vierkamp: 1. Inge Peeters (Genie) 25,30; 2. Angel Stokhof (Voorwaarts) 24,20; 3. Danitsja van de Veer (Veldo) 23,77. 12/13 jaar C- niveau vijfkamp: 1. Esther Tuin (DIOS) 33,55; 2. Lianne Beekman (DIOS) 33,35, 3. Linda Joosse (DIOS) 30,90.12/13 jaar B-niveau vierkamp: 1. Leonïe Ruissen (DIOS) 25,25; 2. Rhandy MacMootry (DI OS) 25,40; 3. Rosanne de Schepper (Ge nie) 22,65. Vrouwen. Aspiranten D-n' veau vierkamp: 1. Hanneke Vis (Voorwaarts) 26,60; 2. Nina Tangelder (Voorwaarts) 25,00; 3. Wendy Breepoel (Voorwaarts) 24,60. Aspiranten C-n' veau vierkamp: 1. Angie Arends (DIOS) 23,40; 2. Sanne de Bos (Veldo) 22,25; 3, Liselotte de Bos (Veldo) 22,15. Senioren D-niveau vierkamp: 1 Renate Bijaard (SVH) 20,40. Senioren C-niveau vijf kamp: 1Charlotte Visser (DIOS) 31,85; 2. Linda Joosse (DIOS) 27,85; 3. Nicolien Bouwense (DIOS) 25,70. Verenigingsbe ker: 1DIOS 8,32 punten; 2. Genie 8,26; 3. Veldo 7,69. Voetbal Vrouwencompetitie. Tweede klasse A:' Gravezande-Botlek 4-2, Ter Leede 2-r Quick Boys 2-3, Tricht-Terneuzense Boys. 3-0, Stedoco-Vlissingen 2-1 Tricht 18-45 Tern. Boys 18-251 Zwart Wit2 18-39 Vlissingen 18-251 Ter Leede 2 18-37 Kloetinge 18-16 Quick Boys 18-31 Botlek 18-10 Stedoco2 18-27 Gravezande 18-7* Vijfde klasse (805): Meeuwen-Nieuw-) land 13-0, Wemeldinge-Dauwendaele 1-. 2, SVD-Middelburg 1-5, Zeelandia-Arne-1 muiden 1-5,Terneuzense Boys2-Oostka- pelle 21-4, Meeuwen-SVD 17-0. Meeuwen 20-60 Wemeld. 20-20 Arnemuid. 20-47 Zeelandia 19-19 j Oostkap. 2 20-43 Tern. Boys 2 20-19 Kloetinge 3 20-36 Middelburg 20-12 Nieuwland 20-30 SVD 20-1 Dauwend. 19-24 Wielrennen Ronde van Trentino. Eerste etappe, Arco - Merano: 1. Casagrande (Ita) 172 km ir 4.28.00,2. Boscardin (Zwi) 1.51,3. Svora da (Tsj), 4. Strazzer (Ita), 5. Zucchi (Ita), 6. Ferrigato (Ita), 7. Savoldelli (Ita), 8. She- fer (Kaz), 9. Chiappucci (Ita), 10. Fondriest (Ita). Klassement: 1Casagrande 4.27.55, 2. Boscardin 1.53, 3. Svorada 1.55, 4. St razzer 1.56, 5. Zucchi. Windsurfen Schoolwedstrijd Zuid-Nederland te Ber gen op Zoom. Individueel jongens: 1. Dennis Albregtse, 2, Michel Merrelaar Jeroen van de Geer. Meisjes: 1. Jolanda de Putter, 2. Marjan de Ron. Scholen teams: 1. Rijksscholengemeenschap B. op Zoom, 2. Zwincollege Oostburg. Zwemmen Bondscompetitie. B-afdeling te Vlissin gen (officieus): 1. Stormvogel A (Vlissi gen) 4256,9; 2. Scheldestroom (Breskens) 4268,8. Bondscompetitie C- afdeling: ZCK (Koewacht4470,7. Vrouwen: 4x50 vrij est 82 el: 1Stormvo gel 2.02,8; 2. Scheldestroom 2.04,3; 3, Koewacht 2.08,3. 200 school all in: 1. R. i Verplanke (ZVS) 2.47,4; 2. E. van de Velde (ZVS) 2.55,8; 3. A. Buijs (ZCK) 2.29,6.100 rug 84el: 1. L. de Paauw (STV) 1.10,1;2. L I Witterick (ZVS) 1.14,9; 3. I. de Ruiter (STV) 1.15,5.200wissel80el: I.E.vande Velde 2.37,9; 2. C. de Milliano (ZVS) 2.39,0; 3. L. Vink (ZCK) 2.39,2.100 vlinder 82 el: 1. A. Soolsma (STV) 1.13,5; 2. S. de Heus (STV) 1.15,9; 3. L. Witterick 1.15,9. 100 rug 80 el: C. de Milliano 1.09,7; 2. L. de Paauw 1.11,3; 3. L. Vink 1.13,2.100 vrij 84 el: 1. L. Witterick 1.05,8; 2. N. Clarisse (STV) 1.07,2; 3. M. Eggermont (ZVS) 1.07,5. 100 vlinder all in: 1. R. Verplanke 1.08,0; 2. C. de Milliano 1.14,3; 3. A, Soolsma 1.14,7.100 vrij 82 el: 1. E. va Velde 1.05,7; 2. S. Herrebout (STV) 1.07.2; 3. S.Salomé (ZVS) 1.07,6. Mannen: 4x50 wissel est 80 el: 1. Storm vogel 2.01,9; 2. Scheldestroom 2.02,5; 3. i Koewacht 2.05,1200 vrij all in: 1R. Jura- nek (STV) 2.04,4; 2. T. Salomé (ZVS) 2.08,0; 3. S. Pleyte (STV) 2.11,3.100vlin- - der 84 el: 1D. van de Ketterij (STV) 1.10,1; 2. S. de Mayer (ZCK) 1.18,0; 3. P.van Berg (STV) 1.18,3. 100 vrij 80 el: 1, M. Wondergem (ZVS) 58,1; 2. J. den Beer (STV) 1.00,3; 3. P. Vernaeve (ZCK) 1.00,9. 200 vrij 82 el1C. Poti n (STV) 2.08,4; 2. M. - de Munck (ZVS) 2.10,9; 3. R. Vermeuli (STV) 2.11,4. 100 school 78 el: 1. E. i Grootte (ZVS) 1.14,6; 2. S. de Mayer 1.18,6; 3. R. Pieterse (ZCK) 1.19,4. 200 vlinder 80 el: 1. C. van der Draai (STV) 2.29,2; 2. M. Buijsse (ZVS) 2.32,4; 3. M. de Munck 2.43,9.100 vlinder 80 el: 1. J. van Gulick (ZCK) 1.07,8;2.P. Vernaeve 1.C 3. S. van den Berghe (ZCK) 1.10,2. 100 wissel 84 el: 1. D. van de Ketterij 1.13,2; 2. T. Koekkoek (ZCK) 1.16,0; 3. J. in Bosch (ZCK) 118,2.200 rug 78 el: 1C. Po- tin 2.22,7; 2. M. de Milliano (ZVS) 2.25,4; 3. P. Vernaeve 2.34,2. 200 wissel all ir S. Pleyte 2.20,4; 2. Th. Salomé 2.25,3; 3. R. Juranek2.25,8.100 rug 82 el: 1. Ch. Po- tin 1.05,9;2. M. de Munck 1,06,7;3. R. Ver meulen 1.09,2. Estafettes: 10x50 meter vrije slag mix: 1. Stormvogel 4.48,6; 2. Scheldestroom 4.51,2; 3. Koewacht 5.06.4. Districtscompetitie. Eerste afdeling ii Oostburg (officieus): 1. De Schelde (Ter- neuzen) 3776,5; 2. De Bruinvis (Sas van Gent) 3984,1; 3. Scheldestroom B (Bre kens) 4000,0. Vrouwen: 4x50 vrij est 82 el: 1. Schelde 2.09,0; 2. Scheldestroom B 2.19,2; 200 school all in: 1. M. Bode (BRU) 3.01,2; 2. W. Velgersdijk (BRU) 3.05,3; 3. j D.ten Braak (ZVS) 3.08,5.100 rug 84 el: 1. S. Tanghe (SCH) 1.19,1; 2. M. van Gessel (ZVS) 1.22,1; 3. L.ten Braak (ZVS) 1.22,6. 200 wissel 80 el: 1. E. Verplanke (ZVS) 2.46,6; 2. F. Scheele (SCH) 2.51,4; 3. M. Bode 2.55,0. 100 vlinder 82 el: 1. S. Tanghe 1.20,9; 2. D. ten Braak 1.21,8; 3. L, 1 ten Braak 1.28,1; 100 rug 80 el: 1. F. Scheele 1.13,7; 2. E. Verplanke 1.18,9; 3. E. de Visser (ZVS) 1.21,1100 vrij 84 el: 1. S. Tanghe 1.09,1; 2. J. Koster (SCH) 1.09,1; 3. L.ten Braak 1.15,0. 100 vlinder all in: 1W. Velgersdijk 1.18.0; 2. L. va Kreeke (ZVS) 1.22,5:3. F. Scheele 1.24,5. 100 vrij 82 el: 1. J. Koster 1.09,0; 2.1, Baij- ings (BRU) 1.09,6; 3. D. Lafort (SCH) 1.11.5. Mannen: 4x50 wissel est. 80 el: 1Bruin vis 2.08,9; 2. Schelde 2.10,9; 200 vrij all in 1. R. Babijn (SCH) 2.02,7; 2. A.Kunst (SCH) 20,4,4; 3. M. van der Zwan (SCH) 2.14,0; 100 vlinder 84 el: 1R. van de Vel de (BRU) 1.15,5; 2. D. Cappendijk (SCH) 1.16,5; 3. S. Schieman (SCH) 1.16,5. 100 vrij 80 el: 1.T. Roeb (BRU) 59,4; 2. P. Kun ne (SCH) 1.05,8; 3. A. Haemers (BRU) 1.06,1.200 vrij 82 el: 1. R. Dellaert (BRU) 2.19,8; 2. S. Post (SCH) 2.27,0; 3. D. Cap pendijk (SCH) 2.27,2.100 school 78 el: 1. P. Kunne (SCH) 1.11,3; 2. N. Groosman (ZVS) 1.13,0; 3. G-J Ramondt (BRU) 1.13,3. 100 wissel 84 el: 1. S. Schieman 1.12,9; 2. R.van de Velde 1.16,1 ;3.D. Cap pendijk 1,17,6. 200 wissel all in: 1. R. Ba bijn 2.24,1; 2. M. van der Zwan 2.27,0; 3. J.W. Ramondt (BRU) 2.36,1. 100 rug 8" el: I.R. Dellaert (BRU) 1.13,2; 2. S. Schie man 1.15,3; 3. R. van de Velde 1.17,5. Es tafettes: 10x50 vrij mix: 1. Schelde 4.03,7; 2. Bruinvis 4.10,4; 3. Scheldes troom B 4.10,8. Tweede afdeling te Ka pelle (officieus): 1. de Ganze (Goes) 3507,2; 2. Stormvogel B (Vlissingen) 3546,4; 3. Bevelanders (Kapelle) 3601,5; 4. Luctor (Middelburg) 3746,1 Tweede afdeling te Middelburg (offici eus): 1. Zeelandia (Reimerswaal) 3749,6; 2. Onderdak (Zierikzee) 3925,7; 3. Zuid wester (Middelburg) 4092,0; 4. Dolfijn '92 (Tholen) 4105,7: 5. Stelleduikers (Hein kenszand) 4308,8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 48