weg Oppositiefracties Sluis lopen Een week eindje een auto nodig? Vier juweeltjes van huwelijken PZC Inbrekers heipen Mavo Hulst slopen Oostburg wil stevige controle politie op varkensbedrij ven Tennis vereniging in Sluiskil heropent discussie verhuizing Heel Terneuzen huurt in de buurt. Huur bij Budget met 25 gratis Bonus Miles. zeeland dinsdag 28 april 1998 z 20 Bibliotheken in oosten van regio haken aan bij uitleenproject CDA en D&T verlaten uit protest besloten commissievergadering Politie flitst 42 hardrijders CDA-voorzitter beslist mee over keuze senatoren Nieuwe naam koffieochtend Zandwinput Oostburg moet worden gedempt Budget Rent a Car Terneuzen Oude school wordt verbouwd tot appartementencomplex door Barend Pelgrim HULST - De verbouwing van het oude Mavo-gebouw aan de Zandstraat in Hulst is maandag begonnen. Het schoolgebouw wordt gereed gemaakt voor huisvesting van de bewoners van het Maristenkloos- ter, die plaats moeten maken voor het Reynaertcollege. Het is de bedoeling dat er in de voormalige Mavo acht apparte menten komen. Op het ogenblik is een aantal mensen van Van Kerckhoven's Bouwbedrijf uit Kloos- terzande bezig met sloopwerkzaamhe den. Het noordelijk gedeelte van de voor malige Ravelijn-Mavo wordt gesloopt. De oude gymzaal en een paar lokalen gaan te gen de vlakte. „Rondom deze centrale ruimte (de oude aula, die pas in een latei- stadium werd ingepast, een vierkante ruimte met een spits toelopend dak) ko men acht wooneenheden, voorzien van al le gemakken", legt uitvoerder J. van Over- meer uit, terwijl hij met zijn vinger over de bouwtekeningen gaat,Hier en daar moe ten er wat muren uit, er verdwijnt een aantal kolommen en ijzeren steunpalen uit de gangpaden en aan de buitenkant komen andere raamkozijnen. Van de aula wordt een atrium gemaakt, een gemeen schappelijke ruimte met veel licht. Luxe Van Overmeer vernacht dat het sloop werk ongeveer drie weken in beslag neemt. „Dan kan er gemetseld worden, timmerlieden kunnen gaan stellen en loodgieters en elektriciens kunnen hun klus beginnen." Volgens de uitvoerder krijgen de bewoners de beschikking over mooie ruimtes. „De appartementen meten ruim acht op acht meter en worden voor zien van alle gemakken. De uitvoering wordt behoorlijk luxe, want de totale klus gaat rond de anderhalf miljoen kosten, geloof ik. Mochten de Maristen hier ooit weggaan dan kunnen er bij wijze van spreken direct andere bewoners in." De bedoeling is dat de nieuwe bewoners Kerstmis kunnen vieren in hun nieuwe optrek. Het pand kreeg afgelopen weekeinde ove rigens nog ongewenst bezoek. Indringers gooiden een betonblok door de glazen voordeur en gingen in het Mavo-gebouw flink te keer. Veel ruiten zijn kapotgesla gen en -gesmeten en er is ter waarde van zo'n tweeduizend gulden aan gereed schap geroofd. Volgens uitvoerder Van Overmeer hebben de daders doodleuk de luxaflex laten zak ken en de gordijnen dicht gedaan en zijn toen rustig hun gang gegaan. De schade aan het gebouw is te verwaarlozen in ver band met de op stapel staande gedeeltelij - ke sloop. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil dat de politie in Zeeuws-Vlaandcren de controle op milieuregels niet laat ver slappen. Zij zal daar bij het korps op aandringen. Oostburg vindt dat de politie extra aan dacht moet schenken aan de ac tiviteiten van de intensieve vee houderijen in de gemeente. De politie in het district Zeeuws-Vlaanderen inventari seert momenteel cle wensen van de gemeenten op het gebied van de veiligheidszorg. Bedoeling is de verlangens voor zover moge lijk te verwerken in het beleids plan van de politie. Elke ge meente kan aangeven welke taken zij belangrijk vindt en voorrang zou geven. De com missie algemene bestuurlijke zaken van Oostburg sprak er maandagavond over. Vorig jaar stond de drugsoverlast in de re gio centraal, maar Oostburg' wil het accent dit j aar leggen op wo ninginbraken, verkeersveilig heid in het kader van Duurzaam Veilig en onveiligheid op straat, en dan met name de jeugdcrimi naliteit en het voorkomen daar van. Commissielid J. Wielacker (PvdA) hamerde erop dat het milieu niet mag worden verge ten. De varkensstallen vragen volgens hem, gezien het vele werk dat de overheden en justi tie er al mee hebben gehad, om extra toezicht. Ook A Verhage van D66 voerde dit punt aan. Toezicht Burgemeester G. H. Noorde wier onderschreef de opmer king van de commissieleden. Hij zegde toe de wens over te bren gen aan de politie. Het verzoek van Wielacker om meer toezicht op het uitgaand publiek in Schoondijke, dat vanaf de Landbouwpraktijkschool rich ting de cafés vertrekt, nam hij niet direct over. Dit komt ter sprake bij de uitwerking van het beleidsplan. Dan komen de spe cifieke wensen van de gemeen ten aan bod. Dat gold ook voor de sociale vernieuwing, die S. de Putter van D&T aan de orde stelde. De gemeente werkt dit uit in een integraal jongerenbe leid. De commissie sprak zich ook positief uit over het - vertrou welijke - rapport over de inzet van de politie tijdens de jaar wisseling. Dit naar aanleiding van de gebeurtenissen in Ame- muiden. Wel vroeg de commissie om meer voorlichting over vuurwerk op scholen en een lik- op-stukbeleid door het Halt bureau. HULST - De openbare biblio theken Oost-Zeeuws-Vlaande- ren Oost gaan in de toekomst nog nauwer samenwerken met de collega-bibliotheken in de provincie Zeeland. Zij sluiten zich hiermee aan bij het project 'Lenen Loont', dat onlangs in Zeeland als proef is begonnen. Uitgangspunt is het initiatief op landelijk niveau dat individuele bibliotheken een beter product kunnen leveren, indien ze een samenhangend bibliotheekstel sel opzetten met onderlinge taakverdeling en kwaliteitsaf spraken. In Oost-Zeeuws-Vlaanderen werken de bibliotheken redelijk goed samen. De dienstverlening aan het publiek is volgens het jaarverslag 1997 door de be staande samenwerking al aan zienlijk verbeterd. Door het la ten rouleren van gedeelten van de collectie tussen de bibliothe ken onderling, kon het boeken budget efficiënter worden be steed, terwijl het titelaanbod groter werd. Tevredenheid De bibliotheken in Hulst, Kloosterzande en Vogelwaarde hebben ook vorig jaar weer meer gebruikers mogen verwel komen. Daarnaast nam het aan tal uitleningen ook nog steeds toe. Voorzitter H. J. Veldhoen typeert 1997 als een goed jaar. „Een nieuwe ingang, een grote re ruimte en een nieuwe opstel ling van de bibliotheek in Hulst maakt ons klaar voor de toe komst,- Dat stemt ons tot grote tevredenheid, maar het geeft ons ook de verantwoording om goede keuzes te maken." foto Charles Strijd De sloop van het noordelijk deel van de Mavo is gisteren begonnen. door Pascalle Cappetti SLUIS - De fracties CDA en Dorpsbelangen Toerisme zijn maandag uit protest weggelo pen uil de besloten commissie vergadering grondgebied van de gemeente Sluis-Aardenburg. De fracties willen daarmee dui delijk aangeven dat zij voor openheid zijn en alleen in uit zonderingsgevallen achter ge sloten deuren willen vergade ren. A Basting van D&T vindt het vreemd dat het nieuwe college van PvdA en WD, gesteund door Lijst Rammelaere, in zijn beleidsprogramma voor de ko mende vier jaar openbaarheid van bestuur predikt en direct al bij de eerste de beste commissie vergadering de deur op slot gooit. Hij vindt dat de inhoud van de agendapunten dit besluit niet rechtvaardigt. Ook J. A Quaak van het CDA is die mening toegedaan. Het CDA heeft er in het verleden al vaker op aangedrongen om minder in beslotenheid bijeen te komen. Met het aantreden van de nieu- NUMMER EÉN - Bij een snel heidscontrole in het buurtschap Nummer Eén heeft de politie gisterochtend 42 overtredingen geconstateerd. De hoogste gemeten snelheid op het traject binnen de bebouwde kom bedroeg 87 kilometer per uur. In totaal passeerden 166 voer tuigen de radar tussen 9.45 en 11.40 uur. DEN HAAG-Mevrouw L. W. D. Geluk-Poortvliet uit Burgh- Haamstede is benoemd tot lid van de vertrouwenscommissie voor de selectie van kandidaten voor de Eerste Kamer voor het CDA Geluk is voorzitter van het CDA-Zeeland en lid van het landelijk partijbestuur. we wethouders G. P. van Daele (WD) en J. F. A T. Boogaard (PvdA) was beterschap beloofd. De burger heeft volgens Quaak het recht zich een mening over een onderwerp te vormen of om kennis te nemen van bepaalde zaken. Ook maak je daarmee de politiek meer inzichtelijk, voert de CDA-fractie aan. Personen De beide commissieleden heb ben er begrip voor als echt ge voelige zaken over personen of financiële kwesties buiten de aanwezigheid van publiek of pers worden behandeld in het seniorenconvent of eventueel in een besloten raadsvergadering. Dit was maandagavond volgens hen niet nodig geweest. Slechts één agendapunt mocht van hen inderdaad het stempel vertrou welijk krijgen. Maar over een rapport van de Bouwwinkel Zeeland en de aankoop van een bepaald perceel hoefde van Basting ecljt niet geheimzinnig te worden gedaan. De CDA-fractie heeft inmiddels besloten om commissievergade ringen die achter gesloten deu ren plaatsvinden, in het vervolg niet meer bij te wonen. Een mansfractie Basting beraadt zich nog op stappen. Onverstandig WD-wethouder Van Daele zou het heel onverstandig vinden als de oppositie voortaan wegblijft bij dergelijke beraadslagingen. Hij vindt dit getuigen van 'een slechte manier van politiek voe ren' en 'het ontlopen van ver antwoordelijkheden', omdat de fracties daarmee zichzelf bui tenspel zetten. Volgens hem is de besloten commissie - en Van Daele is ook voor openheid - juist in het leven geroepen om de raad al in een vroeg stadium te informeren en te raadplegen over ontwikkelingen of zaken waar de ambtenaren nog mee bezig zijn. Daarbij geldt het uit gangspunt dat het om kwesties moet gaan die de gemeente of individuele burgers kunnen schaden. Dat was maandag wel degelijk het geval. Zulke bijeenkomsten zijn vol gens hem ook bedoeld om de op positie te betrekken bij de be sluitvorming. „Dat je de criteria aan de orde wil stellen, prima. Dat vind ik een zinvolle discus sie. Maar weglopen? Kolder!" door Marcel Modde SLUISKIL - Tennisvereniging Sluiskil ziet weer mogelijkhe den om de ideeën voor verhui zing van het banencomplex naar het voormalige oefenveld van de plaatselijke voetbalclub nieuw leven in te blazen. Vol gens het bestuur zou de ver plaatsing perfect aansluiten op de gemeentelijke herinrich tingsplannen voor het dorps centrum. In een brief aan de ge meenteraad wordt gevraagd de oude discussie te heropenen. De verhuizing naar het voetbal veld bleek tot dusver niet moge lijk. De gemeente wilde aan dat plan alleen meewerken indien er op het huidige banencomplex aan de Nieuwe Kerkstraat wo ningbouw zou kunnen worden gerealiseerd. Niet dus, gezien het feit dat de banen binnen de verboden industriële geluidszo ne liggen. Ook werd bouw van woningen daar altij d uit steden bouwkundig oogpunt niet wen selijk gevonden. Volgens het tennisbestuur zijn de omstandigheden echter aan het veranderen. Gewezen wordt op het gemeentelijk geluidssa neringsplan voor industriela- waai, dat naar verwachting in de loop van dit jaar van kracht wordt. Daarmee is de weg open voor nieuwbouw in het ge wraakte gebied, stelt secretaris M. Kriekaard-Waegemaekers. Bundel die ontwikkeling met de bijna uitverkochte kavels in het bestaande uitbreidingsplan Visartstraat-Stroodorpe en de aanstaande herinrichting van het dorpscentrum en een her- OOSTBURG - De wekelijkse koffieochtenden in het Neder lands Hervormd kerkcentrum in Oostburg worden vanaf mor gen voortgezet onder de nieuwe naam 'Ontmoetingscentrum de Open Kring'. Elke week komen gemiddeld 25 mensen bij elkaar. Door de groeiende opkomst wil het orga niserende Platform Sociale Ze kerheid West-Zeeuws-Vlaan- deren een concretere uitstraling aan deze bijeenkomsten geven. Morgen is er ook een tentoon stelling te zien, geven deelne mers demonstraties en er is een optreden van Ries de Vuyts. overweging van de oude argu menten liggen voor de hand, vindt de vereniging. „Stedenbouwkundig is de in vulling van het gebied Nieuwe Kerkstraat-Groenoord aan te bevelen boven de ontwikkeling van een nieuw uitbreidings plan, want er ontstaat immers aaneensluitende bebouwing in het nieuwe centrum. Financieel en stedenbouwkundig is het aan te bevelen eerst de lege plaatsen te bebouwen. Het voormalige oefenveld van voetbalvereni ging Sluiskil krijgt hiermee een nieuwe bestemming, wat voor de gemeente Terneuzen financi eel aantrekkelijk is", aldus de vereniging. Volgens het bestuur is een verhuizing van het tennis park nodig om het aantal activi teiten dat wordt georganiseerd op peil te kunnen houden. door Pascalle Cappetti liet het nog niet tot. een recht zaak komen en kwam met het OOSTBURG - Ghent Dred- bedrijf tot een schikking. ging uil Knokke moet vóór 1 mei de zandwinput aan de Paviljoenweg in Oostburg dempen. Dat ultimatum stelt de provincie aan het Belgi sche baggerbedrijf. Het bedrijf had in 1995 voor de aanleg van de rondweg om Oostburg zestig- tot zeven tigduizend kuub zand afge graven. In de vergunning voor de ontgronding was de voorwaarde opgenomen dat de put tijdig weer hersteld moest worden. Deze vergun ning liep in oktober vorig: jaar af, maar de put ligt er nog steeds. Wanneer de grond niet op tij d is opgebracht, dan komt jus- titie opnieuw om de hoek kij - ken. Justitie was door de pro vincie ingeschakeld, maai' De provincie adviseert Ghent Dredging bovendien om een schadevergoeding te betalen aan de eigenaar van het perceel, A G. Modde uit Oostburg. Deze had een schadeclaim ingediend tegen het bedrijf; omdat hij al ge ruime tijd de grond niet kan gebruiken. De provincie kan Ghent Dredging niet dwin gen de schadevergoeding te betalen, maar vindt de eis, een bedrag wordt niet ge noemd, redelijk. Zij doet geen uitspraak over het tweede argument van de ei genaar dat te weinig voor de grond is betaald. Dat is vol gens woordvoerder A Abra- hamse van de afdeling lande lijk gebied en. water een zaak tussen de beide partijen. (Advertentie) Kom naar de nieuwe Budget vestiging. Een boekje boorde vol voordeel ligt voor u klaar. Bijvoorbeeld: 25 Bonus Miles bij een weekeindhuur van een personenauto. Onze medewerk(st)ers helpen u graag en vriendelijk op weg. Kom naar Budget voor het Extra Extra Couponboekje boordevol voordeel Mr. F.J. Haarmanweg 55, 4538 AN Terneuzen Voor informatie tel: 0115 - 69 55 50 ma-vrij: 08.00 - 18.00 zat: 09.00 - 12.00 Het zijn de extra's die van gewoon huren bij Budget iets bijzonders maken. Car and Truck Rental door onze regioredactie TERNEUZEN - Maar liefst vier bruiloftsfeesten maandag in de Zeeuws-Vlaamse streek. Zondag was het precies zestig jaar geleden dat het Terneu- zense echtpaar F. Kegels (84) en I. Kegels-de Mul (82) in het huwelijk traden. Co Blok (87) en Maria Govers (87) vierden maandag in Breskens hun 65- jarige ijzeren bruiloft. Het Hulsterse echtpaar Alois Thijs (83) en Leonia Picavet (84) sloot de rij met hun 60-jarig huwelijk. Het echtpaar N. de Jonge-van Hoeve uit Biervliet kreeg ook de burgemeester op bezoek, al is de officiële trouw dag al een week oud. Het diamanten paar Kegels- de Mul woont nu bijna een jaar in het Terneuzense verzor- gingstehuis Bachten Dieke, na altijd in de gemeente Terneu zen te hebben vertoefd. De bruid is in Philippine geboren. Haar man is een rasechte Ter- neuzenaar. Het echtpaar leer de elkaar Tang geleden op de kermis in de Terneuzense Nieuwstraat kennen', vertelt de bruid. Van het één kwam het ander en de twee werkten spoedig samen bij de Terneu zense kruidenier De Coopera- tie. Haarman alsbakker, zij als winkelmeisje. „Je kinderen zijn je plezier", vertelt ze. Het echtpaar kreeg vijf kinderen en heeft inmid dels elf kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. „Daar komt er in september nog een tje bij. Als ik dat nog mee zou maken, zou ik dolgelukkig zijn." Maandag bracht de Terneu zense burgemeester R. C. E. Barbé niet alleen een bezoek aan het echtpaar Kegels, maar ging ook even langs bij het paar N. de Jonge-van Hoeve in Biervliet. Het paar vierde op 20 april het 65-jarig huwe lijksfeest. Ook een waardig feest vierden het Hulsterse paar Thijs-Pica- vet. „Ik heb mijn vrouw leren kennen via haar broer. Dat was mijn kameraad. Van het een kwam het ander en op de ker mis besloten we dat we bij el kaar wilden blijven. Na een jaar of drie verkering met el kaar zijn we getrouwd", zegt Alois Thijs. Maandag was het zestig jaar geleden dat dat hu welijk plaatsvond. Het paar woont nog steeds in hetzelfde huis inde Tuinstraat, wat ze na de bruiloft betrokken. Alois en Leonia hebben 2 kinderen, 4 kleinkinderen en 3 achter kleinkind ei'en. Alois is 48 jaar metselaar geweest en Leonia heeft in de textiel gewerkt. Te veel terugdenken wil Alois niet. „Die tijd hebben we ge had, het verleden is voorbij." Het paar Blok-Govers is het derde paar in het Breskense verzorgingshuis Ter Schelde dat hun 65-jarige bruiloft vierde. Van een briljanten bruiloft had Co (Jacobus) Blok nog nooit gehoord, maar dat 65 jaar getrouwd zijn iets bij zonders was, weet hij zeker. Het paar kent elkaar al van de lagere school. Co is geboren in Kruiningen en zijn vrouw in Hansweert. Co: „We hadden in Kruiningen geen katholieke school, zodat ik naar Hans- weert moest om naar school te gaan. Later is mijn vrouw naar Baarland verhuisd, maar kreeg ze gelukkig werk in Kruiningen. Zo kwamen we elkaar weer elke zondag in de kerk tegen. Al gauw hadden we vaste vex'kering." Sinds 58 jaar woont het echt paar in Breskens en de laatste tien jaar in verzorgingshuis Ter Schelde in Breskens. „We horen er hier helemaal bij", vertelt Co. Hij heeft veertig jaar in de landbouw gewerkt en de laatste dertien jaar bij een sloopbedrijf. „Heel leuk werk, vooral het slopen van bunkers. We kwamen overal tot ver in Brabant." Briljant in Breskens: het echtpaar Blok-Govers. foto Peter Nicolai Het Hulster diamanten paar Thijs-Picavet. foto Charles Strijd Het paar De Jonge-van Hoeve uit Biervliet: 65 jaar getrouwd. Het diamanten paar Kegels-de Mul uit Terneuzen. foto Charles Strijd foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44