Tafeltennissers terug op aarde premie PZC Mike Bet van Yeere naar Terneuzen Sunderland ernstiger gewond dan gedacht Transfer Jaap Stam: wereldverdediger voor recordbedrag Nationale ploeg buigt in halve finale EK voor Fransen Kalun Yu zo goed als zeker tegen Zweden Ruime zege vrouwen De Moor op vierde plaats Patrick Kluivert baalt van Milan Blatter en UEFA weer in conflict Ronaldo riskeert een schorsing Van Scheppingen ronde verder Hockeyvrouwen gaan onderuit Crystal Palace gedegradeerd door Edwin Alblas EINDHOVEN - Ook de batterij van Danny Heister raakt een keertje op. Dat het zwakstroom lichtje juist gisteren in de halve finale begon te flikkeren, maak te de Nederlandse tafeltennis ploeg tegen Frankrijk op slag EINDHOVEN - Na het verlies van de Nederlandse tafeltennis ploeg tegen Frankrijk heeft het duel van vandaag met Zweden weinig meer om het lijf. „Brons krijgen we ook als we vierde worden", zei Paul Haldan. Of Heister daarom wordt opge steld, is de vraag. Haldan liet doorschemeren dat Heister daarin zelf een beslissende set heeft. De kans bestaat dat ook Keen voor de eer bedankt. De kans dat Kalun Yu (vanaf 14.00 uur) zijn opwachting maakt in het toernooi voor landenteams is daarmee aanzienlijk geste gen. Peter Boon, Yu's coach bij 't Zand: „De kans dat hij speelt, is 99 procent." kansloos (4-1). De Amsterdam mer was er al een beetje bang voor geweest. „Jezelf opladen wordt steeds moeilijker." Brons bleef brons. Om het goud twis ten vandaag Frankrijk en Polen, dat in de andere halve finale verrassend Zweden uitschakel de (4-3). Plet EK is vijf dagen oud en dat voelt Heister aan zijn lijf. Irrita tie in schouder en knie doen hem beseffen dat hij zichzelf niet heeft gespaard. Als kopman van de ploeg kreeg hij in het landen- toernooi het meeste en vuilste werk op zijn bordje. „Het is dui delijk dat ik niet meer zo fris ben als aan het begin van de week", verzuchtte de nummer zeven tien van Europa. Ook niet in het hoofd. Daarin spookte een deel van de. nacht het mogelijke ver loop van de ontmoeting tegen Frankrijk, de nummer twee van Europa en de wereld. „De Fran sen zijn geen makkelijke tegen standers voor mij. Bovendien hebben ze wel vijf spelers van een gelijkwaardig niveau. Die hebben het een dag vo or de fina le nog rustig aan kunnen doen, terwijl wij nog om de dood of de gladiolen stonden te spelen. Voor mij waren ze vandaag ge woon te goed.". van onze sportredactie EINDHOVEN - Het was haar eer te na om de laatste interland tijdens dit EK te laten lopen. 'La Vrieseltoop' speelde gisteren met 'Nederland-B' om plaats zeven tegen Frankrijk, dat wei nig oog had voor de historische waarde van de ontmoeting en zijn slechtste speelsters opstelde. Of dat moet juist het af scheidscadeau aan de Amsterdamse (36) zijn geweest. Win nen werd zo wel heel makkelijk: 4-0. De teller stokt bij 285. Dat aantal interlands blijft aan de naam Vriesekoop verbonden, of ze moet voor de zoveelste keer haar besluit om te stoppen herroepen. Bondscoach Peter Engel sluit in het leven niets uit, dus ook dat niet. „Ze heeft me beloofd...uhh, gezegd dat ze nu echt stopt." Hij lachte er bij. Het echte afscheid bij dit EK moet nog komen. Haar laatste interland was niets bijzonders. Melisa Muller en Diana Bak ker mochten er ook in figureren. Vriesekoop speelde tegen de Francaise Sanorine Morel, nummer 224 van de wereld. Die won nog doodleuk een game van de Amsterdamse. Dat liet ze weer niet op zich zitten. Zo werd het nog wat. In haar laatste 'interlandgame' gunde Vriesekoop haar oppo- nentê nog tien puntjes. Het 'handjes schudden' ging niet veel anders dan anders, omdat er nog meer partijen op het pro gramma stonden. Maar na vier potjes capituleerde de incom plete Franse ploeg. Het tweede optreden van Vriesekoop bleef daarom uit. Niet meer nodig. Ook goed, dacht ze. Het is mooi geweest, zei ze. GPD Advertentie Groot nieuws in de Efteling: Vogel Rok, de monsterlijk grote vogel uit 1001 nacht, is geland! Vogel Rok is een ijzingwek kend snelle achtbaan in het duister. In het Sprookjesbos is Klein Duimpje ontdekt. En Repelsteeltje! Of gaan we eerst naar de nieuwe Efteling Sprookjesshow? Of naar Villa Volta? Of Droomvlucht? Het kan allemaal met forse korting. Tegen inlevering van de bon krijgt u voor maximaal 4 personen 5,- korting op de normale toegangsprijs 35,-). Kom in vliegende vaart naar de Wereld vol Wonderen! o Bonnen kunnen alleen in mei worden ingeleverd. Uw entreekaarten gelden het hele seizoen (t/m 1 november). Inleveradressen: de kantoren van deze krant of de Efteling Twinkel in V&D Hoog Catharijne (Utrecht). Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere kortingen. de verrassende extra s van uw krant Naar de Efteling met 5,- korting per persoon Aanbod geldig voor maximaal 4 personen. Bonnen moeten voor 31 mei worden ingeleverd bij de kantoren van deze krant of de Efteling Twinkel in V&D Hoog Catharijne (Utrecht). Uw entreekaarten zijn het hele seizoen (t/m 1 november) geldig. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook Paul Haldan had het mis sen van de finale rap verwerkt. „Gisteren nog in de wolken, vandaag terug op aarde. Maar dat je altijd meer wilt, ook al heet de tegenstander Frankrijk, dat lijkt me logisch. Gevoel Heister en Keen hebben in de voorbije vijf dagen op hun tenen gelopen. De laatste kon er ei genlijk geen genoeg van krijgen. Hij bleef als enige speler in de eerste categorie ongeslagen. Tien uit tien. Als hij de arena betreedt, zei Keen gisteren, maakt een on overwinnelijk gevoel zich van hem meester. Toch had ook hij gisteren gedurende de wedstrijd het idee gekregen dat er niet meer inzat. „Danny heeft in één game kans gehad en die heeft hij gewonnen." Voor de derde speler van de ploeg kon er nog een schouder klopje vanaf. Jörg de Cock won tegen ex-wereldkampioen Jean-Philippe Gatien de eerste game en kwam in de tweede met 9-6 voor. Daarna vond de Frans man dat er genoeg met hem was gesold. De Cock is geen Heister, even min een Keen. Hij kan zo goed worden, zeggen insiders, maar de tijd begint te dringen. Daar om speelt De Cock volgend sei zoen in de tweede Bundesliga, alleen weet hij nog niet waar. „Ik kan kiezen", beweert de 19- jarige Brabander. „Hij moet zelf gaan geloven dat hij zo goed kan spelen", meende coach Haldan. Maar bovenal moet De Cock veel trainen en spelen. Troef Een derde troef zou zo veel voor delen bieden, leerde Danny Hei ster bij dit EK. „Andere landen met meer goede spelers kunnen verschillende spelers tegen mij en Trinko opstellen. Die spelen ons gewoon uit. Wij kunnen tac tisch niets doen. Daaromzijnwe dit stressweekje goed doorgeko men. Wat Heister nu nog nodig heeft is een beetje rust. „Om er straks weer tegenaan te kunnen. Want er staat ons nog wat te wachten." GPD Trinko Keen reageert gedesillu sioneerd in zijn partij tegen de Fransman Patrick Chila. foto Jasper Juinen/ANP door Frits Bakker TERNEUZEN - De 26-jarige Middelburger Mike But speelt volgend seizoen bij Terneu zen. Dat is de uitkomst van een gesprek tus sen trainer Paul Telussa en de aanvaller van Veere. But was in zijn carrière eerder actief bij Middelburg, VCV Zeeland, Lokeren, RBC, Hoek en Veere. Hij verwacht bij de zondag-derdeklasser een plaats achter de spits te krijgen. Met het aantrekken van But heeft Terneu zen de selectie rond. De Vlissingers Jos en Leo Kayser, die nu bij Hoek spelen, en An- toine Thoen van Zelzate spelen volgend sei zoen ook in het Zuidersportpark. Met de nieuwe selectie, die uit zo'n twintig man zal bestaan, hoopt Paul Telussa te realiseren wat dit jaar niet is gelukt. De ambitieuze zondagclub wil zo snel mogelijk naar een hoger niveau. Mike But is ongetwijfeld een versterking. Als schaduwspits was hij dit jaar bij Veere goed voor veertien competitie- en beker goals. „Ik heb om twee reden voor Terneu zen gekozen. Het spreekt me aan omdat Paul Telussa er trainer is. Ik heb hem bij Middelburg meegemaakt, toen ik welis waar zelf nog heel jong was. Toch heb ik veel van hem geleerd. Bovendien komt het But beter uit om op zondag te voetballen.,Ik heb vorig j aar met mijn vriendin de winkel ('een gemakswin- kel') van mijn schoonouders overgenomen. En er is ook een tweede kindje op komst. Het komt me dus veel beter uit om op zaterdag te werken en zondag te voetballen." Bij Terneuzen komt hij een paar oude be kenden tegen. Met Jos en Leo Kayser, Antoi- ne Thoen en Danny Magito speelde hij nog inzijnHoek-tijd. „Daar heb ik mijn slecht ste jaar gehad"bekent hij,Ik moest meest al in de spits spelen en daar voel ik me niet thuis. Ik ben meer een speler voor achter de spitsen. Paul Telussa heeft me dat ook dui delijk gemaakt. Ik verwacht dat Antoine Thoen diepste spits zal spelen en ik er kort achter." But neemt binnenkort tijdens een toernooi afscheid van Veere. HENGELO - De trainingsses- sies verliepen voor motorcou reurs Arno Slabbekoorn en Ed win de Moor niet naar wens. In de race zelf kon De Moor zich evenwel flink verbeteren. Slab bekoorn ging het in Hengelo minder goed af. De Zeeuwen hadden het niet makkelijk op het door regen glad geworden stratencircuit. Slabbekoorn ('s-Heer Abtsker- ke) werd na zijn tiende plaats in de training in de Suzuki GSX 600 klasse dertiende in de race. De Moor uit Wissenkerke werd verdienstelijke vierde. John de Bakker (Terneuzen) werd 20e. Richard van Sabben (Goes) viel buiten de punten en werd ne gentiende in de Supersport 400 klasse. Anton Passenier (Grijpskerke) werd 22e. Marco Adriaanse (Aagtekerke) werd derde in B-groep (Supersport 600) en Souburger Floor van Dommelen werd dertiende in de B-groep van de GSX Cup. Edwin de Moor. foto Henk de Winter van onze sportredactie GENT - De Australische wiel renner Scott Sunderland ver keert niet meer in levensgevaar. De coureur van de Belgische Palmans-formatie heeft zon dagavond een neurochirurgi- sche ingreep in het universi teitsziekenhuis van Gent goed doorstaan. Waarschijnlijk mag hij binnen enkele dagen de afde ling intensieve zorg verlaten. Sunderland werd zaterdag tij dens de Amstel Gold Race ge raakt door de auto van Cees Priem, ploegleider vanTVM. De Australiër, eerder vijf jaar in dienst van de Zeeuw, kwakte hard tegen het asfalt en werd in eerste instantie overgebracht naar het ziekenhuis in Maas tricht. Daar werden geen breu ken aangetroffen. Op het eerste oog leek de schade zich te beper ken tot een hersenschudding en kneuzingen over het hele li chaam. Zondagochtend werd Sunder land naar Gent overgebracht- De wielrenner bleef last houden van zware hoofdpijn, waarna verder onderzoek een bloed- prop tussen schedel en huid bo ven een oog werd aangetroffen. Een operatie van vier uur was noodzakelijk om erger te voor komen. Volgens een verklaring van het Belgische ziekenhuis heeft de patiënt de ingreep goed door staan. Hij is bij bewustzijn en klaar wakker, aldus de medede ling. „Hij reageert spontaan en adequaat. Er zijn geen been breuken geconstateerd. De pa tiënt heeft wel last van een whiplash-aandoening en heeft heupletsel opgelopen. Volstrek te rust is noodzakelijk." Klacht Ploegleider Walter Planckaert van Palmans diende zaterdag avond nog een klacht in bij de wedstrijdsecretarissen van de wereldbekerkoers. Die gaven Priem een boete van 200 Zwit serse francs (ongeveer 370 gul den) wegens onvoorzichtig rij- Manager Charles Palmans van de Belgische formatie gaf giste ren aan, dat de klacht voorna melijk is ingediend om gedekt te zijn bij de verzekeringsafwik keling van het ongeval, „Ik was in eerste instantie boos, dat Priem niet stopte om te kijken wat er met Sunderland aan de hand was. Maar nu zeg ik dat hij zich waarschijnlijk niet volle dig bewust was van de gevolgen. Cees heeft zich later telefonisch wel bij mij verontschuldigd", zei de Belg. ANP MILAAN - Patrick Kluivert lijkt bezig aan zijn laatste wed strijden in het shirt van AC Milan. „Er moet heel veel veran deren wil ik hier blijven", sprak de international gisteren dreigend. Volgens zijn zaakwaarnemer Sigi Lens heeft de ge kwelde spits 'het absoluut niet meer naar zijn zin en is de kans index-daad groot dat hij weggaat'. Kluivert baalt van de slech te prestaties van zijn ploeg. Morgen verdedigt Milan in de fi nale van de Coppa Italia tegen Lazio Roma een 1-0 voor sprong. Als de club de beker niet wint, speelt het komend seizoen geen Europees voetbal. „Daarom vind ik dat er veel spelers moeten vertrekken. Er moeten echte kampioenen worden gehaald", aldus de spits. „Maar daar ga ik niet op wachten. Ik kijk puur naar mijn eigen situatie. Vóór het WK neem ik een besluit." ANP ZÜRICH - De machtsstiïjd tussen Sepp Blatter; secretaris generaal van de wereldvoetbalbond FIFA, en Lennart Jo hansson, voorzitter van de Eui-opese voetbalbond UEFA, dreigt te ontaarden in een davei'end conflict. Blatter en Jo hansson zijn beiden in de race Joao Havelange op te volgen als FIFA-president. Daarom is Blatter naar eigen zeggen donder dag niet welkom op het UEFA-congres in het Ierse Dublin. „Dit is typisch iets voor Johansson", schamperde de Zwitser, De UEFA (in casu Johansson) vindt dat Blatter zijn functie niet kan uitoefenen, omdat hij 'zich meer bekommert om zijn kandidatuur voor het presidentschap van de FIFA en vanwe ge belangenverstrengeling.' Blatter had beloofd zijn taken volledig over te dragen aan zijn assistent Michel Zen Ruffi- nen, die overigens wél welkom is op het congres. Maar Blatter heeft volgens Johansson niet al zij n taken uit handen gegeven. In Pai-ijs wordt op 8 juni bekend wie de felbegeerde post mag bekleden. DPA/ANP ROME - Ronaldo hangt een schorsing èn een boete boven het hoofd. De Italiaanse voetbalbond heeft laten weten de kei harde kritiek van de spits van Inter op scheidsrechter Cecca- rini na afloop van de competitietopper tegen Juventus niet te accepteren en zijn uitlatingen aan de tuchtcommissie voor te leggen. HetBx-aziliaanse wonderkind was woedend dat de ar biter een charge van verdediger Juliano op hem niet met een penalty bestx-afte. En dat Juventus wèl een strafschop ki~eeg na een buiteling van Alessandro del Piero. „We zijn bestolen en dat mag de hele wereld weten", herhaalde Ronaldo maan dag zijn kritiek. „Het was schandalig wat de scheidsrechter deed. Juve speelde heel duidelijk met twaalf man. RTR ATLANTA - Dennis van Scheppingen en John van Lottum hebben de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in At lanta. Van Scheppingen won maandag van de als vierde ge plaatste Amerikaan Vince Spadea, Van Lottum versloeg, ook in drie sets, de Duitser Marcello Craca. Van Scheppingen speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van het duel tus sen Grant Stafford (VSt) en de Spaanse qualifier Alex Ca- latrava. Voor Van Lottum komt de volgende tegenstander uit de partij tussen Andrei Pavel (Roe/6) en Sargis Sargsian uit Armenië. ANP TERR ASS A - Het Nederlands vrouwenhockeyteam heeft gis teren in de Spaanse stad Terrassa de eerste van twee oefen wedstrijden tegen Zuid-Afrika met 1-0 verloren. Vandaag- volgt de tweede ontmoeting. Beide landen bereiden zich voor op het wereldkampioenschap, dat op 20 mei in Utrecht be gint. ANP door Hans Geleijnse LONDEN - Met enige verbazing is in Engeland gereageerd op de tien miljoen pond (ruim 33 mil joen gulden) die Manchester United overheeft voor PSV- en Oranje-verdediger Jaap Stam. „Nooit van hem gehoord. Maar hij moet welgoed zijn", zeiden United-supporters gisteren. Vreemd was het daarom niet dat United-manager Alex Ferguson zich uitputte in loftuitingen op 'wereldverdediger' Stam. „Ik zat bijna een jaar achter hem aan. Hij is een geweldige defen sieve versterking, uiterst snel en beschikt over een goede pass", zei hij. „Als we de echte top wil len halen hebben we dit type speler nodig". In de perscommentaren gisteren werd vooral aandacht besteed aan het transferbedrag. De En gelsen zijn heel wat gewend, maar een verdediger voor dik tien miljoen pond, dat was nog nooit vertoond. „Een wereldre cord", schreef de Sun. En de sta tistici haalden er hun lijstjes bij: negen miljoen was in deze cate gorie de top. Dat betaalde Atle- tico Bilbao voor Roberto Rios van Real Betis. Vergeleken met die bedragen kan de derde hoogste transfer, 5 miljoen voor internationaal verdediger Graeme Le Saux (van Black burn naar Chelsea) al 'goed koop' worden genoemd. De Daily Mirror legt uit waarom Stam zoveel zin had in de over gang naar United dat hij zelfs bereid was om zijn 15 procent 'handgeld' aan PSV te laten. „Hij is al zij n hele leven een Uni ted-supporter", Voor alle zeker heid belden sportredacties ook nog met een echte expert, oud- United middenvelder Arnold Mühren. „Heel verstandige aankoop", vond Arnold. Vol gens hem had Ferguson eerder moeten toeslaan, want met Stam in de gelederen was Uni ted niet door Monaco uit de Eu ropa Cup gewipt en opnieuw landskampioen geworden. Misstappen Het miljoenencircus uit Man chester kan wat dit laatste be treft slechts op misstappen van Arsenal hopen. Gisteravond won United vxïj gemakkelijk van hekkensluiter Crystal Pala ce, maar met nog drie ronden te gaan hebben de Gunners een punt voorsprong en twee wed strijden minder gespeeld. Arse nal is in bloedvorm en na de glanzende overwinning op Barnsley zaterdag geloven maar weinigen dat 'Bergchamp' (de nieuwe bijnaam van Berg kamp) en de zijnen het kampi oenschap zal ontgaan. De tweede plaats, en daarmee het recht op een nieuw seizoen Champions Leage kan United echter - met acht punten voor- sprong op nummer drie Chelsea - nauwelijks meer ontgaan. De aankoop van Stam wordt door de sportpers vooral gezien als een zet van Ferguson om zijn grote droom, de Europese titel, te realiseren. Opmerkelijk is echter dat United de minst ge passeerde defensie in de Pre mier League heeft en vooral voorin aan bloedarmoede lijdt. Sommige verdedigers vrezen dat 'miljonair' Stam het einde van hun clubcarrière betekent. De Noorse international Hen- ning Berg, dit seizoen overgeko men van Blackburn Rovers voor de 'fooi' van 4,5 miljoen pond, heeft al toegegeven dat hij ge dwongen kan worden naar een andere club uit te zien. En de op jaren geraakte centrale verde diger Gary Pallister zou vol gend seizoen bij Middlesbrough (vechtend voor promotie naar de hoogste afdeling) gaan spe len, een transfer overigens die officieel niet is bevestigd. GPD LONDEN - Crystal Pala ce is gisteren gedegra deerd naar de First Divi sion. De Londense ploeg verloor op eigen veld met 3-0 van Manchester Uni ted, dat de achterstand op koploper Arsenal tot één punt verkleinde. Arsenal heeft wel twee wedstrij den minder gespeeld. Scholes en Butt zetten United in de zesde en 22e minuut op een comforta bele voorsprong. Daarna duurde het tot zes minu ten voor tijd voordat de nieuwe club van Jaap Stam opnieuw productief was. Cole bepaalde de eindstand op 3-0. Crystal Palace staat met 29 pun ten uit 35 wedstrijden op de twintigste en laatste plaats van de Premier League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25