Oranje bestaat uit twee kampen Ajax viert verder feest in de Arena Santoro kleineert Sampras Caudron wint Diamond Trophy Succesvolle Nederlandse tafeltennisploeg is allesbehalve een eenheid Vrouwen ook nog in de race Peloton houdt rekening met Hollandse renners AUSTEL GOLD RACE De Boertjes voorlopig niet weg Blatter steunt WK-organisatie Zwendel met kaartjes EC I-finale Flinke bonus voor spelers Real Biljarters van 't Bierwinkeltje oppermachtig Boy Zentveldt in Terneuzen Sint Jan start koningschieting uitslagen Basketbalclinic bij Scheldesport Receptie door Edwin Alblas EINDHOVEN - Het Nederlands tafeltennisteam, dat is Danny Heister, Trinko Keen en coach Paul Haldan. Het betoog van Trinko Keen, pal na de gewon nen EK-wedstrijd (4-2) tegen België, bevatte die merkwaar dige zinsnede. De rest van de ploeg hangt er maar een beetje bij, bedoelde hij te zeggen, let terlijk en figuurlijk. „Wij, Dan ny, ik en Paul, hebben samen een doel. Dan komt de beleving van binnenuit." Bij het Nederlands team, dat vandaag zeker van Zweden of Rusland moet winnen om kan sen op een plaats in de halve fi nales te behouden, is het Oran je-gevoel ver te zoeken. De saamhorigheid al evenzeer. On gewild zijn er twee kampen. De benjamins van het clubje, Daan Sliepen en Middelburger Kalun Yu, kijken hun ogen uit. „11? zie ze hier voor het eerst", bekende Keen. „Ik verwijt ze niets." Jorg de Cock is van nature geen aanjager en de tot Nederlander genaturaliseerde Chinees Chen Sung al helemaal niet. Dat is een dromer. Haldan tikte Chen Sung tijdens de laatste partij in de confrontatie met België zelfs nog even op de vingers, omdat hij iets te veel op een andere EINDHOVEN - De tafeltennis- vrouwen hebben na twee ron den van het EK-landentoernooi nog zeker uitzicht op een plaats bij de beste vier. Oranje verloor weliswaar de eerste groepswedstrijd tegen Hongarije (3-4), maar herstelde later met een zwaar bevochten zege op Italië (4-2). Zwakke schakel bij Oranje te gen Hongarije was Emily Noor. Peter Engel haalde haar tegen Italië uit het enkelspel, ten gun ste van Diana Bakker. Na zeges van Keen en Vriesekoop deed- Bakker waarvoor ze was opge steld: winnen van Negrisoli. In het dubbel mocht Noor wel op draven, maar met Vriesekoop verloor ze, waarna Vriesekoop afrekende met Arisi (2-1). Keen scoorde het vierde punt. speeltafel gluurde. „Hij is er niet zo bij betrokken", merkte de voormalige international. Chen Sung, die door collega's steevast wordt aangesproken met 'Sukie', is een buitenbeentje in de ploeg. „Sung speelt voor zijn eigen puntjes, meer niet", be weerde Keen zelfs. De nummer 59 van Europa had gisteren tot halverwege de tweede game de Belgische we reldtopper Jean-Michel Saive in de tang, tot het ogenblik waarop Chen Sung dat zelf ook besefte. De gedachte dat hij zou kunnen winnen maakte hem angstig en hij kon dat gevoel niet voor Saive verborgen hou den. Op dat moment besprong de Waal zijn prooi en voorkwam een sensatie. Chen Sung beleefde de rest van de ontmoeting als een dooie pier. De Oranje-tieners kregen nog wel de handen op elkaar, maar niet meer dan dat. Eigenlijk zat er bij de laatste partij van Keen alleen wat leven in coach Hal dan en Danny Heister, die zijn maatje tenminste nog een beetje verbaal ondersteunde. „Ze hoe ven van mij echt niet als gekken staan te springen", verwachtte Keen geen grote offers. Maar hoongelach na een verloren wedstrijd is het andere uiterste. „Ze zaten Chen Sung gewoon uit te lachen", bespeurde Keen een weinig collegiale houding bij sommige ploeggenoten. Filosofie Bij landen wedstrijden moeten coaches drie spelers opstellen, maar met twee kun je al ook ver komen. Dat is de filosofie van Keen en Heister. De twee spelers hebben samen een verbond ge sloten, dat over twee jaar bij de Spelen in Sydney tot iets moois moet leiden. Dat bedoelde Keen met een doel. „En de beleving, die komt van binnenuit. Dat heb je of je hebt het niet. Als team hebben we dat niet." Tegen België was dat ook geen vereiste. De zuiderburen had den weliswaar twee Saives op gesteld, maar Philippe is van een beduidend minder kaliber dan zijn oudere broer Jearx-Mi- chel, volksheld in Wallonië. Dat maakte Nederland op voorhand al kansrijk. Bovendien hadden vroegere irritaties tussen beide landen Keen en Heister nog eens extra geprikkeld. GPD van onze sportredactie MAASTRICHT - Zeven jaar wacht de Nederlandse wieler sport vol smacht op een klassie ke zege. Sinds 27 april 1991 is het nationale profcyclisme ver stoken gebleven van een over winning in een klassieker. Frans Maassen was op die zaterdag in Maastricht de laatste. Hij won toen op de Maasboulevard vóór Maurizio Fondriest de Amstel Gold Race. Sindsdien kijkt Nederland reik halzend uit naar een nieuwe tri omf in een wielerkoers van for maat. De afgelopen jaren was de wielersport de wanhoop nabij. Nederland bleef kelderen. De afdaling leek niet meer te stop pen. Uitgezonderd de successen in de Tour en de Vuelta bleef de nieuwe lichting kwakkelen. De ommekeer, laat staan een door braak, bleef maar uit. Sinds kort gloort echter hoop aan de horizon. Om precies te zijn sinds het WK vorig jaar in San Sebastian. Op de in het Bas kenland met' Leon van Bon (3e) ingeslagen weg, rijdt de wieler- jeugd nog steeds. Met verve en progressie boekend. Sluipend zijn de jongelingen Boogerd en Van Bon de route naar de top in geslagen, De 'oldies' Knaven en Den Bakker boeken vooruit gang. Van Heeswijk speelt een rol op de achtergrond. En Dek ker hoopt in de tweede helft van 1 MAASBERG 2ADSTEEG 3 RAARBERG 4 BERGSEWEG 5 SIBBERGRUBBE 6 CAUBERG 7 BEMELERBERG 8 BERGENHUIZEN 9LOORBERG 10 GULPERBERG 11SCHWEIBERG 12 CAMERIG 13 GEMMENtCH 14 DRIELANDENPUNT 15 VIJLENBERG Trixiko Keen in actie teg en de Belg Andreas PodpinkaKeen won met 21-1621-19. foto ToussaintKluïters/ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax kan ook in de Arena feest vieren. De landskampioen won, vier da gen na het feest op historische grond, gisteren met 6-1 op de grasmat van de Arena. Willem H, zesde op de ranglijst toch, werd weggevaagd. Willem Il-coach Co Adriaanse had zijn best gedaan. Hij had van allies bedacht om Ajax in de Arena te verrassen. Hij liet huurling Ramzy van Udinese in de Litmanen-rol spelen. De Egyptenaar moest Blind hin derlijk voor de voeten lopen. Ramzy was nooit hinderlijk, Blind liep er na een moeizaam eerste kwartiertje simpel keer óp keer voorbij. Ajax kwam met wat geluk aan de leiding. Arveladze bedien de Babangida cüe de bal in het dak van het doel ramde: 1-0. Het was gelijk over, maar geen sluiten bij de Tilburgers die de verdediging juist wijd open gooiden. Ronald de Boer was van plan het feest van zondag aan de Middenweg in het nieuwe on derkomen een passend vervolg te geven. In de 23e en 28e had de rechter middenvelder moe ten scoren, in de 29e lukte het— wel. Witschge nam de vrije trap snel, De Boer maakte er 2- 0 van. „Van der Sar maakt de 100e", scandeerde de F-side. De 100e competitietreffer van Ajax kwam echter op naam van Ar veladze. Het doelpunt was een mazzeltje, de voorbereiding van Ronald de Boer was prachtig. Hij was nog niet klaar. De goochelaar genoot en liet genieten. „De kans dat ik bij Ajax blijf is 70 procent", zei hij zondag. In geen enkel seri eus voetballandzouhij zich te gen de nummer zes van de ranglijst zo kunnen uitleven als in Nederland. Hij maakte in de 37e minuut zijn tweede en Ajax' vierde doelpunt. In-dë-44e minuut werd het 5-0 -door Arveladze. Het mooie voorbereidende werk was van Dani, die door de afwezigheid van basiskrachten Litmanen en Laudrup (interlands) zijn rentree maakte. Het Ajax-publiek wilde PSV het laatste kleine beetje troost graag afpakken. Het seizoens record: de 10-0 van zaterdag tegen Volendam. Maar dat was tegen een aanstaande eerste- divisionist. Niet tegen een club die nog vijfde kan worden en Europees wil spelen. Ajax kreeg pas weer wat be zieling toen in de 65e minuut Dani en Babangida werden af gelost door Litmanen en Mc Carthy. De Zuid-Afrikaan maakte in de 73e minuut het zesde doelpunt.Wijnhard be paalde de eindstand op 6-1. ANP Ajax - Willem II (i-1 (5-0). 18. Ba bangida 1-0, 29. Ronald de Boer 2- 0,35.Aweladze 3-0, 37. Ronald de Boer 4-0, 44. Arveladze 5-0, 73. McCarthy 6-0, 80. Wijnhard 6-1. Scheidsrechter: Wegereef. Aantal toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Melcliiot, Blind (Ajax). Wijnhard (Willem II). het seizoen zijn mislukte voor jaar goed te maken. Gematigd optimisme is zeker op zijn plaats aan de vooravond van de Amstel Gold Race, de vijfde klassieker om de wereld beker. Michael Boogerd en Leon van Bon kunnen zich inciden teel al meten met de vedetten als Jalabert en Museeuw. Het heeft lang geduurd voor er weer Ne derlandse wielrenners in de top- 25 van het WB-klassement stonden genoteerd. Van Bon als veertiende (45 punten) en Boo gerd als achttiende (36 punten). Het tweetal telt mee. Dus ook Nederland. Het peloton houdt weer rekening met de Nederlan ders. En dat was de laatste jaren wel eens anders. ANP 32ste Amstel Goldrace, zaterdag 25 april 1998, vijfde Wereldbekerwed strijd. Afstand: 256 km. 25 ploegen van acht renners. Start: 10.00 uur op de Markt in Maastricht. Finish rond 16.30 uur (bij 40 km per uur) op de Maasboule vard in Maastricht. Belangrijkste obstakels: 40 km Lan ge Raarberg, 73 km. Cauberg, 85 km. Bemelerberg, 114 kmGulpener- berg, 138 km. Drielandenpunt, 162 km. Gulpenerberg, 187 km. Keuten- berg, 196 km. Cauberg, 211 km. Pie tersberg, 234 km. St. Simeon, 239 Ion. Halembaye, 243 km. St. Pierre. Overwinningen: Jan Raas vijfmaal, Eddy Merckx en Genie Knetemann beiden tweemaal. Uitslag vorig jaar: 1. Bjarne Riis (Den.), 2. Andrea Tafi (It.), 3 Beat Zberg (Zwits.). Beste Nederlander: Tristan Hoffman (20ste). 25 april 1998 256,5 km Pete Sampras won nog wel zijn eerste öpslagbeurt, maar zag vervolgens alles mislukken. foto Lionel Cironneau/AP van onze sportredactie MONTE CARLO - Fabrice Santoro heeft Pete Sampras op een zeldzame manier ge kleineerd. De gedrongen Fransman bereikte gisteren in iets meer dan een uur ten koste van de Amerikaan de kwartfi nales van het graveltoernooi in Monte Carlo. Sampras, op jacht de eerste plaats op de wereldranglijst, behield wel geteld twee keer zijn opslag: 1-6 en 1-6. Onder de laatste acht is ook Richard Krajicek. De Neder lander ontdeed zich in twee sets van de Tsjech Bohdan Ulihrach en stuit nu op diens landgenoot Petr Korda, die bij een finaleplaats de nieuwe nummer één van de wereld wordt. Met Sampras verdwe nen graVelbijters als Gustavo Kuerten (winnaar Roland Garros) en Jevgeni Kafelni kov (voormalig winnaar Ro land Garros) van het toneel. Zelden' zal Sampras een af straffing als gisteren hebben moeten incasseren. De Ameri kaan won nog wel zijn eerste opslagbeurt, maar zag vervol gens alles mislukken. Santoro pakte zeven games op rij. „Ik hebvoormezelf een gat gegra ven", meende de Amerikaan, die door het ontbreken van ti telverdediger Marcelo Rios weer kans maakte op herove ring van de eerste plaats op de mondiale ranglijst. „Elk goe de aspect van mijn spel ont brak", meende Sampras. Richard Krajicek voelt zich in zijn woonplaats op zijn ge mak. Na zijn weken durende ouderschapsverlof liet hij gis teren weinig heel van de Ulihrach. Met 6-4 en 6-0 be reikte de Hagenaar de laatste acht. Korda, Krajiceks tegen stander in de kwartfinales, had meer zweet op zijn voor hoofd. De winnaar van de Au stralian Open had alle moeite met de Spanjaard Albert Cos ta. ANP/AFP 26 MUIZENBERG 27 ST-SIMEON 28 HALEMBAYE 29 ST-PIERRE 30 PIETERSBERG door Frits Bakker ANTWERPEN - De Belg Frédéric Caudron heeft gisteravond het prestigieuze toernooi om de Me- tropole Diamond Trophy gewonnen. In het Ant werpse Hilton hotel versloeg hij in de finale de Ita liaan Marco Zanetti. Het toernooi werd voor de derde keer gehouden. Toi'björn Blomdahl en Frédéric Caudron wonnen de vorige edities. In het zwaar gesponsorde evene ment was onder meer een superpremie uitgeloofd voor de speler die in de finalepartij het wereldre cord hoogste serie van 28 zou verbeteren. Dat moest gebeuren in een partij over zes gewonnen sets van zeven caramboles. Het record bleef on aantastbaar. TorbjÖrn Blomdahl en Dick Jaspers werden al in de eerste ronde uitgeschakeld. Caudron won de fi nale vanZanettimet 6-5 insets, De Belg heeft, nog één overwinning nodig om de Diamond Trophy, met een waarde van anderhalf miljoen Belgische francs (80.000 gulden), definitief te pakken. AMSTERDAM - Frank en Ronald de Boer blijven bij Ajax. Althans, voorlopig. De tweeling zal in elk geval tot en met het WK in Frankrijk geen verdere pogingen doen om de verbinte nis met de club te verbreken. De twee sluiten echter niet uit. dat ze na het wereldkampioenschap alsnog arbitrage zullen' aanvragen of naar de rechter zullen stappen. De Ajacïeden! schatten de kans dat ze ook volgend seizoen in Amsterdam spelen, op 'zestig tot zeventig procent'. „De intentie om de club te verlaten hebben we nog altijd", zei Ronald de Boer gis?, teravond. „Maar het is niet makkelijk." Niet makkelijk om op. een 'normale manier', dus zonder rechter, weg te komen bij Ajax, en niet makkelijk om een nieuwe club te vinden. Want er zou wel heel erg veel geld op tafel moeten worden gebracht voor de twee. Maar, zeggen ze, het moeilijkste wordt straks 'om de motivatie te vinden om bij Ajax door te gaan'. De twee hebben een contract tot 2004. Geïnteresseerde clubs mogen door die lange verbintenis niet met de spelers praten. GPD PARIJS - Sepp Blatter, secretaris-generaal van de wereld voetbalbond FIFA, meent dat de kritiek op het organisatieco mité van de WK-eindronde in Frankrijk, niet terecht en zwaar overtrokken is. Volgens Blatter wordt „niemand gedis crimineerd bij de verdeling van de kaarten." De Europese Commissie vindt dat juist wel en wil het comité daarvoor straffen. Blatter reageerde gisteren op de problemen met het telefoonnet die zich woensdag in vooral Nederland en Enge land voordeden. „Er was geen andere mogelijheid kaarten te verkopen dan via die bestelnummers", verklaarde Blatter. „Dit was ook heel eerlijk; iedereen kreeg de kans via die num mers aan kaarten te komen. Na twee dagen bellen is eenderde van de resterende 110.000 toegangsbewijzen voor het wereld- kampioeschap voetbal in Frankrijk verkocht. ANP MADRID - Een in Alicante wonende Spanjaard probeert voor woekerprijzen op de zwarte markt kaartjes te verkopen voor de Champions League-finale tussen Real Madrid en Juvenilis, op 20 mei in de Amsterdamse Arena. Dat heeft het Spaanse sportblad Marca donderdag onthuld. Een journalist van de krant, het grootste van Spanje met een oplage van 2,5 miljoen, nam contact op met de man. Deze bood de verslaggever veer tig tickets voor Real-fans aan en tien voor de Italiaanse sup porters. De sjoemelaar bood de kaartjes voor ruim 1300 gul den per stuk aan. Tien keer de normale prijs. De Spaanse politie zegt te weten wie de man is. Hij zou al geruime tijd i n de gaten worden gehouden. Ook zou de zwendelaar bekend zijn bij de Nederlandse politie en gevolgd worden. Marca sugge reert ook dat de kaartjes vals zijn. RTR MADRID - In een ultieme poging zijn spelers te motiveren voor de Champions League-finale tegen Juventus, heeft Real Madrid-voorzitter Lorenzo Sanz laten weten dat alle 23 con tractspelers een bonus van ruim 500.000 gulden krijgen als zij, op 20 mei in Amsterdam de Italiaanse ploeg verslaan. Ook de spelers Villar en Canabal, die zijn verhuurd aan Tenerife en Valladolid, kunnen de premie tegemoet zien. Zij hebben dit seizoen nog geen minuut gespeeld voor de Koninklijke, maar staan bij de UEFA wel geregistreerd voor de Champions Lea gue. Coach Jupp Heynckes moet, zo zei Sanz gisteren, de champagne betalen als de Europa Cup voor landskampioe nen wordt veroverd. De Duitser, die na dit seizoen moet ver trekken, heeft in zijn contract laten opnemen dat hij een bo nus van 800.000 gulden krijgt als de Champions League woi'dt gewonnen. Real zit in grote financiële problemen, maar Sanz wil als voorzitter van de club geschiedenis schrijven door voor het eerst sinds 32 jaar weer een Europa Cup te winn- nen. ANP TERNEUZEN - Het tweede team van de biljartvereniging 't Bierwinkeltje was in het café 't Keldertje van Terneuzen opper machtig in de finale driebanden tegen Concordia om het kampi oenschap van de Biljart Federa tie Terneuzen Stad. De biljarters van 't Bierwinkel tje wonnen alle partijen. Dat was voldoende voor de team winst van de BFTS. De opval lendste prestatie werd geleverd door Corretje 'Kriek' van Bo ven. De onberekenbare Terneu- zense biljarter raakte bij een schijnbaar onoverkomenlijke achterstand niet in paniek. D ick Kuup van Concordia nam welis waar een 10-6 voorsprong, maar dankzij een schitterende in spanning pakte de speler van 't Bierwinkeltje tenslotte de winst (12-10). Ook zijn teamgenoten waren succesvol. Lou van Toor bleek net iets te sterk voor Cor Dirven (14-13). De 19-12 zege van Bert Timmer was tegen Jur- gen Martin het overtuigendst. TERNEUZEN - Autocoureur Boy Zentveldt brengt zaterdag een bezoek aan Terneuzen. Het achttienjarige talent zal die middag op de Markt handteke ningen uitdelen, maar ook kun nen liefhebbers van de autosport zijn race-auto be wonderen. Boy Zentveldt maakt deel uit van het team Au tomotive Systems, dat talent volle toppers van de autosport onder zijn hoede heeft. SINT JANSTEEN - Schutters vereniging Sint Jan uit Sint Jansteen start komend zomer seizoen met de jaarlijkse ko ningschieting. Morgen (zater dag) strijden de leden op de locatie aan de Tragel om de titel. Vanaf donderdag 7 mei houdt men om de twee weken op don derdagavond om 20.00 uur een aantal oefenschietingen. De vereniging stelt materiaal be schikbaar. Jaarlijks tekent Sint-Jan ook voor een aantal avondschietingen, De eerste in deze reeks staat vrijdag 22 mei op het programma. Onder aus piciën van de Zeeuws-Vlaamse bond wordt een aantal wedstrij den gehouden waarbij zestallen van regionale verenigingen het tegen elkaar opnemen. Basketbal Mannen, eredivisie. Finale play-offs: Do- nar - Den Helder 80-76 (41-40). Zondag zevende en beslissende wedstrijd in Den Helder. Sportprijsvragen Lucky 10,23 april: 3-7 - 9-10 -14-18-19- 21-25-27-33-37-39-42-55-57-60-61 - 74-78. (onder voorbehoud). Lotto 16 A. Eerste prijs (jackpot): geen winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars, bruto f50.000,00. Derde prijs: 62 winnaars, elkf 1000,00. Vierde prijs: 355 winnaars, elk f 250,00. Vijfde prijs: 3141 winnaars, elk f 25,00. Zesde prijs: 6359 winnaars, elk f 10,00. Zevende prijs: 49.646 winnaars, elk f5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen win naar. Vijf goed: 1 winnaar, bruto f. 10.000,00. Vier goed: 30 winnaars, elk f. 1000,00. Drie goed: 259 winnaars, elk f. 100,00. Twee goed: 2493 winnaars, elk f. 10,00. Tafeltennis Eindhoven. EK, Landenteams. Vrouwen, 1e wedstrijd. Groep A: Hongarije - Ne derland 4-3. Batorfi - Keen 21-17 19-21 19-21, Toth - Vriesekoop 15-21 8-21, Braun - Noor 23-21 21-16, Toth/Batorfi - Noor/Vriesekoop 21-17 21-16, Batorfi - Vriesekoop 21-17 21-12, Braun - Keen 18- 21 17-21, Toth - Noor 21-15 21-13. Enge land - Kroatië 4-3, Italië - Oekraïne 4-0.2e wedstrijd: Italië - Nederland 2-4. Arisi - Keen 13-21 20-22, Ding - Vriesekoop 19- 21 21-12 11-21, Negrisoli - Bakker 20-22 22-20 21-16, Negrisoli/Arisi - Noor- /Vriesekoop 21-17 16-21 21-13, Arisi - Vriesekoop 21-18 16-21 10-21, Negrisoli - Keen 11-2114-21 Hongarije-Kroatië 4-0, Engeland - Oekraïne 4-1. Stand: 1. Hon-, garije 2-4 (8-3), 2. Engeland 2-4 (8-4), 3. Italië 2-2 (6-4), 4. Nederland 2-2 (7-6), 5. Kroati? 2-0 (3-8), 6. Oekra?ne 2-0 (1-8). Groep B, 1 e wedstrijd: Rusland - Tsjechië 4-0, Duitsland - Slowakije 4-0, Roemenië - Frankrijk 4-2. 2e wedstrijd: Duitsland - Frankrijk 4-0, Roemenië - Tsjechië 4-0, Rusland - Slowakije 4-1. Stand: 1. Duits land 2-4 (8-0), 2, Rusland 2-4 (8-1), 3. Roe menië 2-4 (8-2), 4. Frankrijk 2-0 (2-8), 5: Slowakije 2-0 (1-8), 6. Tsjechië 2-0 (0-8). Mannen, 1e wedstrijd. Groep B; België- Nederland 2-4. Philippe Saive - Heister 16-21 11-21, Jean-Michel Saive - Sung. 13-21 21-14 21-13, Podpinka - Keen 16-21 19-21, Podpinka/Sonnet - Heister/Keen 17-21 10-21, Jean-Michel Saive - Heister 22-20 11-21 21-14, Philippe Saive - Keen 17-21, 14-21. Zweden - Oostenrijk 4-1, Rusland - Italië 4-3. Groep A: Polen - Hon garije 4-0, Frankrijk - Joegoslavië 4-1, Duitsland - Tsjechië 4-2. Tennis Orlando. Mannen, 630.000 gulden. Tweede ronde: Courier (VSt/3) - Van" Scheppingen (Ned) 6-2 6-1llie (Aus) - Ar nold (Arg) 6-3 6-4, Craca (Dui) - Gambill (VSt) 6-4 6-4. Monte Carlo. Mannen, 4,8 miljoen gul den. Derde ronde: Krajicek (Ned/7) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-0, Santoro (Fra) - Sampras (VSt/1) 6-1 6-1, Pioline (Fra/10) - Kuerten (Bra/8) 7-6 6-1, Berasategui (Spa) - Dosedel (Tsj) 3-6 6-3 6-3, Moya (Spa/14) - Kafelnikov (Rus/4) 6-2 6-3, Cor retja (Spa/6) - Gaudenzi (Ita) 7-6 6-4, Becker (Dui) - Philippoussis (Aus/13) 6-1 6-1, Korda (Tsj/2) - Albert Costa (Spa/16) 5-7 6-4 6-4. Kwartfinales: Krajicek - Kor da, Becker - Berasategui, Santoro - Pioli ne Corretja - Moya. Voetbal TERNEUZEN - De basketbal- vereniging Scheldesport houdt zaterdag in Terneuzen een cli nic. Vijf prominenten uit de basketbalwereld, onder wie ex- internationals en de ex-bonds- coach Henk Kessens zullen tweehonderd jeugdleden van de Zeeuwse basketbalclubs aan technische en tactische oefen vormen onderwerpen. Daarnaast is er een spelcircuit. In de sporthal 't Zwaantje zijn behalve Kessens, de ex-interna tionals Willy-Jan Ackermans (BSC Weert), Henk Pieterse (spelend in de Bundesliga), Maurice Govers (Nashua Den Bosch) en de Amerikaan Kendel Mack (spelend bij het Belgische BC Bree) van de paxdij. De basketbalclinic woi'dt gege ven aan de jeugd van zeven tot dertien jaar en begint om 09.00 UUX'. Eredivisie: Ajax - Willem II 6 - 1. Stand aan kop: Ajax 31-86, PSV 31-68, Vitesse 31-61, F'oord 31-60, Heerenv. 31-51. Wielrennen GP de Denain. 1. Kïrsipuu (Est) 189 km in 4.18.25 (43,88 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Moncassin (Fra), 4. Cassani (Ita), 5, Guesdon (Fra), 6. Marcus Zberg (Zwi), 7. De Meester (Bel), 8. Beeckman (Bel), 9; Morelle (Fra), 10. Van Dyck (Bel). Ronde van Nedersaksen. Tiende etappe, eerste gedeelte, Melle - Munster: 1Hon-: do (Dui) 73,1 km in 1.29.13, 2. Korff (Dui), 3. Hagland (Fra), 4. Walzer (Dui), 5. Fred Rodriguez (VSt), Tiende etappe, tweede deel, Munster; Ossnabrücie 1. Hondo71,6km in 1.49.^2, 2, Khalilov (Oek), 3, Rodriguez, 4. Kejval (Tsj), 5. Konecny (Tsj). Eindklassement: 1. Klöden (Dui) 39.11.21, 2. McRae (VSt) 0.04, 3. Niermann (Dui) 0.08, 4. Stangeli (Slv) 0.16, 5. Kivilev (Kaz) 0.25, Ronde van Thüringen. Tweede etappe, Hildburghausen-Arnstadt: 1. Teuten- berg (Dui) 200 km in 5.16.57,2, Poitschke (Dui) 0.02, 3. Werner (Dui) 0.41, 4. Aes- bach (Zwi) 0.47, 5, Blum (Zwi), 12, Van Schalen (Ned). Algemeen klassement: 1. Van Schalen 9.46.47, 2. Teutenberg 0.47. 3. Poitschke 0.53, 4. Keiler (Dui) 1.18, 5. Werner 1.34. Zeilen TERNEUZEN - Voetbalvereni ging Terneuzense Boys houdt vrijdag (vandaag) in verband met het kampioenschap van het eerste elftal in de derde klasse KNVB van het zaterdagvoetbal een receptie. De kanxpioensx'e- ceptie begint om 19.30 uur in de kantine van de v.v. Terneuzense Boys aan de Frederik van Eedenstraat. Baltimore. Whitbreadrace, zevende etappe. Fort Lauderdale-Baltimore, 870 zeemijlen. Eindstand: 1. BrunelSunergy (Ned) Heiner 3 dagen, 3 uur, 59 minuten en 39 seconden, 2. Swedish Match (Zwe) Krantz 3, 4.20.24, 3. EF Language (Zwel Cayard 3,4.20.54,4. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 3,4.58.36,5. Silk Cut (GBr) Smith 3,5.02.07,6. Merit Cup (Mon) Dal ton 3, 5.21,44, 7. Toshiba (VSt) Stand- bridge 3, 5.30.43, 8. Chessie Racing (VSt) Smith 3, 5.30.53, 9. EF Education (Zwe) Guillou 3, 5.39.54. Algemeen klasse ment: 1. EF Language 689 punten, 2* Swedish Match 585, 3. Merit Cup 527, 4, Innovation Kvaerner 519, 5. Chessie Ra cing 484,6. Silk Cut 459,7. Toshiba 383,8. BrunelSunergy 353,9. EF Education 168,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 53