Oorlog in raadsvergadering Sas Baby af. Maak nu kennis met de Mercedes A-klasse. A-klasse demoshow van donderdag 23 april tot en met maandag 27 april a.s. bij Garage Ve en Garage 't Westen. Garage Vervaet Garage 't Westen PZC zeeland vrijdag 24 april 1998 1 2i Ouderen lezen vaak het beste voor Herstel zeeweringen begint volgende week Nieuwe Orde en oude machthebbers botsen over grondaankoop Axel sluit Sportlaan af door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De eerste of ficiële vergadering van de nieu we Sasse gemeenteraad ont aardde donderdagavond in een keiharde verbale confrontatie tussen de oude machthebbers en de nieuwe orde. Burgemeester ing. J. van Rest durfde het aan om een voorstel, dat nog onder regie van het oude college was voorbereid, op eigen kracht voor te leggen aan de nieuwe raad, omdat zij ervan overtuigd bleek dat het niet alleen een goed voorstel was, maar ook nog eens een dat absoluut geen uit stel duldde. De wethouders P. Bertram (CDA), E. Spuesens. (D66) en R. Noët (VVD) steun den het voorstel niet, omdat zij niet waren geïnformeerd. Het ging om een door de voor malige PvdA-wethouder J Platschorre uitge-onderhan- delde overeenkomst met. de Phi- lippiense projectontwikkelaar Projeka, in Sas van Gent beter bekend onder de naam Kaas, die bereid werd gevonden om ruim 2,8 hectare grond in Westdorpe van de hand te doen aan de ge meente voor 21 gulden per vier kante meter. De gemeente zou met die grond in handen een be gin kunnen maken met de ont wikkeling' van de nieuwbouw wijk Oostmolenkreek. Gat De nieuwe portefeuillehouder Noët (grondzaken) kon zich niet vinden in het onderhandelings resultaat, omdat hij - en met hem andere leden van de raad - tot de ontdekking was gekomen dat er tussen het bedrag dat de gemeente voor de lap grond zou moeten betalen (ruim 470.000 gulden) en de taxatiewaarde voor het perceel een gat zat van zo'n 120.000 gulden. Dat alleen al was voor de wethouders re den om de burgemeester nog voor de raad te verzoeken om het voorstel terug te nemen. Van Rest peinsde daar niet over. In een drie uur lange discussie, met vier schorsingen en met veel verbaal geweld, bleef van Rest volharden in haar standpunt dat de met Kaas overeengeko men verkoopvoorwaarden voor de gemeente een prima zaak wa ren. In Westdorpe zou er weer ge bouwd kunnen worden en de grondprijzen zouden op een re delijk niveau kunnen uitkomen waren haar argumenten. Gesprek CDA D66 en WD waren daar niet van overtuigd en drongen bij Van Rest aan op een nieuw gesprek met de projectontwik kelaar. In dat gesprek zou niet alleen nog eens de grondprijs aan de orde moeten komen, maai- ook een verzoek aan Kaas om even op een definitief raads besluit te wachten. De biugemeester benadrukte - diverse malen - dat zij best een gesprek wilde aangaan, maar dat aan de prijs niet zou worden getornd en dat de projectont wikkelaar bovendien niet ge porteerd zou zijn van uitstel van aankoop. Nieuw voorstel Wethouder Noët op zijn beurt wilde helemaal niet dat Van Rest nog eens met Kaas om de tafel ging zitten. Hij meende dat hij als verantwoordelijk porte feuillehouder alle relevante in formatie over de voorgenomen grondtransactie moest kennen alvorens de raad weer een voor stel - al zou het hetzelfde zijn - voorgelegd krijgt. Moest er opnieuw onderhan deld worden, dan was hij de aangewezen man. Na veel vij ven en zessen droeg Van Rest de volledige verantwoordelijkheid voor de grondaffaire over aan wethouder Noët. Tot genoegen van de WD-er, die nu zelf heel de grondkwestie gaat uitzoe ken. Temeer, omdat hij - zo zei hij gis teren- het vermoeden koestert dat de project-ontwikkelaar de gronden in Westdorpe nog niet definitief van de verschillende eigenaren heeft kunnen verwer ven. Deze zou, als de gemeente voor de bijna drie hectare zou hebben betaald, vervolgens met geld van de gemeente die aan- door Bianca Abrahamse SAS VAN GENT - De ware lees liefhebber draagt de boodschap het beste over. Leesplezier en gezelligheid voor jong en oud, daar draait het om. Vanaf mei zullen vijftien 50-plussers uit de gemeente Sas van Gent in drie peuterspeelzalen en een kinder dagverblijf voorlezen aan de jeugd van twee tot vier jaar. De bedoeling is om de kinderen zo vroeg mogelijk kennis te laten maken met boeken, om hun taalontwikkeling te stimuleren. In de Sasse bibliotheek werd kopen kunnen doen. Een derge lijke affaire speelde enkele jaren geleden ook in de Philippiense gisteren een workshop voor 50- plussers gehouden, waar-bij elf van de vijftien belangstellende voorlezers aanwezig waren. ,Het is noodzaak dat j onge kin deren vroeg met lezen in contact worden gebracht. Het is vooral ook leuk voor de ouderen, die in deze j achtige tij d vaak nog het meeste geduld kunnen opbrengen om met kin deren om te gaan", vertelt M. Martens, directeur van de bi bliotheek. De bibliotheek borduurt met het initiatief tot het oprichten van een voorleesteam voort op Kanaalpolder. Daar kocht de gemeente Sas van Gent ook grond van dezelfde ontwikke- de succesvolle landelijke proef in vier grote vestigingen van het NBLC, het overkoepelende or gaan van de Nederlandse bi bliotheken. Martens weet te vertellen dat andere leeszalen in de regio een soortgelijke actie gaan- ondernemen. De biblio theek West-Zeeuws-Vlaande- ren is ook op zoek naar enthou siaste 50-plussers die willen voorlezen in peuterspeelzalen in Aardenburg, Breskens en Sluis. A Koenes (61) is een enthousias te voorleesoma voor haar twee kleinkinderen en 'verslindt zelf laar, terwijl deze nog niet met alle eigenaren in de polder tot een vergelijk was gekomen. ook boeken'. Ze zal in mei ook aan Sasse peuters voorlezen. Koenes: „Het voorleesteam is een prima initiatief, al wordt onze opvoedingservaring wel onderschat bij de workshop. Ik hoor nu dingen die ik tig jaar ge leden ook heb gedaan, maar dat is ook wel goed. Het is belang rijk dat je weet hoe kinderen in elkaar steken." M. Mahu (50) is werkzaam in de bejaardenbi bliotheek en is ook fervent boe kenlezer „Ik vind het leuk om als contrast nu ook met jonge kinderen met boeken te wer ken", vertelt Mahu. doorConny van Gremberghe TERNEUZEN - Verschillende aannemerscombinaties zullen naar alle waarschijnlijkheid volgende week beginnen met de herstelwerkzaamheden aan de zeewering van de Eendragt, de Margaretha- en Nieuw-Othen- epolder, oostelijk van Terneu- zen. In totaal zal zo'n 6,4 kilo meter zeedijk worden voorzien van een nieuwe basaltonbekle- ding. De kosten van de herstel werken komen uit op bijna 7,9 miljoen gulden. Het Rijk draait op voor de kosten. Dit meldde dijkgraaf drs. H. Eversdijk van het waterschap De Drie Am bachten gisteren zijn algemeen bestuur. Eversdijk zei verheugd te zijn over de afloop van de discussie tussen Rijk en waterschappen over de bekostiging van het dijkherstel. De Tweede Kamer heeft duidelijk de zijde van de waterschappen gekozen en de kosten bij de rijksoverheid ge legd. De water-schappen zelf, zo gaf Eversdijk nog eens aan, be talen mee in de huisvestings kosten van het projectbureau in Goes en verlenen Waar mogelijk hand en spandiensten. De hersteloperatie in het be heersgebied van de Drie Am bachten heeft, zo benadrukte Eversdijk, heel wat voeten in aarde. Het gaat om een groot project, waarvoor nog ettelijke tienduizenden kubieke meter betonpylonen van Vèrbrugge Terminals in Terneuzen naar de depots bij de zeewering gevoerd zullen moeten worden. Op dit moment, zo gaf projectleider L. van Hese gisteren aan, zijn grote partijen nieuwe betonblokken al in depot in de polders gezet. Begin deze maand is nabij De Griete weer begonnen met het verwijderen van de oude basalt en betonblokken. Deze worden tijdelijk weggezet op een twee hectare groot terrein nabij de buurtschap dat Rijkswaterstaat van een agrariër heeft gehuurd. In de loop van mei zal met be hulp van vrachtwagens zullen ook de nog benodigde basalton- blokken vanuit de Temeuzense haven naar dat terrein worden overgebracht. Volgens Eversdijk hebben wa terschap en andere betrokken instantie inmiddels met de ge meente Terneuzen overeen stemming bereikt over de rijroutes voor de zware trans porten. Die zullen hoofdzakelij ke gebruik maken van de Groe- neweg bij Zaamslag en niet via de Polderstraat door die kern. Bewoners hadden hier namelijk bezwaar tegen aangetekend. De werkzaamheden aan de zee wering zijn enigzins vertraagd door het natte weer van de voor bije weken. Niettemin ging Eversdijk ervan uit dat het ruim 6 kilometer lange dijkvak voor oktober, voor aanvang van het nieuwe stormseizoen, volledig, hersteld zal zijn. AXEL - De Sportlaan in Axel wordt afgesloten voor door gaand snelverkeer. Auto's zul len niet meer langs Axels bos en sportvelden van Kinderdijk naar Van Middelhovenstraat kunnen rijden. De meerderheid van de Axelse gemeenteraad steunde donderdag een voorstel van het college. CDA en PvdA profiteerden tijdens de eerste reguliere raadsvergadering al van hun verkiezingsoverwin ning. Alleen de twee grootste coalitiepartijen wilden de Sportlaan afsluiten. De derde coalitiepartij GPV, dat geen wethouder levert, ziet meer in de aanleg van een land-1 bouwsluis. Volgens CDA en PvdA is die oplossing echter veel te duur. Als er echt eens een voertuig door moet - en niet om kan rij den - kan de gemeente al tijd de paaltjes tijdelijk verwij deren. WD en Lijst Snoodijk vonden afsluiting van de weg een veel te rigoureuze maatre gel. De WD pleitte voor invoe ring van een 30-kilometer-zone en wilde nog eens onderzoek la ten doen naar de meest gewen ste maatregelen. Wethouder A van Waes stelde dat er al vijf maanden wordt gepraat en be toogde dat verder uitstel geen nut heeft. Oudere leesliefhebbers zijn door hun geduld bij uitstek geschikt om het plezier in het lezen aan jonge kinderen over te dragen. foto Charles Strijd Het ideale moment om kennis te maken met de A-klasse is aangebroken. Tijdens onze A-klasse demoshow kunt u in onze showroom kennismaken met de Classic-, Elegance- en Avantgarde-uitvoering. Test tijdens een proefrit de A-klasse van uw keuze en u kunt zelf ervaren hoe deze eigenzinnige auto voelt en rijdt. U zult aangenaam verrast worden. Wij kunnen, indien u dat wenst, alvast een datum voor een proefrit in de A-klasse voor u reserveren. Dan hoeft u niet te wachten en kunt u meteen instappen. Belt u ons even van tevoren? U bent van harte welkom op donderdag 23 april van 9.00 tot 18.00 uur, op vrijdag 24 april van 9.00 tot 18.00 uur, op zaterdag 25 april van 10.00 tot 17.00 uur en op maandag 27 april van 9.00 tot 18.00 uur. Mercedes-Benz Langereksestraat 11,4538 AZ Terneuzen, tel. (0115) 62 04 00, fax (0115) 61 40 14 Bredestraat 23a, 4501 EB Oostburg, tel. (0117) 45 22 55, fax (0117) 45 34 49.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 48