Vogelwaarde terug op niveau IJzendljke-Breskens gestaakt Tennissers van Animo gaan flitsend van start Vlissingen wint klassieker Titelkansen Groede vrijwel vervlogen Schelde start prima in het bekertoernooi Kampioen na zege op naaste concurrent Domburg Terneuzen Al wint makkelijk Tweede zege voor HVV Al Nipte winst Terneuzense Boys BI Terneuzen wint zonder te scoren Terneuzense vrouwen zegevieren Arnemuiden mag blijven hopen Vrouwen Oostkapelle onderuit Mogelijk finale tussen Timmers Toronto wil zomerspelen Twee lijnen, vier nummers en een minicentrale. Het ISDN TweeLijnen Pakket. door Maikel Harte DOMBURG - Binnen een jaar is Vogelwaarde terug in de klasse, waaruit het degradeerde. De kersverse kampioen van de vijf de klasse versloeg in een recht streeks duel naaste concurrent Domburg met 1-3 en mag zich zodoende opmaken voor een hernieuwde kennismaking met de klasse, waarin het zó lang uitkwam. Vogelwaarde liet vanaf het eer ste fluitsignaal zien de ploeg te zijn met de beste papieren voor de titel. Het had aan een gelijk spel genoeg, maar zocht desal niettemin keer op keer de aan val, waarbij Arno Wauters en Rudi Raes voor het meeste ge vaar zorgden. De beste kans was na 23 minuten echter voor Ste ven de Clippelaer. Door zelf door te gaan ontweek de mid denvelder handig de buiten- spelval, maar miste oog in oog met Domburg-doelman Rutger Wondergem het raffinement om het doeltreffend af te maken. De Vogelwaarde-supporters konden even later toch de armen heffen. Mario van Vlierberghe schoot een teruggekopte bal van Arno Wauters van dichtbij kei hard tegen de touwen: 0-1. Nog voor de rust had Arno Wauters de topper definitief kunnen be slissen, maar hij kon het alleen voor Wondergem niet afmaken. Gevaarlijk Om een verdere achterstand te voorkomen posteerde speler/ trainer Geert Bouwman zich zelf na een halfuur op de positie van laatste man. Daarmee kwam een einde aan Vogelwaar- de's beste periode, maar Dom burg was eigenlijk alleen ge vaarlijk via Ko Brand. De aanvoerder met vuur in de schoenen wist met zijn vrije trappen het doel echter niet te vinden. DatDomburgnietuitde verf kwam erkende ook Bouw man. ,,Wij hebben het eigenlijk twee weken geleden tegen Hoofdplaat laten liggen", aldus de routinier, die lange tijd uitge schakeld was vanwege een her nia.,,Sinsdien is bij ons het vuur eigenlijk een beetje weg. N a de rust geloofden beide ploe gen het wel. Alleen in de laaste vijf minuten kende de wedstrijd een opleving. Eerst was het Rudi Raes, die Vogelwaarde op 0-2 zette. Vervolgens bracht Wilco van Eijzeren iets van spanning terug door de aansluitingstref fer te produceren. Invaller Mi chel Nieuwelink bracht tenslot te de eindstand op 1-3. Jan Kolijn Dat zorgde voor de nodige vreugdetafèrelen in het Vogel waarde-kamp. Alle lof komt volgens voorzitter Ferdy Her mans toe aan trainer Jan Kolijn. „Het is, denk ik, uniek dat een ploeg degradeert en een jaar la ter weer promoveert met dezelf de trainer. Het is meestal de trai ner die het moet ontgelden na een degradatie. Maar de spelers zeiden vorig jaar dat het aan henzelf lag. Ze wilden bij elkaar blijven en Vogelwaarde na een jaar weer terugbrengen op het niveau waar het thuis hoort: de vierde klasse." In die vierde klas neemt Freddy de Rooij het roer over van Jan Kolijn. Met vertrouwen. „Er zit ten volop mogelij kheden in deze groep", aldus de oud-trainer van HW'24 en Steen. „Het feit dat ze degradeerden en een jaar later gelijk weer promoveren is gewoon een kwestie van ver schil in mentaliteit. Ik ga er in ieder geval alles uithalen wat er inzit. Met een viertal spelers er bij - zo komt Jordi van Bunde ren over van Axel - verwacht ik, dat we bovenin gaan meedraai en. Met de titel op zak zal Vogel waarde in ieder geval een stuk makkelijker met spelers van an dere clubs praten." Domburg-Vogelwaarde 1-3 (0-1). 24. Van Vlierberghe 0-1, 42. Raes 0- 2, 45. Van Eijzeren 1-2, 46. Nieuwe link 1-3. Scheidsrechter: W.AM. Seghers (Hulst). Aantal toeschou wers:! 50. Gele kaart: Bouwman (Domburg). De kampioensploeg van Vogelwaarde. foto Dirk-Jan Gjeltema door Peter van Kouteren HOEK VAN HOLLAND - Met een 6-0-overwinning op TV De Hoek in Hoek van Holland be gonnen de mannen van Animo de tenniscompetitie in de hoog ste landelijke klasse met een op steker. De Zeeuws-Vlamingen konden in hun sterkste opstel ling aantreden en stonden slechts één set af. Boas Bierings, die in de aanloop naar de com petitie weinig trainingsarbeid had kunnen verrichten, sleepte ondanks een setnederlaag een overwinning uit het vuur. Als Animo in zijn sterkste op stelling kan aantreden, lijkt er weinig kruid tegen de Terneuze- naars gewassen. De formatie van trainer/speler Filip Ver- sluys beschikt met Tim Blon- deel, de Zuid-Afrikaanse jeugd speler McGregor en de Fransman Gley over tennis- profs, die ambitieus zijn en al- tij d willen winnen, maar niet al- tij d van de partij kunnen zijn. „Maar we hadden vandaag een luxeprobleem", vond Versluys. „Iedereen was er. Dan win je makkelijk van Hoek van Hol land, dat kampioen was gewor den in de derde klasse, maar op verzoek direct naar de eerste klasse is gepromoveerd. Het debuut in de hoogste lande lijke klasse van het mannenten- nis had de thuisploeg zich onge twijfeld anders voorgesteld. „Ze kwamen er eigenlijk niet aan te pas", keek Versluys terug. „Zoals verwacht. Alles wat we hier hadden laten liggen, was slecht geweest. Ik zag het direct toen de wedstrijd begon. We mochten hier geen problemen ondervinden." Slechts Boas Bierings moest een set afstaan. Bierings verspeelde in de eerste set vier setpoints op 5-4 en verloor uiteindelijk met 7-6. Daarna stelde de Zeeuws- Vlaming orde op zaken. Dat leidde tot afgetekende overwin ningen van 6-1 en 6-2. De overi ge partijen leverden allemaal met speels gemak zeges op voor de Tdmeuzense tennissers. Ani mo ontvangt zondag in eigen huis Frisselstijn en staat daarna voor cruciale ontmoetingen met Dash en 't Halve Maantje. Ver sluys: „We spelen nogal eens met een vertimmerd team. Daarom gaan we voorlopig nog altijd uit van handhaving." TV De Hoek-Animo 0-6. Portengen- Blondeel 1-6, 3-6; Nottenius-Mc Gregor 3-6, 1-6; Liles-Bierings 7-6, 1-6, 2-6; Bos-Versluys 0-6, 0-6; Por- tengen/Nottenius-Blondeel/Mc Gregor 4-6,2-6; Bos/Liles-Bierings/ Versluys 2-6, 2-6. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen hadden in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal zaterdag weinig moeite met WSC Al. Na een 3-0-ruststand werd het uiteinde lijk 5-0. Timmy Louwiesse nam drie van de vijf treffers voor zijnrekening, Angelo Comelis en Chris de Bruin scoorden elk eenmaal. Omdat koploper HOV op eigen veld tegen Halsteren niet ver der kwam dan een 0-0-gelijkspel blijft Terneuzen Al een wa terkansje houden op de titel. HULST - In de hoofdklasse van het district Zuid 1 mocht HW'24 Al zijn tweede zege van het seizoen begroeten. Op ei gen veld werd het 3-1 tegen nummer voorlaatst Dosko Al, na een 2-1-ruststand. AZW Al en Steen Al hielden elkaar in Axel in evenwicht. Na een gelijke stand bij rust (1-1) eindigde het duel ook in ba lans: 2-2. MIDDELBURG-De B-junioren van Terneuzense Boys waren in de hoofdklasse goed voor een 3-2-zege in de uitwedstrijd tegen Dauwendaele BI. Arjen Oostdijk had met twee treffers (één voor en één na de rust) een belangrijk aandeel, Mario de Fouw scoorde eenmaal. OUDENBOSCH - De C-junioren van Terneuzen boekten za terdag tegen VES'35 hun tweede opeenvolgende overwin ning. In Oudenbosch werd het 0-2 door twee eigen doelpunten van de tegenstander. Terneuzense Boys Cl lijkt de degradatie niet meer te kunnen ontlopen na de 2-0-nederlaag op eigen veld tegen SAB Cl. TERNEUZEN - De vrouwenploeg van Terneuzense Boys won zaterdag met 3-0 van VC Vlissingen. In Terneuzen opende Shirley van Boven in de eerste helft de score. Vlissingen drong daarna sterk aan, maar het overwicht resulteerde niet in de gelijkmaker. Halverwege de tweede helft stelde Terneuzense Boys de overwinning veilig door doelpunten van Debbie Bak ker en Inge van Houten. ARNEMUIDEN - Voor Arnemuiden blijft het seizoen tot op de laatste speeldag spannend. Zelf kwam de Walcherse eer steklasser zaterdag in het duel met Wilhelmina'26 niet verder dan een gelijkspel (1-1), maar omdat ook de concurrentie punten morste blijft Arnemuiden als vierde in de rangschik king kansrijk voor een plaatsje in de nacompetitie. Zaterdag kwam Arnemuiden op achterstand. Anton Versteeg had de gasten in de 55e minuut voor 0-1 gezorgd. Twintig minuten voor tijd zorgde Amemuiden-spits Jacky de Smit voor de ge lijkmaker: 1-1. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle verloren in eigen huis van Unitas (2-4). Het begin was wel voor de thuisclub met enkele mooie kansen, maar Unitas counterde naar 0-2. Vlak voor rust maakte Ilona Stouthamer 1-2. In de 47e mjnuut werd het al 1-3 en pas halverwege de tweede helft was er de aansluitingstreffer van Nancy Bahadoer. In de slotfase counterde Unitas naar 2-4. Hartaanval wordt toeschouwer fataal door Aector Dooms IJZENDIJKE - De derby IJzen- dijke-Breskens is gisteren na het overlijden van een toe schouwer gestaakt. De wed strijd in de vierde klasse van het amateurvoetbal was in IJzen- dijke 23 minuten bezig toen de 75-jarige A Brugge uit Breskens een hartaanval kreeg. De dienstdoende arts N. van der Maas was snel ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. Scheidsrechter J. Marinissen uit Oost-Souburg had het duel, nadat de supporter van Bres kens zich onwel voelde, direct gestaakt. Vincent Calon had twee minuten daarvoor IJzen- dijke op een verrassende 1-0- voorsprong gezet. Titelkandidaat Breskens speel de vanaf de zesde minuut met tien spelers, omdat Esad Osma- novski met een rode kaart uit het veld was gestuurd. Scheids rechter Marinissen paste de TERNEUZEN - Vier biljarters van biljartclub 't Bierwinkeltje strijden vrijdag om de eerste plaats in het kampioenengala van de Biljart Federatie Terneu zen Stad. In poule A wisten Jac ky de Vries en Bert Timmer zich te plaatsen, terwijl uit poule B Youri Timmer en Piet Oppen neer als sterkste spelers in de kruisfinales uitkomen. Een finale tussen vader en zoon Timmer behoort tot de moge lijkheid. De familie Timmer zal dan moeten afgerekenen met Piet Oppenneer, die in de poule wedstrijden een voortreffelijke indruk achterliet en met Jacky de Vries. Beide spelers eindig den in hun poule op de eerste plaats. In de poulewedstrijden noteer de Piet Oppenneer met zestig caramboles in zeventien beur ten de kortste partijDe hoogste serie kwam met achtenveertig caramboles op naam van Koos Zwanink. De kruisfinale in het librespel wordt vrijdagavond om half acht in café Wilhelmina in Terneuzen begonnen met de partij tussen Bert Timmer (hij speelt voor honderd carambo les) en Piet Oppenneer (zestig caramboles). Een uur later ko men Jacky de Vries (veertig ca ramboles) en Youri Timmer (dertig caramboles) in actie. De finale staat gepland om half tien. f zwaarste sanctie toe, toen het 17-jarige talent van Breskens zich revancheerde voor een overtreding van William Aers- sens. Esad Osmanovski hield met zijn hand even de voet van de IJzendijke-speler vast. In de ogen van de Breskens-aanhang een overtrokken beslissing, maar de Souburgse scheids rechter was onverbiddelijk. Van invloed De vroege rode kaart bleek van invloed op de wedstrijd. Bres kens was in die fase wel de bete re ploeg, maar verkeek zich op de tegenstander. IJzendijke, dat door het ontbreken van Frank Neve (enkel), Adri van Hane- gem (knie) en Frank van de Vij ver (werk) veel kwaliteit had moeten inleveren, ving de titel kandidaat op en probeerde via snelle tegenaanvallen gevaar- lijkte zijn. Dat werd Breskens in de 21e minuut fataal. Bij een snelle uitbraak stuurde Luc van Waes van eigen helft Vincent Calon in de diepte. De aanvaller haalde meteen uit. Doelman Stefan Dijkers was kansloos: 1- 0. Beide clubs zijn overeen geko men om het belangrijke duel in de vierde klasse dinsdag (mor gen) in IJzendijke uit te spelen. Om half zeven wordt er dan be gonnen met elf IJzendijke-spe- lers tegen de tien van Breskens, bij een 1-0-stand in het voordeel van IJzendijke, voor de reste rende 67 minuten. IJzendijke-Breskens 1-0 (gestaakt na 23 minuten). 21. Calon 1-0. Scheidsrechter: J. Marinissen (Oost-Souburg). Bijzonderheden: wedstrijd na 23 minuut gestaakt na overlijden toeschouwer. Rode kaart: E. Os7nanovski. (Breskens). Restant wedstrijd, wordt di7isdag (morgen) gespeeld. Aantal toeschouwers: 300. ger Abdoe Ben Khedda wordt omringd door drie Middelburgers. Van links naar rechts: Turan JandeRijkeenRenéFlorisse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Alex Krappen VLISSINGEN - Middelburg-trainer Cees Houte pen was er na afloop van de verloren derby tegen Vlissingen (2-0) duidelijk over: „Het heeft ons vandaag ontbroken aan aanvallende daadkracht. Dat is het hele seizoen al zo. Middelburg heeft een spits nodig die niet nadenkt, maar de bal er ge woon injasl." Middelburg voetbalde bijna de gehele eerste helft op de helft van Vlissingen. De combinaties liepen soepel tot aan het strafschopgebied. Daar stond echter een muur van verdedigers opgesteld die door Aector Dooms TERNEUZEN - Voor Groede zijn de titelkansen in de zesde klasse na de 2-1-nederlaag te gen Schoondijke nagenoeg ver keken. Biervliet won met dub bele cijfers van hekkensluiter Kwadendamme: 10-1. De Oost- Zeeuws-Vlaamse derby tussen SDO en Terhole eindigde, dank zij twee treffers van invaller Ronnie Jonkheim, onbeslist: 3-3. Sluis verloor met 3-1 de uit wedstrijd tegen Lewedorpse Boys. Schoondijke-Groede 2-1: De nederlaag blijft voor Groede niet zonder gevolgen: de ploeg haakt af in de strijd om hel. kam pioenschap. In de vijfde minuut zette Mark Praas Schoondijke op een 1-0-voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Peter Vercruijsse de gelijkmaker: 1-1. In de tweede helft bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd. Praas tekende met zijn tweede treffer voor de winst: 2-1. Groe de drong nog aan, maar Schoon dijke bleef overeind. SDO -Terhole 3-3: Ronnie Jonk- heim werd een kwartier voor het einde bij de thuisclub in het veld gebracht. Een gouden wissel, want Jonkheim hielp SDO in de slotfase met twee doelpunten aaneen verdiend gelijkspel: 3-3. In de eerste helft zette Dennis van Driessche de thuisclub uit een vrije trap op een 1-0-voor- sprong. Nog voor rust werd de achterstand via goals van Piet de Visser (2) en Giovanni Ver- braeken omgebogen tot een 3-1- voorsprong voor Terhole. In de tweede helft was SDO sterker en op basis van het overwicht was de puntendeling terecht. Bicrvliet-Kwadendamme 10-1: Kwadendamme kwam op een CALGARY - Toronto zal zich kandidaat stellen voor organisatie van de Olympische Spelen van 2008. De grootste stad van Canada wilde het evene ment al in 1996 maar werd toen verslagen door At lanta. Het nationale olympische comité heeft nu besloten een nieuwe poging-te wa gen en zich achter de plannen van Toronto ge schaard. De beslissing over de toewijzing van de Spelen van 2008 valt over drie jaar bij het IOC-con- gres in Moskou. De hernieuwde belang stelling van Toronto voor de zomerspelen draagt niet ieders goedkeuring weg. Een groot deel van de bevolking is tegen wegens de te verwachten hoge kosten. DPA door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Schelde zijn de tweede ronde van de districtsbeker goed begonnen met een 20-3 overwinning op Treffers. De vrouwen van Schelde verloren van Lutra: 14-3. Stormvogel sloot de competitie af met een nederlaag tegen kampioen Hieronynrus: 12-2. Schelde-Treffers 20-3: Vanaf het begin was Schelde de betere ploeg en al in de eerste periode werd er een 3-0 voorsprong ge nomen. Treffers, dat slechts met zeven spelers naar Terneuzen was gekomen, bleef de hele wedstrijd ongemotiveerd en kon absoluut niet imponeren. Schelde wil na de promotie naar de bond de districtsbeker be nutten om te werken aan een goede ploeg voor volgend sei zoen. In de tweede periode lukte het redelijk (9-2). Daarna volg de een uitstekende derde perio de waarin bijna alles lukte. Schelde liep uit naar een 16-2 voorsprong. In de laatste periode was de wedstrijd gelopen en nam Schelde gas terug. Alle spelers kwamen aan scoren toe, opval lend waren de treffers van Maarten de Pooler (5) en Chris Eijsebaert (4). Lutra-Schelde 14-3: Zonder de inbreng van de Scheldestroom- vrouwen had Schelde weinig in te brengen. In Helmond kwam men daar al snel achter want Lutra nam in de eerste periode een 4-0 voorsprong. Schelde wilde niet afgaan en speelde vervolgens een sterk tweede pe riode maar dichterbij kwam men niet (7-3). Door de incom plete ploeg was Lutra duidelijk een maatje te groot. Scores Schelde: Jansen 2 en Van der Hoofd Advertentie door Middelburg niet te slechten bleek. En zoals zo vaak is het dan bij de eerste uitgespeelde kans van de tegenstander meteen raak: Rob Post was de gelukkige die de vlijmscherpe counter van Vlis singen mocht afronden. Bij de Middelburgers, die tot dan toe fel op de bal waren geweest, knakte er iets. De hoofdstedelingen vielen wel aan, maar- werden, reglementair of niet, opgevangen door de sterke defensie van Vlissingen. Na de thee bleef Middelburg aanvallen, maar miste het de overtui ging. In de 70e minuut deelde Stefan Bonarius de genadeklap uit aan Middelburg: hij kopte een voorzet vanaf links schitterend in: 2-0. Met ISDN beschikt u over twee lijnen, waar door u kunt bellen en faxen of Internetten op hetzelfde moment. Met ISDN kunt u bovendien tot 5x sneller data verzenden en surfen op Internet en Het Net. Met de 4 nummers kunt u mensen, afdelingen of toestellen een eigen nummer geven. HetTwceLijncn Pakket bestaat uit een ISDN2- aansluiting en een QuattroVox, een minicentrale, waarmee u 4 analoge toestellen op ISDN kunt aansluiten en gratis intern kunt bellen en door verbinden. ISDNTweeLijnen Pakket nu vanal17^),"" (excl. BTW). 1-0-voorsprong, maar kwam de trein uit Biervliet op gang. Het overwicht leverde tien doelpun ten op. Pascal Wedage was met zes doelpunten de kroonschut- ter. Ralph Baumgarte (3) en spe ler-trainer Jean-Pierre Hubreg- sen zorgden voor de dubbele cijfers: 10-1. Lewedorpse Boys-Sluis 3-1: Een regelmatige overwinning. De thuisclub nam via twee tref fers van Simon Smits een 2-0- voorsprong. Peter Slits ver kleinde de achterstand tot 2-1, maar een eigen goal van Sluis betekende de genadeklap: 3-1. DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Kom langs in: Goes, Livingstoneweg 11. Bergen op Zoom, Fruiteniersdreef 10-12. Geopend van ma. t/m vr. van 08.00 uur tot 18.00 uur. Bellen kan van ma, t/m vr. van 08.00 uur tot 20,00 uur, za. van 09.00 uur tot 18.00 ui Direct bestellen? of bel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 35