Middelburg mist een goede spits Terneuzen geeft Axel les In scoren Van Gorp neemt afscheid in stijl Schelde start tweede bekerronde met zege Ockenburgh 2 naar play-offs driebanden Voetbalsters gelijk tegen Noorwegen Derdeklasser onderuit in derby tegen Vlissingen: 2-0 Vrouwen Oostkapelle onderuit Vlissingen verliest in Terneuzen Botlek te sterk voor Kloetinge Nacompetitie 5e klasse bekend Derde plaats judoka Schipper Vier doden bij voetbalwedstrijd Basketballers Donar dienen protest in Toronto wil zomerspelen Zege Tonkov Van Lare wint Duathlon Cup door Alex Krappen VLISSINGEN - Middelburg- trainer Cees Houtepen was er na afloop van de verloren derby te gen Vlissingen (2-0) duidelijk over: „Het heeft ons vandaag ontbroken aan aanvallende daadkracht. Dat is het hele sei zoen al zo. Middelburg heeft een spits nodig die niet nadenkt, maar de bal er gewoon injast." De wedstrijd van gistermiddag aan de Irislaan in Vlissingen verliep inderdaad volgens een patroon dat aardig wat wed strijden van die ploeg ken merkt. Middelburg voetbalde bijna de gehele eerste helft op de helft van Vlissingen. De combi naties liepen soepel tot aan het strafschopgebied. Daar stond echter een muur van verdedi gers opgesteld die door Middel burg niet te slechten bleek. Enzoalszovaakis het dan bij de eerste uitgespeelde kans van de tegenstander meteen raak: Rob Post was de gelukkige die de vlijmscherpe counter van Vlis singen mocht afronden. Bij de Middelburgers, die tot dan toe fel op de bal waren geweest, knakte er iets. De hoofdstede lingen vielen wel aan, maar werden, reglementair of niet, opgevangen door de sterke de fensie van Vlissingen. En in het geval van een vrije trap, wat re gelmatig voorkwam, wisten de Middelburgse schutters niets beters te verzinnen dan de bal zo hard mogelijk in de muur jagen. Zodoende ging Vlissingen met een 1-0 voorsprong de rust in. Na de thee bleef Middelburg aanvallen, maar miste het de overtuiging. De nauwkeurig heid van voor de rust ontbrak, en door vele foute passes van de Middelburgers kreeg Vlissingen zelfs zo nu en dan de kans om aan een langlopende aanval te bouwen. Wat in de lijn der verwachtingen lag, gebeurde ook: in de 70e mi nuut kwam er een voorzet vanaf links die door Stefan Bonarius schitterend werd ingekopt: 2-0. Daarna was Steven Seedo na mens Middelburg twee keer dicht bij een goal. Eerst pikte de Middelburgse aanvaller de bal op het middenveld op en trok hij richting Vlissingen-doel.- See do, normaal niet te beroerd voor een actie, koos vanaf 20 meter echter voor een kansloos schot, dat in de handen van de goed keepende John Jasperse be landde. Later werd Seedo's om haal, die een beter lot had ver diend, uit het doel geranseld door Jasperse. Deze missers tekenen de vorm crisis waarin Middelburg mo menteel verkeert. Ook Houte pen weet niet waaraan het ligt: „Het is begonnen in de tweede helft tegen HVV, en de wedstrijd tegen Moerse Boys was ronduit dramatisch. Ik weet niet hoe dat komt. Misschien ligt het aan mij, misschien aan de spelers." Ondanks de nederlaag tegen Vlissingen - de ploeg van Huib Meerman is daardoor definitief gevrijwaard van degradatie - houdt Middelburg nog een mi nieme kans op winst van de der de periode. Houtepen gelooft er echter niet in: „We moeten zelf winnen van Axel en Moerse Boys moet verliezen van Unitas. Die kans is wel héél klein." Uithuilen Het wordt waarschijnlijk dus uithuilen en opnieuw beginnen voor Middelburg. Om volgend jaar wèl een kans te hebben op promotie naar de tweede klasse, zal de ploeg versterkt moeten worden. Er moet nog steeds ver vanging komen voor Khalid Boufrahi, die weggestuurd werd en inmiddels meetraint bij VC Vlissingen. Middelburg heeft een echte spits nodig, een speler met een neus voor de goal. Houtepen weet dat het moeilijk zal worden om die te vinden: „Zulke spelers liggen niet voor het. oprapen. Ik hoop dat er een aantal spelers naar Middelburg wil komen." Ook Middelburg-preses Simon Harinck heeft daarin een hard hoofd: „Het is jammer dat jonge spelers van dit niveau voor het geld kiezen. Daardoor krijgt Middelburg niet de kans om van haar eigen jeugdopleiding te profiteren. Misschien speelt ook de sportieve eer een rol. Als een jonge speler hogerop kan, dan is-ie weg. Natuurlijk is het wel jammer dat sommige clubs al in j anuari met spelers gaan praten. Ik vraag me af of dat nu nodig Vlissingen-Middelburg 2-0 (1-0). 36. Post 1-0, 71. Bonarius 2-0. Scheidsrechter: C. P. A van Ineveld (Roosendaal). Gele kaart: De Rijke en Vogel (beiden Middelburg), Blop- poel (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 400. Vlissinger Abdoe Ben Khedda wordt omringd door drie Middelburgers. Van links naar rechts: Turan Dogan, Jan de Rijke en René Florisse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Schelde zijn de tweede ronde van de districtsbeker goed begonnen door een 20-3 overwinning op Treffers. De vrouwen van Schelde verloren van Lutra: 14-3. De waterpo- loërs van Stormvogel sloten de competitie af met een nederlaag tegen kampioen Hieronymus: Schelde-Treffers 20-3: Vanaf het begin was Schelde de betere ploeg en al in de eerste periode werd er een 3-0 voorsprong ge nomen. Treffers, dat slechts met zeven spelers naar Terneuzen was gekomen, bleef de hele wedstrijd ongemotiveerd en kon absoluut niet imponeren. Schelde wil na de promotie naar de bond de districtsbeker be nutten om te werken aan een goede ploeg voor volgend sei zoen. In de tweede periode lukte het redelijk (9-2). Daarna volg de een uitstekende derde perio de waarin bijna alles lukte. Schelde liep uit naar een 16-2 voorsprong. In de laatste perio de was de wedstrijd gelopen en nam Schelde gas terug. Alle spe lers kwamen aan scoren toe, op vallend waren de treffers van Maarten de Pooter (5) en Chris Eijsebaert (4). Lutra-Schelde 14-3: Zonder de inbreng van de Scheldestroom- vrouwen had Schelde weinig in te brengen. In Helmond kwam men daar al snel achter want Lutra nam in de eerste periode een 4-0 voorsprong. Schelde wilde niet afgaan en speelde vervolgens een sterk tweede pe riode maar dichterbij kwam men niet (7-3). Door de incom plete ploeg was Lutra duidelijk een maatje te groot. Scores Schelde: Jansen 2 en Van der Hoofd Hieronymus-Stormvogel 12-2: De waterpoloërs van Stormvo gel hadden een goede eerste pe riode waarin het vergat de kan sen te benutten. Hieronymus scoorde uit een overtalsituatie zodat er een vertekende stand op het scorebord kwam (1-0). Ook in de tweede periode was Stoimvogel goed in het falen van scoringskansen waardoor Hieronymus uitliep naar 4-0. Hieronymus speelde een goede pressing en was met snelle aan vallen de betere ploeg die in de derde periode snel op een beslis sende 10-2 voorsprong kwam. Scores Stormvogel: Leijnse en Jura- nek. OOSTKAPELLE - De voetbalvrouwen van eersteklasser Oostkapelle verloren in de strijd om de tweede plaats in eigen huis van Unitas (2-4). Met nog vier wedstrijden te gaan, heeft de Walcherse ploeg nu nog twee punten voorsprong op Herpt- se Boys. Het begin was wel voor de thuisclub met enkele mooie kansen, maar Unitas counterde naar 0-2. Vlak voor rust maakte Ilona Stouthamer 1-2 en leek een beter resultaat mo gelijk. Twee minuten na rust werd het echter al 1-3 en pas hal verwege de tweede helft was er de aansluitingstreffer van Nancy Bahadoer. Het slotofffensief liep verkeerd af want vijf minuten voor tijd werd het 2-4. TERNEUZEN - De Vlissingse voetbalsters verloren in de tweede klasse van Temeuzense Boys met 3-0. In Terneuzen opende Shirley van Boven in de eerste helft de score. Vlissin gen drong daarna sterk aan, maar het overwicht resulteerde niet in de gelijkmaker. Halverwege de tweede helft stelde Ter- neuzense Boys de overwinning veilig door doelpunten van Debbie Bakker en Inge van Houten. KLOETINGE - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal verloor Kloetinge de laatste wedstrijd onder trainer Andre Eckhardt teleurstellend van Botlek (0-2). Botlek was door het terugtrekken van Hoek uit deze klasse ineens weer degrada tiekandidaat geworden en moest winnen om zich te veilig te spelen. SPUI - Na de 4-1 winst op Internos is Spui plaatsvervangend winnaar geworden van de eerste periode in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal. Wissenkerke won eerder de tweede periode en Cadzand de derde. De drie ploegen gaan nu in een halve competitie uitmaken wie met kampioen Hoedekens- kerke rechtstreeks naar de vierde ldasse promoveert. Op za terdag 2 mei speelt Spui daarom thuis tegen Wissenkerke; op 9 mei volgt dan afhankelijk van het resultaat op 2 mei of Cad- zand-Spui of Wissenkerke-Cadzand. Op 16 mei volgt de der de wedstrijd. WILRIJK - In het Belgische Wilrijk is judoka Sander Schip per uit Goes derde geworden bij het Open Wilrijk toernooi. In een veld van Oostenrijkers, Engelsen, Fransen, Belgen, Duit sers en Nederlanders kwam Schipper uit in de klasse tot 81 ki logram. Schipper die tegenwoordig uitkomt voor sportinsti tuut De Korte won de eerste clrie wedstrijden op rij. In de vierde ronde verloor hij van de Engelsman Daniel Robertel, de latere kampioen. De twee daarop volgende wedstrijden te gen twee Belgen werden door Schipper gewonnen op beslis sing en een yugo (5 punten). In de strijd om de derde plaats won de Goesenaar van de Fransman Jean Englade door een goed uitgevoerde buitenwaartse beenhaak (o-soto-gari) na een achterstand van drie punten. HARARE - Bij een voetbalwedstrijd in Zimbabwe ter ere van de onafhankelijkheidsdag zijn vier supporters om het leven gekomen en tien anderen zwaargewond geraakt. Het ongeluk gebeurde in het gedrang om een plaatsje in het overvolle stadion. Dat heeft een capaciteit van 60.000 mensen maar er waren er volgens ooggetuigen veel meer binnen. Er ontstond paniek waarbij veel toeschouwers onder de voet werden gelopen. De politie was machteloos. RTR door Peter van Kouteren AXEL - Voetbalvereniging Ter neuzen wil zo snel mogelijk ho gerop en steekt haar ambities niet onder stoelen of banken. Onder aanvoering van voorzit ter Eddy Dobbeleir mikte de club aan het begin van dit sei zoen op minstens een periodeti- tel in de derde klasse, maar gis teren pas werd het behoud in de derde klasse veilig gesteld. Een afgetekende zege (1-6) in en op Axel maakte aan alle onzeker heid een einde. Twee doelpunten van Danny van de Velde en treffers van Danny Magito, Barry van der Hooft, Tom Nieuwelink en Den nis de Kraker zorgden voor de monsterscore. Dat leidde tot eu forie bij de Terneuzen-aanhang, die na vele gelijke spelen einde lijk weer eens een overwinning mocht begroeten. Helemaal terecht was die roes niet, want hoewel de uitslag an ders doet vermoeden, was Ter neuzen niet eens zo heel veel be ter. Maar waar eerder dit GRONINGEN - De basketbal lers van Den Helder hebben in de play-off om het Nederlands kampioenschap hun voor sprong op Donar vergroot tot 3- 1. De Helderse formatie won in de vierde van maximaal zeven wedstrijden met 101-91. Bij rust stond de thuisploeg nog voor: 48-35. Den Helder kwam terug en bereikte een 87-87 eindstand na reguliere speeltijd. In de verlenging trok de ploeg de wedstrijd naar zich toe.Den Helder heeft nog één overwin ning nodig om de landstitel te veroveren. De vijfde wedstrijd is dinsdag in Den Helder. Donar diende na afloop via coach Pinas een officieel protest in tegen de uitslag. Volgens Pinas kende scheidsrechter Rol- vink ten om-echte drie punten toe aan de gelijkmakende score (87-87) van Den Heider-speler Rolf Franke. De trainer beweerde dat Franke bij zijn schot op de lijn stond, zodat zijn_ score slechts twee punten waard was. Donar had in dat geval gewonnen. ANP seizoen de doelpuritenmaehine veelal in gebreke bleef, waren de rood-zwarten gisteren uitgere kend tegen de aartsrivaal ui terst trefzeker. Danny Magito wees al na twee minuten de weg naar succes, toen hij uit een hoekschop met een knappe kopbal 0-1 liet aan tekenen. En hoewel Axel, dat zich volgend seizoen versterkt weet door de komst van Marino d'Hooghe, daarna door Niki de Wolff op gelijke hoogte kwam (1-1) was dat slechts uitstel van executie. Basis Danny van de Velde zette direct na de aftrap van die tegentreffer Terneuzen opnieuw op voor sprong en legde daarmee de ba sis voor een gewonnen wed strijd. Axel liep veelal achter de feiten aan en legde het af in slag vaardigheid. Waar de bezoekers een heel seizoen kampten met een schrijnend gebrek aan sco rend vermogen, liep het gisteren tegen een ploeg die streed voor de derde periode titel opeens van een leien dakje. „Ik vond ons voetballend niet eens zo veel minder keek Axel trainer Rinus Zegers met recht terug. „Maar we gaven vooral vanuit het hart van de defensie wel heel veel kansen weg." Terneuzen profiteerde gretig en zat al voor rust op rozen, nadat Danny van de Velde slordig uit verdedigen andermaal doeltref fend had afgestraft (1-3). Die marge werd na de hervatting comfortabel uitgebouwd. In een wedstrijd met een hoge amu- sentswaarde werd uiteindelijk zeven keer doel getroffen. Het moet gezegd dat zowat iedere kans voor Terneuzen een treffer opleverde en dat was een onge kende luxe voor een team, dat eerder dit seizoen zoveel moeite had om tot scoren te komen. Barry van der Hooft, Tom Nieu welink (na een knap genomen vrije trap) en Dennis de Kraker dompelden Axel in diepe rouw. We hebben nog een waterkans- je in de strijd om de derde perio- detitel", stelde de van Axel af scheid nemende trainer Rinus Zegers vast. „Als we volgende week winnen van Middelburg en Moerse Boys gelijkspeelt, dan spelen we toch in de nacom petitie." Axel-Terneuzen 1-6 (1-3). 2. Magito 0-1,13. De Wolff 1-1,14. Van de Vel de 1-2, 30. Van de Velde 1-3, 50. Van der Hooft 1-4, 82. Nieuwelink 1-5, De Kraker 1-6. Scheidsrechter: V. Roetenberg (Schoondijke). Aantal toeschouwers: 450. foto Pieter Honhoff Vreugde bij de rugbyers vau Tovaal na het behalen van de titel. Zittend op de voorgrond Daan van Gorp. Rugbyers Tovaal veroveren titel na zinderend duel met Te Werve door Hans Markusse GOES - Een publiekswissel was hem niet gegund. Tot het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Roel Wijmans moest Daan van Gorp vol aan de bak om de over winning en daarmee het kampi oenschap voor zijn 'liefdesbaby' Tovaal veilig te stellen. Met nog vier minuten op de klok moest 'De Beul van Wemeldin- ge' nog een uiterste krachtsin spanning leveren om de doorge broken Tim Moorman op enkele meters van de trylijn buiten de lijnen te werken. Daarmee hielp Van Gorp (43)-hij stond in 1978 aan de wieg van Tovaal en zet er na 20 jaar trouwe dienst een punt achter-zijn team aan een 10-9 overwinning op concur rent Te Werve en de felbegeerde titel in de tweede klasse A Tovaal-trainer Ad Buijs kon voor het duel met Te Werve, dat bij winst kampioen zou zijn, putten uit een fitte en nagenoeg volledige selectie. Alleen de jeugdige Koen Spaas ontbrak wegens een knieblessure. Zijn plaats werd ingevuld door rou tinier Aryan Moelker. Toch had Te Werve, een team van Shell uit Rijswijk, dat voornamelijk uit ervaren Britse spelers bestaat en halverwege het seizoen uit de eerste klasse degradeerde, in de beginfase het beste van het spel. Vooral in het losse werk waren de gasten beter en sneller dan Tovaal. In de negende minuut verzuim de Jan-Joost Wiebrens voor op ruiming te zorgen toen een kick van Te Werve achter de trylijn belandde en ook bij de drop-out ging het helemaal mis. David Blair-Turner zorgde voor 0-3. Tovaal herstelde zich knap. Met de wind in de rug slaagde Aryan Moelker er steeds in zijn team met verre kicks op de helft van Te Werve te brengen, van daar uit was Tovaal vanuit de line- -outs. Binnen korte tijd boog Tovaal de achterstand om in een voorsprong (7-3). Daarna kreeg de thuisclub een forse domper te verwerken. Aryan Moelker moest met een kwetsuur aan de pink naar het ziekenhuis en twee minuten la ter haakte Bert Bakker af met een gapende hoofdwond. Cae sar Luikenaar nam de fly-half- CALGARY - Toronto zal zich kandidaat stellen voor organi satie van de Olympische Spelen van 2008. De grootste stad van Canada wilde het evenement al in 1996 maar werd toen verslagen door Atlanta. Het nationale olympische comité heeft nu besloten een nieu we poging te wagen en zich achter de plannen van Toronto ge schaard. De beslissing over de toewijzing van de Spelen van 2008 valt over drie jaar bij het IOC-congres in Moskou. De hernieuwde belangstelling van Toronto voor de zomerspe len draagt niet ieders goedkeuring weg. Een groot deel van de bevolking is tegen wegens de te verwachten hoge kosten.DPA door Rudy Boogert UTRECHT - De reserves van Party Service Ockenburgh heb ben zich geplaatst voor de play offs in de eerste divisie drieban den. In de laatste wedstrijd van de competitie wön het viertal uit Rilland met 6-2 van degradatie kandidaat Palais des Sports uit Utrecht. De winst kwam overigens niet zo eenvoudig tot stand als de cij fers doen vermoeden. Speler en teamleider Raymond Nicodem: „Het was een vreselijk zware bevalling. Iedereen stond stijf van de stress en speelde daar door ver beneden zijn kunnen." Met name bij Richard de Bruin gierden de zenuwen door zijn lijf. Zijn stoten liepen schuin en krom, maar wonder boven won der won hij zijn partij tegen Daan Kalkhoven (45-44), in maarliefst 84 beurten. Kopman Ronnie Daniëls voelde de druk ook zwaar op zijn schouders, maar met hangen en wurgen versloeg hi] Hans de Bruin met 45-35 in 56 beurten. Hierdoor kwam Ockenburgh op een 4-0-voorsprong. De span ning kwam terug in de wedstrij d toen Raymond Nicodem defen sief te kort kwam tegen Rens Hoeba, maar Roland Uytdewil- legen besliste de vierkamp door Piet Koekoek ondanks talloze haperingen met 45-40 te ver slaan in 61 beurten. Het kwartet uit Rilland eindigt hierdoor op de tweede plaats in de competitie achter kampioen Strauss Biljarts 2 uit Hoeven.. In de play-offs voor promotie naar de eredivisie komt Ockenburgh komend weekend uit tegen Anoprint uit Heeswijk. Geen ongunstige loting, volgens teamleider Nicodem, die de be trekkelijkheid van zijn mening echter inziet. „Of je nou door een hond of door een kat wordt gebeten.... We moeten gewoon winnen. Klaar." positie van Moelker over en Sjoerd van Benthem zorgde voor aanvulling in de Goese voorwaartsen. Tovaal verloor de greep op het duel niet en op slag van rust zorgde Jan Moelker vanuit een penaltykick zelfs voor 10-3. Na rust had Te Werve het voor deel van de wind. Tovaal werd op eigen helft vastgezet en kwam amper nog aan aanvallen toe. Egon Geeratz had het duel al in de 60e minuut kunnen be slissen, maar hij verloor achter de trylijn de controle over de bal. Met nog een kwartier te spe len, kwam Te Werve door een drop-kick van Tim Moorman en een penaltykick van David Blair-Tumer binnen een mi nuut terug tot 10-9. Tovaal ver dedigde met de moed der wanhoop, maar liet. in het slot- kwartier door uitstekend tack- lewerk geen enkele steek meer vallen. Tovaal-Te Werve 10-9 (10-3) 9. Blair-Tumer 0-3, 11Van der Tuin 5-3,12. J. Moelker 7-3, 41. J. Moel ker 10-3, 65. Moorman 10-6, 66. Blair-Tumer 10-9. Scheidsrechter: R. Wijmans (Wuustwezel). Aantal toeschouwers: 225. van onze sportredactie SITTARD - De Nederlandse vrouwen voetbalploeg heeft in Sittard 0-0 gespeeld tegen we reldkampioen Noorwegen. On danks dat goede resultaat is de ploeg zo goed als uigeschakeld voor de eindronde van het WK. Nederland verspeelde de goede vooruitzichten op het WK on langs in Duitsland. Daar ver speelde de ploeg in de slotfase een 1-0 voorsprong en verloor met 2-1. Toen maakte doel vrou we Marleen Wissink geen beste indruk. De Twentse nam zater dag revanche en verrichtte en kele goede reddingen. Noorwegen drong de Oranje vrouwen voor de 'rust ver terug. Na de pauze toonden de gast- BERGAMO - Pavel Tonkov heeft de wielerweek van Berga mo gewonnen. De Rus had na acht etappes an derhalve minuut voorsprong op de Zwitser Zberg. Zaterdag had Tonkov de zevende rit gewon nen. De Italiaan Guerini won de slotetappe. ANP vrouwen iets meer lef. In de 70e minuut schoot Shirley Smith slap in, later was een goede kop- kans niet aan Liesbeth Migchel- sen besteed. Nederland deelt met Noorwegen de tweede plaats in de poule. Beide landen hebben vier punten, Oranje speelde echter twee wedstrijden meer. Koploper is Duitsland met twaalf punten uit vijf duels. ANP MIDDELKERKE - Terèse van Lare heeft in het Belgische Mid- delkerke de Flanders Winter Duathlon Cup gewonnen. Van Lare, die één wedstrijd won en driemaal tweede werd, ver zamelde 175 punten, tien meer dan de Belgische Josianne Van- huysse. In de laatste wedstrijd werd de atlete uit Sluis tweede, door de drie kilometer lopen, 25 kilome ter fietsen en opnieuw drie kilo meter lopen af te leggen in een tijd van 1.53.52. Van Lare had een achterstand van ruim tien minuten op Leona Symons uit België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21