Arnemuiden mag blijven hopen Zwolle troeft BC Vlissingen af PZC sport maandag 20 april 1998 sbw 19 Eersteklasser heeft na remise waterkansje op deelname nacompetitie Vogelwaarde kampioen na zege op Domburg Duel tussen IJzendijke en Breskens gestaakt na hartaanval kijker te Ce vaal pakt biljarttitel 3e klasse driebanden Twee lijnen, vier nummers en een minicentrale. <o Het ISDN TweeLijnen Pakket. door Maarten Wijffels ARNEMUIDEN - Voor Arne muiden blijft het seizoen tot op de laatste speeldag spannend. Zelf kwam de Walcherse eerste klasser zaterdag in het duel mei Wilhelmina'26 niet verder dan een gelijkspel (1-1), maar omdat ook de concurrentie punten morste, rest Arnemuiden als nummer vier op de ranglijst slechts een kleine kans op een plaatsje in de nacompetitie. Komencl weekeinde, tijdens de laatste speelronde van het sei zoen, maakt liefst de helft van de ploegen in de eerste klasse nog aanspraak op de fel begeer de ticket die recht geeft op deel name aan de nacompetitie. Met uitzondering van WGZ (kam pioen), Kloetinge (al zeker van nacompetitie) en het trio Seolto, Breda (beiden gedegradeerd) en Altena (promo tie/degradatie wedstrijden) heeft van de overi ge zeven eersteklassers alleen Veere niets meer te winnen. Arnemuiden behoudt na de re mise tegen Wilhelmina nog al tijd uitzicht op het extraatje. De equipe van Rens Griep heeft het lot echter niet in eigen hand. Zelf moet Arnemuiden in de derby tegen Qostkapelle de hui dige vierde plaats op de rang lijst veilig stellen en het moet hopen dat Rijsoord zaterdag de derde periodetitel wint. Vol trekt dit scenario zich, dan neemt Arnemuiden de periode- titel over van kampioen WGZ. Maar eigenlijk wilde zaterdag middag niemand in Arnemui den al zover vooruitblikken. Be stuur en trainer wijzen liever op het ook zonder nacompetitie al meer dan geslaagde seizoen van de promovendus. Rens Griep: „Voor aanvang van de competi tie werd Arnemuiden in de me dia bestempeld als een regel rechte degradatiekandidaat. Ik denk echter dat we vanaf het be- Dörre pakt zege HAMBURG - Katrin Dörre- Heinig heeft de marathon van Hamburg gewonnen. De 36-jarige Duitse atlete liep de 42,195 kilometer in 2.25.23. Bij de mannen zegevierde de Zimbabwaan Tendai Chimusa- sa in 2.11.00. De Keniaan John Kiprono gaf ruim een halve mi nuut toe en werd tweede. DPA gin hebben aangetoond dat we ons kunnen meten met de beste ploegen in de eerste klasse." Plafond En dat terwijl de meeste van zijn spelers nog lang niet aan hun plafond zitten, vermoedt de oe- fenmeester. ,,We spelen dit sei zoen met drie jongens die nog geen twintig zijn. Die spelers ontwikkelen zich nog elke wed strijd. En ook voor de spelers die het elftal dragen, moeten de beste jaren in principe nog ko men. Als deze groep bij elkaar blijft, en daar geloof ik in want Arnemuidenaren zijn over het algemeen honkvast, dan zie ik de komende seizoenen met ple zier tegemoet." Zaterdag tegen Wilhelmina bleek weer eens over welk jeug dig potentieel Arnemuiden be schikt. Bij afwezigheid van Dies van de Ketterij (werk), Jos Poortvliet (geblesseerd) en het snelle uitvallen van Werner Blanckaert (gescheurde lip) liep bij de thuisclub geen enkele der tiger in het veld. Onder aanvoering van John Crucq en Jacky de Smit speelde de thuisclub vol op de aanval. Tegenstander Wilhelmina, dat nog één punt nodig had om zich te verzekeren van lijfsbehoud, kwam in de eerste drie kwartier nauwelijks in het stuk voor. Frontsoldaat De ploeg van oud-profvoetbal ler Roger Schouwenaar had in spits Bert Bakker een eenzame frontsoldaat en leunde voor het overige op een versterkte defen sie. Toch was het slechts aan de uitblinkende doelman Geron van Wijk te danken dat de be zoekers lange tijd ongeschon den bleven. De sluitpost pareer de achtereenvolgens inzetten van De Smit, Schroevers en Crucq (2x). Pas twintig minuten voor tijd moest Van Wijk capituleren op een afstandsschot van De Smit. Die treffer betekende de ver diende gelijkmaker (1-1) voor Arnemuiden, nadat Anton Ver steeg de gasten vlak na rust uit een snelle tegenstoot op voor sprong had gebracht. Arnemuiden - Wilhelmina'26 1-1 j(0-0). 55. Versteeg 0-1, 70. De Smit 1- 1. Scheidsrechter: C. Harinck (Vlis- singen) Gele kaart: Arendse, Bakker (beiden Wilhelmina). Aantal toe schouwers: 250. De kampioensploeg van Vogelwaarde. foto Dirk-Jan Gjeltema door Maikel Harte DOMBURG - Binnen een jaar is Vogel waarde terug in de klasse, waaruit het de gradeerde. De kersverse kampioen van de vijfde klasse versloeg in een rechtstreeks duel naaste concurrent Domburg met 1-3 en mag zich zodoende opmaken voor een hernieuwde kennismaking met de klasse, waarin het zó lang uitkwam. Vogelwaarde liet vanaf het eerste fluitsig naal zien de ploeg te zijn met de beste pa pieren voor de titel. Het had aan een ge lijkspel genoeg, maar het zocht desalniet temin keer op keer de aanval, waarbij Ar no Wauters en Rudi Raes voor het meeste gevaar zorgden. De beste kans was na 23 minuten echter voor Steven de Clippelaer. Door zelf door te gaan ontweek de mid denvelder handig de buitenspelval, maar miste oog in oog met Domburg-doelman Rutger Wondergem het raffinement om het doeltreffend af te maken. De Vogelwaarde-supporters konden even later toch de armen heffen. Mario van Vlierberghe schoot een teruggekopte bal van Arno Wauters van dichtbij keihard te gen de touwen: 0-1. Nog voor de rust had Arno Wauters de topper definitief kunnen beslissen, maar hij kon het alleen voor Wondergem niet afmaken. Om een verdere achterstand té voorko men posteerde speler/trainer Geert Bouwman zichzelf na een halfuur op de positie van laatste man bij Domburg. Daarmee kwam een einde aan Vogel'waar- de's beste periode, maar Domburg was ei genlijk alleen gevaarlijk via Ko Brand. De aanvoerder met vuur in de linker schoen wist met zijn vrije trappen het doel echter niet te vinden. Dat Domburg niet uit de verf kwam erkende ook Bouwman. „Wij hebben het eigenlijk twee weken geleden tegen Hoofdplaat laten liggen", aldus de routinier, die lange tij d uitgeschakeld was vanwege een hernia.,,Sinsdien is bij ons het vuur eigenlijk een beetje weg. Na de rust geloofden beide ploegen het wel. Alleen in de laaste vijf minuten kende de wedstrijd een opleving. Eerst was het Rudi Raes, die Vogelwaarde op 0-2 zette. Vervolgens bracht Wilco van Eijzeren iets van spanning terug door de aansluitings treffer te produceren. Invaller Michel Nieuwelink zorgde tenslotte voor 1-3. Domburg-Vogelwaarde 1-3 (0-1). 24. Van Vlier berghe 0-1, 42. Raes 0-2, 45. Van Eijzeren 1-2, 46. Nieuwelink 1-3. Scheidsrechter: W.AM. Seghers (Hulst). Aantal toeschouwers:150. Ge le kaart: Bouwman (Domburg). door Aector Dooms IJZENDIJKE - De derby IJzen- dijke-Breskens is gisteren na het overlijden van een toe schouwer gestaakt. De wed strijd in de vierde klasse van het amateurvoetbal was in IJzen dijke 23 minuten bezig toen de 75-jarige A Brugge uit Breskens een hartaanval kreeg. De dienstdoende arts, N. van der Maas, was snel ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. Scheidsrechter J. Marinissen uit Oost-Souburg staakte het duel meteen nadat de supporter van Breskens zich onwel voelde. Vincent Calon had even daar voor IJzendijke verrassend op een 1-0-voorsprong gezet. Titelkandidaat Breskens speel de vanaf de zesde minuut met tien spelers, omdat Esad Osma- novski met een rode kaart uit het veld was gestuurd. Scheids rechter Marinissen paste de zwaarste sanctie toe, toen het 17-jarige talent van Breskens zich revancheerde voor een overtreding van William Aers- sens. Esad Osmanovski hield met zijn hand even de voet van de IJzendijke-speler vast. In de ogen van de Breskens-aanhang een overtrokken beslissing, maar de Souburgse scheids rechter was onverbiddelijk. Tegenaanvallen De vroege rode kaart bleek van invloed op de wedstrijd. Bres kens was in.die fase wel de bete re ploeg, maar verkeek zich op de tegenstander. IJzendijke, dat door het ontbreken van Frank Neve (enkel), Adri van Hane- gem (knie) en Frank van de Vij ver (werk) veel kwaliteit had moeten inleveren, ving de titel kandidaat op en probeerde via snelle tegenaanvallen gevaar lijk te zijn. Dat werd Breskens in de 21e minuut fataal. Bij een snelle uitbraak stuurde Luc van Waes van eigen helft Vincent Calon in de diepte. De aanvaller haalde meteen uit. Doelman Dijkers was kansloos: 1-0. Beide clubs zijn overeen geko men om het belangrijke duel in de vierde klasse dinsdag (mor gen) in IJzendijke uit te spelen. Om half zeven beginnen elf spe lers van IJzendijke en tien van Breskens, bij 1-0 voor IJzendij ke, aan de resterende 67 minu ten. IJzendijke-Breskens 1-0 (gestaakt na 23 minuten). 21 Calon 1-0. Scheidsrechter J Marinissen (Oost-Souburg). Bijzonderheden: wedstrijd na 23 minuut gestaakt na overlijden toeschouwer. Rode kaart: E. Osmanovski (Breskens). Restant wedstrijd wordt dinsdag (morgen) gespeeld. Aantal toeschouiuers: 300. Inge Barends heerst met kogel en discus ZIERIKZEE - De voorjaars- wedstrijden van Delta Sport in Zierikzee werden vooral goed bezocht door niet-Zeeuwse at leten. De deelnemers kwamen onder meer uit Delft (AV'40), Barendrecht (Hercules) en Ant werpen (Olse Merksem). Inge Barends (Hercules) pakte de winst bij de vrouwen op het ko gelstoten met 12 meter en 96 centimeter. Met de discus was ze eveneens succesvol: 46 meter en 84 centimeter. Patrick van Remortel (RKHAV) bleef in een matig bezette 1500 meter zijn clubgenoot Jan Goossens ruim voor. Arjan Meij er (Delta Sport) boekte een zege op de 100 meter jongens A in 12.2 seconden slechts 0.1 secon den voor clubgenoot Joachim Schot. Marijn van Kralingen (Delta Sport) boekte een mime dubbele zege bij de jongens B op het kogelstoten met een afstand van 13 meter en 1 centimeter en het discus wei-pen met 33 meter en 28 centimeter. Op de 100 me ter pakte Van Kralingen ook nog de gedeelde tweede plaats in 11.9 seconden. Eimert Jan Goossens (RKHAV) hield op de 800 meter jongens B slechts 0.2 seconde voorsprong over op Dennis van Hese (Spi rit). Iris Kloet (Delta Sport) moest op de 1000 meter meisjes D alle zeilen bijzetten om Mireille de Koeyer (Schelde- sport) te kloppen in 3 minuten en 33.4 seconden. Linda Visser won het hoog springen met 1 meter en 45 cen timeter, dezelfde hoogte waar over de Belgische Linda Busschop heen sprong, Tony Landegent (Delta Sport) liet de concurrentie op de 1000 meter jongens D met een tijd van 3 mi nuten en 28.6 seconden ver ach ter zich. Damgezelschap wint treffen met Limburgs team ROERMOND - Een selectie be staande van 26 Zeeuwse dam mers heeft zaterdag in Roer mond een massakamp tegen een Limburgse selectie met klein verschil gewonnen. Na een spannende middag werd het 27- 25 in het voordeel van de Zeeu wen. Paul Sterrenburg en Bennie Provoost, twee talenten van damclub Aagtekerke, brachten de Zeeuwen al snel op een 4-0 voorsprong door combinatieve overwinningen. De Limburgers vochten daarna sterk terug. Eerst verloor PZDB-voorzitter Cees Rijk in een riskant opge zette partij en daarna moest de jonge Menno Elenbaas zich ge wonnen geven. De stand was toen weer in evenwicht, waarna de Limburgers zelfs een voor sprong van vier punten pakten door nederlagen van Rob Ster renburg en Daniëlla de Vos. Jan Willem van der Hart halveerde de marge door een winstpartij en na een lange reeks gelijke spelen bracht Chiel Poulisse beide selecties weer op gelijke hoogte. Door een overwinning van Wim Koppejan op het tiende bord kwamen de Zeeuwen eindelijk weer eens op een kleine voor sprong. In de kloof van twee punten kwam - met nog vier partijen die nog niet beslist wa ren - geen verandering meer. Na drie gelijke spelen stelde vete raan Jan de Jonge ondanks he vige tijdnood met een remise de Zeeuwse eindoverwinning vei- Eveneens in Roermond werd za terdag het Zuid-Nederlands damkampioenschap voor meis jesaspiranten en -pupillen ge houden. In beide categorieën was er succes voor de Zeeuwse afvaardiging. Bij de aspiranten was Jantien van Gorsel uit Tho- len de sterkste. In vijf partijen behaalde zij negen punten en dat was voldoende voor een plaats in de landelijke finale, die op 21, 22 en 23 mei in Mook gehouden wordt. Barragepartijen Jolien de Graag van de Goese damclub werd na twee barrage- partijen met de Limburgse Lau ra Heunen derde en liep daar door een finaleplaats mis. Bij de pupillen ging de titel naar Ri- anka Rentmeester. De speelster van PWG 's-Gra venpolder won alle acht partijen en plaatste zich zodoende ruimschoots voor de landelijke finale. Haar club genote Daniëlle Braam werd derde en dat was net niet vol doende voor de finale. Basketbalsters komen inzinking niet meer te boven doorMischa Posthumus VLISSINGEN - De basketbal sters van Vertraco/Vlissingen hebben het laatste thuisduel van het seizoen verloren. De Vlissingse formatie stond met rust nog dik voor, maar gaf deze voorsprong snel uit handen en kwam zelfs op een achterstand, waardoor de strijd met een ver lies werd afgesloten: 62-66. Vertraco/Vlissingen - Zwolle 62-66: In de eerste helft speelde Vlissingen goed. De strijd ging tot de twaalfde minuut gelijk op (21-19). Hierna schakelde de thuisploeg over op een zone- press verdediging die direct re sultaat boekte (33-19). Deze voorsprong werd tot de rust be houden (35-24). Na de thee kreeg het publiek een heel ander Vlissingen te zien. De speelsters van Vlissingen speel de initiatiefloos en werden op scherpte afgetroefd door de vrouwen uit Zwolle. In de ze vende minuut hadden de be zoeksters de achterstand al bij na geheel weggepoetst, 39-38. De thuisploeg schoot in deze fa se twee op 19 en leek ook daarna niet geheel meer te herstellen van de inzinking. Nederlandse golfers in de achterhoede aan de Cöte d'Azur CANNES - Chris van der Velde was in Cannes op de 53e plaats de beste Nederlandse golfer. De Voorhouter eindigde na een laatste ronde in 7 6 slagen op een totaal van 290, zes boven par. Rolf Muntz had veel moeite op de snelle greens van Royal Mou- gins. Hij maakte vier 3-putts in een ronde waar hij liefst 79 sla gen voor nodig had. Muntz maakte een birdie, zes bogeys en een double bogey. Met 298 stro kes finishte de Brabander als 66e. Twee birdies op de laatste vier holes leverden de Franse golfer Thomas Levet de titel van het Cannes Open op. De 27-jarige Parij zenaar eindigde door een 73 op een totaal van 278, een slag beter dan Phillip Price, Sven Strüver en Greg Turner. Het was de eerste Franse zege op de Europese Tour sinds Jean van de Velde in 1993 in het Roma Masters triomfeerde. ANP In de slotminuten leverde Zwol le net iets meer strijd, waardoor ze Vlissingen zegevierend kon den verlaten, Scores Vertraco/Vlissingen: Doe- land 14 punten, Van de Kaaden 11, Teerds 10, Vandewynckel 8, Van Eenennaam 6, Craste 7, Bollebak- ker 3, Pattïkawa, Pattinama en Lin- denberg. Volharding - SVH 62-39: De vrouwen van het Goese Volhar ding leverden in de eerste helft een uitstekende prestatie. On der leiding van Esther Vendrik (29 punten) werd SVH op een 39-21 achterstand met de rust gezet. In de tweede helft was de druk enigszins van de ketel, wat het spel van Volharding niet ten goede kwam. De voorsprong bleef echter wel behouden, zo- dat de overwinning niet meer in gevaar kwam. Marathon - Fake 57-59: In een spannende wedstrijd moesten de vrouwen van Marathon het onderspit delven tegen Fake. In het eerste bedrijf van de wed strijd kwam de ploeg van Pieter van Belle op een 27-16 voor sprong bij de zeventiende mi nuut. Hierna liet de Vlissingse ploeg door enkele onoplettend heden Fake terugkomen tot 29- 23 met de rust. Verlenging Na de pauze wist Fake enkele malen meer tot scoren te komen. Hoewel Marathon kansen ge noeg kreeg het pleit te beslech ten (twee op tien vrije worpen) lieten ze dit achterwege waar door een verlenging de uitkomst moest bepalen. In de verlenging nam Fake direct de leiding en gaf deze niet meer uit handen. door Joop Schuit KRABBENDIJKE- Ruud Ce- vaal van biljartvereniging 't Raedthuys uit Oost-Souburg is in het Stationskoffiehuis in Krabbendijke districtskampi oen 3e klasse driebanden ge worden. Cevaal, als reserve binnen geko men, had met het ingaan van de finaleronde nog geen partij ver loren. De enige bedreiging ging nog uit van W. Remijn van bil jartvereniging HIO, die bij eventueel verlies van Cevaal de titel nog voor zich op kon eisen. Cevaal liet het echter niet zover komen en won zij n laatste partij tegen D. Franse van OHGL met 20-14 on 40 beurten. Ook Remijn won zijn laatste partij tegen L. Janse van Schel- dezicht, 20-2 in 28 beurten. Het kampioenschap was dus terecht voor Ruud Cevaal, die ongesla gen bleef en daarnaast zijn ge middelde nog opschroefde van 0.348 naar 0.438. Zeeuwse turners naar Nederlands kampioenschap ZUIDWOLDE - Youri Hanssens en Joost de Wilde hebben zich zaterdag in Zuidwolde ge plaatst voor het Nederlands kampioenschap turnen. Hanssens, die uitkomt voor GVK Koudekerke, won de plaatsingswedstrijd in de cate gorie 6C, onder meer door op het onderdeel brug een tien te beha len. De Wilde van WIK Sint-An- naland werd tweede in de cate gorie 5 Cwat eveneens goed was voor deelname aan het NK. (Advertentie) ia i. Bij gelijktijdig inlcvei analoge telefoonlijn. Met ISDN beschikt u over twee lijnen, waar door u kunt bellen en faxen of Internetten op hetzelfde moment. Met ISDN kunt u bovendien tot 5x sneller data verzenden en surfen op Internet en Het Net. Met de 4 nummers kunt u mensen, afdelingen of toestellen een eigen nummer geven. HetTweeLijnen Pakket bestaat uit een ISDN2- aansluiüng en een QuattroVox, een minicentrale, waarmee u 4 analoge toestellen op ISDN kunt aansluiten en gratis intern kunt bellen en door verbinden. ISDN TvveeLijnen Pakket nu vanaf 17Ojr" (excl. BTW). DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Kom langs in: Goes, Livingstoneweg 11. Bergen op Zoom, Fruiteniersdreef 10-12. Geopend van ma. t/m vr. van 08.00 uur tot 18.00 uur. Bellen kan van ma. t/m vr. van 08.00 uur tot 20.00 uur, za. van 09.00 uur tot 18.00 ui Cynthia Teerds van BC Vlissingen (nummer 12) duelleert met een speelster van ZAC Zwolle. foto Dirk-Jan Gjeltema Direct bestellen? of bel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19