Tarn Goes houdt spanning erin Doek valt voor Wolf aartsdijk Patrijzen naar de nacompetitie Ria Westdorpe terug naar de zesde klasse Sluiskil knokt zich naast Zierikzee: 2-2 Eersteklasser mist tegen Roosendaal unieke kans op lijfsbehoud Duiveland en Waarde pakken kostbaar punt uitslagen uitslagen poor Maarten Wijffels igftOES - Goes miste gistermid- 1 ilag een unieke kans in de strijd Qö|m lijfsbehoud. De ploeg van vainer Hugo Barends verloor 2-2(ia een teleurstellende wedstrijd |j"|n blessuretijd van Roosendaal 5_2Jl-2) en vergooide daarmee de 3-2sans om zich definitief in veilige 3-3haven te spelen. Goes moet nu 3~3>p de laatste speeldag in het uit- 3.4jluel met Volharding opnieuw Maan de bak om het eersteklas- Merschap met een jaar te verlen- ïdijugo Barends was direct na af- "1Hoop te beduusd om te reageren 7 ip de onverwachte nederlaag. '3(fipeler Shannon Braafhart teflurfde echter wel meteen de langer op de zere plek te leggen. )_2|,A1s je zo slap begint als wij 7-2tanmiddag deden, dan kun je -"ónmogelijk een goed resultaat jjpehalen. Op deze nederlaag valt ^helemaal niks af te dingen." )-3De verdediger, die aan het einde '"Óan het seizoen terugkeert naar ,"4wlissingen, had zich flink geër- Mgerd.aan het gebrek aan bezie- pejing bij Goes. „Niet te geloven We wisten dat we bij winst pp Roosendaal veilig zouden ic^ijn en dan spelen we zo onge- rtsfconcentreerd en gemakzuchtig. ®drÉet is toch te gek dat John 'keijnsdijlt - op halve kracht l ispelend vanwege een kniebles sure - met afstand onze beste J^man was." ^Schutteren '"''boor de nederlaag moet Goes ,.gfich nu op de laatste speeldag i-Jiefinitief in veiligheid spelen in >-3|le uitwedstrijd tegen het gede gradeerde Volharding. De ploeg apkeeft dankzij de nederlaag van -1 [concurrent Zwaluw VFC nog llles in eigen hand. njbp het eerste gezicht is Volhar- arMing geen onoverkomelijke hor- ssjde, maar wie Goes gistermiddag i.3pg schutteren, houdt zijn hart i^Vast. Zonder goalgetter Eric de -3lGroene en Marco Vogel (beiden "^geschorst) en snelheidswonder I^Kon Brusket (geblesseerd) ont- 5-®rak het Goes aan daadkracht degn vernuft om tegenstander Roosendaal op de knieën te krij- /oiêen- Brabanders, die zich on- Jdanks een minieme kans op handhaving allang hebben ver zoend met een terugtocht naai de tweede klasse, speelden vrij uit en legden genadeloos de zwakke plekken bij de thuisclub bloot. Die lagen met name op het middenveld, waar rechts half Ramses Jakobsen constant overlopen werd door de uitblin kende Roosendaai-aanvoerder Jeroen van Beers. Onder impuls van uitblinker Van Beers creëerde Roosendaal - de ploeg die vorig seizoen de ti tel in de tweede klasse pakte - zich in de eerste twintig minu ten drie goede kansen, maar het was alleen Mark van der Meys die er van dichtbij in slaagde Goes-keeper Erik Versluis te passeren (0-1). Krampachtig Na de openingstreffer ging Goes nog krampachtiger spelen. Van achteruit werd veelvuldig de lange bal gespeeld op het spit- senkoppel Michel Jonckman en Rinze Back, maar beide aanval lers slaagden er niet in enig ge vaar te stichten. Slechts éénmaal was Goes voor rust dichtbij een treffer, maar de inzet van Jacco de Kok schamp te slechts de paal. Ook in de tweede vijfenveertig minuten kon Goes nooit over tuigen. De ploeg speelde welis waar minder apatisch dan in de eerste rondgang, maar vlot lo pende aanvallen bleven een ui terst schaars goed. Het was dan ook met meer geluk dan wijs heid dat de thuisclub vijf minu ten na rust op gelijke hoogte kwam. Na een dieptepass van Jacco de Kok profiteerde Rinze Back van een moment van onachtzaam heid bij zijn cipier Dennis Ver- straaten en beheerst schoof de aanvaller de bal achter doelman Rob Barendse: 1-1. Na deze treffer drong Goes wel aan, maar het was Roosendaal dat in blessuretijd hard toe sloeg. Op de rand van het staf- schopgebied ontdeed Arno van der Linden zich behendig van twee Goes-verdedigers en al leen voor Erik Versluis dompel de de aanvaller Goes in rouw 1- 2. Goes - Roosendaal 1-2 (0-1) 20. Van der Meys 0-1, 51.. Back 1-1, 90. Van der Linden 1-2. Scheidsrechter: M. Haak (Gorinchem). Gele kaart: Ver- straaten, Bruyns (heiden Roosen daal). Aantal toeschouwers: 350. Goesenaar Jean-Paul Harthoorn (rechts) vergeet de bal mee te nemen. Een speler van Roosendaal profiteert. foto PieterHonhoff doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Na de 1-2 nederlaag tegen Nieuwland degradeert Wolfaartsdijk uit de derde klasse A Bevelanders won met 3-1 van Wemeldinge en speelde zich zo niet al leen veilig, maar werd ook koploper van de derde periode. SSV verzekerde zich via de 1-2 winst op GPC van de nacompetitie. In de derde klasse B verloor leider Kogelvangers met 5-1 van Olympia en omdat Rillandia ruim met 1-6 won van Brouwershaven, komt Rillandia (met de wedstrijd Rillandia- Kogelvangers volgende week als sluitstuk van de competitie) weer op gelijke hoogte. Bevelanders-Wemeldinge 3-1: Peter Kaste lein profiteerde van een blunder van de We- meldinge-doelman om 1-0 te scoren, maar Niels Kole kon nog voor rust voor een te rechte gelijkmaker zorgen. De tweede helft was de inzet van de thuisclub groter en door doelpunten van opnieuw Kastelein, die een voorzet van Marcel van Strien fraai binnen kopte en Cherry Strating werd het 3-1 Wolfaartsdijk-Nieuwland 1-2: De thuis club moest winnen en het doelpunt van Steef de Rijke na een kwartier was dan ook een fikse tegenvaller. Dennis Schipper kon een minuut voor rust toch de gelijkmaker aantekenen. Acht minuten voortijd viel het doek definitief voor de thuisclubtoen Mark van de Velde na een verkeerde terugspeelbal 1-2 maakte. GPC-SSV 1-2: In een gelijkopgaande wed strijd maakte Mark de Groote er op de rand van buitenspel 0-1 van. Marco van Duiven- bode tekende 10 minuten na de thee voor de gelijkmaker, maar Peiry Kenting zorgde vervolgens weer voor een SSV-voorsprong. GPC verspeelde door het verhes de kopposi tie in de derde periode en werd SSV de plaatsvervanger van Temeuzense Boys in de strijd om het klasse-periodekampioen schap. VCK-Colijnsplaatse Boys 2-0: Na twee mi nuten kreeg de thuisclub via een doeltref fend afstandschot van Dankfried Verhage een prima ruggesteun in de strijd voor lijfs behoud. Twintig minuten voor tijd kopte Ronald Balthazar een voorzet van Jacco Jansen binnen en was het derde-klasser- schap verzekerd. Brouwershaveu-Rillandia 1-6: Peter van Mourik bracht na een half uur de thuisclub nog wel op voorsprong, maar een van rich ting veranderde vrije trap van Jan Willem Meeuwsenleverde een 1-1 ruststand op. Ar jan Koopmans zette daarna Rillandia op voorsprong en mede omdat de thuisclub in degradatie berustte werd het via Bud Asch- man, Edwin in de Wey en twee keer Jan Straten nog afgetekend 1-6. WIK-NEO 1-1: Elmar Verhage opende na rust de score, en nadat een via een indirecte vrije trap verkregen doelpunt niet was toe gekend aan NEO werd het zelfs even onple zierig. Een benutte strafschop - na 81 minu ten - leverde NEO toch nog de gelijkmaker op. Tholense Boys-FSV 5-0: De thuisclub had geen moeite met de ploeg uit Fijnaart. Na een 3-0 ruststand - twee doelpunten van Jo- han Schot en een van René van de Berge - werd het uiteindelijk 5-0 via Piet de Graaf en Ali Ounhamed. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In een recht streekse confrontatie met de enig overgebleven concurrent Domburg, heeft Vogelwaarde door een 3-1 overwinning het kampioenschap in de vijfde klasse behaald. Voor Ria W. is het doek na een 7-5 nederlaag tegen Aardenburg definitief ge vallen. Na één seizoen gaat de ploeg het weer in de zesde klasse proberen. Corn Boys-Hulsterloo 2-2: De thuisploeg had nog één punt no dig om helemaal vrij te zijn van degradatiezorgen. Uit een hoekschop van Xavier Herman verdween de bal achter de Hul- sterloo-doelman. Stefano de Vos maakte gelijk, maar nog voor rust bracht Martin d'Hae- ne de thuisploeg opnieuw op voorsprong. In de tweede helft zorgde Lode van der Heijden voor 2-2. Aardenburg-Ria W. 7-5: In een duel met een sensationeel score verloop ging Ria lange tijd aan de leiding. Nadat Aardenburg bij 3-4 de gelijkmaker had ge scoord, was het gebeurd met de gasten. Voor de thuisploeg scoorden Robby van de Wijnc- kel (viermaal), Gerrie Blaak man, Michel van de Walle en Martin Dieleman. Namens Ria waren Eric Pattenier, Ardia Le- kaj (beiden tweemaal) en Gamal Nouali de doelpuntenmakers. Hoofdplaat-Graauw 3-3: Beide ploegen leken al rekening te houden met de nacompetitie, waarin zij elkaar nogmaals ont moeten. Op aangeven van Ste ven Ockeloen kopte Philip Cal- lon de openingstreffer in. Kort na rust was het Alf Waatjes die de score verdubbelde. Door Marcel Vael, Jan d'Haens en Jean-Paul de Caluwé boog Graauw de achterstand om in een 3-2 voorsprong. Kort voor tijd maakte Pascal Pijcke gelijk. Zeeland Sport-Walcheren 0-6: In de derby tussen de Vlissingse vijfdeklassers was Walcheren een maatje te groot. Moestaf a Boutchich, Karei van Mook en Iemke Kuyper zorgden voor de 0-3 bij rust. Een treffer van Zee land Sport werd afgekeurd, het geen leidde tot een rode kaart voor Tom Dommisse, na aan merkingen op de leiding. Na rust scoorden Karei van Mook, Freddie Compeer en Frank The- unissen. Zeelandia-Jong Ambon 4-3: Na zeven minuten kwam Jong Am- bon door de Liberiaan T-bone Harris op voorsprong. Peter Beenhouwer kopte even later de gelijkmaker binnen, Vanaf de strafschopstip schoot Michel Carol Zeelandia in de tweede helft op voorsprong. Binnen een minuut maakte eerst Peter Tita- ley gelijk, waarna Frans Sala- wane jr. Jong Ambon opnieuw op 2-3 bracht. Na de gelijkma ker van Adrie van Maaren pakte Zeelandia in de laatste minuut de winst door een vrije trap van Michel Carol. Oostburg-Renesse 3-2: De gas ten waren het eerste half uur sterker en namen door Robert- Jan Kanters een 0-1 voor sprong. Mario Quekelberghe en Stefan Roche bogen deze ach terstand nog voor rust om in eeri 2-1 voorsprong. In de tweede helft werd de voorsprong uitge bouwd tot 3-1 door opnieuw Mario Queckelberghe. Emiel Dalebout zorgde namens Re- nesse voor 3-2. Jan Rijk (75) grijpt net naast titel bandstoten WAGENBERG - Jan Rijk van de biljartvereniging DOS uit Ovezande heeft in biljartzaal Nicortini te Wagenberg de tweede plaats veroverd in het gewestelijk kampioenschap tweede klasse bandstoten. Tot de laatste ronde bleef Rijk uitzicht houden op de titel, om dat hij op matchpunten (8) gelijk stond met zijn naaste op ponent Van der Ende uit Steen bergen. De Brabander had wel een aanzienlijke hoger gemid delde- Toen Rijk zijn laatste partij te gen W. Besuijen uit Klundert won en hierdoor op tien match- punten kwam, werd de partij tussen Van der Ende en Van Steen uit Fijnaart van cruciaal belang. Bij winst van Van Steen zou Rijk kampioen worden. Van de Ende won echter, waardoor ook hij op tien matchpunten kwam en op gemiddelde gewes telijk kampioen werd. Jan Rijk, 75 jaar oud, kwam hierdoor op een voortreffelijke tweede plaats. De twee andere Zeeuwse deelnemers, K. Diele man uit Hulst en R Verschure uit Nieuwerlcerk werden respectie velijk derde en achtste. -KdoorWim Broekhoven JSSINGEN - Onderaan in de vierde klasse A neemt Duive- land met de 0-0 tegen Waarde een kostbaar puntje voorsprong op Borssele, dat kansloos met 7- 1 van DFS verloor. In de strijd om de derde periodetitel won nen Nieuwdorp (5-2 tegen Apollo) en Smerdiek (6-1 tegen Stavenisse) en kwam Krabben- Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: Oostkapelle-Unitas'28 2-4, Sleutels-Capelle 0-4, Wit Rood Wit- Braakhuizen 2-3, Herptse Boys-Rijsoord 1, SC 't Zand-Noad 1-1, RKVCL-KFC'71 3-1. Braakhuizen 20 15 5 0 50 65-24 Herptse Boys 22 12 5 5 41 67-40 kapelle 21 12 3 6 39 44-38 Capelle 21 8 8 5 32 43-38 Unitas'28 21 9 5 7 32 43-45 SC 'tZand 21 8 6 7 30 43-40 RKVCL 21 7 6 8 27 34-42 Rijsoord 21 6 7 8 25 30-30 Sleutels 21 6 7 8 25 41-46 Noad 20 7 2 11 23 33-45 Wit Rood Wit 22 4 8 10 20 35-44 Oliveo 20 2 8 10 14 15-41 KFC'71 19 2 4 13 10 24-44 Tweede klasse A: Stedoco 2-Gravezande 1-1T er Leede-Zwart Wit 21 -3, Kloetinge- Botlek 0-2, Temeuzense Boys-Vlissingen 3-0. Tricht 17-42 Vlissingen 17-25 Zwart Wit 2 18-39 Stedoco 2 17-24 Ter Leede 2 17-37 Kloetinge 18-16 Quick Boys 17-28 Botlek 17-10 Tern. Boys 17-25 Gravezande 17-4 Derde klasse: Zeeland Sport-Woudri- chem 1-4, WIK-Nieuwdorp 5-0, Papen- drecht-EBOH 1-9, SVS-Serooskerke 3-1, 1 Rijsoord 2-Sliedrecht 1-6. EBOH 20-51 Seroosk. 19-27 Sliedrecht 19-50 Zeeland Sp. 19-20 WIK 19-34 Nieuwdorp 20-14 SVS'65 19-32 Papendr. 19-8 Everstein 20-32 Rijsoord 2 19-2 Woudrich. 19-28 Vierde klasse: Hardinxveld-Wieldrecht 5-2, Patrijzen-SSC'55 afg, Peursum- VVAC 9-2, Kloetinge 2-Stadspolders 1-6, Kerkwijk-ZSC 8-2. Peursum 19-51 WAC 19-25 Stadspold. 20-46 Kloetinge 2 19-16 Capelle 19-45 Patrijzen 18-15 Kerkwijk 19-40 ZSC 19-7 SSC'55 18-28 Wieldrecht 19-5 Hardinxv. 19-26 Vijfde klasse (805): Nieuwland-Kloetinge 32-5, Meeuwen-SVD SVD n.o.g, Wemel- dinge-Oostkapelle 2 0-1, Middelburg- Terneuzense Boys 2 0-4, Dauwendaele- Zeelandia afg. Meeuwen 18-54 Wemeld. 19-20 A'muiden 19-44 Zeelandia 18-19 Oostkap. 2 19-40 Tem. Boys 2 19-19 Kloetinge 3 20-36 Middelburg 19-9 Nieuwland 19-30 SVD 18-1 Dauwend. 18-21 Smerdiek 17-46 Beveland. 18-23 Meeuwen 2 18-39 Veere 18-12 DFS 18-31 NOAD'67 12-1 SKNWK 18-25 dijke niet in actie. De wedstrijd in Zaamslag werd afgelast en wordt nu morgen (dinsdag) ge speeld. Nieuwdorp-Apollo 5-2: De thuisclub was nu beter bij de les dan in de voorgaande oefen wedstrijden. Via Martin de Ha mer (2x) en Ferjuan Selim werd het eerst 3-0, voordat Andries Goeree nog voor rust er 3-1 van kon maken. Direkt na de thee scoorde Ro nald de Jonge en pas nadat Selim er ook nog 5-1 van had ge maakt kon Arjo den Dekker voor de kampioenen scoren. Smerdiek-Stavenisse 6-1: Jordi Hage opende na een half uur de score, maar pas een kwartier voor tijd werd het 2-0 door Gert Jan van Ham. In dat laatste kwartier was er een waar doel- puntenfestival, via Arjan Brinkman, Niels Hage en nog twee keer Gert Jan van Ham voor de thuisploeg en Adrie Smits voor Stavenisse. Duiveland-Waarde 0-0: Beide teams wilden vooral niet verlie zen en speelden heel voorzich tig. Een echte kans viel niet te noteren. De 0-0 was dan ook de logische uitslag, die beide clubs wel afstand oplevert van de voorlaatste plaats. DFS-Borssele 7-1: Bas Hage- stein en Gerben Goudszwaard zorgden voor een verdiende 2-0 voorsprong bij rust. William Boone scoorde twee minuten na rust 2-1 en de bezoekers geloof den toen in meer. Anco van der Linde (2x), Bas Hagestein, in valler Arjan Buijzer en Marico Rouw profiteerden daarna ech ter optimaal van de geboden ruimte: 7-1. SVD-ZSC 4-3: De bezoekers hadden nog een kans op de der de periode en begonnen sterk. Na 3 minuten was het via Niels van de Moezel al 0-1. Frank Pouwelse maakte echter nog voor rust gelijk. Halverwege de tweede helft werd het via Ruud Slabbekoorn zelfs 2-1. Jan Ga- keer miste vervolgens eerst een strafschop voor de thuisclub, maar Marco de Dreu scoorde toch 3-1. Met tien man (Peter Messema- ker kreeg rood wegens beledi gen van de scheidsrechter) kwam ZSC door Edwin van Oe- veren toch terug tot 3-2. Jan Gakeer en John van Doom maakten er vervolgens in een onplezierige slotfase 4-2 en 4-3 van. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Behalve de degradatie van Koewacht zijn er in de vierde klasse nog geen beslissingen gevallen. Sluiskil, dat dinsdag het duel tegen Hontenisse moet over spelen, verraste door een 2-2 gelijkspel in Zierikzee. Hans- weertse Boys speelde zich door een 2-0 overwinning op Phi lippine definitief in veiligheid en is bovendien een belangrij ke kandidaat voor de derde pe riodetitel. Zierikzee-Sluiskil 2-2: Hal verwege de eerste helft, bij een 2-0 voorsprong door doelpun ten van Eric Berrevoets en Thomas Vos, leek er geen vuil tje aan de lucht voor de thuis ploeg. Nog voor rust maakte Martin van de Bossche de zo belangrijke aansluitingstref fer, 2-1. In de tweede helft was Sluiskil beter. Kort voor het einde werd de gelijkmaker ge scoord door Dominique Ver linde. Hansweertse Boys-Philippine 2-0: In de eerste helft was de thuisploeg sterker en drukte dit uit in doelpunten van Jim Aschman en Jacky Kayzer. Philippine, dat nog volop in de degradatiestrijd is verwik keld, probeerde na de rust de bakens nog wel te verzetten, maar was niet echt gevaarlijk. De beste kansen waren voor Hansweertse Boys, dat blijk baar nog voor rust al zijn kruit verschoten had. Grenswachters-Clinge 6-2: De thuisploeg nam in de eerste helft een 3-0 voorsprong door een hattrick van Jurgen van Liere. Veel tijd om hiervan te genieten was van Liere niet ge gund, omdat hij bij de derde treffer een hersenschudding opliep na een ongelukkige bot sing met een tegenstander. Ook na de rust werd het duel gedomineerd door de thuis ploeg. Danny Poley en Rachid Azouzi scoorden in de tweede helft namens Grenswachters. Michael de Block en Marco van der Bilt gaven de eind stand voor Clinge een wat draaglijker aanzien. Steen-Luctor'88 1-0: On danks de belangen voor de gasten, die nog niet gevrij waard zijn van degradatiezor gen, was er sprake van een sportief duel zonder gele kaar ten. Luctor'88 was een groot deel van de eerste helft sterker, maar verzuimde dit in doel punten uit te drukken. Steen kwam langzaam maar zeker terug in de wedstrijd en kwam op slag van rust op een 1-0 voorsprong door Afid Chair. In de tweede helft had de thuis ploeg meer balbezit maar de den zich voor beide doelen weinig spannende momenten meer voor. Hontenisse-Koewaeht 2-3. (0-2). 5. Vlassenrood 0-1, 25. Lensen 0-2, 65. Lensen 0-3, 70. Schillemans 1- 3, S4. Schillemans 2-3. Scheids rechter: W. Broekhoven (Middel burg). Toeschouwers: 150. Gele kaart: Vervaet, Bisschop, Tiele- man (Hontenisse) en grensrechter Rietjejis (Koewacht). Duel om de bal in de wedstrijd tussen Zierkzee (links).en Sluiskil. foto PieterHonhoff door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een klinkende 7-1 overwinning op kampioen HW'24 heeft Patrijzen zich geplaatst voor de nacompeti tie. In de strijd om de derde periodetitel heeft Moerse Boys de beste papieren. On deraan de ranglijst heeft Vlissingen zich door een 2-0 overwinning op Middelburg verzekerd van lijfsbehoud. RCS, dat met 2-0 won bij Virtus, moet volgende week drie punten halen bij MOC'17 en blijft dan nog afhankelijk van het resultaat van het duel Unitas'30-Moerse Boys. Patrijzen-HW'24 7-i: In de beginfase had den de gasten een licht overwicht. Patrijzen, dat de tegenstander met veel inzet bestreed, profiteerde echter tweemaal goed van slecht uitverdedigen bij de Hulstenaren. Nadat Wilfred van den Dries de score had geopend, zorgde Hubert Rentmeester voor 2-0. Zeven minuten na het begin van de tweede helft maakte Van den Dries met zijn tweede treffer een einde aan de illusies van HW. In de laatste 20 minuten liep de score op, door treffers van Rob Koole en Wilfred van den Dries (beiden tweemaal). Pierre Witha gen redde de eer van kampioen H W. Virtus-RCS 0-2: De Souburgers vochten voor hun laatste kans op lijfsbehoud en wa ren de gehele wedstrijd sterker dan Virtus, dat zich opmaakt voor de nacompetitie. Na dat hij even daarvoor een kopbal net naast het doel had zien eindigen, was Sander Schutte halverwege de eerste helft trefzeker vanaf de strafschopstip, 0-1. De tweede helft bood hetzelfde spelbeeld: een sterker RCS, dat dit overwicht vooralsnog niet in doelpunten wist uit te drukkenMet nog een kwartier te gaan werd Jerom Riverola ge vloerd binnen het strafschopgebied. Voor de tweede maal die middag mocht Sander Schutte aanleggen vanaf elf meter, en maakte-hij wederom geen fout. Kleiduivenschieten Rilland-Bath. Teamwedstrijd: 1. SJK 81- 9, 2. Ruitenwissers 77-2,3. Daltons 77-5, 4. Graag 73-4, 5. Browning 69-10,6. Wal cheren 67-7. Individueel: 1. Adriaan van Damme (Burgh-Haamstede) 24-2,2. Jac co van der Maas (Kortgene) 22-0,3. Wim de Zwart (Schoondijke) 22-0, 4. Jos Lu- teijn (Oostkapelle) 22-1, 5. Cees Polder dijk (Gapinge) 22-3, 6. Arjen Luteijn (Grijpskerke) 21-1, 7. Rob de Graag (Goes) 21-2, 8. Herman v.d. Hemel (Wa tervliet) 20-0,9. Ko de Koeijer ('s-Graven- polder) 20-1,10. Piet-Jan van Damme jr. (Burgh-Haamstede) 20-1. Motorsport Pasir Gudang-Johor. Grote Prijs van Ma leisië, tweede WK-race. 125 cc: 1. Ueda (Jap) Honda 41.34,332 (144,846 km/uur), 2. Giansati (Ita) Honda 0,277, 3. Manako (Jap) Honda 1,902. Stand WK: 1. Manako 36, 2. Sakata (Jap) 35,3. Ueda 25. 250 cc: 1. Harada (Jap) Aprilia 42.55,302 (151,084 km/uur), 2. Okawa (Jap) Honda 1,259, 3. Jacque (Fra) Honda 12,166. Stand WK: 1Harada 38, 2. Jacque 27, 3. Katoh (Jap) Honda 25.500 cc: 1Doohan (Aus) Honda 45.15,533 (153,516 km/uur), 2. Checa (Spa) Honda 2,634, 3. Biaggi (Ita) 4,410,4. Criville (Spa) Honda 10,619, 5. Kocinski (VSt) Honda 13,079,8. Jurgen van den Goorbergh (Ned) Honda 48,970. Stand WK: 1. Biaggi 41, 2. Checa 28, 3. Criville 26. Valkenswaard. WK cross 250 cc. Eerste manche: 1Tortelli (Fra) Kawasaki, 2. Bei- rer (Dui) Honda, 8. Giesbers (Ned) KTM, 9. Van Rees (Ned) Kawasaki. Tweede manche: 1. Everts (Bel) Honda, 6. Gies bers, 13. Van Rees, 18. Stallmann (Ned) Honda, 21. Strik (Ned) KTM, 23. Hofste de, 24. Pol. WK-stand na 6 manches: 1. Everts 107 punten, 2. Tortelli 97, 7. Gies bers 41. Payerne (Zwi). WK cross 500 cc. WK- stand na 4 manches: 1Darryl King (NZe) Husqvarna 64 punten, 4. Van Doorn (Ned) Honda 48, 15. Van Wessel (Ned) Honda 14. Bellpuig (Spa). WK cross 125 cc. WK- stand na 4 manches: 1Chiodi (Ita), Husq varna 65 punten, 2. Puzar(lta) KTM61,16. Van Drunen (Ned)Yamaha8,19. Strijbos (Ned) Kawasaki 5,25.Tragter(Ned) Hon da 2. Paardensport Helsinki. Finale wereldbeker springrui ters. Derde onderdeel, springconcours in twee manches, na barrage: 1Lansink (Ned) Nissan Calvaro Z 0 strafpunten, 2. Raymakers (Ned) Jewöl's Classic Touch, Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana 8alou- bet du Rouet, Nieberg (Dui) Esprit FRH, Ludger Beerbaum (Dui) P.S. Priamos, Tebbel (Dui) Radiator, Billington (GBr) Virtual Village It's Otto, Nicolas (Fra) Vondeen en Spooner (VSt) Cosino 4,11. Van der Vleuten (Ned) Vink Flower III 8, 15. Romp (Ned) Burg's Mr. Blue 8,25. Eindstand finale: 1. Rodrigo Pessoa 6,5 strafpunten, 2. Nieberg 7,5, 3. Ludger Beerbaum 12,5,10. Romp 20,25,11. Van der Vleuten 20,50, 13. Lansink 21,50, 17. Raymakers 25,50. Springconcours, tabel A, 1,45 meter, na barrage: 1. Geerink (Ned) LBH Royal Bravour 0-33,29, 2. Van der Vleuten/Vink Diejasper T 0-33,98, 3. Lund (Den) Lavitta 0-34,00, 8. Rayma- kers/Jewel's Amethyst 4-33,18. Jacht- springen: 1. Goldstein-Engle/Hidden Creek's Glory 51,90 seconden, 2. Rodfigo Pessoa/Loro Piana Wanda 52,96, 3. Michael Whitaker/Evert 53,09,4. Rayma- kers/Jewel's Ruby 53,25, 10. Geerink/L- BH Damiro L 60,82, 18. Van der Vleuten- /Vink DiejasperT 87,60. Lewedorp. Dressuur. Kringconcours De Paardebloem. Paarden L Eerste proef: 1 Jessica van Nieuwenhuijzen/Jonathan (Vlaandertse Ruiters) 169 punten, 2. Lea Duijnkerke/Joep (Weelruiters) 167, 3. Martje Moerland/Amarant (Zuid-Beve land) 163. Tweede proef: 1. Jessica van Nieuwenhuijzen 176,2. Martje Moerland 173, 3. Agnes Louwerse/Hinnynetty (Paardebloem) 168. B. Eerste proef: An- net Verstrate/Londen (Weelruiters) 172, 2. Benno van Gilst/Mirage B (Weelrui ters) 169,3. AnjaSchoor/Midnight Tango (Weelruiters) 167. Tweede proef: 1. An- net Verstrate 173,2. Benno van Gilst 172, 3. Jantien van Gorsel/Kain (Vlaandertse Ruiters) 157. Pony's. L, cat. C. Eerste proef: 1. Patricia Verdonk/Roland (Paar debloem) 154. Tweede proef: 1. Patricia Verdonk 157 L, cat. DE. Eerste proef: 1, Elze Sofie Wiskerke (Zuid-Beveland) 163, Tweede proef: 1. Elze Sofie Wiskerke 169. B, cat. AB/C. Eerste proef: 1. Chay- enne Wiskerke/Patricia's Lord (Zuid-Be; veland) 161. Tweede proef: 1. Wilma Salm/Jolly Jumper (Zuid-Beveland) 158: B, cat. DE. Eerste proef: 1. Jil Buijze/Ten- derness (Weelruiters) 175. Tweede proef: 1. Chantal Flipse/Tanina (WeelruJ- ters) 182. Roeien Houten. Varsity, vier met s km: 1. Neureus (Middag, Simon, Ypen- burg. Van Giffen, stuurman Chin) 8.58,9, 2. Okeanos 9.07,0, 3. Laga 9.10,6, 4. Tri ton 9.21,8. Rugby Brussel. WK-kwalificatie, tweede ronde; België-Nederland 16-19 (13-19). Stand: 1Nederland 3-6,2. Roemenië 1-2,3. Oe kraïne 2-2,4. Polen 2-2,5. België 4-0. Ne derland geplaatst voor derde ronde. Tweede klasse: Tovaal-Te Werve 10-9, Alkmaar-RCE/PSV 63-19. Eindstand; Tovaal 9-34 (279-79), Alkmaar 9-34 (362-110), Te Werve 9-33 (196-91), Wasps 9-31 (216-86), RCE/PSV 9-26 (284-177), Oemoemenoe 9-23 (231-142), Eemland 2 9-6 (139-277), Breda 9-3 (49-216), REL 9-2 (12-249); Minerva 9-0 (81-483). Tafeltennis Landelijke competitie. Mannen, eredivi sie playoffs: FVT/Visser-Perfeclion 4-0, Scylla-Cosmos/1 IVV 2-5. Degradatie poule: 't Zand/Stomerij Veldman-Inte ger Groep 5-2, VSI/Tence-De Koren beurs 5-2. Tweede divisie: Amstelveen-'t Zand. 2 7-3, HBC-Rijnsoever6-4. Derde divisie: Hotak '68-SAR 't Laantje 5-5, Cos- mos/TTVV 3-'t Zand 3 3-7. Vierde divi sie: Middelburg-Zuid 1-Wibats 2 4-6. Vrouwen, vierde divisie: Middelburg Zuid 1-TOGB 8-2. Afdelingscompetitie. Kampioensklasse, promotiepoule: Ar- nemuiden 1-MZ 2 10-0, Arnemuiden 1-SAR '72 2 6-4, 't Zand 4-MZ 2 5-5. Eindstand: Arnemuiden 10-78 (afde- lïngskampioen) SAR '72 2 10-70, 'tZand 4 10-49, MZ 2 10-53. Kampioensklasse, degradatiepoule: Big Smash-Effect '71 4-6, Arnemuiden 2-'t Batje 5-5. Eind stand: Effect '71 10-49, 't Batje 1 10-40, Arnemuiden 2 10-37, Big Smash 10-33. Eerste klasse: 't Zand 6-SAR '72 3 4-6, Arnemuiden 3-Westerzïcht 1 5-5, St.A- loysius-'t Zand 5 8-2. Tweede klasse: Oudelande 1-Yerseke 2 9-1, 't Zand 8-Yerseke 1 5-5, MZ 3-Reynaert 1 8-2. Derde klasse: Big Smash 2-Slagvast 2 9-1, 't Zand 9-'t Batje 2 7-3, Arnemuiden 4-Kapelle3 5-5, MZ7-Slagvast 1 2-8, Ef fect '71 2-Reynaert 2 9-1. Vierde klasse: MZ8-Kerkwerve 2 6-4, Big Smash 3-Ka- pelle 6 6-4, Oudelande 3-'t Batje 3 9-1, Effect '71 5-HCG 1 3-7. Vijfde klasse: Westerzïcht 6-'t Zand 11 2-8, 't Zand 12-Arnemuiden 8 4-6, Arnemuiden 6-Westerzicht7 2-8. Helmond. Nederlandse jeugdkampioen schappen. A-categorie. Jongens junio ren: 1 Kalun Yu ('t Zand), 2. Daan Sliepen CtZand). Dubbelspel: 1. Yu/Sliepen. Jon gens kadetten: 3. Leon van Boven (Arne muiden). Meisjes pupillen: 1. Kapo Yu ('t Zand). Dubbelspel. 1. Yu/Stephanie Fas- saert (SAR'72). Meisjes welpen: 3. Lr- selotte Fassaert (SAR'72). B-categotie, Jongens kadetten. 1. Jan- Rïen Meerman (Arnemuiden). Meisjes junioren: 3. Lindsey Boerdam (SAR'72).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17