Rodrigo Pessoa bedankt vader Monsterscore verbloemt problemen van PSV niet Badmintonploeg gaat op voor brons Ijshockeyers blijven verliezen op B-WK Dennis Voshart bezorgt Oranje titel Van den Goorbergh eindigt In de toptien Winnaar wereldbeker op geleend paard Van Raaij wil opheldering van Jorien van den Herik Tolhoek 14e, Brentjens ziek Nog geen Eerste Divisie NV Kroon wint Ster der Beloften Rugbyploeg ronde verder Opnieuw zege Haarhuis/Eltingjh Garmendia wint Ronde Aragon Barrage om titel dammen Nereus wint hoofdnummer op Varsity uitslagen i/an onze sportredactie HELSINKI - De top-drie van de ivereldbekerfinale voor spring- ic ruiters vloog met gelegenheids paarden naar Helsinki. Het was de klasse van de berijders Ro drigo Pessoa, Lars Nieberg en Ludger Beerbaum die hen de medailles opleverden. John Whitaker, leider na twee van de drie onderdelen, kelder de zondag naar de negende plaats. Voor zijn 19-jarige vete raan Grannusch bleek het toer nooi een dag te lang. Winnaar Pessoa leende bij ge brek aan beter materiaal Loro Piana Baloubet du Rouet van vader Nelson. Nieberg, die met Ssprit FRH door een domme fout in de lpatste manche de oveminning weggooide, had twee weken geleden in Göte- borg zijn eerste keus For Plea sure met een blessure zien afha ken. Beerbaum koos er bewust voor zijn wereldtopper Ratina Z thuis te laten. P.S. Priamos bleek met brons een waardige vervanger. Versleten Meer ruiters gaven hun,beste paarden vrijaf, de blik is al ge richt op de Wereldruiterspelen, in oktober in Rome. John Whi taker zag geen reden Grannusch rust te gunnen. De ruin was na twee dagen topprestaties ver sleten, in twee manches op zon dag vielen vijf balken. „Triest, van onze sportredactie SOFIA - De Nederlandse bad mintonploeg gaat op het EK in Sofia op voor het brons. Na de nederlaag tegen Denemarken 5-0) zette het zondag de reste rende twee poulewedstrijden in winst om. Rusland ging met 3-2 tenonder, Oekraïne met 5-0. Vandaag (maandag) speelt Oranje in de strijd om de derde !n plaats tegen Zweden. Twee jaar 'n°( geleden in de Deense stad Her- 6ning bereikte Oranje de vijfde gi plaats. De finale in Sofia gaat tussen Denemarken en Enge- ïo land. te?Nederland verloor zaterdag de a" eerste poule wedstrijd kansloos met 5-0 van Denemarken. De itj nederlaag was ingecalculeerd, n. Bondscoach Martijn van Doore- 10 malen stuurde daarom een fan- ^tasieopstelring de baan op, ter- ssjwijl de tegenstander bijna op gljvolle oorlogssterkte begon. Al leen in het vrouwendubbel ver ving Mette Pedersen, elfde van de wereld, de nummer vier Ca milla Martin. Norbert van Bar- neveld en Lotte Jonathans ver loren het openingsduel van Jens Eriksen en Mariene Thomsen. Gerben Bruijstens was daarna in twee games kansloos tegen Peter Gade Christensen, de nummer twee van de wereld. Lonneke Janssen ging eveneens in twee games onderuit tegen Mette Pedersen. Beslist Daarmee was de wedstrijd be slist. Ook het mannen- en vrou wendubbel ging vervolgens naar Denemarken. Het duo Quinten van Daim/Dennis Lens redde het niet tegen Jon Holst- Christensen en de vrouwen Eri ca van den Heuvel en Monique Hoogland moesten hun meerde re erkennen in Rikke Olsen en Mariene Thomsen. Tegen de Russen zorgden Van Dijk, Van Daim/Van Hooren en het vrouwendubbelVanHooren- /Jonathans voor de drie punten. In de laatste groepswedstrijd gingen er drie partijen over drie games, maar er ging er geen één verloren. ANP van onze sportredactie PASIR GUDANG - Jurgen van den Goorbergh, bij het WK weg- racen nog een groentje in de 500 cc-klasse, is bij zijn tweede Grand Prix van het seizoen de toptien al binnen gestuurd. De Bredanaar eindigde bij de GP van Maleisië op z'n 2-eilinder privé-Honda als achtste; drie kwart minuut achter winnaar Michael Doohan, maar vóór een aantal fabrieksrijders. „Dit zijn heel mooie WK-pun- ten, een enorme opsteker voor ons nieuwe team en de spon sors", jubelde de Brabander, die de extreme omstandigheden - de temperatuur hep op tot 40 graden Celsius - wonderwel trotseerde. „Dat heb ik vooral te danken aan mijn goede condi- van onze sportredactie LJUBLJANA - Het Nederlands ijshockeyteam grossiert bij het WK voor B-landen in nederla gen. Oranje verloor zaterdag met 6-1 van thuisland Slovenië. Een dag later was ook Oekraïne veel te sterk voor de ploeg van bondscoach Doug Mason: 10-1. Met nul punten uit vier duels staat Nederland troosteloos on deraan. Ook Noorwegen boekte in Ljubljana nog geen succes. In de wedstrijd tegen Slovenië moest Oranje al in de eerste pe riode twee treffers incasseren. EINDHOVEN - Harry van Raaij wil opheldering van Jorien van den Herik. De voorzitter van Feyenoord zegt zaterdag in het AD dat AZ, Roda JC, Vitesse en PSV, de clubs genoemd in de VCCS-affaire, aan omkoop praktijken doen. „Als Van den Herik dit heeft gezegd, heeft hij een ernstig probleem", zei de preses van PSV. „Deze beschul digingen zijn niet mis." „Wat die clubs hebben gedaan met Gerards en Lens is in strijd met de fatsoensnormen", zei Van den Herik in het AD. Daar wordt veel te weinig ophef over dit gun je niemand", zei Beer baum over het drama van de Britse routinier. Whitaker kon niet anders dan beteuterd naar de huldiging van Pessoa kijken. Het was een schril contrast, de brede grijns van de Braziliaan tegen het kille decor van de HartwaU Arena, met slechts weinig toeschou wers. Pessoa had maling aan het gebrek aan ambiance. „Deze winst is het hoogtepunt uit mijn carrière, dit is mijn vader nooit gelukt." Bert Romp Van het Nederlandse zestal in Helsinki eindigde Bert Romp als beste. Hij was donderdag zeven de, vrijdag negende, zondag tiende. De debutant had met Burg's Mr. Blue opnieuw last van vroege fouten, nu twee, in de eerste van twee manches op zondag. Eric van der Vleuten maakte in beide omlopen één fout en eindigde meteen achter Romp als elfde. Jos Lansink besloot het toer nooi uitstekend door het laatste onderdeel te winnen. Nissan Calvaro Z bleef in beide man ches als enige foutloos. Hij ver knoeide donderdag het jacht- springen (31e), steeg vrijdag tien plaatsen en finishte uitein delijk als gedeeld dertiende. Piet Raymakers, die vrijdag vijf springfouten had gemaakt, kwam niet verder dan de zeven tiende plaats. Jan Tops en Peter Geerink waren vrijdag al uitge schakeld. ANP Rodrigo Pessoa greep met Loro Piana Baloubet Du Rouet de Volvo World Cup in Helsinki. foto Jacob Melissen/ANP van onze sportredactie ESTORIL - De Nederlandse korfbalploeg heeft in Estoril de eerste Europese titel uit de geschiedenis veroverd. In de finale ver sloeg Oranje aartsrivaal België met 26-13. Topscorer was Dennis Voshart uit Scha- reudijke met negen doelpunten. André Si mons van PKC maakte er acht. Nederland was met groot gemak in de eindstrijd gekomen. Tsjechië, Duitsland en Slowakije waren net als België geen partij. De finale was eigenlijk al na twin tig minuten gespeeld (7-2). Het Neder landse team was superieur, hoewel de ploeg veel plaatsf outen maakte en de aan val slecht schoot. België maakte er nog minder van. Zelden stond een Belg goed opgesteld. Bijna alle rebounds waren voor Oranje. In de tweede helft speelde Nederland sneller en begon beter te schieten. Via 19-8 kwam de 26-13 eindstand op het bord. Het was de hoogste score die Neder land ooit tegen België boekte. Bondscoach Jan Hof was na afloop een blij' man. ,Ik kan alleen maar tevreden zi j n me t zo 'n uitslag, maar niet met de geringe tegen stand. Maar we gaan wel door, we nemen geen gas terug. We hadden steeds het bete re veldspel." ANP tie, het resultaat van heel hard trainen in de winter." De Au straliër Doohan boekte op het circuit van Pasir Gudang de eer ste zege van het seizoen. De we reldkampioen bij de halveliters verloor in Japan nog verrassend van Max Biaggi maar het de Ita liaan zondag duidelijk achter zich. De Spanjaard Carlos Che- ca wurmde zich nog tussen Doohan en Biaggi in. Tetsuya Harada was de snelste in de 250 cc. De Japanse coureur, zittend op een Aprilia, bleef zijn landgenoot Tohru Ukawa ruim een seconde voor. De Fransman Oliver Jacque eindigde als der de. Noboru Ueda, ook al uit Japan, zegevierde in de 125 cc. De Hon da-rij der hield de Italiaan Mir- ko Giansati net achter zich. ANP Na de tweede periode was de achterstand al niet meer te over bruggen: 0-5. In de laatste pe riode (1-1) was Nederland rede lijk gelijkwaardig. Het doel punt kwam op naam van Maar ten Loos. Ook in het duel met Oekraïne was Nederland snel kansloos. De eerste en tweede periode le verden vier tegentreffers op. In het derde deel (2-1) hield Oranje de schade beperkt. Livingstone scoorde voor Nederland. Hij werd in de slotfase ook nog van het ijs gestuurd wegens het te fel protesteren bij de arbiter. ANP gemaakt. Het is omkoping en ju ridisch aanvechtbaar." Volgens het accountantsonder zoek naar de praktijken van Sigi Lens en Peter Gerards zouden de vier genoemde clubs de spe lersmakelaars in dienst van de WCS hebben betaald. De vier verenigingen hebben ontkend dat het hierbij om omkoping gaat. „Van den Herik kent de si tuaties niet en heeft geen bewij zen. Ik zal hem hier binnenkort absoluut over aanspreken. Aan de hand van zijn antwoorden bekijk ik of ik stappen onder neem", aldus Van Raaij. ANP Peter Möller (links) en Boudewijn Zenden (midden) maken een vreugdedansje met doelpunten maker Luc Nilis. foto Phil Nijhuis/GPD door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - In een periode van verscheur de geesten wil een grapje de zinnen wel eens verzetten. Phillip Cocu was bij PSV de eerste die zijn vertrek aankondigde. De linkspoot, volgend seizoen in Barcelona de zoveelste im port-Catalaan, lijkt in Eindhoven een waar domino-effect te hebben veroorzaakt nu ook Jaap Stam, Arthur Numan en Luc Nilis uit Eindhoven willen vertrekken. Cocu, met een glimlach van oor tot oor: „Misschien ben ik wel de aanstichter van de leegloop." De komische kwinkslag na de monsterscore te gen Volendam (10-0) kon de realiteit niet ver bloemen. De onrust blijft bij PSV voelbaar, zo bevestigde Cocu. „Je weet nooit wie in de kleedkamer een geheim met zich meedraagt. Maar als dat uitlekt, werkt dat uiteraard niet in positieve zin door. Het lijkt of een soort ket tingreactie op gang is gebracht. Het is verve lend voor PSV. maar het is het lot van de Neder landse topclubs." Bij PSV denken weinigen dat het tij nog is te keren. Zelfs Frank Arnesen moest aan het slot van een turbulente week bekennen serieus re kening te houden met een vertrek van Numan en Nilis, De naam van Stam nam de directeur voetbal van PSV al niet eens meer in zijn mond. Gilles de Bilde beraadt zich vooralsnog niet op zijn toekomst in Eindhoven. „Ik twijfel er niet aan dat PSV de voorwaarden voor topvoetbal ook volgend seizoen kan waarborgen", zei de Belg zaterdagavond. „Want het is natuurrijk niet de bedoeling voor de vijfde of zesde plaats te spelen." Numan, één van de hoofdrolspelers, en Jonk hielden de lippen zaterdag stijf op elkaar. De aanvoerder, die lonkt naar Glasgow Rangers en Atletico Madrid: „Ik zeg niets." Jonk: „Ik heb geen zin aan allerlei geruchten mee te doen. Natuurrijk heb ik een mening, maar die hoor je niet. Klaar. De pil was voor Jonk kennelijk al bitter ge noeg. De vormgever van PSV, net als Stam en De Bilde tegen dreumes Volendam absent, zag zijn oude club negentig minuten spartelen. Vooral in de slotfase, waarin de Eindhovena- ren de frustraties van de laatste dagen van zich af spoelden, ervoer Volendammer Jonk met ge mengde gevoelens. „Verschrikkelijk om je club zo naar de klote te zien gaan." Degradatie Al na zeven minuten was degradatie voor Vo lendam een feit. Peter Möller opende de score, hoewel 'Volendammer' Ibrahim Babangida de bal kort daarop nog wel op de kruising lepelde. De gortdroge eerste helft interesseerde het pu bliek niets. De verwende toeschouwers roer den zich pas, toen de dubbele cijfers zich aan dienden. Cocu: „Maar ik kan het wel begrijpen als ze hun ploeg in korte tijd zien leeglopen." Nummer tien kwam, in blessuretijd, nota bene van het hoofd van Cocu zelf. Maar of de treffers van Möller (2), Nilis, Zenden (2), Bruggink, Claudio (2), Faber en Cocu in Eindhoven een zalvende werking hebben gehad, mag ernstig worden betwijfeld. Of, zoals Van Raaij zei: ,Deze wedstrij d stond los van wat er de afgelo pen dagen is gebeurd." PSV - FC Volendam 10-0 (3-0). 7. Möller 1-0, 28. Zen den 2-0, 43. Nilis 3-0, 56. Möller 4-0, 68. Bruggink 5- 0, 79*-. Claudio 6-0, 82. Claudio 7-0, 85. Faber 8-0, 88. Zenden 9-0, 90. Cocu 10-0. ScheidsrechterVan Meerkerk. Toeschouwers: 25.000. Gele kaartMole naar (FC Volendam), GPD SILVES - Bart Brentjens heeft zondag verstek moeten laten gaan tijdens de tweede wedstrijd om de wereldbeker moun- tainbiken. De olympisch kampioen had griep. Cadel Evans won de race in de Portugese plaats Silves, De 23-jarige Au straliër had na 49 kilometer een halve minuut voorsprong op de Noor Rune Hoydahl, die drie weken geleden de wedstrijd in Napa Valley (VSt) had gewonnen. Beste Nederlander in Portugal was Bas van Dooren op de twaalfde plaats op ruim acht minuten van de winnaar. Patrick Tolhoek uit Yerseke eindigde als veertiende op iets meer dan negen minuten. ANP DENBOSCPI-Er komt voorlopig geen Eerste Divisie NV De achttien clubs uit deze liga hebben zaterdag in Den Bosch be sloten dat de tijd nog niet rijp is voor een orgaan dat de geza menlijke belangen vertegenwoordigt. De verenigingen willen eerst zorgen voor een eenduidig beleid alvorens de structuur te bepalen. De clubs hebben hiertoe een commissie van drie man geformeerd. Simon Kelder, secretaris van Excelsior, Jan Schouten, voorzitter van FC Den Bosch en Frans Derks, pre ses van Dordrecht'90, moeten de clubs informeren. ANP SCHIJNDEL - Karsten Kroon heeft de Ster der Beloften, een vierdaagse wielerwedstrijd voor elite met en zonder contract, op zijn naam gebracht. De renner uit de amateurploeg van de Rabobank reed dank zij de tussen Valkenburg en Schijndel (172,6 km) vergaarde bonificatieseconden de Duitser Ralf Grabsch uit de leiderstrui. De Nederlander Paul van Schalen won de vierde en laatste etappe. ANP BRUSSEL - De Nederlandse rugbyploeg heeft zich door een overwinning van 19-16 op België in Brussel verzekerd vaneen plaats in de volgende ronde van het toernooi om de wereldbe ker die in september wordt gespeeld. Bij rust leidde Oranje met 19-13. Het was de 57e ontmoeting tussen beide landen. Nederland won 25 wedstrijden, verloor er 27 en speelde vijf keer gelijk. ANP BARCELONA - Paul Haarhuis en Jacco Eltingh hebben hun derde dubbeltitel in dit jaar behaald. De twee waren zondag in Barcelona te sterk voor de Zuid-Afrikaan Ellis Ferreira en Amerikaan Rick Leach, 7-5 6-0. Plaarhuis en Eltingh wonnen eerder dit jaar Rotterdam en Philadelphia. Eltingh won daar voor ook de Australian Open met Jonas Björkman als partner. Todd Martin, de nummer 65 van de wereld, won het gravel toernooi van de BarcelonaIn de finale verraste de Amerikaan de als zevende geplaatste Spanjaard Alberto Berasategui in vier sets, 6-2 1-6 6-3 6-2. Andrei Pavel won het met anderhalf miljoen gulden gedoteer de tennistoernooi van Tokio. De Roemeen won zondag in de finale van de Zimbabwaan Byron Black: 6-3 6-4. Bij de vrou wen verdedigde de Japanse Ai Sugiyama haar titel met suc ces. De favoriete, nummer 19 op de wereldranglijst, versloeg in de eindstrijd de Amerikaanse Corina Morariu eenvoudig in twee sets: 6-3 6-3. RTR/ANP ZARAGOZA - De Spanjaard Aitor Garmendia heeft zondag voor het tweede opeenvolgende jaar de Ronde van Aragon op zijn naam gebracht. De slotetappe werd gewonnen door de Duitser Erik Zabel. Hij was na 137 kilometer de snelste in de massaspurt. Zabel was zaterdag ook ritwinnaar. AFP HOOGEZAND - Oud-wereld- kampioen Harm Wiersma en oud-Europees titelhouder Gé- rard Jansen gaan in een her kamp uitmaken wie zich de 81e damkampioen van Nederland mag gaan noemen. De beslis sende barrage, die voor de zo mer moet plaatsvinden, zal uit drie partijen bestaan. In de slotronde van het NK in Hoogezand kwamen beiden za terdag niet verder dan remise, terwijl ook hun naaste concur renten Clerc en Thijssen de pun ten met hun tegenstanders deel den. De spanning aan het begin van de laatste ronde was in de speelzaal voelbaar. Traditiege trouw kwam zowel Wiersma als Thijssen weer te.laat achter het bord, maar voor beiden had dat geen nadelige gevolgen. Wiers ma kreeg weinig vat op de stel ling van Oudshoorn, zoals hij ook eigenrijk had gevreesd. Jan sen verwierf wel voordeel tegen Wesselink. Op het moment dat Wesselink in de tijdnoodfase tot vereenvoudiging overging, ver vloog de winst voor Jansen. Voor Wiersma was dat voldoen de om ook een puntendering te accepteren, hoewel hij nog in het ongewisse verkeerde over het resultaat van concurrenten Clerc en Thijssen. De analyses van oud-wereld- kampioen Sijbrands maakten echter snel duidelijk dat Thijs sen tegen Mol op niet meer dan één punt hoefde te rekenen. Met de vlaggen op vallen, moesten Clerc en zijn tegenstander Boom nog enkele zetten doen. „Ver moedelijk heeft Clerc in die fase een sterkere voortzetting ge mist", opperde Sijbrands. ANP HOUTEN - Nereus heeft op het Amsterdam-Rijnkanaal het hoofdnummer van de 115e Var sity, de Oude Vier, gewonnen. Het Amsterdamse kwartet met Diederik Simon, Adri Middag, Teun van Giffen en Nico Ypen- burg maakte met stuurman Chu Wei Cheung de favorietenrol waar. De roeiers beslisten de wed strijd al op de eerste kilometer. Slechts een handjevol zwem mers nam de traditionele duik in het water om hun club de lau werkrans te brengen. Alleen op de eerste kilometer kwam Ne reus even onder druk te staan. Niet titelverdediger Laga maar Okeanos bleef onverwacht dichtbij, ANP American football NFL, Europe League: Barcelona-Amster dam Admirals 28-41, Frankfurt Galaxy- Monarchs 23-17, Claymores-Rhein Fire 10-20. Badminton Sofia. EK landenteams. Poule A: Dene- marken-Nederland 5-0, Oekrai'ne-Rus- land 3-2, Nederland-Rusland 3-2, Denemarken-Oekraine 5-0, Nederland - Oekraïne 5-0, Denemarken-Rusland 5-0. Eindstand: 1. Denemarken 3-6, 2, Neder land 3-4, 3. Oekraine 3-2,4. Rusland 3-0. Poule B: Zweden-Dujtsland 3-2, Enge- land-Schotland 3-2, Engeland-Duits- land 4-1Zweden-Schotland 4-1Zwede- n-Engeland 2-3, Duitsland-Schotland 3- 2. Eindstand: 1. Engeland 3-6,2. Zweden 3-4,3. Duitsland 3-2, 4. Schotland 3-0. Goes. Espe Junior Master-toernooi. Tot 19 jaar. ME: 1M. van Hoye, 2. R. Mossel. VE: 1N. Kuyper, 2. L. van de Heuvel. MD: 1. M. van Hoye/R. Crusio, 2. O. Quik/R. van Rooyen. VD: 1. L. van de Heuvel/N. Kuyper, 2. M. van de Have/M. Louws. GD: 1. L. van de Heuvel/R. van Rooyen, 2. N. Kuyper/R. Mossel. Onder 17 jaar. ME: O. Quik-R. Crusio 18-1415-6. VE: 1A. Ver- haaf, 2. C. de Donder. MD: 1R. Houtepe- n/R. Jansen, 2. D. Aelvoet/T. de Baene. VD: 1. M. Masclee/A. Verhaaf, 2. C. de Donder/E. de Loof. GD: 1. A. Verhaaf/B. Stücken, 2. C. de Donder/O. Quik. Onder 15 jaar. ME: A. van Rooyen-Y. van Scheppingen 15-9 15-9. VE: M. Mas- clee-N. Roovers 11-7 10-12 11-3. MD: R. Suykerland/Y. van Scheppingen-K. Wood/R. Bal 15-6 15-2. VD: E Mathij- sen/N. Roovers-E. Kesteloo/D.Keyner 15-7 10-15 15-1. GD: 1. R. van Cutsen/R. Suykerland, 2. K. Recollecte/N. van Pamelen. Onder 13 jaar. ME: 1. S. van Wijk, 2. M. Kruit. VE: Chiona Ivanlohy-S. Meyer 11-9 12-10. MD: S. Waltenberg- donkel/M. Baks-S. van Wijk/Z.van Scheppingen 14-1815-10 15-5. VD: 1.S. Bindels/M. Mommers, 2. S. Meyer/J. Stuifzand, GD: 1. P. van Dooremalen/F. Toeange, 2. K. Gardien/M. Baks. Onder 11 jaar. ME: R. Braspennincx-S. Afif 15-11 15-1. VE: L. Malaihollo-M. van de Broek 11-3 11-1 MD: 1 R. Weyers/G. de Nooy, 2. R. Asselman/S. Afif. VD: 1. M Kooke/E. van Wel, 2. M. Broek/D. Reith. GD: 1. L. Malaihollo/R. Braspennincx, 2. L. van Deurzen/M. van Loon. Basketbal Groningen. Playoff NK, vierde wedstrijd: HVK/Den Helder-RZG/Donar 101-91 nv (87-87,35-48). Stand in best-of-seven: 3- 1. Vrouwen, 1e divisie: BC Vlissingen- ZAC Zwolle 62-66, DAS Delft-Binnenland 57-51, BV Lisse-Jahn 96-53. 3e divisie: Marathon-Fake 57-59, Volharding-SVH 62-39, Virtus-SVH 59-41. 1e klasse: Ma rathon 2-Mevo'80 40-20, Smokkel- hoek-BVS/Marathon 36-23, BC Vlissin- gen 2-Dynamo'70 90-25. Mannen, 1e klasse: Jumping Crabs 3-Barons 3 56-77, Agathos-Dynamo'70 84-90, Eastwood Tigers 2-Fake 141-54. 2e klasse: Marathon-Scheldesport 2 53- 88, Scheldesport-Dynamo'70 2 n.o.g, Scheldesport 2-Mevo'80 106-72. Meisjesjunioren, eredivisie: ATC/T- wente-Akrides 91-62, BV Lisse-Shoo- ters 61-52, Blauw-Wit-BV Lely 64-37, Hoofddorp-Eastwood Tigers 63-55, Den Heider-Prisma College 58-44, Den Hel- der-Hoofddorp 53-31. Jongensjunioren, hoofdklasse: BC Vlis- singen-Wizards 73-84. Jongensjunio ren: Scheldesport-Dynamo 69-61 s 1 /2 finales: Jaspers-Habraken 50-42 (32), De Kleine-De Bruijn 50-26 (28). Finale: Jaspers-De Kleine 50-30 (33). Wagenberg. Gewestelijke finale tweede klasse. Bandstoten: 1. R. v.d. Ende (Steenbergen) 10-3.63- 22, 2. J. Rijk (Ovezande) 10-2.83-18, 3. K. Dieleman (Hulst) 8-3.06-28, 4. W. Besuijen (Klun- dert) 8-2.68-17, 5. A. Vervoort (Waalwijk) 8-2.46-18, 6. P- v. Steen (Fijnaart) 6-2.82- 18,7. A. Hoefnagels (Standaardbuiten) 4- 2.46-27,8. P. Verschure (Nieuwerkerk) 2- 2.12-13. Krabbendijke. Districtsfinale derde klas se. Driebanden: 1. R. Cevaal ('t Raedt- huys) 12-0.348-5, 2. W. Remijn (HIO) 10- 0.444-4, 3. R. Boudens (Avontuur) 8- 0424-4, 4. D. Franse (OHGL) 8-0.378-4,5, J. de Koek (Avontuur) 6-0.439-5,6. L. Jan- se (Scheldezicht) 6-0.362-6, 7. L. Schip per (HBC) 4-0.308-4, 8. J. Evertse (De Sportvisser) 2-0.360-4. Dammen Hoogezand. NK mannen. Dertiende en laatste ronde: Thijssen-Mol 1-1, Ouds- hoorn-Wiersma 1-1, Boom-Clerc 1-1, Krajenbrink-Raven 0-2, Van der Zee- Hans Jansen 1-1, Mathijsen-Scholma 1- 1, Gérard Jansen-Wesselink 1-1. Eind stand: 1. Gérard Jansen en Wiersma 17, 3. Clerc en Thijssen 16,5. Van derZee 15, 6. Wesselink 14, 7. Boom, Hans Jansen, Oudshoorn en Raven 12, 11. Krajenbrink 11, 42. Mol en Scholma 10,14. Mathijsen 8. Gérard Jansen en Wiersma spelen een barrage van drie partijen om de nationa le damtitel. Roermond. Limburg-Zeeland 25-27: W. Okrogelnik-C. Rijk 2-0, E. Heunen-M. Walraven 1-1, J. Loor-J. Louwerse 1-1, F. Langelaan-C. de Jonge 1-1, P. Kole-R. Dusebout 1-1, G. Rutten-F. Blaas 1-1, J, Lewkowicz-D. de Vos 2-0, A. Damen- -Jaap de Jonge 1-1, N. Verjans-M. Pro voost 1 -1P. Eikelenberg-W. Koppejan 0- 2, B„ Verton-P. Filius 1-1, L. Nagels-C. Boot 1-1, J. Heijnen-Jan de Jonge 1-1, B. Kole-F. Berkholst 1-1, M. Werre- brouck-D. Davidse 1-1, B. Willems-J .W, van der Hart 0-2, H Deutz-J. Houmes 1-1, J. Sijbers-M. Poulisse 0-2, J. Schoenma kers-B. Provoost 0-2, W. Sanders-J. Poppe 1-1, D. Huitinck-J. Verstraate 1-1, R. Küppers-L. Mamed 1-1, F, Gause-R: Sterrenburg 2-0, L. Masquelier-M. Elen- baas 2-0, L. Shappin-P. Sterrenburg 0-2, N. Voskuilen-P. de Zeeuw 1-1. Zuid-Nederlands meisjeskampioen schap. Aspiranten: 1. Jantien van Gorsel (Thoien) 9 punten, 2. Laura Heunen (Lim burg) 8 (na barrage), 3. Jolien de Graag (Goes) 8,4. Shareena Algoe (Limburg) 6, 5. Caroliene Scherbeïjn ('s-Gravenpol- der) 5, 6. Manon Bassan (Limburg), Joy ce Grandia (Noord-Brabant) en Pauline Kouwenberg (Noord-Brabant) 4,9. Carin Sturm ('s-Gravenpolder) 2, 10. Sanne Diepstraten (Noord-Brabant) 0. Pupillen: 1Rianka Rentmeester('s-Gravenpolder) 16 punten, 2. Vicky Zeegers (Limburg) 14, 3. Daniélle Braam ('s-Gravenpolder) 12, 4. Marieke van Dongen (Noord-Brabant) 8,5. Leonie de Graag (Goes) 7,6. Janne- ke van Dongen (Noord-Brabant) 6, 7. Sanne Grandia (Noord-Brabant) en An- net Kouwenberg (Noord-Brabant) 4, 9. Rianne van Dongen (Noord-Brabant) 1 Golf Cannes. Mannen, 1 miljoen gulden. Eindstand: 1. Levet (Fra) 278 slagen, 2. Price (Wal), Turner (NZe), Strüver (Dui) 279, 53. Van der Velde (Ned) 290, 66. Muntz (Ned) 298. Biljarten Zundert. GP driebanden. Derde ronde: Habraken-Vredeveldt 50-39 (40 beurten), Jaspers-Ad Broeders 50-33 (38), Van de Ven-Van Schaik50-30 (36), Van Uum-Va- lentijn 24-50 (32), De Bruijn-De Vries 50- 39 (43), Van Manen-Vet 50-25 (42), Van de Looy-Bongers 50-30 (35), De Kleine- Frans Broeders 50-28 (23). 1/4 finales: Jaspers-Valentijn 50-39 (23), Habraken- V/d Ven 50-24(29), De Bruijn-Van Manen 50-33 (32), De Kleine-V/d Looy 50-35 (37). Hockey Vrouwen, 4e klasse D: HCGO-HSD 1-0, Teteringen-Rapïde 2-4. Stand: Rapide 18-31, Pelikaan 18-25, Teteringen 18-24, Prinsenbeek 18-23,Gilze Rijen 18-16, HC- GO 18-9, Middelburg 18-9, HSD 18-7. Mannen, 3e klasse E: Zevenbergen- Olympia 4-3, Stand onderaan: Shot 19- 17, Drunen 19-16, Hilvarenbeek 19-16, Middelburg 19-12, Zevenbergen 19-10, Liberty 19-7.4e klasse D: Teteringen-Ou- denbosch 0-8, Mistral-Vlissingen 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15