Jubilerend Playboy aardig tam ecco Volière PZC Tom Poes en het Kukel varia donderdag 16 april 1998 Blootblad ziet oplage dalen door concurrentie van televisie standplaats Drinken helpt niet altijd tegen blaasontsteking gezondheid puzzel recept éÊÈk 3 het weer door Margot de Jonge en Judith Flier Hèt blootblad Playboy - 'ik lees het alleen voor de goe de interviews' - viert deze maand zijn vijftienjarig be staan in Nederland. Feest dus, hoewel het mannenblad met een dalende oplage kampt. Want waar de Playboy ooit baanbre kend gewaagd was - zeker bij het ontstaan in 1953 in het preutse Amerika - lijkt het blad anno 1998 aardig tam. Keurig zelfs, in vergelijking tot het aan bod van seks op televisie. Ellen Soeters uit Eindhoven was de eerste playmate met 'al les wat mannen boeit', zoals de ondertitel van het blad luidt. In 1983 sierde zij de cover van de eerste Nederlandse uitgave. El len: „Ik zie het als een enorme eer dat ik destij ds gevraagd ben. Als eerste blijf je toch langer hangen dan al die andere play mates door de jaren heen." Een tweede keer met een nietje in de navel de pagina's van het blootblad sieren, hoeft voor haar niet. „Ik heb een gezin en een man en ik weet niet of hij het wel zo leuk zouden vinden." Toch vindt ze Playboy nog steeds een mooi blad. „Het is niet veel veranderd in die vijf tien jaar. Ze fotograferen geluk kig nog steeds niet recht in de doos." In de grote concurrent, Pent house, was Ellen nooit gaan staan. „Dat is veel platter." Hoofdredacteur Peter Yeh van Penthouse is een groot bewon deraar van het concurrerende blad. „Al sinds mijn twaalfde. Playboy is een lifestylemagazi- ne. De gefotografeei'de sprook jesvrouwen zijn bedoeld voor echte playboys, de maxxnen met de gouden horloges. Onze doel groep is wat aardsex; De foto's in Penthouse 'moeten lust opwek ken. Wij laten vrouwen zien zo als ze echt. zijn. Anderen noe men dat ordinair en plat." Stationskroket „Vergeleken met een tv-pro- gramma als Seks voor de Buch zijn de Playboy en Penthouse heel erg braaf. Dat programma is bedoeld als instante lustbe vrediging, het is seks tussen de schuifdexrren. Seks voor de Buch staat tot Playboy als een stationskroket tot een culinair' driegangen-diner. Genève door Bob Kroon Toen ik in de jaren vijftig aan het Meer van Genève neer streek om daar, na door Indone sië te zijn uitgewezen, het jour nalistieke ambacht weer op te vatten, zag ik met verbazing dat Nederlanders in het Europese hoofdkwartier van de Verenigde Naties meer te vertellen hadden dan in onze voormalige kolonie. Veel belangrijke intei'nationale organisaties werden toen door Nederlanders bestuurd, zoals het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen, de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) en de Wereldraad van Kerken ('het protestantse Vati- caan'). Na gedane arbeid troffen al deze Hollandse prominenten elkaar op gezette tijden in een besloten club, die na de oorlog was opge richt door consul-generaal Jhr. Flugi van Aspermont. Het ex clusieve genootschap droeg de Advertentie Shoes for Life Boat men Sterk waterafstotend leer of oiled nubuck Voor informatie: Van Drunen Continental tel. 073-5216292 net: www.ecco.com Programmamaker Menno Buch reageert, fel, „Met één miljoen kijkers ben ik graag een sta tionskroket. Playboy fotogra- feert mooie, onbereikbare vrou wen. In Seks voor de Buch is mooi zijn niet aan de orde. Het gaat om de sekswensen van man, vrouw, dik, dun, oud en jong." Buch zegt zelf een fexwent lezer van Playboy te zijn. „Het is een mengelmoes van interessante interviews en vorstelijke ero tiek, die bijna tegen geilheid aanleunt. Een heer kan dat ge woon op de tafel leggen, zonder een smeerpijp te worden gevon den. Die brave fantasie is juist de essentie van Playboy. Niet meer uniek Maar Playboy heeft wel degelij k last van seks op de buis. M. van der Neut, van de afdeling mar keting van uitgeverij VNU wijt de dalende oplagecijfers van Playboy (van omstreeks 180.000 naar 120.000) juist daaraan: „Bloot is niet meer uniek, je kimt het overal zien. En hoe. Maar uniek aan Playboy blijft het beroemde bloot. Bekende Nederlanders gaan nog niet op tv uit de kleren." Van der Neut omschrijft de Playboy-man als een snelle trendvolger van tussen de 18 en de 43 jaar oud, mode- en merk- bewust, met een hoog inkomen, bijpassend bestedingspatroon en een optimistische levensvi sie. Maar bij de kiosk en de benzine pomp herkennen ze die om schrijving van de kopers niet. „Nee hoor; gewone mannen in een Opel Vectra", zegt de jongen van de Fina-pomp. Geen Arma- ni-pakken? „Je moest eens we ten wat die uit de hoogste schappen halen", zegt de dame van de kiosk. „De Playboy ligt op de laagste plank, gewoon naast de Margxiet." Hans is een fan van het eerste uur. Herkent hij zich in het pro fiel? „Ach ja, ze mikken zoge naamd op de snelle jongen met mooie auto.eenfraaipaken dito lijf, en nog intelligent ook. Een levensgenieter die alles mee heeft. Ik denk dat de meesten van ons, die op dat blad geabon neerd zijn, daar graag op willen lijken." Hans heeft een familiewagen in tegenstelling tot een sportauto en hij kampeert een keer per jaar in de plaats van duiken bij Arts-seksuoloogF. Wafelbakker een belangrijke pxikkel voor de toch een meisjesvleesmarkt, de Malediven en later in het jaar over de functie van blootbladen: seksualiteit. Het is alleen spijtig hoeveel kwaliteit en allure een nog eens bergbeklimmen in de „mensen hebben behoefte aan dat er voor vrouwen niet een keurig tijdschrift als Playboy Andes. liet waarnemen van bloot. ï)atis vergelijkbaar blad is. Het blijft ook heeft." GPD door A. van der Leden Met name vrouwen worden er in meer of mindere mate door geplaagd: va ker dan gewoonlijk naar het toilet gaan (soms komt er dan niets), pijn bij het plas sen en pijn in de onderbuik. In de volks mond spreekt men dan van een blaasont steking. In de medische wereld heeft men het liever over een ontsteking aan de uri newegen. Uit statistieken blijkt dat jaarlijks meer dan tien procent van de volwassen vrou- wen een urineweginfectie doormaakt. Bij mannen is het krijgen van een urineweg infectie vrij zeldzaam. Dit heeft te maken met het verschil tussen man en vrouw in lengte van de piasbuis. Een urinewegin fectie wordt vooral veroorzaakt door een bacterie, die noimaal gesproken niet in de •mine thuishoort, bijvoox'beeld sommige darmbacteriën. Bij mannen is de afstand tussen de darm uitgang en de uitgang van de urinewegen veel groter dan bij een vrouw. Is een man eenmaal geïnfecteerd, dan zal de ernst in het algemeen ook groter zijn met als ge volg dat de behandelingsduur met anti bioticum langer is. Huisarts Heeft een vrouw een niet ernstige, zoge naamd ongecompliceerde, urinewegin fectie, dan kan zij dit zelf behandelen door veel te drinken en zo de ongewenste bacteriën weer uitplassen. De urineweg infectie gaat dan vanzelf weer over. Blijkt dat de klachten na een paar dagen aan houden, dan doet men er verstandig aan om naar de huisarts te gaan, Neem in dat geval verse (liefst ochtend) mine mee, zo dat de arts aan de hand van een test karx nagaan of er inderdaad sprake is van een urineweginfectie. Meestal zal de arts dan een drie tot vijfdaagse antibioticumkuur voorschrij ven.Het is van belang om niet te lang met de klachten te blijven lopen, want dat kan leiden tot complicaties, zelfs tot aantasting van het nierbekken toe. Mocht iemand zeer regelmatig last heb ben van een urineweginfectie, dan kan het verstandig zijn om ter voorkoming dage lijks een lage dosering van een bepaald antibioticum te slikken. A van der Leden is apotheker en lid van de Far- macotherapiegroep Zeeland 1 Toonder Studio's naam 'Volière', vanwege de 'vo gels van diverse pluimage' die tot deze gouden kooi werden toegelaten. Journalistiek plui mage werd geweerd als te licht of te 'links', hoewel mijn toen malige afnemers, Time Magazi ne en De Telegraaf, niet te boek stonden als lichtgewichten en nog minder als rode rakkers. Deze uitsluiting was jammer, want het eet- en diïnkgenoot- schap telde interessante leden. Voorzitter was Adriaan Pelt, 'onder-secretaris-generaal van de VN, tevens directeur van het Europese hoofdkwartier van de Verenigde Naties. Pelt, een scherpzinnig, corpulent baasje, stond aan de wieg van het nieu we koninkrijk Libië, de voor oorlogse Italiaanse kolonie. Prominent Verdere prominente leden wa ren J. van der Pol, Jhi\ van Asch van Wijck, de Nedeiiandse am bassadeur bij de VN, dr. W. Bon ne, de tweede man van de 'We reldgezondheidsorganisatie en ga zo maar door In de jax'en zestig vestigde Jac ques Oppenheim, voormalig NRC-coxTespondent in Parijs, zich in Genève. Oppenheim, be gaafd, aristocratisch en welge steld, kreeg in Parijs, destijds het hoofdkwartier van de NAVO,, de beste vei'halen door eenvoudig de halve NAVO-top uit te nodigen in zijn riante villa, waar wit-gehandschoende be dienden de soep serveerden. Na het dessert sprak dan Oppen heim: 'En meneer Luns, vertelt u eens wat er vandaag zoal is be sproken?', waai'bij hij zelden bot ving. In Genève werd de in middels non-actieve Oppen heim prompt toegelaten tot de Volière, Als goed collega zorgde hij ervoor dat ik er ook inkwam, wat een exclusieve invalshoek opleverde bij de nieuwsgaiing. De tijden zijn inmiddels sterk veranderd, ook in Genève. De Volière bestaat nog steeds, maar is nu gewoon een gezellige club voor 'werkende Nederlanders' waarin bankiers en zakenlieden de politieke prominenten van weleer hebben vervangen. Want op het internationale vlak telt Nederland nauwelijks meer mee - het voetbalveld daargela ten. Alleen als donorland staan we nog hoog genoteerd en de enige bekende Nederlander in het plaatselijke VN-best.el is nu de ruimhartige Jan Pronk. GPD 4869-Het opwekkende artikel vaxx Argus in het ochtendblad miste zijn uitwerking niet. Reeds om half tien kon men groepen Rommel- dammers in de richting van het Broon-moeras zien lopen met de ge zichten van lieden die de stad gingexx redden. „Ik begrijp die drukte om een kukel niet", zei notaris P. Grifkoker, die de stoet opende. „Men kan mij geen kruiswoordraadsel voorleg gen, of ik weet alle antwoorden." „Dat zegt nog niets", meende de aannemer Sloopschepper. „Onder- laatst had ik de hele kwis dóór. Op de televisie dan. En dat de burge meester gezakt is vind ik niet zo'n wonden Die kan niet eens een eer ste steen metselen." „Maar wat is een kukel eigenlijk?", vroeg een eenvoudige stadreini- ger, die de heren begeleidde. Op deze vraag wist men zo gauw het Citaat 1 D R N O O E M 2 S T E A T N I G 3 B L R E O O S E 4 S T G A H A O R 5 B O A R K F A S 6 S T D O 1 O S M 7 P S T L O A R M 8 c O A R N E T R 9 K S A R V A F O 10 S T O E K R E L 11 V V A E A R E T 12 P O L E K D E R 13 T E I N R A N S 14 K O I P P S E L Streep op elke regel de letters weg, die samen het woord vormen dat overeenkomt met de omschrijving. De resterende letters vormen van boven naar beneden en van links naar rechts een citaat. 1. Voorstelling in slaap; 2. fier; 3. licht breekbaar; 4. oog ziekte; 5. vaartuig; 6. waterdamp; 7. hevige wind; 8. hoek schop; 9. tafelfles; 10. doorn; 11. kanaal; 12. fijn stof; 13. vogelnet; 14. paar. Oplossing woensdag -w-p giering b--1-e-o- alsdan-v- n-o--tras kruit-a-o j-p-opaal e-e-g-d- spraak —Janny van der Lee_ Vooruitzichten vrijdag zaterdag zondag maandag weer Üb ük max. 10° 11° 12° 13° min. 4° 4° 4° 6Ü wind NO 5 NW 4 Z 5 ZW 5 Zon Maan onderdag nder 20.42 rijdag p 6.45 donderdag onder9.21 vrijdag op 1.10 Nautisch bericht De wind is vandaag vrij krachtig en krimpt van west naar zuidwest. Het zicht is uitstekend en de kans op een bui vrij klein. De lucht- en watertemperatuur zijn vergelijkbaar, beide liggen 's middags rond 9 graden. Waterstanden DONDERDAG Hoog water Laag water 16 APRIL uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 05.26 222 17.46 213 11.56 191 23.54 192 Terneuzen 05.46 249 18.02 240 00.00 20512.18 200 Bath 06.46 288 19.03 279 Of, 06 228 13.26 221 Roompot Buiten 05.25 167 17.40 162 11.35 146 23.55 146 Zierikzee 07.05 155 19.20 149 00.50 14813.00 146 Stellendam Buiten 01.00 151 11.35 146 01.00 093 05.55 08S Wemeldinge 07.10 180 19.20 174 00.50 162 13.05 161 Philipsdam West 06.45 162 19.00 159 00.55 15613.05 154 VRIJDAG Hoog water Laag water 17 APRIL uur cm uur cm uur cm uur cm Vlissingen 06.00 215 18.17 203 12.20 185 ----- Terneuzen 06.19 242 18.37 230 00.25 201 12.51 193 Bath 07.20 279 19.36 268 01.32 22413.52 215 Roompot Buiten 05.55 163 18.15 153 12.15 144 Zierikzee 07.30 150 19.45 142 01.15 148 13.30 145 Stellendam Buiten 01.00 151 12.10 140 01.00 097 06.30 089 Wemeldinge 07.40 175 19.50 167 01.15 162 13.35 159 Philipsdam West 07.15 161 19.30 155 01.20 15613.30 154 antwoord niet en toen het onderzoek een aanvang nam bleek het ook niet zo eenvoudig te wezen. Ak-ak de waarnemer verrichtte de meting oplettend en nauwgezet. De ene burger na de ander werd echter heengestuurd wegens onvol doende kukel en het is te begrijpen, dat de stemming al spoedig daalde. Toen de markies De Cantecler om vijf minuten over elf de poel na derde werd hij dan ook getroffen door de terneergeslagen sfeer die over het toneeltje hing. „Fi done", prevelde de edelman. „Welk een farce. Maar ik ken mijn plicht. Als deze stad van de ondergang gered kan worden door het beluisteren van een nobel brein zal ik me daaraan onderwerpen. Wederom zal een Cantecler de Barneveldt deze veste van het rapalje bevrijden door zijn hoog kukel!" L Lagedrukgebied lichte sneeuw matige sneeuw H Hogedrukgebied il zonnig H AA Koufront Warmtefront licht bewolkt zware sneeuw lichte regen matige regen bagel Samengesteld front zwaarbewolkt zware regen Isobaar Europa: Tweeling Nasi goreng met kip en garnalen (4 personen) Natuurlijk kunt u deze nasischo tel nog uitbreiden met kroepoek, atjar, saté, een opgerolde omelet of spiegelei, enzovoort. En als u toevallig nog een restje dop erwtjes heeft, of een stukje paprika of wat tomaat, het mag er allemaal bij! Ingrediënten: 1 grote ui 1 grote teen knoflook 1 rood of groen pepertje 1 theelepel trassi (evt.) 1 prei 5 eetlepels olie ca. 300 gram varkensvleesreepjes ca. 400 gram gekookte rijst 1 eetlepel ketjap 125-150 gram roze garnalen. Bereiding: Pel de ui en snijd deze in vieren, pel de knoflook en halveer het pepertje. Schraap de pitjes uit de peperhelf ten. Doe ui, knoflook, pepertje en trassi in de keukenmachine en pureer al les niet al te fijn. Snij intussen de prei in dunne rin gen. Verhit een deel van de olie in een wok en fruit hierin het gepureerde uimengsel met de prei ongeveer 3 minuten. Boven West-Europa bevindt zich vandaag een tweeling-depressie. De ene kern ervan gaat voor anker boven Zuid-Scandinavië terwijl de andere zich ophoudt bij de Golf van Biscaje. Het front dat bij de Scandinavische kern hoort, zet een gebied van Zuid-Scandinavië tot Noord-Griekenland in de buien. Vooral Zuid-Noorwegen krijgt flink wat regen te verduren. Niet alleen de Scandinavische zuid punt, maar ook wat verder richting Lapland gaat neerslag vallen, en wel in de vorm van regen en natte sneeuw. Finland daarente gen houdt het droog en overwegend bewolkt. Ook het front bij de Golf van Biscaje veroorzaakt regen. Daardoor wordt het niet alleen in het westen van Frankrijk nat, maar gaat het vooral ool< in Noord- west-Spanje plenzen. In Zuid-Spanje blijft het op de meeste plaat sen droog en de zon laat zich niet onbetuigd. De Balkanlanden krij gen met regen te maken, hoewel hetin de buurtvan de Zwarte Zee droog blijft met zonnige perioden. In Noordwest- Rusland is een hogedrukgebied op de kaart te zien. Dit zorgt in die omgeving voor een droog maar ook vrij bewolkt weerbeeld. De invloed van dit ho gedrukgebied is te merken tot in Zuidoost-Europa: daar blijft het droog, warm en de zonneschijn overheerst. Ronduit zomers is het in Israël waar het kwik de 34 graden kan bereiken. Ellen Soeters, de eerste playmate van Playboy in 1983. Zeeland: Omhoog krabbelen We kunnen rustig stellen dat de lente Door: Tom Van der Spel zich momenteel in een crisis bevindt, maar de komende dagen gaat de temperatuur wel wat omhoog. N< de regen van gisteren is het vandaag echter nog niet eens zo slecht buiten. Middagtemperaturen van 9 of 10 graden zijn niet echt lente achtig te noemen, maar de zon zal regelmatig te zien zijn en de bui en blijven beperkt tot een enkel geïsoleerd exemplaar. De zuidwes tenwind trekt er stevig aan en is vooral nabij de mondingen van de diverse zeearmen vrij krachtig en elders matig, kracht 4. De weers verwachting voor vrijdag is lastig, omdat de koers van een volgen de storing nogal onzeker is. In tegenstelling tot zijn voorganger trekt deze niet naar het noorden, maar trekt wellicht vanuit de Golf van Biskaje richting Midden-Duitsland. Gevreesd moet worden datl de bijhorende bewolking en regen toch nóg een eindweegs naar het noorden oprukken en wat dat betreft komen we hier in Zeeland natuurlijk het eerst aan de beurt! Het lijkt erop dat er morgen over dag dus enige regen gaat val len, vooral in Zeeuws-Vlaan- deren. In de regen wordt de 10 graden niet gehaald en er steekt een matige noordoos tenwind op. Het weekeinde levert wat zonneschijn op, maar helemaal droog blijft het ook dan niet. Zaterdag valt er een enkele bui en later op zondag volgt er vanuit het zuidwesten enige regen. Het wordt daarbij wel wat minder fris. De middagtemperatuur klimt naar rond 13 graden. Begin volgende week waait er echter een straffe zuidwes ter en regent het enige tijd, dus echt doorbreken wil de lente nog niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 4