Sigmond een echt tennisdier Veel energie in nieuwe lichting Stichting houdt gedachtengoed Jannes overeind sport donderdag 16 april 1998 z 27 Simon valt van paard Ali El Khattabi geselecteerd Fans aan ramp ontsnapt Kwalificaties Roland Garros Cross Wemeldinge afgelast Luperini wint Waalse Pijl Souburgse tennisster (36) heeft van hobby beroep gemaakt Eenhoorn naar de Mets RKC claimt 30.000 gulden bij Canal+ Doelman geschorst na doping uitslagen Verlies voor ijshockeyers in B-WK Giovanni en Rivaldo in bekerfinale HELSINKI - Als favoriet start Hugo Simon van daag de finale van de wereldbeker voor spring ruiters. Het is voor de Oos tenrijker niet te hopen dat de generale proef van gis teren een voorteken was voor wat moet komen. De winnaar van de laatste twee edities in Geuève en Gothenburg viel tijdens een inspringrubriek van zijn paard Apricot D. On gedeerd kon de geboren Duitser de piste verlaten. Emile Hendrix wachtte onderwijl op zijn kans. De Limburger moet als eerste reserve hopen op een uit valler onder de 41 deelne mers. De zes Nederlan ders die wel aan de start verschijnen maakten hun dieren klaar voor het gro te werk. Peter Geerink, op plaats zestien de eerste vaderlandse vertegen woordiger, zadelt van daag in het jachtparcours Royal Bravour. Afhankelijk daarvan maakt de Twent ook nog gebruik van Granata. Streekgenoot Jos Lansink (startnummer 27) opent met Highvaliey Z, waarna hij Calvaro Z zadelt. Bert Romp (30) gebruikt ver moedelijk Samantha en Mr. Blue. Eric van der Vleuten (22) zet Diejasper T (jacht) en Flower III in. Piet Raymakers (21) maakt als enige gebruik van een paard: Classic Touch. „Meer heb ik ook niet," voegde hij daar aan toe. De Nederlanders hebben, behoudens de eindzege van Jos: Lansink in Den Bosch (1994), maar weinig- gepresteerd in finales. Hun troost is dat Helsinki een Hollandse enclave is tijdens de wereldbeker wedstrijden. Van de twaalf te verdelen hoofd prijzen werden maarliefst tien door een Nederlandse ruiter veroverd. Wout-Jan van der Schans (niet gekwalificeerd voor de finale) en Jos Lansink zegevierden ieder drie keer. Piet Raymakers (twee maal), Ene van der Vleuten en Rob Ehrens (door mindere paarden te ruggevallen)1 maken het tiental vol. GPD RABAT - Ali El Khattabi van Heerenveen is opgeroepen voor de selectie van het Marokkaans elftal dat 22 april in Sofia te gen Bulgarije speelt. De spelersgroep van bondscoach I-Ienri Michel bestaat uit twintig spelers. De selectie van WK-deel- nemer Marokko telt vier debutanten. AFP NEW YORK - De honkbalfans van de New York Yankees zijn maandag aan een ramp ontsnapt. Enkele uren voor de thuis wedstrijd tegen de Anaheim Angels viel een bijna 300 kilo zware stalen spant uit de upper deck, de tweede ring. De balk sloeg een cleel van de tribune op de eerste ring weg. Die was leeg omdat de hekken nog gesloten waren. De spelers van beide ploegen waren in het veld bezig met de slag-trai ning. Het voorval gebeurde enkele dagen voor de viering van het 75-jarig bestaan van Yankee Stadium in de Bronx. De Yan kees spelen hun thuiswedstrijd voorlopig in Shea Stadium van aartsrivaal New York Mets. ANP/RTR PARIJS - John van Lottum en Kristie Boogert zijn niet recht streeks toegelaten tot het hoofdtoernooi van Roland Garros, van 27 mei tot 7 juni in Parijs. De twee zullen in de kwalifica ties een startbewijs voor de tweede grand slam in dit jaar moe ten afdwingen. De inschrijving bij de mannen sloot op de nummer 104 van de wereld, de Duitser Vinck, van de afgelo pen maandag. Van Lottum zakte afgelopen week van 104 naar 108. Bij de mannen maken Washington (59) en Tsjesnokov (75) ge bruik van hun beschermde positie als gevolg van langdurige blessures. Bij de vrouwen werd de Amerikaanse Helgeson- Nielsen de laatste inschrijver. Ze stond maandag 114e op de wereldranglijst. Kristie Boogert, momenteel licht gebles seerd, twee plaatsen lager, 116e. Bij de vrouwen hebben vier speelsters uit de top honderd zich afgemeld: Frazier, Arendt en Pizzichini met blessures, Sukova omdat ze niet meer in het enkelspel uitkomt. Husarova (73) en Cecchini (74) maken ge bruik van de hun beschermde status. AFP WEMELDINGE - Door de vele regen van de afgelopen dagen heeft het bestuur van de Wemeldingse motorcrossclub MC De Sproeier gisteren al besloten de eerste club wedstrijd van het seizoen, die zaterdag zou worden verreden, af te gelasten. De eerste wedstrijd van De Sproeier wordt nu verreden op 2 mei. ,,We zien geen kans om nog inhaalwedstrijden te verrij den en zullen daarom in alle klassen drie manches plannen om toch aan een acceptabel aantal manches te komen", aldus voorzitter Arie Tissink. HUY - Fabiana Luperini is de sterkste in het vrouwenpeloton. De Italiaanse, vorig jaar winnares van de Giro d'Italia en de Tour Feminin, zegevierde gisteren in de eerste editie van de Waalse Pijl voor vrouwen. De Italiaanse had negen tellen voorsprong op de Finse Pi a Sundstedt en 31 tellen op de Fran- gaise Catherine Marsal. Meike de Bruijn was de beste Neder landse op de twaalfde plaats. De vrouwen reden 84 kilometer op het parkoers, dat ook dooi de mannen werd gebruikt. Start en finish lag op de zware Muur van Huy. Luperini, een erkend klimster, maakte ge bruik van de steile opgang. De Bruijn, lid van de nationale se lectie maar in Wallonië rijdend voor een Franse ploeg, hoefde als nummer twaalf slechts een minuut en tien seconden toe te geven. Elsbeth Vink was op de 37e plaats de tweede Neder landse vrouw. AFP door Alex Krappen OOST-SOUBURG - Tweemaal per week tennistraining, één keer conditietraining. Competi tie spelen, vrij spelen en lesge ven. Het leven van Luciënne Sigmond draait om tennis. Zelfs haar levenspartner Ronald van den Broek is een tennisser. Dus ook thuis komt het onderwerp tennis regelmatig ter sprake. Voor Sigmond is het gewoon een verslaving: „Als ik niet met ten nis bezig ben, dan volg ik het op tv." Zaterdag begint de competitie op de buitenbanen, voor menig tennisser de hoofdschotel van het seizoen. TC Souburg debu teert in de tweede klasse. Luci- enne Sigmond heeft zich goëcl voorbereid met haar team: „Vanaf oktober hebben we alles opzij gezet voor de outdoorcom- petitie. We trainen drie keei-per week, waarvan één keer condi tietraining. Ook de indoorcom- petitie stond in dienst van de competitie buiten. Die indoor- competitie is toch minder leuk. Binnen speel je op tijd, en dat geeft toch andere wedstrijden." Het zal een zware competitie worden voor TC Souburg, weet Sigmond. „De meeste andere ploegen hebben één of twee A- spelers in de gelederen. Wij heb ben die niet, maar bij ons is de teamgeest heel belangrijk." En die is er wel bij Souburg. Michel Gorsse, Emerance van Wingen en Ronald ven den Broek zijn namen die in Souburg tot de verbeelding spreken. Dit sei zoen is Hanneke Snijder het team komen versterken. Deze jonge speelster, afkomstig van het Middelburgse MLTC, speel de vorig jaar in de vierde klasse. Zij won daar al haar enkelpar tijen gemakkelijk. Daarom wil de ze het op een hoger niveau proberen. Luciënne Sigmond: „We willen gewoon zeker zijn dat we er alles aan gedaan hebben. Ik vind dat je ook een verplichting hebt te genover j e teamgenoten om j e zo goed mogelijk voor te bereiden. En als eerste team heb je na tuurlijk ook een voorbeeldfunc tie naar de rest van de vereni ging." Tactisch inzicht Daarom zal Sigmond er zondag, als de trouwe supportersschare aan de kant staat, alles aan doen om te winnen. Ze zal het daarbij vooral moeten hebben van haar tactisch inzicht en ervaring: „Ik ben geen hardhitter. Ik probeer altijd het spel van de tegenstan der te ontregelen. Ook het voe tenwerk is bij de vrouwen heel belangrijk. De meeste vrouwen hebben een minder goede hand- voetcoördinatie. Als je goed kijkt, kun je daarvan profite ren." Fanatiek is ze nog altijd, en on danks haar voor tennisbegrip- pen gevorderde leeftijd denkt ze nog lang niet aan stoppen: „Daarvoor vind ik het spelletje nog veel te leuk. Ik geniet van de wedstrijden en geniet van de training. Als je elke training weer wat leert, geeft dat gewel dig veel voldoening. Maar dat moet ook wel, want anders had ik het niet zo lang volhgehou- den." Bij mensen die op jonge leeftijd stoppen, zet ze dan ook haar vraagtekens: „Soms hoor je dat een speler op zijn 22e stopt. Dan vraag ik me altijd af waar het zo'n speler dan al die tijd om ge gaan is. Vond hij het spelletje leuk, of ging het hem puur op re sultaat?" Stapje terug Nu speelt Sigmond nog in het eerste, maar ook zij weet dat er een tijd komt dat ze een stapje terug zal moeten doen. Daar zal ze dan geen problemen mee heb ben: ,In deze samenstelling zit ten we als team bijna aan het plafond van onze mogelijkhe den. Ik denk dat alleen Hanneke nog veel kan groeien. Maar met dit team is de tweede klasse het hoogst haalbare, denk ik. De jeugdspelers Kim Dijkstra en Raymond Barthe kloppen de laatste tijd nadrukkelijk aan de poort van het eerste team. Deze twee spelers zijn door Souburg opgeleid, en zijn exponenten van het Souburgse jeugdplan. Sigmond: „Ronald geeft full-ti me training, ik part-time. We zijn een paar jaar geleden be gonnen met het jeugdplan. Dat was nodig om het niveau dat we nu hebben, ook in de toekomst •vast te kunnen houden. Maar dat willen we niet ten koste van alles. We proberen om ook de re creatief gerichte jeugd bij het plan te betrekken. Het streven naar een hoog niveau mag niet ten koste gaan van die groep. Dan ben je als club niet goed be zig." Behalve het spelen wordt het lesgeven steeds belangrijker voor Sigmond. Ze probeert haar fanatisme door te geven aan haar pupillen en zou het prach tig vinden als een leerling haar voorbij zou streven: „Het is de droom van elke trainer om een speler op te leiden die beter is dan jij." Plezier is een belangrijk onder deel van haar trainingsopzet. „De basis van het spel is dat je er plezier in hebt. Dan wil je er ook wat voor doen en komen de prestaties vanzelf. De prestaties voorop stellen, dat werkt niet." Luciënne Sigmond van TC Souburg: teamgeest is bij ons heel belangrijk. foto Dirk-Jan Gjeltema NEW YORK - Honkballer Ro- bert Eenhoorn heeft een con- j tract getekend bij New York Mets. De 30-jarige Rotterdam mer, die sinds 1990 prof is in Amerika, begon het seizoen bij Anaheim Angels. Twee dagen voor de start van de competitie trok de ploeg twee nieuwe binnenvelders aan, waardoor er voor Eenhoorn geen plaats meer was in de Ma jor League-selectie. De Angels boden Eenhoorn ver volgens aan bij andere clubs, waar de Mets op zijn ingegaan. Maar ook in New York, waar hij zijn carrière begon bij de Yan kees, begint hij niet in de Major League-selectie. Hij gaat spelen in het triple A-team in Norfolk, één afdeling lager. Bij Norfolk Tides ontmoet hij landgenoot Ralph Milliard, die de selectie van de Mets niet heeft gehaald. Beiden spelen op de tweede- honkpositie. ANP WAALWIJK - RKC heeft een schadeclaim van 30.000 gulden ingediend bij Canal+ en de Ere divisie NV. De club uit Waalwijk wil een vergoeding, omdat de abonnee zender afgelopen weekeinde be sloot het duel Sparta - PSV in plaats van de aanvankelijk ge plande wedstrijd RKC - Feye- noord live uit te zenden. „Voor de uitzending krijgen we in principe 20.000 gulden. Dat is onze schade. Maai-bij een claim is het verstandig hoger in te zet ten", zei RKC-voorzitter Jan Snoeren. ANP FRANKFURT - De dopingcom- missie van de Duitse voetbal bond heeft reserve-doelman Pe- tr Kouba van Kaiserslautern woensdag voor vier weken ge schorst wegens doping. De 29-jarige Kouba gaf toe tij dens een trainingskamp in fe bruari een verboden middel met daarin het anabole steroïde I clostebol te hebben gebruikt. I DPA Meisjesteam SAR gaat mooie toekomst tegemoet door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Het is allemaal een beetje sneller ge gaan dan verwacht, maar daarom niet minder welkom. De meisjes van SAR werden zaterdag voor de vierde keer op rij kampioen en kloppen in de tafeltenniscompetitie inmid dels aan de poort van de abso lute top in Nederland. De erg jeugdige ploeg is het funda ment voor een hecht bouw werk, dat in de toekomst voor mooie tafeltennisjaren moet zorgen. SAR wil werken aan een vrouwenploeg op niveau. Met een zeer jonge ploeg staan de ervaren SAR-trainers Joop en Mare Maas en Johan 't Hooft voor een nieuwe uitdaging. De tafeltennisclub uit Klooster- zande geniet vooral bekend heid door het mannenteam, dat in zijn beste jaren tot de tweede divisie doordrong. Vier jaar geleden beschikte SAR met Nathalie van Wolffelaar, Naomi Schelfout en Gabine Fokkens over een jong team, dat in de hoogste landelijke klasse bij de jeugd uitkwam en één seizoen bij de vrouwen speelde. Door studie viel dat team uit een, waarna de trainersstaf van SAR zich weer met veel energie op een erg jonge lich ting stortte. „Dat verzadigt nooit", vertelt Joop Maas, de motor achter de successen van de kleine club uit Kloosterzan- de. „Het is heel mooi om jeugd van helemaal niks op te leiden tot een behoorlijk niveau. We trainen veel minder dan bij sommige andere clubs. Maar op de trainingen wordt heel goed gewerkt. Het gaat erom dat j e daar iets terugkrij gt voor je eigen inzet." Joop Maas legde zich met zijn Het kampioensteam van SAR: Lindsey Boerdam, StefanieFassaert en Kimberley 't Hooft. foto Charles Strijd broer en Johan 't Hooft met hart en ziel toe op een sterke lichting meisjes, die het tafel tennissen in de vingers had. „Het is heel snel gegaan", stelt hij met voldoening vast. „Ze zijn vier keer op rij kampioen geworden. Lindsey Boerdam (16) speelde vier jaar geleden met Nathalie van Wolffelaar en Naomi Schelfout, maar won nog bijna niks. Kimberley 't Hooft (13) en Stefanie Fassaert (12) waren toen nog erg jong en speelden in de vierde klasse van de afdeling. Daarin won nen ze destijds ongeveerde helft van hun partijen." Gerijpt door de training en er varen in het spelen van wed strijden op niveau heeft het drietal volgens de trainer een spectaculaire progressie ge boekt. „We wisten dat het ta lentjes waren en ik had het idee dat ze ver konden komen", geeft hij toe. „Maar ik had niet verwacht dat het zó snel zou gaan. Ze trainen maar twee keer in de week, maar wel heel intensief. Ze moeten natuur lijk nog heel wat leren. Alle fa cetten zijn nog voor verbete ring vatbaar. Het frame ligt er. Er moeten nu heel veel details worden uitgebouwd." Met een individuele scholing mikt SAR op een mooie toe komst, waarin de club op nieuw met een vrouwenteam aan de weg wil timmeren. „Lindsey is een topspinspeel- ster", weet de trainer. „Stefa nie heeft een ongelooflijk snel reactievermogen en Kimber ley is tactisch heel sterk. Het is natuurlijk allemaal nog voor verbetering vatbaar, maar ze kunnen nu al heel degelij k spe len. Ze zijn op deze' leeftijd al zo ver als de ploeg van vier jaar geleden. Ze zouden makkelijk meekunnen op het niveau van de vierde divisie bij de vrou wen, maar daar denken we nog niet aan." SAR kiest voor een voorzichti ge opbouw. Joop Maas: „Ze zijn nog zó j ong. Het komt in de seniorencompetitie meer dan eens voor dat je pas om één uur 's nachts thuiskomt. De vol gende dag gaan we bovendien vaak nog naar een toernooi. We moeten nog een keer in de lan delijke klasse A beginnen. Als we bij de eerste twee eindigen, dan mogen we volgend seizoen in de kampioensklasse uitko men. Dat is het allerhoogste ni veau. Als het zo blijft gaan, dan moet dat haalbaar zijn." „Of er daarna nog mooie tijden in het verschiet liggen? Ik hoop het. We willen met onze eigen club in de vrouwencompetitie omhoog. Met dit team begin nen en dan voorzichtig uitbou wen. We weten nu al dat er van onderaf nog een prachtige lichting aankomt. Meisjes van negen en tien jaar, die ieder half jaar een ldasse omhoog schieten. In die leeftijdsgroep zijn zeker vijf, zes meisjes, die het gewoon in de vingers heb ben en de klasse landelijk A moeten kunnen halen." DELFZIJL - Sinds gisteren bestaat de Stichting Doordammen. In Delfzijl werd bij een notaris de akte gepasseerd van de stichting die zich bezig gaat houden met het doordammen zoals de overleden ex-wereldkampioen Jannes van der Wal dat voor ogen had. Eén van de activiteiten van de stichting is het organiseren van de Jannes van der Wal Memorial. De stichting bestaat uit drie bestuurs leden, te weten Harke van der Wal (broer van Jannes van der Wal), Bert Dollekamp en Arjan van Leeuwen. De laatste werd vorig jaar de eers te Neder lands kampioen doordammen. Het drietal zal voor de stichting een aantal activiteiten opzetten, Zo trachten ze publiciteit te genereren voor het doord ammen, maar ook willen ze onderzoek doen naar de regelgeving van het dam- nien en doordammen. Van der Wal: „Het komt er op neer dat we willen on derzoeken op welke manier er beter recht wordt gedaan aan de werkelijke krachtsverhoudingen in hét dammen." Regels De stichting gaat een vervolg organise ren op het eerste NK doordammen. Tij dens dat evenement werd gespeeld vol gens de regels zoals Jannes van der Wal die op zijn sterfbed in september 1996 aan Rob Clerc had ontvouwd. Die re gels maken dat partijen minder snel in remise eindigen. Voor dat evenement hebben wereldkampioen Tsjizjov en vi- ce-wereldkampioen Rob Clerc hun deelname al toegezegd. De Organisatie heeft in eerste instantie de beschikking over de opbrengst van het boekje Jannes, waarvan reeds een tweede druk is verschenen. GPD Paardensport Helsinki. Finale wereldbeker springen. Eerste warming up concours: 1. Simon (Oos) ET 0-21,67, 2. Salonen (Fin) Fortu- nella 0-22,63, 3. Baryard (Zwe) Abbey King 0-27,16, 4. Geerink (Ned) Granat 0- 27,16. Tweede warming up concours: 1. Bauer (Oos) Innovation 0-58,82,2. Gullik- sen (Noo) Baltimoor 0-60,84, 3. Garson (VSt) Rythmical 0-61,30,7. Hendrix (Ned) Finesse 0-68,30. Sportprijsvragen Lucky Ten van woensdag 15 april: 1-4-6- 9-16-20-21 -22-25-35-36-4Ef-54-62-63-67- 68-70-74-79. (onder voorbehoud). Duitse midweeklotto. Trekking A: 6-7- 13-20-21-47. Reservegetal: 4. Trekking B: 2-8-30-38-45-48. Reservegetal: 4. Su pergetallen: 2/5. Spel'77: 667 2350.. Su per 6: 591 176. Belgische midweeklotto: 10-12-17-24- 29-38. Reservegetal: 5. Joker: 343 6913. (onder voorbehoud). Tennis Barcelona. Mannen, tweede ronde: Bru- guera (Spa/8) - Alvarez (Spa) 7-5 6-0, Mu- noz (Spa) - Clavet (Spa/16) 6-4 6-2, De- wulf (Bel) - Tarango (VSt) 6-4 7-6, Carlos Costa (Spa) - Kuerten (Bra/3) 6-4 6-3, Do- sedel (Tsj) - Mantilla (Spa/5) 6-4 7-6, Ulihrach (Tsj) - Carretero (Spa) 6-4 6-4, Berasategui (Spa/7) - Meligeni (Bra) 6-2 6-1Safin (Rus) - Novak (Tsj) 4-6 6-4 7-6, Moya (Spa/6) - Carbonell (Spa) 3-6 6-2 6- 2, Martin (VSt) - Muster (Oos/12) 6-4 7-6, Hrbaty (Slo) - Kucera (Slo/4) 7-6 6-2, Gus- fafsson (Zwe) - Alami (Mar) 6-0 6-1, Al- bert Costa (Spa/9) - Blanco (Spa) 6-3 6-4. Makarska. Vrouwen, eerste ronde, voor naamste uitslagen: Loegina (Oek) - Boo gert (Ned) 3-2 opgave Boogert, Li Fang (Chn/1) - Stojanova (Bul) 6-1 6-1, Lucic (Kro/2) - Weingartner (Dui) 6-3 7-6. Tokio. Mannen, eerste ronde: Carattï (Ita) - Elwood (Aus) 6-0 6-1, Iwabuchi (Jap) - Sapsford (GBr) 7-5 0-1 opgave Sapsford, Golmard (Fra/14) - Chaen (Jap) 6-3 3-6 6-1, Vasek (Tsj) - Lareau (Can) 6-4 4-6 7-6, Pavel (Roe/16) - Delaitre (Fra) 6-3 6-0, Dreekman (Dui) - Clement (Fra) 6-3 6- 4, Ketola (Fin) - Tebutt (Aus) 6-3 6-3, Till- strom (Zwe) - Masuda (Jap) 4-6 6-3 6-0, Byron Black (Zim/10) - Strak (VSt) 3-6 7-6 6-4, O'Brien (VSt) - Burrieza (Spa) 6-2 6-0, Burgsmuller(Dui)-Koubek(Oos)6-4 6-1. Tweede ronde: Chang (VSl/2) - Van Lot tum (Ned) 6-4 6-1, Macphie (VSt) - Rafter (Aus/1) 6-3 7-6, Henman (GBr/8) - Nestor (Can) 6-2 7-5, Dïlucia (VSt) - Carlsen (Den/8) 4-6 6-3 6-3, Stolle (Aus) - Spadea (VSt/5) 6-3 6-0, Prinosil (Dui*-Johansson (Zwe/4) 6-3 6-3, Heuberger (Zwi) - Camp bell (VSt/9) 6-3 7-6, Vacek (Tsj/12) - Mo- lomura (Jap) 6-2 6-2, O'Brien (VSt) - Till- strom (Zwe/13) 5-7 6-4 6-4, Byron Black- Burgsmuller (Dui) 6-4 6-2, Golmard (Fra/14) - Iwabuchi (Jap) 6-4 6-4. Gambill (VSt/11) - Miyachi (Jap) 6-0 6-3, Pavel (Roe/16) - Vasek 5-7 6-0 7-5, Caratti (Ita) - Pozzi (lta/7), Schuttler (Dui) - Damm (Tsj/6) 6-2 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Inoue (Jap) - Noorlander (Ned) 6-4 6-1, Miyagi (Jap) - Osterloh (VSt) 6-0 3-6 7-6, Endo (Jap) - Kunce (Aus) 6-7 6-4 6-1, Morariu (VSt/5) - Park (ZKo) 6-4 6-2, McNeil (VSt) - Jeon (ZKo) 6-4 6-1, Frazier (VSt/4) - Choi (ZKo) 6-4 6-2, Hiraki (Jap) - Hisamatsu (Jap) 6-2 6-2, Delone (VSt) - De Beer (ZAf) 6-4 6-4, Tweede ronde: Pratt (Aus) - Nielsen (VSt) 6-3 6-2. Voetbal des Moules 4, 6. Artland Artland 2 4,7, Dow 24,8. PSOVZ2. Poule II: 1. PSOVZ2 13,2.Gemeente12,3.Gem. 1.70M. 10,4. Rabo 8, 5. Zeeland Seaports 7, 6. Ge meente 2 3,7. Auberge des Moules 2 3,8. Deltan 2 0. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Eerste klasse: Pre miere Zaman Sport-Benny Sport 3-1. Eindstand: 1. Premiere/Zaman Sport (kampioen) 22-52;2. Arrow22-49;3. Ben ny Sport 22-42; 4. ABAB acc. 22-35; 5. Max Korting 22-32; 6. Ploegaert/Philippi- ne 22-30; 7. Transport Vooruit 22-27; 8. Morres 2 22-26; 9. GTI 22-24; 10. Kees Mechielsen 22-23; 11. De Gravin 22-21, 12. Vervaet 22-19. Tweede klasse: Wentzler/Pauwels-HKC 5-3; De Ridder- Morres 3 4-5; Philippino/Marinet-De Graaff 4-2; Rons Hair Fashion-Gemeente Tern 7-2; IZV-Van Haperen 7-11; De Ruy- ter- Maas/Fiat 10-5; Morres 3-HKC 9-7. Eindstand: 1. De Leugenboom (kampi oen) 24-58; 2. Van Haperen 23-52; 3. Wentzler/Pauwels 24-514. De Graaff 23- 46; 5. Maas/Fiat 24-43; 6. Gem. Terneu- zen 24-34; 7. HKC 24-29; 8. De Ruyter 24- 30; 9. IZV 24-29; 10. Marinet/Philippine 23-26; 11. Rons Hair Fashion 24-23; 12. Morres 3 24-21; 13. De Ridder 23-4. Zeilen Paaswedstrijden Splash te Sneek (resul taten Zeeuwen): A-categorie: 3. J. van Sisseren (WSVW), 4. L. Huisman (WS- VW), 10. R. Krijger (WSVW), 13. J.Alberts (WSVW), 14. S. Veldman (Arne),'16. J. Nijpels (WSVW), 17. M. Meijer (WSVW), 23. B. Verhaege (Arne), 37. R. Hoogerhei- de (Arne), 39. G. van Sisseren (WSVW), 48. K. Platteeuw (WSVW). B-categorie: 10. H. Hoogerheide (Arne), 15. N. Last- drager(Arne), 17. E. Hamelink (Arne), 18. M. Maes (WSVW), 19. A. de Vos (WSVW), 20. P. Rijk (WSVW), 22. B. van Woerkom (Arne), 23. A. Vroegop (WSVW), 24. M. Costers (WSVW), 26. J. Lastdragen (Ar- Bratislava. Oefen-interland: Slowakije - Zuid-Korea 0-0. Toeschouwers: 1873. Jeruzalem. Oefen-interland: Israël - Ar gentinië 2-1 (0-0). 64. Grayev 1 -0,76. Cag- na 1-1, 82. Revivo 2-1. Toeschouwers: 14,000. ne). Volleybal Terneuzen. Toernooi Gemeente. Poule I: 1CIS 14 pnt., 2. Serlippens 12,3. Artland Artland 10, 4. Club Sas 6, 5. Auberge LJUBLJANA - De nationale ijs- hockeyploeg heeft het WK voor B-landen geopend met een ne derlaag. In Ljubljana hadden de Denen aan één treffer voldoen de voor de overwinning (0-0 0-0 0-1). Het doelpunt kwam op naam van Nielsen. Hij maakte na 2 minuten en 21 seconden in de derde pex-iode een numerieke meerderheid af. Mark Vissers van Nijmegen zat twee minuten op de strafbank. ANP BARCELONA - De twee Brazi liaanse voetballers Rivaldo en Giovanni kunnen met FC Bar celona spelen in de Spaanse be kerfinale tegen Mallorca. Er was twijfel over de inzet baarheid van de internationals, aangezien Brazilië 29 apxil, de dag van de finale, vriendschap pelijk tegen Argentinië speelt. De Braziliaanse bond besloot het duo vrij te geven. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 37