Seniorenprotest tegen afbraak zorg JUBILEUMSHOW BIJ AUTOBEDRIJF DE KEIJZER AUTOBEDRIJF DE KI IJZER PZC zeeland Vrouw gewond bij aanrijding Axel Meikermismarkt Koewacht biedt publiek veel variatie Vandalen vernielen recent onthuld beeld Oudelande Familie, buren en vrienden worden te zwaar belast Fusie waterschappen Fietsbeurs in Hamme donderdag 16 april 1998 z 1 8 door Bianca Abrahamse AXEL - Een 7 5-jarige vrouw uit Westdor- pe is woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Tractaatweg ter hoogte van de kruising naar Axel. De weg van de Westdorpse Eversdam tot aan Sint. Anna was ruim een half uur gestremd. Een 67-jarige bestuurder uit Westdorpe kwam rond 16 uur met zijn personenauto uit de richting Axel gereden en verleende op de kruising geen voorrang aan een vrachtwagen, bestuurd dooreen 52-jarige chauffeur uit Susteren, die richting Ter- neuzen wilde. De 75-jarige passagiere die in de perso nenauto zat, is per ambulance naar het Terneuzense ziekenhuis De Honte ge bracht. voor nader onderzoek. De perso nenauto werd bij het ongeluk volledig vernield en de trekker met oplegger liep aan de rechterkant enige materiële scha de op. Rond 17 uur werd het verkeer weer vrijgegeven. foto Charles Strijd Mr. F.J. Haarman weg 51a, 4538 AN Terneuzen. Tel. 0115-694564. door Jean-Lou de Gucht STEKENE - De Internationale Meikermismarkt Koewacht be looft dit jaar weer heel wat. Dat betoogde voorzitter P. Apers woensdagavond bij de bekend making van het programma in het gemeentehuis van het Belgi sche Stekene, de gastgemeente van dit jaar. De toeristisch/ re creatieve grensoverschrijdende markt wordt traditiegetrouw de eerste zondag van de maand mei in Koewacht gehouden. Op 3 mei staan er een kleine 200 kra men op zowel Nederlands als aangrenzend Belgisch grondge bied. Elk jaar blijkt volgens de orga nisatie opnieuw dat de oor spronkelijke formule aanslaat en dat daaraan niets gewijzigd moet worden. Men heeft geko zen voor een handelsmarkt met aan elke kant van de grens maximaal twee deelnemers per branche. Ideële organisaties worden bewust uitgesloten en de zogenaamde publiekstrek kers worden tot een minimum beperkt. Het is een markt waar voor de koopman nog iets te ver dienen moet vallen en gelet op de geboden kwaliteit is het vol gens de organisatie een markt die zichzelf verkoopt. Grote publiekstrekker op de markt, het eerste grote open luchtevenement in de regio in het voorjaar, is de verkoop van planten en bloemen. -Attracties zijn er in de vorm van muziek', oldtimer-tractoren, een klein- dierenshow, een tentoonstelling van de Hobbyclub Koewacht en een standwerkersconcours. Supersjoelen Nieuw dit jaar is de voorronde van het Nederlands kampioen schap supersjoelen. Er wordt gespeeld op een supergrote sjoelbak met een lengte van 5 meter. De officiële opening van de 15e editie van de Internatio nale Meikermismarkt Koe wacht is 3 mei om 10.30 uur en wordt verricht door mevrouw M. Smet, minister van Arbeid van de Federale Belgische rege ring. Fietsroute voor museumweekend HULST - Tijdens het Nationaal Museumweekend op 18 en 19 april kunnen bezoekers een kijkje nemen achter de scher men van het Streekmuseum De Vier Ambachten in Hulst of het Bezoekerscentrum Saeftinge in Emmadorp. In de gemeente Hulst is er bo vendien een 25 kilometer lange fietsroute uitgezet door het pol derlandschap rond Hulst. Het routeplan is af te halen bij het VW Hulst op de Grote Markt. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het nieuwe wa terschap Zeeuws-Vlaanderen kan zijn taken naar behoren vervullen met 152 personeelsle den. Ten opzichte van de huidi ge personeelsbezetting bij de drie schappen in de regio bete kent dit een vermindering van het aantal formatieplaatsen met 27. Financieel levert de personeels reductie het fusieschap een be sparing op aan personeelslasten van 2,5 miljoen gulden op jaar basis. Hetgeen beduidend meel is dan de adviseur van de Zeeuws-Vlaamse fusieschap pen Vb-Accountants in eerste instantie berekend had. Overigens kan de omschakeling naar het nieuwe ambtelijke ap paraat zonder veel personele problemen geschieden. De schappen hebben het voorbije jaar 8,8 vacante formatieplaat sen niet ingevuld. Daarnaast hebben 27 oudere medewerkers te kennen gegeven gebruik te willen maken van de afvloei ingsregeling die in het Sociaal Statuut van de fusieschappen is opgenomen. De integratie van de drie ambtelijke organisaties tot één nieuwe kan gebeuren zonder dat er gedwongen ont slagen moeten vallen. Machines Het algemeen bestuur van het waterschap De Drie Ambachten spreekt zich woensdag 22 april uit over het formatieplan voor het nieuwe schap. Daarnaast komt in de vergadering in Axel het uitbestedingsbeleid in de toekomst aan de orde. Verschil- lende commissies hebben zich de voorbije maanden geboden over de mogelijkheden en on mogelijkheden op het gebied van uitbesteden. De adviezen van de commissies worden volgend week voorge legd aan de algemene vergade ring. Voor zover het gaat om onderhoudstaken in het buiten gebied menen de deskundigen van de schappen dat met de vier Atlaskranen en de vier tracto ren die de schappen tot hun be schikking hebben alle belang rijke werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. Zaak is al leen om de inzet van de machi nes in heel Zeeuws-Vlaanderen zorgvuldig te plannen. De tech nische werkgroep daat ervan uit dat slechts incidenteel materi eel dient te worden ingehuurd. Voor het onderhoud aan zuive ringsinstallaties wordt aanbe volen een onderzoekje in te stel len naar de mogelijkheden van uitbesteding. Aanslagbiljet Voor administratieve zaken wordt geadviseerd om tegen het jaar 2000 alle heffingen en aan slagen te verwerken op één aanslagbiljet. Daarbij moet in gezetenen wel de mogelijkheid geboden worden om gespreid te betalen. Of de afhandeling van de aanslagen in eigen beheer moet worden gedaan, moet nog nader worden onderzocht. Het schoonmaken en de beveiliging van het nieuwe kantoor kan vol gens de adviseurs beter worden uitbesteed, zo ook het onder houd aan de tuinen. Het algemeen bestuur van De Drie Ambachten vergadert woensdag' 20 april vanaf 14.00 uur in De Halle in Axel. Autobedrijf De Keijzer is 50 jaar Fiat-dealer en dat vieren we met royale aanbiedingen! Wij nodigen u uit om dit feest met ons te vieren tijdens ons Open Huis mui Mij dag 17 t/m woensdag 29 april. Dan staat onze feestelijk ingerichte showroom geheel in het teken van diverse jubileummodellen. Centraal staat de nieuwe Fiat Seicento, die nog maar net in Nederland is. U kunt er als een van de eersten in Nederland een proefrit in maken. Maar we hebben meer goed nieuws voor u: ter gele- FEESTELIJKE JUBILEUMSHOW VAN 17 T/M 29 APRIL A.S. genheid van ons jubileum zijn alle modellen voor zien van liet exclusieve De Keijzer Imperatore pakket. waarvoor u tijdelijk slechts 50% van de waarde hoeft te betalen! Bovendien bieden wij u tijdelijk extra aantrekkelijke financieringsvoor- waarden op alle Fiat-modellen. Reden genoeg om deze uitnodiging met beide handen aan te grijpen en te genieten van de Royale aan biedingen en een Keijzerlijke ontvangst. Tot ziens op ons Open Huis. anno door René Hoonhorst AXEL - De Zeeuws-Vlaamse ouderenorganisaties houden dinsdag 28 april een protestbij eenkomst tegen de afbraak van de ouderenzorg in cultureel cen trum De Halle in Axel. Familie, buren en vrijwilligers worden door verschuivingen in bet zorgaanbod en oplopende wachtlijsten veel te zwaar be last en de kwaliteit van de zorg staat voor veel ouderen onder druk. Het beleid van de huidige rege ring heeft de kwaliteitsafbraak in de hand gewerkt, vinden de regionale ouderenorganisaties. De door de overheid gepropa geerde modernisering van de ouderenzorg is weliswaar in een mooi jasje gestoken: tenslotte lijkt het uitgangspunt 'zo lang mogelijk zelfstandig wonen' voor iedereen zeer aantrekke lijk. Door de verbeterde gezondheidszorg is de afgelo- HAMME - Alles over fietsen is zaterdag 18 en zondag 19 april te zien in het sportcomplex Meulenbroek in het Belgische Hamme, dat de tweedaagse beurs Velodroom '98 herbergt. Op de beurs prijzen fabrikan ten, handelaren en bedrijven hun waren aan en geven VVV's en fietsverenigingen informatie over zaken als fietstochten. Daarnaast zijn er een aantal buitenactiviteiten. Zo kunnen fietstoeristen en -recreanten vanaf 10 uur 's ochtends tochten maken van 20 tot 80 kilometer. Verder is er een mountainbike- parcours en een shorttrackpiste waar op zondag korte baanwed- strijden gehouden worden met ligfietsen. Op Velodroom komt ook een aantal 'wereldfietsers' met film- en fotomateriaal verhalen over hun fietsreizen over de di verse continenten. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur, de toertocht be gint vanaf 10.00 uur 's ochtends. Het sportcomplex Meulebroek in Hamme-Durme is te bereiken via de rijksweg Sint-Niklaas- Dendermonde. pen decennia echter ook de le vensverwachting sterk gestegen en blijft er toch een behoorlijke zorgperiode nodig. De verschui ving van verpleeghuiszorg naar verzorgingshuiszorg en van ver zorgingshuiszorg naar thuis zorg - zonder extra geld be schikbaar te stellen - levert mede daarom geen tevreden- stemmend resultaat op, betogen de Zeeuws-Vlaamse SWO's (Stichting Welzijn voor Oude ren) en ouderenbonden. Politici Gebrek aan, adequate, zorg en oplopen van wachtlijsten ko men steeds vaker voor. „Oude ren hebben recht op zorg, niet op wachtlijsten, niet op afhanke lijkheid van vrijwilligers", stel len de ouderenorganisaties in een oproep voor de 'ouderenac- tiedag'. De Zeeuws-Vlaamse belangenvertegenwoordigers halen daarom op 28 april, vlak voor de verkiezingen, landelijke (kandidaat-)politici naar Axel om hun standpunten voor de nieuwe kabinetsperiode te ver duidelijken en vragen van oude ren te beantwoorden. A Kant van de Socialistische Partij heeft al toegezegd naar De Halle komen. Niet zo vreemd, want in het ver kiezingsprogramma van de SP zijn de wensen van ouderen en de behoefte aan zorg al meege nomen, bevestigt coördinatrice N. Rijk van SWO-Hulst. Maar ze voegt er direct aan toe dat ook PvdA VVD, CDA, GroenLinks en D66 aanwezig zullen zijn. Alleen weten we nog niet wie er voor die partijen zullen komen. Wij hebben zoveel mogelijk Zeeuwse Kamerleden bena derd. Die kijken eerst of ze een fractiespecialist kunnen strik ken, maar mocht dat op die da tum niet lukken dan komt er ze ker iemand anders. Te Veldhuis van de WD heeft bijvoorbeeld al gezegd dat hij eventueel zelf komt als de specialist niet be schikbaar is op de 28-ste." De gezamenlijke ouderenbon den roepen alle Zeeuws-Vlaam se ouderen op om dinsdag 28 april hun 'recht op zorg op te ei sen' en de politici kenbaar te maken dat ze 'het wachten beu zijn'. De ouderenactiedag be gint om 13.30 uur in de grote zaal van het Axelse cultureel centrum. Boete voor bloemboldiefstal CLINGE - Het stelen van bloembollen van een akker aan de Statenboomweg in Clinge le verde twee Belgen dinsdag avond een boete op. Beide man nen, 65 en55 jaar en woonachtig in Beveren, kregen een boete van 1200 frank. Daarnaast moesten de twee een schadever goeding van 3000 frank betalen omdat zij het land waar de bloembollen geraapt werden, hadden vernield. door Marten de Jongh OUDELANDE - Onverlaten hebben het nieuwe kunstwerk van Oudelande flink bescha digd. Eén van de twee hengsels van het onlangs onthulde kunstwerk 'de dorpspomp' is met brute, kracht afgebroken. De gemeente Borsele heeft bij de politie aangifte gedaan. De schade bedraagt ongeveer dui zend gulden. De gemeente laat het kunstwerk herstellen. Be leidsambtenaar cultuur en sport R. Knuit: „We zwichten niet voor dit soort fratsen." Het kunstwerk van de hand van de Borsselse kunstenaar Hans de Win is het achtste in de beel dende kunstenroute van Borse le. Het werd in de nacht van za terdag op zondag beschadigd. Of het gaat om een actie van vandalen of van kunsthaters, Knuit kan er alleen maar naar gissen. „Het is in elk geval met bruut geweld gebeurd. Dat hengsel zat vast met een tien millimeter dikke bout." Hoewel de gemeente zich niet kan verzekeren tegen dergelijke vernielingen wordt het kunst werk zo snel mogelijk gerepa reerd. Volgens Knuit is het de eerste keer dat Borsele te maken heeft met kunstvernielers. „Er is destijds wel sprake geweest van enige aversie tegen het kunstwerk voor Nisse maar dat had een heel andere achter grond." foto Willem Mieras De gemeente gaat onverstoor baar verder met de route voor beeldende kunst. Op termijn moeten alle vijftien dorpen van een kunstwerk zijn voorzien. Als negende kern is binnenkort Ellewoutsdijk aan de beurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34