Keizersdijk aan opknapbeurt toe PZC bezoeken Nieuwdorp Zeemanshuis krijgt een nieuwe dominee Techniek om de geest tot rast te brengen zeeland donderdag 16 april 1998 b 18 Wethouder Middelburg gemaand tot overleg over aanpak centrum Gemeente Goes wil dat ondernemers met plan komen Zweedse scholieren Lozingsvergunning Goudse help B.V. Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. Zoekt u de zekerheid van een goede Ster Occasion dan moet u absoluut bij ons zijn. de loop der j aren was de belang stelling voor transcendente me ditatie aan schommelingen on derhevig. Tegenwoordig is het aantal geïnteresseerden rede lijk stabiel. Al is de concurrentie Wim Kooy: „Als mensen wat meer stilte en rust in zichzelf zoeken, kunnen we tot een betere wereld komen. foto Willem Mieras toegenomen. „Tien jaar terug konden de mensen kiezen tus sen Yoga en TM. Nu is er een heel scala aan activiteiten waaruit een keus te maken valt." Het zijn wervende folders waar mee Kooy zijn specialisme aan prijst. Het laten draaien van het centrum is zijn hoofdberoep. Het moet inkomsten opleveren. De commerciële aspecten staan zijn idealisme echter absoluut niet in de weg, zegt hij. „Als je echt op geld uit bent, moet je wat anders gaan doen. Trou wens, wat is er verkeerd aan geld verdienen? Dat taboe moet een keer worden doorbroken." Kooy hoopt dat transcedente meditatie ooit een plaats krijgt inde bedrijfsgezondheidszorg en de ziekenfondsen. Bijvoor beeld als een wapen tegen stress op de werkplek. „Het moet als preventie worden gezien. Daar kan Nederland miljoenen, zo niet miljarden mee besparen." door Ab van derSluis MIDDELBURG - Er komt toch overleg tussen wethou der M. L. Strous van Middel burg (Economische Zaken) en de Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) over de herinrichting van de binnen stad. De wethouder zal dan uitleggen waarom hij het drie maandelijkse Stedelijk Bin- nenstads Overleg (SBÓ) niet is nagekomen. Strous kreeg daarvoor woensdagavond op dracht van de commissie So ciale Zaken, Economische Zaken en Cultuur. De plannen voor een opknapbeurt van de winkelstraten hebben vertra ging opgelopen, omdat het door Middelburg ingehuurde stedenbouwkundig adviesbu reau BVR van Riek Bakker daarover advies moet uit brengen. De commissie reageerde woensdag Verbaasd', 'ver bijsterd' en 'boos' op een brief die de VOM naar de fractie voorzitters had gestuurd. Die verbazing betrof vooral de werkwijze van wethouder Strous. In de brief stellen de Middelburgse ondernemers dat er al maanden geen over leg is geweest met het gemeen tebestuur over de herinrich ting van de Middelburgse binnenstad. Als de wethouder zijn afspraken niet nakomt, dreigde de VOM, dan trekken de ondernemers zich terug. Wantrouwen „Is er soms structureel iets mis tussen de wethouder en de on dernemers", vroeg W. Ardon (GroenLinks) zich af. „Dit be gint een beetje op dezelfde cri sis te lijken die we vorig jaar zomer ook al hadden. Deze brief is een motie van wan trouwen richting wethouder Strous." Ook drs. L. K. de Kraker vond het onbegrijpe lijk dat de wethouder niet eventjes de moeite had geno men om de ondernemers bij voorbeeld in te lichten over de plannen voor een fontein op de Markt; en de financiële con sequenties daarvan voor het budget voor de opknapbeurt van de winkelstraten. Volgens de democraat is er genoeg te bepraten tussen het college en de VOM. Als voorbeeld noem de hij de manier waarop de ondernemers mee moeten be talen aan de binnenstad. Het is namelijk nog steeds ondui delijk hoeveel individuele on dernemers via een baatbelas ting gaan betalen Strous zei dat het inhuren van BVR gevolgen heeft voor de snelheid waarmee hij de bin nenstad wil herinrichten. „We moeten op een aantal essenti- ele punten het oordeel van BVR vragen. We hebben dat bureau als adviseur voor veel geld binnengehaald, dan moeten we er ook uithalen wat erin zit." BVR is bijvoorbeeld betrok ken bij de keuze in het bureau dat een plan mag maken voor de herinrichting van de bin nenstad. De voorwaarden waaraan dat plan moet vol doen, zijn pas sinds kort bekend. „Dat hadden we mis schien in SBO-verband moe ten uitleggen en bespreken", erkende Strous. Baatbelasting Volgens de wethouder is het bedrag voor de herinrichting van de winkelstraten beperkt. Er zal wellicht gekozen moe ten worden voor A-, B- en C- straten. Aan de ene straat wordt dan meer aandacht be steed dan aan een ander. Dat heeft ook consequenties voor de ondernemers in de betref fende straten. Het college wil ervoor kiezen om een baatbe lasting te heffen per vierkante meter. „Als we een aantal straten laten vallen of er min der aandacht aan besteden, dan heeft dat ook gevolgen voor de baatbelasting. door René Schrier GOES - De Keizersdijk in Goes moet een grondige opknapbeurt krijgen. Het straatje ziet er nu nog letterlijk uit als de achter kant van de binnenstad. Dat moet veranderen in een aan trekkelijk winkel- en wandel straatje. De gemeente ziet het wel zitten, evenals de meeste ondernemers. De belangrijkste vraag is momenteel dan ook: wie gaat dat betalen? De ge meente stelt zich op het stand punt dat de ondernemers met een plan moeten komen. Boekenhandelaar Jan Bruins heeft die uitdaging aangeno men, maar hij vraagt zich on dertussen wel af hoe ver hij daarmee moet gaan. Hij heeft de meningen van zijn collega's ge polst en ontmoette op verschil lende plaatsen enthousiaste re acties. „Nu zegt de gemeente wel, kom maar met een plan, maar dat is wel erg gemakkelij k Moet ik nu het beleid voor de ontwikkeling van de Keizers dijk op papier zetten? Dat is toch een gemeentelijke taak. Aan de andere kant hoor ik van collega-winkeliers dat ze wel belangstelling hebben. Die wil len ook een plan zien, weten wat het hen kost en wat ze er voor te- rugkrijgen." Assistentie Bruins heeft inmiddels assis tentie gekregen van een (oud)projectontwikkelaar die ook actief is in de Ondernemers Organisatie Goes. Ook enkele bedrijven hebben al aangege ven iets te willen. Zo zou er sprake van zijn dat Verschoore ook een ingang van de fotowin kel aan de Keizersdijk wil reali seren. Ook de eigenaar van de Hema, A P. Witjes uit Roosendaal, loopt met plannen rond om de achteringang van zijn bedrijf aantrekkelijker te maken. Een probleem voor een aantal be drijven die aan de Keizersdijk gevestigd zijn, is dat ze vaak via KR UININ GEN Avondvierdaagse - Het comité Reimerswaal C&E houdt van 20 tot en met 23 april de avondvier daagse in Kruiningen. De start is om 18.30 uur vanaf frituur De Karre aan de Markt. deze pandjes aan de achterzijde worden bevoorraad. Dat geldt bijvoorbeeld voor de Hema. An deren gebruiken de pandjes als garage. Daarnaast zijn er be drijven die er problemen mee hebben dat er mogelijk parkeer plaatsen verdwijnen aan of bij de Keizerdijk. Wat dat laatste betreft hoeven ze volgens Bruins geen zorgen te hebben als het Bekhofgebied tot ont wikkeling komt. Want dat is op een steenworp afstand en daar komt voldoende parkeerruimte. Belangen Bruins geeft aan dat een aan trekkelijke Keizersdijk niet al leen van belang is voor de on dernemers die daar gevestigd zijn. Als het winkelend publiek een rondje kan lopen via de Kreukelmarkt, Keizersdijk en Ganzepoortstraat is dat voor meer ondernemers interessant. Zelf steekt hij in elk geval zijn nek uit met de bouw van een nieuwe grote boekhandel aan de Keizersdijk. En vaak is het zo dat als er één begint, de rest volgt. Bruins: „Ik hoop wel dat het zo gaat. In feite hebben we dat ook gezien in de Gasthuis straat waar we nu zitten. Toen we daar j aren geleden begonnen zag die straat er ook heel anders uit." Volgens Bruins kan het niet an ders of er moet wat gebeuren aan de Keizersdijk. Al was het alleen maar om verkeerstechni sche redenen. Mede door de komst van de boekhandel die 26 mei open gaat zal het er drukker worden. En nu is er af en toe al sprake van verkeerschaos met ■vrachtauto's die voorraden af moeten leveren en auto's van mensen die de binnenstad be zoeken. „Maar iedereen kijkt naar elkaar. De gemeente naar de ondememei's en de onderne mers naar de gemeente, maar ondertussen staat de ontwikke lingvan de Keizersdijk wel hoog op de prioriteitenlijst van het gemeentelijk beleid. Ikhebmijn nek uitgestoken. Laat nu de an deren maar komen." Zelf heeft Bruins al een oplos sing gevonden voor het parkeer probleem. Hij gaat na de opening driemaal per week koopavond houden tot 21.00 uur. Op woensdag, donderdag en vrijdag. Dan kan zijn pubhek in ieder geval op woensdag- en vrijdagavond gratis parkeren. door René Schrier NIEUWDORP - De openbare basisschool 'De Octopus' in Nieuwdorp krijgt volgende week bezoek van leerlingen van een Zweedse basisschool, de 'Oxhagsskolen' uit het plaatsje Kalmar. Het bezoek is een ver volg op internationale contac ten die leerlingen van 'De Octo pus' hebben gekregen in het kader van het project 'Onze school opent de deur naar Euro pa'. Door het project is een vrij in tensieve correspondentie ont staan tussen leerlingen van de Nieuwdoxpse school en scholie ren uit Frankrijk, Portugal, Spanje, Zweden en Italië. Die coi'respondentie heeft er op zijn beurt weer voor gezorgd dat bij de leerlingen een spontane ge dachte is opgekomen elkaar eens in levende lijve te ontmoe ten. Ouders van de leerlingen zijn met dat idéé aan de slag ge gaan en hebben sponsors ge zocht. Het geld wat bijeen is ge bracht kan ook dienen voor het betalen van een tegenbezoek aan Zweden dat van zaterdag 2 3 mei tot en met 30 mei gehouden wordt. Op het programma dat is sa mengesteld voor de Zweedse gasten staat onder meer een be zoek aan een klompenmaker in Heirikenszand en aan een kaas makerij. Verder gaan de kinde ren naar Neeltje Jans en bezoe ken ze een soosavond op school, er staat een bezoek aan Minia tuur Walcheren op het program ma, er wordt gewinkeld in Mid- delburg, ze bezoeken het Zeeuws Museum en het Zeeuws Biologisch Museum en er is een af scheidsdisco. De Zweedse scholieren verblijven bij gastge zinnen. Belgische volksdansers naar Goes GOES - De Belgische volksdansgroepen Zan- nekin uit Veurne en Roze- marijntje uit Moen nemen zaterdag deel aan de vijf de Internationale Jonge rendag van de Goese volksdansvereniging Vo- dago. Zo'n 140 jongeren hebben "zich aangemeld voor het evenement in de kantine van de sociale werkplaats De Betho aan het Klein Frankrijk 2 in Goes. Tus sen 14.00 en 15.0 uur tre den alle groepen op tij dens een fancyfair op het schoolplein aan de Besse- straat 8. De Keizersdijk in Goes. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het Zeemans huis in Vlissingen-Oost ver wacht binnen enkele maanden een nieuwe Anglicaanse domi nee te hebben. Sinds vorig jaar zit The Mis sions to Seamen zonder domi nee na het vertrek van voorgan ger Victor Story, die in conflict kwam met de ondertussen ook teruggetreden manager Jim Holloway. Wie naar Vlissingen komt, is nog onbekend. In mei zijn er sollicitatiegesprekken met twee kandidaten. Dat ge beurt in Londen door het hoofd kantoor van The Missions. Voorzitter Bert Beerman van het Vlissingse Zeemanshuis heeft goede hoop dat er een juis te kandidaat tussen zit. „Al is het moeilijk een geschikte do minee te vinden, iemand die ook goed met zeelui kan opschieten. Wij hebben eei-der iemand op bezoek gehad. Die wilde liever verder weg." Als er een nieuwe dominee is, zal het volgens Beerman nog drie tot zes maanden duren voor hij kan aantreden. „Ook dominees hebben een opzegtermijn." Het Zeemanshuis draait onder wijl gewoon door, alleen op vrij willigers. Beerman: „Zij zetten zich voor honderd procent in." Tien jaar meditatiecentrum 's-Heer Abtskerke Goudschelp B.V. te Yerseke loost een gedeelte van het bedrljfsalvalwater op de gemeentelijke riolering. Een ander, kleiner gedeelte wordt tijdelijk geloosd op oppervlaktewater dat in beheer is bij het waterschap. Hiervoor is op grond van de Wet verontreini ging oppervlaktewateren een vergun ning nodig van het waterschap. Op 14 oktober 1997 ontvingen wij een aanvraag voor deze vergunning. Wij hebben de vergunning onder voor waarden verleend. In de vergunning zijn geen inhoudelij ke wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Ter inzage De vergunning en alle ter zake zijnde stukken liggen van 15 april 1998 tot en met 27 mei 1998 ter Inzage: - bij de receptie van waterschap - op de secretarie van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruinin gen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags op afspraak. Beroep/voorlopige voorzie ning Ingevolge artikel 20.1eerste lid Wet milieubeheer in samenhang met arti kel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van de bovenvermelde ter mijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij gedurende de beroepstermijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State in samenhang met titel 8.3 Algemene wet bestuursrecht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek om een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De vergunning wordt niet van kracht door Marten de Jongh 's-HEER ABTSKERKE - Zelf verwerkelijking, groei van in nerlijk geluk en verruiming van het menselijk bewustzijn; ter men uit de wereld van de transcedente meditatie. De 44- jarige TM-leraar Wim Kooy uit 's-Heer Abtskerke kent ze als geen ander. Zijn meditatiecen trum bestaat tien jaar. Een pe riode waarin hij veel Zeeuwen leerde tot rust en ontspanning te komen. Dat hij daarmee geld verdient, zou zijn idealisme niet in de weg staan. „Als mensen wat meer stilte en rust in zich zelf zoeken, kunnen we tot een betere wereld komen. Daar gaat het om." Het TM-centrum bevindt zich op een bovenverdieping van een fraai woonhuis in 's-Heer Abts kerke. Op een toontafel liggen boeken over transcendente me ditatie. In een hoek staat een vi trine met daarin kruiden, thee, gezonde koffie, massage-olie, shampoo en zeep. Verantwoor de producten voor hen die in zichzelf willen afdalen. Aan de muur hangt een poster met daarop de tekst: 'Maharishi's wereldbestuur door de natuur wet'. Het is de bebaarde maha- rishi uit India die de eeuwenou de leer van de transcedentie meditatie bekendheid gaf in het westen. Kooy respecteert hem vanwege zijn wijsheid maar van kritiekloze aanbidding is geen sprake. „Als je in een auto rijdt hoef je nog geen volgeling te zijn van de verbrandingsmotor. TM staat los van religie of levens overtuiging." Het is gewoon een techniek om de geest tot rust te brengen. Je hoeft er niet in te ge loven om het te laten werken. Er zijn geen leefregels aan verbon den." Diepe rust In een basiscursus leren deelne mers in zeven bijeenkomsten hoe zij zonder moeite of concen tratie tot zeer diepe rust en ont spanning kunnen komen. Na af loop moeten de cursisten in staat zijn geheel zelfstandig twee maal per dag twintig mi nuten te mediteren. Iedereen zou daar baat bij kunnen heb ben. Maar het zijn volgens Kooy de mensen met de volgeplande agenda's die het effect het beste merken. „Omdat er innerlijk meer rust komt zal het lijken alsof die agenda's minder vol zijn." Toen Kooy tien jaar gele den begon, was de belangstel ling overweldigend. Hij rekende op vijfentwintig mensen bij de eerste bijeenkomst. Meer dan honderd kwamen er opdagen, In Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (tel. 0113- 241268) buiten de werkuren van 18.00 uur tot 21.00 uur. Op verzoek, met uitzondering van de avonduren, kan een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen; voordat op dat verzoek is beslist. Goes, 16 april 1998 Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden W.A. Gosselaar, dijkgraaf mr.drs. J.A. de Visser, secretaris Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, telefoon 0113-212730, fax 0113-221327 Servicepunt voor reparatie onderhoud: Mercuriusweg 25, 4382 NC.Vlissingen, telefoon 0118 418351, fax 1)118-418884 Mercedes-Benz tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het v-iï-Sl-if Occasion met Eurogarantie Mercedes E 200 Elegance Demo, b) '97, smaragdzwart met.. 26.560 km. airconditio ning, radio/cass speler, 12 mnd. garantie 83.950,- Mercedes C 250 TD Elegance Demo Automaat, bj. '97, onyxgrijs met, 23 500 km, alarm, airco., 12 maanden garantie 87.950,- Mercedes C 180 Standaard, bj '93, wit. 37.200 km, alarm, neerklapbare achterbank, middenarmst., 12 maanden garantie 37.950,- Mercedes C 180 Standaard, bj. '94, briljantzil ver met.. 93.775 km, middenarmst., alarm, radio voorbereiding. 12 mnd garantie 41.950,- Mercedes C 220 Diesel Classic, bj '96, sma ragdzwart metallic. 162.150 km. alarm, radio voorbereiding, 12 maanden garantie 48.950,- Mercedes 300 SL Automaat, bj '87. rookzil- ver met., 72.600 km, koplampwissers, lichtme talen velgen, leer, 6 mnd garantie 59.950,- 12 maanden Eurogarantle Service 24|| hul|>»aran(it: Muiilhle{tsgaWin(ir Ki ip iiiél er-kóstpri js-gn rantl».- Nationale Autopas: kilometer- garantie field-leiug-guramiü Veiligheidsgarantie Mercedes C 200 Diesel Standaard. b| '95, wit, 158.200 km, radio voorbereiding, 12 mnd. garantie 37.950,- Mercedes 190 E, bj. '90, wit, 126.750 km, cen trale vergrendeling, w.w. glas, llchtmelalen vel gen, 6 maanden garantie 20.950,- Mercedes C 180 Esprit, bj. '94, blauwzwart mei76.250 km, neerklapbare achlerbank, 12 mnd. garantie 43.750,- Mercedes 190 D 2.5, bj. '92, groen metallc, 282 100 km. alarm, schuif/kanteldak. midden armst 6 maanden garantie 29.950,- Mercedes 300 CE Automaat, b). '90, blauw zwart metallic, schuif/ kanteldak, lichtmetalen velgen, radio voorbereiding, 6 mnd garantie 35.950,- Mercedes E 300 Diesel Elegance, bj. '94, onyxgrijs metallic, 182.975 km. alarm, aircodi- tioning, trekhaak, 12 maanden garantie 49.950,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 30