Sigmond een echt tennisdier Kwadendamme houdt de nul vast Simon valt van paard Souburgse tennisster (36) heeft van hobby beroep gemaakt Ali El Khattabi geselecteerd Fans aan ramp ontsnapt Kwalificaties Roland Garros Cross Wemeldinge afgelast Luperini wint Waalse Pijl Stichting houdt gedachtengoed Jannes overeind uitslagen Verlies voor ijshockeyers in B-WK HELSINKI - Als favoriet start Hugo Simon van daag de finale van de wereldbeker voor spring ruiters Het is voor de Oos - tenrijker niet te hopen dat de generale proef van gis teren een voorteken was voor wat moet komen. De winnaar van de laatste twee edities in Genève en Gothenburg viel tijdens een inspringrubriek van zijn paard Apricot D. On gedeerd kon de geboren Duitser de piste verlaten. Emile Hendrix wachtte onderwijl op zijn kans. De Limburger moet als eerste reserve hopen op een uit valler onder de 41 deelne mers. De zes Nederlan ders die wel aan de start verschijnen maakten hun dieren klaar voor het gro te werk. Peter Geerink, op plaats zestien de eerste vaderlandse vertegen woordiger, zadelt van daag in het jachtparcours Royal Bravour. Afhankelijk daarvan maakt de Twent ook nog gebruik van Granata. Streekgenoot Jos Lansink (startnummer 27) opent met High valley Z, waarna hij Calvaro Z zadelt. Bert Romp (30) gebruikt ver moedelijk Samantha en Mr. Blue. Eric van der Vleuten (22) zet Diejasper T (jacht) en Flower III in. Piet Raymakers (21) maakt als enige gebruik van een paard: Classic Touch. „Meer heb ik ook niet," voegde hij daar aan toe. De Nederlanders hebben, behoudens de eindzege van Jos Lansink in Den Bosch (1994), maar weinig gepresteerd in finales. Hun troost is dat Helsinki een Hollandse enclave is tijdens de wereldbeker wedstrijden. Van de twaalf te verdelen hoofd prijzen werden maarliefst tien door een Nederlandse ruiter veroverd. Wout-Jan van der Schans (niet gekwalificeerd voor de finale) en Jos Lansink zegevierden ieder drie keer. Piet Raymakers (twee maal), Eric van der Vleuten en Rob Ehrens (door mindere paarden te ruggevallen) maken het tiental vol. GPD door Alex Krappen OOST-SOUBURG - Tweemaal per week tennistraining, één keer conditietraining. Competi tie spelen, vrij spelen en lesge ven. Het leven van Luciënne Sigmond draait om tennis. Zelfs haar levenspartner Ronald van den Broek is een tennisser. Dus ook thuis komt het onderwerp tennis regelmatig ter sprake. Voor Sigmond is het gewoon een verslaving: „Als ik niet met ten nis bezig ben, dan volg ik het op tv." Zaterdag begint de competitie op de buitenbanen, voor menig tennisser de hoofdschotel van het seizoen. TC Souburg debu teert in de tweede klasse. Luci- enne Sigmond heeft zich goed voorbereid met haar team: „Vanaf oktober hebben we alles opzij gezet voor de outdoorcom- petitie. We trainen drie keer per week, waarvan één keer condi tietraining. Ook de indoorcom- petitie stond in dienst van de competitie buiten. Die indoor- competitie is toch minder leuk. Binnen speel je op tijd, en dat geeft toch andere wedstrijden." Het zal een zware competitie worden voor TC Souburg, weet Sigmond. „De meeste andere ploegen hebben één of twee A- spelers in de gelederen. Wij heb ben die niet, maar bij ons is de teamgeest heel belangrijk." En die is er wel bij Souburg. Michel Gorsse, Emerance van Wingen en Ronald ven den Broek zijn namen die in Souburg tot de verbeelding spreken. Dit sei zoen is Hanneke Snijder het team komen versterken. Deze jonge speelster, afkomstig van het Middelburgse MLTC, speel de vorig jaar in de vierde klasse. Zij won daar al haar enkelpar tijen gemakkelijk. Daarom wil de ze het op een hoger niveau proberen. Luciënne Sigmond: „We willen gewoon zeker zijn dat we er alles aan gedaan hebben. Ik vind dat je ook een verplichting hebt te genover je teamgenoten om je zo goed mogelijk voor te bereiden. En als eerste team heb je na tuurlijk ook een voorbeeldfunc tie naar de rest van de vereni ging." Tactisch inzicht Daarom zal Sigmond er zondag, als de trouwe supportersschare aan de kant staat, alles aan doen om te winnen. Ze zal het daarbij vooral moeten hebben van haar tactisch inzicht en ervaring: „Ik ben geen hardhitter. Ik probeer altijd het spel van de tegenstan der te ontregelen. Ook het voe tenwerk is bij de vrouwen heel belangrijk. De meeste vrouwen hebben een minder goede hand- voetcoördinatie. Als je goed kijkt, kun je daarvan profite- Fanatiek is ze nog altijd, en on danks haar voor tennisbegrip- pen gevorderde leeftij d denkt ze nog lang niet aan stoppen: „Daarvoor vind ik het spelletje nog veel te leuk. Ik geniet van de wedstrijden en geniet van de training. Als je elke training weer wat leert, geeft dat gewel dig veel voldoening. Maar dat moet ook wel, want anders had ik het niet zo lang volhgehou- den. Bij mensen die op jonge leeftijd stoppen, zet ze dan ook haar vraagtekens: „Soms hoor je dat een speler op zijn 22e stopt. Dan vraag ik me altijd af waar het zo'n speler dan al die tijd om ge gaan is. Vond hij het spelletje leuk, of ging het hem puur op re sultaat?" Stapje terug Nu speelt Sigmond nog in het eerste, maar ook zij weet dat er een tijd komt dat ze een stapje terug zal moeten doen. Daar zal ze dan geen problemen mee heb ben: ,In deze samenstelling zit ten we als team bijna aan het plafond van onze mogelijkhe den. Ik denk dat alleen Hanneke nog veel kan groeien. Maar met dit team is de tweede klasse het hoogst haalbare, denk ik." De jeugdspelers Kim Dijkstra en Raymond Barthe kloppen de laatste tijd nadrukkelijk aan de poort van het eerste team. Deze twee spelers zijn door Souburg opgeleid, en zijn exponenten van het Souburgse jeugdplan. Sigmond: „Ronald geeft full-ti me training, ik part-time. We zijn een paar jaar geleden be gonnen met het jeugdplan. Dat was nodig om het niveau dat we nu hebben, ook in de toekomst vast te kunnen houden. Maar dat willen we niet ten koste van alles. We proberen om ook de re creatief gerichte jeugd bij het plan te betrekken. Het streven naar een hoog niveau mag niet ten koste gaan van die groep. Dan ben je als club met goed be zig." Behalve het spelen wordt het lesgeven steeds belangrijker voor Sigmond. Ze probeert haar fanatisme door te geven aan haar pupillen en zou het prach tig vinden als een leerling haar voorbij zou streven: „Het is de droom van elke trainer om een speler op te leiden die beter is dan jij." Plezier is een belangrijk onder deel van haar trainingsopzet. „De basis van het spel is dat je er plezier in hebt. Dan wil je er ook wat voor doen en komen de prestaties vanzelf. De prestaties voorop stellen, dat werkt niet." Luciënne Sigmond van TC Souburg: teamgeest is bij ons heel belangrijk. foto Dirk-Jan Gjeltema RABAT - Ali El Khattabi van Heerenveen is opgeroepen voor de selectie van het Marokkaans elftal dat 22 april in Sofia te gen Bulgarije speelt. De spelersgroep van bondscoach Henri Michel bestaat uit twintig spelers. De selectie van WK-deel- nemer Marokko telt vier debutanten. AFP NEW YORK - De honkbalfans van de New York Yankees zijn maandag aan een ramp ontsnapt. Enkele uren voor de thuis wedstrijd tegen de Anaheim Angels viel een bijna 300 kilo zware stalen spant uit de upper deck, de tweede ring. De balk sloeg een deel van de tribune op de eerste ring weg. Die was leeg omdat de hekken nog gesloten waren. De spelers van beide ploegen waren in het veld bezig met de slag-trai ning. Het voorval gebeurde enkele dagen voor de viering van het 75-jarig bestaan van Yankee Stadium in de Bronx. De Yan kees spelen hun thuiswedstrijd voorlopig in Shea Stadium van aartsrivaal New York Mets. ANP/RTR PARIJS - John van Lottum en Kristie Boogert zijn niet recht streeks toegelaten tot het hoofdtoernooi van Roland Garros, van 27 mei tot 7 juni in Parijs. De twee zullen in de kwalifica ties een startbewijs voor de tweede grand slam in dit jaar moe ten afdwingen. De inschrijving bij de mannen sloot op de nummer 104 van de wereld, de Duitser Vinck, van de afgelo penmaandag. Van Lottum zakte afgelopen week van 104 naar 108. Bij de mannen maken Washington (59) en Tsjesnokov (75) ge bruik van hun beschermde positie als gevolg van langdurige blessures. Bij de vrouwen werd de Amerikaanse Helgeson- Nielsen de laatste inschrijver. Ze stond maandag 114e op de wereldranglijst. Kristie Boogert, momenteel licht gebles seerd, twee plaatsen lager, 116e. Bij de vrouwen hebben vier speelsters uit de top honderd zich afgemeld: Frazier. Arendt en Pizzichini met blessures, Sukova omdat ze niet meer in het enkelspel uitkomt. Husarova (73) en Cecchini (74) maken ge bruik van de hun beschermde status. AFP WEMELDINGE - Door de vele regen van de afgelopen dagen heeft het bestuur van de Wemeldingse motorcrossclub MC De Sproeier gisteren al besloten de eerste clubwedstrijd van het seizoen, die zaterdag zou worden verreden, af te gelasten. De eerste wedstrijd van De Sproeier wordt nu verreden op 2 mei. „We zien geen kans om nog inhaalwedstrijden te verlij den en zullen daarom in alle klassen drie manches plannen om toch aan een acceptabel aantal manches te komen", aldus voorzitter Arie Tissink. HUY -Fabiana Luperini is de sterkste in het vrouwenpeloton. De Italiaanse, vorig jaar winnares van de Giro d'Italia en de Tour Feminin, zegevierde gisteren in de eerste editie van de Waalse Pijl voor vrouwen. De Italiaanse had negen tellen voorsprong op de Finse Pia Sundstedt en 31 tellen op de Fran- gaise Catherine Marsal. Meike de Bruijn was de beste Neder landse op de twaalfde plaats. De vrouwen reden 84 kilometer op het parkoers, dat ook door de mannen werd gebruikt. Start en finish lag op de zware Muur van Huy. Luperini, een erkend klimster, maakte ge bruik van de steile opgang. De Bruijn, lid van de nationale se lectie maar in Wallonië rijdend voor een Franse ploeg, hoefde als nummer twaalf slechts een minuut en tien seconden toe te geven. Elsbeth Vink was op de 37e plaats de tweede Neder landse vrouw. AFP DELFZIJL - Sinds gisteren be staat de Stichting Doordam- men. In Delfzijl werd bij een no taris de akte gepasseerd van de stichting die zich bezig gaat houden met het doordammen zoals de overleden ex-wereld kampioen Jannes van der Wal dat voor ogen had. Eén van de activiteiten van de stichting is het organiseren van de Jannes van der Wal Memorial. De stichting bestaat uit drie be stuursleden, te weten Harke van der Wal (broer van Jannes van der Wal)Bert Dollekamp en Ar jan van Leeuwen. De laatste werd vorig jaar de eerste Neder lands kampioen doordammen. Het drietal zal voor de stichting een aantal activiteiten opzet ten. Zo trachten ze publiciteit te genereren voor het doordam men, maar ook willen ze onder zoek doen naar de regelgeving van het dammen en doordam men. Van der Wal: „Het komt er op neer dat we willen onderzoe ken op welke manier er beter recht wordt gedaan aan de wer kelijke krachtsverhoudingen in het dammen." Doelman Henry Beulens ziet licht aan het eind van de tunnel Bowlen Regels De stichting gaat een vervolg organiseren op het eerste NK doordammen. Tijdens dat eve nement werd gespeeld volgens de regels zoals Jannes van der Wal die op zijn sterfbed in sep tember 1996 aan Rob Clerc had ontvouwd. Die regels maken dat partijen minder snel in remise eindigen. Voor dat evenement hebben wereldkampioen Tsjizjov en vice-wereldkampi oen Rob Clerc hun deelname al De organisatie heeft in eerste instantie de beschikking over de opbrengst van het boekje Jan nes, waarvan reeds een tweede druk is verschenen. GPD LJUBLJANA - De nationale ijs- hockeyploeg heeft het WK voor B-landen geopend met een ne derlaag. In Ljubljana hadden de Denen aan één treffer voldoen de voor de overwinning (0-0 0-0 0-1). Het doelpunt kwam op naam van Nielsen. Hij maakte na 2 minuten en 21 seconden in de derde periode een numerieke meerderheid af. Mark Vissers van Nijmegen zat twee minuten op de strafbank. ANP door Rudy Boogert KWADENDAMME - Als een bezemwagen hangt Kwaden damme aan het Zeeuwse voet balpeloton. Het seizoen loopt op zijn einde, maar de zondag zes- deklasser wacht na acht maan den competitievoetbal nog steeds op het eerste punt. Acht tien wedstrijden gespeeld, acht tien wedstrijden verloren. On danks de meelijwekkende balans ziet doelman Henry Beu lens (24) licht gloren aan het eind van de duistere tunnel. Het onderkomen van Kwaden damme wordt al van oudsher geflankeerd door een begraaf plaats. En dat doet denken aan het nationale voetbalelftal van Roemenië, dat onlangs in een trainingskamp nabij de hoofd stad Boekarest vertoefde. De voetballers voelden zich er niet gelukkig, omdat het veld pal naast een begraafplaats lag. De omgeving werkte volgens de spelers deprimerend en beïn vloedde de prestaties van de WK-deelnemer. Het trainings kamp werd onmiddellijk ver ruild voor een aantrekkelijker oord. En in Kwadendamme? Er is veel over de recente terugval van de plaatselijke trots gesproken. Is de ligging van het terrein naast de dodenakker misschien van invloed? De sluitpost van de polderploeg, Hemy Beulens, lacht hartelijk 'om die veronderstelling en op pert een realistischer verklaring voor de mindere prestaties. „Vo rig seizoen zijn acht spelers en de trainer opgestapt. We waren niet in staat die verliezen op te vangen." Voetbalfamilie Henry Beulens weet waarover hij praat, want hij komt uit een echte voetbalfamilie. Zijn vader was jarenlang voorzitter, totdat een hartinfarct hem vorig jaar dwong zijn functie neer te leg gen. Pascal Beulens, de jongere broer van Hemy, speelt in het eerste elftal. Henrys vriendin is leidster bij de jeugd. En talloze neven en achterneven vertonen ergens in de Zak van Zuid-Beveland hun kunsten op het veld, zoals Serge Beulens bij Luctof88 en Johan Beulens bij Hoeclekenskerke. Aan het begin van het seizoen bood oud-speler Lauran Poort vliet (38) zich vrijwillig aan als trainer bij Kwadendamme. I-Iij calculeerde in dat de ploeg een Henry Beulens van Kwadendamme: voetballend kunnen we het bijbenen, conditioneel nog niet. jaar nodig zou hebben om inge speeld te raken. Zijn stelling lijkt uit te komen. Na gevoelige nederlagen in het begin van het seizoen (2-9 tegen Terhole, 0-8 tegen. Noormannen) begint. Kwadendamme zowaar een se rieuze tegenstander te worden (2-3 tegen Sluis, 1-2 tegen SDO). Beulens: „In de laatste wedstrij den stonden we telkens voor, maar kregen we in de slotfase doelpunten tegen. Voetballend kunnen we het nu bijbenen, maar conditioneel nog niet. Dat is niet opmerkelijk volgens Beulens: „Bij de start van het seizoen trainden we twee keer per week, maar op den duur kwamen er steeds minder spe lers trainen. Op een dinsdag avond stonden we op een gege ven moment met zn vieren klaar om te trainen. De voorzitter (Jan Zuidhof) hakte toen de knoop door en zei dat hij voor vier spe lers de lampen niet ging aan doen. Daarom trainen we nu alleen nog maar op vrijdag avond." Supporters Dat sport op niveau wel moge lijk is in Kwadendamme, bewij zen de wielrenners Frangois Franse (begin april winnaar van de Omloop van de Braakman), Wilfred Geys en atleet Alwin Vermeule. Franse en Vermeule zijn lange tijd actief lid geweest van de voetbalvereniging, maar ze deden uiteindelijk een stapje terug naar de rijen der suppor ters. Die zogenaamde twaalfde man kunnen ze volgens Beulens in Kwadendamme best gebrui ken. Beulens: „Vorig jaar stonden de spelers van het tweede tijdens onze wedstrijden enthousiast langs de kant op de reclamebor den te rammelen. Dat pepte je op. Dat is niet meer, want die jongens van het tweede voetbal len nu in het eerste." De sfeer binnen de ploeg is na de talloze nederlagen wonder bo ven wonder niet tot onder het nulpunt gezakt. „In de kleedka mer zit iedereen te balen, maar eenmaal in de kantine slaat de stemming om. Zitten we gezel lig aan de barbij te praten. Nie mand is echt chagrijnig. Waar om ook? We hebben het geluk dat we tóch niet kunnen degra deren", aldus keeper Beulens, die in achttien wedstrijden 84 keer moest vissen. Zonnemaire Kwadendamme heeft de eer van minst succesvolle Zeeuwse voetbalploeg inmiddels voor zich opgeëist. Aan het begin van het seizoen zag het daar niet naar uit, want Zonnemaire ging toentertijd van acquit met ne derlagen van 12-0 en 21-0. Ver foto Willem Mieras volgens kreeg de Schouwse ploeg toestemming van de KNVB tussentijds naar de re serveklasse te 'degraderen'. Beulens: „Dat idee is bij ons ook door de lucht gevlogen, maar is niet concreet geworden. Cortge- ne, dat ook bij ons in de zesde klasse was ingedeeld, deed pre cies hetzelfde als Zonnemaire. Het is wel grappig dat Zonne maire nu bij ons tweede elftal in de competitie speelt." De lijdensweg van de geel-zwaite brigade nadert echter het einde. Niet zoozeer omdat de competitie op zijn ein de loopt, maar omdat Beulens een mentaliteitsverandering waarneemt binnen zijn ploeg. „De trainingsopkomst wordt steeds groter en de spelers wil len zelfs extra trainingen inlas sen. Als we deze groep volgend seizoen bij elkaar houden, mik ken we op een plaats in de mid denmoot: Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Makzo - Lady Luck 1-3, MFM - Nothing but 2-2, Kapsalon Duck - Spruyt Palet 4-0, Coco Wear - Team Meeuws 3-1 Euro Damplein - The Angels 1-3, Boon- e/Vader - Comp.serv. 2-2 Stand: Coco Wear 81, Nothing but 77.5, Lady Luck 74.5, Spruyt Palet 70, MFM 69, Kapsalon Duck 68, The Angels 67,5, Comp.serv. 64, Makzo 52, Boone/Vader 36, Euro Dam plein 33, Team Meeuws31.5. Dinsdagleague: Kruitmolen - Van der Zwan 1-3, Schoonen Elektro - Kwenie 0.5-3.5, Meizon - De Geere 3-1, Hebu Sport-Minnebreuker3-1,Rijw.h.Marco- Bij split 3-1, Cue Action -Suzuki/Tamboer 4-0. Stand: Van der Zwan 64, Hebu Sport 63, Bij split 62.5, Suzuki/Tamboer 62, Kwenie 61.5, Meizon 60.5, Schoonen Elektro 59.5, Rijw.h. Marco 58, De Geere 55.5, Cue Action 55.5, Kruitmolen 54.5, Minnebreuker40.5. Woensdagleague: Sporthuis Maarlense -'t Schrobbelerke 2-2, Auto De Voogd - A- team 4-0, Filmclub - Herwegh 2-2, Bak- keete - Morena 1-3, Dream Team - Dixat 1-3, Badhotel - Neptunus2-2. Stand: Her wegh 80.5, 't Schrobbelerke 69, Sport huis Maartense 65, Filmclub 63.5, Neptu- nus 62, Badhotel 58.5, Auto De Voogd 54, Bakkeete 51, Morena 47.5, Dixat 45, A- team 39.5, Dream Team 34.5. Donderdagleague: EPZ - Sios 4-0, Hercu les- 't Schrobbelerke 1-3, Deltan - Hercu les 2 0-4, Indufor - Drukkerij Capello 3-1. Stand: Drukkerij Capello 66.5, lndufor64, Hercules 2 61, 't Schrobbelerke 54, Del- tan 52.5, Hercules42, Sios38, EPZ 37, Ne- halennia 33. Sportprijsvragen Lucky Ten van woensdag 15 april: 1-4-6- 9-16-20-21 -22-25-35-36-45-54-62-63-67- 68-70-74-79. (onder voorbehoud). Duitse midweeklotto. Trekking A: 6-7- 13-20-21-47. Reservegetal: 4. Trekking B: 2-8-30-38-45-48. Reservegetal: 4 Su pergetallen: 2 5. Spel'77: 667 2350. Su per 6: 591 176. Belgische midweeklotto: 10-12-17-24- 29-38. Reservegetal: 5, Joker: 343 6913. (onder voorbehoud). Tennis Barcelona. Mannen, tweede ronde: Bru- guera (Spa/8) - Alvarez (Spa) 7-5 6-0, Mu- noz (Spa) - Clavet (Spa/16) 6-4 6-2, De- wulf (Bel) - Tarango (VSt) 6-4 7-6, Carlos Costa (Spa) - Kuerten (Bra/3) 6-4 6-3, Do- sedel (Tsj) - Mantilla (Spa/5) 6-4 7-6, Ulihrach (Tsj) - Carretero (Spa) 6-4 6-4, Berasategui (Spa/7) - Meligeni (Bra) 6-2 6-1, Safin (Rus) - Novak (Tsj) 4-6 6-4 7-6, Moya (Spa/6) - Carbonell (Spa) 3-6 6-2 6- 2, Martin (VSt) - Muster (Oos/12) 6-4 7-6, Hrbaty (Slo) - Kucera (Slo/4) 7-6 6-2, Gus- tafsson (Zwe) - Alami (Mar) 6-0 6-1, Al- bert Costa (Spa/9) - Blanco (Spa) 6-3 6-4. Tokio. Mannen, tweede ronde: Chang (VSt/2) - Van Lottum (Ned) 6-4 6-1, Mac- phie (VSt) - Rafter (Aus/1) 6-3 7-6, Hen man (GBr/8) - Nestor (Can) 6-2 7-5, Dilu- cia (VSt) - Carlsen (Den/8) 4-6 6-3 6-3, Stolle (Aus) - Spadea (VSt/5) 6-3 6-0, Pri- nosil (Dui) - Johansson (Zwe/4) 6-3 6-3, Heuberger (Zwi) - Campbell (VSt/9) 6-3 7- 6, Vacek (Tsj/12) - Motomura (Jap) 6-2 6- 2, O'Brien (VSt) -Tillstrom (Zwe/13) 5-76- 4 6-4, Byron Black - Burgsmuller (Dui) 6-4 6-2, Golmard (Fra/14) - Iwabuchi (Jap) 6-4 6-4, Gambill (VSt/11) - Miyachi (Jap) 6-0 6-3, Pavel (Roe/16) - Vasek 5-7 6-0 7-5, Ca- ratti (Ita) - Pozzi (lta/7), Schuttler (Dui) - Damm (Tsj/6) 6-2 6-4. r Vrouwen, eerste ronde: Inoue (Jap) - Noorlander (Ned) 6-4 6-1.. Tweede ron de: Pratt (Aus) - Nielsen (VSt) 6-3 6-2. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Adviesburo Beko - Deltan 6-0, Piet Voskamp/'t Zand - Teco- na 6-0, Oostkapelle - Tonny Leijnse 2-6. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 15-76, Ton ny Leijnse 14-72, Murre Moens/TMS 14- 63, Tecona 15-63, Begijn Makelaars 14- 44, Oostkapelle 14-34, Oostkapelle 2 14- 33, Adviesburo Beko 14-25, Deltan 14-7. Tweede klasse: Simons/'t Zand - Vos- kamp/Dauwendaele 4-4, Serooskerke - LVV 6-0. Stand: Simons/'t Zand 15-74, Voskamp/Dauwendaele 15-72, Seroos kerke 15-59, Hercules 14-46, Bazo 14-40, LVV 15-38, AKZ/Lahr verz, 14-35, Eeterij Stadscafé 14-30, PSW 14-27. Derde klas se: Drukkerij Verhage - Van den Akker- /Dauwendaele 6-0, Harrie Verkaik/'t Zand - Nehalennia 4-4, Ziekenhuis - Hoechst 4- 4 Stand: Drukkerij Verhage 16-71, Neha lennia 17-62, Van den Akker/Dauwendaeie 16-61, Hoechst 17- 55, Ziekenhuis 17-53, Surabaya 16-49, Doeland/SVS 17-48, Harrie Verkaik/'t Zand 17-46, Install.bedr. Goes 16-41, At las/Rijk 17-40. Vierde klasse: Hercules 2 - SVA/Kodde 0-6, Prov. Zeeland - Nehalen nia 2 0-6, HZ Sport - A P 6-0. Stand: SVA/Kodde 15-70, HZ Sport 15-66, Sagr- o/MZ 14-64, A P 15-62, De Vijgheter 15- 57, Raab Karcher 15-47, Prov. Zeeland 15-40,Nehalennia2 15-29, Hercules2 15- 3. Vijfde klasse: Frans Gillissen - EPZ 0-6, ROC Zeeland - WEA/Dauwendaele 6-0. Stand: ROC Zeeland 15-84, EPZ 15-71, Frans Gillissen 15-66, Delta College 14- 47, Ziekenhuis 2 14-44, SV Duo 14-33, WEA/Dauwendaele 15-33, Hoechst 2 14- 25. Zesde klasse: Prov. Zeeland 2 - Rabo Walch. NW 6-0, Delta/SVB - Rabo Walch. Z 6-0, Bowl De Kruitmolen - CSW 6-0. Stand: Delta/SVB 14-82, Bowl De Kruit molen 15-80, Rabo Walch. Z 15-51, Gem. M'burg 14-50, CZ groep zorg 15-48, Prov. Zeeland 2 15-47, CSW 15-31, Rabo Wal ch. NW 15-22, Delta College 2 14-19. Vrouwen. Eerste klasse: Sinke Schoen- mode/SVS - Acrylart 6-0, BVC - Sura- baya/'tZand 0-6. Stand: Poseidon 14-72, Sinke Schoenmode/SVS 15-65, Sura- baya/'t Zand 15-61, BVC 15-55, Smith Kaas 14-51Astrow 14-30, Acrylart 15-30, Wasserij Edelweis/SVS 14-25, Vlijtig Liesje 14-13. Tweede klasse: LVV - Zilve ren Kruis/MZ6-0, Restaurant Bleij - Neha lennia 4-2. Stand: SV Duo/Kasteel van Batavia 14-66, Rest. Bleij 15-65, LVV 15- 55, Tènce/Dauwendaele 14-48, Zilveren Kruis/MZ 15-46, Nehalennia 15-40, AMEV/Dauwendaele 14-33, PSW 14-32, Fit For All 14-25. Derde klasse: Astrow 2- LVV 2 6-0, LMT/Davos '83 - Ardita 6-0. Stand: Astrow 2 15-68, BAM 14-67, Rho- dos/Ena 14-64, LMT/Davos '83 15-55, Jong Ambon 14-32, Scheldegroep 14-32, LVV 2 15-31, Ardita 15-31, Rhodos/Dyo 14-28. Vierde klasse: Rhodos/'t Zand - Bakker Schrieks/MZO-6, WoonvizierZee- land/SVS - Ziekenhuis 0-6. Stand: Zie kenhuis 14-62, Bakker Schrieks/MZ 14- 59, Rhodos/'t Zand 14-53, Woonvi- zier/SVS 14-47, CZgroepzorg 13-34, Her cules 13-32, SVA/Van Marion 13-31, De vier linden 6-25, Prov. Zeeland 13-22 Wielrennen Huy. Waalse Pijl. Mannen: 1. Hamburger (Den) 201 km in 5.06.54 (39,300 km/u), 2. Vandenbroucke (Bel) 0.06, 3. Elli (Ita) 0.10, 4. Den Bakker (Ned) 0.12,5. Bartoli (Ita) 0.15,6. Leblanc (Fra) 0.17, 7. Herv'e (Fra) 0.18, 8. Petito (Ita) 0.19, 9. Dufaux (Zwi) 0.22,10. Massi (Ita) 0.25,11Peron (Ita) 0.32,12. Boogerd (Ned)0.36,13.Verbrugghe(Bel) 1.18,14. Frigo (Ita) 1.21, 15. Noe (Ita) 1.28, 16. Ivanov(Rus) 1.31,17. Gianetn (Zwi) 1.34, 18. Bouvard (Fra) 1.38, 19. Jalabert (Fra) 1.40, 20. Mattan (Bel) 1.45, 60. Voskamp 7.34, 106. en laatste Rastelli (Ita) 17.10. Gestart: 242 renners. Opgaves: o.a. Bo ven, Jonker, Lotz, Moerenhout. Brentjens. Zeilen Paaswedstrijden Splash te Sneek (resul taten Zeeuwen): A-categorie: 3. J. van Sisseren (WSVW), 4. L. Huisman (WS- VW), 10. R. Krijger (WSVW), 13. J.Alberts (WSVW), 14. S. Veldman (Arne), 16. J. Nijpels (WSVW), 17. M. Meijer (WSVW), 23, B. Verhaege (Arne), 37. R. Hoogerhei- de (Arne), 39. G. van Sisseren (WSVW), 48. K, Platteeuw (WSVW). B-categorie: 10. H. Hoogerheide (Arne), 15. N. Last- drager(Arne), 17. E. Hamelink (Arne), 18. M. Maes (WSVW), 19. A. de Vos (WSVW), 20. P. Rijk (WSVW), 22. B. van Woerkom (Arne), 23. A. Vroegop (WSVW), 24. M. Costers (WSVW), 26. J. Lastdragen (Ar ne).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27