Strous moet praten met winkeliers rfiïïï PZC PZC Kleine wonderen voor doodzieke kinderen Bloemenlaan wordt een rustige straat Raad Middelburg kan weer integraal notulen teruglezen Kinderen zwemmen voor Unicef-project zeeland -17 Middelburgse wethouder gemaand tot gesprek over inrichting binnenstad ÜéAiè mensenwerk Schelde draagt marineschip over Brandstichting in Goese woning Jongen in coma na val uit boom Politie bewaart nota varkenspest Drie lichtgewonden bij ongeval donderdag 16 april 1998 loor Ab van der Sluis MIDDELBURG - Er komt toch iverleg tussen wethouder M. L. itrous van Middelburg (Econo- nische Zaken) en de Vereniging Jndernemers Middelburg VOM) over de herinrichting i/an de binnenstad. De wethou- ler zal dan uitleggen waarom lij het driemaandelijkse Stede- ijk Binnenstads Overleg (SBO) liet is nagekomen. Strous kreeg laarvoor woensdagavond op- Iracht van de commissie Socia- e Zaken, Economische Zaken m Cultuur. De plannen voor een opknapbeurt van de winkel- itraten hebben vertraging opgelopen, omdat het door Mid delburg ingehuurde steden bouwkundig adviesbureau BVR ,<an Riek Bakker daarover ad- des moet uitbrengen. De commissie reageerde woens dag 'verbaasd', 'verbijsterd' en boos' op een brief die de VOM naar de fractievoorzitters had jestuurd. Die verbazing betrof vooral de werkwijze van wet- ïouder Strous. In de brief stel en de Middelburgse onderne mers dat er al maanden geen overleg is geweest met het ge meentebestuur over de herin richting van de Middelburgse oinnenstad. Als de wethouder Jz'ijn afspraken niet nakomt, —nreigde de VOM, dan trekken de Ondernemers zich terug. ;Is er soms structureel iets mis tussen de wethouder en de on dernemers", vroeg W. Ardon Wandelen door Vlissingen in museumweekend VLISSINGEN - Elke bezoeker (van het Stedelijk Museum in Vlissingen krijgt komend week einde tijdens het museumweek- einde gratis een folder aan de hand waarvan een maritieme wandeltocht door Vlissingen gemaakt kan worden. Het mu seum richt zich vooral op de ma- ieme historie. Vandaaruit. zijn er veel verbindingen te leg gen met de oude binnenstad. Tijdens het weekeinde zijn er ook extra mensen aanwezig in het museum om bij de VOC-pre- (sentatie extra informatie te ge- iven. Het museum is gratis ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Middelburg bekijkt wat burger wil aan de balie MIDDELBURG - De gemeente Middelburg houdt in de week van 20 tot en met 24 april binnen haar instanties een balieonder- 'zoek. Binnen een aantal jaren gaat de gemeente een nieuw stadskan toor bouwen. In dit stadskan toor zullen de gemeentelijke balies een nieuwe invulling krij - gen. De bedoeling is dat klanten zoveel mogelijk aan één balie worden geholpen. Nu moeten klanten nog voor verschillende handelingen bij verschillende balies zijn. Om tot een juiste invulling te komen moet duidelijk worden wat de burger van een gemeen telijke instantie verlangt. Wie de komende week met een ge meentelijke dienst belt of een bezoek brengt aan een van de gemeentebalies zal een aantal Vragen krijgen voorgelegd. Hierdoor kan de dienstverle ning iets langer duren dan nor maal. Waar en wanneer het nieuwe stadskantoor gebouwd gaat worden is nog niet bekend. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier(chef) M. J. van Barneveld A.M. van der Jagt M.A. deJongh C.A. Moerland te Vlissingen: N.J.C. Kluytmans E.L. Ramakers M.P.T. Sep A.A. van der Sluis CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl (GroenLinks) zich af. „Dit be gint een beetje op dezelfde crisis te lijken die we vorig jaar zomer ook al hadden. Deze brief is een motie van wantrouwen richting wethouder Strous." Ook drs. L. K. de Kraker vond het onbe grijpelijk dat de wethouder niet eventjes de moeite had genomen om de ondernemers bijvoor beeld in te lichten over de plan nen voor een fontein op de Markt en de financiële conse quenties daarvan voor het bud get voor de opknapbeurt van de winkelstraten. Volgens de de mocraat is er genoeg te bepraten tussen het college en de VOM. Als voorbeeld noemde hij de manier waarop de ondernemers mee moeten betalen aan de bin nenstad. Het is namelijk nog steeds onduidelijk hoeveel indi viduele ondernemers via een baatbelasting gaan betalen. Veel geld Strous zei dat het inhuren van BVR gevolgen heeft voor de snelheid waarmee hij de bin nenstad wil herinrichten. „We moeten op een aantal essentiële punten het oordeel van BVR vragen. We hebben dat bureau als adviseur voor veel geld bin nengehaald, dan moeten we er ook uithalen wat erin zit. BVR is bijvoorbeeld betrokken bij de keuze in het bureau dat een plan mag maken voor de herinrichting van de binnen stad. De voorwaarden waaraan dat plan moet voldoen, zijn pas sinds kort bekend. „Dat hadden we misschien in SBO-verband moeten uitleggen en bespre ken", erkende Strous. Volgens de wethouder is het be drag voor de herinrichting van de winkelstraten beperkt. Er zal wellicht gekozen moeten wor den voor A-, B- en C-straten. Aan de ene straat wordt dan meer aandacht besteed dan aan een ander. Dat heeft ook conse quenties voor de ondernemers in de betreffende straten. Het college wil ervoor kiezen om een baatbelasting te heffen per vier kante meter. „Als we een aantal straten laten vallen of er minder aandacht aan besteden, dan heeft dat ook gevolgen voor de baatbelasting. Je krijgt dan ge differentieerde prijzen en dus een gedifferentieerde baatbe lasting. Het gebied blijft het zelfde, maar binnen dat gebied kun je rangordes aanbrengen. Miriam, Lisa, Christian en Rody (van links naar rechts) van de basisscholen Het Vlot en de Sint Jozefschool helpen de aannemer een handje bij de wegwerkzaamheden aan de VlissingseBloemenlaan. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - In een .grote shovel haalden vier kinderen van de Vlissingse basisscholen Het Vlot en de Sint Jozefschool gisteren de eerste straatklin kers uit de Bloemenlaan weg. De reconstructie van de Bloe menlaan maakt onderdeel uit van de opknapbeurt van het Middengebied. De Bloemen laan moet weer een rustige laan in een woonbuurt wor den. Meer dan vijfhonderd kinde ren uit het Middengebied wa ren getuige van de openings handeling. Voor de kinderen van Het Vlot was het dubbel feest. Ook hun schoolplein wordt bij de renovatie betrok ken. Berbel, Ayesta en Kristine van groep 7 zijn er blij mee. „We krijgen veel meer tegels. Gras is wel fijn, maar we ston den daar wel vaak in de blub ber." Directeur Sam Gideonse vult aan dat er speelplekken ko men met veilige toestellenHet speelterrein moet buiten schooltijd toegankelijker wor den voor de j eugd van het Mid dengebied. „De zware beplan ting maakt plaats voor lage hekjes. Het terrein moet open heiduitstralen." Over ongeveer zeven weken is de eerste fase van de herin richting van de Madelieven- straat richting Singel afge rond. Een aantal rioleringen zal tegelijkertijd worden ver nieuwd. Daarna wordt het andere ge deelte van de Bloemenlaan richting President Roosevelt- laan aangepakt. Bas Schri- kenberg van de sectie nieuwe werken van de gemeente Vlis singen hoopt de volledige re constructie voor de bouwvak vakantie te hebben afgerond. De komende maanden zullen bewoners van de Bloemenlaan overlast hebben van de werk zaamheden en zal het door gaande verkeer worden omge leid. De gemeente noemt het on wenselijk dat veel automobi listen de Bloemenlaan als sluiproute gebruiken. Daar voor zou de weg niet geschikt zijn. Ongeveer twee jaar gele den werd de bus uit de Bloe menlaan gehaald. Nu zal door enkele verkeersremmende maatregelen de verkeersdruk te verder teruggebracht moe ten worden. „We zullen nostal gische materialen gebruiken om het laantjes-effect terug te krijgen. Ook de trottoirs wor den verbreed." door Josette van Velzen Dokters geven een kind medische begeleiding. Zij zorgen voor pillen eninjecties. De Doe Een Wens Stichting zorgt voor kleine wonderen", zegt Mar tha Crucq, Zeelandcoördinatrice van de Doe Een Wens Stichting. „Alleen be ter maken kumien we jammer genoeg niet. Wij zijn geen God", vult Erwin Kok aan. Hij is 'wensenvervuller' en PR-man van de afdeling Zeeland/- Noord-Brabant. De stichting wil de hartenwensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte vervullen..Iedereen heeft z o zij n eigen hartenwensen. Meestal lukt het om die te vervullen door er hard voor te sparen en geduldig te wachten", be toogt Crucq. „Maar kinderen met een levensbedreigende ziekte hebben vaak niet voldoende tijd om rustig af te wachten totdat hun 'liefste' wens ver vuld kan worden. Wij willen die wens in vervulling laten gaan en niet alleen het kind, maar ook zijn ouders, broertjes en zusjes een onvergetelijke dag bezorgen, even weg van ziekenhuis, behandeling en doktoren. Een mooie herinnering om te koesteren." Amerika In 1989 werd de Doe Een Wens Stich ting in Nederland opgericht. Eind 1987 stond in 't Beste van Readers Digest een artikel over de 'Make A Wish Founda tion' in Amerika en de vervulling van de hartenwens van een een doodziek jon getje uit Arizona, dat zo graag politie man wilde worden. „Een aantal men sen belde als reactie op dit artikel de redactie. Die bracht ze in contact met elkaar en zo is de stichting hier met een groepje van negen vrijwilligers begon nen. Inmiddels zijn het er hondervijftig en hebben we een bureau met twee be taalde krachten en een omzet van rond een miljoen. We vervullen gemiddeld honderd tot honderdvijftig wensen per jaar", vertelt Kok. „We hebben nog nooit een wens gehad, die niet vervuld kon worden. We moe ten er vaak wel heel veel moeite voor doen. Gek genoeg zijn het juist die wen sen die op het eerste gezicht heel een voudig lijken die moeilijk te vervullen zijn. Zo wilde een kind zo graag een dag rijk zijn. Ja, wat doe je dan?Een zak met geld geven, waarmee het mag doen wat het wil? Dan voel je je niet echt rijk. We bedachten dat we de een of andere rijk aard moesten zien te strikken. We bel den Prince de Lignac en die was meteen bereid mee te doen. Het kind werd met de privéhelikopter naar zijn luxe jacht gehaald en beleefde daar temidden van alle pracht en praal de dag van zijn le ven." Willeke de Koster, Martha Crucq en Lisette de Visser (vlnr) van de Doe Een Wens Stichting. foto Ruben Oreel Het vervullen van de wens om een kijkj e bij Sesamstraat te mogen nemen heeft heel wat meer voeten in aarde gehad, herinnert Kok zich. „Ze Melden daar anderhalf jaar de boot af. Dit onder het mom dat Sesamstraat een illusie is. Het programma wordt in een grote hal ge filmd en pas later in elkaar gemonteerd op een marner dat alles er heel mooi uit ziet en het een gezellige straat lijkt. Maar ja", lacht hij, „dan kennen ze mij nog Met. Als ik zo'n wens heb dan ga ik daar helemaal voor. Dan zal het kind naar Sesamstraat gaan. Uiteindelijk heb ik Sesamstraat in Amerika gebeld en die hebben ervoor gezorgd dat we de wens in de studio in Nederland in ver vulling konden laten gaan." Iedereen kan een kind met een levens bedreigende ziekte aanmelden bij de stichting. Dit moet wel met toestem ming van de ouders gebeuren. De aan vraag wordt beoordeeld door artsen van de stichting. Die nemen contact op met de behandelende geneesheren. Vol doet het kind aan alle voorwaarden dan wordt het door een van de 'wenshalers' bezocht. „Die zijn getraind om een goe de wens op te halen. Met behulp van uitgebreide vrageMijsten proberen ze achter de diepste hartewens van een kind te komen. Ze blij ven niet steken bij een bezoekje aan de Efteling of Fanta- sialand. Zo'n wens is te gemakkelijk. Daarvoor kun je bij wijze van spreken ook in de straat rondgaan met de pet", aldus Kok. Generaal „Zo zei Steven uit Zierikzee dat hij Eu- rodisney of Fantasialand wilde bezoe ken. Op zijn kamer gekomen bleken de muren vol te hangen met van alles over het leger. Zijn liefste wens bleek uitein delijk een dag soldaat te mogen zijn. Dus werd hij generaal Steven van het leger in Oirschot. Hij heeft gevlogen in een Fokker Friendship. Hij heeft in een tank gezeten en geschoten en noem maar op. Hij is er drie volle dagen ge weest omdat het leger vond dat hij 'alles moest kunnen zien en doen'. Ik verzin van alles rond het vervullen van de wens, maar de personen en instanties die bij de uitvoering betrokken zijn doen daar dikwijls nog een flinke schep bovenop." Frank (16) uit Oost-Souburg zag zijn liefste wens zo'n twee jaar geleden in vervulling gaan. Hij wilde dolgraag een keer in een Ferrari rijden. „Uit het vraaggesprek bleek ook dat hij voor zijn verjaardag een miMatuur-Ferrari met afstandsbedienmg had gevraagd. Op de dag zelf werd hij in een rode Fer rari gehesen en stoof hij onder begelei ding van een snelle Porsche van de poli tie over de snelweg naar het circuit voor modelbouwraces in Rucphen. Hij kreeg daar een VIP-behandeling. Hij mocht met autootjes racen. De laatste race auto, een vier-wiel aangedreven 'Big foot', mocht Mj houden. Tot slot is de hele familie na een uitgebreid diner in Goes thuisgebracht met een limousine. Het werd een onvergetelijke dag die we naderhand nog eens met de gemaakte video en foto's met zijn allen hebben doorgesproken." De stichting is er trots op dat zij dankzij de steun van donateurs, sponsors, vrij willigers en met bijdragen in de vorm. van producten, diensten en advies al zoveel wensen heeft kunnen vervullen. „Maar we kunnen altijd nog meer geld en vrijwilligers gebruiken. Het aantal wensaanvragen blijft toenemen", zegt Crucq.,En we willen graag al deze kin deren en hun familie een onvergetelijke tijd bezorgen." Voor meer informatie over de stichting Doe een Wens: Martha Crucq, tel. 0118-614675 VLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep heeft het am fibisch transportschip Rotterdam gisteren overgedragen aan de Koninklijke Marine. Dat gebeurde tijdens een plechtig heid aan boord van het scMp. Vertegenwoordigers van de werf en de marine tekenden de akte van overdracht en de vlag van de KSG werd verwisseld voor die van de stad Rotterdam. Za terdag neemt de marine het amfibisch transportschip offici eel in gebruik. Dat gebeurt in Rotterdam. De hoofdtaak van het schip is het vervoeren, aan land brengen en ondersteunen van een marimersbatalj on van zeshonderd man. Plet schip be- scMkt over een inwendig dok, waar landingsvaartuigen uit kunnen varen, en een vliegdek voor helikopters. Het kan ook worden ingezet voor transport en evacuatie, hulp bij rampen bestrijding en humanitaire acties. De bemanning van het am fibievaartuig bestaat uit 123 personen. GOES - In een wornng aan de Oudhof in Goes is dinsdagnacht brand gesticht. De brandweer vermoedt dat er opzet in het spel is omdat ten tijde van de brand niemand in het pand was en het vuur in de hal is ontstaan. De buren ontdekten het vuur kort na middernacht en alarmeerden de brandweer, die de voordeur openbrak en de brand snel bluste. De vlammen wa ren vanuit het halletje overgeslagen naar de keuken en de woonkamer. De brand- en rookschade wordt geschat op 50.000 gulden. De politie onderzoekt de zaak, maar tast nog in het dMster naar de motieven van de brandstichters. KAPELLEBRUG - Een vijftienjarige jongen uit Stekene raakte gistermiddag gewond toen hij op.de Van Hogendorp- laan in Kapellebrug uit een boom viel. De jongen maakte een val van vierenhalve meter en kwam vermoedelijk met zijn hoofd op de grond terecht. Hij kwam niet meer bij kennis en is in comateuze toestand per ambulance overgebracht naar het uMversiteitsziekenhuis in Gent. MIDDELBURG - De regiopolitie Zeeland kijkt liever even de kat uit de boom, voordat een rekening van de extra kosten die verband houden met de varkenspest naar Den Haag wordt ge stuurd. Het korps Brabant-Noord heeft zes ton aan overuren, maaltijden enkilometex-vergoedingen gedeclareerd bij de mi- Mster van Binnenlandse Zaken. De kosten in Zeeland zijn erg beperkt gebleven, stelt politievoorlichter Jan van Mourick. Het betrof slechts het toezicht op twee in eikaars nabijheid gesitueerde bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. „We zullen eerst kijken wat die actie uit Brabant oplevert. Wij denken dat het weirng zin heeft. Op een ander gebied hebben wij daar al ervaring mee opgedaan", meldt Van Mourick met verwijzing naar het op het politiebudget drukkende toezicht op gebeur- teMssenrond de Europese landbouwtop in Zeeland en de uit reiking van de Four Freedoms Awards in Middelbui-g. IJZENDIJKE - Bij een ongeval gistermiddag rond half zes op de rijksweg N61 ter hoogte van de IJzendijkse Zevenhofste- denstraat zijn drie mensen lichtgewond geraakt. Een 31-jari- ge automobilist uit Schoondijke reed richting IJzendijke, toen hij waarscMjMijkde controle over het stuur kwijtraakte. Hij botste op een tegemoetkomende auto, waarin een 72-jari- ge vrouw en haar 95-jarige moeder uit Vlissingen zaten. De auto van de Schoondijkenaar vloog over de kop en belandde in een sloot. De slachtoffers zijn naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen gebracht. De Schoondijkenaar en de 95-jarige Vlissingse werden opgenomen, de 72-jarige vrouw mocht na onderzoek gaan. door Ab van derSluis MIDDELBURG - De Middel burgse raadsleden kunnen hun eigen woorden - uitgesproken tijdens raadsvergaderingen - binnenkort weer woordelijk te ruglezen. Vorig jaar januari be sloot diezelfde gemeenteraad de woordelijke verslaglegging af te schaffen en over te gaan tot een korte besluitenlijst. De raadsle den hebben daarmee nu iets meer dan een jaar ervaring op gedaan. Een aantal van hen vindt het vastleggen van stem verklaringen en het opnemen van toezeggingen in de beslui tenlijst onvoldoende. Tot vorig jaar januari werd elk gesproken woord vastgelegd. Bij lange raadsvergaderingen leverde dat soms veertig volge- tikte kantjes A4 op. De notuliste had daar meer dan een week werk aan. Zij luisterde Met al leen de bandjes af; ze zorgde er ook voor dat de gesproken taal omgezet werd in Algemeen Be schaafd Nederlands. Fractievoorzitter L. M. LMt- wielervanRPF/GPV en zijn col lega D. S. Goedegebuure-Won- dergem (D66) kaartten de kwestie van de onduidelijke be- slMtenlijst begin dit jaar aan. Zij vonden dat in de besluiten lijst meer moet komen te staan dan alleen welk besluit is geno men. De twee fractievoorzitters wilden ook weten welke discus sie is gevoerd voor uiteindelijk een besluit werd genomen. Het college wilde aanvankelijk Met terug naar een woordelijke verslaglegging. Burgemeester mr. L. H. B. Spalrr van der Hoek vond die manier van notuleren Met van deze tijd. B en W zijn na overleg toch overstag gegaan. Het dagelijks gemeentebestuur- heeft informatie ingewonnen bij de gemeente Dordrecht die gebruik maakt van een steno grafisch bureau. Een offerte van dat bureau leverde voor Middel burg een prijskaartje op van 46 mille voor een integraal verslag en 32 mille voor een samenvat tend verslag. Het college vindt dat te duur. Plet geeft de voor keur aan het vroegere systeem, waarbij de not-uliste de raads vergadering op de band op neemt en daarna uitwerkt. Als de functie van notuliste door personeelsverschuivingen komt te vervallen, zal het college uit besteding opnieuw overwegen. door Michelle Middendorp VLISSINGEN - In het Vlis singse Sportfondsenbad be gint maandag 20 april de Na tionale Zwemvierdaagse. Net als vorig jaar wordt het evenement in samenwerking met het regionale Unicef-Co- mité Walcheren gehouden. Kinderen die meedoen, kun nen zich laten sponsoren om voor kinderen in ontwikke lingslanden geld bijeen te brengen. Kinderen die zich inscMij- ven ontvangen een sticker, een 'Unicef actie journaal' en een sponsorkaart. De bedoe ling is dat de deelnemers zo veel mogelijk sponsors zoe ken. Zij betalen een bepaald bedrag wanneer de vierdaag se is voltooid. Plet bedrag wordt aan het zwembad overhandigd en die zorgt er voor dat het geld bij Unicef terecht komt. Iedereen die geld bijeen zwemt, krijgt een aanden ken. Degene die het grootste bedrag ophaalt, verdient een prijs. Ook de school die per- leerling het hoogste bedrag bijeen brengt kan een prijs verdienen. Vorig jaar werd er voor het project 'ondervoe- ding'bijna 12.000gulden bij een gezwommen. Het sport fondsenbad hoopt dit bedrag op zijn minst te evenaren. De deelnemers kunnen van 20 tot en met 24 april tussen 10.00 en 19.30 (vrijdag tot 18.00) baantjes zwemmen. Kinderen tot tien jaar zwem men 250 meter per dag, bo ven de tien jaar moeten zi] 500 meter zwemmen. Na af loop mogen de zwemmers ge bruik maken van het golf- slag-recreatieb ad

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17