Ron de Vos: het is alles of niets Veere hoopt op meer in beker Angelo Nijskens blijft optimistisch Haile Gebrselassie wil record terug Zeeuwen kansrijk op NK run-bike-run Goes speelt twee wedstrijden van de waarheid KNVB voert weer overleg over clubcan agenda uitslagen Kaiserslautern speelt gelijk tegen Dortmum door Eldridge Pentury HEINKENSZAND - De voet ballers van eersteklasser Goes staan voor een belangrijke krachtproef. In twee keer ne gentig minuten voetbal kunnen de Bevelanders zich definitief veilig spelen. Morgen (zaterdag) komt Desk op visite, op Tweede Paasdag wordt in 's-Hertogen- bosch tegen Wilhelmina'26 ge speeld. Twee keer winnen, is goed voor lijfsbehoud. In alle andere gevallen blijft Goes af hankelijk van de concurrentie. Ron de Vos spreekt klare taal. „We redden het wel." Vier competitiewedstrijden staan er nog op de rol. Na Desk en Wilhelmina'26 moet Hugo Barends' team het nog opnemen tegen staartploeg Roosendaal en het al gedegradeerde Volhar ding. Goes staat derde van on deren, een plaats die goed is voor het spelen van promotie- en degradatieduels. Zwaluw- /VFC staat een plaatsje hoger, met een puntentotaal van twin tig. Goes verzamelde tot nog toe achttien punten, maar heeft nog wel twee duels tegoed. „De spe lers zijn ervan doordrongen dat we moeten winnen", zegt mid denvelder Ron de Vos. „Iedereen is scherp, maar het is niet zo dat de spelers onder spanning staan." Ontspannen De sfeer is ontspannen, zegt De Vos. Geen bijzonderheden. Ook al gaan er stemmen op dat een aantal spelers na dit seizoen weggaat. Het trio Michel Jonck- man, Shannon Braafhart en Ramses Jakobsen gaat wellicht terug naar VC Vlissingen en Er ik Versluis naar Bevelanders. Erwin Nelissen is al gestopt en traint reeds volop mee met zijn oude club Zierikzee. Vrijwel ze ker is ook dat John Heijnsdijk er door drukke werkzaamheden de brui aan geeft. Ron de Vos (27): „Ach, er wordt veel ge praat. Ook binnen de spelers groep van Goes. Je hoort de ene keer dit, de andere keer weer dat. Volgens mij zal het wel mee vallen. Zeker wanneer Goes zich handhaaft." Ook hij zelf wordt in verband gebracht met de club waar hij eerder speelde: Patrijzen, de zondag-derdeklasser waar Cees van der Linde de scepter zwaait. Hij hoopt vurig op een terugkeer van de middenvelder. Ron de Vos: „Ik weet het. Het wordt ge zegd, ja. Maar ik heb nog hele maal niets besloten. Het hangt van verschillende dingen af. Blijven we erin met Goes? Wat doet de rest? Maar wat nog be langrijker is: wat willen ze hier in Goes met mij? Ik heb het hier best goed naar mijn zin, maar heb nog steeds niet kunnen la ten zien wat ik werkelijk kan. Daarvoor zijn verschillende oorzaken. In het begin speelde ik onder druk, wilde ik me veel te graag bewijzen. Bovendien kwam ik ook kracht te kort. Het niveauverschil was merkbaar." Maar daar is De Vos uiteindelijk bovenop gekomen, ook al suk kelde hij een tijdje met enkele blessures. Een fitte Ron de Vos behoort zaterdag tegen Desk normaal gesproker, tot de basis elf. Op welke positie hij staat? De Vos weet het niet. „Omdat ik dit seizoen op meerdere posities heb gespeeld. Laatste man, voorstopper, op het midden veld, noem maar op. Er wordt heel veel geschoven. Ook daar door heb ik nog niet optimaal kunnen presteren." Vernedering „Het is makkelijk om de stap te rug te maken", vindt De Vos. „Om weer bij Patrijzen aan de slag te gaan, waar ik altijd de spil was waar alles om draaide. Bij Goes ben ik gewoon een van de elf. Maar ik wilde graag ho gerop, en dat kon bij Goes. Twee keer viel ik dit seizoen buiten de boot, moest ik voetballen in het tweede elftal. Dat vond ik een vernedering. Nu gaat het weer goed met me. Ik weet gewoon nog niet wat ik volgend jaar ga doen." Het duel van zaterdag met Desk in Goes bijvoorbeeld. En dat van twee dagen later, op Tweede Paasdag, in Den Bosch tegen Wilhelmina'26. Blijft Goes in 180 minuten voetbal overeind, dan blijft het team een terug gang naar de tweede klasse be spaard. Ron de Vos: „Kwalita tief zijn we zeker niet minder dan de andere ploegen. Dat is al zo vaak gezegd. We zijn ook nooit weggespeeld. Behalve te gen BW, toen we een periodeti- tel konden pakken. Dat was echt een blamage. Maar verder? Nee, helemaal niet. Als we twee keer winnen, dan blijven we er in. Het is gewoon alles of niets. Kon de Vos (rechts) in actie voor Goes tijdens een oefenwedstrijd tegen Kloetinge. „Goes blijft eersteklasser, daarvan ben ik overtuigd." foto Willem Mieras door Sven Remijnsen HOEK - Zaterdag hoofdklasser Hoek reist morgen af naar Werkendam voor de wedstrijd tegen Kozakken Boys. Patrick Naudts, bijna hersteld van een knie-ope ratie, zei deze week: „Het wordt de be langrijkste wedstrijd van het seizoen." Angelo Nijskens houdt het op een cruciale wedstrijd. „Winnen we van Kozakken Boys, dan is het degradatiespook defini tief verdwenen. Aan verliezen denk ik lie ver niet." Kozakken Boys heeft na twintig speelron den twee punten minder verzameld dan de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. In de thuiswedstrij d hielden de Brabanders het met kunst en vliegwerk op 1-1, in een wedstrijd waarin Hoek volgens Nijskens 'duizend-en-een kansen' niet benutte. In de beslissende fase van de competitie liggen de kaarten er anders voor, beseft Nijskens.We kunnen het ons niet veroor loven om slordig om te springen met de kansen die we krijgen. De situatie is nog niet. hopeloos voor ons, maar we moeten wel punten gaan pakken. Nijskens ziet de toekomst van Hoek voor alsnog niet al te somber in. „In principe kunnen wij elke ploeg verslaan. Dat heb ben wé aan het begin van het seizoenlaten zien, maar na een paar verlieswedstrij den is destijds de malaise begonnen." Over de oorzaak van die terugval tast de voorma lige profvoetballer in het duister. Ook de kleuren van de club die hij het vol gende seizoen verdedigt, zijn Nijskens nog onbekend. De oud-speler van Loke ren zou graag nog een jaar blijven bij Hoek, maar het bestuur heeft hém nog al tijd geen aanbod gedaan. Geruchten dat HVV'24 hem een rol als trainer/speler heeft aangeboden, verwijst Nijskens (34) naar het. rijk der fabelen. .Tegenwoordig willen ze in j anuari al we ten waar je volgend jaar speelt, maar ik heb geen haast. Voorlopig wacht ik rustig af. Eerst: moeten we ervoor zoigen dat Hoek niet degradeert., daarna zien we wel verder." Hoek mist morgen Patrick Naudts. Marc Minnaert is weer inzetbaar; zijn schorsing van vier wedstrijden zit er op- door Sjaak Sinke VENRAY - De Zeeuwse afvaar diging naar het NK run-bike-r un in Venray (zaterdag, zondag en maandag) is zeker niet kans loos voor de medailles. Remy Vasseur, Jochem Kuzee en Terè- se van Lare vertrekken in een f a- vorietenrol. Remy Vasseur uit Vlissingen is er alles aan gelegen om de 'schande' van vorig jaar uit te wissen, toen hij de Nederlandse titel moest laten aan Maik Kam- minga (Blaricum). Op het fiet sen kreeg Vasseur het toen te kwaad met zijn zenuwen en blokkeerde volledig. Een paar maanden later versloeg hij Kamminga in Alphen aan den Rijn. Miguel van Tongeren (Souburg) had zijn voorbereiding voor dit NK uitstekend gepland. In fe bruari twee weken trainen in het milde klimaat van Spanje en eind maart twee weken in de Portugese Algarve. In Portugal liep het na vier dagen trainen echter flink uit de hand. Een pizza bleek niet helemaal okselfris en veroorzaakte een fikse voedselvergiftiging. Na vier dagen leegloop, een portie anti-biotica gaf de weegschaal maar liefst zes kilo minder li chaamsgewicht aan. Daarna pakte Van Tongeren de draad weer op en probeerde rustig trainend op krachten te komen. „De laatste dagen kan ik weer voluit trainen dus ga ik het toch maar proberen", vertelthij opti mistisch. Toppers als Jan van de Marei (Ter Aar), Armand van de Smis sen (Breda) enHuib Maas (Etten Leur) verdelen ongetwijfeld de medailles.. Jochem Kuzee (Sint Annaland) is niet echt blij met de korte af stand van 5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 2.5 kilome ter lopen voor de oudste junio ren H18. „Het hele jaar train je op de dubbele afstand en nu moet je jezelf bewijzen op zo'n kort stukje." Van Lare Terèse van Lare lijkt onbedreigd af te stevenen op haar zoveelste titel in de categorie vrouwen D45. De run-bike-run gaat dit jaar over 15 kilometer lopen, 62 kilometer fietsen en 7.5 kilome- ter lopen, bijna een verdubbe ling ten op zichte van vorig jaar. Voormalig Nederlands kampi oene Willy de Nooyer (Seroo kerke) zal een zware dobbi hebben bij de vrouwen D40on dat er nog al wat 'vers' bloe naar deze categorie is overgek men. Ada van Zwieten is de f; voriet voor de titel. „Ik heb hard genoeg voor getraind", a dus De Nooyer. „Knokken voi een medaille is het enige wat kan doen." Martin Lenssen (Souburg) sta voor de tweede keer aan de sta op het NK bij de jongens Hl Katja Botman (Middelburg een van de weinige meisj in het Zeeuwse duurspor wereldje, neemt voor het eer deel aan een NK bij de meisj D14Vader Ko Botman doet m aan een run-bike-run over kilometer lopen, 40 kilomet fietsen en 5 kilometer lopen, dezelfde wedstrijd starten A jen Hartog (Vlissingen), Rei Lobbezoo (Souburg) en Digni' Lensen (Souburg). van onze sportredactie DEN HAAG - De Registratief mer en de KNVB overlegge volgende week dinsdag over Persoonsgebonden Club Cai (PCC). De twee partijen zulle onder toezicht van de overhei afspraken maken over de invoi ring van de card in het betaale voetbal, zodat deze voldoet aa de Wet op de persoonsregistri tie. Dat zei staatssecretaris Ter] stra van sport donderdag in Tweede Kamer. De Registratiekamer maak eerder bezwaren, omdat het ii voeren van de kaart met pasfo in strijd zou zijn met de wet. I politieke partijen hadden twi weken geleden hun steun geg ven aan de PCC als middel o voetbalvandalisme te bestri den. Nu drukten ze Terpstra cj het hart te controleren of de ii troductie aan de juridische e sen voldoet. De staatssecretan verzekerde dat het kabin daarop zal toezien. Vier clubs gebruiken de PC) volgend voetbalseizoen c proef. De KNVB wil de card: het seizoen erna bij alle betaa voetbalclubs invoeren. ANP vrijdag— Basketbal Vrouwen eerste klasse: Voorwaarts-Ver- traco/Vlissingen 2 (20.30 uur). Mannen tweede klasse: Dynamo'70 2- Marathon (19.30 uur). Jongensjunioren eerste klasse: Dyna- mo'70-Volharding (19.30 uur). Trtmlopen Coopertest Zierikzee. 12-Minutenloop op sportpark Bannink te Zierikzee. De eerste groep start om 17.30 uur. Voetbal Eerste divisie: Dordrecht'90 -Telstar. Oefenwedstrijd: HVV'24 - Clinge. Aan vang 19.15 uur. zaterdag— Trimkoersen Kampioenschap Trimbelangen Midden- Zeeland. Plaats: recreatiegebied Den In- kel te Kruiningen. Start, B/C-categorie: 14.00 uur. A-categorie: 15.30 uur. Inschrijven vanaf 13.00 uur in restaurant Den Inkel. Veldkorfbal Competitie. St1A: All Ready-Good Luck (16.00 uur). St1B: Nio-Spirit (16.00 uur). Res 1A: Kinderdijk3-Tjoba 3 (12.30 uur). 2C: Olympia 1-Voltreffers 2 (16.00 uur). 3B: Luctor 3-AII Ready 2 (16.00 uur), Top 3-PKC9 (14.00 uur). Jeugd A1A: Ado A1-Swift A1 (11.00 uur), HKC A1-PKCA2 (15.15 uur), Korbatjo A1- Anirno A1 (12.30 uur), Snel A1-Oranje WitA112.30 uur). IH Voetbal Eredivisie: NEC - Fortuna Sittard, Roda JC - FCTwente, Ajax- SC Heerenveen, Vi tesse - De Graafschap, NAC - FC Utrecht. Eerste divisie: WV - Eindhoven, Haarlem - SC Heracles, AZ - Veendam, Go Ahead Eagles - Helmond Sport, RBC - TOP, FC Den Bosch - Excelsior, ADO Den Haag - FC Zwolle, Emmen - Cambuur. Zaterdagamateurs. Tweede klasse: AZ- VV-Kapelle (15.00 uur). Vijfde klasse A: restant van Terheijden- Spui. Districtsbeker amateurs: Achilles Veen- Veere, Halsteren-Seolto, UNA-WSC, Schijndel-BVV (18.00). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Jeugd. A-junioren, derde divisie: Sarto- TSC. Hoofdklasse: Kapelle-Zïerikzee (12.45 uur). B-junioren, hoofdklasse: BSC-Alliance. C-junioren, hoofdklasse: VES-MOC (12.00 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Zondagamateurs. Eerste klasse C:-Goes- DESK (18.00 uur). Vijfde klasse: Hoofdplaat-Oostburg (17.00 uur).West IV. Vierde klasse D: Her- kingen -ZBVH. RD-Bokaal: Melissant - SHO, DES '67 - GOZ, Dirksland - Nieuwenhoorn. Vriendschappelijk: Flakkee za - Den Bommel, WFB - Yerseke, DBGC - NTVV. Volleybal Mannen, eerste div, B: Morres/Hulst-Fa- copa (Den Dullaert, 17.00 uur).Tweede div.C: Tonegido/V-Nesselande 2. Derde div. F: Morres/Hulst 2-Atak'55 (Den Dul laert, 14.30 uur). Promotieklasse: Savok- Ardito. Eerste klasse: Morres/Hulst 3-Ar- dito 2; BOK-Voorwaarts. Tweede klasse: De Kikkers 2-BOK 2; Scheldesport 2-My- tïlus 4; Scheldesport 3-Mytilus 3. Vrou wen, tweede div. C: Morres/Hulst-Donki Sjot (Den Dullaert, 17.00 uur). Derde div. F: Morres Hulst 2-Ekspalvo 2 (Den Dul laert, 17.00 uur). Promotieklasse: Savok- BOK; Sgravo-De Kikkers. Eerste klasse: Morres/Hulst 3-Ardito; BOK 2-Dyna- mo'70 3; De Brug-CVC; De Sterre-VVS'92 4; VVR-Savok 2. Tweede klasse: Schel desport 2-Mytilus. •Open clubkampioenschap van Neder land in Ootmarsum. De meisjes B van Morres/Hulst zijn in de poule ingedeeld bij Ekspalvo uit Dordrecht, Flash uit Veendam en Dynamo uitTubbergen. Dammen .zondag— Voetbal Eredivisie: Sparta - PSV, RKC - Feye- noord, Vitesse - MW. Jeugdtoernooi Philippine. Aanvang wedstrijden B-en C-junioren en D-pupil- len: 9.00 uur, einde: 16.30 uur. Deelne mende verenigingen: Aardenburg, Axel, Oostburg, RIA Westdorpe, Sluiskil, Ter- neuzen, IJzendijke, Wippeigem (België), Wells City en Epson Eagles (Engeland) en Philippine. Waterpolo Mannen, derde klasse district: Krabben maandag^ 2-Stormvogel 3 (16.15 uur). Kring aspi- ranten: Dio-Schelde (17.15 uur). Kring pupillen: Stormvogel-Warande (16.00 um uur). Atletiek Basketbal Mannen derde divisie: Vossenberg-Ba- rons (15.45 uur). Vrouwen derde divisie: Fake-Volhardi ng (14,00 uur), Virtus-Jumping Crabs (15.30 uur). Mannen eerste klasse: Fake-Volharding (12.00 uur). Jongensjunioren hoofdklasse: Bum- pers-Vertraco/Vlissingen (12.45 uur). H Damden Paasdamtoernooi. In Ons Dorpsleven te 's-Gravenpolder wordt het jaarlijkse Paasdamtoernooi gehouden. Aanvang 10.00 uur. "h Hockey Open jeugddag Rapide. Sportcomplex aan de Grote Kreekweg. Belangstellende jongeren kunnen vanaf 10.30 tot 12.30 uur kennis maken met de hockeysport en de vereniging. Programma: warmïng- up, spelcircuit. Paardensport Springen LR en PC Walcheren, in Mane ge Stal de Kroo aan de Boomdijk 1 te Nieuw en Sint Joosland. Pony's. 9.00 uur: klasse B, L, M. Paarden. 13.00 uur: klasse B, L en M. Schaken 16e Open Zeeuws snelschaakkampïoen- schap. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: Wel- zijnscentrum, A. Coortelaan 1, Vlissin gen. Tafeltennis Meisjes landelijk A: VTV (N) 1-'tZand 1 (Nieuwegein, 15.00 uur), Hotak '68 1-SAR '72 1 (Hoogerheide, 14.00 uur). Jongens, landelijk B: 'tZand 1-Avanti 1 (Zandkuil Middelburg, 15.00 uur). Landelijk C: Het Markiezaat 1-Reynaert 1 (Bergen op Zoom, 14.00 uur), Rijnsoever 3-Arnemuiden 1 (Katwijk, 15.00 uur). Tennis Afdeling. Mannenteams, hoofdklasse: De Eikenhof 1-'t Halve Maantje 1, Game '78 1 Philten 1, MLTC 1-Sluiskil 1, Smash 1-Souburg 1. Eerste klasse A: Hulster Ambacht 1-De Boskreek 1, Duiveland 2-Gravelsteps 1, Yerseke 1-Kruiningen 1, Animo 1-Ka- pelle 1 Eerste klasse B: De Schelde 1-MLTC 2, Zierikzee 1-Duiveland 1, De Bru-ten 1-Bathse Kreek 1, Jacoba van Beieren 1-Westerschouwen 1. Trainer Ron Schrier verkast naar Brabant door Koen de Vries MIDDELBURG - Het zijn ge luiden die je niet uit het Veere- kamp zou verwachten: „De jongens hebben er zin in", meldt trainer Ron Schrier. Morgen (zaterdag) treedt Vee- re in Veen aan voor de kwartfi nale van de districtsbeker. Het is een krent in het bordje sma keloze pap, dat al een eind is leeggelepeld. Alleen via het bekertoernooi kan zaterdag eersteklasser Veere nog kleur geven aan een mislukt seizoen. Ron Schrier beseft dat terde ge. Hij zal het seizoen 97-98 beslist niet als een van de hoogtepunten vermelden in zijn toch behoorlijk geslaagde carrière van voetballer en trai ner. Net als veel spelers wil hij daarom graag op een mooie manier afscheid némen van Veere. En van het Zeeuwse voetbal, want het gezin Schrier verhuist half mei naar Den Bosch, waar de heer des huizes een assurantiekantoor gaat runnen. Zijn vrouw gaat er aan de slag in de mode branche. Gemotiveerd Gelukkig voor alles en ieder een gaat het Veere voor de wind in het bekertoernooi. Daardoor blijft het voetbal hoofdzaak en zijn andere be slommeringen naar de achter grond verdrongen. De enig overgebleven Zeeuwse ploeg in de districtsbeker heeft het tot de kwartfinales geschopt en hoopt op meer. „De beker houdt ons scherp", stelt Schriex-. „In de competitie heb ben we niets meer te winnen of te verliezen. Je balt je balletje en dat is dat. Maar nu is ieder een gemotiveerd." De win naars van de kwartfinales zijn nog twee duels af van deelna me aan de Amstel Cup, het be kertoernooi waarvoor alle be- Ron Schrier verhuist naar Den Bosch. foto Lex de Meester taalde clubs een startbewijs krijgen. De halve finales en de finale worden op neutraal ter rein afgewerkt. Veere treedt zaterdag in Noord-Brabant aan tegen Achilles Veen, een ploeg die al j aren in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal bivakkeert, maar geen bijster best seizoen doormaakt. De sterke en zwakke punten van de tegen stander zijn bij Veere bekend. Vorig jaar, toen ook Veere hoofdklasser was, ontmoetten de tegenstanders van morgen elkaar twee keer. Goede spitsen „Een ploeg met twee goede spitsen. En natuurlijk met Frans van Wijk, een goede laatste man", herinnert Schrier zich. Vooral die twee spitsen zijn ze in Veere nog niet vergeten. Ze draaiden in Veen de Walcherse defensie horen dol. Veere mocht blij zijn dat het bij 3-0 bleef. Veel van het succes van Veex-e zal afhangen van inzet en dis cipline, denkt Schrier. „We moeten in elk geval niet zo plichtmatig spelen als in de competitie vaak gebeurde. Wat dat betreft zou ik graag elf Antonnen of Adrie's Belfroid in het team willen hebben." Schrier heeft met zijn spelers de te hanteren tactiek al dooi-- genomen en maakt er geen ge heim van hoe zijn ploeg Veen tegemoet zal treden: „We zul len iets minder aanvallend spelen dan we gewend zijn. We hopen op de counter" Dat zal moeten gebeuren zonder de steunpilai-en Mike But, Evert Eikenhout en René Schreuder, Zij zijn allen geschorst. Zeeuwse beker. GZC-Souburg 7-1; A. van de Berge-P. Filius 2-0, C. Rijk-M. Bronke 2-0, M. Walraven-J. van 't Padje 2-0, J. de Wild-P. Allaart 1-1. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 9 april. 7-9-10-12-13-15-18-26-44-46-47-52-53- 56-58-63-69-71 -77-78.(onder voorbe- houd) Tennis Paaseiwedstrijden, Vlissingen. Aan vang 10.00 uur op de kunststofbaan van sportpark Baskensburg. Wedstrijd staat open voor pupillen en D/C-junioren van Dynamica. Autosport Puzzelrit MAC De Zeeuwen. Voor auto's. Inschrijven in sporthal De Stenge in Heinkenszand van 13.30-14.30 uur. Cate gorieën: A/B/C. De A-klasse rijdt volgens het reglement. Start: 14.01 uur. De rit telt mee voor het clubkampioenschap. Paardensport Dressuur SHSH, in Manege Heikant aan de Vylainlaan.30 te Heikant. Pony's. 9.00 uur: klasse B; 10.15 uur: klasse L; 11.45 uur: klasse M/Z. Paarden. 12.35 uur: klas se Z2; 13.15 uur: klasse Z1; 14.30 uur: klasse M2; 15.00 uur: klasse M1; 16.00 uur; klasse L; 18.30 uur: klasse B. Dressuur Ruitervereniging Sé-Ros, in manege De Eendracht aan de Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. 8.30 uur: klasse B; 11.45 uur: klasse L; 15.45 uur: klasse Ml; 17.00 uur: klasse M2; 17.40 uur: klasse Z118.46 uur: klasse Z2. Trimlopen Duyvenvoorde Paasloop. Souburg 10.30 uur: 2.5 kilometer, 5 kilometer, 10 kilome ter en 15 kilometer. Inschrijven in De Schuur aan dë Middelburgsestraat in Souburg. Schoneveld Paasloop. Breskens. 14.15: 750 meteren 1500 meter, 14.30 uur: 4 ki lometer en 8 kilometer. Inschrijven op re creatiepark Schoneveld in Breskens Voetbal Zondagamateurs. Eerste klasse C: Wil- helmina '08-Goes. Derde klasse A; Axel-Patrijzen. Vijfde klasse A: Ria-Renesse. Zesde klasse A: Robur-Groede. Aanvang 14.30 uur. Strandvoetbal. Finale voor C-junioren. Plaats: strand t.o.V. sportveld van VV De Meeuwen in Zoutelande. De volgende teams hebben zich geplaatst: RCS, EBOH, Mevo, Zierikzee, WIK'57, Arkel, Luctor '88, Oostkapelle, Dauwendeaele, De Zwerver, Patrijzen, Serooskerke en Sluis. Start poulewedstrijden: 10.30 uur. Finalewedstrijden: 13.45 tot 15.00 uur. West IV. Vierde klasse G: Flakkee - Te- diro, FIOS - WCR, SCO '63 - DCL. Zesde klasse E: Voorwaarts - Groen Wit- [gj Zaalhandbal Toernooi GSC. Sportpunt Zeeland te Goes. Deelnemers, mannen: Olse Merk- sem (België), Olympus, DESK, Hollandi- aan en GSC. Vrouwen: Helius, Hollandi- aan, Orion, DWSN en GSC. Aanvang: 09.00 uur, einde ongeveer 16.30 uur. Estoril. 1,25 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Mantilla (Spa/1) - Gaudenzi (Ita) 6-1 1-6 7-6, Muster (Oos/6) - Meligeni (Bra) 7-5 6-3, Albert Costa (Spa/4) - Novak (Tsj) 6-1 6-4, Alami (Mar) - Dosedel (Tsj) 6-4 4-6 7-6, Carlos Costa (Spa) - Viloea (Spa) 6-2 3-6 6-2, Moya (Spa/2) - Goellner (Dui) 6-3 6-2, Marin (Spa) - Alpnso (Spa) 6-2 6-4, Bera- sategui (Spa/3) - Dewulf (Bel) 6-4 5-7 7-5. Kwartfinales: Mantilla - Alami, Albert Costa - Muster, Carlos Costa - Moya, Be- rasategui - Marin. Vrouwen, kwartfinale: Sandu (Roe) - Van de Zande (Bel) 6-41-6 6-1. Dubbelspel, tweede ronde: Noorlan- der/Horn (Ned/ZAf/2) - Diaz/Martinez Granados (Spa) 6-7 7-6 7-5. Amelia Island. Vrouwen, 900.000 gul den. Tweede ronde: Majoli (Kro/5) - Rittner (Dui) 5-7 6-3 7-6, Capriati (VSt) - Schett (Oos) 6-2 6-3. Madras. Mannen, 810.000 gulden. Tweede ronde: Rafter (Aus/1) - Heuber- ger (Zwi) 6-2 6-4, Paes (Ina) - Golrjiard (Fra) 7-6 2-6 3-1 opgave Golmard, Pavel (Roe/8) - Belobrajdic (Aus) 6-4 6-0, Till- ström (Zwe) - Delaitre (Fra) 7-5 6-3, Woodbridge (Aus/2) - Caratti (Ita) 6-0 6-7 6-2, Woodforde (Aus/3) - Schuttler (Dui) 6-4 6-2, Solves (Fra) - Becker (Dui/4) 4-6 6- 3 6-2, Burgsmiiller (Dui)- Clement (Fra/7) 6-3 6-2. Kwartfinales: Rafter - Burgsmül- ler, Solves - Paes, Tillström - Woodforde, Pavel - Woodbridge. Hongkong. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: Pozzi (lta/7) - Prinosil (Dui) 6-4 7-6, Burrieza (Spa) - Damm (Tsj/6) 6-4 6-4, Carlsen (Den/8) - Grant (VSt) 3-67-66-4, Godwin (ZAf)-Motomu- ra (Jap) 6-3 4-6 6-0, Byron Black (Zim Vinck (Dui) 6-1 6-2, Lareau (Can) - Nesl (Can) 7-6 6-3. Kwartfinales: Byron Blad Pozzi, Lareau - Burrieza, Stolle - Johan son, Carlsen - Godwin. Voetbal Wielrennen Vitoria. Ronde van Baskenland. Vierde etappe, Viana - Vitoria: 1. Elli (II 187 km in 5.14.10, 2. Jalabert (Fra), Francesco Casagrande (Ita), 4. Zbe (Zwi), 5. Lanfranchi (Ita), 6. Heras (Sri 7. Noe (Ita), 8, Belli (Ita), 9. Clavero (Spi 10. Meier (Zwi); 16. Boogerd, 57. Di Bakker 2.19, 85. Jonker 14.13, 109. Lt 16.46. Opgegeven: Olano (Spa), Moere hout en Boven. Klassement: 1. Cue! (Spa) 20.32.28, 2. Jalabert 0.51, 3. Fri cesco Casagrande, 4. Belli, 5. Zberg 1.1 6, Elli 1.09,7. Clavero, 8. Boogerd, 9. Gi mendia (Spa), 10. Luttenberger (Oo 75. Den Bakker 32.06, 100. Jonker 43.1 126. Lotz 58.01. Mamers. Ronde van de Sarthe. Derde etappe, La Ferthe-Bernard Mamers. 1. Kirsipuu (Est) 200,3 km 5.18.08, 2. Wust (Dui), 3. Ivanov (Rus), Hoste (Bel), 5. Aggiano (Ita), 6. More (Fra), 7. Hunt (GBr), 8. Gouvenou (Fra), Freire-Gomez (Spa), 10. Van Severe (Bel). Klassement: 1. Kirsipuu, 2. Wi 0.16,3. Ivanov,4. Streel (Bel) 0.30,5. Pc lino (Ita) 0.34. Zeilen Mallorca. Prinses Sofia Trofee. Mistral vrouwen, na zes races: 1Vanc ve (Fra) 13, 2. Lux (Spa) 15, 3. Stalm (Ned) 18,16, van der Linden (Ned) 69. Mistral mannen, na zes races: 1Espint (Arg) 5,2. Rodriguez (Por) 11,3. Guyan (Fra) 13; 6. Koops (Ned) 18, 7. Van G( men (Ned) 21,13. Corba (Ned) 38. Eui pe, na vier races: 1Robertson (GBr) 6, Niemann (Dui) 6,3. Brouwer (Ned) 7; Maaike de Koning (Ned) 17,16. Marei en de Koning (Ned) 23. Laser, na één ce: 1. Grabowsky (Pol), 2. C. Martir (Spa), 3. L. Martinez (Spa), 6. De He (Ned). van onze sportredactie AMSTERDAM - Haile Gebrse lassie wil tijdens de Adriaan Paulen Memorial op 1 juni in Hengelo het wereldrecord op de 10 km verbeteren. De Ethiopiër wil het record heroveren op de Keniaan Paul Tergat (26.27,85). Als hij erom slaagt, loopt Ge brselassie voor de tweede maal een mondiale toptijd in Henge lo. In 1995 kwam de 24-jarige atleet tot een tijd van 26.43,53. Die tijd verbeterde liij zelf vorig jaartot26.31,32, vooi'dat Tergat het huidige ï'ecord vestigde. Ge brselassie is op de 10 km olym pisch kampioen en drievoudig wereldkampioen. Op de 800 meter hebben de or ganisatoren van de APM Marko Koers en Gert-Jan Liefers ge contracteerd. Bovendien ver schijnen op die afstand de Zuii Afrikaan Sepeng (zilver tijde; de Olympische Spelen '96) em Kenianen Malakwen en Chi chir aan de start. ANP van onze sportredactie KAISERLAUTERN - Als onb vangen debutant kon l.FC Ki serlautern bijna alles in de Bu desliga, als belangrijkste tit( kandidaat steeds minder. De koploper leverde giste avond tegen Champions Le gue-winnaar Borussia Doi mund opnieuw twee punten i 1 -1D e geli j km aker viel p as ti minuten voor tijd. ANP/SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 28