Philippine pakt broodnodig punt Zaalvoetballers Dow door foutje nog geen kampioen Volley halsters Gerrit de Jonge grijpen de titel vr IJzendijke en Sluiskil in balans Henk Hamelink sluit het seizoen stijlvol af Zierikzee verspeelt koppositie in doelpuntloze wedstrijd Ruime zege korfballers Breskens Onfortuinlijk verlies Cadzand Tjoba kleineert slap Swift Van Britsom beste bandstoter Vrouwen Voorwaarts onderuit Gehavend Oostburg pakt zege Hontenisse klopt Helius Groede onderuit tegen Biervliet HoorWim de Vos PHILIPPINE - Philippine speelde gisteren in de thuiswed- strijd tegen koploper Zierikzee I erg slim. Dat moest ook trainer Bert Pentury van Zierikzee on middellijk na afloop van het srimmige duel, tien gele kaar ten en één rode, toegeven. „Ze (*aven ons in het begin van de wedstrijd geen ruimte om in ons spel te komen. Uiteindelijk lie pen we daardoor meer tegen onszelf te voetballen dan tegen Philippine en konden we geen kansen meer creëren", was het korte maar duidelijke commen taar van Pentury. Ook Philippi ne kon zich geen echte mogelijk heden scheppen en daarmee was de 0-0, die op het scorebord stond na 90 minuten snel ver klaard. De slopende competitie in de derde klasse van het zondag voetbal drukte een groot stem pel op het treffen tussen degra datiekandidaat Philippine en kampioenskandidaat Zierik zee. Beide ploegen konden zich in feite geen nederlaag permit teren. Vooral trainer Ruud Cor nells van de Zeeuws-Vlamingen had zijn spelers dat vooraf goed ingepeperd. „Geef ze geen kans om de bal te spelen; zit hen kort op de hielen", was de opdracht die Cornells zijn spelers had mee gegeven. Philippine startte de wedstrijd met enorm veel inzet en de spe lers van de thuisclub gaven de tegenstander weinig ruimte. Daardoor kon Zierikzee geen enkel moment in zijn geliefde spel komen. Vooral Peter van Beveren liep daardoor plomp verloren rond op het midden veld en ook de gevaarlijke aan voerder John van der Have werd volledig uit de wedstrijd gehou den. Frustratie Die spelwijze van Philippine riep bij verschillende spelers van de koploper vooral frustra tie op. Er werden daardoor veel onnodige en zware overtredin gen gemaakt. Scheidsrechter Peter Scherpenisse uit Terneu- zen moest zich meer een politie man gevoeld hebben dan een voetbalscheidsrechter die de boel in goede banen moest lei den, Peter van Beveren verloor in de tweede helft zijn kalmte, nadat hij verschillende malen was aangepakt door met name Peter Hamelink. Na twee gele kaarten mocht Van Beveren ver vroegd naar de kleedkamers vertrekken. In de eerste helft kregen beide ploegen welgeteld één kans. John van der Have speelde Eiic Berrevoets aan, maar hij zag de bal langs zichzelf en langs het doel gaan. Even later kreeg Paul de Putter namens de thuisclub de beste mogelijkheid van de wedstrijd. Een voorzet van Marnix Schieman werd door Paul Floors ingekopt, Zierik- zee-doelman Jacco van der van De Putter, maar de bal ging via een verdediger over het lege doel. In het verloop van de tweede helft moest doelman Daniël maal gestrekt naar de hoek bij een afstandsschot van verdedi ger Michel Winkels. Maar het bleef 0-0 en daarmee behaalde Philippine een belangrijk punt- Schee sloeg de bal in de voeten Schieman van Philippine één- je in de strijd tegen de degrada tie. En Zierikzee? „Het zouden wel eens twee belangrijke pun ten in de strijd om de titel kun nen zijn die we hier vandaag verliezen", besloot Pentury zijn analyse over de wedstrijd. De doelman van Philippine maakt een aanval van Zierikzee onschadelijk. foto Peter Nicolai door Eddy van Hooft VLISSINGEN - In de derde klasse van het zaalvoetbalrayon verkeerde me nigeen vorige week in de veronderstel ling dat Dow 1 het kampioenschap voor zich had opgeëist. Ten onrechte, zo bleek deze week. Een administratieve fout lag aan deze vergissing ten grond slag. Was op 4 maart jongstleden nu Dow 1-Dow 2 gespeeld, of Dow 2-Dow 1? Het eerste bleek het geval, waar op het wedstrijdformulier van het tweede was uitgegaan. Omdat de eindstand (3- 5) wèl goed was, was Dow 1 ten onrech te drie punten toegekend en Dow 2 drie punten onthouden. Op zichzelf zou de verwisseling van de teams op het wedstrijdformulier geen al te grote gevolgen hebben gehad, als Dow 1 deze week 'normaal' van Witte Boussen/de Bruin had gewonnen. In dat geval was Dow 1 alsnog kampioen geworden, alleen een week later. Maar de realiteit was anders. Tegen Witte Boussen/de Bruin leed Dow 1 een even verrassende als sensationele nederlaag (1-2) en zag tegelijktertijd concurrent Dow 2 met 3-1 van Bakkerij van Strien winnen. De competitie krijgt alsnog een spannend slot, met een onvoorspel bare ontknoping. Met komende don derdag het rechtstreekse duel tussen Dow 1 en Dow 2 op het programma, is hetmogelijkdatDow 1, degedoodverf- de kampioen, alsnog van de troon wordt gestoten. Degradatiepoule In de degradatiepoule eindigde het duel tussen Adhanco en Smit Promo tion in een magere 1-0-zege voor Ad hanco en was Kota Radja met 5-3 net iets te sterk voor Qutility. Ook in de vierde klasse zal op de laatste speeldag de beslissing om de titel moe ten vallen. Op de voorlaatste gaf in elk geval geen van de drie kampioenskan didaten een krimp. De Rooy was tegen Marmara goed voor een half dozijn treffers (6-), maar ook Atoom Boys en Checkpoint bleven met gemak aan de goede kant van de score. Atoom Boys wees Café Bee met 5-2 terug en Check point versloeg Terneuzen Bonded Sto res met 7-2. Bij het ingaan van de laatste speelron de leiden De Rooy en Atoom Boys met elk 43 punten uit 20 wedstrijden, ter wijl Checkpoint op één punt achter stand staat. De Rooy treft deze week Broomchemie, Atoom Boys kruist de degens met Dow 3 en Checkpoint zal tegen Café Bee de kampioensaspiraties waar moeten maken. Hulst Na vier wedstrijden in de play-offs zijn de verhoudingen in de zaalvoetbal competitie van het rayon Hulst weer als vanouds. In de A-klasse zijn Cas teels/Meerpaal en Red's Roadhouse als enige twee teams nog ongeslagen. In de B-reeks voert ING met tien punten uit vier duels de ranglijst aan. Casteels/Meerpaal kwam afgelopen week tweemaal in actie. De gedood verfde favoriet voor de titel voegde zes punten aan het totaal toe en voert de ranglijst met de maximale score uit vier duels aan. De eerste tegenstander De Driehoek bood aanvakelijk goed te genstand, maar legde het in conditio neel opzicht uiteindelijk af. Daardoor werd het van 2-3 uiteindelijk 6-3 voor Casteels/Meerpaal. In de tweede wed strijd versloeg de koploper De Zaak met 7-3. Red's Roadhouse bleef in het spoor van de leider en bracht door een 6-3 zege op Rabo hettotaal op negen uit drie. Opvallend in deze klasse waren de pun- tendelingen. IBB Installaties en ZVH/ Morres 4 scoorden beiden zevenmaal, evenals 't Anker/Schelfout en Pre- mière/Zaman Sport 2. Een klasse lager boekte het vijfde team van ZVH/Mor- res de eerste overwinning. Met een aan tal nieuwe gezichten in de ploeg nam ZVH/Morres 5 tegen Den Dullaert vlot een 3-0-voorsprong. Die marge bleek beslissend voor winst: 7-4. van onze sportredactie VLISSINGEN - De volleybal- sters van Gerrit de Jonge verze kerden zich van de titel in de eerste klasse door een 3-0-zege op Peters Cleaning in de recrea tieve competitie van Sas van Gent. De kampioensploeg stuit te in de eerste set op zware te genstand (16-14), maar was in het vervolg van het duel duide lijk een maatje te groot voor de opponent. Dat verschil in sterkte resul teerde naaimate de wedstrijd vorderde veelal in eenrichtings verkeer. Na winst met 15-9 in de tweede set zegevierde Gerrit de Jonge in het derde bedrijf, dankzij een 12-2-voorsprong op het moment dat het tijdsignaal ging. Degradatie Concurrent Gilderakkers moest zich tevreden stellen met een 2- 1-overwinning op Savok/Johan de Block. Nadat de eerste twee sets in het voordeel van Gil derakkers waren geëindigd, moest de formatie uit Sluiskil in de derde set de punten aan Sa vok/Johan de Block laten. In de strijd tegen degradatie hield het team van C1000 Jan sen uit Hoek in de hoogste klasse bij de gemengde teams een punt over aan de 2-1-nederlaag tegen nummer twee Savok/Outokum- pu. C-Line speelde zich door een 3-0-zege op Caravans Knape- /De Sterre definitief veilig. In de tweede klasse bij de ge mengde ploegen greep Fabri- com in de strijd om het kampi oenschap de laatste strohalm. In een rechtstreeks duel met kop loper Gilderakkers zegevierde Fabricom met 2-1. Gilderak kers behoudt echter de beste pa pieren en heeft met nog één wedstrijd voor de boeg aan één punt voldoende om het kampi oenschap in deze klasse te kun nen vieren. Hulst De laatste schifting voor de in deling van de play-offs bracht deze week geen verrassingen in de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst. Omdat alle teams in de play-offs opnieuw op nul begin nen, hadden de wedstrijden die deze week gespeeld werden niets meer om het lijf. Interes sant was wel de krachtmeting tussen WC Rhodos en Stunt- markt (de nummers één en twee in de eerste klasse). De 3-0-zege van WC Rhodos (15-12, 15-12 en 15-10) was alleen in statisti sche opzicht van enige beteke nis. Hoop Lange tijd was al duidelijk dat WC Rhodos, Stuntmarkt, Luc- tor Banden, Start/Smash 2000 en De Sterre in klasse A zouden uitkomen en dat de eersteklas sers Jong Morres en CVC Dool- aege - samen met Brandax, De Troubadour Ambulo - in de B- klasse zouden acteren. Wellis waar hoopt het Reynaertcollege (dat met 3-0 van Luctor Banden 2 won) op een misstap van Am bulo, maar zover kwam het niet. Ambulo versloeg ABN/Amro met 3-0 en bleef het Reynaert college zodoende twee punten voor. Vrouwen In de eerste klasse bij de vrou wen, die al enige weken aan de play-offs bezig zijn, maakte Jong Morres 1 een lelijke mis stap in de strijd om de eerste plaats. Tegen Ferket de Maat leed de koploper een verrassen de 3-0-nederlaag, zodat Zaman Sport (dat voor de beker in actie kwam tegen Cerestar Benelux en met 2-0 won) weer de beste papieren in handen heeft. Jong Morres 1, ongeslagen in de play-offs, trof in Ferket en de Maat een tegenstander, die in al les blijk gaf voor zijn laatste kans te vechten. Dat kwam niet alleen in de eerste set aan het licht, maar ook in de tweede en derde set: 15-12, 15-9 en 15-13. Onderaan de ranglijst verloste De Fikser zich van de laatste plaats dooreen2-l-zege op WC Rhodos 2, dat nu hekkensluiter •i ;W Mili Mil*! IJzendijke-spits Adri van Hanegem, net zichtbaar achter Houard Volke (nummer 5), haalt uit voor de gelijkmaker tegen Sluiskil. foto Peter Nicolai Uitvallen van Van Hanegem breekpunt in duel Open boek In klasseB is de strijd om de eer ste plaats vooralsnog een open boek. Foto van Damme lijkt na zijn tweede opeenvolgende ne derlaag (0-3 tegen Voorwaarts) evenwel kansloos voor de titel. Voorwaarts, WC Rhodos 2 (dat met 2-1 van SC Morres 2 won) en SC Morres 1 (goed voor een 3-0 zege op Broomchemie) zullen onderling het kampioenschap betwisten. In klasse C bleef Jong Morres 2 koploper door een 2-1-overwin- ning op SC Morres 3. door Aector Doorns IJZENDIJKE - De neutrale toeschouwer kon gis teren met het 3-3-gelijkspel tussen IJzendijke en Sluiskil leven. De trainers Paul van der Hooft (IJ zendijke) en Paul van Kouteren (Sluiskil) hadden daar geen boodschap aan. Beide trainers claim den na afloop in IJzendijke de volle winst. De voetballogica wilde echter anders. De puntendeling werd in beide kampen als een nederlaag ervaren. Ook na gisteren moeten beide clubs vechten voor lijfsbehoud in de vierde klasse. Bovendien is het resterend programma niet een voudig, omdat de ploegen in de komende wed strijd de kampioenskandidaten Zierikzee en Breskens ontmoeten. In de euforie van het sensationele duel verwees Sluiskil-trainer Van Kouteren naar de drie open doelkansen in de eerste helft, waarvan er slechts één werd benut (door Dominique Verlinden). Aan de andere kant sleepte zijn ploegpas in de slotfase het gelijke spel in de wacht. „Ik had drie flessen champagne in mijn auto liggen. Ik wist dat we bij een overwinning bijna veilig waren", verbeet de Sluiskil-trainer zijn teleurstelling. Botsing Maar ook Paul van der Hooft had recht van spre ken. Nadat Adri van Hanegem met twee gave tref fers zijn ploeg over het dode punt had getild en Jacky Caniere IJzendijke zelfs op 3-1 had ge bracht, leek er niets meer aan de hand. Cruciaal was het moment dat Van Hanegem na een onge lukkige botsing met Sluiskil-doelman Karei de Jonge moest uitvallen. „Zo'n voorsprong mag je niet meer weggeven, maar verdedigend heerste er zoveel onrust in de ploeg, We hebben niet voor niets 54 doelpunten tegen", zei Van der Hooft, Bij het eerste doelpunt van Sluiskil stond de de fensie van IJzendijke kinderlijk te schutteren. Doelman Chris Cornells gooide de bal bij een spelhervatting door het midden uit naar Nico Aerssens. De laatste man weifelde en dat was vol doende voor Dominique Verlinde om de bal af te pakken. De handige spits omspeelde de IJzendij- ke-doelman en schoof de bal in het lege doel: 0-1. Nervositeit maakte zich meester van de ploegen. Alleen scheidsrechter Cees Koeken, ooit als wiel renner Nederlands kampioen bij de amateurs, was de rust zelve. IJzendijke miste duidelijk zijn spelbepaler Frank Neve, die vorige week tegen Grenswachters uit viel met gescheurde enkelbanden. Ook Sluiskil (zonder de geschorste Danny de Vries) zocht naar rust en ruimte en na de openingstreffer kregen de bezoekers die broodnodige ruimte. Daarvan had den Verlinde en Michel Cillekens moeten profite ren, maar zij faalden oog in oog met doelman Cor- nelis. De tweede helft was spectaculair. De thuisclub zette de Sluiskil-verdediging onder druk, met een hoofdrol voor Van Hanegem. Dehandige spits liep in de vrije ruimte, werd aangespeeld door Michel de Ruijsscher en schoot beheerst de bal achter doelman De Jonge: 1-1Even later was Van Hane gem de Sluiskil-defensie weer te snel af. De stift- bal van de uitblinker verdween over De Jonge in de verste hoek: 2-1 Het wedstrijdbeeld draaide volledig om. Vooral toen Jacky Caniere, wederom op aangeven vanDe Ruijsscher, 3-1 scoorde. Vervolgens viel Van Ha negem uit door een knieblessure. Dit leek het sein voor Sluiskil om alles op de aanval te gooien. Laatste man Arjen de Meij meldde zich nadruk kelijk in de voorste linies. Uit een hoekschop kon De Meij ternauwernood zijn schoen tegen de bal zetten: 3-2. IJzendijke was totaal de kluts kwijt. Slecht uitverdedigen werd afgestra ft met een dro ge knal van Fabian du Puy: 3-3. door Jan Roovers TERNEUZEN - Na de succesvolle zegetocht in de zaal lijken de korfbal lers van BKC op het veld de positieve resultaten een vervolg te geven. Bij de herstart van de compe titie veldkorfbal won BKC de uitwedstrijd te gen Swift 4 (3-13). Luctor speelde in St. Laurens ge lijk tegen Ondo (6-6) en Zaamslag leed een 14-6- nederlaag bij Oranje Zwart. Ondo-Luctor 6-6: Een wedstrijd met twee ge zichten. De eerste helft was voor de thuisploeg die met een voorsprong van 4- 0 ging rusten. Na de pauze liet een tactisch zwak On do zijn Zeeuws-Vlaamse tegenstander terug in de wedstrijd komen en kre gen de bezoekers na de aansluiting bij 5-5 zelfs de beste kansen op de over winning. Na 5-6 werden kort voor tijd de punten gedeeld, 6-6. Scores Luctor: Carlo Hame- link 4, Monique Dellebeke, Mirjam Simons 1 Oranje Zwart-Zaamslag 14-6: Qua veldspel waren beide ploegen gelij kwaar- dig maar na een aarze lende start schoot de thuisploeg kort voor de rust geweldig uit zijn slof. Van 4-2 liep Oranje Zwart naar de 10-2-ruststand. Na de pauze schakelde Zaamslag over op een an der systeem en hield daar mee de partijen in het tweede part in evenwicht Scores Zaamslag: Anja Guerand 3, Werner de Rooy 2, Sjaak Westerbeke 1. Swift 4-BKC 3-13: Met ju nioren voor Jacco Fenijn, Ilse de Zeeuw en Sandra de Reu dicteerde BKC te gen Swift 4 van start tot finish de wedstrijd. In het eerste part sloeg het Bres- siaanse achttal met goed korfbal het gat. Na de rust liep BKC met speels ge mak naar de 13-3 eind stand. Na de promotie in de zaal is BKC in 2A op weg naar de veM titel. Scores BKC: Jerry van Ha- neghem 4, Karin Kolijn 3, Marck Kolijn, Michiel Roest 2, Jolanda van Haneghem, Jan Roest 1. TERNEUZEN - In de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal verloor Cadzand met 3-1 de uitwedstrijd tegen Terheijden. Cadzand kende een prima start in Terheijden. Na vijf minuten zette Moktar Abid na een vloeiende aanval zijn ploeg op een 1-0-voorsprong. Terheijden kwam voor de rust dooreen lucky goal op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft ging Cadzand voor de winst, maar twee uitvallen van de thuisclub beslisten het duel: 3-1. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjoba is dit seizoen de beste Zeeuwse korfbalclub op het veld. Verloor de ploeg uit 's- Heer Hendrikskinderen de heenwedstrijd tegen Swift met één punt verschil; in eigen huis was Tjoba heer en meester (10- 7). Tegen een vooral voorrust dramatisch slecht spelend Swift hoefde de debuterende overgangsklasse!' niet eens tot het ui terste te gaan. Halverwege was het reeds 6-1 voor Tjoba. Voor de thuisclub scoorden Fokke (4), De Schipper (3), Valstar, Ko- le en Cornelissen. Leo Langebeke (3), Sjoei-d Sanderse (3) en Castenmiller waren succesvol voor Swift. CLINGE - Marc van Britsom van de vereniging CBC is dit weekeinde winnaar geworden van het Clings kampioenschap biljarten in de spelsoort bandstoten (handicap). Opmerkelijk in dit plaatselijke gebeuren was dat van de acht finalisten er zes kwamen uit de organiserende vereniging De Troubadour en Van Britsom en George Baert de kleuren van CBC verde digden. Bij de prijsuitreiking heten beide CBC-spelers echter alle Troubadour-tegenstanders achter zich. AXEL - De basketbalsters van Voorwaarts wisten niet beter of zij hadden het duel met Dvnamo'70 gewonnen, maar de Middelburgers trokken met 44-43 aan het langste eind, Ach teraf bleek echter dat twee punten van Sonja Geelhoedt in de slotfase van het duel niet waren genoteerd. „Dit is pure on macht. Wij waren ervan overtuigd dat we met 45-44 hadden gewonnen.", uitte Sonja Geelhoedt haar teleurstelling. Elsa Martina (13 punten) en Sonja Geelhoedt (11 punten) waren de topscoorsters in het Axelse team. GOES - Routinier Willem van de Broecke was weer van stal gehaald, omdat de Oostburgers een aantal basisspelers mis ten. De winst kwam in Goes overigens moeizaam tot stand, want bij de rust keek de Oostburgse ploeg nog tegen een ruime achterstand (35-25) aan. In de tweede helft beseften de Zeeuws-Vlamingen dat er meer strij d geleverd moest worden waardoor ze met 68-57 aan het langste eind trokken. Patrick Marteijn (21 punten) en Mark de Jonge (17 punten) hadden een groot aandeel in de Oostburgse winst. KLOOSTERZANDE - De handballers van Hontenisse kwa men zondagmiddag tegen Helius slecht uit de startblokken. Slechte passing resulteerde in veel balverlies en zodoende al snel voor een achterstand van vier punten. De Kloosterse handbalsters kwamen echter steeds beter in het spel en bij de rust was een 10-10-stand bereikt. De opgaande lijn werd in de tweede helft doorgetrokken door de Zeeuws-Vlamingen. Het missen van twee strafworpen stond een vroegtijdige beslis sing van de wedstrijd echter in de weg. Uiteindelij k trok Hon tenisse toch aan het langste eind en werd er met 16-14 gewon- door Wim de Vos WESTDORPE - Henk Hame link heeft het slotnummer van het Zeeuws-Vlaamse trimloop- seizoen gewonnen. Daarmee bewees de atleet uit Sas van Gent de uitmuntende vorm, waarin hij al weken achtereen verkeert. Eerder dit seizoen won Hamelink twee trimlopen in Terneuzen en zaterdag was hij de snelste op de sportterreinen in Westdorpe. De laatste loop van dit seizoen had een tegenvallend deelne mersaantal aan de start in West dorpe. „Het slechte weer net na de middag was daar debet aan en bovendien was er in Zelzate de Lentejogging. Daardoor wa ren er weinig Belgische deelne mers en dat scheelt meteen een behoorlijke slok op een borrel", verklaarde George van de Bosch, voorzitter van de Stich ting Sport Promotie Zeeuwsch- Vlaanderen, de geringe belang stelling. Schrijnend was het bij de vrouwen, waar Els Zweistra uit Terneuzen de enige deel neemster was. Wind Tijdens de wedstrijd vielen de weersomstandigheden in zover re mee dat de deelnemers alleen hadden af te rekenen met een behoorlijke wind. Voor Henk Hamelink was dat geen reden om zijn tegenstanders met ge nade te behandelen. Al vrij snel nadat het startschot had ge klonken trok de Sasse loper de kuierlatten aan en ging alleen op avontuur. Na enkele honder den meters lopen liep»Hamelink al een behoorlijk eind voor de rest uit. Achter de rag van Hamelink werd een fel gevecht om de tweede plaats uitgevochten door met name Alex Vemaeve, Rob Bekkers en de Belg Jos Wijns. Dit trio kon er echter geen moment in slagen ook maar één meter dichterbij Ha melink te komen. Integendeel zelfs, Hamelink liep steeds ver der uit om na de derde omloop van 4600 meter met een voor sprong van bijna twee minuten te finishen. Alex Vernaeve won uiteindelijk het gevecht om de tweede plaats voor respectievelijk Jos Wijns en Rob Bekkers, Vrouwen De plaatselijke favoriet Peter de Waal won met ruim verschil de strijd over 9200 meter en ook bij de vrouwen bleef de overwin ning op die afstand in Westdor pe. Hester Vink bleef opponente Agnes de Ridder ruimschoots voor. De korte afstand, 4600 meter, wei'd bij de mannen gewonnen door Carl Dehulsters uit Hulst en bij de vrouwen doorBeaHin- neman uit Terneuzen. door Aector Dooms TERNEUZEN - Biervliet heeft gisteren in de zesde klasse van het amateurvoetbal de kampi- oensaspiraties van Groede doorkruist. Biervliet won de derby met 2-1. Schoondijke deelde de punten met het Goese Robur en Terhole werd weggespeeld door Lewe- dorpse Boys. Sluis schoof een plaatsje op door een nipte zege op hekkensluiter Kwadendam- me. Biervliet-Groede 2-1: Davy Maes zette na vijf minuten Groede op een 1-0-voorsprong, maar Biervliet kwam via Pascal Wedage nog voor de rust langs zij 1 -1In de tweede helft waren er kansen aan weerszijden, maar Ralph Baumgarte besliste met een fraai doelpunt de derby in het voordeel van de thuisclub: 2-1. Schoondijke-Robur 1-1: Robur begon sterk en kwam verdiend op een 1-0-voorsprong. Door goed keeperswerk van Pascal Ringoot bleef Schoondijke ver volgens in de wedstrijd. Guus de Smit zorgde zelfs voor de rust voor de 1-I-eindstand. Bij Schoondijke misten Mark Praas en Remco Kramer een straf schop. In de slotfase werd Robur-spe- ler René Flore met een rode kaart wegens onterecht com mentaar op de leiding van het veld gestuurd. Kwadendamme-Sluis 2-3: Tot tien minuten voor tijd keek Sluis nog tegen een 2-1 achter stand aan door doelpunten van Patrick Wouterse en Frank Franse voor Kwadendamme en Jean-Marie Buijsse voor Sluis. In de slotfase sloeg Sluis in het degradatieduel alsnog toe via doelpunten van Buijsse en Ra mon Pluibregtse: 2-3. Lewedorpse Boys-Terhole 5-0: De thuisclub was een maatje te groot voor Terhole. Het over wicht werd uitgedrukt in doel punten van Simon Smits (2), Mark Rooze (2) en Tom Huis- kens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33