Torbjörn Blomdahl blijft de beste Christiaan van de Plasse heerst in klasse Z Doek valt voor tafeltennisteams Zand definitief in veilige haven van MZ en SAR sport maandag 6 april 1998 21 Slimmer Stormvogel verslaat Kempvis: 4-3 Competitie in Rilland afgesloten met meer dan 2.000 moyenne uitslagen agenda Tafeltennissers naar de finale Vlissingen grijpt zaalvoetbaltitel door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Stormvogel wonnen zaterdag nipt van Kempvis (4-3). De junioren van Schelde bleven het ongeslagen PSV met 6-5 de baas en zijn daardoor tweede geworden in het district. Stormvogel-Kempvis 4-3: Stormvogel kwam moeizaam uit de startblokken, waarna Kempvis in de eerste periode een voorsprong nam. Stormvo gel trok regelmatig aan de nood rem zodat het vaak een speler moest missen. Kempvis ging slordig met de kansen om. In de derde periode kwam Stbimvo- gel op 2-2. Het werd spannend, maar Stormvogel speelde het spelletje slimmer uit. Scores Stormvogel: Van 't Westende 2 en Gavranovic en F. Leijnse 1 Stormvogel 2-Waranae 3 13-6: Dereserves van Stormvogel wa ren met hun gedachten al bij de feestavond ter ei"e van het kam pioenschap. In het water werd slordig gespeeld. Veel kansen werden gemist, Warande 3 was veel te zwak om de thuisploeg te kunnen verontrusten. Via 3-1 liep Stormvogel uit naar 6-2. In de derde periode werd de voor sprong niet uitgebouwd 9-5, maar in de laatste periode liet Stormvogel opnieuw goed en verzorgd waterpolo zien en liep het verder uit. Scores Stormvogel: Bekkers 3, G. Navest. BrinkRiemens en Mechiel sen 2 en Van 't Westende en C. Navest i Stormvogel-Warande 2 6-7.Te gen kampioen Warande speel den de waterpolosters van Stormvogel een sterke partij. Warande had in de eerste perio de wel een 1-3 voorsprong geno men, maar Stormvogel knokte zich in de tweede periode weer langzij 4-4. In de derde periode nam Warande een 4-6 voor sprong, maar in de laatste perio de werd het opnieuw spannend. Stoimvogel vocht, maar Wa rande bleef op routine overeind. Scores Stormvogel: Dommisse 3, van Kempen 2 en Simon 1 Schelde-Zeps 9-5: De waterpo- loërs van Schelde hadden een moeizame start tegen Zeps dat in de eerste periode een 1-2 voorsprong nam. Zeps bleef sterk spelen en liep zelfs uit naar 2-4 voordat Schelde beter op gang kwam. Hoewel voor beide ploegen niets meer op het spel stond, werd er leuk gespeeld. In de laatste periode was bij Zeps de pijp leeg zodat een conditio neel sterker Schelde toch nog een ruime overwinning behaal de. Scores Schelde: Van Houioelingen 4, Wesdorp 2 en de Pooter, Soetens en Eijsebaert 1. Schelde-Eszet 7-7: Ook de wa terpolosters van Schelde speel den een leuke spannende wed strijd. Schelde kwam via 1-0 eind eerste periode op een ruime 5-2 voorsprong had eind tweede periode. Daarna haperde de machine licht en Eszet kwam te rug tot 5-4. Het bleef spannend tot het laatste fluitsignaal want Schelde leek lange tijd een 7-6 winst te halen maar in de laatste seconde werd het toch 7-7. Scores Schelde: Van der Hoofd 3, Wijffels 2 en Weimar en Jansen 1 Scnelde-PSV 6-5: De PSV-juni- oren hadden een hele week ge probeerd de wedstrijd te verzet ten omdat het geen ploeg op de been kon brengen maar cle com petitieleider stond wijzigingen in het speelschema niet toe. PSV arriveerde met precies zeven ju nioren in Terneuzen en Schelde nam in de eerste periode een 2-1 voorsprong waarna het een leu ke spannende wedstrijd werd. PSV kwam terug en het was 5-5 halverwege. Daarna misten bei de ploegen veel kansen en bleef hetlange tijd 5-5. Pas in de laat ste periode was het Schelde dat op 6-5 kwam. Scores Schelde: Huissen 3, Eijse baert 2 en van Royen 1 Arethusa 2-Ganze 2 6-3: De laatste wedstrijd van Ganze in het district was er een om snel te vergeten. Door ziekte en werk zaamheden konden de waterpo- loërs slechts zes man op de been brengen voor de uitwedstrijd in Oss. Ganze begon echter erg goed en bleef tot 2-2 op gelijke hoogte. Daarna was het snel ge daan en via 6-2; 11-2 en 18-2 werd er met 26-3 verloren. Piet Schop scoorde alle Ganze tref fers. Bruinvis-Neptunus'58 3 5-7: Voor Bruinvis heeft de kring eerste klasse geen succes opge leverd. Ook zaterdag werd ver loren. Na een gelijkopgaande eerste periode was het Neptu- nus'58 dat de wedstrijd open brak: 0-3. De bezoekers bleven de betere ploeg en liepen uit naar 2-6, eind derde periode. ♦Bruinvis kwam in de laatste pe riode sterk terug tot 5-6 maar een wanhoopsoffensief bracht in de laatste minuut een doel punt in het verkeerde doel. Scores Bruinvis: van de Berge en Vercruijsse 2 en Rammeloo 1. door Frits Bakker RILLAND - Dick Jaspers, die houder is van de wereldbeker in het driebanden, won in de afge lopen weken twee keer afgete kend van Torbjörn Blomdahl. De Zweed is dus af en toe wel eens kwetsbaar, maar over een heel jaar nog altijd de beste van de wereld. Zondagmiddag sloot hij in de Rillandse biljartzaal van Jacobs de competitie in de eredivisie af met een uitzonder lijke eindscore. Torbjörn Blom dahl doorbrak de barrière van twee moyenne en haalde over zijn 22 wedstrijden 2.017 ge middeld. De Nederlandse competitie, die deze maand nog de play-offs met de bovenste vier teams tege moet gaat, kende meer hoogte punten. Blomdahl speelde ook 'de beste partij van het seizoen: een gemiddelde van 5000 in zijn partij tegen Havermans. Dick Jaspers speelde beter dan hij ooit deed (iets meer dan 1.800) en good-old Raymond Ceule- mans evenaarde op zijn oude dag het wereldrecord serie met een reeks van 28 caramboles. Roland Forthomme haalde gis teren het enige puntje voor PS Ockenburgh in de wedstrijd te gen Pelgrim Professionals. De Belgische stylist, die ook nog tot de sportiefste spelers uit de ere divisie behoort, hield Blomdahl keurig bij en finishte met drie in de nabeurt op 50-50 in 28 beur ten. Martin Spoormans verloor zijn partij tegen Raymond Burgman (50-38 in 31 beurten), John Tijssen werd verslagen door Ben Velthuis (50-37 in 45) en Ron Schumann was kansloos tegen Eddy van de Looij (50-36 in 43). Torbjörn Blomdahl bekroonde in Rilland een jaar, waarin hij zijn grenzen weer iets heeft ver legd. Als kopman van Pelgrim Professionals (de sponsor doet in kachels en haarden) speelde hij ongekend sterke partijen. Zijn team won vorige week de nationale beker, is in de play offs nog kansrijk voor het kam pioenschap en speelt volgende maand ook nog kwalificatie voor de Europacup. Dick Jaspers Hoe sterk de Nederlandse com petitie wel is, bleek uit de to taalscore van Blomdahl. De Zweed verloor ondanks zijn re doorLucien Roelandt HEIKANT - De afsluiting van het indoorseizoen kende zaterdag in Manege Heikant voor de Zeeuwse jeugd een succesvol verloop. In een zinderende barrage toonde het talent Christiaan van de Plasse uit Yerseke zich met Evi dent de beste in de klasse Z. In de klasse B bleek in het klassieke parcours tegen Michelle Evertse uit Nieuw - en Sint Joosland met High Society geen kruit gewassen. En in het progressief parcours klasse B toonde de Hul ster se Simone van Wezel zich met Kyra de sterkste. Van de Plasse kreeg de overwinning in de klasse Z be paald niet cadeau. Parcöufsbouwer Bram Wattel had een zwaar en technisch parcours opgezet. Desondanks wisten zich vijf combinaties, onder wie de Belgische B- international Sven Laevers, voor de barrage te plaat sen. Laevers tekende met Jankee als eerste voor een tweede foutloze ronde. Maar de tijd van 35.14 kon nie mand verontrusten. Dat was wel het geval toen tweede starter Sj oerd de Bot met Esperite het houtwerk onaan geroerd liet en 28.19 klokte. Van de Plasse deed het nóg beter. Hij stuurde Evident in de onmogelijk geachte tijd van 27.58 foutloos door de. finish. Een tijd waarop John Fakkel met Aspes en Sven Laevers, met zijn tweede tweede troef Gerard, zich stuk beten. Michelle Evertse kreeg de zege evenmin cadeau. Maai de Walcherse liet er geen twijfel over bestaan wie de beste was. Zij toonde zich met High Society niet alleen de snelste, maai' scoorde ook het hoogste stijlcijfer. Met 49 punten bleef ze Bianea de Moor uit Wissenkerke met Katapult een half puntje voor. Louis Engelbert uit Hoe- dekenskerke werd met Willem derde (48). Simone van Wezel bleek, na haar pechfoutje met Kyra in het klassiek parcoursin het progressief springen dui delijk uit op revanche. Na een foutloze eerste ronde scoorde de amazone ook in de beslissende ronde het maximaal aantal punten. In de klasse M slaagde stalruiter Wendy Vlaminck er niet in de hoogste eer te houden. Met Hypologo tikte ze in de barrage een balk uit de lepels en zag zich hierdoor gepasseerd door Sven Laevers met Krug. In de klasse L werd de zege in het klassiek parcours een prooi voor Bri gitte Bonnet. Zij toonde zich met Judy Rape de snelste van de maarliefst vijftien combinaties die tot de barra ge wisten door te dringen. Blomdahl daar zelf niet mee ak koord gegaan. Hij wilde alle wedstrijden meespelen om het record nog meer glans te geven. Ik denk niet dat dit moyenne in de tien jaar nog wordt verbe terd." De Zweed mocht voor zijn partij tegen Roland Forthomme 32 beurten gebruiken om boven de 2.000 moyenne uit te komen. Dan moest hij de partij over 50 caramboles wel winnen of ge lijkspelen. Forthomme, die in grootste vorm is, speelde onbe vangen en liet zich niet impone ren door de snelle caramboleur. Play-offs Het Zeeuwse team van Ocken burgh eindigt de competitie op de vierde plaats en valt daarmee net buiten de play-offs. Roland Forthomme en Martin Spoor mans haalden de meeste punten binnen en eindigden in de top tien van de ranglijst met hoogste moyennes. Raymond Nicodem verzekerde na de slotwedstrijd dat het team volgend jaar intact blijft. Pelgrim Professionals speelt vanaf volgende week met Arpa Shipping, Horecabon en Min- kels Products om het nationaal kampioenschap. Voor die be langrijke confrontatie laat het Hengelose team Marco Zanetti uit Italië overkomen. Arpa Shipping sloot met de spe lers Eddy Merckx, Jan Arnouts, Anno de Kleine en Gerwin Va- lentijn de competitie als eerste af. Op de slotdag werd gelijkge speeld tegen Horecabon, het team van Dick Jaspers. In de play-offs beginnen de vier eer ste teams met gelijke kansen. cordmoyenne nog vijf partijen en voelt altijd weer de dreiging van andere toppers. Twee keer werd hij verslagen door Dick Jaspers en Semih Sayginer, één keer door Eddy Merckx. Jas pers, zijn voornaamste bela gers, onttroonde hem dit jaar ook in de cyclus om de wereld beker. Daarna greep Blomdahl wel weer de eerste plaats op de wereldranglijst. Voor zijn laatste competitiepar tij in Rilland-Bath moest Blom dahl de 605 kilometer vanaf zijn woonplaats in Duitsland over bruggen. Hij kwam al een dag eerder over en was gedreven als altijd, omdat hij met het hoogst mogelijke totaalmoyenne wilde eindigen. „Ik hecht er veel waarde aan, omdat ik zo'n ge middelde tot twee jaar terug nooit voor mogelijk had gehou den." Teamchef en speler Ben Velthuis zei zondagmiddag voor de wedstrijd tegen PS Ocken burgh: „We hadden Blomdahl vandaag makkelijk thuis kun nen laten. Dan was hij op voor hand zeker geweest van een re cordmoyenne. Alleen was Torbjörn Blomdahl sloot in Rilland-Bath de competitie af met een recordmoyenne. foto Dirk-Jan Gjeltema Kalun Yu haalt beslissende punt binnen in duel met VSI (4-3) door Aart de Landmeter VLISSINGEN - In de voorlaat ste ronde van de landelijke ta- feltenniscompetitie is voor de mannenteams van Middelburg Zuid en SAR 't Laantje het doek gevallen. Beide ploegen zijn ge degradeerd. Het meisjesteam van SAR'72 en het tweede man- nenteam van 't Zand verworven een goede uitgangspositie voor de slotwedstrijd van de compe titie. SAR won met maximale cijfers van SPS/Never Despair. 't Zand 2 won van voornaamste concurrent HBC. Het tweede mannenteam van 't Zand boekte in eigen huis een 6-4 overwinning op HBC. 't Zand-kopman Riny Kasse was opnieuw niet te passeren voor zijn tegenstanders en zette drie gedecideerde overwinningen neer. Jeroen Louws en Leo Zuid- weg wonnen beiden één partij. Dat hadden er minstens twee meer kunnen zijn, getuige de minieme verschillen in de games. Door deze overwinning heeft 't Zand afstand genomen van HBC. Beide ploegen strij den voor de vierde plaats, die goed is voor handhaving in de tweede divisie. Onoverbrugbaar In de derde divisie is de man- nenploeg van SAR 't Laantje ge degradeerd. Na de 6-4 Nederlaag tegen nummer vier Wanzl/Belcrum is de achter stand op dezelfde ploeg onover brugbaar geworden. SAR 't Laantje speelde wel één zijn beste wedstrijden van dit sei zoen. Dennis Verdunnen en Wim 't Hooft wonnen tweemaal, Johan 't Hooft kwam niet tot winst. SAR 't Laantje degra deert naar de vierde divisie. 't Zand 3 leed in een andere der de divisie poule een 3-7 neder laag tegen Ilac. Het Goudse team, op afstand nummer één in deze poule had een zware kluif aan de Middelburgers. Er wer den tien spannende wedstrijden gespeeld maar uiteindelijk trokken Wülem-Jan Duininck, Dennis van Boven en Marijn Veijgen daarvan zeven keer aan het kortste eind. Duinick won van Muijsenberg, Van Boven en Veijgen van Raghunath. 't Zand 3 is - met nog één wedstrijd op het programma - definitief vei lig gespeeld. Strohalm Het optreden van het mannen- team van Middelburg Zuid op landelijk niveau was van korte duur. De ploeg die in de eerste helft van de competitie zo goed meedraaide, is gedegradeerd. Zaterdag werd met 7-3 verloren van nummer vier Wibats. Met een maximale overwinning hadden Alex Krappen, Carl Helmich en Peter Sl agter nog de laatste strohalm kunnen grij pen. Maar na het 7-3 verlies be draagt de achterstand echter 16 punten, onoverbrugbaar in één wedstrijd. Het meisjesteam van SAR'72 heeft aHe kansen voor de titel in het landelijk A in eigen hand ge houden. Zaterdag werd SPS/Never Despair met 10-0 teruggewezen. De zegereeks van Kim 't Hooft, Stefanie Fas- saert en Lindsey Boerdam be draagt nu 29 overwinningen op rij. De voorsprong van SAR'72 op voornaamste concurrent D O V b edr a ag t n u twa a If punten met één wedstrijd meer ge speeld. Als SAR '72 in de slot- ronde van de competitie met 8-2 wint bij Hotak, is de Klooster- zandse ploeg kampioen. door Aartde Landmeter VLISSINGEN - De tafeltennis sers van 't Zand/Stomerij Veld man hebben zich in de eredivisie definitief veilig gespeeld. In ei gen huis werd VSI/Tènce met 4- 3 verslagen, 't Zand-VSI was een weinig fraaie wedstrijd waarin door 't Zand toch een goede uitslag werd neergezet. Er was één punt nodig voor handhaving in de eredivisie. Dit punt werd meteen in de eerste partij binnengesleept door Kal un Yu met zijn overwinning op Danny Niessen. Voor beide ploegen stond er wei nig meer op het spel. VSI/Tènce was al gedegradeerd en 't Zand wist zich definitief gehand haafd. Voor de spelers van VSI geldt dat ze zich 'in the picture' willen spelen voor een potentië le nieuwe club en 't Zand speelt na het missen van de play-offs voor de vijfde plaats. Het leek er lang op dat 't Zand tegen een nederlaag zou oplo pen. Yu won wel de openings partij tegen derde man bij VSI- /Tènce Danny Niessen, nog maar één keer succesvol deze competitie, maar daarna wer den twee nederlagen geleden. Daan Sliepen verloor in een spannende partij van Gert-Jan van de Braak en Jan-Henk Bomhof verloor van de taaie verdediger Peter Heister. Daar na viel het dubbelspel wel ten prooi aan de Middelburgers. Kalun Yu kon vervolgens in zijn tweedepartij zijnploeg op voor sprong brengen in zijn partij te gen Van de Braak. In de uitwed strijd liet Yu de Limburger kansloos. Nu had Yu - inspira tieloos spelend - weinig ant woord op het directe spel van Van de Braak. De Limburger groeide in de wedstrijd en ser veerde de partij zelfs met een ace - uniek bij tafeltennis - uit. De stand derhalve 2-3. Routinier Jan-Henk Bomhof zorgde voor een ommekeer in de westrijd. Na een verloren eerste game won hij puur op vechtlust de tweede en derde game en bracht hij daarmee de stand op 3-3. Bomhof: „Dit was een moeilijke partij. Ik móest win nen. We stonden 3-2 achter en ik wist dat Daan Sliepen zijn laat ste wedstrijd normaal gespro ken wel zou winnen. Dat zou ons derde punt betekenden. Ik moest dus wel voor het vierde punt zorgen." Bomhof het hiermee zijn vierde winstpartij dit seizoen opteke nen. In de laatste partij maakte Daan Sliepen zijn reputatie van 'ver- dediger-kiher' waar. Hard en direct spelend dreef hij Peter Heister tot wanhoop. Sliepen won eenvoudig in twee games en stelde daarmee de winst voor zijn club 't Zand veilig. Coach Peter Boon: „Dit was niet echt een goede wedstrijd, maar dat hoeft ook niet altijd. Daan Sliepen had een zwaar trai ningskamp achter de rug en Kalun Yu speelde gewoon wat minder. Met deze uitslag mogen we tevreden zijn." In de slotronde van de voor jaarscompetitie speelt 't Zand- /Stomerij Veldman in eigen huis tegen Integer Groep. In Krom menie zegevierden de Middel burgers eerder dit seizoen met 4-3. De inzet van dat duel is de vijfde plaats in de eredivisie. In teger Groep moet een mime overwinning boeken om 't Zand nog te passeren op de ranglijst. In de play-offs van de eredivisie zijn de finalisten bekend. FVT/ Visser treft Perfection. Tennis Davis Cup, wereldgroep, eerste ronde. Bratislava. Slowakije-Zweden 2-3; Hro- mec/Kroslak-Larsson/Tillström 2-6 3-6 4-6, Kucera-Norman 3-6 6-4 3-6 6-3 3-6, Hrbaty-Gustafsson 2-6 7-5 5-7 6-7. Zurich. Zwitserland-Tsjechiè 3-2; Ros- set/Manta-Damm/Vacek 6-4 6-7 4-6 6-1 6-4, Rosset-Ulihrach 6-47-5 7-5, Heuber- ger-Damm 6-7 7-5 6-7. Stone Mountain. Ver. St.-Rusland 2-1; Courier-Kafelnikov 2-6 7-5 7-6 4-6 4-6, Agassi-Safin 6-3 6-3 6-3, Martin/Rene- berg-Kafelnikov/Safin 7-6 6-1 2-6 6-1. Resterende partijen vandaag. Porto Alegre. Brazilië-Spanje 2-3; Kuer- ten/Oncins-Corretja/Javier Sanchez 6-1 7-5 3-6 6-2, Kuerten-Corretja 3-6 5-7 6-4 4-6, Meligeni-Moya 5-7 2-6 2-6. Hilton Head. Vrouwen, 1,9 miljoen. Kwartfinales: Raymond (VSt/15)-Serna (Spa) 6-46-1, Coetzer(ZAf/4)-Glass(Dui) 4-6 7-6 opgave Glass. Halve finales: Spir- lea (Roe/9)-Seles (VSt) 6-4 1-6 7-6, Coet- zer-Raymond (VSt/15) 6-4 6-1. Finale: Coetzer-Spirlea 6-3 6-4. Waterpolo Mannen, derde klasse bond: Spartaan- de Duck 3-5, Stormvogel-Kempvis 4-3, WZK-RWV 10-5, Barracuda-DSZ 7-5, Po- seidon'56-ZDHC 4-2, de Devel-Hierony- mus 3-7, Eerste klasse district: WZL-de Rog 5-12, Vennen-ZVDO'74 5-4, Mosare- gio-Wp/Tilburg 2 10-6, Schelde-Zeps 9-5, Spïo-Thalassa3-2, Neptunus'58-Treffers 4-5. Tweede klasse district: die/Heygra- ve-SGW/BDEZV 2 niet gespeeld, Storm vogel 2-Warande 3 13-6, Dio-Hierony- mus 2 3-10, Arethusa-Ganze 2 26-3, K?abben-Breda9-9. Kring eerste klasse: Bruinvis-Neptunus'58 3 5-7. Kring derde klasse: Stormvogel 3-OZC57 17-6. Dis trict junioren: Hellas-WP/Tilburg 9-6, WZL-Warande 6-7, Mosaregio-Hierony- mus 4-18, Schelde-PSV 6-5, Argo-Njord 8-14, HZ PC-Arethusa 9-5. Kring aspi ranten: Schelde-Neptunus'58 9-5. Vrou wen, district tweede klasse: Stormvo gel-Warande 2 6-7, Schelde-Eszet 7-7, Wp/Tilburg 2-ZVD0'74 16-1, Argo-Njord 311-2, Nayade-Wp/Tilburg 4-6, RZL-Zee- ster2-8. Kring: Aegir-Ganze 4-7. Wielrennen Meerbeke. Ronde van Vlaanderen: 1. Museeuw (Bel) 277 km in 6.50.02 (39,58 km/u), 2.Zanini (Ita) 0.43, 3. Tsjmil (Mol), 4. Magnien (Fra), 5. Van Petegem (Bel), 6. Bartoli (Ita), 7. Ekimov (Rus), 8. Ballerini (Ita), 9. Bortoiami (Ita) 0.50, 10. Peeters (Bel), 18. Den Bakker (Ned) 0.58, 28. Kna- ven 3.03, 47. Van Bon 4.57, 49. Vierhou ten, 62. Van Heeswijk 10.40^8. De Jongh (Ned) 13.50,74. en laatste Brognara (Ita). 194 renners gestart. Stand wereldbeker: 1. Magnien en Zanini 110 punten, 3. Mu seeuw en Zabel (Dui) 100,5. Tsjmil 86, 6. Van Petegem 64, 7. Bartoli (Ita) 56, 8. Moncassin (Fra) 50, 9, Filippo Casagran- de (Ita), Ekimov 32,32. Den Bakker (Ned) 8, 35. Van Bon (Ned) 5. Stand wereldbe ker ploegen: 1Mapei 16, 2. La Frangaise des Jeux 15, 3. Polti 13, 6. Rabobank, Scrigno 8, TVM, Festina 7. Eijsden. Hel van Mergelland: 1. Meys (Valkenburg) 180 km in 4.45.02, 2. Grab- sche (Dui), 3. De Meester (Bel). Rennes. Grand Prix Rennes: 1. Chanteur (Fra) 189 km in 4.35.10, 2. 'Bouvard (Fra) 0.09, 3. Dacruz (Fra). Norg. Topcompetitie ATB, eerste wed strijd. Mannen: 1Van de Ven (Schijndel) 54 km in 2.10.21, 2. Dekker (Doetinchen), 0.38, 3. De Knegt (Tilburg) 1.10, 4. Tol- hoek (Yerseke) 2.21, 5. Brentjens (Scha- ijk) 2.42. Junioren: 40. Etzard van Ewijk (Kapelle), 45. Jasper Slager (Burgh- Haamstede). Funklasse: 3. Caspar Drenth (Vlissingen). Philippine. 29e Omloop van de Braak man: 1. Frangois Franse (Middelkamp) 140 km in 3.32.40 (gem. 39.5 km/u), 2. Jurgen van Pelt (Trap met Lust) op 0.11, 3. Johan van Schaik (Zeeuws-Vlaande- ren) 0.16,4. Ferry van Heeswijk (De Kem pen) 0.32, 5. Ruud Zijlmans (Breda- Knooppunt), 6. Martijn Kromdijk (Wille- brord Wil Vooruit), 7. Wilfred Geijs (Mid delkamp), 8. Mario van Vlimmeren (Bre- da-Knooppunt), 9. Jan van Immerseel (Zeeuws-Vlaanderen), 10. Peter Gijsbert- se (De Windmolens), 11. John den En gelsman (Willebrord Wil Vooruit), 12. Ruud Aerts (Het Zuiden) 1.20, 13. Ray mond Raadtgever (Willebrord Wil Voor uit) 5.26, 14. Patrick Harings (Maasland- ster), 15. Erwin Gijsbers (Trap met Lust), 16. Nico van de Klundert (Zeeuws-Vlaan deren) 9.42,17. Johnny van der Klooster (Middelkamp), 18. Robert Klijs (Het Zui den) 10.00,19, Jeroen Boelen (De Antilo pen/Maas-Waal) 10.08, 20. Arno Bouten (De Windmolens), 22. Marcel Remijn (Willebrord Wil Vooruit), 24. Richard Coehorst (Zeeuws-Vlaanderen), 29. Michel Rommers (Diana) 10.54. Ploegen- klassement: 1. Willebrord Wil Vooruit 10.44.30, 2, ZRTC Theo Middelkamp op 3.44, 3. WV Zeeuws-Vlaanderen 4.00, 4. WC Het Zuiden 15.44,5. WC de Windmo lens 16.29. Stand clubcompetitie: 1Mid delkamp, 2. Willebrord Wil Vooruit, 5. Zeeuws-Vlaanderen. Zwemmen Competitie, tweede afdeling Zuid. Eind stand: 1. Ganze (Goes) 3552,0, 2, Storm vogel B (Vlissingen) 3659,2, 3. Luctor (Middelburg) 3797,2,4. Bevelanders (Ka pelle) 3825,3. Vrouwen. 4x50 wissel es tafette 80 el: 1. Stormvogel B 2.26,6, 2. Bevelanders 2.32,5, 3. Luctor 2.35,2.. 200 wissel all in: 1E. Wisse (BEV) 2.34,4,2. K. Brouwer (GAN) 2.43,6, 3. A. Tax (STV) 2.47,3.100vrij80el: I.E. Wisse 1.08,9,2. S. Arloff (STV) 1.12,5,3. A. Beukert (LUC) 1.16.3, 100 wissel 84 el: 1. K. Reekers (LUC) 1.20,5, 2. E. van de Ven (GAN) 1.22,4,3, M.van de Ende (BEV) 1.25,1.100 rug 82 el: 1. M. Smeding (STV) 1.16,3, 2. S. Arloff 1.23,1, 3. E. Ferket (GAN) 1.25,8. 200 vrij all in: 1K. Brouwer 2.20,4, 2. A. Tax 2.33,2, 3. S. de Bruijne (STV) 2.39,9. 50 vlinder 80 el: 1. E. Wisse 34,1, 2. M. Smeding 34,5,3. D. Bakker (BEV) 40,0. 50 vlinder 84 el: 1K. Reeker 36,7,2. M. Boe- lee (LUC) 37,1, 3. C. Potin (STV) 37,9.100 vrij 82 el: 1. A. Tax 1.09,9, 2. E. Ferket 1.13,7,3. S. Arloff 1.13,8.4x100 vrij esta fette all in: 1. Ganze 4.48,2, 2. Luctor 4.56.4, 3. Stormvogel 5,01,0, Mannen, 4x50 vrij estafette 82 el: 1. Ganze 1.55,0, 2. Stormvogel B 2.01,7, 3. Bevelanders 2.01,7. 100 vlinder all in: 1. R. Kluwen (GAN) 1.02,6, 2. R. Holswilder (LUC) 1.08.5, 3. F. Westdorp (GAN) 1.09,2.100 rug80 el: 1. J.Vermeulen (GAN) 1.08,1,2. J. Castel (STV) 1.12,1,3. E. Wayers (BEV) 1.13,4.50 rug 84el: 1. M. Schuuring (STV) 33,7,2. M. Lockefeir (GAN) 35,0, 3. B.van de Korput (GAN) 39,0.100 vlinder 82 el: 1 M. Buijs (GAN) 1.10,4, 2. A. Polderman (LUC) 1.15,6, 3. J. Vermeulen 1.16,8.100 school all in: 1. R. Kluwen 1.11,4, 2, R. Holswilder 1.12,8, 3. J. van Bochove (LUC) 1.16,3.200 wissel 80 el: 1. M. Buijs 2.33,7,2. J. Castel 2.39,6,3. A. Polderman 2.50.4. 100 vrij 84 el: 1. M. Lockefeir 1.06.5. 2. B. Murdoch (GAN) 1.13,4, 3. J. Portegies (LUC) 1.14,8.100 vrij 82 el: 1. J. Vermeulen 59,0, 2. M. Buijs 1,01,1, 3. J. Castel 1.05,0.4x100 vrij estafette all in: 1. Luc. 3.58,8, 2. Gan. 4.08,5, 3. Stormv. B 4.26.6. maandag Dammen Finale Zeeuwse bekercompetïtie. Aris de Heer (Souburg(-combinatie Goes/Zie- rikzee. Plaats: gebouwvan deschaak- en damclub aan de Deckerestraat in Oost- Souburg. Aanvang: 19.30 uur. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Kloetinge - ZVV Zeeland (19.55 uur), Matisse - Pub bles (20.50 uur), Biezentrappers - Zuid west Negen (21.45 uur). Bovenstaande wedstrijden worden gespeeld in Sport- punt Zeeland in Goes. Overige duels: Hulshof-ZVH Morres,Troy-Van Bergen. LEIMUIDEN - Acht Zeeuwse tafeltennissers hebben zich gisteren in Leimuiden geplaatst voor de finale nationale jeugdmeerkampen, die op zaterdag 9 mei in Gorinchem zal worden gespeeld. Bij de jongens junioren bereikten Daan Sliepen en Kalun Yu van 't Zand de finale. Kimberley 't Hooft van SAR'72 haalde de finale bij de meisjes kadetten, evenals Stefanie Fassaert (SAR'72) en Kapo Yu ('t Zand) bij de meisjes pupillen. Bij de meisjes welpen plaatsten de SAR'72-speelsters Debbie de Klerk, Lacey Koole en Liselotte Fassaert zich voor de finale. De kampioensploeg van VC Vlissingen. Op de voorgrond (liggend) matchwinner Ilona Stoutha- mer. foto Ruben Oreel door Hans Hollestelle MIDDELBURG - De zaalvoetbalsters van VC Vlissingen zijn kampioen geworden van de eer ste klasse. De Walcherse ploeg was in de beslis singswedstrijd tegen Kloetinge 2 net iets te sterk. Ilona Stouthamer zorgde op neutraal terrein, in Middelburg, voor de beslissing: 2-1. Zoals verwacht, werd de confrontatie tussen beide ploegen een spannend duel. Beide teams waren gelijk geëindigd in de reguliere compe titie. Beide formatie wonnen de onderlinge ontmoeting op eigen veld (4-3 in Kloeinge, 5-4 in Vlissingen). Zaterdag nam Vlissingen de leiding nadat José Verhage een te zachte terugspeelbal door een speelster van Kloetinge onderschepte en hard inschoot. Dat was tevens de ruststand. Er werd aan beide kanten vrij hard gespeeld waardoor scheidsrechter Willem van Dijk de nodige strafminuten moest uitdelen. Tijdens zo'n overtalsituatie kwam Kloetinge langszij door een treffer van Tamara Jacobusse. ïÜoe- tinge was de betere ploeg maar Vlissingen- keepster Ilona Stouthamer wist met fraaie red dingen haar doel gesloten te houden. Bij Kloetinge trok keepster Ja nine van der Horst mee ten aanval. Dat werd de ploeg nood lottig. Ilona Stouthamer verschalkte Van der Horst, die ver voor haar doel stond met een zui ver schot (2-1). Dat bleek tevens de winnende treffer. Vlissingen kon na afloop de bloemen van competitieleider Gerard Korsuize in ont vangst nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21